in te Zeiten RECHTSZAKEN. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. ONS BUIS. Overzicht Verkoopingen enz. Afloop verkoopingen, enz. A X KENTERING. MARKTBEBICRTEN. nUUUERLIJKS: STAND. Ireide aarde gaat an nog. jiiet voor- bm hoopt ook hier loeilijker veld dan richt op den Over- 'ende tevens, dat .re voorbede niet t- opname van het de aandacht van n Nederland zeer Gymnasium te ns verdient dat eveling, die het kreeg. Wagenaar als zijn asterdamsch Gyin- van Zetten bloeit, wij niet beoordee- dit niet aldus be- ie hunne kinderen ïeèntelijk gymna- niet in of rondom Lunne zonen zon- mnasiaal gebouw uwen, omdat het in zijn zou. Edoch er toe besluiten, te geven van wege en we alleen ver ons hunne zonen ijk gegoed zijn. de opleiding te >st- en leergeld be- f 500, dat is de een deftige kost- Wanneer men nu elk leerling ons 300 kost, dan zal dat voor kost en in rekening ge- nsch Gymnasium tenzij het door leden en begun- er wel voldoende, op de resultaten deden het staats- t toelatiug voor iniversiteiten, en 3n het gymnasium aren geweest. Zij Staatsgymnasium zesde of hoogste Arnhem, één van dat van Nijmegen, tot de hoogste wijst tooh dat ons lager peil staat Hij,,» eten ons die de loopen en deden se van de Theol. rden beide toege- unne zonen later udeeren behoeven om hunne zonen pleiding naar ons )e studie tot voor- r- en leeraarsambt n gezonde streek, lt goede zorg ge- angstellenden ten te komen over- lijk bezoek. Wij die te Zetten een n, de zorgen van Gymnasium, be- of. Dr, A, H, de Mr. D. P. D. H. M. J. van ingmeester, Prof. R. Hermanides, en Mr. I. P. A. im, zullen prijzen, voor het verblijf gelieden, die hier ding genoten, later m dan aan leeraars en, dat zij hunne iet Gymnasium te cht. n Christus zal het t alleen op het nderwijs Christus sn, maar ook op iwijs, en dus ook, iet voorbereidend Dit heeft prof. i daarom stichtte in te Amsterdam, lang te voren in- hij het Gyinna- dde inrichtingen it tegen het onge- raarop de Staats- ezien hoe gevaar met Gods woord ne kinderen, die rf heiligen naam iderwijs laat ge- enspraak is met n onder wijs dat invloed kan uit en, dan zou men er om zijn zonen ter stens zes jaren toe inrichting waar wordt met Gods ch dat onze jonge- het meest vatbaar oor. In het dorp heeft men geen cafe's, noch andere gele genheid tot uitspatting. Het is een eenvoudig landelijk dorp met eene schoone omgeving. Wat het gebouw en de verpleging aangaat, men kome en zie. Er is leiding en toezicht bij de studie, ook in huis. De regent zoekt de jonge lieden, aan zijne zorgen toevertrouwd, te leiden naar Gods Woord. Men late het Zettensch Gymnasium niet kwijnen door gebrek aan leerlingen. Het is gebleken dat ons Gymnasium voor de Staatsgymnasia niet behoeft onder te doen. Zij, die ons geen zoon kunnen zenden, kunnen ons zeer steunen door middel van bijdragen. Men is lid van de vereeniging waarvan het Zettensch Gymnasium uitgaat, wanneer men de Geref. beginselen belijdt en 's jaars f 5,bedraagt. Wil men minder geven, dan kan man dit als begunstiger doen. De Heere neige veler hart om ons te steunen. W. F. A. WINCKEL, Kegent v. h. Geref. Gymnasium te Zétten. P.S. Ten allen tijde kunnen leerlingen op ons Gymnasium worden aangenomen, indien zij door het aflegden van een examen blijken geven, dat zij in kennis gelijk staan met hen, die de klasse vormen, waarin zij begeeren geplaatst te worden. W. Arrondissements-Rechtbanlc te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens beleediging van een ambtenaarC. L. L., 25 j., werkman, Westdorpe, tot f 5 b. s. 5 d. h. beleediging van een ambtenaar en bedrei ging met eenig misdrijf tegen bet levvn gerichtM. P., 19 j., arbeider, Cats, tot 7 d. gev. straf; beleebiging van een ambtenaar en over treding der drankwet: P. K. D., 16 j., leun- der, Middelburg, tot 1 m. gev. straf en f 3 b. s. 3 d. h., en Abr. v. S., 23 j., werkman, Ierseke. tot 7 d. gev. straf en f 3 b. s. 3 d h. mishandeling: D. P. v. H., 24j„enJohs. M. T., 19 j., arbeiders, Goes, de le tot 45 d. en de 2e tot 14 d. h., L. A.. 20 j., en C. A., 18 j., arbeiders, Driewegen, de le tot 7 d. en de 2e tot 14 d. gev. straf; M. W., 18 j., arbeider, Kruiningen, tot f8b.s. 8 d. h. en P. G. A. B.. 19 j., zeeman, Vlissin- gen, tot f5 b. s. 5 d. h. diefstalS. M. V., 21 j,, timmerman, Ylissingen, tot 2 m. gev. straf. Allen in de kosten. Vrijgesproken: J. B. G., 15 j., wagen makersknecht, Oostburg, beklaagd van mishaudeljng.J Beleediging. Het Hoog Militair Ge rechtshof deed in zijne zitttng van gisteren uitspraak in de zooveel sensatie gemaakt hebbende zaak van den sergeant P. A. M. dienende bij de 3e eomp-, 2 lataillon, 3e regiment infanterj&Je,,Deveptey,, die door den krijgsraad te Leeuwarden werd ver volgd en veroordeeld tot 3 maanden mili- 1aire detentie, wegens beleediging van den luitenant M. zijner compagnie, door een door hem gedicteerden en door Helena G. geschreven en aan het adres van genoem den luitenant toegezonden brief- Het hof deed het veroordeelend vonnis van den krijgsraad te niet, sprak den be klaagde vrij van de tegen hem ingebrachte beschuldiging van het sohriftelijk dreigen van zijnen meerderen in rang, en verklaarde, dat het gepleegde feit de krijgstuchtelijke overtreding oplevert van het oneerbiedig behandelen van zijn meerdere in rang, met dien verstande dat de door bekl. van het begin van September tot den 4en October jl. (toen hij op last van het hof werd ontslagen) ondergane voorloopige verzekerde bewaring als voldoende straf voor die overtredtng moet worden aangemerkt. De proceskosten te dragen door den Staat. Men schrijft uit Goes aan de Zierik- zeesche Nieuwsbode. Het heeft te Goes terecht verontwaar diging gewekt, dat de ijverige kampioen voor het tot stand komen eener coöpera tieve suikerfabriek, de heer E. v. d. Bosch, niet in de regelinga-eommissie voor de zaken dier fabriek is gekozen. Toch verzekert men, dat de heer v. d. Bosch bereid zal bevonden worden zijne belangrijke adviezen aan de commissie te willen mededeelen. Dat mag met recht genoemd worden het stapelen van vurige kolen op het hoofd van zijn wederparty. 's Gravenpolder. Bij bakker J. Ver boom alhier is een varken geslacht dat in het bezit was van drie nieren, volgens het zeggen van den slachter een zeer zeld- zaam of nooit voorkomend verschijnsel. De heer G. A. de Looze te Zierik- zee heeft voor zijne herbenoeming als lid van den gemeenteraad bedankt. De verkiezing is nu bepaald op 20 Dec. a. Nieuwdorp. Woensdag werd alhier voor de leden der werkmansvereeniging rekening en verantwoording gedaan over 189394. Het bleek dat er waren aan gekocht 6115 HL. kachel-, 100 HL. smee- en 60 HL. stukkolen waarvoor was betaald f 3780,99. De kachelkolen konden aan de leden berekend worden tegen 59 cent de HL. vrij op den wagen. De vereeniging telt 198 leden waarvan er velen tegen woordig waren. Een goede harmonie was er heerschende. De aftredende voorzitter en commissaris werden beiden herkozen. Heinkenszand. Onder deze gemeen te in het Oudeland werd onlangs bij een Uil langs verlaten huis het tuintje omgespit. Tot groote verbazing van den werkman kwam een brood minstens 2 KG. wegende te voorschijn. Of hier aan baldadigheid of ook nog aan wat anders gedacht moet wor den, is onbekend. Rilland. De alhier bestaande nieuw jaarscommissie en broodcommissie zijn tot éene commissie samengevoegd tot naam- dragende de algemecne broodcommissie. Tot leden dezer commissie zijn benoemd de heeren J. J. van Gorsel, Burgemeester Voorzitter, J. Q. C. Wabeke Secretaris, Joh. de Jager, Joh. van Hoepen, Jan Blok Jz. Jr., A. Baas, A. Goeree, C. van Burg en J. A. Colpaart. De volgende week zal de commissie hare werkzaamheden beginnen. Rilland. Naar men zegt zal de Neder- duitsch Hervormde Kerk alhier eenige verandering ondergaan. De kerk toch wordt zoo druk bezocht dat er plaatsen te weinig zijn. Om hierin tegemoet te komen schijnt het dat de stoelen uit de kerk verwijderd en verkocht zullen worden terwijl daar voor zoogenaamde bochten in de plaats zullen komen. Op 't oogenblik zijn er 9 rijen stoelen waarop 81 personen kunnen zitten. In de plaats van die stoelen nu kunnen 11 bochten geplaatst worden waarin 99 personen kunnen zitten, alzoo 18 zit plaatsen winst. Of het plan door zal gaan hangt natuurlijk van de aanbestedingssom af. -De statistiek der werkloozen in Mid delburg is naar men ons schrijft ongeveer gelijk aan die van vorige jaren. Ingeschreven zijn thans 207 personen, d. i. p. m. 20 of 25 minder dan vorige jaren. Dit verschil is hoofdzakelijk te zoeken in de gunstige weersgesteldheid, die tot heden heeft geheerscht, en in den gunstigen toestaud der bouwvakken in onze gemeente zoowel als in Vlissingen. De toestand van de scheepvaart ook van de stoomvaart, en wat daarmee in betrekking staat, wordt reeds geruimen tijd met ieder jaar ongunstiger. De teruggang van deze weleer zoo bloei ende tak van bestaan oefent in zeer breeden kring merkbaren invloed uit. M. C. Aan hare traditie getrouw, zal de Expl. Mij., naar wij. vernemen, ook op de Kerstdagen geen goederentreinen laten loopen, ter bevordering van de Zondags rust van haar personeel. Gelijk eenmaal het kapitool door ganzen werd gered, zoo werd dezer dagen de veehandelaar M., tc Wijk Maastricht door eene gans gewaarschuwd dat er on raad in aantocht was. Toen n. 1. 's nachts pogingen tot inbraak bij hem [werden ge daan, was het eene gans, die door haar vervaarlijk gekwaak de bewoners deed ont waken, waardoor de inbrekers op de vlucht gingen. Het blijkt al meer en meer dat onder de leiders der gezellen die te Amster dam tot werkstaking overgingen, lieden gevonden worden welke zelfs voor geen misdaad terugdeinzen om ontslagen te wor den van sommige goedgezinde gezellen. Zoo is men verleden Zondag overgegaan, cm een prijs te stellen op het hoofd van den chr. gezel Brants. Dientengevolge wordt deze overal op straat begeleid door twee rechercheurs. Zeis als hij met de kar uit gaat. Ein jeugdige Kaïn en Abel. Te Beerta stak een elfjarige jongen in drift zijn ouderen broer met een mes in de zijde. De toestand is hoogst gevaarlijk. De heer Hender Weiter Snijder te Koldetveensche Bovenboer, oud-strijder van Waterloo, is overleden in den ouderdom van bijna 102 jaren. Te Wildervark zou een fabrikant van roomboter uit Assen, over de bereiding van boter en kaas spreken. Toen hij op het spreekgestoelte had plaats genomen, zag hij een vrij talrijk en aandachtig ge hoor rondom zich. Men kreeg echter niets te hooren, dan een klein stukje van de inleiding. Verder kwam de man niet, want, daarna kreeg hij het zoo benauwd, begon nen de zenuwen zoo te werken, dat hij naar buiten vluchtte. Te vergeefs werd op zijne terugkomst gewacht. Later bleek, dat hij van de gelegenheid, welke zich juist had voorgedaan om met de tram weg te komen, had gebruik gemaakt. Terwijl Dinsdag een vrouw te Am- Sterdam een paar boodschappen deed, bleven twee kinderen, een van twee en een van ruim drie jaar, alleen in huis. De kleinen kwamen in aanraking met de ka chel, die hunne kleederen in vlam zette. Beide kinderen kregen deerlijke brandwon den en zijn aan de gevolgen overleden. Een juffrouw te Groningen is gisteren-middag op haar bed in brand ge raakt en heeft zulke hevige brandwonden bekomen, dat zij 's avonds laat nog ter verpleging naar bet academisch ziekenhuis overgebracht, des nachts is overleden. Te Hilversum werd Dinsdagavond wegens openbare dronkenschap een man, door de politie in hechtenis genomen. Gistermor gen vond men hem dood in de cel. Aan de marechaussees le kl. zal een onderscheidingsteeken worden toegekend, vermoedelijk em zilveren granaat, op den linker bovenarm, onder den rooden chevron. In een Geldersche stad [kwam zich een sollicitant aanbieden voor de vacante betrekking van hoofd der school. In deze kwaliteit bracht hij een bezoek aan den voorzitter der schoolcommissie, gedurende welk bezoek hij den glazen deurknop zoo drukte, dat hij hem aan gruis in de hand hield. Hij verontschuldigde zich door te zeggen, dat hij wat hardhandig was, waarop de voorzitter antwoordde, dat deze in een smid prijzenswaardige eigenschap, een onder wijzer ongeschikt maakt voor zijn ambt. Bij de gisteren te Dordrecht ge houden keuring van lotelingen der Nati onale Militie, was er een. die zeker ge schikt was voor het leger van Tom Pouce: Hij was slechts 60 cM. lang. das iets giooter dan een pasgeboren e en werd door zijn vader op den arm gedragen In het district Nowassel, Eussisch gouvernement Tula, heeft een sneeuw storm gewoed, waarin elf meisjes entwee jonge boerenknechts zijn omgekomen. Zij werden op hun terugkeer van den akker door het noodweer overvallen. Dit had reeds plaats in het einde van October. Nu eerst heeft men de bevroren lijken teruggevonden. Iets uit de oude doos. Als een staaltje van de overdreven etiquette in vroegere tijden, kan het vol gende voorval dienen, dat in 1658 in Den Haag gebeurd moet zijn. De Spaansche en Fransche gezant, beiden in hunne staatsiekoetseri gezeten, die toen maals een reusachtigen omvang hadden, ontmoetten elkander in; een nauwe straat. Het was onmogelijk elkander voorbij te rijden, zoodat er niets anders overbleef dan dat een der beide partijen een eind- weegs achteruitreed am daardoor voor de andere plaats te maken. De groote vraag was nu welke der gezanten wijken zou. Beider trots verzette er zich tegen en men bleef elkander een tijdlang met booze blikken aanzien. Die blikken werden om gezet in woorden, en het duurde niet lang of de sleep van bedienden, die ieder der gezanten met zich voerde, mengden zich in den strijd en begonnen een geregeld straatgevecht. Een Hollandsch officier met 100 man werd ontboden, om de vechtenden te scheiden en de rust te herstellen. Hier mede was wel de orde wedergekeerd, doch niet de quaestie van het achteruitrijden. De beide heeren bleven bij hun eens genomen besluit volharden en zouden misschien op de plaats gestorven zijn, hadden de hoog- mogenden zich niet met de zaak bemoeid. Dezen lieten de stoepen voor de huizen en enkele omheiningen, die in den weg stonden, wegbreken en verschaften daardoor ruimte, waar de beide karossen elkaar voorbij konden gaan. Zes bronskleurige mannen, gekleed in hemden, die tot op hun voeten vielen en in dekens gehuld van verschillende kleuren, liepen dezer dagen heen en weer in de wachtkamer van het station du Nord te Parijs. Deze mannen, die niet de minste acht gaven op de nieuwsgierigheid, die zij tot zich trokken, waren eenvoudig wil den, die terugkeerden van de tentoonstel ling te Lyon, waar zij voorstellingen had den gegeven. Hun opperhoofd was besehul- dige, in de bagage van zijn troep, ver scheidene voorwerpen te hebben verstopt, die hij in zijn hotel ontvreemd zou hebben. De volgelingen van den „Grooten Geest" moesten nu wachten, totdat de commis saris van politie in het station kwam en zoodra deze ambtenaar er was, werd de bagage uitgepakt. Daar men niets vond, dat van dieftal kon afkomstig zijn, moch ten zij met den volgenden trein hun reis naar België voorzetten, ongetwijfeld ver vuld van lof over de zachtzinnigheid der Europeesche politie. Vreeselijke moorden op de arme Chris tenen hebben in Armenië plaats gehad en nog worden zij vervolgd. In de tweede kamer is er door het antirevolutionair ka merlid F. v. Bijlandt op gewezen dat door middel van den Nederlandschen gezant bij het Turksche hof te Constantinopel de Ne- derlandsche regeering aan deze gruwelijke vervoolgingen paal en perk moet stellen. Het zal dan ook tijd worden ook. Het blijkt toch dat het aantal gedooden tweeduizend bedraagt en dat de geregelde Turksche troepen de moordenaars zijn. Aan een dagboek over de gebeurtenissen ontleenen wij het volgende „22 Aug, Andakh wordt weder bele gerd. De vrouwen verdedigden hare stel ling 24 uren tegen^ de belegeraars, doch moesten ten slotte voor het grootere aantal wijken. Nauwelijks verlieten zij het kamp, toen zij bemerkten, dat zij aan alle zijden waren ingesloten. Haar toestand was ver schrikkelijk: velen droegen hare zuigelin gen op den rug, terwijl de oudere kinderen met hunne moeders in het gevecht stonden. De vrouw van Grgo klom op een rots en riep „Zusters, ge hebt te kiezen tusschen twee dingen. Of ge zult in handen der Turken vallen en eehtgenooten, tehuis en den heiligen godsdienst vergetende den Mohammedaanschen godsdienst moeten om helzen en onteerd worden, of ge zult mij n voorbee'd moeten volgen." Bij deze woor den sprong zij, met haar zuigeling in de armen, van de rots in een afgrond. Haar voorbeeld werd gevolgd door alle vrou wen en de kinderen volgden als lammeren het voorbeeld der moeders. Spoedig was de bodem van het ravijn zoover met lijken bedekt, dat de laatste vrouwen ongedeerd neerkwamen. De vijand werd met afgrij zen vervuld bij dit schouwspel." Jean Mace de bekende schrijver van populaire en geliefde wetenschappelijke werkjes, onder anderen der practische ook in onze taal overgezette boekjes „Geschie denis van een hapje brood" en „de met gezellen der maag", ie op 74 jarigen leeftijd te Parijs overleden. Een Veteraan. De heer Jacques, de laatste overgeblevene van het Belgische Congres van 1830, is deze week overleden. Hij bereikte den leeftijd van 95 jaren. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. (Stnkkeu worden in geen geval teruggevonden). Mijnheer de Redacteur Gun mij s. v. p. een plaatsje in uw veel gelezen blad; de oorzaak van dit schrijven is dat de meeste bladen direct gereed zijn om de prijzen van het brood te plaatsen doch verzwijgen kwaliteit en gewichtdaar om neemt ondergeteekende beleeft de vrij heid UEd dit stnkje in te zenden. N. Rotterdamsche Courant, van 13 De cember 1894 tweede blad B. Een der lezers van het N. v. d. Dag zegt, dat te Amsterdam de prijs van het brood wel weer tot dien van voor de revolutie is teruggekeerd, maar dat uu in vele gevallen het gewicht verminderde, van zes brooden bij leveranciers gekocht, woog het zwaarste 60 decagram (lood). Tot dusver was het gewicht 75 deca gram vroeger werd het gewicht bij de aan kondigingen opgegeventegenwoordig door sommigen niet meer. Bij voorbaat dank voor de plaatsing, EEN BAKKEE. Zaterdag 15 December a. s. des avonds van 89 uur gelegenheid tot inschrijving voor leeszaal, clubs, cursussen enz. Maandag 17 Dec. 's Heer Areiulslrerlre, door deurw- Hollmann bij v. Ejjkeren 10 uur 8 melk koeien. 6 kalfkoeien, jongvee, 2 paarden, 25 groote loopvaikens. Dinsdag 18 Dec- Domburg, door not. Loeff op Duinvliet 10 uur 5 H. esschen. elzen enz hakhout 5 olmen. Woensdag 19 Dec. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Loeff een winkelhuis en erf 70 cA Segeerstr. Een huis en erf 61 cA. daarnaast. Te zien daags vóór en op den koopdag van 9-12 en 2-4 uur met toegangskaart van dhr. A. M. v. Heuven. Kortgcne, op hofstede Koornbloem door not. Noordyke voor dhr. A. C. Danckaerts c. s. 73 esschen, 24 olmen, 100 wilgen. Aan wijzing Nieuwenhuijzen. boe», vendutie door deurw. Hollmann 10 uur in de Prins van Oranje. ChifTonaiiè mahoniehouten Schiijfbureau, Ser. phine- orgel, kasten, tafels, stoelen, ijzeren ledi kanten, thermometer, wekker, kinderwagen, vloeikleeden, bedden met toebehooren, lees boeken. Donderdag 20 December. Ooltgcnsplnat, door not. v. Weel half 11 op het gemeentehuis voor erven Crena de Jongh een bovenwoning met 54,71,60 H, bouw- en weiland, erf en tuin bij den Bom mel. In huur by D. Troost. 's Heer Ablsherbe, 10 uur door not. Mulock Houwer voor wed. de Eoo op hof stede Minderhoud 90 olmen. middelburg, 1 uur ten raadhuize door B. en W verpachten voor 3 iaar, ingaande 1 Jan. 1895, de visscherii in de buitennesten met de grasetting der buiten- en binnen kanten langs de buitensingels en van eenige watergangen, benevens het verzamelen der mosselen in de kaaien der gem. Voorwaarden a 10 cents bij den gemeentobouwmeester. Hnprlle, 7 uur bij Hanson door not Gallis Merens hakhout en opgaande boomen middelburg 8 uur de Vergenoeging door not. Huvers Io een dubbel huis Noora- straatweg; 2o een huis Noordsingel 3o en 4o id. 5o id. Noordstraatweh. 6o dubbel woonhuis, schuur, moestuin, bouwterrein, te Buttinge, Grijpskerke. Te bezichtigen 10-12 en 2-4 voor en op den dag van verkoop. Vrijdag 21 Dec. Wisse, door deurw. Hollmann op hoefje van Schout 10 uur nieuwe houtwaren, 3000 bossen -troo, 1500 bossen kanthooi, 2000 kilo vei- en klaverhooi, barouchet, twee- wielskar, fornuis, 600 mm-terd, varkensbak, geeselsteen met paard, 3 vette varkens, mestputloopers. Donderdag 27 December. Goes, in het Slot Ostende 7i/s uur door not. Mulock Houwer voor Wed. den Boer haar logement Waaihoek. Vrijdag 28 Dec. Oost kn pel Ie, 10 uur ongeveer 2 H- kap hout op Zeeduin door not. Verhulst. Zaterdag 29 Dec. Zoiitclandc, 11 uur bij v. Vlaanderen door not. de Maret Tak lo het huis waarin brood-, beschuit en kleingoedbakkerij van wed. de Plaa. 2o. 640 cA. moesland bij de kerk. Te zien 27 en 28 Dec. Maandag 31 Dec. Goes, té pachten de hofstede Vrijberghe Oud Vosmeer 48 H.id. te 's Gravenpolder 57.89.04 H. Aanbiedingen voor 1 Jan bij not. Liebert. Maandag 7 Jan. Oostburg, verpachting door den burge meester tollen op den weg Breskens Groede, Groede Nieuwvliet, Schoondijke IJzendfke, en Oostburg Zuidzande. Voor 3 jaren in gaande 1 Mei 1895. Voorwaarden ter lezing ter prov. griffie en ten gemeentehuize te Sluis, Breskens, Groede, Nieuwvliet, Oost burg, Schoondijke, IJzendjjke, Zuidzande. Dinsdag 8 Jan. Oostkapello, op Huis ten Duine kap hout door not. Verhulst. Woensdag 27 Febr. Cainperland, uur door not. Eoelof voor J. Wisse inspan als: 's HEERENHOEK. Wcei.sdag werd door not. Pilaar publiek geveild bet huis van wijlen dhr P. A. de Graag. Kooper dhr. D. v. d. Berge te Nieuwdorp voor f651 plus f25 voor los goed en 8 procent onkosten. MIDDELBURG. Door Notaris Tak werden Donderdag avond in de „Vergenoeging pu bliek verkocht de navolgende huizen: lo. Nieuwstraat, 91 cA. aan C. Geensen vosr f2306. 2o. Koepoortstr. 130 cA. aan dhr. B. L. Dormaav voor f 3700. 3o.Heerenstr. 89 cA. aan dhr. S. W. Huijsman voor f 2250. 4o. Kleine Werfstr. 68 cA. aan dhr. C. Dijkwel voor f1076. 5o. Kuiperspoort (pakhuis) aan dhr. A. J. Bos voor f 455. 6o. Korte Geere94cA. aan dhr. C. Geensen voor f 1500.7o. Veersche Singel 97 cA. dhr. C. Geensen voor f 1226,76. De koopers wonen allen te Middelburg Kosten van overdracht 8 pCt. Maandag 17 Dec. Goes, tarwe winkelbrood, rund-, kalfs-en varkensvleesch voor het le kwartaalen zout, zeep, azijn, gorf, rijst, koffie, thoe, suiker, stroop, visch en kaas voor het le halfjaar '95 voor het gasthuis. Biljetten met gesohrift Besteding Gasthuis voor 12 uurb\j dhr. v. d. B. la Motthe. Donderdag 20 Dec. middelburg, aan het polderhuis half 2 door den polder Walcheren lo. het maken van 2 nieuwe paalhoofden tusschen dijkpa- len 6 en 8 voor den Westkapelschen zeedijk en 2o. het bestorten van den onderzeeschen oever tussshen de dijkpalen 33 en 36 aan de Zuidwatering. Viijdag 21 Doe. Goes, 12 uur door de Nieuwjaarscom missie 375 kilo baakspek, 926 kilo tarwe brood. Biljetten bij dhr-.Ramondt. middelburg, 11 ure aan het gebeuw van het Prov. bestuur lo. het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch ge deelte van het kanaal van Terneuz- n, op het zijkanaal naar de Axelsche Sassing en in de buitenhaven te Terneuzen. Raming f9600. 2o. Het vernieuwen van het rem ming werk in de buitenhaven te Wemeldinge, van ducdalven in de buitenhaven te Hans- weert en van schotbalken voor de kleine sluizen, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f25200. Aanwijzing 14 Dec. 3o. Het driejarig onder houd der Rijks groote wegen in de provincie Zeeland, in vier peiceelen. Raming le perc. f2100. 2e perc. f9370. 3e perc. f3880. 4e perc. f6720. Inlichtingen omtrent perceelen 1 en 4 bij den Ingenieur te Vlissingen en perc. 2 en 3 bij den Ing- te Goes. Goes, door not. Liebert 2 uur het afbreken der oude en het bouwen eener nieuwe schuur te Krabbendijke op de hofstede van dh C. G. Kolff. Ini. dagelijks van 10—3 uur. Aanwiizing dhr. Hannink 14 Dec. van 11 tot 1 uur. Donderdag 27 Doe. Goes, in het Slot Oostende door dhr. A. le Clercq het afbreken van verschillende gebouwen, bet bouwen van een graanschuur en afzonderlijken veestal en een bakkeet en varkenshok op de hofstede van Verhulst te Ivruiningc. Aanwijzing 26 Dec. 11 uur. Bestek enz. dagelijks bij dhr. le Clercq ter inzage. 's Gravenliage, 2 uur in het dep. van Justitie onderhoud, vernieuwingen en her stellingen aan de strafgevangenis te Goes. (Bestek no. 44). Ter inznge in bovengenoemd gebouw en a 80 cent verkrijgbaar bij Gebrs. v. Cleef boekhandelaars Spui Den Haag. Aan wijzing 20 Dec. half 2. Ini. dhr. J. H. Han nink te Goes. Zaterdag 5 Jan. Retranehement, 11 uur bij Verhage 955 M* kunstbedekking 315 M. lang door den Willem Leopoldpolder. Aanwijzing 22 Dec. 2 uur. Inl. dhr. J. Lansen Croin, Zuid zande. Z1ER1KZEE, 13 Nov. 1894. BOTER. Hoogste koers f 0.62Vi a fO.— laagste koers f 0.60 per 5 ons. Ripeieren hoogste koers 11.25 a 10.-; laagste koers f 0.8772 per 25 stuks. Eendeieien hoogst# koers f 0. laagste koers f 0, - de 25 stuks. VLISSINGEN, 14 Dec. 1894. Boter f 1,20 a f 1,10 per kilo. Eieren (4,80 a f 0,- per 104 stuks. MIDDELBURG, 13 Dee. '94, Uit Walcheren was heden een vrij rede lijken aanvoer yan meest alle granen en peulvruchten, uitgenomen ronde bruine boo- nen en die in puike kwaliteit weder gevraagd, doch bijna niet getoond werden. Jarige Tarwe komt bijna niet meer voor en op f6.75 a f7 gehouden. Nieuwe dito in puike soort f5. betaald, mindere niet begeerd. Nieuwe Rogge f4. Wintergerst f4. Zomerdito f 3,25 f3,40. Nieuwe Witteboonen in de beste soort f 11.75 betaald. Mindere f 10 a fll naar deugd Ronde Bruineboo- nen in puike kwaliteit bjjna niet ter markt en tot f 15 gekocht. Nieuwe Paarden- boonen f5. dito Groene Kookerwten f8.50 a f9. Kroon Erwten f 5.50 a f 6 voetstoots betaald. Tuinboonen niet getoond. Winter- toolzaad zonder handel f 6 a f 6.50 nomimaal. Versche Boter fl.— a fl.10 per Kilo. Eieren p- 100 stuks f5.60. van 11 12 Dec 1894. MIDDELBURG. Ondertrouwd J. H. Despinois jm. 25 j. en A. M. ten Harkei jd- 24 j. GetrouwdD. Potters jm. 28 j. en J. M. Kooman jd. 32 j. J. J. Adam jm. 24 j. en A. W. J. Pluijmers jd. 21 j. Bevallen V. de Kok geb. van de Walle d. C. Geervliet geb. den Engelsman d. P. W. Vervenne geb. Kraat z. Overleden C. van Leeuwen 4Vs m. d. L. van Vlaanderen vronw van A. Buys 42 j. S. P. Johannissen ongch. d. 55 j. GOES. Geboren den 12, Marinus z. v. Franciscns Hootsmans eu Johanna Catharina de Brandt. 13, Leendert z. v. Jan Beuns en Jacomina Weezepoel. Gehuwd den 13, Izak Okké 23 j. jm. te Kruiningen en Pieternella Flipse 23 j. jd. te Goes. Johannes Jacobus Hendrik Euijer 26 j. jm. te Den Helder en Tan netje Pieternella Bodbijl 26j.jd. te Goes. i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3