Openbare Verkooping op Donderdag *28 Februari 1895, een kapitalen belpeiy. De Canadees is niet kwaad, maar hy houdt zich altijd zoo wat op een afstand. Zij mogen de Duitschers niet en nu wor den de Hollanders ook daarvoor aangezien. Wanneer er families in het voorjaar moch ten aankomen, zou het zeer goed zijn, dat zij verschillende Hollandsche zaden van groenten medebrachten. Enkele zijn hier, maar de soort is zeer slecht. Bruine boon tjes zijn hier niet en ook groene geen erwten en oapucijners. De Emigrantenhond. Naar aanleiding van een hoofdartikel over de kolonisatie in de Standaard schrijft ds. J. Teves Tzn. te Wetsinge-Sauwert in dat blad: Ik kan u mededeelen, dat de Emigran- tenbond, opgericht Ao. 18112 te Rotterdam, nog niet dood is, en dat die hetzelfde be doelt, wat uw artikel als weg aanwees, nl. Kolonisatie en wel naar Transvaalreeds Heldring riep in zyn bovenaangehaald werk: „O, dat ik hen naar de edele zuidkust van Afrika konde brengen, waar ook de zieke gezond wordt, waar de grond zulk een weelderigheid, de aarde zulk een paradijs is, dat de natuurkundigen allen overeen stemmen hier is het Eden der aarde 1" Wamneer nijvere lieden bij goede verdee ling van arbeid, in een vorm van coöpe ratie, eene soort vennootschap van bedrij ven voor den duur van 10 jaren, en jonder een der schoonste hemelstreken, niet zou den slagen om een bestaan te vinden, "waar dan ooit? Wat m. i. aan de Engelschen het over wicht dreigt te geven in {Transvaal, is hun werkkracht en ondernemingsgeestmaar ook Duitschers verdienen er schatten, en hun bedrijf ginds komt hunne „heimat" ten goede. En wat ons, Nederlanders, het meeste schade doet, is eigen lamlendigheid dat (on)practisch conservatisme, dat zich alles voor den neus laat voorbij gaan en daarbij de weinige lust bij onze gegoeden om anderen te helpen. De kwestie voor duizenden van ons volk is, dat men ze de voeten onder het lijf brenge, en slechts eene plaats geve om te staan. Yelen willen wel maar kunnen niet. Niemand springt in de bres voor hen. De Emigrantenbond heeft intusschen om aller lei verdachte tegenwerking, rustig afge wacht, dat anderen zyn plannen zouden be gunstigen. En waar mannen, zoo onpartijdig als president Reitz en Ds- Godefroy, die land en volk genoegzaam kennen, geheel rieden naar wat de Emigrantenbond zich voorstelt, is het tijd om voort te gaan. Binnenkort zullen misschien een drietal practische mannen uitgezonden worden tot onderzoek, te spoediger, naarmate gegoede Christenen steun bieden. Honderden wachten op hulp, die liever elders zich door eerlijken arbeid een weg zouden banen, dan hier langzaam tot den staat der bedeelden te geraken. Eerstdaags verschijnen van de Emigran tenbond eene brochure en statuten. Ging hier zoo schrijft men uit Slochteren voor eenige jaren het kerkgebouw in vlammen op, gisteren-mid dag pl. m. 12 uren ontstond brand in de openbare school, hoofd de heer G. Jager. Het vuur tusschen de schooluren ontstaan, nam weldra zoo hevig toe, dat aan blus- schen niet te denken viel, en slechts nog eenige kasten, banken enz. konden gered worden. Van het flinke schoolgebouw is dan ook alleen het muurwerk staan gebleven. Aan den gunstigen wind en aan de om standigheid dat de daken met sneeuw bedekt waren, was het te danken, dat de belendende gebouwen de onderwyzers- woning staat onmiddellijk aan de school- gespaard bleven. Winters. In deze dagen van strenge koude zijn de volgende geschiedkundige herinneringen zeker niet misplaatst. In het jaar 1460 vroor het zoo sterk dat men tevoet liep over de Gouwe, van 11 Januari tot 18 Februari. In 1466 vervoerde men met sleden goederen uit Holland naar Zuid Beveland. In 1667 was het nog ergerden 16 Maart begon het zoo hard te vrisze* dat het Y den volgenden dag dicht lag en de geheele Zuiderzee dichtvroor. Den lsten April liepen er nog menschen over en een vrouw zat er op te «pinnen. In 1074 begon het den lsten Februari te vriezen, en den 24 Maart kwam men met paard en slede over de Zuiderzee van Friesland naar Noord- Holland- De Noordzee was zoo toegevroren dat men van de hoogste duinen geen water zien kon. Den 4den April reden ze nog schaatsen op het Haarlemmermeer, en drie dagen daarna was het zoo warm dat de jongens in de Haarlemmertrekvaart zwom men. (Om van latere ons meer bekende winters te spreken brengt men nog te berde dat het in 1855 zoo hard vroor dat men bij Sloe met paarden over het ijs naar Walcheren ging, en dat het ijs op de Lek gemiddeld 20 Nd. duimen dik was.) In 1785 begon het in October te hagelen en te sneeuwen en te vriezen, en hield het daarmede aan tot bijna half Mei 1786. Ook de winters van 1830 en 1870, toen alle veldvruchten bijna dood vroren, liggen menigeen nog in het geheugen. Maar de geschiedenis gewaagt ook van zachte winters. In 1172 kwamen gedurende het zachte winterseizoen de bladeren aan de boomen, de vogels broeiden hunne eieren uit en hadden in Februari jongen. In 1421 bloeiden de boomen in Maart en de wijnstok in April, in die maand werden de kersen rijp, en druizen in Mei. In 1538 prijkten" de tukien in Januari met vele bloemsoorten. Het jaar 1572 leverde dezelfde verschijn selen op als het jaar 1172. De jaren 1607, 1612, en 1617 waren opmerkelijk door de gestadige zachtheid der temperatuur. In 1653 zag men noch ijs noch sneeuw. In 1692 brandde men in Duitschland geen kachels. De laatste buitengewone zachte winters die men zich nog herinnert zijn die van 1791, 1807, 1822 en 1869. In de gereformeerde bewaarschool op de Bloemgracht te Amsterdam ontstond Dinsdagmiddag te 12 uur brand, juist toen de schoolkinderen hun boterhammen opaten. De ontdekking veroorzaakte een groote con sternatie onder de kinderen, die terstond in het kerkgebouw der geref. kerk A. werden opgenomen. Dank zij de hulp der brandweer bleef de brand, die in den schoorsteen was aangekomen, tot een lokaal beperkt. Onder de ouden van dagen, die den jeugdigen moed hebben nog een streekje te leggen, behoort de 82-jarige G. Roth, van Arneide, die jl. Zaterdag een uitstapje op schaatsen maakte naar Haastrecht, een af stand heen en terug, van niet minder dan 7 uur gaans. Men schryft ons uit Friesland Wie wil weten, welke genoegens de winter oplevert, meet eens een kijkje in Friesland nemen. Friesland met zijn tallooze vaarten en kanalen, zijn meren en plassen. Geen dorpje of het heeft zijn vaart. Geen stad van beteekenis, of er loopen verschei dene kanalen op uit. Nu alles dicht ligt, wordt er van de gelegenheid tot rijden druk geprofiteerd. Wel is het ijs niet mooi en heeft de «neeuw groote banen onmo gelijk gemaakt, maar elke gemeente heeft voor een voldoend aantal baanvegers ge zorgd, die de banen in draaglijken toestand houden, zoodat er gelegenheid is om heel Friesland door te rijden. En dat doen de Friezen dan ook. Sommigen bezoeken op éen dag de elf Friesche steden. Anderen maken tochtjes naar Drenthe en Overijsel. Het grootste gedeelte bezoekt familie en vrienden. Een kleiner deel, meestal de kinderen, houden zich met het zoogenaamde baantjeryden bezig. Het ijs is nationaal. De soholen zijn leegwant de kiniers leeren het schaatsenrijden reeds op 4 a 5 jarigen leeftijd. Elk dorp van eenige be teekenis heeft zijne hardryderij. Soms van mannen, ook wel van vrouwen, die in het rijden voor de mannen niet onderdoen, me nigmaal ook van jongens en meisjes. De prijzen bestaan vaak uit kunstvoorwerpen, maar meest wordt om geld gereden. Onder de hardrijders zyn er, die er een beroep van maken, maar deze sloopen zich op den duur. De Friezen rijden allen op de ge wone Friesche schaats, zooals in Zeeland de vrouwen dragen. Nu er tevens sneeuw is, houden velen zich bovendien onledig met het bijwonen van de hardrijderijen met arresleden. Te Naarden heeft volgens getuige nis van den heer N. Oosterbaan, chr. hoofd onderwijzer aldaar, een korporaal, op wiens gedrag niets te zeggen valt, acht dagen provooststraf beloopen, omdat hy de poort der kazerne is uitgegaan zonder handschoe nen, na vooraf door den schildwacht te zyn aangesproken. De schildwacht maakte van dit verzuim melding en de kapitein gaf als straf: een maand verstoken van per missie. Maar de menschlievende luitenant kolonel L. P. van de Wal, aldaar, vond dit verzuim zoo verschrikkelijk dat hij acht dagen provoost gaf. De barometer heeft mij in den laatsten tijd herhaaldelijk parten gespeeld. Hy voor spelde veranderlijk weer en zelden hadden wij zulk vast weer hij wees storm aan ter wijl een'volkomen windstilte intrad. Mijn vertrouwen in het kwik heb ik dan ook geheel verloren. Na lang zoeken heb ik eindelijk een onfeilbaren weeraanwijzer gevonden. Hij bestaat eenvoudig uit een strik van touw, die ik in mijn tuin aan een boom heb opgehangen. Hij wijst als volgt aan Sc'nocfn weer als hij droog is en stil hangt. Regen wanneer de strik nat is. Veranderlijk wanneer hij nu eens nat, dan weer droog is. Wind wanneer hij heen en weer bengelt. Vorst wanneer hij bevroren is. N. R. Ct. Voor manschappen van het regement grenadiers en jagers werd Woensdag een schaatsen wedstrijd gehouden waarvan ook de Koningin en de Koningin Regentes getuigen waren. De jeugdige Koningin volgde de rijders met belangstelling. Vooral een Fries, die op zijne sokken reed, trok Hare aandacht. Door de manschappen, gewapend met ge weren, over dsn schouder of omlaag, werd en corps voor H.H. M.M. na afloop van den wedstryd een difilé op schaatsen uit gevoerd. Een aardige verrassing had Koningin Wilhelmina den overwinnaars bereid. Toen nl. bekend was, wie met den eerepalm was gaan strijken, verzocht H. M. den over winnaar zelf de prijzen te mogen over handigen. Onder eenige vriendelijke woor den „o, wat kunt u hard rijden, ik vond het zeer mooi", reikte zy ieder der drie eerste prysvinners een zilveren horloge met dit» ketting uit. Aan de achterzijde van het herloge stond het Nederlandsohe wa pen met kroon gegraveerd. Een daverend hoerah ging op uit de gelederen der man schappen en de muziekoorpsen speelden de volksliederen. Toen H.H. M.M. het feestterrein verlie ten, zwaaiden de soldaten met hunne scha- ko's en riepen uit volle borst een driewerf hoera en leve de Koningin Onder de ge lukkige winners was ook bovengenoemde Fries die de schaatsen onder de sokken had gebonden. Tegen hem, een kerel als een boom, richtten Hare Majesteiten een extra gelukwensch, terwijl de stoere Fries, die zoo even zich nog een meester op de schaats had getoond, verlegen het doosje met horloge stond rond te draaien in zijn handen. De duitsche ijzer-industrie. Uit Ber lijn wordt aan de N. R. Ct. het volgende geseind Krupp te Essen heeft den Keizer onlangs aangeboden materiaal voor nieuwe oorlogs schepen tegen den kostenden prijs te leve ren. Thans wordt de oorzaak van dit aanbod bekendKrupp zou anders wegens den gedrukten toestand der Duitsche ijzer- industrie een groote massa arbeiders moe ten ontslaan. Hiermee komt overeen, wat men onlangs meldde over de meening der groote Duitsche vakmannende yxer-in- dustrie in Duitschland heeft zich onder den invloed der hooge invoerrechten zoo kolossaal uitgebreid, dat zij nu een nieuw dcbouché in het buitenland moet vinden of een groot aantal bestellingen uit het binnenland moet krijgen; zoo dit niet ge beurt, zullen er moeilijkheden ontstaan. Niets is veilig voor dieven. In de wijk Santa Madrona te Barcelona hebben dieven 's nachts een groot gedeelte van het zinken dak van den Schouwburg weg gehaald. De politie zag het wel, maar meende dat de werklui een herstelling hadden te verrichten en liet hen itille- kene het zink opbreken De harmonicatreinen, dio zeer ten gerieve van de reiziger» voor lange tra jecten in Duitschland zijn ingericht, zyn het voorwerp van aanhoudende zorg der verschillende spoorwegdirectiën, die den conducteurs last gavenj zoo min mogelijk leven in de waggons te maken en vooral 's nachts te waken, dat de reizigers door nieuwe aankomelingen zoo min mogelijk worden gestoord. Mocht men een snorken den medereiziger hebben, dan kan de con ducteur een ander plaatsnummer geven en zoo meer. Nu ook wordt het menu uitge breid en zal men eene vreedzame concur rentie openen tusschen de restaurateurs, wie de beste tafel met warme spijzen weet te verschaffen. De Volksstem van Pretoria geeft het volgende verslag van het bezoek van Khama den Matabelen-( Aa/fer) koning aan de Trans- vaalsche hoofdstad. President Kruger heeft zyn salonspoor- wegrijtnig ter beschikking van Khama (die vergezeld is van zijn zoon „Prins" Siagkoma en andere \sSex-g entlemen) tegemoet gezon den. De heeren Smit, Middelberg, Plate en Van Stipriaan Luïscius zijn den hoogen gast tegemoet gereisd tot Vereeniging. Een gloednieuwe locomotief, die den naam „Dingaan" draagt, brengt de doorluchtige trein tot Pretoria. Dr. Leyds is op het station aanwezig en begroet de hooge beioekers. Mevr. Leyd» biedt aan Ivhama's „favorite echtgenoot" een faaaien bloemruiker aan. Het talrijke publiek juicht oorverdoovend. Alg«me«ne geestdrift. In het artilleriekamp worden vijf en half kanonschoten gelost. Reve rends Drew en Appleby 'lezen een van gloeiende bewondering getuigend welkomst adres voor. Gala-dejeuner bij Z.H.Edele den Staats president. Alle uitvoerende Raadsleden zijn met hun dames tegenwoordig. Het navolgende menu wordt gediend Mieliepap a la Bechnanaland. Gekookte sshaapskop „au naturel" Een gebraden os met groenten uit Matabeland. Kafferkoorn-pudding, met sauce Anglaise. Kafferbier. Nellmapius. Bij het einde van den maaltijd staat zijn Z.H. Ed. de Staatspresident op en drinkt in weinige, maar treffende woorden op de gezondheid van Khama. Deze is zichtbaar geroerd en valt den heer Kruger om den hals. De dames weenen van aan doening. Na afloop van het gala-dejeuner bezich tigt Khama het Staatsmuseum het Theater van Reek, de Standard Bank en andere schoonheden der hoofdstad. Zie verder Bijvoegsel. Overzicht Verkoopingen enz. Dinsdag 19 Fcbr. Rotterdam, NotarishuisGeldersche kade door not. v. Wijngaarden 12 uur '/to aandeel in de Meestoren odz. van den Wilhelmina- polder benoorden het Goesche diep en Schengen en Oost-Bevelandpolder. Inl. not. v. Wijngaarden ZuiJblaak 24 Woensdag 20 Feb. Kamperland^ dooi not. Noordyke half 10 voor J. Meulenberg de in den Sophiapolder staande gebouwen, beestiaal, landbouw- en melk gereedschappen, meubels, stroo enz. ■tigs ekerke, 10 uur in het Gemeen tehuis voor W. Harpe door not. Huvers le. een hofsteedje 264 cA.; 2e. 3906 eA bouwland bij het hofje; 3e. 4170 cA.id. aan den Zandweg. En om 2 uur aan het hof steedje 2 geiten, kippen, kruiwagen, turk, meubelen, stroo, kabinet, kachel, klok, hang lamp, enz. m* *oes, 11 uur door deurw. Hollmanninde Prins van Oranje vendutie. Nieuwdorp, 11 uur bij Modderkreeke door not. Mulock Houwer oen huis en erf 148 cA. van wijl n wed. Hoebeke. En aan 't sterfhuis kabinet, kastklok enz. Donderdag 21 Fe'or. Woltertsdijk, voor J. Goetheer 10 uur door not. Paardekooper Overman inspan als 6 eeikpaarden, 3 veulendragend, oud 9, 8 5 en 4 jaar, 9 melkkoeien, 7 runderen, 5 kalvers, 15 loopvarkens, 7 biggen, 60 Kippon en hanen, 1 karnhond, 4 menwagens met toebehooren, lamoenkar, kapwagen, ehais, 6 gewone ploegen, moorplocggen3 slepers, rolblokken, taskleeden, bascule en gewicht, stal-, karn- en zoldergereedschap, hout, hooi, stroo, harnas, enz- Kapelle, 2 uur bij Hanson door not. Gal lis Merens 1,3673 H. bouwl. in Weelmoet in pacht bij v. d. Griek. Vrijdag 22 Febr, K vratfendamme, 10 uur door not. Mu- lo«k Houwer Lange weegjebjj P. de Jonge vlotdelen, dorsehvloerdelen, achterdelen, bat ting', latten, geschaafde en geploegde delen, 25 klampen kaphout, kruiwagen, trekhond, gerst, schaap, 2 vette varkens, 4 groote mestputlooprrs, nieuw kabinet, linnenkast, bureau, 4 klokken, nieuw veerenbed, 2 dui venhokken, koper-, glas- en aardewerk. Kralibcndijke, bij "wed. Overbeeke door not. Paardekooper Overman 11 uur 1 zwart veulendragend paard oud 7 jaar, 2 merries 4 en 2 jr, 2 ruinpaarden 4 en 3 jr, 2 kalf- koeien, 1 kalfvaars, 3 mestputloopers, 1 ma nege met dorschmachine, menwagen, drie- wielskar, rolsleper, peenmolen, koebakken, mangels enz. Zatordag 23 Febr. WolfertsdUk, voor P. Jonker in zijn herberg door not. Mulock Houwer 11 uur de herberg „het Parochiehuis",groot 1720 cA. Maandag 25 Febr. 's Gravenpolder, 9 uur door not. Liebert bü wed. Rijk 3 werkpaarden 10, 13 en 17, jaar, 1 hengst oud 1 jr, 8 melkkoeien, 6 vaarzen, 1 2-j. os, 6 kalvers, 9 loopvarkens, 6 biggen, 90 kippen, 2 bergeenden, karnhond en hok, chais, 2 menwagens, driewielskar, treekorenmolen, moesmolen, stroomolen windmolen. 4 ploegen, 5 eegden, 1 rolblok, ijzeren molbord, geeselsteen enpaard harnas, rleeschblok, bascule, stal-, zolder- en inelk geieedschappea, 6000 kilo weihooi, 1000 kilo klaverhooi, 500 bos kanthooi, mangels, bed den met toebehooren, kabinet enz. Woensdag 27 Febr. Koudekerke, bij C. Roozs door not. Loeff 10 uur een hofstede aan den Molenweg 14.3215 HA. met bouw en weiland in Kou dekerke en Souburg. 's Gravenpolder, bij dhr. Labrijn door not. Liebert 9 uur inspan al« 12 paarden van 1 tot 20 jr., 9 melkkoeien, 2 stieren, 16 ossen en vaarzen, 12 kalvers, 3 varkens, 100 kippen en hanen, 4 Pekingeenden en 1 woerd, 2 karnhonden met hok, Utrechtsche tentwagen, charette, arreslee, 3 menwagens, 1 lamoenkar, driewielskar, 6 ploegen, culti vator, 12 eegden, 2 rolblokken, 2 rolslepers, 2 sleepborden, molbord, moesmaker, stroo en hooisnijdor, volledige dorschmachine van Stout; ha verpletter, boonbreekmachine, windmolen, kelderwind, geeselsteen en paard, bascule, maten en gewichten, koebak, karn molen, stal-, zolder en melkgereedschappen, harnassement, meubelen. tlamperlnnd, half 10 door not. Roelof voor J. Wisse inspan als4 werkpaarden, 1 jong paard, 7 vaarzen en ossen, 6 melk koeien, 8 eenjarige vaarzen, 2 kweekkalve- ren, varkens, driewielskar, Zeeuwsche en Universalploeg, eikenhouten kabinet enz. Half 1 het vee. Donderdag 28 Febr. Kat», op hofstede van wijlen Meulenberg 1 uur door not. Noordjjke inspan: 9 paarden 97 stuks hoornvee, 6 vette varkens, 3 loop varkens, 1 karnhond. 60 kippen en hanen, 7 eenden, 1 kalkoen, 3 menwagens, 1 riem- wagen, lamoenkar, zaaimachine, arrestee, 3 veldsleden, 5 ploegen, 10 eegden, harnasse ment, huisraad enz. Half 1 veiling paarden en vee. Ovezande, door not. de Ronde Bresser voor erven dhr. P. Rijk 10 uur inspan als: 7 werkpaarden 3 tot 16 jr., 2 hengsten 1 jaar, 10 baatg- melkkoeien, 1 vare koe, 10 vaarzen, 2 aanhoudkalvers, 4 mestputloo pers, 150 kippen en hanen, 4 kalkoenen, 2 karnhonden en 1 hok, kapwag»n, tilbury, Utrechtsche tentwagen, 4 menwagens, hoom- kar, 2 windmolens, peenmolen, stroomolen, 8 ploegen, 6 eegden. 1 rolblok, 4 slepers, 1 troslepes, 2 sleepborden, molbord met ket ting, zaaddorschzeil, 2 geeselsteenen met paard, harnassement, stal-, zolder- en melk gereedschappen, stroo, mutsaard, koebak, klaverhooi, weihooi, enz. Waarde, voor erven wed. Pieper 10 uur door not. Mulock Houwer inspan als6 weikpaarden 4—14 laar, 14 baatg. melkkoei en, 1 vare koe, 16 ossen en vaarzen, 6 kalvers, 2 vette varkens, 5 groote en 12 kleine mestputloopers, 70 kippen, kapwagen, chais, 3 menwagens, driewielskar, rolblok, molbord met ketting, 2 sleepborden. 10 ploegen in soort, de helft in een moorploeg, 1 cultivator, 11 eggen, 3 slepers, stroosnjj- molen, 4 zeeften, 4 graanschoppen, bascule met gewichten, 2 koebakken met goten, 2 steenen varkens'oakken, 4 kiekenrennen, 2 vierpaardskettings, harnassement enz. Febr. Goes, uur door not. Pilaar de hofstede Dykzicht. Goes, uur door not.Pilaar de hofstede Tllburgh. Goes, uur door not. Pilaar de hofstede Zoutershof. Goes, uur door not. Pilaar de hofstede Plantlust Vrijdag 1 Maart. Driewegen,9 uur by wylen dr. Boogaard door not. v. d. Kloes notenhouten bonheur du jour, commode, pianino, mahoniehouten ameublement, canapé, fauteuil, eikenhouten hoekkastje, antieke kast, antieke kleerkist, latafel, waschtafel, zwart marmeren pendule met coupes, spiegels,antieke kastklok, klok ken, kookoekklok, 3 kachels, kookkachel, keukengereedschap, oud porcelein, Delftsch aardewerk, vogelkooi met Oost-Indische vo gels, 2 tuinbanken, dubbel jachtgeweer, flo bertgeweer, kiekenren, barouchet, arrestee, statiegordijnen met stokken, snijmachine kruiwagen, paardentuigen, rytuiglantaarns ladder. Kapelle, 10 uur by Verbeek door not. Mulock Houwer insp nals 6 paarden 2—16 jaar, 9 baatg. melkkoeien, 3 kalfvaarzen, 11 runders, 6 vette en 2 drachtige varkens, 7 mestputloopers, 70 kippen, 6 ganzen, 2 eendon, 1 hond met hok, kapwagen, Sacks-, Cocks- en Amerikaansche ploeg,- 2 sleebor den, 2 slepers, 2 rolblokken, geeselsteen met paard, kruiwagen, kooktoestel, koebak- met goot, zaaddorschzeil met kleeden,har- nasssment, weihooi, dekriet, beestenpeen, aardappels, spek, brandhouten ladders, eiken houten boogkabinet, mahoniehouten hoek, kast, uittr»ktafel, kachel, ledikant, spekkist meelkist, vleeschstander enz. Zateidag 2 Maart. We me ld In ge, 11 uur by Korstanje door not. Gallis Merens voor Wondergem 2 woon huizen erf en tuingrond Baan 769 cA. Maandag 4 Maart. Krabbend ij kr, io uur door deurw. Hollmann bij M. Koolaard boereninspan als 6 inerriepaarden, 1 veulendragend 2 ruin- paarden, 7 melkkoeien, 11 runders, 2 kal vers, 14 mestputloopers, 50 kippen en hanen, 4 menwagens, 7 ploegen, 10 eggen,riemkar, driewielskar, rolblok, slepers, sleepbord, 1000 kilo afheiningsdraad, harnassement, 2 tas kleeden, afbraak wagenhuis voor afbraak, stroo, hooi, kanariezaad, beestenpeen. Woensdag 6 Maart. Klggekerke, door not. Loeff 10 uur bij Sturm hofstede Duinzicht 10.31.70 H. H. met erf, tuin, boomgaard, bouw- en wei land. Maandag en Dinsdag voor den ver koop van 10—12 en 2-4 uur te zien. Kapelle, bij de Groene door not. Gallis Merens. Ook Donderdag 9 uur inspan als: 5 merriën oud 3, 4, 5, (veulendragend) 7 (mot veulen), en 1 jaar, 3 ruinpaarden oud 6, 6 en 17 jr, 1 hengst, 7 baatg. melk koeien, 1 vare koe, 6 vaarzen, 6 eenjarige runders, 7 aanhoudkalvers, 1 zeug met big. gen. 7 loopvarkens, 80 kippen en hanen 3 ganzen, 2 karnhonden met kot en ketting' 3 menwagens, tilbury, driewielskar mei lamoen, 3 Zoeuwsche, 1 Koks en 1 Sacks1 ploeg, 6 eegden, sleepbord, molbord, 2 sle" pers, 3 sleepeegaen, windmolen, taskleeden" koebak en goot, hooi, stroo, zaadstruiken» 2 bascules, gewichten, eikenhouten kabi» net, 2 kastklokken, bed met toebehooren* stoeten, tafels, kachel, koper-, tin-, glas- en, aardewerk, hoekkast, banken enz. Donderdag 7 Maart. middelburg, 2 uur in de Vergenoeging, door not. Tak steenen windkorenmolen met woonhuis 5 A. 60 cA. op bet Seisbolwerk. Waarde, 10 uur door deurw. Hollmann by M. Tan Houten boereninspan als 8 paarden 1 16 jaar, 3 kaltkoeien, 1 vette koe, 3 een. jarige vaarzen, 5 drachtige zeugen, 18 mest putloopers, 16 eenden, 30 kippen en hanen, menwagens, driewielskar, rolblokken, sleep bord, slepers, windmolen, stal-, melk en landbouwgereedsjhappen, hooi, st.oo, man gels, beestenpeen, harnassement. Nieuw wa genhuis, varkenshok, eenden- en kippenhok, afbraak. Klleirout*d!jk, uur door deurw. Hollmann by J. Smallegange boereninspan. Vrijdag 8 Maart. Ilcinkenszand, 10 uur bij v. Eykeren door not. Brasser inspan als 2 werkpaarden 6 en 13 jaar, 4 baatg. melkkoeien, 2 vaar zen, 4 ossen, 2 aanhoudkalvers, 3 varkens, huifwagen, driewielskar, boomkar, windmo len, stroomolen, moesmolen, karnmolen, ploegen, rolblok. eegden, sleper, s'eepbord, geeselsteen met paard, stalzotder- en melk gereedschappen, harnassement, koebak, kis ten mangels, stroo,mest,dekriet.meubels enz. Kloetlnge, uur by Jacob Blok door not. de Vos inspan als Agent van dit Blad te Vlissingen Is STEPH. VADER, Boekhandel, Branderij- straat, aldaar, bij wien Abonne menten en Advertentiën kunnen bezorgd worden. Voor onze abonné's te VLISSINGEN zij herinnerd, dat de krant aldaar nog 's avonds na aankomst station wordt be zorgd, tenzij toezending per post mocht verlangd worden. A 1) V E R T N I I i\. Ontijdig bevallen van een leven loos kind Mevrouw GOBIUS DU SART KüNZLI. N. en St. Joosland, 15 Febr. 1895. 's voormiddags te 10 uur te Waarde, op de hofstede voor en ten verzoeke van de erven van Mej. de Wed. M, Pieper, ten over staan van den notaris MULOCK HOU WER, van BOERENINSPAN, bestaande in 6 Werkpaarden van 4 tot 14 jaar, 2 jonge paarden van 2 en 3 jaar, 14 baatgevende Melkkoei en, 1 vare Koe, 16 Ossen en Vaarzen, 6 Kalveren, 2 vette Varkens, 5 groote Mestputloopers, 12 kleine dito, 70 Kippen, 1 Kap wagen, 1 Chais, 3 Menwa- gens, 1 Driewielskar, 1 Rol- sleper, 1 Rolblok, Molbord PdJ- met ketting, 2 Sleepborden, 10 Ploe gen in soort, de helft in 1 Moor- ploeg, 1 Cultivator, II Eggen, 3 Sle pers, Stroosnij molen, Moesmaker, Windmolen, Zaadzeil met draagklee- den, 1 Watervat, 2 Geeselsteenen met Paard, 4 Zeeften, 4 Graanschop pen, Bascule met gewichten, Maten, 2 Koebakken met goten, 2 steenen Varkenshokken, Melkbak, 4 Kieken- rennen, 2 Vierpaardekettings, Har nassement, eene partij Stal-, Zolder-, en Melkgereedschappen enz. Op de Hofstede zal geen gelegenheid tot stalling gegeven worden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2