tierfioopen: Stroo WilgenKapM, Mutsaards Gedorschen TARWE, Leestafel. MARKTBERICHTEN. e water geworpen. Nauw hadden de jon gens dit gruwelstuk zien plegen of zij deden met stokken en steenen een zoo verwoeden aanval op de onverlaten, dat dezen over meesterd waren, eer zij aan tegenweer konden denken. De moedige jongens gaven hun gevangenen aan de politie over, maar helaas, het slachtoffer was intusschen in het diepe water verdwenen en werd eerst eenige uren later opgehaald. Een gewezen sigarettenfahrikant te Havannah, graaf Susini, die eenmaal een vermogen van 20 millioen gulden be zat, is thans doodarm te New-York over leden. Den 7den Januari zal te Antwe rpen de behandeling aanvangen van het proces tegen mevrouw Joniaux, beschuldigd wegens vergiftiging harer bloedverwanten. Er zijn 100 getuigen gedagvaard, waarvan 60 uit Antwerpen. De overige getuigen komen uit Brussel en Parijs. In geheel Engeland hebben ge durende de laatste dagen sneeuwstormen gewoed, waardoor, vooral aan de kusten, weer groote schade is veroorzaakt. De sneeuwstorm is gevolgd door strenge vo rst. Men verwacht te Londen dat deze kou de zal aanhouden. Blijkens een telegram uit St. Pe tersburg is de groote petroleum-raffi- neerderij der heeren Rychlewski en Sajet te Ratum door brand vernield. Yan de geheele fabriek bleef niets behouden. De schade is zeer groot Uit Albany (New-York) wordt ge meld, dat daar het Delavan-hótel is afge brand. Van de bedienden verloren vijf mannen en vier vrouwan, die zich niet meer konden redden, het leven. Het hotel was verzekerd voor 500.000 dollar. Te Cincinnatie heeft de politie ge arresteerd zekeren Lippert, die verdacht wordt zich twee jaren geleden te hebben schuldig gemaakt aan vervalschingen tot een bedrag van 600.000 dollars, ten na- deele van twee te Kaapstad gevestigde bank-instellingen. Lippert is ter uitlevering naar New-York overgebracht. Caprivi, de voormalige Duitsche rij k s- kanselier, rust thans uit van de beslo m- moringen, die aan zijn hooge ambt ver bonden waren aan dc oevers van h et meer van Genève. Geregeld dineert de rustende rijkskanselier gemeenschappelijk met de verdere logés en is aan de tafel, waarvan hij het middelpunt v ormt steeds een opge wekt prater. Hij Vertelt dan allerlei kleine geschie- nissen uit het hofleven, waarbij hij echter met geen enkel woord de politiek aanroert en weët vooral zijn toehoorderessen te amuseeren. Zoo beschreef hg inet veel humor de moeielijkheden, die de dam es aan het hof hebben om met het voorge schreven sleepkleed om zekeren gevaarlij ken hoek van de witte zaal te zwenken zonder het evenwicht te verliezen, wat menige schoone, ondanks herhaalde oefe ning thuis, reeds overkomen is. Toen het gezelschap den onderhoudenden prater om nog meer kleine verhalen vro eg, antwoord de hij lachende„Neen nee n, ik moet met overleg te werk gaan. Bedenk dat ik den geheelen winter hier blijf en wanneer ik te kwistig met mijn veorraad rondspring, waar ik bij uw belangstelling licht toe komen kan dan zou ik ten slotte te kort komen. Op de Westkust van Jutland is d e- zer dagen een lijk aangespoeld, hetwelk herkend werd als dat van kapitein Over- gand, die in December 1893 bij het ver gaan van het Amerikaans schip „Don Juan" verdronk. Het was hoewel het een jaar in zee had gelegen, zeer goed bewaard ge blevenvermoedelijk omdat het in het zand bedolven is geweest. In de zakken van den doode vond men de scheepspapie ren en een som van 180.000 dollars in bankpapier. De bezoekers 'van de studiezaal der „Bibliothéque nationale" te Parijs bem'er k- ten dezer dagen met verbazing, dat de b e- ambten der bibliotheek allen den neus bedekt hadden door een vreemdsoortig toestel, dat zij niet aflegden gedurende den tijd dat zij werkzaam waren. Dit was een beschermingstoestel tegen microben. Door het schikken en verzetten der boeken, kregen de beambten besmette stoffen in de neusgaten, welke nadeelig werkten op de inwendige neusorganen. Zij wendden zich tot een geneesheer, en deze stelde het apparaat samen. Een gewichtige familie is die van den smid Francouaal te Lentillac in het Fransche kantoj Lauzés. Men oordeele: de man, 44 jaar oud, weegt 202 KG., de vrouw, 40 jaar, 220, het dochtertje, 11 jaar 160. Bet zou niet aangenaam zijn, die familie tot bovenburen te hebben Te Brussel hebben een dertigtul candidaten van de 6C0, die zich had den aangemeld na geneeskundig gekeurd te zijn en nadat omtrent hen informaties waren ingewonnen in de Gothische zaal van het stadhuis schriftelijk examen afgelegd ter vervulling van de vacante plaatsen van inspecteur van politie. Onder al die candidafen, wier aantal een klein denkbeeld geeft van het aantal werkloozen, s, ook in Belgie's hoofdstad, waren verschei dene gediplomeerden en doctors in de rechten Pen familie 1c Elaye bestaande uit 9 jersonen, heeft op vreeselijke wijze Let gebruik van vergiftigde champignons moe ten bekoopen. De vader en vijf kinderen bezweken na het middagmaal dat o. a. ook bestond uit champignons gebruikt te hebben. De drie overlevenden zijn een kind van 7 jaar, dat niet van den verdach ten schotel had willen eten, een meisje van 15 jaar, dat niet thuis was en een kind van twee maanden. Een hosch-vrouw. Op eenige kilome ters van Mortogne (Frankrijk) is een in verwilderden staat levende vrouw gearres teerd. Sedert vijf jaar bewoonde zij de bosschen. De meest ondoordringbare schuil hoeken waren haar meest geliefkoosde verblijfplaatsen, want zij had een afschuw van de wereld en van de woningen der menschen. Sedert vijf jaar ook draagt dit schepsel hetzelfde linnen. De kinderen, die haar ontmoeten, vreesden het verwilderde schepsel met haar verwarden haardos en haar dierlijk uiterlijk en namen steeds de vlucht voor haar. De 60e verjaardag van de keizerin moeder van China. Bij die gelegenheid is het park van Jho te Peking voor het eerst electrisch verlicht. Het transport van de machines van Pungtschau naar Peking, een afstand, dien een goed ruiter in eenige uren aflegt, vorderde drie weken, want de zware kisten werden uitsluitend doormen- schenhanden gedragen. Al dien tgd was het verkeer op dien weg gestremd, opdat een gewoon menschenkind de kisten, welke het keizerlijk eigendom bevatten, met zijn blikniet zou ontwijden. Ongelukkigerwijze is op dien weg het verkeer zeer druk en dui zenden voetgangers en honderden voertui gen konden maar zien, dat zij langs aller lei omwegen hun bestemming bereikten. Zelfs voor militairen, en dat nog wel in dezen tijd, werd geen uitzondering gemaakt. Toch was het, eenmaal te Peking aange komen, niet doenlijk, de kisten en toestellen langer tegen de nieuwsgierigheid te bescher men het volk liep te hoop en gaapte de groote gevaarten, vooral den ketel, met verbazing aan. Vroeg een buitenlander wat dat voor dingen waren, dan kreeg hij on veranderlijk ten antwoord„daar is de schatting in, die vreemde volken aan onze keizerin-moeder plichtig zijn". Als vreem delingen hun vrouwen en kinderen voor zichtigheidshalve wegzenden, dan heet het onder het volk: Zij hebben evenals de Japanners, de stad op bevel van onzen keizer moeten verlaten, en de andere vreem delingen moeten zich zeer behoorlijk ge dragen, anders mogen zij ook niet langer blijven. De Protestantsehe vrouwen in China vereerden der keizerin-moeder op haar 60en verjaardag een prachtige uitgave van het nieuwe testament. De band is rijk met zilver gemonteerd en op de voorzijde zijn in een gouden plaat de namen dei- jarige, benevens de gelukwenschen der geef sters gegraveerd. Aan de achterzijde leest men in het Chineesch den titel„Het Heilige Classieke Boek der Verlossing". De Bijbel is in een zilveren kist gesloten en aan het geheele werk is 12 pond edel me taal besteed. Ook een vervalschingOnder, de om gezette dieren, die als merkwaardigheden vertoond worden, schuilt soms meer bedreg dan men wel denken kan. Een leverancier van opgezette dieren heeft een New-Yorkschen verslaggever eens ver haald, dat hij een bestelling kreeg om een zeeslang te leveren van honderd voet lang, vier voet dik, en „met een ware geschie denis". De leverancier, die Boonte heette, schreef aan de directie van een groote haaienvis- scherij en bood 2Vs cent voor eiken vier kanten voet haaienvel, dien hij maar krij gen kondaar de haaienvellen anders toch weggegooid worden, kreeg hij alles wathij verlangde. Toen maakte hij een geraamte van hout, overtrok het met doek, vierkante stukken haaienvel en lijmde ze er op, over elkaar liggende als schubben. Hij maakte de ka ken als die van een alligator, maar veel grooter; en stak er walvischtanden in, van binnen was de bek van rood geschilderd vischvel. De vertooner maakte uitnemende zaken met zijne „zeeslang", want de kaken gin gen open en dicht en hij had een meisje gehuurd om in den bek te staan. Het beest leeft nog en vertoont zich nu en dan in de pers. Een ander kunststuk van Boome was, dat hij eens van zes zwarte berenhuiden een gorilla van vijftien voet lang heeft gemaakt. Hij had een uithangbord, waarop stond „Hier worden meerminnen gemaakt en ge repareerd". Dit werk moest zeer voorzichtig gedaan worden om de kunst geheim te houden. Hij doodde een aap, zette debovenste helft op, nam de onderste helft van een visch, in Amerika hekend onder den naam „grooper", stroopte het vel gedeeltelijk er af en maakte dit staarteind aan het apen- bovenlijf vast, waarna hij het geheel met een sterk zuur bestreek, om het oud en natuurlijk te maken. De eenige moeilijk heid was nu nog maar om te bewijzen, dat het een echte meermin was. Zoo gaf hg eens een zijner kunststukken aan een vriend mede, die gezagvoerder was op een schip dat naar China ging. Te Yokohama werd de bemanning dronken gemaakt. De meermin werd stil overboord geworpen en opgevischt, onder een Ipid hoera van de gefopte bemanning, waarvan een ieder verklaring teekende, dat hg haar om he.t schip had zien zwemmen en getuige was geweest, dat de stuurman l rar doodde en aan het hoofd ophaalde. Bij de herstemming die Zondag te Luik plaats gehad heeft, is de sociaal-democraat Smeets met 63788 stemmen tot lid der Kamer gekozen Francotte had 5564 stemmen. Er heerschte tot laat in den avond een groote drukte, men hoorde schreeuwen: „Leve de sociaal-democratenLeve de Roomsch-Katholieken Leve Demblon! Weg met de geestelijkheidenz. Ter afwis seling gaven de tegenstanders elkander een onschuldig pak slaag. De Haaien. Altijd wordt er kwaad gesproken van de haaien, maar hun goede eigenschappen ziet men over't hoofd. Wel iswaar komen die goede eigenschappen eerst na hun dood te voorschijn. De haaien dan leveren aan handel en nijverheid een zeker aantal op prijs gestelde producten. Vooreerst bevat de haaienlever een olie van schoone kleur, die nooit troebel wordt en evenveel geneeskundige verdienste be zit als de levertraan. De gedroogde huid is gemarmerd en even glanzend en taai als slangenvel, waarmee zij Veel overeen komst heeft. Men overtrekt er byouterie- kistjes mee en maakt er boekbanden van, terwijl schrijnwerkers er zich van bedienen om het hout te polijsten. De vinnen wor den zeer gezocht op de Chineesche mark ten men marineert ze en dienen zij bij het dessert voor een delicatesse. Een ton haaienvinnen kost soms te Sydney 28 p. st. De Europeanen hebben er den smaak nog niet van weg, zooals trouwens van meer Chineesche lekkernijen, men denke slechts aan spinnen en slakken. Haaientanden wor den door de bewoners der Ellis-eilanden gebruikt om oorlogswapens van te maken. Ook het haaienvleesch, ondanks zijn traan- achtige lucht, en zelfs het geraamte, dienen om een zeer goede kwaliteit guano te be reiden. De IJslanders, die een belangrij- ken handel in haaienolie drijven, zenden elk jaar een vloot vau honderd schepen uit tot deze visscherij. Het anarchisten-proces te Luik. Met een enkel woord is reeds melding gemaakt van de acte van beschuldiging in zake het anarchisten-proces te Luik, dat in het begin van Januari zal beginnen. De eerste aanslag te Luik werd ge pleegd den 22en April in het Theatre Royal en spoedig volgde een dergelijke aanslag tegen de woning van den burge meester, Leo Gérard. Den 28en April werd eene ontploffing veroorzaakt in de kerk „Saint-Jacques" en den 3den Jlei werd doctor Renson zeer gevaarlijk gekwetst door eene bom, welke voor zijne woning ontplofte, toen kg 's avonds van een par tijtje thuiskwam. Reeds spoedig kwam de politie op het spoor van eene zekere mad. Schlebach, eene Duitsche, gehuwd met een anarchist, die bij de zaak betrokken was.Bet koffie huis, dat Schlebach te Lu'k hield, was trouwens bekend als een van de gewone plaatsen van bijeenkomst der Luiksche anarchisten. Door de brieven, welke bij Schlebach werden gevonden, kwam de politie ook de andere schuldigen op het spoor. De hoofdschuldige is Cypriaar. Jagol- kowski, een Rus, die zich in 1893 te Luik metterwoon vestigde onder den naam van baron Ungern von Sternberg. Hij was in bet bezit van een paspoort, op naam van baron Von Sternberg, dat den 17den Juli 1889 door den Russischen consul te Oran (Algiers) was afgegeven. Gedurende zijn verblijf in Algiers, waar hij bij het vreemdenlegioen diende, had Jagolkowsky baron Von Sternberg, die ook tot dit corps behoorde, het paspoort ontstolen. Na ge deserteerd te zijn, begaf hij zich naar Zwitserland en van daar ging hij over Straatsburg naar Luik. Te Luik gaf JagolkowBky zich uit voor student in de medicijnen, maar hij bezocht de colleges niet. Daarentegen behoorde hij tot de getrouwe bezoekers van het koffie- huivSchlebach. Den 30sten Maart ging hij naar Parijs en keerde daarna naar Luik terug. Ook maakte hij nog andere reizen. Ten slotte, nadat de aanslagen waren ge pleegd, verdween Jagolkowsky en vertrok naar Nederland. Uit Amsterdam schreef de anarchist drie brieven aan mad. Schlebach. In een dezer brieven, welke door de politie in beslag werden genomen, verzocht hij antwoord te zenden aan het adres van Vliegen te Maas tricht. Door deze brieven kwam depolitie ook op het spoor van Muller, Westkamp, Broich, jBach, Leblanc en Arnold, die Jagolkowsky bij het plegen zijner misdaden behulpzaam waren geweest. Den 28sten April begaf Jagolkowsky zich eerst naar Maastricht, waar hij1 den nacht doorbracht in het Hotel de la Re- naissanne. Den volgenden dag ontving hij daar een bezoek van de studenten Lablanc en Arnold, die hem geld brachten. Nog op den avond van denzelfden dag keerden deze heiden naar Luik terug. Den 30sten April verzond hij uit Maastricht een tele gram aan Arnold, onderteekend Richter, waarin hij hem weer ontbood. Een afschrift van dit telegram is in handen der justitie. Ook ontving Jagolkowsky te Maastricht bezoeken van Westkamp en Muller. Te Maastricht werden de toebereidselen gemaakt voor den aanslag, die den 3den Mei zou worden uitgevoerd. Westkamp kocht een blikken bus, benevens een hoe veelheid kogels en spijkers.' Inmiddels ging Jagolkowsky naar een apotheker, waar bij de onplof'bare stoffen opdeed, die noodig waren om het projectiel te voltooien. Toen alles klaar was, keerde Jaholkowsky met zijn beide hel] ns naar Luik terug. De bom was gewikkeld in een stuk grauw papier en werd door Jagolkowsky gedragen. Hg ging met Muller naar de Rue de la Paix, wees hem het huis van dr. Renson en zeide „Hier moet ge de bom plaatsen, daar woont de president van de rechtbank". In de nabijheid van het huis wachtte men de ontploffing af. Toen de geneesheer, tegen wien de aanslag niet gericht was, getroffen werd, riep Jagolkowky uit: „Zoo gaat het, wanneer ik aan het werk ben." Na dezen aanslag begaf Jagolkowsky zich naar Amsterdam, van waar hij o. a. een dreigbrief schreef aan den burgemeester Gerard onderteekend „Het uitvoerend co mité der Belgische anarchisten." De ju stitie, onderschepte daarna een anderen brief, waarin het adres van Vliegen werd genoemd. Men deed toen huiszoeking bij Vliegen te Meersen en vond daar een anderen brief, waarin Jagolkowsky verzocht brieven voor hem te adresseeren te Amsterdam, Damrak 100a. Deze brief was gedateerd 7 Mei 1894. Daarin worden verschillende bijzonderheden medegedeeld en spreekt Jagolkowsky o. a. van „zijn vriend Cor- nelissen", van wiens hand ook brieven, namens den Rus geschreven, hij Vliegen werden gevonden. De slotsom der akte van beschuldiging is, dat Jagolkowsky de misdaden beraamde, maar deze door zijne helpers liet uitvoeren. Te Maastricht was hij bijna in handen ge vallen van de politie, maar Vliegen wist hem door een achterdeurtje van het hotel te doen ontsnappen. Uit Amsterdam ver trokken leidde de anarchist gedurende eenigen tijd een zwervend leven, totdat hij ten slotte, naar men weet, door de Russische politie werd gevat. Dr. J. P. Esser, onder de Madoereezen. Met portret en 2 plaatjesHöveker Zoon, Amsterdam. f0.40. Dit boekske, door 't Java-Oomitó uitge geven, door Dr. Jonker te Dordrecht warm aanbevolen, geeft ons een schets van 't leven der Madoereezen, de bevolking van Madoera en Üost-Java en van 't leven en werk van Dr. Esser onder hen, helaas zoo spoedig naar den mensch gesproken, zoo ontijdig door den dood afgebroken, 't Werkje leest aangenaam. De gloed des ge- loofs en der liefde, die Esser bezielden, verwarmen ook den lezer, 't Orgineele, dat den Essers eigen was, spreekt ook uit dit werkje. De plaatjes zjjn meer duidelijk dan fraai. We hopen, dat dit geschrift doorzendings vrienden dat moet willen zeggen alle Christenen gelezen worde, ook ter wille van 't Java-Comitc, dat in alle opzichten onzen steun veiGiciit en behoeft, en we danken de Wed. Esser ervoor, dat zij de uitgave ervan mogelijk maakte. Gaarne hadden we in 't „woord vooraf" behalve 't beeld, ook 't leven van Dr. Esser iets uitvoeriger geteekend gezien.' De spelling van den naam des helpers, herinnert wat te veel aan de beruchte ouder- wetsehe slordigheid in dezen; beurtelings heet hij Pa'k-Byng, Pa'k Ebyng en Pa- Ebyng. Hoe is 's mans naam nu -j- A. J. Hoogenhirk En heel gewone ge schiedenis. Uit de nagelaten papieren van een koopmangeïll. door W. Steelink. Höveker Zoon, Amsterdam. Uitgave der Vereeniging t. h. v. Chr. Lectuur, prijs 1,90 of gebonden f2.50. Wie indertijd in „Excelsior" 't uitne mend tijdschrijft, waarop we bij vernieu wing aller aandacht vestigen 't verhaal gelezen heeft, thans afzonderlijk uitgegeven herinnert zich de personen nog, die daarin optreden niet slechts hun namen maar hun beeld. Immers, wat Hoogenbirk ons hier te genieten geeft, is geen roman of novelle met onmogelijke of althans onwaar schijnlijk figuren, door de fantasie ge schapen 't is „een heel gewone geschie- nis," waarin menschen van vleesch en bloed spreken en handelen. Er zijn enkele schetsen in, die aan Hildebrand doen denkende taalkundige opmerkingen roepen ons Queru- lus temet voor den geest. Wie houdt van waarheid diep gevoel, van poëzie dus, en wie wenscht, dat ook zijn kroost daarvoor smaak krijge, hij leze dit keurige boekske en geve 't zijn kinderen (boven de 15 jaar) in handen f Overziclit Verkoopingei) enz. Vrijdag 4 Jan. 'slleer Areiidsherhe, bij v. Ejjkeren door deurw. Hoilmann half 10 planken, latten, ribben, varkens. Wolfei tsdijk, 1 uur door deurw. Hoff man bij Meijaard planken, latten, ribben. li a pe l Ie, half 11 voor S. Kramer door not Gallis MerensHillewerfweg 34 canada's. Kaphout op stretp en strobbels. Zaterdag 5 Jan. 's Heercnhoek, door deurw. Hoilmann bij de Jonge 11 uur nieuwe houtwaren, loopvarkens Maandag 7 Jan. Bergen op Zoom, in Thalia 11 uur door het dagelfiksch bestuur der visscherijen verpachting 248 perc. schelpdieren visscherij 157 perc. in de Oosterschelde O. deel en 41 perc. id. Westel. deel. Boekjes enz. bij dhr. A. Fokker te Tolen. Oostburg, verpachting door den burge meester tollen op den weg Breskens Groede, Gvoede Nieuwvliet, Schoondijke IJzendijke, en Oöstburg Zuidzande. Voor 3 jaren in gaande 1 Mei 1895. Voorwaarden ter lezing ter prov. griffie en ten gemeentehuize te Sluis, Breskens, Groede, Nieuwvliet, Oost burg, Schoondijke, IJzendijke, Zuidzande. Dinsdag 8 Jan. f»'oes, in de Prins van Oranje door not. Mule ck Ilpuwer 0 uur <n Woensdag 6 uur bibliotheek van dhr. Hartman. Oostkapetlc, 10 uur op Huis ten Duino door not. Verhuist geslagen esschen-, elzen en berken kaphout, mutsaards. Woensdag 9 Jan. Drlevregc, 10 uur bij Njjsse door not, v. d. Kloes 1 antieke kast, 2 tafels, stoelen, 2 kachels, kastklok, schrijflessenaartje hanglamp, kruiwagen, mest, arbeidersge reedschap. Donderdag 10 Jan. middelburg half 2 in do Vergenoeging door not, de Vos voor erven me), wed. ds. D. de Pree lo. 1.2776 H. weiland, dijk en water te Veere; 2o. 0,8326 H. id.; 3o. 0,3070 Hbouwl. Gapinge4o. 3940 cA. id. 5o. 735o cA. id. 6o. 1.1389 H. ld. Seiooos- kerke; 7o. 75„ aandeel in het huis en erf te Sluis Kapellestraat 343 cA. NAGEKOMEN ADVERTENTIEN. De Notaris HUVERS, zal op Woensdag den 9 Januari 1895, voormiddags 10 ure, op de hofstede „KROMMENHOEKE", in de gemeente Biggelcerkein het openbaar EEN PARTIJ Witteboonen, Paardenboonen, Platteboonen, en hetgeen verder zal wor4en gepre senteerd. AAMtËST» IXAG. Zaterdag 5 Jan. Itrtranchcmcnt, 11 uur bü Verhage 955 M2 kunstbedekking 315 M. lang door den Willem Leopoldpolder. Aanwijzing 22 Dec. 2 uur. Inl. dhr. J. Lansen Croin, Zuid zande. GOES, 2 Jan. 1895. Het beursbezoek was gering, en daardoor de aanvoer niet ruim, ook was de handel onbeduidend. Oude Tarwo fO.—a fO.—Nieuwe Tarwe f4,50 a f4.80. Kogge f3.60 a f3.75. Wintor- gerst f3.— a f 3.60. Zomergerst f 2.50af 3.— Haver f2.— a f 2.50. Bruineboonen f9,— a f 12.50. Paardenboonen f4.80 a f5.—, Kool zaad i 0.— afO.— Groene Erwten t 6,75 a f 7.50. Versche Boter f 0.50 a f0.526. Eieren f 1.05 a f 1,15 de 25 stuks. OOSTBURG, 2 Jan. 1895. Oude Tarwe fO,- afO,-. Nieuwe Tarwe f4,30 a f5.20. N. Rogge f4,25 a f4.50. N. Wintergerst f 3,50 a f4.-. Zomorgerst f3,50 a f 3,75. Haver per 100 Kilo fö.— a f6, -Kookerwten f 7, - a f7,50 Erwten f6- a f 6.25. Paardenboonen f4.70 a f5,—. Koolzaad fO.— a fO. Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Rotterdam, 31 Dec. 1894. Cp de Veemarkt van Maandag waren aan gevoerd 50 paarden, 511 magere en 400 vette runderen, 200 vette kalveren, 64 nuch tere kalveren, 376 schapen of lammeren 322 varkens, 33 biggen, 1 bok De prgzen waren als volgt: vette runderen le qual. 66 aOO, 2e qual. 68, 3e qual. 52 a o kalveren le qual. 95, 2e qual. 80 a 85 schapen le qual. 60, 2e qual. 45 c. varken* le qual. 20 2o qual. 19 3e qual. 18 ct. licht soort 19 a - c. Vlasbeurs 16901 steen blauw. steen wit. Aardappels. Zeeuwsche jammen f3.50 a f4.- Zeciuv- sche blauwe f3.20 af3..50 Poters Zeeuwsche f 1.50 a f 1,70. Westlandsche klei f0,00 a fO.OO. Geldersche kralen fO.OO a fO.— Gelderscho blauwe f 3.40 a f 3.60 Geldersche witte 11.30 a fO.OO. Champions 2.75 a 13. Duitsche roode f2,50 a f2,70 Kl IK imiJ k E STA XI). Van 1 en 2 Januari 1895. MIDDELBURG. BevallenJ. Hondius geb Pladetd. A. Jungbeker geb. van Uffelon z.. Overleden J. van den Berg or geb. z. J. P. Vrije vrouw van M. C. Snijders 49 j GOES. Geboren1, Pieter Lambertus z v. Jacobus Bruggeman en Huberdina Ver menie. Overleden Pieternella Jacoba 5 m. d. v. Johan de Witte en Johanna Christiana Mijnsbergen. Van 22 29 Dec. VLISSINGEN. OndeitrouwdE. J. Gazan jm. 19 j. en M. C. J. Schetjbeler jd. 17 j. A. Bijland jm. 22 j. en C. P. Muth jd. 25 j. "W. Eichelberg jm. 27 j. on 8. Kokelaar jd. 22 j. Getrouwd: G. D. Woesthoff jm. 87 j. en E. J. Rotherwed.41 j. P. A. van Scha- gen jm. 31 j. en A. Prince jd. 28 j. BevallenE. M Goote geb Landman z. C. C. M. Velde geb. van Belois d. C. Ardewjjn geb. Devreugd d. - W. Schot geb. Dingemansed. M. R. Quasters geb Loesberg z. C. Castel geb. Rosendaal d. I. J. Plissebaalje geb. Löwensteijn z. M. Lute geb. de Smit d. A. S. Janse geb. van Zaaien z. V. H. Verhaeghe geb. Mus z P. F. J. Kemeling geb. Klijnsoon d W. J. van Akkeren geh. Janse z. M. de Jonge geh. Anthennisse z. M. de Zwarte geb. Louwerse z. A. C. Hagenaars geh. Slootmans d. M. Janse geh. Smit d. M. M. Maes geh. Timmerman z. M. T. Borgers geh. Steijaard z. J, de Willigen geb. Adamse d. (lcvenl.) J. H. van der Ree geh. Antink d. (levenl,) Overleden: C. Kant man van J. Wan- jon, 66 j. S. C. Mos d. 17 m. H. de Jonge z. 7 w. C. H. E. van Olffei) z. 6 m.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1895 | | pagina 3