DEZEEUW ij BITVOEGSEL II K. e r k n i e u w s. S ch o o I n i e u w s. Z E N I) 1 N G. Gemengde Berichten. O i\ S HUI S. M A IS liT ItSiJUCIIT lï l\ Afloop verkoopingen, enz. Overzicht Verkoopingen enz. VAN van Donderdag 28 Maart. JJ Hoe noodig het is dat verwaarloosde kinderen door een wet beschermd worden tegen misdadige behandeling hunner ouders, tegen opleiding voor onzedelijkheid en misdaad, wordt weder aangetoond door hetgeen in de Bode der Heldring gestichten vermeld wordt In den Haag is waargenomen, dat een kind geëxploiteerd werd, door haar een halven notendop op den naakten rug te binden, in welke dop zich een levende spin bevond, die het kind onophoudelijk steken toebracht, en door welke marteling het kind voortdurend weende, waardoor de bedelende moeder haar doel bereikt zag. Niet lang geleden bevond ik mij des avonds 10 uur op het Plein in den Haag en hoorde ik het volgende gesprek tusschen drie in de nabijheid staande kleine kinderen „Hoeveel heb jij al „Zestien centên." „Ik heb er acht." „Dus nog zes centen, dan kunnen wij naar huis gaan." „Zijn zulke toestanden niet hartver scheurend?" vraagt de schrijver, die daarna voortgaat „En wat gebeurt op Zetten, waar een christelijk gesticht is in„Talitha Kumi", voor meisjes beneden 16 jaar, die men voor ver keerde invloeden wil bewaren. Een meisje, dochter van een bekenden dronkaard, 11 jaar oud, wordt opgenomen, blijft daar een tijd lang, maar wordt te- ruggeëischt eu teruggehaald door haar va der, want zij moet zijn jenevercenten bij- eenbedelen. Twee meisjes, nog zeer jong, komen te Zetten. Haar moeder leidt een slecht leven. Zij zag in geen jaren naar die kinderen pm, informeerde alleen van tijd tot tijd of ze mooi werden. En toen zij hoorde dat ze frissche, knappe gezichtjes hadden, haalde zij ze op 14- en 16-jarigen leeftijd terug. Onnoodig te zeggen waarom en waarvoor. Als de bestuurders van Zetten, tegen den wil van zulke schuldige ouders, trachten een kind te houden, te beschermen, dan zouden zij in aanraking komen met de justitie en de politie Welk een schreiende toestand Mocht er ook hier te lande een wet tot stand komen, waarbij het verboden is met kinderen te bedelen, kinderen te laten bedelen, en kinderen met koopwaar te laten venten. Dan waren wij een stapje verder Geref. Kerken. Beroepen te Kamperland Ds. W. S. Velt- man te Haarlemmermeer (Oostzijde). Nieuwdorp. Mej. L. M. v. Gorcum alhier is benoemd tot onderwijzeres te Wormer. Grijpskerke. Benoemd tot onderwij zer aan de Christelijke school alhier de heer H. van Baaien, thans in gelijke be trekking werkzaam te Axel, die zijne be noeming heeft aangenomen. Om toegelaten te worden tot den nieuwen cursus aan de Eijks Kweekscho len hebben zich aangemeld 577 candidaten en wel voor die te Middelburg 72, te Maastricht 75, te Nijmegen 62, te Deven ter 103, te Haarlem 112 en te Groningen 123 candidaten. In 't geheel zijn 125 plaatsen beschik baar. Voor de gemeentelijke kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen bij het lager onderwijs te Amsterdam hebben zich aangemeld 25 mannelijke en 81 vrouwelij ke candidaten. Men schrijft aan De "Nederlander het volgend e: Vele hoofd- en hulponderwijzers aan plat telands-openbare scholen hebben door hun karig inkomen en gemis aan bijverdiensten te worstelen met den strijd om het bestaan. De uren, die zij in den striktsten zin aan hun schoolarbeid wijden, zijn betrekkelijk weinige en bedragen gemiddeld 25 a 30 per week, Velen zouden gaarne langer willen arbeiden, zoo hun inkomen in even redigheid toenam. Bij het tegenwoordige gebrek aan personeel is daarom reeds ge wezen op eene andere iudeeling der school tijden, om zoodoende met minder personeel en meerdere schooltijden dezelfde resultaten te verkrijgen. Vele onderwijzers zouden in hun eigen belang dien weg wel willen inslaan, hoe- wel de autoriteiten zulk een regeling als een nn-desiècle-aardigheid schouderophalend begroeten. 1 Onverwachts is evenwel hnlpe komen opdagen. De heer dr. P. Fakens, school opziener in het district Groenloo, heeft liet volgende denkbeeld doen opwerpen „Door inkrimping van personeel en ver- deeliirg van den te verrichten arbeid onder de overblij venden, maar tevens door uit- keering van het vrijkomende tractement verbetere men de positie van den onder wijzer". In eene vergadering van openbare onder wijzers werd dat denkbeeld toegelicht, ontwikkeld en warm toegejuicht. Na tuurlijk er werd berekend, dat tractemen- ten van f600 zouden stijgen tot f .875; die van f800 tot f1074. Om die optimis tische wenschen vervuld te zien, zou wel eene kleine wetswijziging noodig zijn, doch wat nood Er worden reeds schoolopzieners gevraagd en gezocht, die hiertos hunnen invloed willen aanwenden. Straks een beroep op de kiezers, op de Stateu-Generaal, en de Staten-Generaal en de openbare onderwij zer is weer een schrede nader bij zijn ideaal. Van geachte zijde ontvingen [wij eenige mededeelingen omtrent zendeling Isaak Adams „den Perziaan". Hij is in welstand in Perzië aangekomen en door zijne familie hartelijk ontvangen. Hij heeft een school opgericht, en de toeloop van ouders, die hunne kinderen aan zijne zorg wenschen toe te vertrouwen, is zeer groot. Ook in naburige dorpon heeft hij twee scholen inge richt; en ontving aanvraag van eene meer verwijderde plaats om er eveneens zijn zendingswerk te beginnen. Zijne leerlin gen heeft hy geheel voor eigen [rekening genomen, ztj kosten hem jaarlijks f 60 per hoofd. Hij arbeidt met opgewektheid en met goede hoop op den zegen des Heeren. Moge deze broeder ervaren ook in dezen arbeid, dat die hoop niet beschaamt wijl de liefde Gods in zijn hart is uitgestort. Goes. A. s. Vrijdag te 9 uur, te half 11, te 2 uur en te half 6 hebben ouders en belangstellenden de gelegenheid de open bare les en de prijzenuitdeeling in de Chr. Sehool Wijngaardstraat bij te wonen,. Toegang vrij tot de achterste lokalen. Ingang door de enge poort naast de schutting. Wij hopen dat vele ouders hunne be langstelling in de opvoeding en de vorde ringen hunner kinderen zullen toonen. Goes. Met verwijzing naar de adver tentie in dit no. bevelen wij de collecte voor het daarin genoemde Isr. Wees- en Doorgangshuis bij de Goesche burgerij aan. Goes. Wij herinneren dat aan de chr. school Wijngaardstraat, wegens verbouwing geen leerlingen aangenomen worden vóór 1 Juli, a. Meergevorderde leerlingen kun nen echter altijd worden geplaatst. Ook voor de Fransche les kan men zich tegen 1 April a. aangeven. 'S Heerenhoek. De openbare ge meenteschool alhier is tijdelijk gesloten, daar al het onderwijzerspersoneel lijdende js aan influenza. Borsele. Als een bewijs welk-een buitengewone drukte het soms zijn kan aan den steiger alhier kan het volgende dienen, dat van af 1 Maart tot en met 10 Maart 160 personen heen en weer gin gen met de daarop dienstdoende provin ciale stoombooten. En op 26 Maart wer den er 48 koeien. 88 schapen en 2 zaai- machines vervoerd. Men kan dns gerust zeggen dat zij in een groote behoefte voorziet. Naar wij vernemen lie eft de heerj- A. Geill, gemeentegeneesheer van Nisseen 's Heer Abtskerke, als zoodanig eervol ont slag aangevraagd. Ook de heer F. P. Erkelens, gemeente geneesheer van Borsele en Heinkenszand^ vroeg eervol ontslag aan tegen 1 April, a, Door den raad der gemeente Wol- faartsdijk is eene verordening vastgesteld tegen de vermomde bedelarij. Hierbij is het verboden zonder schriftelijke vergunning van den burgemeester eenige waar op de openbare straat of langs de huizen te koop aan te bieden. Tegen overtreders bedreigt de verordening eene maximumstraf van f25 boete of 6 dagen hechtenis. Een dergelijke verordening is door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurd. Bij kon. besluit is aan J. Schalkwijk, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als heemraad van het waterschap Schou wen, provincie Zeeland. Oostburg. In de Dinsdag gehouden vergadering van afgevaardigden voor het waterschap der Sluis aan de Wielingen, werden op de voordracht voor lid van het Uitvoerend bestuur geplaatst de heeren Jb. de Bruijne-de Die te Sluis, J. L. I. de Bats te Biervliet en J. Th. Hendriks e te Yzendijke. De vacature was ontstaan door het over lijden vaa den heer O. Risseeuw te Oostburg. Yoor het tweede of laatste examen voor de betrekking van surnumerair der directe belastingen,invoerrechten en accijnzen dezer dagen te 's Gravenhage gehouden slaagde onder anderen de heer J. M. Mulder van Breskens. Met ingang van den len Mei a.zijn verplaatst de kommiezen bij 's rijks belas tingen der le klasse J. P. van Oost van Veere naar Ellewontsdijk der 2e klasse J. Deuning van Bruinisse naar Ylissingen (stad), P. M. A van den Brandt van St. Maartensdijk naar Bruinisse, L. Hol- zenspies van Oostburg naar St. Maartens dijk. B. Talboo van Retranckement naar Oostburg, J. P. van Bortel van Ellcwouts- dijk naar Veere; der 3e klasse A. C. L. Polak van Zandberg naar Kauter, J. Bos- loper van Axel naar Sluis, S. Kunt van Sas van Gent naar St. Jansteen, P. Boudens Azn. van St. Janateen naar Sas van Gent. J. van Beveren van Zuiddorpe naar Phi lippine en der 4e klasse B. J. ten Bokum van Sluis naar Kauter, en J. Schuiling van Philippine naar Zuiddorpe. Men schrijft ons Zondag 11. heeft men te Strijen in weerwil van den storm onophoudelijk ge werkt, doeh met het ongunstig gevolg, dat er twee ijzeren aken met grond of steen geladen juist in het vaarwater zijn gezonken, terwijl twee andere aan de kust zijn gestrand en de sleepboot tegen den dijk is geslagen de laatste heeft daarbij zooveel geleden, dat zij onbruikbaar is geworden en bij elk tij vol water loopt. Het dichten van de doorbraak te Strijen gaat overigens tot nu toe niet zeer voor spoedig. Het plan om in de twee laatste weken gedurende de doode tijen de geheele afsluiting tot stand te brengen is niet ver wezenlijkt kunnen wordendaar men nu weder in het tijdvak van den gierstroom gekomen is, kan er in de eerste veertien dagen ook niet aan de volkomen afdamming worden begonnen. De groote moeilijkheid die men te overwinnen heeft is deze, dat de grond, die aan beide zijden van den deels voltooiden dam gezonken wordt, door den krachtigen stroom van eb en vloed weder grootendeels wordt weggevoerd. De oesterput die juist voor de dijkbreuk ligt en oorspronkelijk lager dan de zeebodem was is thans met zand gevuld en in den overstroomden polder hebben zich evenzeer groote hoogten gevormd; deze massa's zijn vlet en baggergrond, die in die dijkbreuk gezonken zijn geweest. Men schrijft ons uit lerseke Op het gebied der kunstmatige oester- cultuur schijnt uitstellentegenwoordig het wachtwoord te zijn! Uitstel van den op 1 Maartjl. vervallen betalingstermijn der pachtsommen, uitstel der voor 1 April in te leveren verklaring der pachtverlen- ging der perceelen Ierseke bank. Uitstel van aankoop der tot lage prijzen aangeboden zaaioesters, en bij vele vennootschap pen uitstel der uitkeering van flinke divi denden. Na onderzoek op de Zeeuwsche stroo men is gebleken, dat aan den mosselhan- del in de gemeente Bruinisse duizenden guldens schade is toegebracht. Yooral het mosselzaad, dat gereed staat, om met Pa- scben op de mosselperken te worden uit gezaaid, heeft veel geleden. -Een huis is ingestort te Casale Mon- ferrato nabij Rome. De bewoners werden onder neervallende steenen en binten be graven. Dadelijk toog men aan het werk der bevrijding, twee mannen en drie vrou wen werden min of meer ernstig gewond te voorschijn gehaald, van vijf kinderen vond men slechts de lijken. Van een geweldigen brand te Den ver in Colorado wordt melding gemaakt. Het St. James hotel werd geheel door het vuur verwoest, vijf brandweermannen die op het dak aan het werk waren, stortten in den gloed en kwamen om, verscheidene anderen konden slechts ternauwernood ont snappen. In het zuidelijk van Bologna gelegen dorp Firenzuola, stortten gisteren, tenge volge van een geweldige aarbeving, tien huizen in, de bewoners konden intijds hun leven redden. Een veertigtal personen zijn door de e ramp van alles beroofd en ge heel dakloos. Een nog geweldiger aardschok wordt uit Pest gemeld. Een druk bezocht hotel te Neusatz aan de Theisz is te middernacht ingestort. Reeds zijn twaalf lijken uit de puinhoopen tc voorschijn gehaald. Op verschillende plaatsen in Italië zijn aardschnddingen gevoeld, talrijke huizen zijn ingestort, bij de meeste dezer kwamen gelukkig geen persoonlijke ongelukken voor Van Zaterdag 30 Maart tot en met Dins dag 2 April a. s. zullen in de leeszaal ter bezichtiging zijn een aantal daartoe welwillend beschikbaar gestelde, photogra- fieën betreffende Oost-Indië en verschillen de landen van Europa. Zaterdag 30 Maart a. s. des avonds van 89 uur gelegenheid tot inschrijving als gewoonlijk. H E R IJ K. Goes, ook voor KloetingeKattendijke, 's Heer Hendrikskinderen en - Wissekerke 28, 29, 30 Maart en 1, 2, 3, 4, 5 en 6 April. STA ML Van 26 en 27 Maart 1895. MIDDELBURG. Bevallen: P. F. Roth geb. de Vos z. P. C. van Ballegojen geb. de Pagter d. H. B I. van Ham geb. Louwerse z. Over eden P. van Esbroek vrouw van C. Nusteling 64 j. - A. A. Oosterling 4 md.d. H. Koolwijk man van M. E. Bosdijk 50 j. P. Wondergein wed. van M. Leynse 70 j GOES. Geboren: 25, Theodoor Johannes Cornélis z. v. Friedrich Alwin Nöller ep Maria Cornelia Raats. Maarten z. v. The- odorus Roulettus Lunenburg en Hendrika Hubrina van de Stolpe. 26, Maria Anto- nia d. v. Johannes Petrus Hopmans en Elisabeth Angelina Sophia van der Does. Cornelia d. v. Adamus Meijler en Maria Ossewaarde. Jacobus Pieter z. v. Pieter Sandee en Wi'lielmina Verplakke. Overleden 25, Maria Cathaiina 21 uur d. v. Jacobus de Kruyter en Cornelia Wilhel- mina vVillemse. YLISSINGEN, 26 Maart 1895. Boter f 1,10 a f 1,05 per kilo. Eieren f3,20 a 13,40 per 104 stuks. GOES, 26 M.-.art 1895. Tarwe bracht in de puikste soorten lang zaam vorige prijzen op, terwijl afwijkende 10 a 20 cents lager te noteeren valt. Overige artikelen onveranderd in prijs. Oude Tarwe fO.—a fO. Nieuwe Tarwe f4,70 a f5.-. Rogge f3.60 af3.80. Winter- gerst f3.— af 3.50. Zoinergerst f 2.50af3.— Haver f2.— a f2.60. Bruineboonen f 0, a fO. Paardenboonen f4.80 a f5.10, Kool zaad f 0.— a f 0.— Groene Erwten f 6,70a f 7.60. Versche Boter f 0.47Vs a f0.52Va. Eieren f0.62i/s a f 0,75 de 25 stuks. OOSTBURG, 27 Maart 1895. Oude Tarwe fO,— afO,—Nieuwe Tarwe f4,90 a f5.30. N. Rogge f4,- a f 4.25. N. Wintergerst f 3,40 a f3.80. Zoinergerst f3,— a 3,50- Haver per 100 Kilo f4.50 f5 25. Kookerwten f7,— af7,29 Erwten f5 75 f6.00. Paardenboonen 15.— a f5,50. Koolzaad fO.— a fO.— Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Rotterdam, 25 Maart. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de aanvoer van bin- nenlandsche granen, vooral van Tarwe, ruim voldoendo tot bevrediging van de vraag. Vooral de mindere soorten waren moeielijk te verkoopen en moesten dan ook iets lager worden afgegeven. TARWE was in de beste soorten alsvoren te plaatsen; middelbare soort moest echter 10 en mindere kwaliteit 20 cents lager worden afgegeven. Per heet. van f4 a f5.75 en per 100 kilo van f 6 a f 7.25. Canada- on- veianderd f4.25 a f4.75. ROGGE met beperkte kooplust 10 cents lager, f3.25 a f4.20. GERST. Winter- ontbreekt in do beste soort en is in mindere soort onbagadigd. Noteeren f2.50 a f4. Zomer- alsvoren, per heet. f2.50 a f 3.70. Chevalier per heet. f3.50 a i 4.75. HAVER alsvoren. Per heet? fl.50 a f3 en per 100 kilo f 4.50 a f 6.20. PAARDENBOONEN onveranderd f4.60 a f5.50. WITTE BOONEN vonden tot vorige prij zen plaatsing f8 a f 12.25. BRUINE BOONEN werden eveneens tot onveranderde prijzen van de markt genomen, afwijkende kwal. is echter slechts matig begeerd, f 10 a f 15.75. BLAUWE ERWTEN onveranderd. Kook soert f7 a f8.25. Nietkokende f5.60 a f6. KANARIEZAAD met beperkte vraag, als voren verkocht, f7.25 a f8.50. LIJNZAAD met kleinen aanvoer en rede lijke vraag tot vorige prijzen. ZEEUWSCHE EIEREN f3.10 a f3.20. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer heden ca. 10.000 balen. Marktprijs nog niet bepaald. MEEL. Vorige week werd tot de ver hoogde prijzen weinig gedaan, daar dn koopers hnnne goedkoope partijen eerst wenschen te verwerken, voor zij tot die hooger» prijzen tot koopen zullon overgaan. Heden bleef de toestand geheel dezelfde. Door de itilandsche fabrikanten zoowel als uit het buitenland werdt onvoranderd ge offreerd. Rotterdam, 26 Maart. Ttr veemarkt van he den Dinsdag warenaangevoerd:paarden, 1976 runderen, 294 vette, 567 nuchtere kalveren 68 schapen, 470 varkens, 195 biggen. De prijzen waren als volgt: Runderen le kwal. 68, 2e kwal. 62, 3e kwab 56. Kalve ren le kwal. 90, 2e kwal. 82. 3e kwal. 75 Schapen le kwal. 65,2*3 kwal. 56, 3e kwal Varkens le kwal. 36, 2e kwal. 34, 3e kwal. 33 c. Alles per kilo. De uitslag der verpachting der visschery- perceelen en terrein aanleg oesterput Oos- terschelde Dinsdag j.l. te Bergen op Zoom gehouden, is als volgt: Perc. 266, ThoolscheMij, Tholen, voor f210. 276a, P. Mioras, Ierseke f145. 286, A. Verkamme, Tholen f3. 287, 443 en 444, P. Boogaart, Ierseke, resp. f 2, f 11 en f 1. Brabantsih vaarwater: Perc. 560, C. Stobbelaar, Ierseke f330. 561, A. Lampen, id. f265. 562—563, Dooge, Philippine, f300 en f330. 564, Th. Praat, id., f300. 565, C. de Haas, B. op Zoom, f310. 566, Dooge, Phi lippine, f 260. 567, J. Stevense, Ierseke f225. 568, J- v. d. Linden, Dreischor, f225. 509, J. Wouters, B. o. Zoom, f 110. 570, P. Verheij Pols, Ierseke, f115. 571, L. de Jonge, Tholen f80. 572—573 Schot, id., f50 en f38. 574, W. Bont, id., f 37. 575—580, B. Schot, id., resp. f30, f27,152, f41, f40 en f42. 581, Stobbelaar, Kieldrecht, f100. 582, C. Schot, Tholen, f 130. 583, C. Stobbelaar, Ierseke, f155. Aan de Galgenplaat: Perc- 584, P. Poelman, Ierseke, f 455. 585, C. de Rooy, Tholen, f 200. 586, J. v. d. Linde, Dreischor, f 52. 587, P. Boogaart Ierseke, f70. 588, E. Minnaar, Wemeldinge, 137. 589, P. Oostdijk Ierseke, f9. 590, A. Hobeeke id. f 15. 591, J. Stevense id. if 10. in de Mosselkreek Perc. 52, A. van Dordt B. op Zoom f 1. Voor de Molenpolder Pore. XV, D.Hildernisse, Middelburg, f 1. XIV, van Tienhoven, Werkendam f 10. XI, M. van Harmeien Ierseke, f 26. X, J. de Koeyer id. f3. Voor de Burenpofder Perc-IX. J.van Steveninck, Ierseke, 30.1. id. id. f3. voor den Molenpolder Perc.219b. C. Hartog Ierseke f 1. XVI C. Poel man Ierseke fl. XVII Mase Ierseke fl. GOES. In de Zoutkeet werd Dinsdag door not. v. d. Kloes publiek geveild een onverdeeld aandeel in Ambachten en Tien den om en in Zuid Beveland. Koopur voor f 11 de heer W. F. K. Lenshoek alhieronver minderd de onkosten. HE1NKENSZAND. Heden Woenslag werd publick verkocht ten overstaan van den not. de Ronde Bresser het hoelje bewoond ge weest door wijlen de wed P.Boonman, zijnd» woonhuis, schuur, bakkeet en erf, samen groot 19250 c. A. voor f 2500.8L (per ge- met f 50) benevens f 2.10 voor boomen en losse goederen en 8l/s% onkosten: Kooper de hoer W. L. K. Lenshoek te Goes. Donderdag 28 Maart. Middelburg, in de Vergenoeging 8 uur door not. Verhulst 6 huizen Gravenstraat 199, 285 en 291, Lange Lombaardstr. 73, Korte Singelstraat en Lange Lombardstraat 69a. 7o. Een koetshuis en paardenstal, Bree 8o. een erf niet bouwl. daar naast. (7o. en 8o. ook in massa). 9o. een huis vischmarkt H 162een pakhuis met bovenwoning en eif Korte Giststraat A no. 123. Vrijdag 29 Maart. Goes, aan de schuur van Dirkse, Stort door deurw. Hollmann 10 uur 5 werkpaarden, 2 veulendragende, een 2 jarig ruinpaard. 5 baatgevende melkkoeien, 1 vet kalf, Hol- lan Ische kalvers, mestputloopers. Zoutelande. bij v. Vlaanderen 10 uur en Westkapelle 12 uur bij v. Rooijen door not. Vos nieuwe houtwaren. Te West- kapelle ook nog 200 stuks eiken palen, 5 vette varkons, loopvarkens, mest, mangel- wortels, graan, stroo. Kabinetten, kastklok- ken, latafels, enz. Vlisslngcn, Aagje Dekenstraat 2 uur door not. Bosch meubelen, bedden, goud en zilver. Zaterdag 30 Maart, Wolfcrlsriijk, door deurw. Hollmann 10 uur beestiaal en stroo. Westkapelle, 1 uur bij Koolaard door not. Verhulst een huis, schuur en erf Nooid- straat. En 13985 cA. bouwl. en sprink. Oud-Mal>liinge, half 11 voor L. Valkier door deurw. Hollmann 4 paarden 2, 6 en 8 jaar, 10 tweejarige runders, varkens, kippen, Kaapsche eenden, stroo, klaverhooi, kant- hooi, mest. Maandag 1 April. Helnkenszand, door not. de Ronde Bresser half 1 bij v. Vijven, kabinet, tafals, stoelen, klok, kachels, winkelwaren, kisten, ladders, schommel, wipplank, brandhout, aardappels, varken. 's Gravenpolder, 12 uur voor mej. wed. D. Bakker bij de Koster door not Lansen Croin 205 cA. grond met het daarop staande schoolgebouw. Inl. dhr. Pelle. Woensdag 3 April. Goes, door deurw. Hollmann 10 uur vendutie. HruSnlngen, 12 uur bij v. d. Linde door not. Pilaar 415 A. 60 cA. weiland in Ooms- hoek. Inl. dhr. Bevier de Fouw en de not. Donderdag 4 Aprii. Brie wegen, hij van Strien door not. v. d. Kloes en Prins voor wed. J. P. Rijk en kinderen de hofstede, boomgaard, bouwl. enz. 15.59.30 H. Notitiën by de notarissen na 26 Maart. Hefnken«zand, 10 uur by dr. Erkelens door deurw. Hollmann 2 koetspaardèn ruin 7 en merrie 5 jaar, Engel- che gareeltuigen voor 1 en 2 paarden met Berijjnzllver, gewone tuigen voor 1 en 2 paarden, tilbijry, Thoolsch karreje, brik, mest, geit, kippenren enz. meubelen. Vrijdag 5 April. Ierseke, 2 uur door door deurw. Holl mann mangels. Zaterdag 6 April- Zwake, bij Burger door deurw. Hollmann 10 uur 400 baggen mangels en beestenpeen, 5000 kilo wei- en lucernhooi; en Nisse 12 unr bij Nieuwenhuijze 700 bossen tarwe-, 800 bossen boon- en 400 bossen gersteatroo, lucernkooi, kanthooi enz. Dinsdag 9 April. Zoutelande, bjj Van Vlaanderen door not. Slegt 10 uur de hofsteden Groot en Klein duinzicht saam 24 H. 8 A. 96-cA. En een huis, schuur, tuin en erf aldaar Woensdag 10 April. Nieuw en 4 t .loosland, 1 uur door not. Tak in de herberg van Bimmel diens herberg met schuur, erf en tuin 256 cA. Middelburg, 10 uur in de Vergenoe ging door not. Verhulst de hofsteden Het geduld en Klein Berkenbosch met boom gaarden enz. en de buitenplaatsen Berken bosch en Duinbeek met recht van jacht en visscherij enz. Biljetten 14 dagen voor den verkoop gratis bij den notaris verkrijgbaar. Dinsdag 16 April. Veero, 10 uur in den Kampve9nichen toren door not. Tak een hofsteedje 7620 cA. Vrouwepoldor, 2o. 6730 cA. bouw). En half 2 op gemeld hofsteedje 3 geiteD, 11 kippefl, karret, windmolen, geeselstoel, handblok, kiekenren, haashorde, ladders, kruiwagen, zaadstroo, landbouwgereedschappen, meube len. Woensdag 17 April. Gapluge, by v. Sorge door not. Tak 10 uur de hofstede de Weele met tiendvrij bouw- en weiland 15 H. 52 A. 62 cA. in 22 perceelen. Vrijdag 19 April. Vil«slngen, 7 uur in het te veilen pand door not. de Vos het Hotel de Commerce, café en vergun ling. Bozichti-ffng 17 en 18 April van DU—i uur. Inschrijvingen tot 14 April bij den Notaris of by den eigenaar. Zaterdag 20 April. Goes, 11 uur op het Slot door not. Pilaar de hofstede Zoutershof in Ierseke met erf, bouw- en weilanden samen 45.7338 HA. En de hofstede Plantlust in 's Heer Hendriks kinderen met eif, boomgaard, wei-en bouwl. 46.2910 H. samen 9.4912 H. Catalogus enz. vanaf 6 April bjj den notaris. Dinsdag 23 April. Seroo*»kerke,door not. Tak uur op hofstede Tor Linde inspan als: Donderdag 25 April. Driewegen, door not. Prins op de hof stede van wed I, Rjjk 10 uur 1 vos bles morriepaard 20 jaar, 1 bruin veulendragend 14 jaar, 1 zwart ruinpaard jaar, 1 zwarte hengst 1 jaar, 5 baatgevende melkkoeien, 3 runders, 3 kalvers, 3 zeugen met biggen, 120 kippen en hanen, 2 menwagens, 1 kap- wagen, driewielskar, ploeg, 3 eggen, sleepeg, sleper, rolblok, stroomolen, moesmaker, windmolen, karnmolen, kruiwagen, stroo, mest, ba-nas, melk- en zoldergereedsehappen, mahoniehouten kabinet, klok, tafels, bed met toebehooren enz. Zaterdag 27 April. Biggekerke, door not. Loeff 9 uur op hofstede Duinzicht inspan als Dinsdag 30 April- Doslkapellc, op hofstede Het Vertrou wen door not. de Maret Tak uur in span als Maandag 29 April. Zoutelande door not. Loeff bij B. Leynse uur inspan als April. Ellewoutsdijk, uur door deurw. Holl mann by inspan als

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 5