KAPHOUT, Boereninspan, openbaar verkoopen Overzicht Verkoopingen enz. A 1) V E K T E N T l E N. op Vrijdag 1 Maart 1895, Geslagen Esschen- Elzen- e ii Berken- Openbare Verkooping op Vrijdag 1 Maart 1895, KEN KAPITALEN MEUBILAIRE GOEDEREN, Maandag 4 Maart 1895, publiek verkoopen Vrijdag den 8 Maart 1895, publiek verkoopen: Schoondijbe. Heden Woensdag is alhier de IJzendijksehe jstoomtram even voorbij eersten tol gederailleerd. De machine sloeg omver en de machinist Hoogerweri' werd terstond gedood. Middelburg. De vrachtgoederen-stoom- bootdienst op Amsterdam-Gouda-Middelburg- Vlissingen, onderneemster Wed. P. 1). de Vries is wegens het ijs nog niet heropend. Vermoedelijk zal zulks indien de dooi aan houdt de volgende week Woensdag plaats hebben. De vrachtgoederen-booten Valk I, II en III hebben eveneens den dienst nog niet hervat. Vlissingen. De „Royal Handbellrin- gers" hadden bij hun terugkeer naar hun vaderland, heden Woensdag aan het laatste Nederlandsche station van waar zij nog he denavond per nachtboot de Noordzee wen- schen over te steken, naar Londen via Queenboro, hun laatste voorstelling, moeten gevendoch de kinderuitvoering kon niet doorgaan; wijl de „klokkenspelers" niet gearriveerd waren. Hedenavond zou echter nog eene gewone opvoering plaats, hebben. Krabbsndijke. Inde raadsvergadering van jl. Maandag is benoemd tot secretaris penningmeester van het Burgerlijk Arm bestuur van Krabbeadijke en Nieuwlande, de heer Th. van Doorn, lid v. d. gemeen teraad alhier. Krabbendijke. In zake de overbren ging der klassianen van Waarde naar sta' tion Krabbendijke melden wij nog dat zij daarheen vervoerd werden per paarden en wagen, daartoe bereidwillig door den land bouwer van Koeveringe uit Puthoek af gestaan. Wemeldinge. In den nacht van Dins dag op Woensdag hebben een of meer in brekers, door een paar ruiten te verbrij zelen, zieh toegang weten te verschaffen in het kerkgebouw der christ. Evangeliiche gemeente alhier en na eene lamp aangesto ken te hebben, gepoogd ]om de drie collecte bakjes (voor Kerk, Armen en Evangelisatie) welke aan elkaar verbonden, goed gesloten achter aan het portaal bevestigd zijn, open te breken wat hun volkomen gelukte, evenwel naar de spaanders te oordeelen niet zonder moeite. De inheud, op eene kleinigheid na, is ontvreemd. Langs den zelfden weg dien zij gekomen waren zijn zij weer vertrokken. By het ontsluiten van het kerkgebouw ('t is heden Conferentie) werd ds inbraak dadelijk ontdekt en was de politie spoedig aanwezig. Het is te ho pen dat de Wemeldingsche politie niets on beproefd late, om de brutale inbrekers (of zoo 't er maar een was, den inbreker) op te sporen opdat hij of zij de gerechte straf niet ontloopen. In de Ned. Herv. Kerk werd hier meer malen ingebreken, zonder ooit de daders te kunnen vinden. Het is èn voor de Evang. kerk èn voor de gemeente èn voor het ont zag der politie te hopen dat thans het werk der politie eens met andere vruchten bekroond moge worden. Met wat goeden wil vermag men veel. Dezer dagen hielden vele landbouwer8 van St Philipsland eene vergadering, uitsluitend tot het bespreken van het plan, om aldaar een zuivelfabriek met steom- kraeht te stichten. Tot een definitief be sluit is het nog niet gekomen, doch hoogst waarschijnlijk zal op eene volgende ver gadering het voornemen tot rijpheid komen, aangezien 14 landbouwers voorloopig toe traden, te zameu aangevende 130 koeien. [M. Ct.). Een dienstbode uit Yenlo die giste ren bij hare ouders te Tielraay op visite was, is door haar vroegeren minnaar, een wachtmeester der'huzaren, doodgeschoten. Op enkele plaatsen van het eiland Overflakkee begint men reeds gebrek te krijgen aan zout, petroleum, steenkolen en beestenvoeder. Maïs is moeielijk of in het geheel niet te bekomen, terwijl de voorraad erwtenmeel onrustbarend begint te slinken. Met verlangen ziet men daarem de hervatting van den dienst der Flak- keesche booten te gemoet. Aangaande den Vrijdagavond te Amersfoort gepleegden moord meldt men ons nader, dat de 18-jarige dader Bosman genaamd, bekend heeft den 58- jarigen H. van den Eshof, bijgenaamd „het duuveltje", met een tweetal messte ken te hebben om het leven gebracht. De dader wachtte zijn slachtoffer, met wien hij reeds een tweetal jaren in vijandschap leefde, achter een boom aan den Arnhem- schenstraatweg op, bracht hem onverhoeds eene snede over het aangezicht toe en daarna een steek in den rug, waarbij de longen zoo vreeselijk werden geraakt, dat de dood door verbloeding nagenoeg ter stond volgde. B. bevindt zich thans te Utrecht in de cellulaire gevangenis. T. De Locomotief gericht, dat de officier van gezondheid, Dr. H. de Cock, die met, de „Burgemeester den Tex" naar Europa zou gaan, tusschen Soerabaya en Samarang aan boord van dat stoomschip overleden is. De overledene was de zoon van wijlen Prof. de Cock en ten onzent bijzonder be kend als bestrijder van den Vaccinedwang. Te Dinfeloord is bij den sasmees- ter Bennebroek het karnhuis met stal ge deeltelijk door brand vernield. Hoewel men het vuur spoedig meester was, zijn toch vier kalveren door den rook gestikt. Ook een taaltje Goede vrouw, zeide de rechter, je moet, met zoo weinig mogelijk woorden als je kunt, antwoorden op de doodeenvoudige vraag of, toen je de straat overstak met het kind op je arm en de omnibus van de rech terzijde kwam en de vigilante van de lin ker, en de landauer den omnibus wilde voorbijrijden, je den beklaagde tusschen den landauer en de Vigelante gezien hebt of waar en wanneer je hem anders gezien hebt, en al of niet bij den landauer, de vigilante en den omnibus, of bij een van drieën, of bij twee, en welke van de drie die twee waren, of hoe het eigenlijk was. Een Februaridag van 1805. Nadat het 24 Februari het is nu haast niet te gelooren erg drukkend weer was geweest, brak tegen den avond over geheel ons land een verschrikkelijk onweer loshet hemelvuur veroorzaakte op vele plaatsen brand en sloeg ook in den Lieve Vrouwe toren te Amersfoort in. Hier zij gezegd, dat dit geschiedde juist negentig jaar geleden. De Nederl. Mercurius van 1805 zegt dienaangaande „T# Amersfoort wierdt om 9 uren het verguldsel van de Uurwijzer des Torens van de Lieve Vruuwe Capelle door den Bliksem verschroeiddes avonds ten 10 uren ontdekte men eerst den brand in den Toorn, die door de sterke wind zoodanig de overhand nam, dat meer dan 40 voe ten van den Tooren is afgebrand dewelke met vroeger dan des nagts om twee uur geblust wierdt. Door het af vallen van de Weerhaan en het Kruis op twee daar naast staande huizen, geraakte die mede in den brand, doch wierden spoe dig aan den vlam ontrukt". Professor Julius Sabbe heeft te Brug ge in eeno vergadering, belegd met het doel om de Brugsche industriëelen tot deelneming aan de Amsterdamsche tentoon stelling op te wekken, behalve veel wat voor ons Nederlanders aangenaam is uit dien mond te hooren, ook gesproken van wat België te danken heelt aan wijlen Z, M. koning Willem I. Willem I steunde zeide de professor, dikwijls uit eigen kas de groote nijverheden van België, of hielp haar in 't leven komen. Hij was de be schermer en geldschieter van John Cocke- rill te Seraing, dus de medeschepper der Belgische metallurgie en glasnijverheid 's Konings borstbeeld prijkt nog, als hul de in de eerezaal van het groot gebouw te Seraing. Hij steunde ook Lievens Bou- wens te Gent en was dus weder de mede schepper der Belgische katoen- en weefnij verheid. Te Kortrijk beurde hij de laken nijverheid op, met een ton gouds voorden aankoop van nieuw materiaal. Te Doornik schraagde hij de groote porseleinfabriek met aanzienlijke bestellingen voor zijn ei gene paleizen eri kasteeleu en met de tus- schenkomst van den Staat en de provin ciën. Willem I deed de haven van Ant werpen heropenen en die van Ostende in goe den staat stellen. Hij liet ketgeheelc volkson derwijs, van den laagsten tot den hoogsten trap, herinrichten. Hij was ook de eerste invoerder der groote tentoonstellingen in de Nederlanden, die hij beurtelings in Noord en Zuid wilde gehouden zien. De eerste had plaats te Gent in 1820. De professor wees er ook op dat men in Belgische scholen steeds op de grieven gewezen had, die ingebracht werden tegen het Hollandsclie bestuur van voor 1830. Die grieven, zegt hij, waren dikwijls in gebeeld, en daarnaast zeide men nooit of nimmer wat de Belgen aan 't bestuur van koning Willem I te danken hebben. Dat hij in zijne taak goed geslaagd is leert ons het bovenstaande. Mehlra. Van een betrekkelijk zeer ontwikkelden hadji vernam het Bat. Hbl. de volgende bijzonderheden over Mekka. De skerif, die Fransch spreekt, leeft op half Europeesche wijze; zijn keuken is al tijd zeer goed. De spijzen worden met de vingers naar den mond gebracht. Daarentegen vindt men er in huis sloelen met fluweelen zittingen, ook keurig bewerkte tafels en andere Europeesche meubelen, welke hij uit Kon- stantinopel laat komen. De skerif is veel rijker dan zijn gebieder, de sultan. Wanneer het de tijd der pelgrimstochten is, zijn in Mekka ongeveer 150,000 per sonen bijeen. Het leven is er dan zeer duur. Des nachts zijn de straten van Mekka verlicht, en wel met Amerikaansche petro leum. De lantaarns levert Mekka zelfde kosten dar verlichting worden niet door de stad, maar door de eigenaars van huizen ge dragen. Al de straten van Mekka zijn gepleisterd, meestal door moeder Natuur, want de bodem der stad bestaat uit harde kiezelsteen' Er zijn dan ook maar weinig bronnen: het noodige drinkwater wordt door een waterleiding verkregen. Mekka telt menig huis van zeven ver diepingen. De stad bezit een postkantoor: dagelijks vertrekt de post eenmaal naar de havenstad Djeddah. De brieven worden te Mekka aan hui# bezorgd; ieder geadres seerde geeft den brievenbesteller voor zijne moeite een piaster. Zelfs een photograaf is tot Mekka door gedrongen. De huur der huizen is buiten gemeen hoog; voor den duur van den pel- grimstijd, in liet geheel 20 dagen, wordt voor een huis van tien kamers niet minder dan f 600 betaald. Met de scholen is het in Mekka treurig gesteld verscheiden onderwijzers gebruiken de schoollokalen als eetkamer. Voor het zielenheil der bewoners wordt echter veel gedaan; eiken avond binnen in den voor hof van de Kaiiba komen ongev. 500 Mol laks en Derwischen bijeen, om godsdienst- nderwijs te geven aan de duizenden toe hoorders. Zie vei der Bijvoegsel. Vrijdag 1 Maart. Ooslkapeile door not- Verhulst 10 uur op Duinbetk, BeiKenbosch en E"ke:ioord geslagen ess-rh n enz. kaphout, Mutsaards. JTIcii»ker!ic, 10 uur bij Matthijsse door not. Havers eon hofsteedje en bouw], samen 78 A. 98 cA. En verpaohren voor 7 jaar perc. bouwl. in Kluithoek 1 H. 40 A. 80 cA. En om 2 uur 2 geiten, 7 kippen, windmo len, geoselstoel, ladders, kruiwagen, karn kaashorden, graanzakken, vorken, rijven stroo, kanthooi, mutsaards, boonstruiken, m st, meubelen. Bi-li'wegen,9 uur bij wij'en dr. Boogaard door not. v. d. Kloes notenhouten bonhcur du jour, commode, pianino, mahoniehouten ameublement, canapé, fauteuil, eikenhouten hoekkastje, antirke kast, antieko kloerkist, latafel, waschtafel, zwart marmeren pendule met- coupes, spiogols,antieko kastklok, klok ken, koekoekklok, 3 kachels, kookkachel, keukengereedschap, oud porcelein, Delftsch aardewerk, vogelkooi met Oost-Indische vo gels, 2 tuinbanken, dubbel jachtgeweer, flo bertgeweer, kiekenren, barouchet, arreslee, statiegoidijneu met stokken, snijmachine, kruiwagen, paardentuigen, rijtuiglantaarns, ladder. Kapello, 10 uur bij Verbeek door not. Mulock Houwer insp nals 6 paarden 2 16 jaar, 9 baatg. melkkoeien, 3 kalfvaarzen, 11 runders, 6 vette en 2 drachtige varkens, 7 mestputloopers, 70 kippen, 6 ganzen, eenden, 1 bond met hok, kap wagen, Sacks-, Cocks- en Amerikaansche ploeg, 2 sleebor den, 2 slepers, 2 rolblokken, geeselsteen met paard, kruiwagen, kooktoestel, koebak met goot, zaaddor.obzeil met kleeden, har- nasssment, weihooi, dekriet, beestenpeen aardappels, spek, brandhouten ladders, eiken houten boogkabinet, mahoniehouten hoek kast, uittrektafol, kachel, ledikant, spekkist, meolkist, vleeschstander enz. Zaterdag 2 Maart. Vlnke, half 11 bfj Luyk door deurw. Hollmanu planken, ribben, latten, ladders, 2 veeren bedden, hoornvee, 1 paard, loop varkens. Maandag 4 Maart. Eirabbcixlijlic, 10 uur door deurw, Hol 1 man n bij M. Kuolaard boereninspan als 6 merriopaarden, 1 veulendragend 2 ruin paarden, 7 melkkoeien, 11 runders, 2 kal vers, 14 mestputloopers, 50 kippen en hanen, 4 menwagens, 7 ploegen, 10 eggen riomkar, driewielskar, rolblok, slepers, sleepbord, 1000 kilo afbeiningsdraad, harnassemeiu, 2 tas- kleeden, afbraak wagenhuis voor afbraak, stroo, hooi, kanariezaad, beestenpeen. Wlssekerlte, 10 uur in de Kroon door not. Roelof voor don curator in den boedel van wijlen J. L. Kluyt bouwl. 4.74 H. in Vliete-; 1.1030 H. id. in Maria-; 5.3710 H. id. in Toren-; 2 7190 H. id. in Wissenkerke- poider en 2.1540 H. weiland aldaar. Eon woonhuis Voorstraateon dubbel dito Toren polder 9 mooshoven en voetpad 4 dito aan do vis cheiin Wissekerkepolder; 2 schuren en wagenhuis Achterweg; 1,2340 H. dijk tusschen Vliete- en Wissekerkepolder; het recht tot het heffen van f 15 orfpacht op perceelen J 151, 208, 209, 154, 210 en 211. Dinsd*g 5 Maart. Biggekerke 10 uur bij Botting door not. Tak 'l zwarte memo 16 jaar, 8 vare koeien, vaarzen, mage e varkens, hoonders, veor- wagen, veerkar, voorsf per, rolblok, kaas- horde, paai den want, kiekenren, slagers- en rietdekkersgereedschap, boogkabinet, hoek kast, baromoter, klokken, kachels, revolver, achtorlaadgeweer, roomton, zeldergoreod- schap enz. Woensdag 6 Maart. ItSidrtelburg ook Donderdag en Vrydag door deurw. Rosier 2 uur in het Schutters hof Japansch verlakt, dito porselein, bronzen, brittannia, miehei, platina, plucheartikelen, album- en werktafeltjes, spoormanden, man denwerk, boeken, harmonica's enz. Kieuwdorp, half 12 by Modderkreeke door not. de Vos een smederij, huis en erf van wijlen Jac. Steketee. Bicgelicrke, door not. Loeff 10 uur bi) Sturm hofstede Duinzicht 10.31.70 H. H. met erf, tuin, boomgaard, bouw- en wei land. Maandag en Dinsdag voor denverkoop van 10—12 en 2-4 uur te zien. Itapelle, bij de Groene door not. Gallis Merens. Ook Donderdag 9 uur inspan als: 5 merriën oud 3, 4, 5, (veulendragend) 7 (met veulen), en 1 jaar, 3 ruinpaarden oud 6, 6 en 17 jr, 1 hengst, 7 baatg. melk koeien, 1 vare koe, 6 vaarzen, 6 eenjarige runders, 7 aan houd kal vers, 1 zeug met big gen, 7 loopvarkons, 80 kippen en hanen,, 3 ganzen, 2 karnhonden met kot en ketting menwagens, tilbury, driewielskar met lamoen, 3 Zoeuwsche, 1 Koks en 1 Sacks- ploeg, 6 eegden, sleepboid, molbord, 2 sle pers, 3 sleepeeguen, windmolen, taskleeden, koebak en goot, hooi, stroo, zaadstiuiken bascules, gewichten, eikenhouten kabi net, 2 kastklokken, bed met toebehooren, stoelen, tafels, kachel, koper-, tin-, glas- en aardewerk, hoekkast, banken enz. ZaïxJijic by Goverse, oj> hofstede Hoek vliet door not. Tak 10 uur, 3 paarden 8, 4 en 2 jaar; 7 melkkoeien, 1 kalfdtagende vaars, 3 jaarling vaarzen, 4 tweejarige ossen, 3 schapen, 3 varkens, 1 drachtige zeug, lu kippen, karnhond mot hok, 2 menwagens, marktwagen, driewielskar, sleeper, veldgang, kiekenren, kruiwagen, windmolen, mest enz. Donderdag 7 Maait. i?Ildilelburg, 2 uur in de Vergenoeging, door not. Tak steenen windkorenmolen met woonhuis 5 A. 60 cA. op het Seisbolwerk. Waarde, 10 uur door deurw. Hollmann by M. van Houten boereninspan als 8 paarden 1-16 jaar, 3 kaltkoden, 1 vette koe, 3 een jarige vaarzen, 5 drachtige zeugen, 18 mest- putloopors, 16 eenden, 30 kippen en hanen, menwagens, driewielskar, rolblokken, sleep bord, slepers, windmolen, stal-, melk en landbouwgereedschappen, hooi, stroo, man gels, beestenpeen, harnassoment. Nieuw wa genhuis, varkenshok, eenden- en kippenhok, ai braak. JKIIewoutsdjjU, uur door deurw. Hollmann bij J. Snrallegange boereninspan. (Sergen up by v. IJzeriooy door not. v. Gruting voor den ontvanger der re gistratie 1 uur provisioneel en daarna 14 Maart 11 kavels bouwterrein in het blok begrensd door Coehoorn-. Glimes- en Belvo- dèrestraat- Aanwijzing Woensdag 6 Maart 12 uur. Middelburg door not. Tak 8 uur in de Vergenoeging 2 huizen Nieuwslraat 41 cA. en Vlissingsche straat 164 cA. Te zien daags voor en op den dag van verkoop van 10-2 en 2- 4 ui r. Vrijdag 8 Maart. Axel, b(i Biausaart door not. Drogmans 2 uur een huis, erf en grond 260 cA. tegen over de R. C. Kerk; 2o. een wagenmakers- werkplaats met grond 240 cA. 3o. 318 cA. grond. Twee dsgen vóór den verkoop te zien Gaplngc, bij A. Dingemanse door not Havers 10 uur 2 bruine merriëud en 5jaar, 6 baatgev. melkkoeien, kalfvaars, 3 2-jarige vaarzen, D/2 jarige vaars en os, 2 kweekkal vers, 5 melkgeiten, 2 loopvarkens, 70 kiepen 2 hanen, 20 eenden, marktwagen op veeren 2 menwagens, hondenkar op veeren, veld, gang, karn, handkarnmachine, roomtonnen botertobben. maten, schalen en balans, hor den, staken, mutsaards, aardappels, mangels, hooi, stroo enz. Waarde, door not. Prins i2 uur in het te verkoopen logement het logement van wed. Moelker 8 A. 16 cA. Hloctlnge, 10 uur b(j Jacob Blok door not. de Vos inspan als een 2-jarige ruin, 7 baatgevende melkkoeien, vare koe, tweejarige vaars, 4 kalvers, 2 drachtige zeugen, mestputloopers, "0 kippen, 6 eenden, drie, wielskar, beomkar, Zeeuwsche- en Sacks: ploeg, eggen, rolblokken, sleepbord, sleeën, wind-, sny-, mpesmolen, zolder-, stal- en melkgereedscliap, hooi, siroo, kiekenrenneu, mest, karnhond met hok, kachels enz llcinlienszaiid, 10 uur by v. Eykeren door not. Bressor inspan als 2 werkpaarden 6 en 13 jaar, 4 baatg. melkkoeien, 2 vaar zen, 4 ossen, 2 aanhoudkalvers, 3 varkens, huifwagen, driewielskar, boomkar, windmo len, stroomden, moesmolon, karnmolen, ploegen, rolblok. eegden, sleper, sleepbord, geeselsteen met paard, stal-, zolder- en melk- gereedschappen. harnasseinent, koebak, kis ten mangels, stroo, mest,dekriet,meubels enz. Wis-cUerke, 10 uur door not. Roelof bij wijlen dhr. Kluyt 4 werkpaarden, 11 stuks hoornvee, 2 loopvarkens, rijtuig, men, wagens, ploegen, eggen, stroomolen, bsscule, hooi, stroo, mest. Zaterdag 9 Maart. %Volfcrtsdijk, voor P. Jonker in zyn herberg door not. Mulock Houwer 2 uur de herborg „het Parochiehuis", groot 1720 cA Maandag 11 Maart. Aicnwilorp, 11 uur in de herberg door not. Mulock Houwer voor J. Schoonaardt, c.s. een woon- en winkelhuis en erfpa.hts- recht 86 cA- Daarna aan 't woonhuis meu belen en huisraad. Woensdag 13 Maart. Hwadendanimc, bij de Jonge uur door not. Paardekooper Overman een hoefje. Donderdag IA Maart. Siwndenilaminc, uur bij door not. Paardekojper Overman inspan als K11 pelle, bij v. Strien door not. Gallis Merens 10 uur 3 baatgevende melkkoeien 50 kippen, windmolen, geeselsteen en paard, waterbak en goot, zeefien, rijven, hooi, stroo- hekken, 6 stoelen, bureau, koper-, tin-, glas- en aardewerk. Vrijdag 15 Maart. Biggekerke, gemeentehuis 10 uur door not. Huvers de hofstede Krommenhoeke met moestuin, boomgaard, bouw- en weiland enz. samen 9 H. 84 A. 90 cA. in 12 perc. 's Heer Arendukerhe, voor D. Koe man door not. Pilaar 10 uur boereninspan als 7 werkpaarden 4 15 jaar, 1 paard oud 2 jaar, 1 hengst 1 jaar, 6 melkkoeien, 1 kalf vaars, 1 tweejarige vaars, 3 jaarlingen, 5 kalvers, 4 ossen, 1 stivr, 2 drachtige zeugen, 3 mestputloopers, 2 karnhonden, 5 ganzen, 9 eenden, 8 Kaapsche eenden, 2 kalkoenen, 2 poules pintades, 50 kippen en hanen, kap- wagen, 3 menwagens, drielingswagen, 8 eggen, 7 ploegen, rolblok, moloord met ket ting, wind-, snij-, moes-, treemolen, tasklee den, bascule met gewichten, harnas, man gels, aardappelen, mutsaard, huisraad. Dinsdag 19 Maart. Itlcllskerkc, by Chr. Tissink 10 uur door not Loeff 2 melkkoeien, I kalfvaars, 1 jaar ling vaars, 3 melkgeiten, 1 mestputlooper 14 kippen en 1 haan, 2 kruiwagens, wind, molen, handblok, trekrijf, geeselstoel met. steen, horden, stamp- en voederbakken, hooi, stroo, tarwe, aardappels, mangels, dilihouten, mutsaards, stal-, landbouw-, melk-en zolder gereedschap, antieke kast, rpekstander, kwar to bybel, Theologische boeken, Woensdag 20 Maart. Middelburg, bij P. Pleyte door not. Huvers uur inspan als Wolfertsdijk, door C. v. Damme 9 uur inspan als 9 merriën, 18, 13, 11 (veulen dragend 8, 6, 3, 2, 2 en 2 jaar; 2 ruinpaar den 9 en 5 jaar; 2 hengsten 1 en 7 jaar, 1 veulen, 7 baatgevende melkkoeio, 2 vare koeien, 5 vaarzen, 4osson, 1 2jarige spring- stier, 3 jarige stieren, 7 aanhoudkalveren, 6 mestputloopers, 2 karnhonden met hokken 100 kippen en hanen, 10 eenden, 4 menwa gens, kapwagen, driewiek.kar, 10 ploegen- 16 eggen, dorsehmachine met 2 paaidstree (Amerikaansch model), balans met gew. bas cule met gew. koebak met goot, meelkist, spekkist, harnas, hooi, enz- Inl.de heer Pelle. Donderdag 21 Maart. Ellewoutsdijk, uur door deurw. Holl mann by - inspan als: De Notaris J. W. VERHULST zal des voormiddags ten 10 uur, op de buiten plaatsen DuinbeekBerkenbosch en Eiken oord in de gemeente Oostkapelle in het BOOMSTAMMEN, VAAM- HOUT, DROGE- en GROENE iSmm MUTSAARDS, en meor. 's voormiddags te 10 uur, voor dhr. C. Verbeek, op de door hem bewoonde hofstede in de gemeente Kapellenabij Biizelinge, ten overstaan van Notaris MU LOCK HOUWER, van bestaande uit 0 Paarden van 2 tot 16 AMi' jaar' baatgevende Melk- 'AuSAligs koeien, 3 Kalfvaarzen, 11 Runders, 6 vette Varkens, 2 drach tige Dito, 7 Mestputloopers, 70 Kip pen, 0 Ganzen, 2 Eenden, I Hond met Ilok, 1 Kapwagen, 2 Menwagens, 1 Driewielskar, 6 Eggen, 1 Sacksploeg, I Cocksploeg, 1 amerikaansche Ploeg, 3 an dei e Ploegen, 2 Sleelborden, 2 Slepers, 2 Rolblokken, 1 Handblok, 1 Kruiwagen; Geeselsteen met Paard, Slijpsteen, Dascule met Gewichten, Windmolen, Snijmolen, Moesmolen, Zaaddorschzeil met Kleeden, Koebak met Goot, Kooktoestel, Karnmolen, Harnassement, eene partij Zolder-, Stal- en Melkgereedschappen, 5000 K.G. Weihooi, 600 bos Dekriet, 300 K.G. Beestenpeen, Aardappelen, eeno partij Spek, Brandhout, Ladders, Planken en Staken, alsmede eenige waaronder1 eikenhouten Boogka binet, 1 mahoniehouten Hoekkast, 2 veeren Bedden, 1 Kastklok, 1 andere Klok, 1 Uittrektafel e i andere Tafels, 1 Kachel, 1 Ledikant, Stoelen, Spie gels, Koper-, Glas- en Aardewerk, 1 Spekkist, 1 Meelkist, 1 Vleeschstan der enz. Op de hotslede zal geen gelegenheid tot stalling gegeven worden. De Notaris H. ROELOF te Cortgene zal ten verzoeke van den Heere Mr. A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE, advo caat enpr ocureur te Middelburgala cu rator in de onboheerde nalatenschap van wijlen J. L. Kluijt, op des morgens 10 ure iu het koffiehuis „uk Kiioon" te Wissenkerke DE VOLGENDE ONROERENDE iggenle in de gemeente Wissenkerlcete weten H. 4. 74. BOUWLAND in Vlietepolder. I. 10. 30 in Mariapolder. 5. 37.10 2 71 90 it in Torenpolder, in Wissenkerke polder, 2.15. 40 WEILAND aldaar. Een WOONHUIS c. a. aan de Voorstraat in het dorp Wissenkerke. Een DUBBEL WOONHUIS in To renpolder. Negen MOESHOVEN en VOET PAD aldaar. Vier dito (aan de Visscherij), in Wissenkerkepolder. Twee SCHUREN en een WAGEN HUIS, aan denAchterweg,in het dorp. H. 1.23.40 DIJK, tusschen Vliete- en Wissenkerkepolder. Het recht tot het heffen van f 15. erfpacht op de perceelen Sectie I nos. 151, 208, 209, 154, 210 en 211. Alles breeder in biljetten en boekjes omschreven. Inlichtingen te hekomen, zoo bij genoem den Notaris als bij welgemelden heer Cura tor. De Notaris II. ROELOF te Cortgene' zal ten verzoeke van den heer Mr. A. C' A. JACOBSE BOUDEWIJNSE, Advocaat en Procureur te Middelburg, als cuiatorin de onbeheerde nalatenschap van wijlen J. L. Kluijt, aan diens Schuur in het dorp Wissenkerke, op des morgens 10 ure, 4 schoone Werkpaarden, 11 stuks Hoornvee en 2 Loopvarkens; voorts: een Rijtuig, Menwagens, Ploegen, Eggen, Stroomolen, Bascule, Hooi, Stroo en Mest en wat verder tot een volledigen Boereninspan behoort. De koopers moeten desverlangd bekende horgen stellen. Inlichtingen te bekomen zoo hij genoem den Notaris als bij welgemelden heer Cu rator.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2