wi\KÏiüins met PAKHUIS DIENSTBODE Z E N l) 1 N G. 0verzicht Verkoopingen enz. Dinsdag 12 Februari 1895, verkoopen: Inmiddels uit de hand te koop. 1 'Tengevolge tan hjt aieerdere goede renvervoer wegens de stremming der vaart zijn van af heden op de Zeeuwsche lijn twee goederentreinen meer ingelegd één van en één naar Ylissingen. Deze vertrekken en komen op denzelfden tijd als in het najaar de z. g. peëentrein. Arneuiniilen. De heer F. P. Oudens, stationschef alhier, is met ingang van 1 April a. s. in dezelfde betrekking naar Etten-Leur overgeplaatst. In zijne plaats is benoemd de heer van der Beek,; thans stationschef te Tegelen. Middelburg. De stoombargedienst tus- schen Middelburg en Ylissingen is door het ijs voorloopig gestaakt. Ylisslugen. Hebben we hier niet zoo spoe dig van het ijs last als zulks op andere plaat sen het geval is, door de scherpe vorst worden de moeilijkheden voor de vaart voor namelijk naar Antwerpen-Terneuzen dage lijks grooter. De Provinciale booten heb ben den dienst naar Ternemzen reeds ge staakt, terwijl schepen van eon diepgang boven de 19 voet niet meer de rivier op kunnen en houten stoom- en zeilschepen geen loodsen meer verkrijgen. Blijft de vorst nog eenigen tijd zoo aanhouden dan hebben we hier veel kans in onze havens anders doodsch en stil, een schouwspel als in den winter van 1890/1891 te zien toen ruim 100 schepen deze haven binnenliepen. Deze drukte gaf wel niet dat voordeel aan de stad dat men er redelijk van verwachtte, daar het aantal schepen dat tot lossen over ging, uiterst gering was, doch het bewees weer de deugdelijkheid der havens. lerseke. Uitgenoodigd door „de Ver. tot behartiging van Militaire Tehnizen" al hier, trad ds. Callenbach Woensdag-avond in het lokaal Eben-Haezer op, om over deze Militaire Tehuizen zoo in ons vaderland als in Indië, te spreken. De verg. werd door ds. Eerdmans geopend en door ds. Timmerman gesloten. Het wae geenszins het doel om eeae le zing over bovengenoemd onderwerp te hou den slechts iets in 't midden te brengen over het ontstaan, het doel en den zegen van deze Mil. Tehuizen, Het ontstaan stond in direct verband met de werkzaamheid der inw. zending. De stoot voor dezen arbeid was gegeven door wijlen Ds. Heldring, die het Christenvolk had wak ker geschud met het woord van Ezechiel „Den zwakke sterkt gij niet en het kranke heelt gy niet, en het verbrokene verbindt gij niet, en het weggedrevene brengt gij niet weder en het verlorene zoekt gij niet maar gy heerscht over hen met strengheid en hardheid." Vroeger gingen de militairen ter kerk, 't was een gebod, en de ouders waren ge rust bij deze gedachte, nu echter hst zoo verplichte kerkgaan was afgeschaft, deed zich de vraag voor wat nu De schijnbare geruststelling had in eens plaats gemaakt voor onrust. Er werd een militairen-bond opgericht om bepaalde Tehuizen voor den soldaat op te richten,om hun eeno gezellige en nuttige plaats te bezorgen in hunne vrije uren. De kazerne is do plaats om den". Heere te dienen niet. Dit werd met een enkel voor beeld gestaafd, hoe n.l. iemand thans pre dikant bij het Ned. Herv. Genootschap, vroeger, toen hij als sergeant in de kazerne 's morgens en 's avonds wilde bidden en danken, op eene heusche manier voor krank zinnig verklaard werd. Zonder de militaire Tehuizen blijft er voor den soldaat in den regel niet meer over dan de kroeg. De inrichting der Tehuizen is over 't algemeen goed, ofsohoon er hier en daar nog te ver beteren valt. Van twee militaire tehuizen werd niet veel goeds gezegd nl. van die te Dordt en te Groningen. Zij zijn niet aangesloten bij don Bond. De andere drie ook niet aangesloten bij den Bond zijn uit nemend. In 't geheel zyn er 25 tehuizen in ons land, die behalve die uitzonderingen, met eere genoemd kunnen worden en veel zegen afwerpen. Dat men met tegenstand te doen kreeg spreekt van zelf. En Jan-salie en zijn broer die zeiden ,,'t zal zooveel kosten", kwamen met hunne bezwaren. Niettegenstaande deie bezwaren echter moeten we blijven arbeiden ook op dit gebied. Andere tegenwerpingen waren: maar de soldaat moet toch zijn borrel hebben, en, een vroom soldaat kan toch geen soldaat wezen. Tegen dit laatste werd met een enkel woord gewezen op Jozua, op de Ruy- {er en op Gustaaf Adolf. Spreker maakte er een grief van dat art. 2 van het regiem, op de krijgstucht niet gehandhaafd werd, waarin duidelijk staat, dat de meerderen de minderen moeten voorgaan in alle gods dienst, goede zede en rede. Gelukkig werd de algemeene opinie voor de Tehuizen beter. Ook de beide laatste ministers hebben zich gunBtig over de Tehuizen uitgelaten. Jammer dat er altijd nog ook onder onze jongelingen zijn die zich schamen voor hnnne belijdenis. Zij durven hunnen God niet belijden, ei toch is hij alleen wezenlijk moedig en dap per die zijn tong weet te bedwingen en zijn Heer durft belijden. Na nog een en ander tot opwekking in dezen gesproken te hebben, wees spreker met korte woorden op de Indische toestan den. De Indische soldaat wordt in de verte hoog geprezen, maar in de nabijheid ver acht. Dit was ook nu weer uitgekomen. De Indische soldaat verdient wat beters dan verachting. Het Indische leger is nog meer volksleger dan het Nederlandsche. Men vindt er jongelingen en mannen uit eiken stand. Toen besprak ZEerw. de geschiedenis van het Mil. Tehuis in Harderwijk in ver band met de kolonialen, hoe nl. ds. Oort- huijs en Ten Kate aldaar hebben gewerkt, en de eerste stoot gegeven tot de stichting van het Tehuis. Ook in Indië wordt de toestand van den soldaat meer en meer be sproken, vooral de zendelingen werken daar gezegend voor- en onder de militairen. Spreker gaf daarvan interessante voorbeelden. Ik zal hierover niet verder uitweiden, het verslag zou te uitgebreid worden. In 't ge heel werd er met aangenaamheid geluisterd, en we twijfelen niet, of ook deze rede zal bijdragen tot den bloei van bovengenoemde vereeniging alhier. Hansweert. Zoover van hier uit het oog reikt is de Westerschelde geheel met drijfijs bezet. De buitenhaven is slechts met een sleepboot in- en uit te varen, wat nog met moeite gepaard ging. Over het kanaal door Zuid-Beveland wordt thans schaatsen geroden. (M. C). 'S Heerenhoek. Woensdag werd al hier een persoon gearresteerd, verdacht van poging tot manslag, Dinsdag avond half 10, toen hij met zijn maat stroopende door lien werd betrapt, met een geweer gepleegd op de rijksveldwachters Becks en Tronpee uit Borsele, toen zij bezig waren met het surveilleeren van jachtveld, in ge bruik by buitenlandsche jagers. De persoon, zekere Beulings, is naar Mid delburg overgebracht. Te Ritthem is tot lid van den raad gekozen de heer P. Wisse met 40 van de 70 geldig uitgebrachte stemmen. Het aan tal kiezers bedraagt 88. Uit Veere meldt men aan de MiddL Crt Toen Woensdag, des namiddags te 5 uren de veerschipper van Camperland naar hie over wilde varen, is hij tussohen een schol ijs vastgeraakt. Da heer Van Beveren heeft daarop, toen hij bemerkte dat de veerboot niet aankwam, den kapitein der Zierik- zeesche spoorboot verzocht de veerboot te helpen, waarop deze ongeveer te negen uur 's avonds de haven is uitgestoomd om ongeveer kwart voor tien met den veer man terug te keeren. De toestand van den veerschipper was, door het kruien van het ijs, niet buiten gevaar. Er is4 zeer veel drijfijs in het Veersche gat en den Room pot. Te Gorredijk is onder een gods dienstoefening, het plafond der Hervormde kerk ingestortéén persoon werd gewond. Te Zevenbergen heeft gisteren de installatie van den nieuwen burgemee ster, den héér G. H. Verboon, met veel luister plaats gehad. Van alle huizen wap perde de driekleur en op verscheidene plaat sen waren eerebogen aangebracht. Een lui sterrijke optocht, waarin eenigo wagens voorkwamen, voorstellende verschillende industrieën, trok door de gemeente, bege leid door de muziek van het harmoniege zelschap Euterpe." Een talrijk publiek, waaronder velen uit andere gemeenten afkomstig, woonde dezen feestelijken in tocht bij. Gistermiddag wilde een 4-jarig meisje te Zwolle toen het uit de bewaarschool kwam, dwars over de tramlijn loopen, waar bij het kind viel en door een tram over reden werd en onmiddellijk gedood. Een arm, rondtrekkend, oud man kwam verstijfd van koude te Olden- broek aan en hem werd voor één nacht logies verstrekt. Den volgenden dag zou hij verder trekken, doch gevoelde zich zoo ziek, dat hij vroeg te mogen blij ven. Maar neen, hij moest weg. Bij den gemeente geneesheer werden hem medicijnen toege diend, en de dokter zeide, dat hij niet ver der mocht gaan, maar terug moest kee ren naar het dorp, dan zou hij hem be handelen. Den veldwachter echter werd bevolen, den ouden stumperd buiten het dorp te brengen, met één kwartje op zak. Buiten gekomen, kon hij niet verder, waggelde, viel en ....was een lijk. Hoe kond het was In ons land is de nacht van "Woens dag op Donderdag de koudste geweest. Op sommige plaatsen heeft men den lagen thermometerstand van 2° Fahrenheit, of 34 graden vorst, waargenomen. Ramp Elbe De geredde mevrouw Boeker heeft aan een matroos van de „Elbe", Robe genaamd, een brief aan hare verwantsn mêegegeven. Zij verzocht den man vriendelijk te ontvan gen, hij was een der lieden die haar gered heeft. In haren brief verhaalt zij het ongeluk als volgt: „Om ongeveer 5Vs uur, toen ik wakker te bed lag, kreeg hot schip plotseling een hettigen stoot, doch ik meende dat het iets heel gewoons was en ik bleef dus rustig liggen. Daar ik echter heel veel passagiers uit hunne hutten hoorde komen, met grooten haast, stond ik op en snelde naar de eetzaal, waar men mij toeriep: „Allen aan het dek, het schip zinktIk ijlde terug naar mijn kut, trok mijn winter- jacket aan, sloeg grootmoeders doek over het hoefd, bond jrnij mijn reistasch om, waarin ik mijn geld en mijn horloge had, en toen ik op het dek kwam, zag ik dat de booten reeds werden klaar gemaakt. Alles was in opschudding, doch het ging overigens ordelijk toe en men hoorde weinig geschreeuw. Een man, die geheel het hoofd verloren had, vroeg iedereen hem wat kleeding te geven, hij had het zoo koud; ik gaf hem mijn „dressinggown", hij hulde zich wel in een dozijn shawls en mantels en hij liep iedereen in ;den weg.Ik werd in een reddingsboot geworpen, doch nauwelijks was ik er in, toen het vaartuig begon te zinken. Enkelen trachtten toen weer tegen de „Elbe" op te klimmen, door het gedrang werd ik in zee gestooten, waar ik tegen een balk of een boom aanviel. Krampachtig hield ik mij daaraan vast Nu is mijn laatste oogenblik gekomen, dacht ik; in wanhoop en met vertwijfeling riep ik om hulp. De lieden van de andere boot zagen mij, zij staken mij een riem toe, maar ik was zoo verstijfd van kou, dat ik hem niet grijpen kon. Met heSl veel moeite gelukte het toen de matrozen mij in de boot te halen. Van de „Elbe" was niets meer te zien. Nu begon er voor ons een vreeselijke tijd, 't was nog donker, de zee ging hoog en krachtig sloegen de golven over ons kleine vaartuig heen. Na vijf uur kwam een visscliersboot waarvan de bemanning ons aan boord hielp nu, 't vervolg kent gij. Hoe 't na den stoot, aan boord is toegegaan weet ik niet, 't zal wel nooit opgehelderd worden, want de geredden waren natuurlijk niet overal geweest en hun verklaringen spreken elkaar gedurig tegen. Te San Carlo bij Marsala, op Si cilië, is de domkerk gedurende de gods dienstoefening ingestort. Men bericht, dat reeds 75 lijken en 35 zwaar gewonden van onder de pninhoopen te voorschijn gehaald werden. Er zijn te Christiansund, Molde, Aal- sund en Be.gen eergisternacht tusschen 12 uur 15 min. en 12 uur 42 min. schokken van aardbeving gevoeld. De vensterruiten rammeldende kachels stonden te schud den. De richting der schokken was van Zuid-Oost naar Noord-West. Tevens werd bericht dat te Knarnadgen (Finmarken) 11 personen bij een sneeuwval om het leven zijn gekomen. Zie vertier Bijvoegsel. Een moedgevend teeken. In den Ned. Zendingsb. lezen wij De oud-Gouverneur-Generaal van Indië, de heer Pynacker Hordijk, sprak Vrijdag den 28 Deo. 11. in de zitting der Eerste Kamer o. m. het volgende: Art. 123 van het Regeeringsreglement zegtDe Christen-leeraars, priesters en zendelingen moeten voorzien zijn van eene door of namens den Gouverneur-Generaal te verleenen bijzondere toelating, om hun dienstwerk in eenig bepaald gedeelte van Nederlandsch Indië te mogen verrichten. Ik laat daar, of die bepaling bij een herziening moet worden gehandhaafd, maar zoo ja, dan moet er toch wat by komen. Want wat hebben wij gezien in Neder landsch Indië? Dat er streken zijn, welke onder direct gouvernementsbestuur staan, waar niets dan christenen wonen onwaar Mahomedanen optreden, om propaganda te maken voor hun godsdienst. Tegenover de Mahome danen staan wij tot op zekere hoogte machteloos, althans zoo de verordeningen op het strafrecht niet worden overtreden, zoo openbare Godsdienstoefeningen binnen gebouwen en besloten plaatsen geen stoor nis aan de openbare orde toebrengen. Art. 119 toch zegt, dat ieder zijne gods dienstige meeningen belijdt met volkomen vrijheid. Voor Mahomedanen geldt de be perking niet, die art. 123 voor christen leeraars, priesters en zendelingen stelt, derhalve verkeert de Mohamedaan&che pro paganda in een gunstiger positie dan de Nederlandsche zending, en het kan toch niet wenschelijk zijn, zulk een toestand te handhaven. 't Verheugt ons zeer, dat door een des kundige als mr. P. H. zoo beslist ge sproken is. 't Vertrouwen, dat onze Keu- chenius in dezen oud-landvoogd stelde, heeft deze ook nu weder niet beschaamd. Vinde zijn woord ingang. f Zending der broedergemeente te Zeist. Suriname. Terwijl „onze Oost" in de laatste jaren steeds meer en beter beken- wordt ook bij de Christenen, heeft „onze West" nog steeds te weinig een plaatsje in hoofd en hart verworven. Neen, Su riname is Insulinde niet, weergaloos als dit laatste heel en mag maar toch 't verdient onze belangstelling mede, en in 't bijzonder ook die der zendingsvrienden. Immers, 't is daar, dat de zoo merkwaardige broedergemeent te Zeist met volle kracht arbeidt in den wijngaard des Heeren een werk, in menig opzicht rijk gezegend Ten vorigan jare werd een nieuwe post Albina, aan de Marowijne, gesticht. Hier werd de arbeid aangevangen door Br. en Zr. Keisten, die met blijdschap ontvan gen werden. Ook hoofden toonden hun belangstelling, en velen gaven zich terstond op, om doo ponderwijs te ontvangen. De zendeling was natuurlijk te wijs, om da delijk hier in te treden. Hij hield dien ijver voor eenstroovuur, hoog opflikkerend, weldra uitgedoofd, althans bij velen. Doch belangstelling is er dan toch in elk geval en daaruit kan iets goeds voortspruiten, al komen daar velen ook alleen, om toch eens een blanke vrouw te zien, of wel om nu eens nauwkeurig te weten, hoe toch de blanke mensehen den wil God» kunnen kennenze denken dat in Europa soms brit ven uit den hemel vallen die denmenschen dien wil kenbaar maken. Vragen hitrover geven geene aanleiding om een ernstig ge sprek te voeren. Een broeder en zuster vragen telkens om den doop „de duivel Onder de Boschnegers of onder de Indianen of onder beide 't Vervolg spreekt slechts van den eersten. De heer Mij land (Schetsen uit Insulinde) noemt Albina als de uitgekozen plaats voor een statie onder de Indianen (CariLen), blz. 317. plaagt hen al te erg", zeggende. Anderen waren zeer verrukt, toen Br. en Zr. Kersten voor hen, eer ze een reis gingen doen, zingende een zegen baden. Blijkbaar is de komst en it optreden van den zendeling hun een groote zaak en ze vertellen er overal van. De grijze Boschneger Joh. King deed een bezoekreis langs de Saramacca en getuig de alom tegen den dienst van den nieuwen god Grantata, een verzinsel van hebzuchtige toovenaars (winti-mannen) die hooge cijnzen van hen eischen, die eenmaal den nieuwen dienst aanvaard hebben. Dd negers beklagen zich dan ook over hun harden god en velen luisterden met instemming naar King's vermaningen. -j- Dinsdag 12 Febr. Goes, b(j Geus 7 uur voor wed. Kamp door not. Pilaar een winkelhuis en pakhuis Ganzepoortstraat. Woensdag en Donderdag te zien. Ylissingen, door deurvv. Hendrikse in een loods aan de Binnenhaven 11 uur 75 vaten door zeewater beschadigde menieduigen, brandhout. Inl. firma Muller Co. Woensdag 13 Febr. Kolijnsptaiit, 6 uur door not. Noordijke in het Schippershuis 6590 cA. moesgrond bij de Vallekreek van dhr W. Wondergom, in perceelen en in massa. Houdekerke, 10 uur bij Lamport door not. Loeft' een huis 124 cA. Drie dito met vehuurtje 309 cA. Vllvsingen, 7 uur in de Oude Vriend schap door not. Maret Tak 3 huizen Paarde- straat 131, 79 en 78 cA. Er, ee» stal 12 cA. Donderdag 14 Febr. Colijnsplaat, door not. Noordijke in de Patrijs 7 uur het huis, schuur en tuin Oostkruisstraat van erven Meulenberg355cA. 's Gravenpoltler, 10 uur door not. P. Overman bij C. Kosten loopvarkens, wei- hooi, kanthooi, gerstestroo, tarwestroo, tar- weboonstroo, bruineboonstroo, 7000 kilo boe?- tenpeen. Maandag 18 Febr. Rilland. Zimmennanpoldor voor dhr. W. F. K. Lenshoek door not. Pilaar 11 unr 4 jonge paarden, 2 en 3 jr. 1 bruin rninpaard 7 jaar, 30 mestputloopers Geldersch ras. complete dorschtaiel, recLt stroo, 100 voer mest, een partij stroo. Dinsdag 19 Febr. Rotterdam, NotarishuisGeldersche kade door not. v. Wijngaarden 12 uur '/-„ aandeel in de Meestoven enz. van den Wilhelmina- polder benoorden het Goesche diep en Schengen en Oost-Bevelandpolder. Inl. not v. Wijngaarden Zuidblaak 24. Woensdag 20 Feb. Kamperland, dooi not. Noordijke halt 10 voor J. Meulenberg de in den Sophiapolder staande gebeuwen, beestiaal, landbouw- en melkgereedschappon, meubels, stroo enz. Illgxekerke, 10 uur in het Gemeen tehuis voor vV. Harpe door not Huvers le. een hofsteedje 264 cA.2e. 3906 cA. bouwland bij het hofje; 3e. 417o cA.id. aan den Zandweg. En om 2 uur aan het hof steedje 2 geiten, kippen, kruiwagen, turk meubelen, stroo, kabinet, kachel, klok, hang lamp, enz. Hoesi, 11 uur door deurw. Hollmannin de Prins van Oranje vendutie. Kieuwdorp, 11 uur bij Modderkreeke door not. Mulock Houwer een huis en erf 148 cA. van wjjbn wed. Hoebeke. En aan t sterfhuis kabinet, kastklok enz. Donderdag 21 Febr. WoItcrt9dijk, voor J. Goetheer 10 uur door not. Paardekooper Overman inspan als 6 reik paarden, 3 veulendragend, oud 9, 8 5 en 4 jaar, 9 melkkoeien, 7 runderen, 5 kalvers, 15 loopvarkens, 7 biggen, 60 Kippen en hanen, 1 karnhond, 4 menwagens met. toebehooren, lamoenkar, kapwagen, chais, 6 gewone ploegen, moorplocg en eg, 3 slepers, rolblokken, taskleeden, bascule en gewicht, stal-, karn- en zoldergereedschap, hout, l ooi, stroo, mangels, mest, harnas, enz. Knpelle, 2 uur bij Hanson door not. Gal lis Merens 1,3673 H. bouwl. in Weelmeet in pacht bii v. d. Griek. Vrijdag 22 Febr, Krahbendijke, bij wed. Overbeeke door not. Paardekooper Overman 11 uur 1 zwart veulendragend paard oud 7 jaar, 2 merries 4 en 2 jr, 2 ruinpaarden 4 en 3 jr, 2 kalf- koeien, 1 kalfvaars, 3 mestputloopers, 1 ma nege met dorschmachine, menwagen, drie. wielskar, rolsleper, peenmolen, koebakken mangels enz. Zaterdag 23 Febr. %VoIfer(sdijk, voor P. Jonker in zyn herberg door nót. Mulock Houwer 11 uur de herberg .,het Parochiehuis",groo 11720 cA Maandag 25 Febr 's Gravenpolder, 9 uur door not. Liebert bü wed. Riik 3 werkpaarden 10, 13 en 17, jaar, 1 hengst oud 1 jr, 8 melkkoeien, 6 vaarzen, 1 i-j- os> 6 kalvers, 9 loop varkens, 6 biggen, 90 kippen, 2 bergeenden, karnhond en hok, chais, 2 menwagens, driewielskar treekorenmolen, moesmolen, stroomolen windmolen, 4 ploegen, 5 eegden, 1 rolblok ijzeren molbord, geeselsteen enpaar harnas v leeschblok, bascule, stal-, zolder- en melk gei eedschappen, 6000 kilo weihooi 2000 kil klaverhooi, 500 bos kanthooi, man gels, bed den met toebehooren, kabinet enz. Woensdag 27 Febr. Koudekerko, by C. Rooze door not- Loeff 10 uur een hofstede aan den Molenweg 14.3215 HA. met bouw en weiland in Kou dekerke en Souburg. Gravenpolder, bjj dhr. Labrijn door not. Liebert 9 uur inspan al» 12 paarden van 1 tot 20 jr., 9 melkkoeien, 2 stieren, 16 ossen en vaarzen, 12 kalvers, 3 varkens, 100 kippen en hanen, 4 Pekingeenden en 1 woerd, 2 harnhonden met hok, Utrechtsche tentwagen, charette, arreslee, 3 menwagens, 1 lamoenkar, driewielskar, 6 ploegen, culti vator, 12 eegden, 2 rolblokken, 2 rolslepers, 2 sleepborden, molbord, moesmaker, slroo- en hooisnijder, volledige dorschmachine van Stout; ha verpletter, boonbreekmachine, windmolen, kelderwind, geesel»teen en paard, bascule, maten en gewichten, koebak, karn molen, stal-, zolder-en melkgereedschappen, harnassement, meubelen. Camperland, half 10 door net. Roelof voor J. Wisse inspan als: 4 werkpaarden, 1 jong paard, 7 vaarzen en ossen, 6 melk koeien, 8 eenjarige vaarzen, 2kweekkalve- ren, varkens, driewielskar, Zeeuwsche en Universalploeg, eikenhouten kabinet enz. Half 1 het vee. Donderdag 28 Febr. Kat*, op kofstede van wijlen Meulenberg 9 uur door not. Noordyke inspan :9 paarden, 17 stuks hoornvee, 6 vette varkens, 3 loop varkens, 1 karnhond. 60 kippen en hanen, 7 eenden, 1 kalkoen, 3 menwagens, 1 riem- wagen, lamoenkar, zaaimachine, arreslee, 3 veldsleden, 5 ploegen, 10 eegden. harnasse ment, huisraad enz. Half 1 veiling paarden en vee. Ovezande, door not. de Ronde Bresser voor erven dhr. P. Ryk 10 uur inspan als: 7 werkpaarden 3 tot 16 jr., 2 hengsten 1 jaar, 10 baatg. melkkoeien, 1 vare koe, 10 vaarzen, 2 aanhoudkalvers, 4 mestputloo pers, 150 kippen en hanen, 4 kalkoenen, 2 karnhonden en 1 hok, kapwagen, tilbury, Utrechtsche tentwagen, 4 menwagens, boom- kar, 2 windmolens, peenmolen, stroomolen, 8 ploegen, 6 eegden. 1 rolblok, 4 .-lepers, 1 ro-lepos, 2 sleepborden, molbord met ket ting. zaaddorschzeil, 2 geeselsteenen met- paard, harnassement, stal-, zolder- en melk gereedschappen, stroo, mutsaard, koebak' klaverhooi, weihooi, enz. Waarde, voor erven wed. Pieper uur door not. Mulock Houwer inspan als Febr. Goes, uur door not. Pilaar de hofstede Dijkzicht. G oe», uur door not. Pilaar de hofstede TUburgh. Goes, uur door not. Pilaar de hofstede Zoutershot. Goes, uur door not. Pilaar de hofstede Plantlust Woensdag 6 Maart. Kiggckerke, door not Loeff 10 uur bij Sturm hofstede Duinzicht 10.31.70 H. H. met erf, tuin, boomgaard, bouw- en wei land. Maandag en Dinsdag voor denverkoop van 10—12 en 2—4 uur te zien. Hapellc, bij de Groene door not. Gallie Merens. Ook Donderdag 9 uur inspan ala 5 merriën oud 3, 4, 5, (veulendragend) 7 (met veulen), en 1 jaar, 3 ruinpaarden oud 6, 6 en 17 jr, 1 hengst, 7 baatg. melk koeien, 1 vare koe, 6 vaarzen, 6 eenjarige runders, 7 aanhoudkalvers, 1 zeug met big gen, 7 loopvarkens, 80 kippen en hanen 3 ganzen, 2 karnhonden mat kot en ketting Agent van dit Blad te SïïWBP Vlissingen is STEPH. VADER, Boekhandel, Branderij straat, aldaar, bij wien Abonne menten en Advertentiën kunnen bezorgd worden. Voor onze abonné's te VLISSINGEN zjj herinnerd, dat de krant aldaar nog 's avonds na aankomst station wordt be zorgd, tenzij toezending per post mocht verlangd worden. A I) V K R T K l\ T1 E N. Den 13 Febrnari a. s. wenscht enze geliefde Moeder 1AC0MINA OE WITTE te Nieutvlorp, haar 82sten ver jaardag te herdenken. Hare dankbare KinderenBehuwd- en Kleinkinderen. M. WONDERGEM Mz. en Echtgenoote3? Sheboijgan Wise., N. A. Heden morgen overleed na een kortstondig lijden, mijn geliefde Echtgenoot JAN HOLE, in den ouderdom van ruim 68 jaren. Mocht ik met hem ruim 40 jaren in den echt verbonden zijn, zoo kan men verslaan hoe zwaar mij deze slag valt; doeh ik hoop den Heere te zwijgen. De Wed. J. KOLE, geh. Bkeav. Cats, 4 Febr. 1895. Algemeene kennisgeving. Aan allen die van hnnne deelne ming blijk gaven by het lijden en na het overlijden van onze onvergetelijke geliefde dochter AAGTJE betuigen wij langs dezen weg, ook namens onze kinderen en behuwd- kinderen onzen hartelijken dank. Nieuw en St. Joosland, 8 Febr. '95. W. J. BOONE en Echtgenoote. De Notaris PILAAR zal des avonds te 7 uren, te Goes, in de her berg hij P. Geus voor wed. M. Kamp te Goes, aan de Ganzepoortstraat, waarin sedert tal van jaren met veel succes handel in boter, kaas en kruidenierswaren i» ge dreven. Te bezichtigen Woensdag en Donderdag Terstond gevraagd eene nette in een klein gezin, adres Bureau dezer Courant te Middelburg, -

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 2