School nieuw s. Gemengde Berichten. itën in hnnne Conclusiën tegenóver anti-re volutionaire sprekers. Maar om onjuiste gevolgtrekkingen te voorkomen, hadden wij gaarne gewild dat de heer Lohman den minister deze illusie benomen had. Te meer de wijl bij ons vaststond dat zijne rede (nu wij deze Grondwet hebben), in verband met de pleidooien van dhr. Lohman (toen deze Grondwet nog moest gefatsoeneerd worden) tot de conclusie van den minister moeilijk aanleiding kon geven. Doch daarom temeer betreuren wij het dat de heer Lohman niet in een korte rede voering deze onjuistheid der gevolgtrek king heeft geconstateerd of aangetoond. In een korte redevoering. Immers naar wij vernemen heeft de heer Lohman het terstond bij in-de-rede-valling gedaan doch deze interruptie is blijkbaar door den mi nister niet verstaan zij staat althans niet in het Bijblad. En naar 't ons voorkomt ware hier meer dan eene interruptie wen- schelijk geweest. Uit boven overgenomen rede van Lohman, lieten wij uit wat hij sprak in betrekking tot ons blad wij verzwegen ook dat dr. Kuyper ons blad had aangehaald in zijn eerste Kamerrede. Nu echter ook andere bladen er de aan dacht op vestigenzij aan den heer Loh man meegedeeld dat noch de heer Kuyper, nóch de Standaardnóch eenig Kamerlid ons hebben geleid bij onze uitspraak in zake de wetsontwerpen O. en W. Welde Nederlander, niet de Standaard hadden zich over dit wetsontwerp uitgelaten wij wen8chen zooveel mogelijk ons eigen oor deel over de quaestiën uit te spreken. De heer Lohman vergiste zich dus zeer met zijne vraag aan dr. Kuyper of een beroep op de Zeeuw niet in werkelijkheid een be roep op zichzelf was. De clericale voorzitter der Belgische „Tweede" Kamer De Lantsheere heeft dezer dagen op stel en sprong ontslag ge nomen. Hij had er reden voor. Een jong cleri- caal lid had den socialist Anseele een be- leediging toegeschreeuwd en weigerde de censuur daarvoor te aanvaarden. De voorzitter noodigde hierop, ter hand having van zijn presidiaal gezag zich op de Kamer beroepende, de leden uit door opstaan van hunne instemming met hem te doen blijken. Alleen de linkerzijde (liberalen en socia len) stond op. De rechterzijde bleef zitten. Dit was de reden waarom de voorzitter zijn ontslag nam, en standvastig eene her benoeming blijft afslaan. Voor de Kamer schijnt 't jammer te zijn. De kiesrechtuitbreiding heeft 't aantal clericale schreeuwers en stoute jongens in de Belgische Kamer, om niet te spreken over de socialisten, sterk vermeerderd, en nu was de presidiale plak om hen in toom te houden in zoo goede handen. Dit hebben ook de leiders der socialisten erkend, door den heer De Lantsheere uit te noodigen om op zijn besluit terug te kómen. Doch te vergeefs. Oud-minister Beernaert zal hem nu ver vangen. In een onzer vorige nommers noemden wij in een driestar de corporaties te Gro ningen, die zich aansloten bij Patrimoni- um's adres om afschaffing der Kermis. Wij vergaten daarbij, en noemen ze thans, om de lijst volledig te maken, de kerkeraad der hervormde gemeente, de afd. Groningen van de Vereeniging tot afschaf fing van sterken drank de afdeeling Gro ningen der Middernachtzendingvereeni- ging. Yoegen wij er bij dat zich tegen deze anti-kermisbeweging verklaard hebben het bestuur der Vereeniging tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer en de Vereeniging voor Volksvermaken En ten slotte de liberale leden van den gemeenteraad. Canrobert, de eenige en dus de laatste maarschalk van Frankrijk, is overleden. Hij en Mac Mahon waren de laatste gene raals, door Napoleon III benoemd, die hunnen staf met eere voerden. Canrobert had hem in den Krimoorlog als het ware met zijn bloed en dat der Russen gekocht. Zijn laatste daad is geweest deel te nemen i aan het feest ter eere van het bezoek der Russische officieren te Parijs. Van weerszijden een daad van verzoening. Tot in Transvaal is de verjaardag van Keizer Wilhelm op 27 Januari jl. feeste lijk herdacht. President Krniger stelde een dronk in op de gezondheid des Keizers. Hij vergeleek Transvaal bij een klein kind, dat zich tusschen de mogendheden beweegt. Indien het kind door een der grooteren wordt bedreigd, moet het hulp zoeken bij een der andere. De Trans vaalsche regeering heeft beproefd eene verzoeniug tot stand te brengen tus schen de Engelschen, die in de republiek wonen en de Boeren, maar deze poging is mislukt, tengevolge van de houding der Engelschen, die weigerden mede te werkeu tot de verdediging van het land. Niettemin kon president Krnger tot zijn tevredenheid de verklaring afleggen, dat ue Engelsche regeering steeds zeer vriend schappelijk jegens Transvaal is opgetreden. Geest der Onderwijzers. In de afdeeliugen van de Eerste Kamer zijn ernstige bezwaren ter tafel gebracht tegen hetgeen de minister gezegd heeft over den slechten geest bij sommige open bare onderwijzers. Men had vooral het oog op „De geest, die bijv. door de sprekers van de rechterzijde wordt gekweekt, wordt door het ssciaal-democratisch ge deelte des volks evenzeer als een slechte geest beschouwd als zij wederkeerig de sociaal-democratische beginselen slecht noemen. Aan dergelijke klachten kan de Regeering geen einde maken. Zij bren gen aan het lioht wat ik steeds op het gebied van het onderwijs heb beweerd en verdedigd. Welke wetsbepalingen men make, op de school zal altijd de weer schijn vallen van den geest der omge ving waar zij staat. Dergelijke klachten behooren niet in het algemeen geuit te worden, maar moeten beoordeeld worden van het standpunt der omgeving van den onderwijzer. Wanneer de omgeving niet klaagt, maar in overeenstemming is met den meester, weet ik niet waarom en op welke wijze van tusschenkomst der Regeering spreke kan zijn." Men verzocht nadere opheldering omtrent deze woorden. Is de Minister van oordeel, dat de sociaal-democratische beginselen met de Christelijke op éénelijn moeten worden gesteld en dat het schooltoezicht en de Minister de wet niet behoeven te handha ven, indien de eerstbedoelde beginselen door een onderwijzer in overeenstemming met zijne omgeving op de school bevorderd worden Wat de zaak zelve betreft, welke in verscheidene afdeelingen ter sprake kwam, werd wel de meening verdedigd, dat de klachten over den slechten geest, die som mige onderwijzers bezielt, niet van over drijving zijn vrij te pleiten, maar toch vrij algemeen toegegeven dat er werkelijk reden tot klagen is. Te ontkennen valt het niet, dat een geest van ontevredenheid en verzet tegen het gezag en de bestaande maatschappelijke instellingen bij verscheidene onderwijzers wordt aangetroffen. Dikwijls komt het voor, dat jonge onderwijzers in opstand komen tegen het gezag van het hoofd der school, niet onder zijn tucht willen staan, van controle niets willen weten, onafhankelijk enkele vakken willen onderwijzen en verder hun weg gaan zooals zij verkiezen. Ook zijn er onder hen, die opruiende begrippen openlijk verspreiden. De zoodanigen kunnen geene goede opvoeders van kinderen zijn. Ten aanzien van een onderwijzer is net onjuist te zeggen, dat hij zijn plicht heeft te doen in de schooluren, en dat hij daar buiten kan doen wat hij wil. De invloed van den onderwijzer op de kinderen strekt zich ver buiten den tijd der schooluren uit; en iemand, die, op welk tijdstip van den dag en op welke plaats ook, het voorbeeld geeft van minachting voor het gezag en miskenning van 's lands wetten, kan geen geschikt persoon zijn om kinderen „tot alle christelijke en maatschappelijke deugden op te leiden." Door andere leden werd daarbij opge merkt, „dat hieruit alweder bleek, dat eene oplossing Van de moeilijkheden op het gebied van het onderwijs alleen te zoeken is in volledige vrijheid van onderwijs, zoo dat de bijzondere school regel worde en iedere richting haar eigen onderwijs be- kostige." LOMBOK. Aan een correspondentie uit Soeraba- ja van den 22en Dec. j.l., voorkomende in de Lok., is het volgende ontleend Verleden Dinsdag-middag omstreeks diie uur kwam de Maelsuycker de reede op- stoomen met een groot aantal zieken van Ampenan het aantal geëvacuoerden toch bedroeg ditmaal meer dan 300, waaronder niet minder dan 51 vrije koelies uit Ma- doera. Opvallend slecht zagen ditmaal de ge- ëvacueerden er uit, veroordeelden en, de koeliesonder de laatsten merkte ik zeer zware zieken op een paar hunner waren dan ook, weinige oogenblikken na hunne opname in het stadsverband, overleden. Waren velen uitgemergeld, de meesten kadden een opgezetten buikbij vel en been overigens; zij bleken door de tjendol (waterzucht) aanget st te zijn, welke ziekte op Bali en Lombok veelvuldig moet voor komen. Eergister zijn die Madoereezen naar hun negorij geretourneerd en ik geloof niet dat zij gemakkelijk te bewegen zullen zijnorn naar Lombok terug te keeren, want behalve hun ellendigen toestand, schijnen zij doodarm teruggekomen te zijn. De meesten hunner hadden niets dan hetgeen ze aan 't lijf droegen en de plunjes zagen er zeer ge havend uit; de lucht, welke die menschen van zich afgaven, was alles behalve wel riekend; kortom zelden of nimmer trof ik zoo'n armzalig en ellendig zooitje aan. Eenparig verklaarden echter de menschen, dat voeding en verpleging uitstekend waren en dat zij zich niet hebben behoeven te overwerken; de zwaarste arbeid, het slech ten der muren bijv., werd door de dwangar beiders en door de Sassaks verricht. 30 Jan. '95. Bij kon besluit is benoemd tot commis saris van politie te Zierikzee H. Visscher, thans inspecteur van politie te Nijmegen. De atdeelingen der eerste kamer kozen tot rapporteurs over de ontwerpen betreffende Opsterland en Weststelling werf de keeren v. Swinderen, Rengers en Bergsma (Friezen) en Sassen en v. Zinnicq Bergmann (Noord-Brabanters). De heer Rengers behoort tot de tegenstanders der ontwerpen en heeft den minister in over weging gegeven een onderzoek naar den toestand dier gemeenten te doen instellen. De Minister van Justitie heeft bij be schikking van den 22 Januari 1895 be noemd tot Onbezoldigde rijksveldwachters J. van Koeveringe te Kapelle J. Kole en A. Vleugel te Wemeldinge. Met ingang van 1 Februari a. s. zijn bij het Loodswezen van het 6e district (standplaats Vlissingen) benoemd tot zee- loóds de loodskweekeling le klasse B. C. Streefkerktot loodskweekeling le klasse de loodskweekeling 2e kl. P. Van Saane en tot loodekweekeling 2e kl. de matroos J. Tiggelman. Een ingewikkelde historie.' De heer N. wiens gezin te Schiedam woonachtig is, had zich als provisor ver bonden aan Teljers' apotheek te Oud-Beier land en zijn domicilie naar die gemeente overgebracht. Nu kreeg hij als forens twee belastingbiljetten, en om dat te ontgaan, verhuisde hij weer naar Schiedam, maar bleef aan de apotheek verbonden. Op last van den inspecteur van het genees kundig staatstoezicht is nu tegen den heer Teljer proces-verbaal opgemaakt wegens het houden eeuer apotheek zonder daartoe bevoegd te zijn. Doör den minister van marine is aan den heer J. van Schelven, commissaris der loodsen tevens ontvanger der loodsgelden te Zierikzee, vergunning verleend tot bet waarnemen der betrekking van lid van den gemeenteraad van die gemeente tegelijk met zijne rijksbetrekking. lerseke. Gemeenteraad van Maandags avond 6 uur. Voorz. de de hr. Klos, oudste wethouder Tegenwoordig 9 leden, afwezig de hl. Joos STATISTIEKE OPGAVE dee BEVOLKING OP 31 DECEMBER 1894 IN DE NAVOLGENDE GEMEENTEN Gemeenten. Baarland Hoedekenskerke Kattendijke Koudekerke Krabbendijke Oud-Vosmeer Poortvliet Rilland-Bath Ritthem Scherpenisse Serooskerke W. St. Maartensdijk Tholen Waarde Wissenkerke Zierikzee Geboren. Overleden. ::v> |S P w In de gemeente gekomen. Uit de gemeente vertrokken. TOTAAL. Tot. M. V. M. V. M. V. M. V 0 v' H 1U 12 20 24 43 40 27 33 18 14 18 48 59 19 73 12 22 19 32 28 27 26 29 12 17 17 36 52 13 50 119 '105 22 34 39 56 71 67 53 62 30 31 35 84 111 32 123 224 11 4 14 11 24 14 14 11 3 12 22 17 10 40 70 13 7 20 11 16 13 6 5 11 16 15 24 5 35 67 24 11 34 22 40 27 20 16 14 28 37 41 15 75 137 2 12 11 9 15 21 10 9 9 10 28 18 5 28 59 27 34 75 41 29 32 50 19 19 57 29 50 18 37 131 34 37 101 47 38 54 47 23 22 59 21 55 9 25 168 61 71 176 88 67 86 97 42 41') 116 50 105 27 62 299 21 36 58 32 49 54 33 29 25 48 48 75 15 44 185 29 41 72 36 57 59 48 26 32 49 40 75 6 48 216 50 77 130 68 106 113 81 55 57 97 88 150 21 92 401 545 559 928 959 980 811 820 321 741 607 1440 1481 401 1530 3278 507 501 966 944 997 755 823 312 667 629 1404 1484 368 1571 3691 1052 1060 1894 1903 1977 1566 1643 633 1408 1236 2844 2965 769 3101 6969 .Sandee wegens ziekte. De notulen der vorige verg. worden ge lezen en goedgekeurd. De voorz. doet verslag van de handelingen der nieuwjaarscommissie. I)e hr. Sinke verzoekt, dat verslag met bijbehoorende stukken ter secretarie te de- poneeren, opdat volgende commissiën er des- verkiezende gebruik van kunnen maken. Ditmaal zou de commissie gaarne de stukken van vroegere jaren geraadpleegd hebben, maar zij zaten achter slot in een kast van den burgemeester. De voorz. zegt, dat dit kwam omdat de burgemeester er de laatste dagen inzage van genomen had. De hr. Spruit oordeelt, dat de stukken op de secretarie thuishooren. De rekening der nieuwjaarscomm. wordt met alg. st. goedgekeurd. Ingekomen zijn le de goedgekeurde be grooting 1895. 2e. de goedgekeurde heffing van kaai- en havengelden 3e. kennisgeving dat de hr. Joos Sandee Pz. wegens ziekte heeft bedankt voor zijne herbenoeming tot voorz. van 't Burg. Arm- best. en dat in zijne plaats is benoemd de hr. Soos Sandee Jz., die de benoeming heeft aangenomen. 4e. kennisgeving van de benoeming van onzen burgem. tot burgemeester te Zeven bergen. 5o. een verzoek van de bewoners van den weg langs den Zeedijk tusschen de Kaai- straat en het Schuttershof om verbetering van dien weg door ophooging en plaatsing van een lantaren. B. en VV. hebben daaromtrent geen voor stel, doah wat den lantaarn betreft, zij had den reeds besloten dien te plaatsen. De hr. Sinke is overtuigd van den treu- rigen tosstand van den weg, maar door ophooging alleen, zelfs niet door verharding is daar verbetering in te brengen. De op hooging zal het water in de huizen brengen. Hij stelt voor dat B. en W. na raadpleging van den gem.-opzichter een plan zullen ontwerpen. De vz. heeft er den opzichter reeds over gesproken. Die wil den weg zoo maken, dat hij aan de zijde der huizen 15 a 20 cM. hooger komt dan aan de dijkzijde. Maar dit gaat gepaard met graven in den dijken daar heeft de gem. het recht niet toe. De kosten zijn begroot op f25. De hr. Sauer heeft van terzijde vernomen dat de hr. Vreeke genegen zou zijn tot een tegemoetkoming in de kosten. De hr. van Harmeien meent, dat de weg eigendom is van 't domein en niet van den hr. Vreeke wat niet uitsluit dat de laatste belang kan hebben bij de verbetering. De hr. Cupéry vreest, dat geen verbete ring mogelijk is zonder rioleering, daar de weg te laag ligt, om het water kwijt te raken. Het voorstel van den hr. Sinke wordt met alg. st. aangenomen. 6e. is ingekomen een verzoek der gym nastiek vereeniging „Vooruitgang zij ons streven" om voor hare oefeningen het zie kenhuis of een schoollokaal te mogen ge bruiken, zoonoodig tegen vergoeding. De voorz. heeft bezwaar tegen het zieken huis ®mdat dit bewoond is, en daar de oe feningen waarschijnlijk op Zaterdag zullen gehouden worden heeft hij ook bedenking tegen het gebruik van een schoollokaal, omdat de scholen dan pas schoongemaakt zijn. De hr. Sauer wil het verzoek inwilligen daar hij de beoefening der gymnastiek nut tig acht. De gymnasten kunnen in de week oefenen en zullen wel zorgen, dat de banken weer op hun plaats komen. Slot in een volgend nummer Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Ovezande c. s. door dr. A. J. Montijn te Chaam. De heer dr. J. Riemens, predikant te Rotterdam, hoopt Woensdag 6 Feb. a. den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren den evangeliedienst aanvaardde. De heer Riemens, geboren 1842, was in 1869 candidaat bij het prov. kerkbestuur van Overijsel daarna predikant te Voorthui zen 6 Febr. 1870vervolgens pred. te Driebergen 1873, te Middelburg 1880, en te Rotterdam sinds 26 Aug. 1888. Ger. Kerken. Zondag 27 Januari deed Ds. S. O. Los zijn intrede in de Ger. Kerk te Zalk naar aanleiding van 2 Corinthe 3 5, 6 na des morgens bevestigd te zijn door ZEerw. Vader Ds. O. Los te Oud-Vosmeer, die een leerrede hield naar aanleiding van Colossen- zen 1 28. 29. Beide keeren was de kerk meer dan vol. Benoemd tot onderwijzeres te Vlacht- wedde (Gr.) moj. C. J. de Waal te Mid delburg. Telegraaf Borsele. Alhier is dezer dagen een adres aan de Tweede Kamer gezonden, met verzoek tot heffing van graanrechten, het welk onderteekend is door 32 landbouwers uit deze gemeente. Borsele. Door Burg. en Weth. alhier is vergunning verleend tot verkoop van- sterken drank in't klein aan N. de Kunder, boven het maximum. Goes. In de jongste vergadering der werkmansvereeniging „Eigen Hulp", uit- keering bij ziekte, is het veertiende jaar verslag uitgebracht. Het ledental bedraagt thans 146, dat der buitengewone leden 19, en dat der begunstigers 8. De commissie van toezicht, bestaande uit P. L. den Boer, C. duBoisen C. Touw werd herbenoemd, terwijl als bestuursteden, wegens periodieke aftreding werden herkozen: J. C. de Beste Az. en P. Schrijver. De ontvangsten be droegen: aan contributie van gewone leden werd ontvangen f 709.60, idem buitenge wone f 50, idem begunstigers f 8, rente spaarbank f21,93, boeten f 10,24, entree's nieuwe leden f7, samen f806,77. De uitgaven f 597,OOV2 waaronder f504, aan verstrekte uitkeering aan 24 leden. Zoodat aan saldo te goed gemaakt werd f 2U9.767s Het saldo vorige jaar bedroeg f 855.6872. Zoodat totaal in kas is f 1065.45. Reserve kas ontvangen saldo f 47.81. Aan contributie f 141.94. Aan rente Spaarbank f3.60. Totaal f 193.35. Uitgave reserve kas. Aan bijdragen tot ondersteuning van weduwen buiten de gemeente f 8.27. An dere uitgaven f 13,527s. Samen 21,797s. Saldo f 171.5572. Die offering voor weduwen buiten de gemeente stelde ds gelegenheid open om ook een offer te vragen voor een weduwe te dezer stede, waaraan andere vereenigin- gen buiten de gemeente ook hun steun niet onthielden. Oudvosmeer. Hst artikel meekrap» dat in onze gemeente vroeger jaren o. a- van 1370 1880, zoo veelvuldig ver bouwd werd en een zeer belangrijke bate afwierp, ook voor de arbeiders, maar na dien tijd door het gebruiken van andere kleurstoffen bekend als aniline, violine, purperine enz. ontzaglijk in prijs daalde en natuurlijk weinig meer werd aange plant, scheen in de laatste jaren een eenigs- zins rooskleurige toekomst tegemoet te gaan. Reactie volgde echter spoedig en de aan plant keerde weer terug tot het stadium van dommelige rust. In 1892 werd nog voor goede onberoofde tot f 30 betaald; maar deze verbetering was slechts van kor ten duur, zoo zelfs dat thans slechts de helft kan gemaakt worden. Van de 4 stoven die eenmaal in deze gemeente werkten, is er thans maar een meer overgebleven, waarin de meekrap wordt bereid. Daar de vraag tot heden zeer gering blijft, is de kans van aanplanting van eene hoeveel heid van eenige beteekenis niet te ver wachten en schijnt de meekrap-cultuur weer gedoemd te zijn tot haar sluimer, waaruit het stijgen der prijzen haar voor enkele jaren heeft gewekt. Kamperland- Hedenjmorgen is bij den landbouwer C. Koster alhier een paard ge storven, welke op dezelfde wijze het leven verloor als waarop de landbouwer L. Wisse een 4-tal paarden heeft verloren (zio ons nr. van j.l. Vrijdag). Op dit oogenblik lijden nog 2 paarden van eerstgenoemden land bouwer aan dezelfde ziekte. Ter navolging. Te Zierikzee heb ben de slagers het rund- en varkensvleesch 10 cent per pond afgeslagen. Als nu de accijns er nog eens afgaat, en dit den klan ten ten goede' komt, dan kan er nog een dubbeltje af Biervliet. Werd door den stormvloed van 23 Januari aan den ouden zeedijk voor den nieuwen dijk in den Thomaespolder een 1000 MJ wintermat weggeslagen of be schadigd met verlies van ruim 100 M8 grond, Zaterdag jl. werd hij peilraai 10 een wei nig belangrijke oeverafschuiving ontdekt van plm. 60 M. lengte en 55 meter breedte, welks rand nog plm. 80 M. van de ooste lijke inlaagkade is gelegen. Geen werken zijn beschadigd of in minder gewenschten toestand gebracht. Wolfertsdijk. Ten huize van P. Jonker alhier vergaderden jl. Zaterdag het Bestuur en aandeelhonders van de hier be staande weegbruggen. Uit het verslag van den secretaris-penningmeester bleek, dat er in 1894 was gewogen als volgt6767358 kg. Suikerbieten, 328191 kg. Aardappelen. 259495 kg. Pulpe, 172089 kg. Ajuin, 156869" kg. Steenkolen, 57539 kg. Stroo, 34269 kg. Vee (60 stuks), 9693 kg. Hooi en 448 kg. Wol. Totaal 7785951 kg. In den zomer van 1893 werd door eene dame uit Middelburg te Domburg een kostbaar gouden horloge verloren, zon der dat zij daar ooit iets van vernam. Dezer dagen werd door den gemeente-veld wachter te Arnemuiden ontdekt, dat een aldaar woonachtige visscher de vinder was geweest, die het horloge al dien tijd kalm had bewaard, zonder dat hij eene poging deed om den verliezer op te sporen. Het uurwerk is nu naar de Midd. Ct. meldt in beslag genomen, en tegen den betrokken persoon is proces-verbaal opgemaakt. Moord te IJzendijke. Over deze zaak worden nog de volgende bijzonderheden meegedeeld In het gehucht „het Molentje" onder de Zeeuwsche gemeente IJzendijke, woonde bij hare familie de 38-jurige Prudence Aldeweireldt. Deze was Maandag 21 Januari in den namiddag een kennis gaan bezoe ken, zekeren D. Goossens, die 20 minu ten afstands van haar woonde. Omstreeks vijf uur was zij door de beide, oudste dochters van Goossens een eind weegs naar huis gebracht, die haar echter- verlieten, toen zij in de verte een mans persoon gewaar werden, zeggende, dat zij als zij zich haastte, toch weer gezelschap had. Dinsdag-morgen kwam een zoontje van Goossens op „het Molentje", en vertelde daar, dat hij onderweg aan het pntje een jas en een muts had zien liggen. Op dit bericht ging zekere Ed. de Witte onmid- sens, war daar de dat zij Toen d dag we mantel kende, van hem De pol en nadat werd het mogen men des liggen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 6