R o r k ni e ii w s. S c li o o I n i e <i vv s. Overzicht Verkoopingen enz. Afloop verkoopingen, enz. Oi\S HUIS. MAItkTBËItlCHTEN deelten verzwaard en op andere verhoogd worden, daar bij den hoogen stormvloed van 22 December 1.1. het water op meni ge plaats over de dijken heen stroomde. Zoo hebben dan de ingelanden van het Calamiteuse waterschap Scherpenisse in de vorige week besloten een gedeelte van den Zeedijk langs de Ooster-Schelde te verhoogen en een gedeelte langs dun Pluirn- pot te verzwaren. De kosten van het aard werk zijn op 22,500 gld geschat. Dat er voor de werklieden op het eiland Tolen dit jaar goed geld te verdienen zal zijn lijdt geen twijfel. Te Souburg heeft tegenwoordig de prijs der aardappelen de fabelachtige hoog te van f 5 per mud bereikt. Meer dus dan de prijs der tarwe, die maar f 4,50 be draagt. H. M. de Koningin-Kegentes schonk f 20 aan eene weduwe te Ellewouts- dijk. die langdurig ongesteld was en bui ten staat voor zich en haar kroost den kost te verdienen, en f 50 aan iemand te Wolfertsdijk, die dezen winter 2 koeien verloor. Tegenover de vele berichten over den geringen voorraad aardappelen, is het der vermelding waard, dat onder Oosterland een landbouwer nog wel 1000 H. L. inge kuild heeft. De strenge winter heeft groote schade aangericht op de mosselbanken in de Oos- ter- en Westerschelde. Sommige banken zijn letterlijk schoongeveegd, en geen enkele mossel is daarop blijven staan.-Van de meeste banken is meer dan de helft der aanwezige mosselen verloren gegaan. Rilland. Zaterdagavond omstreeks 6 uur had alhier in het nauw van Bath eene aanv arin g plaats. Het stoomschip Joakk komende van Ant werpen, liep op het ongeveer 35 last groot zijnde tjalkschip Vertrouwenbevaren door schipper Koomans geladen met lijn zaad komende van Botterdam en bestemd naar Moerseke in België. Het zeilschip werd in den grond geboord. De opvaren den bestaande uit behalve den reeds ge noemden Koomans, zijne vroaw, drie kinderen en den knecht, redden zich het leven door in de roeiboot te springen. Zij hadden geen tijd om nog eenige goud- en zilverwerken die zich aan boord bevonden mede te nemen. Schip en lading zijn ge heel verloren en tot overmaat van ramp schijnt niets geassureerd te zijn. Het gezin is bij den heer J. L. v. d. Brink herbergier te Bath onder dak. Oud-Vosmeer. Schreef onlangs de Standaard dat de liefhebbers van stemmen dit jaar hun hart kunnen ophalen, èn voor Provinciale staten èn voor gemeente raden, dit geldt bijzonder voor deze ge meente; niet minder toch dan 3 leden treden af. De heeren Aarnoutse en Priederichs volgens rooster van aftreding. Laatstge-1 noemde heeft in geen twee jaren de raads vergaderingen meer bijgewoondverhin derd door ouderdom en ziekte. Mocht hij niet bedanken, dan zullen de kiezers wel doen voor hem, een meer bruikbaar raads lid te kiezen. De derde aftredende is A. Yan Bezooijen wiens zetel open komt wegens vertrek. Middelburg. Heden Maandag is al hier van Zuid-Amerika binnengekomen de Noorsche driemastschoener „Grei", met Amerikaansch hout voor de firma G. Al berts Lz. Co. Hoofdplaat. Tusschen de peilraaien 80 van den Calamiteusen Hoofdplaatpolde r en peilraai 2 van den Cal. Thomaespolder is donderdag een oeverafschuiving ontstaan ter lengte van 105 Meters en ter breedte van 50 Meters in de nabijheid van in 1892 gemaakte werken tot oeververdediging. Een stuk rijshoofd van 50 Meters lengte is mede weggeschoven. De rand der afschuiving ligt nog op 120 M. uit den dijksteen, zoodat de afschuiving niet van heel veel beteeke- nis is. Te Katwijk a/Z. is een aanslag ge pleegd op het leven van ds. Oorthuijs. De da der iemand van 23 jaar, had reeds sedert lang verondersteld, dat ds. O. hem bedoelde, toen gene in de catechisatie had gezegd „God ziet en hoort alles een gek woord kan wei eens goed vallen." De man wil de, dat ds. O. hem verzekerde dat hij niet de bedoelde persoon was. Ds. Ooi^huijs gaf hem die verzekering, dooh hiermede niet tevreden, ging hij tobben en meende hij zich te moeten wreken. De man is ter be schikking van den officier van justitie gesteld. Weer een moord, wanneer komt de doodstraf Zaterdagavond heeft zekere Yer- meulen die des middags twist had gehad met Jan Udo bijgenaamd de Duivel, te Varik, dezen laatsten die hem tot een gevecht nitdaagde, een messteek onder het oor toegebracht, welke onmiddellijk den dood ten gevolge had. Een jager in den Anna Paulow- napolder heeft gedurende den jongsten winter in ééne week 30 wilde zwanen ge schoten, waarmede hij ongeveer f 100 ver diend heeft. Ofschoon de influenza te Amsterdam op verre na niet de uitbreiding heeft ver kregen als voor 5 jaren, heeft toch de ziekte daar meer en meer het karakter eener epidemie aangenomen, die zich over de geheele stad heeft verbreid. De ziekte heeft tot dusverre echter een goedaardig karakter sterfgevallen komen wein'g voor. Men meldt, dat de geneesheeren te 'S Hertogenbosch, niet minde»- elan 1100 patiënten bezoeken, die lijdende zijn aan influenza of de gevolgen daarvan. WerkverschaffingIn het Groot Schar, gelegen in de Eriesche gemeente vEngwirden, tusschen Luinjeberd en Nieu- webrug zijn van wege de afdeeling „Patri monium" te Heerenveen ongeveer 100 ar beiders bezig met het omkeere» van den woesten ondergrond, tegen een loon van 70 cents per dag. Het kleinste hoek Onder de verscheidenheden in „Eigen Haard" komt een aardige mededeeling voor, waaruit blijkt dat er nog weer een gebied is ontdekt, waarop Nederland elk ander land slaat. In ons land namelijk is het kleinste complete gebonden boekje gemaakt, dat de hartstochtelijke cifriositeiten-verzame laar Gaston Tessandier in zijne collectie kleine uitgaven heeft. Het is een boekje, in 1674 in ons land gedrukthet bedrukte deel van iedere bladzijde is 10 mH. hoog en 6 breed. De randen meegerekend zijn die afmetingen resp. 17 en 8 millimeters. Het boekje telt 49 bladzijden, is keurig gebonden in kalfsleer met verguld op sneè, met vergulden rug en dekstukken, en er zit een stevig gouden slot aan in filigrainwerk. Het maakt een dwaas effect dit boekje op de afbeelding te zien gelegd op een postzegel, waarvan het een klein hoekje beslaat. Het boekje heet „Bloem-hofje door C. Van L." Op het titelblad staat nog „Ge drukt bij B. Smidt." Sterke drank op zee Naar aanleiding van de jongste aanva ringen door Eengelsche schepen, ontving de Stand, een schrijven, waarin de vraag geopperd wordt „of die zeerampen ook een gevolg kunnen zijn van den ellendigen drankhandel?" Een vraag, die schrij ver als volgt toelicht „Van Schiedam uit schijnen geregeld een paar smokkelkotters de Noordzee in te ste venen, om daar in ruil voor ankers, ket tingen, netten en wat niet al, jenever te leveren. Een mijner kennissen beweert, dat, werd dien handel de kop ingenepen de aanvaringen op de Noordzee weinig of geene zouden zijn." Het huidige stelsel evenwel, om door één of meer stoomvaartuigen op de Noordzee te laten kruisen, komt den schrijver zeer ondoeltreffend voor. Aet ruime sop, zegt hij, is te „ruim," dan dat op die wijze het kwaad te keeren zou zijn. Hij meent, dat de smokkelhandel beter te bestrijden zou zijn, door b. v. bij het binnenkomen der smokkelaars door ambte naren aan de kapiteins de plaats van her komst te laten afvragen (natuurlijk met verder onderzoek naar de waarheid) van alle ankers, kettingen, touwwerk enz., of hen te laten constateeren, waar zij de je never verkochte», die ze bij de afreize medenamen. Sedert de enkele dagen dat de Bel gische regeering den invoer van schapen uit Nederland heeft toegestaan, zijn langs het grensstation Rozendaal niet minder dan 3000 schapen uitgevoerd. Tien waggons, tot proppens toe gevuld, dagelijks naar België te zien verzenden, is geen zeld zaamheid. De prijzen variëeren per K.G. van 44 tot 50 cents. De meeste schapen zijn bestemd voor de slachthuizen te Antwerpen en Brussel, vanwaar weder een groot gedeelte zijn weg vindt naar Engeland. Om te voorkomen, dat stalen pennen roesten, laat men ze ongeveer een half uur in zwavelzuur-koper liggen. Daarna wascht men ze af en laat ze drogen. Te Heiligerlee is een 3-jarig kind in het vuur geraakt en aan de bekomen brand wonden overleden. De Staat geeft 2Vs percent rente en de Minister vraagt 4 percent De Minister van Financiën heeft in ant woord op het adres van vele pachters van oestergronden in de Ooster-Schelde, uitstel van pachtbetaling verleend van 1 Maart tot 31 Mei, mits bijbetaling van rente ad 4 pCt. 'sjaars. Dezer dagen werd aan de Hollandsche Cacaofabriek oplichterij gepleegd. Thans wordt medegedeeld, dat aan de fabriek een ongeteekende brief is ontvangen, waarin dringend verzocht werd, de zaak maar blauw-blauw te laten, welk verzoek ge steund werd door de bijvoeging van een som van f110. Ochzoo onschuldig! Voor het as sisenhof van Oost-Vlaanderen stond eergiste ren terecht een man beschuldigd van moord op zijn vrouw. Maar hij verdedigde zich met te zeggen dat hijzelf dronken was, en zijn vrouw nog erger dronken dan hij, dat ze zeker gevallen was, maar dat hij van het geval zich niets meer herinnerde. De gerecht elijke geneeskundigen ver klaarden het eehter voor onmogelijk dat iemand door één val zich op den hals kon halenveertien gebroken ribben en een gebroken borstbeen, een gebroken arm, een ontwrichten schouder, tanden gebroken, den neus stuk en blauwe plekken en won den over het gansche lichaam. Toen kwam de beklaagde met een tweede hypothese zijn vrouw zou beschon ken als ze was naar den stal zijn gegaan en daar door den os vertrapt zijn. De gerechtelijke geneeskundigen achtten dit onwaarschijnlijk, aangezien de vrouw zich in dien toestand niet had kunnen sleepen naar de woonkamer, waar ze ster vende is gevonden. Maar de dokters van de partij van beklaagde beweerden dat het wel kon. De gezworenen spraken den man vrij van deu moord, maar veroordeelden hem wegens mishandeling. Het Hof gaf hem zes maanden gevangenisstraf en ÏOO frank boete. -- Een zeldzaam wonderkind werd on langs te Kreta geboren, het heeft nl. twee tongen, verder aan iedere hand zes vingers en aan iederen voet zes teenen. Volgens het Utr. Dagbl. heeft de directie der Rijnsch-Westfaalsche kolenmij nen het voornemen, het eenige jaren ge leden, bij wijze van proef, opgerichte ko- lensyndicaat, dat ten doel heeft de prijzen der steenkolen zoo hoog mogelijk te hou den, tot het jaar 1905 te verlengen. De tegenwoordig enorme hooge prijzen kunnen dan voor den duur van tien jaren worden bestendigd, wat zeer ten nadeele van de Nederlandsche verbruikers is. In de Victoria-Halle van het Criterion- restaurant te Londer? had de vorige week een telegrafische schaakwedstrijd tusschen tien leden der Britsche schaak club te Londen en evenveel leden der Manhaften-schaakclub te New-York plaats. Het spel duurde van 4 uur n. m. tot middernacht. Twee der tien party en wer den -beslist, waarna met onderling goed vinden de wedstrijd werd geëindigd. Koreaansche zeden. Een reiziger ver haalt, dat in Korea de insolvente debiteu ren en zelfs hunne naaste bloedverwanten aan eene zeer onaangename wet zijn onder worpen. Zoodra een schuldenaar op den bepaalden tijd niet aan zijne verplichtingen voldoet, krijgt hij vanwege de overheid een dracht stokslagen, hetgeen iedere veer tien dagen herhaald wordt, totdat zijne schuld vereffend is. Indien hij sterft vóél de afdoening, „erven" de naaste bloedver wanten de straf, tenzij zij het schuldbe drag aanzuiveren. Uit Londen worden nog bijzon derheden gemeld betreffende de ontploffing, welke daar Vrijdagmiddag aan het station in Fenchuvelistreet plaats had. Aanvankelijk werd terstond vermoed, dat men weer te doen had met een aanval der anarchisten, maar uit een onderzoek is de onjuistheid dezer opvatting reeds ge bleken. Holbrook, een man van 65 jaren, die door de ontploffing het leven verloor, was in dienst van den heer Kennedy, wiens voornemen was, de schoolkinderen te Plaistow te onthalen op eene voorstel ling met een tooverlantaren en andere der gelijke vertooningen. Tot dat doel zond hij zijn tuinman Hol brook uaar de opticiens Newton Co. te Londen, die hem voorzagen van alles, wat voor deke vertooning noodig was. Tot het geen Holbrook bij zich had, behoorde oak een cylinder, gevuld met gecomprimeerde zuurstof, welke moest dienen voor het kalklicht. Terwijl de tuinman op het perron wachtte op de aankomst van den trein, ontplofte de eylinder, naar men beweert, omdat de man deze op den grond liet vallen, hoe dit zij, in elk geval werd hij het slachtoffer. Zoodra de eerste ontsteltenis, door de ontploffing veroorzaakt, was ge weken, werd terstond een onderzoek in gesteld. Een been werd aan de overzijde van de spoorweglijn gevonden en op veer tig voeten afstand van de plaats, werden nog andere lichaamsdeelen gevonden. De heer Kennedy, terstond naar Londen ontboden, herkende den man, wiens gelaat niet geschonden was, als zijn tuinman, die reeds meer dan 25 jaren bij zijne fami lie in dienst was geweest. Vau een anar- chistischen aanslag, gelijk eerst werd ver moed, kan derhalve geen sprake zijn. -- In een ijzerfabriek te Saint-Amand is men bezig aan een reusachtige ketting, die bestemd is voor de haven van Toulon en de grootste van de wereld zal zijn. De werklieden hebben den ketting „Drey fus" gedoopt, omdat ook die verrader vol gens hen een monster is zonder wedergade. Elke Bchakel van den ketting weegt 34 kilobij een lengte van 42 meter wordt het geheele gewicht 7000 kilo. De strijd op het eiland Mindanao (een van de Philippijnsche eilanden, waar de inboorlingen onlangs in verzet kwamen tegen den Spaanschen gouverneur), is ten gunste van de Spanjaarden beslist. De in boorlingen werden verslagen met verlies van 108 dooden, onder welke dc Sultan. De griep breidt zich ook op onrus- barende wijze uit in Christiania. Van 10 17 Februari had men 84 gevallen, van 1724 Febr. 943 en van 25 Febr. tot 3 Maart 1425 gevallen. Er zijn veel meer vrouwen aangetast dan mannen. Sterfge vallen komen weinig voor. Een merkwaardig testament heeft de 58-jarige Hetty Bloomer te Putney (Enge land) nagelaten. Aan haar vermogen van 40,000 pond sterling (f 480.000) heeft zij de volgende bestemming gegeven: Ik ben niet uit vrijen wil ongehuwd gebleven, driemaal was ik verloofd om even zooveel maal door trouwelooze mannen verlaten te worden. Daarom verlang ik, dat de rente van mijn vermogen jaarlijks op mijn sterf dag aan vijf ongehuwde dames boven de 40 jaar zal worden uitgekeerd. Deze dames moeten echter kunnen bewijzen, dat hare verloving door het verraad der mannen is afgebroken geworden. Het slot van het testament luiddeIndien zich in het een of andere jaar geene candidaten voor de uitkeering mochten opdoen, hetgeen ik ech ter met het oog op de verdorvenheid der mannen voor onmogelijk acht, dun zal men de renten bij het kapitaal voegen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Westkapelle ds. R. Toren beek te Marken. Bedankt voor 's Heer Hendrikskinderen door ds. H. Vermaas te O. en W. Sou burg voor Scliore door ds. J. v. d. Bergen te Varseveld. Geref. Kerken. Tweetal te Colijnsplaat ds. F. Staal te Geesteren en ds. A. den Hartogh te Heer- jansdam. Door de geneeskundige staatscommissie te Amsterdam is bevorderd tot arts de heer H. J. der Weduwen, geboren te Dreischor. Geslaagd voor |het arts-examen aan de universiteit te Amsterdam de heer A, Geill geboren te Nisse. Dinsdag 19 Maart. Goes, door not. Pilaar in de Prins van Oranje half 3 voor erven wed. Goossen ma honiehouten linnenkast, bureau, 2 bedden, met toebehooren, tafels, 6 stoelen met kus sens, 2 fanteuils, antieke staande klok, pen dule, 2 spiegels, 2 kachels, hanglamp schilderijen, goud en zilverijzer-, blik- en aardewerk. Oude Theologische boeken waar van een lijst te bekomen is bij G. M. Klem- kerk. Te zien op den dag van verkoop van 9—2 uur. Woensdag 20 Maart. Corfgcne, door deurw. Gelner by wed. Van Leeuwen 2 uur eikenhouten kabinet, dito linnenkast, tafels, stoelen, klokken, ba rometer, kachels, veeren bed met toebehoo ren, vloerkleeden, raamhorren, glas- en aar dewerk. enz, Oost-Souburg, 10 uur bfl v. Sorge door not, de Maret Tak timmermansgereed schappen en werktuigen, meubels, bedden, chiffonnière, herberginventaris, varken, gei ten, landbouwgereedschappen, arreslee, paar- denboonen, stroo. Kijkdag 19 Maart van 9 12 en 2—5 uur. Middelburg, by P. Pleyte door not. Huvers 10 uur inspan als 2 werkpaarden, 14 en 15 jaar, 5 melkkoeien, jong vee, karnhond, zeug met big, Utrechtswagentje op veeren, driewielskar, arreslee, kortmolen, windmolen, mangelmolen, eikenhouten boogkabinet enz. Wolfertsdijk, door C. v. Damme 9 uur inspan als 9 merriën, 18, 13, 11 (veulen dragend 8, 6, 3, 2, 2 en 2 jaar; 2 ruinpaar- den 9 en 5 jaar2 hengsten 1 en 7 jaar, 1 veulen, 7 baatgevende melkkoeien, 2 vare koeien, 5 vaarzen, 4 osson, 1 2jarige spring- stier, 3 jarige stieren, 7 aanhoudkalveren, 6 mestputloopers, 2 karnhonden met hokken 100 kippen en hanen, 10 eenden, 4 menwa- gens, kapwagen, driewielbkar, 10 ptoegen- 16 eggen, dorschmachine met 2 paaidstree (Amerikaansch model), balans met gew. bas cule met gew. koebak met goot, meelkist, spekkist, harnas, hooi, enz. Inl.de heer Pelle. Donderdag 21 Maart. Wemcldinge 1 uur door not. Ga'lis Mere s bij ds. v. d. Hamme eiken- en ma honiehouten kasten, tafels, stoelen, canapé, wasch-, dien- en bloemtafels, spiegel, schil derijen, klok, gordijnen, boeken. Daags voor en op den verkoopdag tot 12 uur te zien. Heinkenszand, by Remyn 10 uur door not de Ronde Bresser inspan als4 paarden, 4, 5, 7 en 11 jaar, 2 hengsten, 1 en 8 jr., 7 melkkoeien, 3 vaarzen, 1 os, 6 jaarlingen, 7 kalveren, zeug met biggen, 6 mestputloo pers, 50 kippen en hanen, 5 eenden, karn hond en hok, Walchersch wagentje, arre- B'.ede, 2 menwagons, booinkar, windmolen, peenmolen, 2 rolbiokken, 8 ploegen, 1 Wale-, 1 Coks-, 1 Moorploeg, 5 eegden, 2 slepers, 2 sleepeegden, zwingen, geeselsteen en paard, 3 zeeften, koebak en goot, keviën, 6 kleine boomhouwers, 2 ladders, 12 ijzeren koeban, den, vleeschblok, hooi, eikenhouten kabinet, hoekkast, stoelen, tafels, spiegels, droogrek, enz. Ellewoutsdijk, uur door deurw. Hoff mann bij inspan als: Middelburg, 8 uur door not. Huvers in de Vergenoeging 4 huizen, Gortstraat, Heerenstr., Gortstr. en Blindenhoek. Daags voor en op den verkoopdag te zien van 10— 2 en 2—4 uur. Daarna nog 2 huizen met erf en tuin. Spanjaardstr. en Balans. Vrijdag 22 Maart. lerseke, 2 uur in de Oester'oeurs door not. Prins 8000 aangeslagen pannen, 30000 oesters van gulden tot rijksdaalder; 6000 van rijksdaalder tot er boven; 20000 van cent tot halve cent; 20000 van cent tot gulden; 120 tweemeters zinken zeeften, vlechtwerkzeeften, enz. Inl. dhr. Jeost van der Have Ierseko. Heinkenszand, 10 uur door deurw. Hoffmann afbraak van Bloemenheuvel o. a. 200000 hardgrauwe steen, 2000 gele klinker en metsslsteen, pannen, marmeren leien, arduinsteenen, eikenhouten trappen met leuningen, 30 ramen met kozijnen, schoor steenmantels, porceleinen kachel enz. Zaterdag 23 Maart. Heinkenszand 10 uur door not. de Ronde Bresser bij wed. Boonman 1 lier merriepaard 4 jaar, 1 bruin veulendragend 1 jaar, 1 bruin iuinpaard 10 jaar, 7 baatgeven de melkkoeien, 7 baatgevende melkkoeien, 5 tweejarige vaarzen, jong vee, 20 N. Holl. kalveren, mestputloopers, 20 kippen en .haan, windmolen, geeselsteen en paard, kelder, wind, mutsaard graanzakken, aardappelen, arbeidersgereedsshap, karn- en melkgerei, huisraad enz. Dinsdag 26 Maart. Houdekcrke 10 uur door not. Loeff bij do Kroo 1 bruin merriepaard oud 23 jaar, 2 melkkoeien, kalfdragende vaars, kweekkalf 2 varkens, melkgeit, 8 kippen en haan, menwagen, driewielskar, 4 eggen, 2 kruiwa gens, groene mutsaard, dilthouten, graan zakken, zeven, landbouw-, stal-, melk- en zoldergereedschap. Huisraad. Goes, half 3 in de Zoutkeet door not. v. d. Kloes eon onverdeeld aandeel in Am bachten en Tienden in en om ZuidBeveland. Bergen op Zoom, 11 uur misschien ook Woensdag door not. v. Gruting in de Draak voor het vischbestuur verpachten 39 perceelen schelpdierencisschery in Ootter- schelde en Mosselkrëek. En 9 perceelen be stemd voor den aanleg van oesterputten voor Buren-, Molen- en Nieuw Clzendepel- ders. Boekjes enz. a 30 cent by dhr. J. A. Fokker te Tolen. Woensdag 27 Maart. Heinkenszand 10 uur door not. de Ronde Bresser by Ryk voor erven P. J- Boonman een huis, erf, boomgaard, enz- samen 1,9250 H. Vllssingcn, 8 uur in de Oude Vriend schap door not. Bosch een huis, erf plaats en bleek Aagje Dekenstraat 115 cA. Te zien daags voor en op den verkoopdag 10—12 en 2—4 uur. Serooskerke, 10 uur by Melse door not. Tak een huis op 'tdorp 175 cA. Een dito met schuur en tuingrond 2750 cA. Te zien Maandag en Dinsdag voor den verkoop. Middelburg, Segeersweg door not. Ver hulst voor Verhage vroeger wed. Duyvekot 10 uur inspan als2 morriön 15 en 3 jr., 1 ruin 4 jr., 9 melkkoeien, vare koe, 3 kalfvaarzen, 1 vaars oud 14 maanden, 1 jarige springstier, 3 kweekkalvers, 2 vette varkens, 14 kippen en 2 hanen, karnhond met hok, rijtuig voor 4 personen, markt- wagentje op veeren, arreslee, waterkar met val, bokkenwagen, kruiwagen, ploegen, eg gen, geeselstoel met steen, Amerikaansch hooimes, wagenzeil, reepen en blokken, ko peren melkkannen, jokken, emmers, kaam, roomtonnen, schalen en gewicht, 2 bedden met toebehooren, buffet, waschmachine, hooi, stroo, mest enz. Donderdag 28 Maart. Heinkenszand, half 1 door not. de Ronde Bresser voor Polfliet meubelen enz. Hocdckenskerke, 10 uur by Verbeek door not. Paardekooper Overman 38 loopvar- kens en 2 vette varkens. Middelburg, in de Vergenoeging 8 uur door not. Verhulst 6 huizen Gravenstraat 199, 285 en 291, Lange Lombaardstr. 73, Korte Singelstraat en Lange Lombardstiaat 69a. 7o. Een koetshuis en paardenstal, Bree 8o. een erf met bouwl. daar naast. (7o. en 8o. ook in massa). 9o. een huis vischmarkt H 162een pathuis met bovenwoning en erf Korte Giststraat A no. 123. Vrijdag 29 Maart. Vlissingen, Aagje Dekenstraat 2 uur door not- Bosch meubelen, bedden, goud en zilver. Maandag 1 April. '9 Gravenpolder, 12 uur voor mej. wed. D. Bakker by de Koster door not. Lansen Croin 205 cA. grond met het daarop staande schoolgebouw. Inl. dhr. Pelle. Dinsdag 9 April. Zoutelande, by Van Vlaanderen door not. Slegt 10 uur de hofsteden Groot en Klein duinzicht saam 24 H. 8 A. 96 cA. En een huis, schuur, tuin en erf aldaar Woensdag 17 April. Gaplnge, bij v. Sorge door not. Tak 10 uur de hofstede de Weele met tiendvrij bouw- en weiland 15 H. 52 A. 62 cA. in 22 perceelen. Dinsdag 23 April. Serooskerke, door not. Tak uur op hofstede Ter Linde inspin als: Zaterdag 27 April. Blggekcrke, door not. Loeff 9 uur op hofstede Duinzicht inspan als Dinsdag 30 April. Oostkapelle, op hofstede Het Vertrou wen door not. de Maret Tak uur in span als Maandag 29 April. Zoutelande door not. Loeff by B. Leynse uur inspan als SLUIS. Door het bestuur Bewesten Eede benoorden St Pietersdijk werd Zaterdag aan besteed het maken van een grintbaan ove- den Smoutweg c.a. ter lengte van 1220 M met bybehoorende werken en leveringen. Raming f 4570. Ingeschreven doorAbr. Risseeuw, Groede f5723; J- A. Bogaard, Aardenburg f 5699 en C. van der Hooft te Terneuzen voor f5495. (Niet gegund). AARDENBURG. Zaterdag werd door hett bestuur van den Isabellapolder benoorden' Aardenburg aanb-steed het maken van een grintweg over de „Maagdenweg" c. a. ter lengte van 1745 M. met bijbehoorende werken en levering. Raming f5360. Ingeschreven door: Abr. Risseeuw, Groede f7500; J. A. Boogaard, Aardenburg f7395; Jan de Bree Fz., Terneuzen f6960 en M. van den Hoek Terneuzen voor f6860. (Niet gegund). IERSEKE. Vrijdag werden door notaris Mulock Houwer alhier in het openbaar verkocht een woonhuis en erf aan het Schut-, tershof groot 1 are, voor f401 aan dhr. J. van Es Jr., alhier; en een woonhuis Ier. sekendam groot 55 cA. voor f 460. aan dhr' M. M. Francoys alhier. GOES. Heden Maandag werd aanbesteed en gegund de levering voor het gasthui8 van brood D. Cappon 609/i0oRundvl. 54 en Kalfsvleesch 100 JWed. Ph. J. J. v. HoveVarkensvleesch 56 cent aan E' Sloover; allen alhier. De knipcursus, die op Dinsdag 19 Maart a. s. zou moeten plaats hebben, zal op Vrijdag 22 Maart a. s. gegeven worden. Dinsdag 19 Maart a. s. gelegenheid tot het verkrijgen,van kostelooze rechtsgeleerde adviezen. Zaterdag 23 Maart aanstaande geen gele genheid tot inschrijving. AXEL, 15 Maart 1896. Oude Tarwe fO.— a fO,—Nieuwe Tarwe f5.75 a f6. Rogge f4.80 a f5,—.Nieuwe Wintergerst f 5.50 a 16.-. Zomergerst f0,- a fO,—Haver f4.50 a 15.— Kookerwten fO,— a. fO.— Voererwten f6.— a f6.75 Paardenboonen f6.50 af7,-. Lijnzaad f 9.- a f 11.Koozaad fO.— afO,— Alles per 100 K.G. Aardappelen f4,70 per 104 K.G,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2