DE ZEEUW BIJVOEGSEL De motie Gerritsen. RECHTSZAKEN. Gemengde Berichten. BURGERLIJKE STAND. R1RKTBSTICHT EN AANBESTEDING. Afloop verkoopingen, enz. van H van Zaterdag 9 Maart '95. „De Tweede kamer der Staten-G-eneraal van oordeel dat het wenschelijk is bij de uitvoering der bouwwerken van Rijkswege in gemeenten, waar bet gebruikelijk is bijzondere bepalingen omtrent loon en ar beidsduur in bestekken op te nemen, met dat gebruik rekening te houden, gaat over tot de orde van den dag". Niemand zal ontkennen dat deze motie zij moge van verre strekking zijn, niet- veel eiscbend is. Daar is bijvoorbeeld Amsterdam. Daar wordt bij de uitvoering van gemeentewerken met deze bepalingen rekening gebonden. Immers de gemeenteraad beeft ze gemaakt op en volgens advies van twee „clericalen" de beeren Hovy en Cuypers. Nu is over deze motie een debat gevoerd dat beden nog niet bleek afgeloopen. Zij vestigt sleobts de aandacht op bet feit dat in sommige gemeenten bij uit voering van gemeentewerken bepalingen gelden betreffende minimumloon en maxi mum-arbeidstijd. En dan vraagt zij dat bet Rijk, zoo bet in die gemeente eenig werk laat uitvoeren, die bepalingen voor dat werk in die gemeente overneemt. Er voor spraken de beeren Drucker, Leh man,Heemskerk en anderen. Er tegen de bee ren Bastert, Micbiels en vele anderen, in bet Kamerverslag van de Standaard onder den naam van bet conservatisme samenge vat. De beer Gerritsen, radicaal lid voor Leeuwarden, herinnerde er aan dat de zaak in verscheidene gemeenten in behandeling is, dat het departement van waterstaat en dat van justitie reeds indien zin werk zaam warenen dat bet verschil van de aannemingssommen voor en na de invoering der arbeids- en loonsbepalingen niet meer dan 2.17 percent bedraagt. De beer Micbiels (roomscb), schoon in beginsel voor de motie, welke ligt op de lijn van de Pauselijke Encycliek, bestreed baar als ontijdig. Hij duchtte volksverhui- zing. De beer Bouman, rad. lib., verklaarde niet voor te zullen stemmen, tenzij in de motie bepaald werd dat ook voor particu lier werk de regeling van bet minimumloon en van maximum-arbeidstijd gelden zal. De beer Bastert (lib.) bestreed de motie, wijl bij de Amsterdamscbe regeling af keurt. Deze toch beeft de rollen omge keerd. De werkman controleert nu den patroon, de bekwame en onbekwame werk lieden krijgen nu evenveel recht. De werk lieden krijgen eerder gedaan. De werk loosheid vermeerdert. De beer Heemskerk (antir.) bestreed de bestrijders der motie. Hij wees op verschil lende misvattingen en overdrevene bezwa ren. Juist de publieke inschrijving, zegt hg, maakt bet nemen van eenige voorzorgs maatregelen noodig. Aannemers rekenen wel degelyk met de mogelijkheid om de arbeidsloonen te verlagen. Zoo worden de werklieden de dupe en nu geldt als tegen wicht dat men bun een minimum loon en maximum-werktyd verzekert. Natuurlijk moet bet loon in kleinere ge meenten kleiner zijn dan in grootere. Ok de beeren Rutgers, Pynappel en van "Karnebeek opperden bezwaren, die wij gaar ne in een volgend nommer zullen releveeren. Arrondissements-Eechtbank te Middelburg Heden Yrydag zyn veroordeeld wegens diefstal: A. J. 52 j., vischleurder, Ar- nemuiden, tot 2 m., A. K. 34 j., werk man, Ierseke, tot 45 d., J. B. 26 j. en A. H. 20 j., beiden arbeiders, Goes, ieder tot 1 m., J. v. d. G. 37 j., arbeider, Schore, tot 7 d., en T. O., 16 j., zonder beroep, Ierseke, tot 3 d. gev. straf, en mishandeling: J.|J., 18 j. visscber, Ar- nemuiden, tot 8 m. en H. P., 15 j., vracht rijder, Ierseke, tot 45 d. gev. straf. Allen in de kosten. Ontslagen van rechtsvervolging N. v. A. 14 j., L. M., 13 j., P. v. B. 12 j. en P. v. d. B. 13 j., allen zonder beroep, Ierseke beklaagd van diefstal. De rechtbank te «Zieriksee heeft naar de openbare •terechtzitting verwezen de zaak van H., klerk der posterijen te Tolen, beklaagd van verduistering van gelden, met bevel tot zyn gevangenhouding. Het gerechtshof te 's Gravenbage bevestigde de veroordeeling van A. van o., werkman, en A. R.kleermaker, beiden Yerseke, veroordeeld wegens het binnendringen van een besloten erf. „Beroepen te Stavenisse dr. J. C. Monty n te Chaam. Goes. Heden vrijdag morgen in de vroeg e werd door den agent van politie 1 6n u'°Jjari|ier op beeterdaad betrapt ze- ere 15. alhier, die de „aardigheid" had m e gezin van den ingezetene J. G. in i eszt. s nachtrust te storen door vervaar- lijk de huisschel te doen klinken. Dit p e Je is al 8in(}s yerscheidene weken, ..Mi gene uitgehaald, en i g ruimen tijd had de politie tever geefs gepoogd den dader te snappen. Vlisslngen. De Vrachtgoederboot „Zeeland",dienst A msterdamGoudaVlis- singe.i, eerst Woensdag hervat, is thans reeds weder gestaakt. De boot moest wegens ijsgang te Dord recht blijven liggen. Goes. Het Harmoniegezelschap „Hozan- na", directeur de heer L. de Beste Wz., gaf Donderdagavond eene goed geslaagde uitvoering voor hare begunstigers in „de Prins van Oranje". De voorzitter de heer H. Janse Bzn. verzocht de vergadering te zingen psalm 118 1 doch deelde vooraf mede dat aan het Gezelschap eene verguld zilveren her inneringsmedaille was uitgereikt door den Ring van Jongelingsvereenigingen op Zuid- Beveland, ter herinnering aan het ten vorigen jare gehouden Eerste Zomerfeest te Kloetinge. De nommers van het progamma werden over het algemeen flink gespeeld. Vooral de nommers 1, 4, 5, 9 en 10 hoorde men met genoegen. Hosanna verschafte haren begunstigers weder een genotvollen avond. Zierikzee. Vanwege 't Lokaal Comi té der Unie, een School met den Bijbel trad Donderdagavond in de Christelij ke School voor een niet talrijk publiek alhier op, dhr D. Mulder hoofd der Chr. School, met een onderwerp „Het Socialisme, in verband met de Christelijke opvoeding." De heer H. van der Valk, voorzitter, opende met psalm 119 5, waarna de heer D. Mulder psalm 14 leest, en voorgaat in den gebede. Spreker begon met eene schets te leveren van het Socialisme, welks leer, voortsprui tende uit ongeloof en revolutie, tegenwoor dig onder velen zeer veel opgang maakt, geleerden voorspelden reeds den tijd dat er slechts twee party en zyn zullen, dat de menschen zullen moeten zynChristen of Socialist. En wee 't eerstp. Hij wei 0 het onzinnige aan, van Vrijheid, Gelijk- heid en Broederschap, zooals ze door de socialisten wordt gepredikt, en wees op de heerlijke vruchten die 'tkon voortbrengen indien 't in praktijk volgens 't woord van God kon worden gebracht. Schetste ver volgens privaatbezit, als zijnde tegen de H. Schrift, wees op den toestand dezer verlichte eeuw, op stoomwezen en overbevolking, die ook knaagen aan de welvaart des volks. Hy besprak o. m. hoe de socialisten alle gezag, desnoods met geweld willen verdel gen, geld en goed gelijkmatig willen ver- deelen, en den droom van een beteren, vrijen, gelijken, en broederlijken geluksstaat. En nu staan daartegenover als bolwerken de Kerk des Heeren, het onveranderlijke Woord van God, het Christelijk huisgezin, Patrimonium, Boaz, de Christelijke scholen en Jongelingsvereenigingen. Spreker wees op de verplichtingen dier instellingen, om als één man, in de mogendheid des Heeren dit satanswerk te bestrijden, en bracht dit zoo op de Christelijke opvoeding over. Op deze schoone met aandacht gevolgde rede volgde een geanimeerd debat, waarop de vergadering door ds van Schelven van Amsterdam met dank aan den Heere ge sloten werd. St. Annaland. Jl. Woensdag werd alhier de gewone jaarvergadering gehouden van aandeelhouders der fairbanc,-,de Waarborg". Over 1894 werd op die brug gewogen: 4.145.785 KG. suikerbieten, 792.117 KG. pulp, 386.620 KG. ajuin, 668.900 KG. aardappelen, 104081 KG. steenkolen, 80568 KG. andere artikelen en 32 stuks vee. De aandeelhouders trokken een gedeelte van het batig saldo als dividend, terwijl het overige by het reservefonds werd geschreven. Voorts kreeg de weger 30 pCt. van het weegloon als belooning, en werden tot weger en hulpweger her benoemd Adr. Goedegebuure Cz. Jr. en E. Weijler. Ritthem. Niet by B., maar by de P., W. C. en J. heeft de in ons vorige nommer gemelde kippendiefstal plaats gehad. De daders zyn nog niet gevonden. Kloetinge. Van den Ambachtsheer dezer gemeente zijn aan den straatweg eenige jonge hoornen afgekapt. Het is te hopen dat de politie de moedwilligers mag ont dekken. VliSSingen. Met ingaug van 1 Maart zyn benoemd by het Belgische Loodswezen tot loodsschipper H. E. Smagge tot loods J. A. Barbé tot loodsleerlingA. C. Lauwereins, P. E. Barbé, J. J. E. Renier, F. Hennaert, F. Bourgois, L. Van Loo en G. A. Goes tot schipper bij den reededienstP. L. Elias tot roeier: E. Blonde, L. Leniera, L. Rubben, L. Steenkiste en H. Verbanck tot matroos a. b. van 't lichtschip Wie lingen P. J. Maesen en D. Fontaine. Middelburg. Tijdens den verkoop in het Schuttershof alhier van een party ga lanterieën, glas- en aardewerk; viel heden middag p lotseling met veel geraas een tot uitstalkast geimproviseerd stellaadje naar beneden waarop|en waaronder zich eene groote hoeveelheid nog te verkoopen en verkochte artikelen van glas- en aardewerk bevon den. Het is onnoodig er by te vermelden dat hiervan heel wat gebroken was. De verkooping werd tot 's avonds geschorst. Middelburg. De heer G. A. Tydeman, klerk-telegrafist aan het station te Mid delburg is in die hoedanigheid naar Ber gen op Zoom overgeplaatst. Vlissingen. Door den voorzitter van „Vlissings Burgervereeniging" den heer G. L. P. Florsehiitz werd heden, Woens dagnamiddag, in tegenwoordigheid van het bestuur, eenige leden, genoodigden en be langstellenden by het leggen van den eer sten steen voor Villa „Alida" door Jonge juffrouw Alida Florsehiitz en voor Villa „Louisa" door Jongejuffrouw Louisa Preu- niger, ongeveer het navolgende gezegd Het leggen van den eersten steen van villa's op de duinen voor rekening van „Vlissings Burgervereeniging" is voorzeker voor haar een gewichtig oogenblik omdat de toekomst haar moet leeren of zij een voordeelig en geed besluit daartoe nam. Het had hem evenwel genoegen gedaan dat zijne medebestuurders zyn plan hadden goedgekeurd en verklaarde vol vertrouwen de toekomst in te gaan. Immers waar de heer M. Laernoes voor eigen rekening twee villa's heeft durven doen bouwen, wiens voorbeeld door de heeren H. J. Ganderheijden en W. L. Husonis gevolgd, was het voor,, VlissingsBur- gervereeniging" niet zoo erg gewaagd om dat besluit te nemen. Bovendien is het voor de vereeniging hoogst aangenaam, van den heer M. Laernoes, die den eersten stoot gaf aan het bouwen van villa's op de duinen, nu reeds steun en medewerking te ondervinden. Hy besloot zyne rede met de woorden „wij zullen slagen". Hierna werden de meisjes uitgenoodigd zich van hunne gewichtige taak te kwijten. De eerste-steenlegsters bedanktenj daarna heel lief voor de eer hun te beurt gevallen. De voorzitter bedankte de meisjes even eens en hoopte dat ook zy nog vele jaren met genoegen op hun werk mochten terug zien, en uitte de beste wenschen voor het welslagen van deze onderneming, de ver zekering gevende, dat de villa's een waar sieraad van de badplaats zullen worden. De villa's worden gebonwd door de heeren H. J. Ganderheyden en W. L. Huson. Dit bericht ontvingen wij te laat voor ons no. van jl. Woensdag. Red.) Heinkenszand. Donderdagmiddag had de vrouw van G. de K. het ongeluk een naald in de keel te krygen, die naar men vermoeden kan in het eten was geweest. Nadat de arts Weyerman van 's Heer Arendskerke vergeefsche pogingen had aangewend om de naald te verwjj deren begaf hy zich met de patient en eenige familieleden naar Middelburg waar zy ver der zal worden behandeld. De vorige week zijn uit Ierseke niet minder dan 2000 balen mosselen ver zonden, vertegenwoordigende eene waarde van f 6000. Sluis. Onze gemeente heeft hear oudste inwoner verloren door het overlijden van Pieternella Geeraerts, weduwe Benteijn, in den ouderdom vaii ruim 94 jaren. St Maartensdijk. In deze gemeen te worden pogingen aangewend tot het oprichten eer.er zuivelfabriek; waarschijn lijk zal de zaak in de volgende week definitief haar beslag krygen. Omtrent de plaats van vestiging bestaat nog niet de gewenschte overeenstemming. Sint Annaland. Het Besuur der waterkeering van den Calamiteusen Suzan- na Polder alhier is bij kon. besluit van 12 febr j. 1. n. 14 niet ontvankelijk ver klaard in zyn beroep, ingesteld tegen een besluit van Gedep. Staten van Zeeland dd. 19 Oct. 1894 n. 5162/54 betreffende aan- schaffiing van perkoenpalen. Bij de aan besteding der werken op 26 Juni 1894 schreef het bestuur voor de levering van 175 stuks ronde eiken perkoenpalen, ten einde de steenglooiing te kunnen houden in den staat zooals die is aangelegd. Ge deputeerde staten weigerden echter de daartoe vereischte machtiging bij besluit dd. 17/18 Augustus. Op een nader ver zoek van het bestuur daaromtrent werd door Ged. Staten den 19 Oct 1894 be sloten zich te houden aan hun besluit dd. 17 Augs. Met die beslissing niet tevreden zynde, wendde het bestuur zich den 31 October tot H. M. doch werd in zyn be roep niet ontvankelijk verklaard, op grond dat de termijn van 14 dagen voor het in stellen van beroep, bij art 145 van het Reglement v. d. Calamiteuse polders of waterschappen in Zeeland voorgeschreven, verstreken was, daar het beroep beschouwd moest worden als niet te zyn ingesteld tegen het besluit van Ged. Staten van den 19 October 1894, maar wel tegen dat van den 17 Augustus. Te Helmond meldde zich Zondag j. 1. geheel vrij willig bij de rijkspolitie een persoon aan, die volgens zyne opgave genaamd was F. W. Van B, 38 jaar oud, vroeger onderwijzer en daarna journalist te 's Bosch. Deze kwam bij den wacht meester informeeren, of hij misschien ook nog eenige straf te goed had. Hij meende er zich nog iets van te herinneren, maar zeker wist hy het niet. Zoo niet, dan kon hij, naar hij vertelde, thans een goede be trekking krygen. Hij verschrok niet weinig, toen men hem al spoedig wist te vertellen, dat hij wegens oplichterij op 16 November van het vorige jaar gepleegd, nog 8 maanden gevangenisstraf te goed had en men dus maar zoo vrij zou zyn hem naar de straf gevangenis te Roermond over te brengen- Een honderdtal agenten van het Am. sterdamsche politiekorps staan op de zie kenlijst. De om zijne anarchistische gevoelens ontslagen onderwijzer A. Dijkstra, van Menaldumadeel, zal binnenkort in aanra king komen met den strafrechter. Althans er is tegen hem en zijn broeder eene aan klacht wegens mishandeling ingediend, en wel door zyn eigen vader. De broeders hebben den ouden man eene wonde aan de achterzijde van het hoofd toegebracht en deze heeft gemeend van dat feit de justitie in kennis te moeten stellen. Hoe kan men alleroogen op zich ves tigen? Door met een paar krakende laar zen te laat te komen op een vergadering. Een onderofficier, te Breda in garni zoen, ontving dezer dagen een erfenis van f100,000, hem nagelaten door een zijner verwanten. Hij heeft onmiddellijk den dienst van Mars verlaten. Nu was het weer niet goed! Een met werk overladen schrij ver beveelt zyn knecht: Ik heb nu geen oogenblik tijd. Wie er ook komt, ik ben voor niemand thuis. Om u te dienen, antwoordt Jan. Wie is er geweest? vraagt mijnheer 's avonds zyn dienaar. De kleermaker, twee dames, drie boek handelaars en uw vader. Wat, .mijn vadervoor mijn vader ben ik altijd thuis. Maar, mijnheer, u hebt toch Zwijg. Eenige dagen later verschijnt de vader weder. Is mijn zoon thuis? vraagt hij den k-necht. Jawel, mijnheer, uw zoon is thuis. De oude heer treedt binnen, maar ziet zyn zoon nergens. Hy loopt het geheele huis door. De voorkamer, de achterkamer de slaapkamer, keuken, zolder, doch zon der resultaat. Wat beteekent dat, vaart hij uit, zooals ik zie, is mijn zoon uitgegaan. Juist, hij is uitgegaan, hij heeft echter onlangs gezegd, dat hij voor u altijd thuis is! In Amerika klaagt men bitter over een crisis en wel in den handel der paarden. Er zijn in de Vereenigde Staten zoo ongeveer 16 millioen paarden, maar sedert tien jaar is hun koopwaarde met meer dan 30 pCt. verminderd, tengevolge van de mindere vraag. Men gebruikt het paard niet meer voor de publieke middelen van vervoer, daar stoom en electricitet meer en meer zyn plaats innemen. De particulieren schaf fen hun paarden af en nemen een rijwiel. In 1894 zijn er 200000, in 1895 zullen er wel 300000 rijwielen verkocht worden. Influenza. Volgens de statistieke op gaven stierven verleden week te Londen 111 personen aan Influenza, en 119 aan ziekten van de ademhalingsorganen, of 615 boven het gemiddelde. Het sterftecij fer klom tot 34 per 1000, in Liverpool zelfs tot 46,1 per 1000. Mevrouw William Van der Bilt, de vrouw van den Amerikaanschen millionair, heeft echtscheiding aangevraagd en verkre gen. Een origineel legaat is in Frankrijk gemaakt door de echtgenooten Berbigier, die drie uur achter elkaar aan influenza gestorven zyn. Ze hebben een som van 1000 francs gelegateerd aan het school fonds te Levallois, hun woonplaats; verder hebben zij aan het oudemannenhuis dier stad gelegateerd vier vaten ouden wijn en 80 flesschen champagne, die zy sedert 10 jaar bewaard hadden. Van 7—8 Maart 1895. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. Foppe wedr. 31 j. en P.van den Broeke jd. 32 j. Getrouwd: A, D. Ludikhuizejm. 22j. en G. P. Akkerman jd. 21 j. Bevallen: J. H. Verhulst geb. Julianus d. L. Bravenboer geb. Louwerse d. E. van Roo geb, Poelman d. J. W. Exalto geb. Valkhoff z, J. dè Fouw geb. Gide- onse z. GOES. Ondertrouwd: 7, Gijsbrecht Corne lls van den Ende 23 j. jm. en Aagtje Zan- dee 19 j. jd. Geboren: 7, Jannetjed. v. Johannis Zwee- djjk en Johanna Karelse. Over de maand Februari 1895. RILLAND-BATH. Geboren: 4, Jacobus z. v. Adrianus Kil en Maria Hussaarts. 8, Abraham Adriaan z. v. Pieter Schoffer en Adiiana Paauwe. Jll, Catharina Adri- ana d. v JohaDnes Overbeeke en Johanna Kooien. 25, Adriaan z. v. Pieter van de Wege en Jacoba Moelker. Huwelijksafkondiging: 17, Jacob van Boven 33 j. jm. en Henderika Elisabeth Hol- lestelle 43 j. jd. 24, Livinus van Puivelde 27 j. jm. en Maria Emelie van Haver 19 j. jd. te Sint Jansteen. Gehuwd28, Jacob van Boven 33 j. en Hendrika Elisabeth Hollestelle 43 j. Overleden:3, Jacoba Adriana llw. d.r. Adriaan Hirdes enNeeltje de Jonge. 10, Maria Hussaarts 38 j. gehuwd met Adriaan Kil. 22, Kornelia Polderman 55 j. gehu wd met Abraham Quist. VLISSINGEN, 8 Maart 1895. Boter f 1,10 a f 1,20 per kilo. Eieren f3,40 a f 0,— per 104 stuks. MIDDELBURG, 7 Maart 1895. Met uitzondering van ronde Bruine boo- nen was er heden een redeiijken aanvoer van Tarwe en Witte boonen ter markt; van andere artikelen werd weinig getoond. In de prijzen der granen is geen verandering op te geven uitgenomen Witte boonen en Kroon Erwten die boven vorige weekprys werden gekocht. Versche Boter fl.— a f 1.10 p. kilo. Eieren f2.80 de 100 stuks. ZIERIKZEE, 7 Maart 1895. BOTER. Hoogste koers f 0.60 a fO.— laagste koers f 0.45 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers 10.75; laagste koers f0.65 Eendeieren hoogste koers f 0.laagste koers f 0,— de 25 stuks. Zaterdag 16 Maart. Sluis, bij mej. Beyaart 12 uur grintweg in den polder bewesten Ede benoorden St. Pietersdijk. En te Aardenfourg bij Pieren om 3 uur in den Isabellapolder met bijwerk LAATSTE BERICHTEN. Tweede Kamer. De motie Gerritsen, gewijzigd door den heer Van Alphen, is met 38 tegen 36 stemmen verworpen. KAPELLE. Bij de publieke verkooping van den boereninspan van den eerz. Z. de Groene gisteren alhier gehouden werden over het algemeen flinke prijzen gemaakt de koeien golden van f145 tot f172; vaar zen van f132 tot f50; kalvers van f36 tot 120. 6 paarden brachten op f 1895 terwijl 1 jaarling werd verkocht voor f193. TERNEUZEN. Heden Vrijdag werd aanbe steed door den Eerstaanwezend Ingenieur te Bergen op Zoom het gedeeltelijk vernieuwen van het rysbeslagop de watertaluds van front 1 en 2 en het aanbrengen van bekleedingen op de waterlaluds langs Bastion7en de linkerflank van Bastion 8 te Terneuzen. Raming f2900. Laagste inschrijver dhr. Abr. Tolens Dzn voor f2247. Overige inschrijvers waren M. Verschelling f2768, M. v. d. Hoek f2730, P. de Doelder f2680. C. van der Hooft, f2625, A. Tholens Da nielsz. f 2650, J. Scheele Dz. f 2400, J. de Bree Fz. f 2285. Krijn de Vos f2273; allen alhier; en JJ Meertens te Hoek voor f 2750. BORSSELE. Woensdag werd door de Werkmansvereeniging alhier vergadering gehouden tot aanbesteding van 60 kar steenkolen. De levering is gegund aan de Firma Dönhoff Co. te Duisburg a f8,50 per kar van 1700 Kg. Voor het uitlossen was de minste inschrijver M. Krijger voor gemiddeld 21/* ct. per mud, en voor het ver voer per as de vrachtrijder P. Zweemer a 4,6 en 10 ct. de mud in verband met den afstand van de woningen der leden. MIDDELBURG. Donderdagmiddag werd in de Vergenoeging alhier, ten overstaan van den not. A. M. Tak in het openbaar te koop aangebodeneen steenen wind-ko renmolen en erf op het Seisbolwerk met zich daarin bevindend woonhuis, ter grootte van 5 aten 60 centiaren. Verkocht voor f3050, en bijkomende sommen f300, met 8 pCt. onkosten aan den heer J. Adriaanse molenaar te Zoutelande. Des avonds werd, mede ten overstaan van not. Tak, publiek geveildlo. Huis en Erf Nieuwstraat. Kooperde heerC. J. Marsie alhier voor fl600.2o. Huis en Erf. Vlissing- sche straat. Kooper de heer J. Pelle Wz. alhier voor f2560. Onverminderd 8 pCt. onkosten. MIDDELBURG. Donderdag werd door het polderbestuur van Walcheren aanbesteed: het maken van basalt- en Doorniksche steen glooiing aan den voet van het duin te Domburg tusschen strandpalen 29 en 33 op het Noorderstrand der Noordwatering in 1 perceel. Inschry vers de heerenA. van der Vlies te Zaltbommel f 38100L. Brandt Dzn. te Giesendam f37550; J. P. de Groot te Giesendam f 37330A. v. d. Straten te Berg-Ambacht f36560M. C, de Jong P.Mz. te Slièdrecht f36487C. Bos Az. te Dordrecht f36380; J. v. d. Hoekte Middelburg f 36200; J. v. d. Plas te Hardinxveld f35100 en A. Prins Tz. te Sliedrecht f34300. Onderstaand bericht is de vorige maal abusievelijk blijven liggen). WISSENKERKE. Maandag werd door not. Roelof publiek geveild en verkocht de navolgende onroerende goederen, nagelaten door dhr. J. L. Kluytlo. een huis, schuur en erf, Voorstraat, 256 cA. aan dhr. Jac. de Kam voor f 1530, 2o. een sehuur en erf Achterstr. 374 cA. aan dhr. J. de Ridder, voor f402, 3o. een dito 475 cA. voor f311 aan dhr. P. Jeronimus, 4o. een wagenhuis voor f 101 aan dhr. J. de Kok. Perceel 5 tot 8 vier moestuinen samen 11,88 Aren voor f429 aan de hh. Izak Verhulst en M. Ver hulst J.Jzn. Perceel 9,10 en 11 4 H. 87 A- 30 cA. bouw- en weiland voor f 476 pergemet of f 5566,03 aan dhr. Izaak Verhulst voor noemd. (De totaal koopsom in ons nommer van Dinsdag 5 Maart vermeld, was foutief). Alles in W issenkerkepolder. Perceel 12 en 13 2 huize en erven, elk 155 cA. aan dhr. P. C. Meulenberg Dz. voor f 602. l4o. Een moestuin 288 cA. voor f 105 aar. dhr. A. van Damme. 15o. Een moestuin 940 cA. voor f401 aan dhr. P. Tazelaar. 16o. een dito 396 cA. ,voor f225 aan dhr- Jb. v. d. Band. 17o. en 180. twee dito samen 775 cA. voor f 250 aan dhr. G. Gillesse. 19o. Een dito 380 cA. voor f 85 aan dhr. P. C. Meulenberg Pz. 20o. een dito 370 cA. voor f83 aan dhr. A, Heijboer. 21o. Een dito 380 cA. voor f93 aan dhr. C. N. v. d. Heyde. 22o. Een dito 4 Aren voor f95 aan dhr. A. Heyboer. 24o. 2 H. 63 A. 10 cA. bouwl. aan Groenen weg voor f 186 per gemet of f 1174.21 aan dhr. C. de Wilde te Kattendijke (Vorig no. stond abusievelijk f 1284). 24o. 2 H. 74 A. bouwl. voor f186 per gemet of f 1222,71, aan dhr. E. van der Maas. Alles in Torenpolder. Perceel 25o. 1030 c.A. bouwl. in Ma- riapolder. Kooper dhr. J. A. Bevier de Fouw te Goes voor f205 per H.A. of f542,57 den hoop. (De becyfering in 't dinsdagno. was foutief.) Perceel 26 en 27 4 H. 74 A, bouwl. a f 263 per gemet is f 2990,31 den hoop aan dhr. W. de Looff. 28o. Een eind dijk voor f 600 aan denzelfde, groot 1 H. 23 A. 40 cA. 29o. Het recht tot het heffen van f 15 erfpacht 'sjaars van eenige perceelen, aan dhr. J. Melieste voor f226. Alles onverminderd 8 pCt voor onkosten, en alle koopers met uitzondering van de hh. de Wtlde en Bevier de Fouw, wonen alhier. AXEL. Heden Vrijdag werd door not. Dregmans bij Blansaart publiek verkocht een huis en erf 230 cA. en wagenmakers werkplaats 240 cA. Te zamen voor f 2300 aan dhr. F. Goossens alhier. En 318 cA. gronï voor f620 aan dhr. P. van Laere alhier. 4 V

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 5