A Openba ve School nieuw s. Gemengde Berichten. Overzicht Verkoopingen enz. Afloop verkoopingen, enz. uil KG Skill ADV El V Heden ging mijne lievj Zaterdag Mahl che genomen. Vergeten we echter niet, dat onder die dapperen menig Nederlandsch soldaat is, die in onze gelederen gediend heeftwanneer het er op aankomt, dat wij onze plichten voor Vaderland en Ko ningin moeten vervullen, dan vertrouw ik, dat onze dapperheid de hunne zal even aren Met een luid „bravo" werd door alle militairen dit woord van den kolonel beantwoord. Met een luid „Leve de Koninginnen" en het zingen van het „Wilhelmus van Ka- san wen" ging een ieder weer naar zijn Chambrée, en droomde wellicht nog van de dapperen van Lombok. Gr. DE WIT. Korporaal der Huzaren. Deventer 9 Maart '95. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk, Bedankt voor Kitthem door ds. J. v. d. Bergen te Varseveld. Gecommitteerden der Ned. Herv. Ge meente te Rotterdam ontvingen van een onbekenden een som van f 100.000, ten einde in de plaats van de Prinsenkerk aan de Botersloot een nieuw kerkgebouw te doen verrijzen. Geref. Kerken. Ds. Douma te Rotterdam bedankte voor zijne benoeming tot geestelijke verzorger in de gestichten te Bloemendaal, Loos duinen. Mejuffrouw Adr. Cappon te Goes, slaagde te 's Gravenhage voor h^t examen nuttige handwerken. In de maanden Juni en Juli e. k. zal aan 's Rjjks veeartsenijschool te Utrecht gelegenheid worden gegeven tot het afleg gen van het natuurkundig examen voor aanstaande veeartsen. Aanmelding vóór 1 1 Mei e. k. bij den directeur van gemelde school. De Tweede Kamer heeft de motie van den heer A. Smit, waarbij de wensche- lijkheid van het behoud van het kanton gerecht te Ridderkerk wordt te kennen gegeven, met 41 tegen 27 stemmen aan genomen. Door deze uitspraak is de verdere be. handeling van het wetsontwerp tot vesti_ ging van een derde kantongerecht te Rot terdam met opheffing van (lat te Ridder-" kerk geschorst. Zierikzee. Het departement Zierikzee der Maatschappij ter bevordering van Nij verheid behandelde in hare jl. maandag gehouden vergadering de vraag: Zijn be schermende graanrechten bij den tegenwoor- digengedrukten toestand van den land bouw niet te verdedigen en gewenschfc? De leden der afdeeling Zierikzee van de Maatschappij tot bev. van Landbouw en Veeteelt in Zeeland hadden vrijen toegang en namen deel aan 't debat, doch niet aan de stemming. De vraag werd ten slotte met 16 tegen 5 stemmen ontkennend beant woord. Kloetinge. Dinsdagnacht jl. zijn bij verschillende ingezetenen dezer gemeente konijnen ontvreemd. Daar dit in dit- jaar reeds de vierde keer is, zoo zullen de die ven genoodzaakt zijn hun werk voorloopig wat te staken, omreden dat er hier bijkans geen konijnen meer zijn. De daders zijn tot nogtoe onbekend. Arnemuiden. Bij herstemming is tot lid van den gemeenteraad alhier gekozen de heer J. Wisse met 47 stemmen, terwijl op den heer A. Joosse 35 stemmen waren uitgebracht. Bij de eerste stemming waren op J. Wisse 36 en op A. Joosse 22 stem men uitgebracht geweest. H. M. de Koningin-Regentes heeft f 25 geschonken aan de weduwe L. M. Harinck te Oudelande die na den dood van haren echtgenoot met talrijk kroost in zeer' kommervolle omstandigheden ver keert. Uit Opsterland wordt gemeld Zondagochtend ging de klokluider in het dorp Hemrik naar den toren om de klok te luiden, doch de man moest onverrichter zake naar huis gaan, want de touwen waren g estolen. Bij kon. besluit is voor de* tijd van drie jaren voor Vlissingen belast met het gezondheidsonderzoek van uit zee aan komende schepen H. Breukink, arts aldaar» De heer L. Bouwman Az., arts te Nieuw-Beierland, (heeft de benoeming tot 2en geneesheer aan het gesticht tot Christe lijke verzorging van Krankzinnigen „Bloe mendaal" te Loosduinen, aangenomen. Dr. Van de Stadt, te Arnhem, is be noemd tot leeraar in de natuurkunde van H. M. de Koningin. De raad der gemeente Groningen heeft met 15 tegen 13 stemmen aangeno- nomen een motie van den heer J. Biegel om Burgem. en en Weth. uit te noodigen aan den raad in te dienen verordeningen op de heffing en invordering eener belas ting op publieke vermakelijkheden. Een jongeling ,te Ammerstol, die bij de laatst gehouden loting voor de Nat. Militie een dienstplichtig nummer trok, en kort daarop zijn broeder door den dood verloor, wendde zich tot den minister, met verzoek hem van den dienst te ontslaan, omdat :hjj thans eenige zoon is. Op het adres is afwijzend beschikt. Een landbouwer uit Lent, die Za terdag met paard en wagen op de hoogte van Onderlangs den Rijn te Anhern wou oversteken, had de voorzichtigheid eerst het paard over de ijsvlakte te leiden. Daarop keerde hij terug om den wagen te halen, maar deze zakte er door. Er waren een paar uren mede gemoeid om den wagen op te halen. Onder Paterswolde (bij Gronin gen) heerscht onder de paarden eene be smettelijke ziekte van kwaadaardig karak ter. Kenteekenen dezer ziekte zijn: zware hoest, sterke slijmafscheiding en tal van zweren aan kop en hals, toenemende tem peratuur, herhaalde aanvallen van koorts en sterke vermagering. Eenige der aange taste dieren bezweken reeds aan deze, maar men meent, weinig voorkomende krankheid. Een treurig ongeluk is de o orzaak geweest van den dood van een caféhouder te Amsterdam, den heer Knies. Maan dag van de vorige week kwam een klant het café binnen en trachtte, onder meer grappen, ook het biljart op te lichten. De heer Knies verzocht den bezoeker zulks na te laten en zette zich zelf op de biljart om te beletten dat het verzet wird. De be zoeker greep daarop den heer K. en wierp hem op den grond en wel zoo ongelukkig dat de heer K. zich te bed moest begeven en sedert dien tijd niet meer op de been kwam. Vrijdag stierf hij. In het bericht van den geneesheer, di» het lijk heeft ge schouwd, vond de politie aanleiding om de begrafenis te doen uitstellen en den bezoe ker, die wellicht doodslag beging in ver hoor te nemen. Sommige menschen hebben er den slag van, uit alles geld te kunnen slaan en elke gelegenheid dienstbaar te maken aan het doel om er een voordeeltje uit te halen. Zeer waarschijnlijk behoort de harmonica-virtuoos, die op het baanvak Leeu- warden-Groningen met zijne talenten voor het reizend publiek woekert, tot deze klas se. Wat toch is het geval Sinds eenigen tijd reist een zeer fatsoenlijk gekleed per soon van Leeuwarden naar Groningen en omgekeerd, met geen ander doel, dan door het spelen van mopjes op de harmonica van sijne medereizigers een fooitje te ont vangen. Heeft men in de ééne coupé zijn bekomst, fluks stapt onze speelman op een tusschenstationin een anderen waggon over. Zoo krijgen alle reizigers behoorlijk hun deel. De man is voorzien van een abon nementskaart. Het zaakje schijnt dus te ren- deeren, daar er de betrekkelijk hooge uit gaven van een abonnement uit kunnen worden bestreden. Een vreeselijk ongeluk is eergister avond te Amsterdam voorgevallen. Bij een brand op de De Wittekade zijn drie kinderen en hunne moeder omgekomen. *Het.perceel bestaat uit drie verdiepingen. Bij Busch op de eerste verdieping stond een brandende petroleumlamp op een stoel en deze werd bij ongeluk omgegooid. In een oogenblik stond alles in brand. Vader en moeder Busch waren afwezig, maar de oudste dochter riep dadelijk om hulp en haastte zich met een paar kinderen naar beneden Daar achter woonde de familie De Jongtwee mannen gingen naar boven en redden een kind van de Jong en twee van Buschtoen zij voor de tweede maal terugkwamen, zagen zij niets meer. Zij meenden dat allen gered waren. Doch helaas, dit was niet zoo. Op de tweede verdieping woonde het gezin van Kloppers. De brand had de trappen aan gegrepen, en deze, werkend als een trek kende schoorsteen en tegelijk brandstof leverend, joegen rook en vlammen naar bo ven en hadden genoemd gezin den weg afgesneden. Kloppers zelf is nachtwaker. De moeder was alleen thuis met een zuigeling en twee jongens van 8 en 10 jaar. Een meisje van twee jaar was siiyis eenigen tijd in het gasthuis opgenomen en nog niet terug. Wat er is voorgevallen weet men na tuurlijk niet precies, maar uit de omstan digheden waaronder de lij ken zijn gevonden zou men het volgende kunnen opmaken. Gewekt door het rumoer en brand zijn de ongelukkigen uit bed gesneld, naar het portaal om de trap af te gaan. Doch daaraan was geen denken meer. Toen zijn ze naar boven geloopen om te trachten daar aan de achterzijde een uitweg te vin den. Misschien hebben ze het raam stuk geslagen de ruit was tenminste kapot en een van de jongens had bloed aan zijn hand. Doch ook hier was geen redding moge lijk; dat hebben ze nog ingezien maar een laatste poging om naar voren te komen mislukte. De rook was te sterk. Op het portaalje viel de moeder met de zuigeling gestikt door de rook en de arme jongens zijn zoover niet gekomen; in de achter kamer lagen hun lijkjes bij het raam, beiden met het gezicht naar voren, waar ze redding hadden gezocht. Gisteren ving te Amsterdam de viering van het vijf-an-een- halve eeuwfeest van het Mirakel van Amsterdam, in de kerk van de H. H. Jeannes en Ursula op het Begijnhof, aan met plechtige vespers. De kerk was met gnirlanden van sparre- groen en bloemfestoenen versierd, het al taar met een groot aantal planten en bloe men. In het midden prijkte een bloem- kussen met het jaartal 1895. Talrijke wit- en-gouden vaandels, ook de beide eeuwen oude rood-zijden vanen der H. Stede wa ren langs de wanden geplaatst. Wat dit Mirakel eigelijk wel geweest is In 1345 werden aan een storvende de sacramenten toegediend, doch zijn zwakte kon ze niet verdragen, en hij braakte de gewijde hostie weder uit. Die viel bij toe val in het vuur en men lette er niet ver der op. Doch den volgenden morgen zag men de hostie, door het vuur onaangetast, op den haard liggen den ganschen nacht hadden de vlammen om den ouwel heen gewoed zonder hem te verteren. En ter bekrachti ging van het wonder geschiede het, dat de vrouw die met haar hand in het vuur voer om het sacrament te redden, geener lei letsal daarvan bekwam. Ter gedachtenisse aan dit mirakel werd later de kapel der Heilige Stede gesticht, die in den Protestanten-tijd tot de tegen wooridige Nieuwe Zijds-kapel werd. En bij een brand, die bijkans de gansche stad in de asch legde, kwam de onkwetsbaar heid der hostie opnieuw uit. Ongedeerd werd zij onder de puinhoopen gevonden de brand had haar niet aangetast. Jaap Eden. Aan een interview waaraan een verslaggever van een der Am- sterdamsche bladen den kampioen onder wierp, ontleenen wij het volgende De ontvangst in Hamar was erg pleizierig geweest, evenals het verblijf aldaar. Vaak werd er deelgenomen aan partijtjes van de inwoners van Hamar en menig avondje werd genoegelijk in den huiselijken kring doorgebracht. Ook de verhouding tu8schen Eden en zijn aanstaande tegen standers op de schaats was zeer welwillend en vriendschappelijk. Het trainen ging goed het ijs was mooi De temperatuur was echter wel wat heel laag, vaak 35 gr. Celsius onder nul. Ook viel er heel veel sneeuw. De Noren hebben zich wat niet uit het oog verloren moet worden en wat de overwinningen van onzen kranigen land genoot te mooier maakt kunnen trainen van af October. Eden daarentegen vertrok pas 11 Jan. uit Nederland en kwam eerst den 14en te Hamar. De dagen van de races brachten geen ver andering in de welwillende verhouding, zelfs niet toen Eden de wedstrijden stuk voor stuk won. Het volk alleen toonde nu en dan zijne ontevredenheid over deneder- laag hunner landgenooten, door het roepen van „nérman", d. w. z. „weg met Eden" Het meer ontwikkelde publiek echter en de mederijders zelf die van hun neder laag van te voren reeds overtuigd waren toonden niet den minsten nay ver en waren zeer enthousiast. Jaap is te Arnhem, Haarlem (en Gro ningen feestelijk ingehaald. Dit heeft de hardste schaatsenrijder der wereld wel ver diend. Wanneer eindigt de 19e eeuwAls men deze vraag stelt, zal verreweg het meerendeel der oppervlakkig denkende menschen onmiddellijk antwoorden: wel den 31 December 1899 des nachts om uur I En toch is dit antwoord volstrekt niet juist. In chronologische kringen is nooit strijd ontstaan, omtrent het tijdstip, waarop een eeuw voleindigd is, 'doch in het gewone leven geeft het telkens verwarring. De 19e eeuw eindigt niet den 31sten December 1899, doch op den 31 December 1900. Op het einde van het eerste jaar der christelijke tijdrekening beschouwde men het jaar 1 voltooid, terwijl men nim mer een jaar 0 rekende. Om dus te komen tot het cijfer, dat het jaartal aanwijst, moet het jaar eerst ten einde zijnjaar 1 eindigde op 31 December van dat jaar, 100 op denzelfden datum van het jaar 100 en aldus zal het jaar eerst op den 31sten Deoember van dat jaar negentien voltooide eeuwen aanwijzen. Nu onze 19e eeuw ten einde loopt en de universiteit te Kopenhagen, om „misverstand te voorkomen, in alle Deensche ka'enders heeft doen opnemen „dat het jaar 1895 het 95ste is van de 19e eeuw, die met den 31en December 1900 eindigt," herinnert Kopenhagener National Tidende aan het gebsurde bij de intrede van de 19e eeuw. Aan het YVeimarsche Hof werd op den 31en December 1800 een groot feest gegeven ter viering van den aanvang der 19e eeuw. Te middernacht zaten Göthe, Schiller, Schelling en Hendrik Steffens daar in een zaal te zamen, waar de geboorte der nieuwe eeuw door deze groote geesten met een glas champagne gevierd werd. Steffens die van dit feest verslag gaf, vsrtelt ook hoe reeds op 31 December 1799 verscheidene personen den overgang der eeuw gevierd hadden, en in de gepaste stemming het slaan van middernacht hadden verbeid, terwijl weer andere* zich over de vergissing braaf vroolijk maakten. Steffens voorzag reeds toen, dat de verwarring bij het einde van elke eeuw zou terugkeeren. Het is vreemd, schreef hij, dat men steeds opnieuw op grond van de verandering der cijfers, het einde voor den aanvangt beschouwt, en vergeet dat de nul eerst door de een heid die voorafgaat beteekenis erlangt. Rekenkundig is de questie zeer duide- delijk, maar toch is het zeer verklaarbaar, dat deze theorie op den achtergrond ge drongen wordt door de verschijning der nieuwe cijfers, waardoor men het begin der 50e eeuw aan het verschijnen van het getal 1900 verbindt. Op 1 Januari 1901 (den eersten dag der 20e eeuw) zal menigeen deze eeuw weer als oud voorkomen, maar nog vreemder zal het onzen kindskinderen toeschijnen als zij de nieuwe 1000 eerst kunnen aan vangen, nadat zij reeds gedurende 12 maanden het jaartal 2000 hebben geschre ven. {Telegraaf.) - Velen onzer lezers hebben zeker reeds kennis gemaakt met Pullman of Wagner Palace cars als sleeping, dining, smoking etc.; echter het nieuwste op dit gebied is zeker wel The Cathedral car of North Dakota. Deze kerkwaggon is gebouwd voor reke ning en ten behoeve van bisschop Walkert ontworpen naar eea plan van een arohitect te New-York. De waggon is 60 voet lang en heeft dl 3000 gekost. Het inwendige is uitgerust in antiek eiken stijl met symbolisch houtsnijwerken dito beschilderde glazen, verder een kan sel, altaar, orgel en toebehooren voor een kerk in den uitgebreidsten zin: er zijn 80 zitplaaten. Achter den kansel is nog een klein vertrek, dat des daags dienst doet als studeervertrek, kleedkamer en zoo noo- dig ook als kerker, 's nachts wordt dit ver trek tot slaapkamer herschapen ten behoeve van Bisschop Walker. Het doel van dezen kerkdienst in betrek king tot bovenstaande spreuk, op rollend materiaal, betreft de bevolking in deze uit gestrekte streken waar men kleine dorpen of gehuchten aantreft op geweldigde af standen en waar geen kerk aanwezig is; op deze wijze van geestelijk voedsel te voor zien. Bisschop Walker, bijgestaan door een sexton, geett dan vooraf van zijn komst kennis en is tevens ook ingericht om alle ceremonieele diensten als huwelijksinzege ning, doop etc. uit te voeren. De diverse spoorwegmaatschappijen bie den dezen wagon gratis transport aan en op deze wijze wordt ook de kerkdienst bij gewoond door het spoorwegpersoneel. Do koude Jen de sneeuw hebben doen zien, dat er in de wouden van de Vogezen nog een grooter aantal van die dieren huizen dan men meende. In ver scheidene dorpen heeft men wolven ge zien en te Obertraubach, op 6 K.M. nau welijks van het station van Dannemaie, is een dezer uitgehongerde dieren een hond in de straat der stad zelf komen rooven. Er is nog een onderscheiding voor Bismarck weggelegd. De vereeniging van vleeschhouwers te Berlijn heeft den ex-kanselier het eere-lid- maatschap aangeboden en deze heeft dit aangenomen Dr. Hugo Helbing te Neurenberg heeft bevroren neuzen door middel van electriciteit genezen. Acht, tien of meer zittingen waren daarvoor noodig. Pijnlijk is de zaak ook niet. Eon vrachtrijder bracht een tonnetje ale op Harwarden-Castle, de bekende ver blijfplaats van Gladstone. De ton was nogal zwaar, zoodat onze voerman haar niet alleen kon afladen. Hij riep dus een ouden, armoedig geklee- den man om hem bij het afladen behulp zaam te zijn. „Hei daar, help is even, dan krijg je een potje bier De oude man deed wat hem gevraagd was en bleek een stevige en handige hel per te zijn. Tot zijn belooning kreeg hij dan ook het beloofde glas bier. Eerst veel later hoorde de vrachtrijder welke beroemde helper hij bij dit karweitje gehad had. Donderdag li Maart. Vllssingen, 9 uur panden uit de bank van leening over Oct. Nov. en Dec. 1893. Knpelle, bij v. Strien door not. Galli Merens 10 uur 3 baatgevende melkkoeien, 50 kippen, windmolen, geeselsteen en paard- waterbak en goot, zeeften, rijven, hooi, stroo- hekken, 6 stoelen, bureau, koper-, tin-, glas en aardewerk. Vrijdag 15 Maart. Ierseke, 2 uur in de Oesterbeurs door not. Mulock Houwer een huis en erf Schut tershof 1 Are en 1 dito aan den Dam 55 cA. En om 3 uur bij J. de Schipper 4 vette varkens, 30 mestputloopers, aardappels. Biggckerke, gemeentehuis 10 uur door not. Huvers de hofstede Krommenhoeke met moestuin, boomgaard, bouw- en weiland enz. samen 9 H. 84 A. 90 cA. in 12 perc. 's H«er Aremlskerke, voor D. Koe man door not. Pilaar 10 uurboereninspan als 7 werkpaarden 4—16 jaar, 1 paard oud 2 "aar, i hengst 1 jaar, 6 melkkoeien, 1 kalf- vaars, 1 tweejarige vaars, 3 jaarlingen, 3 kalvers, 4 ossen, 1 stier, 2 drachtige zeugen, 3 mestputloopers, 2 karnhonden, 5 ganzen- 9 eenden, 8 Kaapsche eenden, 2 kalkoenen, eggen, 7 ploegen, roiblok, moloord met ket, ting, wind-, snij-, moe3-, treemolen, tasklee- den, bascule met gewichten, harnas, man gels, aardappelen, mutsaard, huisraad. Zaterdag 16 Maart. Icrseke, 12 uur bij O. de Kleijn door deurw Hollmann mahoniehouten- en noten houten linnenkast, schrijftafel, notenhouten col les tafel met 6 bladen, waschtafels, rook tafel, bloementafel, medaillon en andere spiegels, vulkachel, Weenerstoelen, schilde rijen, lampen, pondule, klok, barometer, handnaaimachine, boekenrek, brandkast, ijzeren ledikanten, matrassen, ressorts, vee- ren bedden, kinderwagen, cilledermangel, voitaire, wieg- en kinderstoel, Velocipède, tapijten, karpetten, maften, vloerzeileu, 9 kippen en haan, goud en zilver, gitaar, bas, v,ool enz. Kijkdag op den dag der verkoe- ping 9-11 uur. tVolfertsalijk. 10 uur door not. Pilaar achter Villa Nova 18 Olmestammen, Planken, Ribben, Vaamhout, Mutsaard. Dinsdag 19 Maart Goes, door not. Pilaar in de Prins van Oranje half 3 voor erven wed. Goossen ma honiehouten linnenkast, bureau, 2 bedden mot toebehooren, tafels, 6 stoelen met kus sens, 2 fanteuils, antieke staande klok, pen dule, 2 spiegels, 2 kachels, hanglamp schilderijen, goud en zilverijzer-, blik- en aardewerk. Oude Theologische boeken waar van een lijst te bekomen is bij G- M. Kiem kerk. Te zien op den dag van verkoop van 9-2 uur. LAATSTE BERICHTEN. Coes In tegenwoordigheid van eenige belangstellenden had hedenmiddag in de Ambachtsschool de uitreiking der premiën plaats, verkregen door een onderlingen wed strijd onder de leerlingen. Eenigen tijd geleden werd door iemand eene som beschikbaar gesteld voor leer lingen die het vlugste en netste werk leverden voor een prijsje in aanmerking te doen komen. In de derde klasse voor het timmervak vielen prijzen ten deel aan J. Crueq en O. J. van Blitterswijk, die den prijs deel den. In de tweede klasse L. Markusse en de eerste klasse A, J. C. v. d. Peijl. Eerste klasse B, Koeman. In de derde klasse voor het smeden W. F. van Riet, tweede klasse A. den Boer en in de eerste klasse 4., D. A. Re- mijn en eerste klasse B., G. C. van Blit terswijk. Voor de derde klasse werd f2,50, voor de tweede klasse f 1,50 en voor de eerste klasse A f 1.25 en B f 1 uitgereikt. De Voorzitter de heer C. L. M. Lam- hrechtsen sprak een hartelijk passend woord ook tot de niet bekroonden. AA\BESTKD1\G. Zaterdag 16 Maart. Muls, bfi mej. Beyaart 12 uur grintweg in den polder bewesten Ede benoorden St. Pietersdijk. En te Aardenbiirj bij Pieren om 3 uur in den Isabellapolder met bijwerk en levering. Aanwjjiing 9 Maart 10 uur aan de Draaibrug. En om 3 uur aan het Sluisje. Inl. bij het bestuur van den Isabellapolder te Aardenburg en bü dhr. J. Mulder te Bres- kens. Raming f 5360 en f 4570. Dinsdag 19 Maart. Goes, door het Burgorlijk Armbestuur levering tarwebrood, rund-, kalfs- en var- kensvleesch voor 2e kwartaal '95. Voor waarden in het weeshuis. Biljetten met opschrift „Besteding Burgerl. Armbestuur" voor 4 uur bfi dhr. J. M Kakobaeke. Vrfidag 22 Maart. JIMtlelburs, ten 11 uredoor den hoofd ingenieur der Rijkswaterstaat het opruimen van een wrak in de Grevelingen. Tliolen, bfi wed. "Wfinen door dhr. A. Ie Clercq 11 uur het afbreken van verschil lende gebouwen op de hofstede van Abra hams te Poortvliet, het bouwen eener nieuwe graanschuur, het herbonwen van een wooa- huis, bakkeet en varkenshok. Aanwfizing 21 Maart 2 uur Bestek enz. ter inzage bfi dhr. ie Clercq te Kruiningen. Maandag 25 Maart. G roede, ten kantore van J. G. Meyer 11 uur door het bestuur van Oud en Jong Breskens het begrinten van den Langeweg van af den Rijksstraatweg in 't dorp, lang 2604 meters. Raming f 4683,12. Bostek ter lezing bfi Meyer en a 62 cent te koop. Aan wijzing 16 en 19 Maart 11 uur. Zaterdag 30 Maart. W lllielnilnndorp, 11 uur in het Ge meentehuis door het bestuur van den Oost Bevelandpoider het maken van werken tot verdediging van den oever des polders. Be grooting f10580. Bestekken enz. bfi dhr. C Snfider a 50 cent en ter lezing bfi v. Dfiko Aanwfizing 23 en 26 Maart 1 3 uur. GOES. Het winkelhuis en erf van R. Arnoldi'8 Heer Hendrikskinderen9traat, gis teren door not. Mulock Houwer geveild, is gekocht door dhr. K. C. Maartenso qq. alhier voor f750 en f20 voor losse goederen. lUAIUiTBEItlCHTEN GOES, 12 Maart 1895. Bij ruimer aanvoer dan vorige weken was de vraag over het algemeen iets levendiger en waren genoteerde prijzen makkelijker te bedingen. Oude Tarwe fO.— afO.—Nieuwe Tarwe f4,60 a f4.80. Rogge f3.60 a f3.70. Vfinter- gerst f3.— af 3.50. Zomergerat f 2.50 a f 3.20 Haver f2.— a f2.60. Bruineboonen f9,— a f 14. Paardenboonen f4.80 a f4.90, Kool zaad f 0.— a fO.— Groene Erwten t 6,60 a f 6.60. Versche Boter f 0.40 a fO-50. Eieren f0.62>/s a f 0,65 de 25 stuks. Rotterdam, 11 Maart. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de aanvoer van bin- nenlandsche granen nogmaals onbeteeke- nend. Dit kwam omdat de algemeene ver wachting die gepasseerde Maandag gekoes terd werd dat de vaart einde der vorige week voor de zeilschuiten weder geheel her opend zou zfin, door de opnieuw ingevallen winter geheel verijdeld was. Het mag even wel met grend verwacht worden dat door de sterke dooi en de krachtige pogingen om het fis op de rivieren op te ruimon, het vervoer langs waterweg laatst dezer we^ hersteld zal zfin eu dus vrfi zeker aan staanden Maandag aanvoer tegemoet gezie n kan worden. Sfemming prijshoudend. ZEEUWSCHE EIEREN f4 a f4.20. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer beden ca 3500 balen, giootendeels in het land gekocht. Geen marktprijs bepaald. LIJNZAAD matig aangevoerd en goed ge vraagd tot vaste prfizen. MEEL. De afgeloopen week bleef de markt vast gestemd, en notoerden fabrikanten 25 a 60 cent hooger mot beperkten handel. Heden was de markt zeer bezocht, doch de vaart nog gedeeltelijk gestremd zfinde, was de omzet niet beduidend. Rotterdam, 12 Maart. Ttr veemarkt van he den Dinsdag waren aangevoerd:paarden, 1474 runderen, 306 vette, 431 nuchtere kalveren 14 schapen, 487 varkens, 107 biggen. De prfizen waren als volgtRundoren t -i* kwal. 68, 2e kw ren le kwal. 90, Schapen le kwa Varkens le kwal. 36 c. Allj OOS Oude Tarwe f<| f 4,80 af 6.20. Wintergerst f f3,- a 3,50. f5,25. Kookerwtl 6.00. Paardenl Koolzaad f0.- Alles per H. L| ÖJ De knipeursud gaat niet door. PO| Lijst van brid bekenden, verzo^ Goes gedurende Februari 1895. Kriethuizen el Yan H e i n k ningen. Van K rabbi d. Bos Waarde! Van W e m e Gravenhage. Van 12] MIDDELBUR<] geb. Schalk z. aanss z. M. Overleden: G-| Jobse 74 j. P. Verkam 84 jl - R. F. S. vaf litz wede van - J. C. Tullen Klufive 62 j. van Iren vrouv B. Spandow wd 80 j. - T. Scli 82 j. GOES. Geborl Rejack en Katlf Overleden13 ongeh. V Heden een lijden van liefde Zoon en Lau% in den onderdon Waarde, 7 M| Heden na een geduldig mijn geliefde et EVE in den ouderdoi Goes, 8 Muarj JOHANNA C2 d» eeuwige rui was zij, als ga1 heid eene hulp langs welke de heeft geleid, de wonde dooi) diep in en worq voeld. Middelburg, A.l Mede namens de I Voor dj ling zoo wel gemeente ontva betuigen onderg nenden dank. Schoondijke, De Deurwaar zal op dei middags on vroeger bewoon Kleijn, te Ye Schi klista ftafeli J tafel Spiegels, Vulf nerstoelen, Pendule, Klol machine, I3ot ren Ledikantt Veeren Beddi der-Mangel, derstoel, Vél] lap le klas), V loerzeilen, talweik, Kcu| schap peiivc I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2