publiek verkoopen: Gemengde Berichten. Overzicht Verkoopingen enz. ADVKH T K IN T 1 K i\. ft 4 op Maandag 25 Februari 1895, Zoek ingekomen om in bestekken voor aan te besteden gemeentewerken bepalingen op te nemen omtrent minimam-loon en maxi mum-arbeidstijd. B. en W. stellen mu voor het adres in handen te stellen van eene commissie van 5 leden, wier rapport dan in eene vol gende vergadering zal behandeld worden. Daar niemand zich hiertegen verzette, werden ingevolge art. 7 van het reglement van orde door den voorzitter tot leden dier commissie voorgedragen de heeren den Bouwmeester, v. d. Swaline, Jeras, Brevet en van Hoek, die bij acclamatie werden gekozen en, voor zoover tegenwoordig, hunne benoeming aannemen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de zitting hierna opgeheven. Bij kon. besluit is de adelborst 1ste kl. J. rE. iiamondl, op zijn verzoek, eervol uit den zeedienst ontslagen. In den gemeenteraad van Schoterland heeft een raadslid de verhooging van den hoofdei ijken omslag bestreden onder anderen met het navolgende argument aan het adres der liberale heeren kamerleden, commis- Toyageurs, partijmannen en volksvoorlich ters die in weerwil der waarschuwingen van nu wijlen professor Buijs het kiezersvolk hebben gedrongen oen de liberale partij aan het roer terug te brengen en het kabinet Mackay heen te zenden, dat een betere re geling der gemeenteiinancie^had gevonden en het daartoe strekkende wetsvoorstel Godin de Beaufort had ingediend. Bedoeld raadslid dan sprak aldus En aan wien de schuld, dat Schoterland en andere Friesche gemeenten in zoo'n al lertreurigste financiëele positie verkeeren Aan niemand anders dan aaH de hooge Regeering, die zich aan grovelijke, verwaar loosing in dit opzicht heeft schuldig ge maakt, door niet tijdig eene betere en een billijkere verhouding tusschen de gemeen te- en rijkslinanciën door eene wijziging der gemeente- en armenwet, die in vele opzichten tegen alle billijkheid indruischen, in 't leven te roepen. Bij K»n. besl. is aan den loodsschipper 2e kl.-kwartiermeester E. van Hoepen, en de roeiers I. Kamermans, J. Jobse, 11. Mom- maas, P. de Jong en J. A. Heydens, allen van het loodswezen in het Oe district te Ylissingen, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van het kruis van burgerlijke verdiensten, le kl. door eerstgemelde en 2e kl. door de overigen, hun geschonken door Z. M. den Koning der Belgen. Bij Kon. besl. is op pensioen gesteld kapitein L. F. Leyds van het 3e reg. inf., ad f 15G7 'sjaars, wien ook, te rekenen van den dag, waarop zijn pensioen ingaat, den rang verleend wordt van majoor; benoemd bij het 5e reg. tot luitenant-kolenel de majoor G. van Essen, van hot 3e reg. inf., beiden te Ylissingen. De minister van oorlog heeft bepaald, dat bij de indeeling van de miliciens voor den dienst bij de infanterie bijzonder ge schikt zijn te achten breedgeschouderde manschappen, ook al zijn zij niet lang. Allerminst mag als regel gelden om in- gelijfden bij de militie te land van minder krachtigen lichaamsbouw ef wier uiterlijk een minder sterk gestel verraadt, bij dit wapen in te deelen. De minister heeft verder bepaald, dat bij de regimenten cavalerie niet dan bij vol strekte noodzakelijkheid miliciens zullen worden geplaatst, die, gekleed, zwaarder wegen dan 70 kilogram. Ook heeft dezelfde minister bepaald dat spoorweg- en telegraaf-ambtenaren en werk lieden en wie tot deze vakken behooren, bij voorkeur bij de genietroepen moeten worden ingedeeld. De witte sabelkwast wordt door een zwarte vervangen, die aan een zwart koord gedragen wordt. Wegens ingevallen dooi weder is, tot nadere aankondiging, het vervoer over alle kunstwegen in de geheele provincie beperkt, te beginnen met middernacht tusschen 22 en 23 Februari 1895. „In Engeland" zoo schrijft de Ned. Zen- dingsb., „is in het jaar 1893 uitgegeven aan wijn en andere dranken 5400 nsillioen gul den, aan voorwerpen van weelde, zooals juweelen enz. 4800 millioen gulden, dat is 10,200 millioen gulden aan wat wij niet kunnen rekenen tot de dagtiijlcsche benoo- digdlieden te behooren. Voor de zending is in dat land uitgegeven 60 millioen gulden. Welk een vercchil De verhouding zal in ons land zeker niet gunstiger zijn." Op het pegtkantoor te Goes werden in het jaar 1894 behandeld: 316.664 bin- nenlandsche gefrankeerde brieven, 2266 dito ongefrankeerde, 164,220 enkele briefkaarten, 737 dubbele dito, 559.642 nieuwsbladen a Va ct., 134.727 dito a 1 ct. of hooger, 387.IG8 gedrukte stukken, 8060 monsters of stalen, 80.362 dienstbrieven, 8197 aan geteekende bricvon, 4 aangeteekende mon sters, 1836 aangeteekende brieven meta. g. waarde tot een gezamenlijk bedrag van f641.468.39Vs, 5 berichten van ontvang, 13 expresse-postwistels, 104 expresse-brieven en overige stukken, 13908 ingevorderde (betaalde) quitantiën tot een bedrag van f 144.946.45, 2488 onbetaald teruggezonden quitantiën tot een bedrag van f33,254.46. Voorts werden ingevorderd 68 quitantiën uit België tot een bedrag van f 1924.67'/}, waarvan betaald 45, tot een bedrag van f697.Vs, 57 quitantiën uit Duitschland tot een bedrag van f1498.33l/s, waar van betaald 35, met een bedrag van f941.69'/2, 7 uit Frankrijk, tot een bedrag van f 135.69, waarvan betaald 6, tot een bedrag van f 129.69, en 5 uit Oostenrijk- Hongarije, bedragende f 201.13 alle betaald. Te Biezeiinge was tot verleden week op het ijs een in Zeeland welbe kende ijsmolen aangebracht. Deze bestaat uit een wagenwiel, waaraan de noodige stokken zijn vastgehecht, om het rad in een in het gemaakt gat te kunnen rond draaien, terwijl tevens aan het wiel een lang touw is vastgeknoopt, aan welks ander einde een gewone ijsslede is verbonden. Zaterdag-namiddag waren de jongelieden tot vermaak van de vele besehouwers daar mede druk bezig, toen op eens van de snel rondvliegende slede een jongeling- tegen een der toeschouwers vloog, tenge volge waarvan deze achterover op het ijs viel en bewusteloos opgenomen en naar huis gedragen werd, alwaar de geneesheer hersenschudding constateerde. De toestand van dezen algemeen geachtcn huisvader, A. v. d. L., is nog zorgelijk. Het vermaak met deze "ijsmolens heeft al meermalen ongelukken ten gevolge ge had. Heinkenszand. Bij den landbouwer C. M. ouder deze gemeente werden dezer dagen twee broed biggen geboren. Daar de boer de geboorte er nog niet van wachtte had hij de moeders nog niet van de andere verwijderd waarvan het gevolg is geweest dat de kleinen door de grooteren verslon den zijn. St. Maartensdijk. Den 25 Februari a. s. hoopt J. W. Reders, wed. K. Hengst- mengel, alhier haren 89sten verjaardag te vieren. Deze vrouw onderscheidt zich hierin van andere vrouwen, dat zij de onrust der tijden, zooals ons land die gekend heeft van 1830—1835 als marketentster in het leger heeft medegeleefd. Evenals zij zelve nam ook haar overle den eehtgenoot deel aan den tiendaagschsn veldtochthem versierde het metalenkruis de borst. Als er onder de nog overgebleven me talen-kruisridders zijn, die overvloed heb ben, zij zouden zeker de behoeftige oude, een blijden en aangenaraen dag bereiden, wanneer zij bij hunne gelukwenschen een stoffelijk blijk van waardeeuing voegden ook als een bewijs, dat zij bewezen dien sten van vóór 6*0 jaren nog niet vergeten zijn. Op het Korte Rapenburg te Leiden barstte Woensdag een ernstige brand uit, de bewoners, een man en vrouw, konden slechts met moeite gered worden, de man bekwam zelfs levensgevaarlijke kwetsuren terwijl hij uit een venster sprong. Effecten, contanten en sieraden van dit echtpaar bleven in de vlammen. Een brandende petroleum lamp was de aanleiding tot den brand. Dinsdagnacht had een 73-jarige juf frouw te 's-Cravenhag© het ongeluk te vallen, terwijl zij zich met een brandende petroleumlamp naar de slaapkamer begaf. De benedenbewoner, die nog op was, snelde op haar hulpgeschreeuw toe, en vond haar met brandende kleeren op den vloer liggen. Hoewel hij dadelijk de vlammen dempte, overleed de dame aan hare brandwonden. Dezer dagen stond in sommige couran ten een smakelijk gekleurd bericht uit Am sterdam omtrent een jongmensch die kort geleden op een avond een onbekenden vreemdeling van den dood redde, en daar voor dezer dagen beloond werd met een diner ten huize vaa den Portugeeschen con sul en eene Portugeesche ridderorde. De vreemdeling had aan zijn jeugdigen redder onder geheimhouding zijn naam gezegd, en ham toegezegd als hij hem mocht noodig hebben vbor het een of andere in zijn le ven, dat het jongmensch dan over hem kon beschikken. Thans is bericht ingekomen van den Consul dat er bij hem ten huize nieis dergelijks is voorgevallen; van het jongmensch dat hij zijne mededeelingen volhoudten van een inzender in „Het Centrum" dat het geridderde jongmensch werkzaam is bij den effecten-handelaar Pb. en dat de door hem gersdde „vreemdeling" de welbekende bankier R. uit Amsterdam is. Er schiet dus van het heele mooie ver haal niet veel over, nu de roman er uit is. Maar de moraal Naar gemeld wordt, behoorde tot de bemanning van de verongelukte stoomboot Elbe ook zekere P., uit Schagen die sto ker was op de boot. Wegens een kleine wond aan de hand moest hij voor de laatste reis in het Gasthuis te Hamburg achterbly ven. Zoo spaarde deze wond hem het leven. Te Dieren had Dinsdag een arbei der, die op de heide bezig was met het uitgraven van grind, het ongeluk tenge volge van het ondermijnen van den grond door een zwaar stuk aangevroren grond verpletterd te worden. Vermoedelijk tenge volge van den dooi is het stuk afgebrokkeld. Aan de personen, die in zijn nabijheid werkzaam waren, mocht het met vereende krachten gelukken het zware stuk te ver wijderen en toen bleek dat hij reeds een lij-k en deerlijk verminkt was. De hersen pan was geheel verbrijzeld, terwijl ver scheidene lichaamsdeelen gebroken waren. Te Denekamp ontstond Woens dagmorgen brand in een huis bewoond door twee vrouwen. De opgekomen hnlp vond het huis nog gesloten. Nadat men zich met geweld toegang tot de woning had verschaft, werd een der vrouwen er uit gedragen, doch gaf terstond den geest, terwijl da andere wouw in het geheel niet gevonden werd. Het {verkoolde lijk vond men later onder de puinhoopen. Een vrouw te Amsterdam, ver liet gisteren voor een oogenblik hare wo ning om een paar boodschappen te doen. Zij liet een kind van ongeveer twee jaren achter. Bij hare terugkomst ypnd zij de kleine dood. Het kind had een ketel met kokend water van het petroleumtoestel getrokken en den inhoud over het lichaam gekregen. Een Huizer visehboer keerde eergisteren van Baarn huiswaarts, toen hij op den Eemnesserweg te Baarn plotseling werd aangevallen door een rondreizend mars kramer. Deze wierp hem op den grond, trapte en mishandelde hem en beroofde hem daarna van al zijn geld, de opbrengst van de verkochte visch van dien dag. Der Baarnsche politie is het gelukt, dezen bru talen roover te arresteeren Reeds herhaalde malen heeft men ge klaagd over de gelijkenis van de muntbil jetten van flü en de bankbiljetten van f50. Te Amersfoort bleek dezer dagen nog weer de gegrondheid dier klacht. Een vrouwtje kocht aldaar in een winkel eenige goederen ter waarde van f 10. Met do woorden „dat is net gepast," legt ze een toegevouwen biljet op de toonbank en stapt heen. Nauwelijks eenige schreden van den winkel verwijderd, wordt zij door den winkelier teruggeroepen, die haar aan toont, dat zij hem een bankje van f 50 ge geven heeft. „Dat komt die brielhes lijkenen ook krek op malkaar, de Keuningin moet ze verbie den," antwoordde de vrouw. Influenza. Van de 450 brieveudra- gers en 13 andere bedienden in het post kantoor van Brussel werkzaam, zijn er ruim 80 door de influenza aangetast. Ook St. Denis, bij Tarijs, heeft een socialistischen gemeenteraad. De geldmid delen zijn daar zoo zeer in de war, dat er een aanzienlijk tekort is en men zelfs het besluit heeft moeten nemen, de toe lagen voor de gasthuizen met 50.000 francs te verminderen, zoodat het bestuur dier inrichtingen in de noodzakelijkheid ver keert 44 bedden minder beschikbaar te stellen. Zie verder Bijvoegsel. Maandag 25 Febr. Wcmeldiiige, bij Wondergem door not. Gallis Merens half 11 een zwarte merrie, 3 baatgevende melkkoeien, 2 Holl, springstie- ren, 1 stierkalf, 2 runders, 8 loopvarkens, 2 vette varkens, geit, kippon, drielingirenwa, gen, wagen met riemen, kar, stroomolen dekens, mest, hooi, stroo, arrestee enz. 's Gravenpolder, 9 uur door not. Liebert bjj wed. Rijk 3 werkpaarden 10, 13 en 17, jaar, I hengst oud 1 jr, 8 melkkoeien, 6 vaarzen, 1 2-j. os, 6 kalvers, 9 loopvarkons, 6 biggen, 90 kippen, 2 bergeenden, karnhond en hok, chais, 2 menwagens, driewielskar, treekorenmolen, moesmolen, stroomolen, windmolen, 4 ploegen, 5 eegden, 1 rolblok, ijzeren molbord, geeselsteen enpaard harnas, vleeschblok, bascule, stal-, zolder- en melk geieedschappen, 6000 kilo weihooi, 1000 kilo klavoihooi, 500 bos kanthooi, mangels, bod den met toebehooren, kabinet enz. "Woensdag 27 Febr. Koudekerko, bü C. Rooze door not. Loeff 10 uur een hofstede aan den Molenweg 14.3215 HA. met bouw-en weiland in Kou dekerke en Souburg- Gravenpolder, bij dhr. Labrijn door not. Liebert 9 uur inspan als 12 paarden van 1 tot 20 jr.-, 9 melkkoeien, 2 stieren, 16 gdken en vaarzen, 12 kalvers, 3 varkens, 100 kippen en hanen, 4 Pekingeenden en 1 woerd, 2 harnhonden met hok, Utrechtsche tentwagen, charette, arrestee, 3 menwagens, 1 lanuenkar, driewielskar, 6 ploegen, culti vator, 12 eegden, 2 rolblokken, 2 rolslepers, 2 sleepborden, molbord, moesmaker* slroo- en hooisnijder, volledige dorschmachine van Stout; haverpletter, boonbreekmachine, windmolen, kelderwind, geeselsteen en paard, bascule, maten en gewichten, koebak, karn molen, stal-, zolder-en melkgereedschappen, harnassement, meubelen. Vaiuperland, half 10 door not. Roelof voor J. Wisse inspan als: 4 werkpaarden, 1 jong paard, 7 vaarzen en ossen, 6 melk koeien, 8 eenjarige vaarzen, 2 kweekkalve- ren, varkens, driewielskar, Zeeuwsche en Universalploeg, eikenhouten kabinet enz. Half 1 het vee. Donderdag 28 Febr. Kat*, op hofstede van wijlen Meulenberg 1 uur door not. Noordijke inspan :9 paarden 97 stuks hoornvee, 6 vette varkens, 3 loop varkens, 1 karnhond, 60 kippen en hanen, 7 eenden, 1 kalkoen, 3 menwagens, 1 riem- wagen, lamoenkar, zaaimachine, arrestee, 3 veldsleden, 5 ploegen, 10 eegden, harnasse ment, huisraad enz. Half 1 veiling paarden en vee. Hvezandc, door not. de Ronde Bresser voor erven dhr. P. Rijk 10 uur inspan als- 7 werkpaarden 3 tot 16 jr., 2 hengsten 1 jaar, 10 baatg. melkkoeien, 1 vare koe, 10 vaarzen, 2 aanhoudkalvers, 4 mestput! oo- pers, 150 kippen en hanen, 4 kalkoenen, 2- karnhonden en 1 hok, kapwagen, tilbury, Utrechtsche tentwagen, 4 menwagens, boom- kar, 2 windmolens, peenmolen, stroomolen, 8 ploegen, 6 eegden. 1 rolblok, 4 ilepers, 1 tro.-lepes, 2 sleepborden, molbord met ket ting. zaaddorschzeil, 2 geeselsteenen met paard, harnassement, stal-, zolder- en melk gereedschappen, stroo, mutsaard, koebak, klaverhooi, weihooi, enz. Waarde, voor erven wed. Pieper 10 uur door not. Mulock Houwer inspan als: 6 weikpuarden 4—14 iaar, 14 btfetg. melkkoei en, 1 vare koe, 16 ossen en vaarzen, 6 kalvers, 2 vette varkons, 5 groote en 12 kleine mestputloopers, 70kippen, kapwagen, chais, 3 menwagens, driewielskar, rolblok, molbord met ketting, 2 sleepborden. 10 ploegen in soort, de helft in een moorploeg, 1 cultivator, 11 eggen, 3 slepers, stroosng- molen, 4 zeelten, 4 giaanschoppon, bascule met gewichten, 2 koeb.ikken met goten 2 steunen varkensbuiken, 4 kitkenrunnen, 2 vierpaardskettings, harnassement en?. Vrijdag 1 Maart. Oostkapelle door not. Verhulst 10 uur op Duinbeek, BerKenbosch en Eekenoord geslagen essehen enz. kaphout, Mutsaards. MelBkerke, 10 uur bjj Matthjjsse door not, Huvers een hofsteedje en bouwl. samen 78 A. 98 cA. En verpachren voor 7 jaar 2 perc. bouwl. in Kluithoek l H. 40 A.SOcA. En om 2 uur 2 geiten, 7 kippen, windmo len, geoselstoel, ladders, kruiwagen, karn- kaashorden, graapzakken, vorken, rgven. stroo, kanthooi, mutsaards, boonstruikon, mist, meubelen. Driewegen,9 uur bjj wijlen dr. Boogaard door not. v. d. Kloes notonhouten bonheur du jour. commode, pianino, mahoniehouten ameublement., canapé, fauteuil, eikenhouten hoekkastje, antieke kast, antieke kleerkist, latafel, waschtafel, zwai t marmeren pendule mot coupes, spiegels,antieke kastklok, klok ken, koekoekklok, 3 kachels, kookkachel, keukengereedschap, oud porceloin, Delftsch aardewerk, vogelkooi met Oost-Indische vo, gels, 2 tuinbanken, dubbel jachtgeweer, flo bertgeweer, kiekenren, barouchet, arrestee, slatiegoidijnen met stokken, snijmachine, kruiwagen, paardentuigen, rijtuiglantaarns, ladder. Kapelle, 10 uur bjj Verbeek door not. Mulock Houwer insp n als 6 paarden 2—16 jaar, 9 baatg. melkkoeien, 3 kalfvaarzen, 11 runders, 6 vette en 2 drachtige varkens, 7 mestputloopers, 70 kippen, 6 ganzen, 2 eondon, 1 hond met hok, kapwagen, Sacks-, Cocks- en Amerikaansche ploeg, 2 aieebor- den, 2 slepers, 2 rolblokken, geeselsteen met paard, kruiwagen, kooktoestel, koebak- met goot, zaaddorschzeil met kleeden, har- nasssment, weihooi, dekriet, beestenpeen, aardappels, spek, brandhouten ladders, eiken houten boogkabinet, mahoniehouten hoek kast, uittiektafel, kachel, ledikant, spekkist, meelkist, vleeschstander enz. Zateidag 2 Maart. lVemelilinge, 11 uur bij Korstanje door not. Gallis Merens voor Wondergem 2 woon huizen erf en tuingrond Baan 769 cA. Maandag 4 Maart. Krabbcndijke, 10 uur door deurw. Hollmann bij M- Koolaard boereninspan als 6 inerriepaarden, 1 veutendragend 2 ruin- paarden, 7 melkkoeien, 11 runders, 2 kal vers, 14 mestputloopers, 50 kippen en hanen, 4 menwagens, 7 ploegen, 10eggenriemkar, driewielskar, rolblok, slepers, sleepbord, 1000 kilo afheiningsdraad, harnassement, 2 tas- kleeden, afbraak wagenhuis voor afbraak, stroo, hooi, kanariezaad, beestenpeen. Dinsdag 5 Maart. Wl**el<crlt«\ 10 uur in de Kroon door not. Roelof vcor den curator in den boedel van wijlen J. L. Kluyt bouwl. 4.74 H. in Vlieto-; 1.1030 H. id. in Maria-; 5.3710 H.id. in Toren-; 2 7190 H. id. in Wissonkerke- polder cn 2.1540 H. weiland aldaar. Een woonhuis Voorstraateen dubbel dito Toren polder 9 moeshoven en voetpad 4 dito aan de vis cherij in Wissekerkepolder; 2 schuren en wagenhuis Achterweg; 1,2340 H. dgk tusschen Vliete- en Wissekerkepolder; het rocht tot het lieffon van f 15 urfpaeht op perceelen J 151, 203, 209, 154, 210 eb 211. Biggekerko 10 uur bij Botting door not. Tak 1 zwarte menie lOjaar, 3 vare koeien, vaarzen, mage e varkens, hoonders, voor wagen, veerkar, voorsteper, rolblok, kaas- horde, paarden want, kiekenren, slagers- en rietdekkersgereedschap, boogkabinet, hoek kast, barometer, klokken, kachels, revolver, achterlaadgeweer, roomton, zeldergereod- schap enz. Woensdag 6 Maart. Kleuirdorp, half 12 bij Modderkreeke door not. de Vos een smederij, buis en erf van wijlen Jac. Steketee. Blggekcrke, door not. Loeff 10 uur bij Sturm hofstede Duinzicht 10.31.70 H. H. met erf, tuin, boomgaard, bouw- en wei land. Maandag en Dinsdag voor denverkoop van 10—12 en 2—4 uur te zien. kapelle, bij de Groene door not. Gallis Merens. Ook Donderdag 9 uur inspan als 5 merriën oud 3, 4, 5, (veutendragend) 7 (met veulen), en 1 jaar, 3 ruinpaarden oud 6, 6 en 17 jr, 1 hengst, 7 baatg. melk koeien, 1 vare koe, 6 vaarzen, 6 eenjarige runders, 7 aanhoudkalvers, 1 zeug met big gen, 7 loopvarkens, 80 kippen en hanen, 3 ganzen, 2 karnhonden met kot en ketting, 3 menwagens, tilbury, driewielskar met lamoen, 3 Zeeuwsche, 1 Koks en 1 Sacks- ploeg, 6 eegden, sleepbord, molbord, 2 sle pers, 3 sleepeegöen, windmolen, taskleeden, koebak en goot, hooi, stroo, zaadstruiken 2 bascules, gewichten, eikenhouten kabi net, 2 kastk lokken, bed met toebehooren, stoeten, tafels, kachel, koper-, tin-, glas- en aardewerk, hoekkast, banken enz- Znndijk bij Gaverse, op hofstede Hoek- vliet door not. Tak 10 uur, 3 paarden 8, 4 en 2 jaar; 7 melkkoeien. 1 kalfdtagende vaars, 3 jaarling vaarzen, 4 tweejarige ossen, 3 schapen, 3 varkens, 1 drachtige zeug, 10 kippen, karnhond met hok, 2 menwagens, marktwagen, driewielskar, sleeper, veldgang, kiekenren, kruiwagen, windmolen, mest enz. Donderdag 7 Maait. Middelburg, 2 uur in de Vergenoeging, door not. Tak steenen windkorenmolen met woonhuis 5 A. 60 cA. op het Seisbolwerk. Waarde, 10 uur door deurw. Hollmann by M. van Houten boereninspan als 8 paarden 1 16 jaar, 3 kallkotien, 1 vette koe, 3 een jarige vaarzen, 5 drachtige zeugen, 18 mest putloopers, 16 eenden, 30 kippen en hanen, menwagens, driewielskar, rolblokken, sleep bord, slepers, windmolen, stal-, melk en landbouwgereedschappen, hooi, stroo, man gels, beestenpeen, harnassement. Nieuw wa genhuis, varkenshok, eenden- en kjppenhok, afbraak. Kllciroutsdijk, uur door deurw. Hollmann bij J. Smallegange boereninspan. Bergen op Zoom, bij v. IJzerlooij door not. v. Gruting voor den ontvanger der re gistratie 1 uur provisioneel en daarna 14 Maart 11 kavels bouwterrein in het blok begrensd door Coehoorn-, Glimos- en Belve dèrestraat. Aanwijzing Woensdag 6 Maart 12 uur. Middelburg door not. Tak 8 uur in de Vergenoeging 2 huizen Nieuwstraat 41 cA. en Vlissingsche straat 164 cA. Te zien daags voor en op den dag van verkoop van 10 - 2 en 2- 4 uur. Vrijdag 8 Maart- AxH, bü Blausaart door not. Drogmans 2 uur een buis, erf en giond 260 cA. tegen over de R. C. Kerk2o. een wagenmakers- werkplaats met grond 240 cA. 3o. 318 cA, grond. Twee dsgen vóór den verkoop te zien'. Gnpiiigc, Wij A. Dingemanse door not. Havers 10 uur 2 bruine merriëu 4 en 5jaar, 6 baatgov. melkkoeien, kalfvaars, 3 2 jarige vaarzen, D/a jarige vaars en os, 2kweekkal- vers, 5 melkgeitun, 2 loopvarkens, 70 kippen, 2 hanen, 20 eenden, marktwagen op veeren, 2 menwagens, hondenkar op veeren, veld, gang, karn, handkarnmachine, roomtonnen, botertobben, maten, schalen en balans, hor den, staken, mutsaards, aardappels, mangels» hooi, stroo enz, Waarde, door not. Prins 12 uur in het te verkoopen logement het logement van wed. Moelker 8 A. 16 cA. Kloctlngc, 10 uur bij Jacob Blok door not. de Vos inspan als een 2-jarige ruin 7 baatgevende melkkoeien, vare koe, tweej ir'ige vaars, 4 kalvers, 2 drachtige zeugen 3 mestputloopers, 70 kippen, 6 eenden, drie wielskar, beomkar, Zeeuwsche- en Sacks' ploeg, eggen, rolblokken, sleepbord, sleeën! wind-, snij-, moesmolen, zolder-, stal- en melkgereedsehap, hooi, stroo, kiekenrenneu mest, karnhond met hok, kachels enz Heinkenszand, 10 uur bg v. Eykeren door not. Bresser inspan als 2 werkpaarden 6 en 13 jaar, 4 baatg. melkkoeien, 2 vaar zen, 4 ossen, 2 aanhoudkalvers, 3 varkens huifwagen, driewielskar, boomkar, windmo len, stroomolen, moesmolen, karnmolen ploegen, rolblok. eegden, sleper, sleepbord' geeselsteen met paard, stalzolder- en melk gereedschappen, harnassement, koebak kis ten mangels, stroo,mest,dekriet,meubels enz Wls*ek»-rke, 10 uur door not. Roolo'f bjj Wijlen dhr. Kluyt 4 werkpaarden, 11 stuks hoornvee, 2 loopvarkens, rijtuig, men, wagens, ploegen, eggen, stroomolen, bsscule, hooi, stroo, mest. Zaterdag 9 Maart. Wolfcrtsdijk, voor P. Jonker in zijn herberg door not. Mulock Houwer 2 uur de herberg „het Parochiehuis", groot 1720 cA. Donderdag 14 Maart. Kapelle, bg v. Strien door not. Gallis Merens 10 uur 3 baatgevende melkkoeien 50 kippen, windmolen, geeselsteen en paard' waterbak en goot, zeeften, rijven, hooi, stroo- hekken, 6 stoelen, bureau, koper-, tin-, glas- en aardewerk. Vrgdag 15 Maart, lïiggekerke, gemeentehuis 10 uur door not. Huvers de hotstede Krom men hoek e met moestuin, boomgaard, bouw- en weiland enz. samen 9 H. 84 A. 90 cA. in 12 perc. 's Heer AreiuUkcrkc, voor D. Koó- man door not. Pilaar uur boereninspan als Woensdag 20 Maart. Middelburg, bg p. Pleyte door not- Huvers uur inspan als: Woll'erisdijk, door C. v. Damme 9 uur inspan als 9 merriën, 18, 13, 11 (veulen- dragend 8, 6, 3, 2, 2 en 2 jaar; 2 ruinpaar den 9 en 5 jaar; 2 hengsten 1 en 7 jaar, 1 veulen, 7 baatgevende melkkoeie, 2 vare koeien, 5 vaarzen, 4 osson, 1 2jarige spring stier, 3 jarige stieren, 7 aanhoudkalveren 6 mestputloopers, 2 karnhonden met hokken 100 kippon en hanen, 10 eenden, 4 menwa gens, kapwagen, driewielskar, 10 ploegen- 16 eggen, dorschmachine met 2 paaidstree (Amerikaansch model), balans met gew. bas cule met gew. koebak met goot, meelkist, spekkist, harnas, hooi, enz. Inl.de heer Pelle. Donderdag 21 Maart. Middelburg, 8 uur door not. Huvers in de Vergenoeging 4 huizen, Gortstraat, Heerenstr., Gortstr. en Blindenhoek. Daags vcor en op den verkoopdag te zien van 10 2 en 2-4 uur. Ilciiikciisznnd, bij Reingn .uurdoor not. de Ronde Bresser inspan als: Woensdag 27 Maart. Middelburg, Segeersweg door not voor Voihage vroeger wed. Dugvekot uur inspan als Woensdag 17 April. Houdekerke, bij C. de Kroo uur door not. Loeff inspan als Dinsdag 23 April. Serooskerke, door not. Tak uur op hofstede Ter Linde inspin als: Woensdag 24 April. Blggekcrke, door not. Loeff 9 uur op hofstede Duinzicht inspan als: Dinsdag 30 April. Oostkapelle, op hofstede Het Vertrou wen door not- de Maret Tak uur in span als Woensdag 1 Mei. Serooskerke, uur door not. Tak bg Tavenier inspan als: figpajg»*' Agent van dit Blad te Vlissingen is STEPH. VADER, Boekhandel, Branderij straat, aldaar, bij wien Abonne menten en Advertentiën kunnen bezorgd worden. Voor onze abonné's te VLISSINGEN zij herinnerd, dat de krant aldaar nog 's avonds na aankomst station wordt be zorgd, tenzij toezending per post mocht verlangd worden. De Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle zal des morgens te IOV2 uren, ten verzoeke van den eerz. M. Wondergem telle- meldingeaan zijn landbouwscliunr, en voor andere personen, fff» Een zwart Merriepaaid oud 8 jaar, 3 baatgevende Melkkoeien, 2 Holl. Spring- stieien, 1 Stierkalf, 2 Runders, 8 Loopvarkeos en 2 vette Varkens, Geit, Kippen, Diielings-Menwagen, Wagen met Riemen, Kar, Stroo rno len, Moesrnaker, Arieslede, lOOOkilo zwaar Spek, Kisten, Dekens, een groote pui tij Mest, Hooi en Stroo enz. enz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2