CH NIEl l 31 u. Afloop verkoopingen, enz. POSTERIJEN. iUKtrMlM-ffii. STA AD. A. S. J. DEKKER, BIJ DE KADE GOES. A. S. J. DEKKER, Orgelhandel, Goes. Overzicht Verkoopingen enz. AAiXBESTKDlXG. MA RïiTBE RICHTEN aanmerkelijk zal doen toenemen, al kan ook de invoering der nieuwe zetmachines niet nalaten den prijs van het drukwerk te verlagen. Opmerkelijk is het zeker dat het zoe ken (en vinden) van bruikbare zetmachi nes in ons land jnist samenvalt met de verhooging der prijzen voor drukwerk, ver oorzaakt door de jongste werkstaking der typograven. Zou daartusschen geen ver band bestaan Ziet men hoe een blad als het onze in zijn bestaan bedreigd wordt door dien ver hoogden prijs en hoe ook van andere zij den berichten tot ons komen van inkrim ping van drukwerk of van bestellingen in de provincie, waar lagere looncn betaald worden, ja van vermeerderde bestellingen in het buitenland, dan mag men aannemen dat toch de invoering van de zetmachsnes geen algemeen blijvend nadeeligen invloed zal uitoefenen op den toestand der Neder- landsche, hun vak volkomen kundige let terzetters. Het mechanische van hunnen arbeid zal verminderen, het vak zal aanmerkelijk ge zonder worden, en taalkennis, nauwgezet heid en attentie zullen dubbele waarde voor hen verkrijgen, wantwelke voordeelen de machine ook aanbiedt correcties zul len bij haar meer tijd en moeit# kusten, dan bij het zetten uit de hand, en bij de stereotype (zij het dan ook van regels, in- plaats van geheele bladzijden) zal een zin storende zetfout zichzelf straffen door grooter tijd-, arbeid- en materiaalverlies dan vroe ger het geval was. Wonderen van de Zet. Geen gedeelte van den Atlantischen oce aan, tusschen Europa en New-foundland is over 2400 vademen diep. Waar de golfstroom de golf van Mexico verlaat is de temperatuur van het water ongeveer 70 graden. Elk klein uitstekend puntje aan eene vertakking van [koraal vertegenwoordigt een levend diertje, dat er aan groeit als een plant. De Banken van Newfoundland woiden gevormd door zand, aarde en steenen door ijsbergen van het Noorden medegevoerd. Wordt berekend dat twee jaren benoo- digd zijn voor het water van de golf om van Florida de kust van Noorwegen te bereiken. Zeewater bevat zilver in aanzienlijke hoeveelheid. Het hecht zich vast aan de koperen hekleedingvan schepen in voldoende hoeveelheid om het afnemen ervan voor- deelig te maken. De zee heeft geen plantetende bewo ners. Hare bevolking maakt jacht op el kander en het geheel van deze enorme wateruitgestrektheid isj een gr§ot slacht huis waar de sterkeren voortdurend jacht- maken op de zwakkeren. Het maken van een Oceaankabel. Het maken van een oceaan telegraaf kabel is een taak die geen geringe hoe veelheid van bekwaamheid en mechanieke vindingrijkheid vereischt en het strekt den eerstem telegraafkabelmakers tot eer dat hun patroon weinig j verande ring heeft ondergaan in dertig jaren. Toen de Commerciaal Cable Company verleden jaar besloot om een nieuwe Atlantische kabel te leggen, werd dit werk opgedragen aan de firma Siemens Bros, van Woolwich, London. Dewijl deze firma niet minder dan acht van de elf kabels geleverd heeft die nu Groot Brittanje met de Yereenigde Staten verbinden, zegt de Neu> Science Review, kunnen hare mafactuur methodes beschouwd worden als de baste. De eerste zorg van den kabelfabrikant is het verzekeren van het beste materiaal. De koperen draad die het hart van de kabel vormt, moet gemaakt zijn van h et zuiverste metaal, dewijl van de zuiverheid van het metaal de grootere geleidingskracht afhangt. Iedere draad die in den kabel wordt gebruikt moet een zekere gehalte standaard bereiken en tot zulken hoogen graad van voortref felijkheid wordt het koperdraad voor electrische i doeleinden tegenwoordig ver vaardigd, dat het materiaal daartoe aange wend dikwijls dien standaard te boven gaat in plaats van er onder blijft. De enkele draden, de proef van zuiver heid en geleidingskracht doorstaan heb bende, worden elf 'zulke draden saamge nomen en ineengevlochten in lengten van eene mijl. De vlecht wordt dan omwonden met gutta percha, welk werk verricht wordt door bedreven werklieden, zoodat het be kleedsel dat nietgeleidend is, er effen en ferm omheen komt en er zelfs geen lucht- blaasje meer tusschen de koperen vlecht en het gutta percha omkleedsel kan over blijven. Deze tros of kern wordt dan onderwor pen aan een galvanometer proef, waarbij bepaald wordt of de niet geleiding vol maakt is, of wel zoo nabij volmaakt als dat zeer misleidende element, de eleetriei- teit veroorlooft. Dit bevredigend geschied zijnde worden de verschillende mijllengten door bekwame handen aaneen gesplitst en daarna weder de geleidingsproef toegepast. Als nu de galvanometer geen beduidend verlies van geleide aanduidt, dan gaat de tros over in handen van de bekleeders die dezelve omwinden met een sterkere bekleeding dan het gutta percha om de ka bel te beschermen tegen de ruwe werking van het water. Iedere mijl kabel bevat in zich 500 pond zuiver koper en 340 pond zuivere gutta percha. Daarover wordt een omkleedsel gesponnen van hennepdread dat bijna tiOO pond op de mijl weegt. En ten slotte wordt het geheel omgeven met een omhulsel van teer dat 800 pond per mijl weegt. Nadat de teer is aangebracht wordt de kabel opgerold en in groote waterkui- pen gelegd totdat het kabelschip gereed zal zijn om de kabel in zee te leggen. Een kabel als deze wordt gemaakt met eene snelheid van vijftig tot vijfenvijftig mijlen per vierentwintig uur. In den Kaukasus is overleden prins Achille Murat, een afstammeling van Murat, koning van Napels bij de gratie van Na poleon. De prins is 50 jaar oud geworden en woonde ongeveer 30 jaar lang in den Kaukasus, waar hij ieders achting genoot. Hij was getrouwd met de dochter van den laatsten regeerenden voist van Mingrelië, David Dadiani, waardoor hij in den Kauka sus in het bezit kwam van uitgestrekte landerijen die hij zelf beheerde. De over ledene laat een weduwe, twee zoons en een dochter na. Karig in woorden. Op zekeren dag kwam bij den bekenden dokter Abernethy te Brooklyn eene dame, om hem we gens een wond, die een hond haar aan den arm had toegebracht, te raadplegen. Zon der een woord te zeggen ontbloot zij den arm en toont hem den [arts. Dokter Abernethy beschouwt hem een oogenblik en vraagt dan „Wonde?" „Beet." „Kat?" „Hond." „Vandaag?" „Gisteren." Pijnlijk? „Neon." Zoo arm aan woorden was onder zijne patiënten nog niemand ge weest, en hij verleende haar de zorgvul digste behandeling, 's Nachts sprak de dok ter nog minder. Eens stond hij juist op het punt, om 1 uur 's wlchts (hij was om twaalf uur nog bij een zieke geroepen) zich ter ruste te leggen, toen er op eens gescheld werd. „Wat is er nu weer?" schreeuwt hij woe dend. „Ach, Dokterach, Dokter, gauw, gauwmijn zoon heeft een muis doorge slikt!" dan moet hij maar een kat op eten!" roept hij, doet het raam dicht en gaat naar bed. Op Pennlyne Court, nabij Cow- bridge in Glamorganchire is Zaterdag dr. Salmon zijn 105e jaar ingetreden. Dr. Sal mon is de oudste vrijmetselaar der wereld. Om klanten te winnen biedt een bakker te Frankfort aan ied#r, die bij hem koopt voor 20 pfennig of meer een kop koffie aan De aristocratie van het vasteland trouwt in den regel alleen met een Ameri- kaansche, wanneer deze schatrijk is. Bij de Engelsche aristocratie is juist het om gekeerde het geval. Voor het meerendeel zijn deze aristocraten met arme Amerikaan- sche meisjes getrouwd, wat natuurlijk zeer in hen te prijzen valt. De hertogin van Manchester bijv. bracht geen vermogen mee de weduwe Randolph Churchill was, toen zij trouwde, ook lang niet rijk, evenmin als de hertogin van Marlborough voor haar huwelijk. Mrs. Dudley Leigh (de eclitgenoote van der oudsten zoon van lord Leigh) heeft jaar lijks 5000 pond sterling en lady Vernon eveneens. Lady Granen heeft nog al iets te ver wachten en ook mrs. Arthur Paget zal eens rijk zijn. Doch geen Amerikaansche heeft bij haar huwelijk e#n bruidschat meegebracht, welke haalt bij die van Lady Rosebery (Hannah von Rothschild.) Een merkwaardig document uit den tijd van den slavenhandel deelt j „Harper's Monthly", ma# „In Augustus 1659 werden van wege den Vice Directeur van Curasao Beek, onder het volgend cognossement, vijf slaven naar Nieuw-Nederland verscheept „Ik, Jan Pieferse, schipper naast God van mijn schip genaamd Spheramundi thans zeilklaar liggende in de haven van Curasao, om met den eersten goeden wind, dien God verleenen zal, te zeilen naar Nieuw-Nederland, alwaar mijne ontlossing zijn zal, beken onder den overloop van mijn voormeld schip van Frans Bruijn ont vangen te hebben 5 koppen negers, waarvan eene meid, alles droog en wel geconditioneerd en ge merkt met het volgende merk „Al hetgeen ik beloof te leveren, zoo God mij behouden reis verleent aan den Edel Achtbaren Directeur Generaal Pleter Stuyvesant of diens gemachtigden, mits mij betalende als vracht op voorzegde goe deren," enz. De toestand der Chineezen in Mand- schoerije wordt steeds ongunstiger. In de nabijheid van Newchang, de on langs door de Japanners veroverde plaats, hadden de Chineezen een voorraadschuur gevestigd, waar alle levensmiddelen waren opgeslagen, die voor het Chineesche leger noodig waren. De Japansche generaal, door zijne verspieders daarvan onderricht^ zond uit Newchang eene divisie uit om dezen voorraad te bemachtigen. Dezen aanslag gelukte volkomen. De Japansche troepen maakten zich meester van den geheclen voorraad, die het Chineesche le ger voor drie maanden van het noodige moest voorzien en bezette tevens de we - gen, zoodat den Chineeschen troepen de toevoer van andere levensmiddelen is afge sneden. De t hineesche soldaten, die zich nog in Mandschoerije bevinden, verkeeren nu in groote ongelegenheid. Het land zelf be zit geen voldoende hulpbronnen, om het geen voor het onderhoud der troepen noo dig is, te verschaffen. Derhalve blijft den Chineezen geenj andere keus over, dan óf zich aan de Japanners over te geven, óf, steunende op de levensmiddelen, die zij nog bezitten en het weinige, dat zij in Mandschoerije kunnen vinden, den moeie- lijken marsch naar Peking te aanvaarden. ,,Dat is li ilhelm Keizer Wil helm heeft in eene rede, door hem op het diner van den Provincialen Landdag van Brandenburg gehouden, eene episode uit de geschiedenis van ons land in herinne ring gebracht. De keizer had gewezen op hetgeen zijne voorvaderen, in het bijzonder de Groote Keurvorst, voor het vaderland der Bran denburgers hebben gedaan dat zij daartoe in staat waren, is een gevolg geweest van het wederkeerig vertrouwen tusschen vorst en volk, welk vertrouwen rust op de erkenning van allen, dat het Hohen- zollernsche vorstenhuis een plichtgevoel heeft, hetwelk het put uit het bewustzijn, dat het door God in deze positie ge plaatst is en Hem alleen uit eigen geweten rekenschap heeft te geven van datgene, wat het doet tot welzijn des lands. Hierop ging de keizer als volgt voort: „Koesteren wij alzoo liefde jegens ons vaderland. Prenten wij de jeugd in, vreugde te gevoelen in ons vereenigd groot Duit- sehe rijk, waarvan Brandenburg ten slotte de hoofdzetel is! En vermogen wij dat niet uit eigen opvatting, zoo mogen wij van andere volken lseren. Ik wijs hierbij op het ons door stam en godsdienstig ge loof verwante volk der Nederlanders, bij wie de Groote Keurvorst zijne jeugd heeft doorgebracht om datgene, wat hij bij hen hoeft geleerd, later voor het groote geheel van toepassing te maken, en bij wie in het volksbewustzijn alles, wat hot vorsten huis voor Nederland heeft gedaan, vast geworteld is. Dat vloeide voort uit de eenvoudige, treffende gebeurtenis, die zich voordeed, toen eens eene Nederlandsche boerin met hare kleine kinderen in een huis kwam, waar in den muur gaten der kogels te zien waren van het moorddadig schot, waardoor Willem van Oranje ge vallen is. Toen de oude vrouw daar ter plaatse was gekomen, wendde zij zich tot harer kinderen, wees hen met den vinger op de gaten en zeide: „Dat is Willem". Nu, hetzelfde willen ook wij doen! Zien wij terug op het jaar 1866, op het jaar 1870. Dan kunnen ook wij zeggen „Dat is Wilhelm!"" De Figaro maakt met ingenomen heid melding van een moedige daad van een eenvoudigen werkman. De beambten der Parijsche omnibus-maatschappij en hadden een vergadering belegd, om een werksta king te proclameeren het syndicaat dreef er toe aan, en een aantal heftige 'sprekers betoogden beurtelings de noodzakelijkheid er van. Uit 4500 kelen .klonk .de kreet: Leve de werkstakingToen stond een een voudig beambte op, wederlegde de argu menten der volksleiders en verklaarde dat in zijn oogen de werkstaking een fout was. De vergadering wierp hem allerlei scheld woorden naar het hoofd; men riep dat hij omgekocht was, maar ondanks het ru moer ging de man bedaard voort; hij wist ten slotte de vergadering van zienswijze te doen veranderen en het voorstel om het werk te staken werd verworpen. HEINKENSZAND. Op de gisteren gehou den verkooping van den boereninspan toebehoorende aan C. Remeyn alhier waren de prfjzen der paarden van 1380 tot 1416. 8jarige hengst f380; die der koeien van f 140 tol 1198, jaarling veulen ruim f100; runde ren hoogste f 133, Hieruit kan de achter uitgang van den boerenstand nog niet worden opgemerkt. MIDDELBURG. Donderdag werden in de Vergenoeging door not. Huvers publiek ge veild dej navolgende huizen en erven lo. Gortstraat. Kooper voor f2400 dhr. P. G. de Wolf. 2o-Heerenstraat. Kooper dezelfde voor f1725. 3o. Langeviele. Kooper voor f2525 dhr. R. J. de Muynck. 4o. Gortstraat. Koo per .dhr. C Geer.sen voor f2400. 5o. Blin- denhoek. Kooper voor f2200 dhr. A. Pluij mers. 6o. Spanjaardstaat. Kooper voor f3507 dhr C. Geensm. Allen alhier. Onkosten 8Va pCt. MIDDELBURG. Vrijdag werd aanbesteed Het wegruimen van een wrak in de Gre- velingen. Inschrijvers W. A. van den Tak te Rotterdam f 1600. K. van der Linde te Brouwershaven f 1247. THOLEN. Heden Vrijdag werd door den heer Architect A. Le Clercq aanbe steed, het afbreken van verschillende ge bouwen eu het bouwen van een nieuwe graanschuur, en herbouwen van een woon huis, bakkeet, en varkenshok, op de hofstede bewoond door gebroeders Akker mans nabij Poortvliet. Inschrijvers P. van der Welle, St. An- naland f12,620, A. Heijboer Serooskerke Schouwen f 11.724, C. Kappers Brouwers haven f11,700, Goedemond en Lammeree Hansweerd f 11,450. J. P. PennijKrabben- dijke 11,100, J. C. Bazelier Steenbergen f10,985, D. van Iliele Tholen f10,425, J. van Hiele Oudvosmeer f 10,410, M. Eindhout id. 9,500, L. Raaymakers Wouw f9,000. Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden, verzonden door het postkantoor Middelburg gedurende de maand Februari 1895. A. Heikc, Vlissingen. Van Arnemuiden: M.Meulmeester, Goes. Verzonden geweest naar het Buitenland: A. Hirseh, Londen. Van 21 en 22 Maart 1895. MIDDELBURG. GetrouwdC. Poppo wedr. 31 j. en P. van den Broeke jd. 32 j. BevallenJ. de Kam geb. Theuné z. Overleden T. de Wit wede van W. IJ. Pieterse 70 j. S. van Akkeren 20 j. z. J. Sanderse man van P. L. Scheele68j. GOES. Gehuwd: den 22, Qijsbrecht Cor nells van den Ende 23 j. jm. en Aagje Zandee 19 j. jd. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. NOOIT AANGEBODEN Prachtig echt Amerikaansch orgel beroemd fabrikaat, met spiegel, hoog nagenoeg twee Meter, heerlijk van klank, met twee kniezwellen en groot aantal registers, fonkelnieuw, met keurige in den top gewerkte nwziekkast voor f160.Zegge één honderd en zestig gulden. Dat is onbegrijpelijk, wonder lijk goedkoop. En dan sta ik er nog vijf jaar voor in, dat er niets aan man- keeren mag, of het wordt voor niemendal in orde gebracht. En ook dit orgel is zonder verhooging van prijs op af betaling verkrijgbaar. Maar alleen bij Dinsdag 26 Maart. Camperlantl,doordeurw. Gelner 10uur nieuwe houtwaren aan de haven. Middelburg, Notarishui» door not. Ver hulst 2 pianinos, orgel, 3 eikenhouten boog- kabinetten, schrijfbureau, kantoorlessenaar, bedden met toebeliooren, brandkast uit de fabriek van Withers te Birmingham, vracht wagen, jachtgeweer, schommel, wip, tuin tafels, goud- en zilver, behangselpapier ma nufacturen, modegoederen, avonddoeken enz. Zaterdag en Maandag van 10—4 uur te zien. Hoiidckcrlie 10 uur door not. Loeff bij de Kroo 1 bruin merriepaard oud 23jaar, 2 melkkoeien, kalfdragende vaars, kweekkalf 2 varkens, melkgeit, 8 kippen en haan, menwagen, driewielskar, 4 eggen, 2 kruiwa gens, groene mutsaard, dilthouten, graan- zakken, zeven, landbouw-, stal-, melk- en zoldergereedschap. Huisraad. Goes, half 3 in de Zoutkeet door not. v. d. Kloes een onverdeeld aandeel in Am bachten en Tienden in en om ZuidBeveland. Bergen op Zoom, 11 uur misschien ook Woensdag door not. v. Gruting in de Draak voor het vischbestuur verpachten 39 perceelen schelpdieren cisschory in Ooster- schelde en Mosselkrëek. En 9 perceelen be stemd voor den aanleg van oesterputten voor Buren-, Molen- en Nieuw Clzendepol- ders. Boekjes enz. a 30 cent bij dhr. J. A. Fokker te Tolen. Woensdag 27 Maart. Corfgene, 6 uur by de Keizer door not. Roelof voor Groenowege huis, schuur en keet enz. Krnintngcn, 11 uur bp Boudeling door not. Prins een huis en erf Slabbestr. groot 139 cA. llelnltenszanrt 10 uur door not. de Ronde Brasser bij Rijk voor erven P. J. Boonman een huis, erf, boomgaard, enz- samen 1,9250 H. Vlissingen, 8 uur in de Oude Vriend schap door not. Bosch een huis, erf plaats en bleek Aagje Dekenstraat 115 cA. Te zien daags voor en op den verkoopdag 10—12 en 2—4 uur. Serooskerke, 10 uur bij Melse door not. Tak een huis op 'tdorp 175 cA- Een dito met schuur en tuingrond 2750 cA. Te zien Maandag en Dinsdag voor den verkoop. Mirt del burg, Segeersweg door not. Ver- hulst voor Verhage vroeger wed. Duyvefot 10 uur inspan als: 2 merrien 15 en 3 jr., 1 ruin 4 jr., 9 melkkoeien, vare koe, 3 kalfvaarzen, 1 vaars oud 14 maanden, 1 jarige springstier, 3 kweekkalvers, 2 vette varkens, 14 kippen en 2 hanen, karnhond met hok. rijtuig voor 4 personen, markt- wagentje op veeren, arrestee, waterkar met val, bokkenwagen, kruiwagen, ploegen, eg gen, geeselstoel met steen, Amerikaansch hooimes, wagenzeil, reepen en blokken, ko peren melkkannen, jokken, emmers, kaarn, roomtonnen, schalen en gewicht, 2 bedden met toebehooren, buffet, waschmachine, hooi, stroo, mest enz. Donderdag 28 Maart. Cortgcne, 10 uur bij Groenewege door not. Roelof 3 werkpaarden, 5 baatgevende melkkoeien, 1 jarigen stier, 2 melkkalvers, 2 loopvarkens, menwagens, kapkar, ploegen, karn- en melkgereedschap, hooi, stroo, mest. Evcrsdijk, door deurw. Hollmann half 11 afbraak eener boerenschuur, 20000 metsel steen, 8 gebinten, planken, dorschvloerdelen, mendeuren, enz. %Ven»eIdlnge, bij Korstanje 11 uur voor C. Veerboek door not.Prins een huis 495 cA. Helnkentzand, half 1 door not. de Ronde Bres»er voor Polfliet meubelen enz. Hoedekenskcrlte, 10 uur bij Verbeek door not. Paardekooper Overman 38 loopvar kens en 2 vette varkens. Middelburg, in de Vergenoeging 8 uur door not. Verhulst 6 huizen Gravenstraat 199, 285 en 291, Lange Lombaardstr. 73, Korte Singelstraat en Lange Lombardstiaat 69a. 7o. Een koetshuis en paardenstal, Bree 8o. een erf met bouwl. daar naast. (7o. en 8o- ook in massa). 9o. een huis vischmarkt H 162een panhuis met bovenwoning en erf Korte Qiststraat A no. 123. Vrijdag 29 Maart. Zoutclande. bij v. Vlaanderen 10 uur en Westkapelle 12 uur by v. Rooijen door not. Vos nieuwe houtwaren. Te West kapelle ook nog 200 stuks eiken palen, 5 vette varkens, loopvarkens, mest, mangel- wortels, graan, stroo. Kabinetten, kastklok- ken, latafels, enz. Vlissingen, Aagje Dekenstraat 2 uur door not. Bosch meubelen, bedden, goud en zilver. Zaterdag 30 Maart, Westkapelle, 1 uur bij Koolaard door not. Verhuist een huis, schuur en erf Nooid straat. En 13985 cA. bouwl. en sprink. Oud-babbiuge, half 11 voorL. Valkier door deurw. Hollmann 4 paarden 2, 6 en 8 jaar, 10 tweejarige runders, varkens, kippen, Kaapsche eenden, stroo, klaverhooi, kant- hooi, mest. Maandag 1 April. Gravenpolder, 12 uur voor mej. wed. D. Bakker bij de Koster door not. Lansen Croin 205 cA. grond met het daarop staande schoolgebouw. Inl. dhr. Pelle. Woensdag 3 April. .Hruiningen, 12 uur bijv. d. Linde door not. Pilaar 415 A. 60 cA. weiland in Ooms- hoek. Inl. dhr. Bevier de Fouw en de not. Dinsdag 9 April. Zoutelaiirte, by Van Vlaanderen door not. Stegt 10 uur de hofsteden Groot e* Klein duiuzieht saam 24 H. 8 A. 96 cA. En een huis, schuur, tuin en erf aldaar Woensdag 17 April. Gagilnge, bij v. Sorge door not. Tak 10 uur de hofstede de Weele met tiendvrij bouw- en weiland 15 H. 52 A. 62 cA. in 22 perceelen Vrijdag 19 April. Vlissingen, 7 ult in het te veilen pand door not. de Vos het Hotel de Commerce, café en vergun ïing. Bozichtiging 17 en 18 April van U/s—4 uur. Inschrijvingen tot 14 April by den Notaris of bij den eigenaar. Zaterdag 20 April. Goes, 11 uur op het Slot door not. Pilaar de hofstede Zoutersbof in Ierseke met erf, bouw- en weilanden samen 45.7338 HA. En de hofstede Plantlust in 'sHeer Hendriks- kinderen met eif, boomgaard, wei-en bouwl. 46.2910 H. samen 9.4912 H. Catalogus enz. vanaf 6 April bij den notaris. Dinsdag 23 April. Serooskerke, door not. Tak uur op hofstede Ter Linde inspan als: Donderdag 25 April. ïSriewegen, door not.Prins »p de hof stede van wed I, Rijk 10 uur 1 vos bles merriepaard 20 jaar, 1 bruin veulendragend 14 jaar, 1 zwart ruinpaard 3 jaar, 1 zwarte hengst 1 jaar, 5 baatgevende melkkoeien, 3 runaSrs, 3 kalvers, 3 zeugen met biggen, 120 kippen en hanen, 2 menwagens, 1 kap- wagön, driewielskar, ploeg, 3 eggen, sleepeg, sleper, rolblok, stroomolen, moesmaker, windmolen, karnmolen, kruiwagen, stroo, mest, harnas, melk- en zoldergereedsehappen, mahoniehouten kabinet, klok, tafels, b»d met toebehooren enz. Zaterdag 27 April. Biagekerkc, door not. Loeff 9 uur op hofstede Duinzicht inspan als Dinsdag 30 April. Oostkapclic, op hofstede Het Vertrou wen door not. de Maret Tak uur in span als- Maandag 29 April. Zoutelanrte door not- Loeff bij B. Leynse uur inspan als April. Ellewoutsdijk, uur door deurw. Holl mann bij inspan als: Ooslkapeile, uur door not. Verhulst in de buitenplaatsen Berkenbosch en Dui'r.beck met bouw- en weiland samen 75 H A. Woensdag 1 Mei. Serooskerke, uur door not. Tak bij Tavenier inspan als: Woensdag 8 Mei. Middelburg, - uur op de hofstede Eendragt door not. Tak inspan als: Mei. Kruiningen, uur door not. Prins by de hofstede van J: Blok Ez. Maandag 25 Maart. Middelburg, voor had 2 levering gro' tarwebrood 2e kwartaal voor de gestichten Bijetten in 't burgerweeshuis. Grocde, ten kantore van J. G. Meyer 11 uur door het bestuur van Oud en Jong Breskens het begrinten van den Langeweg van af den Rijksstraatweg in 't dorp, lang 2604 meters. Raming f4683,12. Bestek ter lezing bij Meyer en a 62 cent te koop. Aan wijzing 16 en 19 Maart 11 uur. Vrijdag 29 Maart. Middelburg, in 3 perc. door B. en W. levering 1000000 KG. Engelsche gaskolen, 2000000 KG. Duitsche en 150000 KG. stoom- kolen. Voorwaarden a 25 cent ten kantore dor gasfabriek. Tevens verkoopen zij bij inschrijving het kootteer der gasfabriek. Biljetten op zegel voor 29 Maart ten raad- huize. Voorwaarden a 10 cent. Zaterdag 30 Maart. Wilhrlniinisflorp, 11 uur in het Ge meentehuis door het bestuur van den Oost Bevelandpoider het maken van werken tot verdediging van den oever des polders. Be grooting f10580. Bestekken enz. by dhr. C. Snijder a -50 cent en ter lezing bij v. Dyke. Aanwijzing 23 en 26 Maart 1—3 uur- VLISSINGEN, 22 Maart 1895. Boter fl,10a f 1,per kilo. Eieren f3,20 a f 3,40 per 104 stuks. MIDDELBURG, 21 Maart 1895. Uit Walcheren was heden een matige aan voer van Tarwe en Witte Boonen, van andere artikelen was weinig ter markt. Nieuwe Tarwe was in puike soort niet beneden de 14-90 a f5.— te bekomen en alzoo betaald. Nieuwe Rogge f4.- Zomer- gerst f3.25 a f3.30. Winterdito 14.- Voor Witte Boonen werd in de beste soort f 12.50 a f 12.60 butaald. Mindere naar rato. Ronde Bruine Boonen niet ter markt, men kan die wel als opgeruimd beschouwen. Nieuwe Paardeboonen f 5,25 a f 5.50, dito Groene Kookenvten f8.50 a f8-75. Kroonerwten voet stoots f7.— a f7.25 naar kwaliteit. Winter Koolzaad zonder handel. Versche Boter f0.90 a fl.— p. kilo. Eieren 3.— de 100 stuks. Z1ERIKZEE, 21 Maart 1895. BOTER. Hoogste koers f 0.60 a fO.— laagste koers f 0.45 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers 10.75; laagste koers ,f0.50 Eendeieren hoogste koeis fO.—laagste koers f 0, - do 25 stuks. elken MAAND Prijs per drie Enkele numme '94 den hoer Klem ministratie var last de heer Voorstad te C den in ontvang de adminlstrati HH. geabonr woonlijk bij dhr den gelieven h zich mot 1 Apvi abonneert, ontv: maand verschijnt H E Coes, ook voor 'a Heer Hendrikskin 26, 27, 28, 29, 30 en 6 April. Voorstel van De Savorni wijziging van op het lag MEMORIE VAN De heer A. F. d in zijne Memorie meent nog het een lijking van zijne be ging van zijn voor Eenige leden ve van het voorstel a; voldoende onderwij der onderwijs vero richting van tal v had zich óf daarva wel tegelijkertijd moeten opleiden, het ander gedaan i grond om het bijzc heffen van een voo ter verzekering va dat onderwijs opge „De ondergeteek morie verder, „pla nen van zijn voor beoordelaars van di te plaatsen zoo dat er onderwijzen zamen getale aanv aan de bepalingen berustende Koniit het standpunt dat Ook toch wanneer is kan niet-tijdige ture plaats grijpen bepaaldelijk zonde schoolbestuur. Op van Toelichting zi bare gevallen gen vermeerderen zond vallen moet, volge worden ingghoede eene school geh eene schade van ho zelfs van duizend rokkend, waardoor geheel in de war niet gemakkelijk cit van eene besta eenbrengen van pa zien. Zoo iets nu worden geacht. Werd dit voorste zien worden in hei heid van het school! in het gebrek aan 0 het algemeen. Toch zins overgangsbepa terwijl evenmin d< hoe voortreffelijk 0 zou worden. Een uit het volgende. De Minister mi op het lager onde doenlijk, er op aa bijzondere onderw lijk worde aangek

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 6