Olmen- en Esschen Boomen. Weldadigheid. GROOTE UITVERKOOP INÜFiöfUB publiek verkoopen: W. B R O E K E. nmen AANBESTEDING. Overzicht Verkoopingen enz Afloop verkoopingen, enz. MARKTBERICHTEN. ONS HUIS. Briefwisseling. BURGERLIJKE STAND. ADVERTENTIEN. 70sten jaardag te gedenken. op Vrijdag 14 December 1894, Korte Noordstraat, Middelburg. k ivomt werd al- nd lijk van het ie reede alhier jnkil drijvende werd naar het begraafplaats heden nog niet Lt dat het erkend iemand die te lagavond werd sbracht door een 50 jaar oud, die lonken toestand le landbouwers en onderkomen 1. Bij sommige zelfs vrij bru- dbouwer even chuur sluipende er gegrepen en naar den Burge- e gearresteerde hij schold en en van het lijf f negen bracht lig naar de ge- ander lokte vele Batavia zal den Kol. Werfdepot daar per st. ïkken een afdee- rk 53 militairen, n, onder bevel Java terugkee- L. Gr. Krol van ir 1895 tot secre- en Raad voor rd Brabant dhr. om, arts te Mid- n nest metjonge veeren ontdekt n dezer dagen met een flink and huiswaarts jongeling ge- die Donderdag- ien is, vermoord hieromtrent het alman was met baurtdes avonds 'keerende schijnt ben met iemand kend is. De 20- te Empe, die isf enden schijnt P. met een Bij het schei hij een aldaar shter van de ver- .len. Dit heeft hij is naar huis ge- iweer gehaall en opgewacht. Dezen eden laten voor genoemd, zoodat rolle schot ging erbazend driftig ,ak over de ver- idaad schijnt te .oordenaar heeft elijk naar Zutfen te Amsterdam, en gemeene zaak ïoorden o. a. twee ijdens de staking werken, beiden Dinsdaga- jne woning werd gevallen en onder k het zou zijn, n, en de oogen t weenen der laat- weg door het dal lidende boomen in den lentenevel or de lucht. „Ach n Zondag zijn", hen, die u op n. Ja, ja, Anica, .ngesprokene voor ok nooit bevallen, mij wanneer de Jercin, de arme an u vroeger naar ir riep de oude et, Uros, zijt gij ar stond de knaap, zij niet zien hoe lar hare ziel ge- i reeds iets wist, ca riep zij uit, Uros met het r oude, zij voelde zijn hoofd bonsde; der op, en hare zacht: „Ik ben mdat ik geen te- Uros, kom was de en liet zich )eren. Daar zette sr en verborg het vijl hij smartelijk h naast hem. )rdt vervolgd het roepen van „daar heb je er- een van die twee die niet hebben willen staken," ontving hij een hevigen stomp op de borst, waardoor hij ter aarde viel. Op staande bleek toen dat een zijner broeks pijpen van onder tot boven was openge sneden het doel was blijkbaar geweest hem een verraderlijken steek in het onderlijf toe te brengen. Naar men verneemt zal de bekende sociaal-democraat H. van Kol (Rienzi) bin nenkort weer naar Indië terugkeeren en daar eenigen tijd verblijven. Hoe het 1 Januari a. s. in de gemeente Opsterland (Fr.) zal staan, blijkt uit het volgende Betaald moet worden aanrente en af lossing van vaste leeningen f 6,100, trak tementen f13,000, aflossing tijdelijke lee ningen f8,030, 't burgerljjk armbestuur f5,698, samen f SO,798. Volgens raming kan dan hoogstens aan wezig zijn in de gemeentekas f 11000, dus een tekort van f19,798. Zooals men zich herinnert was de raad niet genegen het voorstel van den voor zitter aan te nemen, namelijk een tijdelijke leening van f 20,000 aan te gaan om de zaken gaande te houden. Ten behoeve van het armbestuur zal eene tijdelijke geldleening van f 4,000 aangegaan worden, opdat de armenverzorging niet gestaakt behoeft te worden. Uit Westwoud wordt het over lijden gemeld van dr. Willem Johannes Franciscus Nuyens,.geneesheer in het kleine Noord-Hollandsche dorp, dat door zijn naam een meer dan gewone bekendheid heeft verworven. Nuyens, de nestor der Katli. Nederl. historieschrijvers, werd geboren in 1823 te Avenhorn bij Hoorn en behaalde zijn doctoralen graad te Utrecht. Van zijn historische werken, ongerekend de talrijke brochures en verspreide geschriften, mag men zeggen, dat zij een belangrijk volume innemen in iedere boekerijMen vindt daar onder „Het Katholicisme in betrekking tot de beschaving van Europa", „Geschiedenis der Regeeriug van Pius IX", „Geschiede nis der Nederlandsche beroerten", 4 deelen „Algemeene Geschiedenis des Nederland- schen volks", „Geschiedenis van het be leg en ontzet van Leiden", „Geschiedenis van het Nederlandsche volk van 1815 tot op onze dagen", en „Geschiedenis van de politieke en kerkelijke twisten in de Repu bliek tijdens 't 12-jarig bestand". Met dr. Schaepman stichte hij bovendien in 1871 het katholieke Imaandschrift De Wachter dat na menig belangwekkend cpstel van zijn hand te hebben openbaar gemaakt, later met de De Katholiek werd werd ver- eenigd. In zake Van Tuinenburg meldt de Telegraaf dat hij na de mislukte poging tot zelfmoord te Monaco een maand ge leden, bij zijn arrestatie aan het station aldaar, loste hij zooals men weet een pis tool in den mond in het hospitaal te Monte Carlo werd verpleegd. Sedert korten tijd was hij bijna geheel genezen en zou de uitlevering, gevraagd door de Neder landsche regeering, spoedig plaats hebben. Uit dien hoofde had men den ongelukkige reeds naar Nizza vervoerd, waar hij inde „caserne des carabiniers" enkele dagen verbleef. Vrijdag-ochtend vond men zijn lijk hangende aan het venster zijner cel. Een muzikaal huis. Iemand, die eenigen tijd in NeW-York gewoond heeft, vertelt aan de Figarodat hij zijn verblijf had gevestigd in een der huizen van de „Fifth-Avenue" en niet eens in een der grootste huizen daarin waren niet minder dan tweehonderd-zesentwintig piano's, een orgel met twee klavieren, veertien violen, twee mondolines en zeven cornets a piston, een orkest dus van tweehonderd vijftig muziekinstrumenten waarop de negenhonderd bewoners van 't huis dag en nacht, tezamen of afzonderlijk, het volste recht hadden te spelen. 't Is om krankzinnig te worden, zelfs al i* men nog zoo muzikaal Testament van Verdi- De beroemde toonkunstenaar Verdi heeft zijn testament gemaakt. Hij voelt zich niet geroepen, zijn groot vermogen ongeveer f5,000,000na te laten aan zijn verre bloedverwanten. Liever wil de grijze toondichter zijn geld ten nutte doen komen van hen, die het hem hielpen vergaren. Daarom laat hij op een zijner landgoederen een fraai groot huis bouwen, waar 200 Italiaansehe zang- en toonkunstenaars van beiderlei kunst, die aan het eind van hun loopbaan onvermo gend zijn, een onderkomen en al wat zij behoeven, kunnen vinden. Het huis, of paleis, wordt zeer fraai ingericht, electrisch verlicht en practisch verwarmd, en er zal een overvloed van muziek-instrumenten zijn o. a. 50 piano's en verscheidene orgels. Er komt een mu ziekzaal met een klein tooneel, een groote vergaderzaal, een bibliotheek, enz. Al de plannen zijn gereed en Verdi hoopt nog de opening te kunnen bijwonen van het gesticht, zijn „laatste werk", zooals hij het noemt. De photografie als middel om brug- verzakking te controleeren. Sedert het maken van oogenbliks-photo- grafieën zoo veel gemakkelijker is gewor den, heeft zich de werkkring der camera naar alle zijden uitgebreid. Korten tijd geleden meende men aan eene ijzeren spoor wegbrug te bemerken, dat die niet geheel meer in orde was, hoewel men er uitwen dig geen gebreken aan kon aanwijzen. Zelfs was een beroemd ingeniuer, dien men er bij raadpleegde, daartoe niet in Btaat. Evenwel schoot deze een goed denkbeeld te binnenhij nam eerst een photografie van de brug zonder trein er op, doch liet daarna den toestel onveranderd op dezelfde plaats gereed staan tot dat een sneltrein voorbij snorde. Op den oogenblik waarop de zware locomotief van dien trein onge veer op het midden der brug was, nam hij nu met dezelfde plaat eene tweede af beelding door even de momentsluiting te openen. Toen de beide boven op elkander gemaakte afbeeldingen door latere ontwik keling goed ziehtbaar waren gemaakt, bleek het, dat de brug onder het gewicht van den spoortrein eene bedenkelijke doorbui ging onderging, zoodat er terstond werk van werd gemaakt om de brug te verster ken, alvorens er een ongeluk zou kunnen gebeuren. Een natuurlijke bron van zeep heeft men ontdekt in den Uniestaat Dakota. Deze zeep welt uit den grond op in den vorm van wit schuim, dat in de lucht droogt en hard wordt. Eenmaal hard ge worden, kan zij met een schop worden af gestoken. De analyse van deze wonder bare zeep doet veronderstellen, dat zij uit een natuurlijk en onderaardsch mengsel be staat van soda, alcali en petroleum. Voor parfumeriezeep zal ze wel niet te ge bruiken zijn! Een beschonken machinist sprong te Szegedin op een locomotief met stoom op en reed in razende vaart een personen trein na, die een half uur geleden ver trokken was en waar hij nabij Vaserhely op reed. De losse locomotief, benevens de achterste wagens van den trein, werden geheel vernield. De beschonken machinist en iemand van den personentrein werden zwaar; verscheidene passagiers licht ge kwetst. Het verkeer op die lijn is ge stremd. Te Belfast is dezer dagen een treu rig ongeluk gebeurd. Bij gelegenheid van een kinderfeest in een katholieke school gingen plotseling de gaslichten uit, waar door een paniek ontstond en een groot ge drang naar de trappen. Een viertal kin deren werden gedood en niet minder dan 12 min of meer zwaar gewond. Te Londen heeft een geheugenkunste naar en snelrekenaar Henry Crawford, een kunststukje ten uitvoer gebracht dat in de geheele wereld zijn weerga niet vinden zal. 's Avonds om 8 uur trad hij binnen, las het laatste no. van „The G 1 o b e", en zeide twee uur later de geheele courant van de eerste tot de laatste regel op, met inbegrip van de advertentiën. Genoemd blad telt acht pagina's en 40 kolommen, elk van 155 regels en van 1 tot 12 woor den. Henry Crawford heeft dus in 2 uren tijds ongeveer 62000 woorden en cijfers in volgorde van buiten geleerd In de haven van Barcelona liep dezer dagen een stoomschip uit Cuba binnen, dat een passagier aan boord had van 110 jaar oud, Francisco Montes de Oca genaamd. De merkwaardige man is nog in het volle bezit van zijn lichamelijke en geestelijke vermogens, hem ontbreekt geen enkele tand, zijn haar is wel sneeuwwit, maar zwaar en overvloedig. Hij woont sedert 75 jaren op het eiland Cuba en is in al dien tijd geen dag ziek geweest. Hij is plantage arbeider en verricht heden nog zijn zwaren arbeid. Hij is thans naar Katalonië over gekomen, om zijn geboorteplaats Granolle nog eens weer te zien. Over eenige weken zal hij zich weer naar Cuba inschepen. Een omstandigheid, waarin men in vege tariërskringen belang stellen zal, is dat hij sedert zijn 20e jaar op plantaardig voedsel leeft. Hoeveel personen hebben de millioentn iu Amerika Een bekend staathuiskundige, de heer Molinari, heeft een zeer belangrijke tabel uitgegeven, die een voorstelling geeft van de wijze, waarop de millioenen francs in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika op .hoopjes liggen. In 1847 was daar nog maar één man, wiens vermogen 25 millioen bedroeg thans zijn er meer dan twee duizend van die ongeluksvogels. Niet minder dan 250 fa milies bezitten ieder meer dan 100 millioen en één daarvan is zelfs milliardaire. Yan zijne berekening, die op de inkom stenbelasting is gegrond en dus natuurlijk den waren toestand slechts op verkleinde schaal teruggeeft, is de uitkomst, dat de groote Amerikaansche vermogens ongeveer aldus verdeeld zijn: 250 boven de 100 millioen francs, dus ten minste 25 milliards. 500 van tusscken de 50 en 100 mill, dus ten minste 25 milliards. 1000 van tusschen de 25 en 50 mill, dus ten minste 25 milliards. 2500 van tusschen de 12% en 25 mill, dus ten minste 31 milliards. 7000 van tusschen de 5 en 12% mill, dus ten minste 45 milliards. 20000 van tusschen de 2% en 5 mill, dus ten minste 50 milliards. In het geheel dus 81250 personen, die te zamen minstens 191 milliard francs be zitten, dat wil zeggenmeer dan drie vijfde deelen van het gansche nationaal vermogendat op 300 milliard geschat wordt. Sedert 1890 bezitten reeds 40 families alleen 5554 millioen francs, dus 185 millioen per familie of meer dan een zesde van het vermogen van al hunne landgenooten te zamen. Een leerling van Mascagni. Bij zijn bezoek aan Londen stond de componist Mascagni in de kamer van zijn hotel, toen hij op een draaiorgel het intermezzo uit de „Cavelleria Rusticana" hoorde spelen. De orgeldraaier nam de maat evenwel veel te vlug, waardoor Mascagni zich zoo ergerde dat hij naar beneden ging en zich tot den „organist" wendde met de woorden: „Gij speelt dat stuk veel te snel. Ik zal je eens laten hoorenhoe het moet worden gespeeld." „Wie is u dan vroeg de orgeldraaier. „Ik ben toevallig de componist van dat stuk," antwoordde Mascagni en toen speelde hij den verbaasden draaier het intermezzo in het juiste tempo voor. Stel u echter Mascagni's verbazing voor, toen hij den volgenden dag den orgeldraaier weer voor het hotel zag verschijnen, ter wijl aan het orgel een plakkaat was be vestigd met de woorden „Leerling van Mascagni!" Vrijdag 14 Dcc. WolfertsdIJk, biljetten voor 15 Dec. bij mr. J. J. v.' Weel door het bestuur der Stoomzuivelfabriek te 's Heer Arendskerke hei', vervoer der volle en afgeroomde melk van de verschillende hofsteden naar en van de fabriek. Inl. bij loden van het bestuur. Donderdag 20 Dec. Middelburg, aan het polderhuis half 2 door den polder Walcheren lo. het maken van 2 nieuwe paalhoofden tusschen dijkpa- len 6 en 8 voor den Westkapelschen zeedijk en 2o. het bestorten van den onderzeeschen oever tussshen de dijkpalen 33 en 36 aan de Zuidwatering. Vrijdag 21 Dec. Goes, door not. Liebert 2 uur het afbreken der oude en het bouwen eener nieuwe schuur te Krabbendijke op de hofstede van dhr. C. G. Kolff. Inl. dagelijks van 10—3 uur. Aanwijzing dhr. Hannink 14 Dec. van 11 tot 1 uur. Donderdag 27 Dec. 's Gravcnhage, 2 uur in het dep. van Justitie onderhoud, vernieuwingen en her stellingen aan de strafgevangenis te Goes. (Bestek no. 44). Ter inzage in bovengenoemd gebouw en a 80 cent verkrijgbaar bij Gebrs. v. Cleef boekhandelaars Spui Den Haag. Aan wijzing 20 Dec. half 2. Ini. dhr. J. H. Han nink te Goes. Woensdag 12 Dec. fioudekerke, 10 uur bij Cath. Roose door not. Loeff een huis, schuurtje, tuin en boomgaard 905 cA. bij den molen360 cA. bouwgrond. En 5 A. id. er naast. (Te zien 10 Dec. 9—12 en 1—4 uur.) En om 1 uur geit, 7 kippen, konijnen, groot notenhouten kabinet, eikenh. bureau, klok, kleerkist, kachels, groote ijzeren plaat, mangels, mest, mutsaards, steenkolen enz. Ellewoutsdijli, 10 uur bij v. d. Hage door gebr. Bruinooge door not. v. d. Kloes 1 H. 51 A. 60 cA. grond. Mortgene. 11 uur in de Stadswijnkel der voor dhr. Dackaerts door not. Roelof. 60 Olmen 2 Essen in weiden in Stadspolder 's lleerenhoek, 10 uur door not. Pilaar Voorstraat A 8 secretaire, 2 chiffonnières, kabinet, 3 bedden met toebehooren, pendule, klokken, 3 kachels, enz. En bij v. d. Bulck het woonhuis van wijlen P. A. de Graag. Donderdag 13 Dec. Vllssingen, 9 uur panden over Juli, Aug. Sept. bank van leening. Baarland, bij Traas door not. v. d. Kloes 1 uur een huis erf en tuin 184 cA. van wijlen G. Melio. Ovezande, door deurw. Hollmann bij Jan Koen 10 uur nieuwe houtwaren, huis houdelijke goederen, hoornvee, loopvarkens, manufacturen. Middelburg 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak huizen en erven lo Nieuw- straat 91 cA. 2o met tuin Koepoortstraat 130 cA. 3o Heerenstr. 89 cA. 4o Kleine Werfstraat, 68 cA. 5o Kuipeispoort Pakhuis 48 cA. 60 Korte Geere 94 cA. Wemcldinge, St. Janshoek Zandput voor 0. Wabeke door not. Merens 70 olmen en esschen 10 uur. Middelburg, door deurw.Kouion, half 1 op de werf, houtverkooping. Donderdag 13 en 20 Dec. Ooltgenspiaat, door not. v. Weel half 11 op het gemeentehuis voor erven Crena de Jongh een bovenwoning met 54,71,60 H, bouw- en weiland, erf en tuin bij den Bom mel. In huur by D. Troost. Vrijdag 14 Dec. Kloetlnge, de Groe herberg Kamp door deurw. Hollmann 10 uur, planken, varkens, bedden en dekens. Cats, bij M. Meulenberg voor dr. Juda door nof. Roelof 11 uur olmen en esschen. Wolfertsdijk, 6 uur bij Korstanje door not. Lansen Cröin lo. een huis en erf 202 cA. van C. Slabbekoorn 2o. een huis, schuur en erf 340 cA. van wed. Musse. Inl. dhr. Slabbekoorn aldaar en dhr. Pelle te Goes. Middelburg, aan de houtzagerij Seisdam door not. Tak 10 uur deelen, ribben, achtfr- delen, Amenkaansch groenhout, eiken kant- hout, enz. Zaterdag 15 Dec. Gapinge, 10 uur, door not. Tak op hofstede Dingemanse 30 olmen. Kapclle, 10 uur naast de meestoof door not, Merens voor P. Dronkers nieuwe hout waren, planken, ribben, latten, kolders, deu ren 1400 nieuwe plavuizen dubbel dik, 500 harde witte tegels, 700 nieuwe roode pan nen, 2 hardsteenen gootsteenen, ijzerwerk, En voor W. de Groene 1700 droge mutsaards. Dinsdag 18 Dec. Domburg, door not. Loeff op Duinvliet 10 uur 5 H. esschen. elzen enz hakhout 5 olmen. Woensdag 19 Dec. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Loeff een winkelhuis en erf 70 cA Segeerstr. Een huis en erf 61 cA. daarnaast. Te zien daags voor en op den koopdag, van 9—12 en 2-4 uur met toegangskaart van dhr. A. M. v. Heuven. Mortgene, op hofstede Koornbleem door not. Noordyke voor dhr. A. C. Danckaerts c. s. 73 esschen, 24 olmen, 100 wilgen. Aan wijzing Nieuwenhnijzen. Goes, vendutie door deurw. Hollmann 10 uur in de Prins van Oranje. Donderdag 20 December. 's Heer Abtskerke, 10 uur door not. Mulock Houwer voor wed. de Roo op hof stede Minderhoud 90 olmen. Middelburg, 1 uur ten raadhuize door B. en W verpachten voor 3 jaar, ingaande 1 Jan. 1895, de visscherij in de buitennesten met de grasetting der buiten- en binnen kanten langs de buitensingels en van eenige watergangan, benevens het verzamelen der mosselen in de kaaien der gem. Voorwaarden a 10 cents bjj den gemeentobouwmeester. Knpelle, 7 uur bij Hanson door not. Gallis Merens hakhout en opgaande boomen. Middelburg 8 uur de Vergenoeging door not. Hu vers lo een dubbel huis Noord straatweg; 2o een huis Noordsingel 3o en 4o id. Bo id. Noordstraatweh. 60 dubbel woonhnis, schuur, moestuin, bouwterrein, te Buttinge, Grijpskerke. Te bezichtigen 10-12 en 2-4 voor en op den dag van verkoop. Vrijdag 21 Dec. Nisse, door deurw. Hollmann op hoefje van Schout 10 uur nieuwe houtwaren, 3000 bossen stroo, 1500 bossen kanthooi, 2000 kilo wei- en klaverhooi, barouchet, twee- wielskar, fornuis, 600 mus-terd, varkensbak, geestlsteen met paard, 3 vette varkens, mestputloopers. Vrijdag 28 Dec. Oostkapelle, kaphout op Zeeduin door not. Verhulst. Maandag 31 Dec. Goes, té pachten de hofstede Yrijberghe Oud Vosmeer 48 H.id. te 's Gravenpolder 57.89.04 H. Aanbiedingen voor 1 Jan. bij not, Liebert. December. Gors, in het Slot Ostende uur door not. Mulock Houwer voor Wed. den Boer haar logement Waaihoek. Dinsdag 8 Jan. Oostkapelle, op Huis ten Duine kap hout door not. Verhulst. BORSELE. Door het bestuur der water- keering van het calamiteuze waterschap Ellewoutsdijk-Borsele werd Zaterdag alhier aanbesteed het uitvoeren van steenbestor- tingen te Borsele (raming f 30585,) waarvoor 4 inschrijvingsbiljetten werden ingeleverd, n.l. van de heeren J. W. Roeloffs te Papen drecht voor f28800, J. de Bree, Terneuzen, f 27341, J. Roskam, Papendrecht, f 26275 en P. A. van de Velde, Terneuzen, f25988. Onder nadere goedkeuring gegund aan den laagsten inschrijver. WAARDE. Vrijdag werd aanbesteed het leggen van 7687 Meter grintweg in den polder Waarde en het leveren van alle be- noodigde materialen. Inschrijvers J. Schreuder en C. Hullennaar Alkmaar f17699. Jac. Meertens Hoek f 16100. A. Ver- morken, Hontenisse f15900. A. van Popering Brumisse f15900. 0. Bolier idem. f15887. C. de Wilde, Kattendijke f 15862. P. Dronkers, Kapelle f15690. Jan de Pree Terneuzen f 15634. J. F. Adriaansens Polfliet Walsoorden f 1900,0. van der Plas Hardings veld f 14750, G. Kamsteeg Leidschendam f14589, J. Hack Oud Gastel f14587, J. C. v. d. Brink Krabbondijke f 14400, P. J. Visser Hansweerd f14290, en B. den Exter v.d Brink, Krabbendijke f13842. Gegund aan den laagste. AXEL, 8 Dec. 1894. Oude Tarwe f7.— a f7,60. Nieuwe Tarwe f6.— a f6,50. Rogge f5.— a f5,25. Nieuwe Wintergerst f6.— a f6.50. Zomergerst f5,50 a f5,80- Haver f5.— a f6Kookerwten f7,50 a f8Voererwten f6.— a f6,75. Paardenboonen f6.50 a f7- Lijnzaad fO.— afO.— Koozaad fO.— afO,— Alles per 100 K.G. Aardappelen f3,25 per 104 K.G. Rotterdam, 10 Dee. 1894. Rogge 10, Haver 10 en Bruine boonen 25 a 50 cent lager. AJUIN 7000 balen, 40 cent. Wintergerst 10 cent hooger. Buitenlandsche vast, Meel onveranderd stil Tarwe jarige. f 6,— a - 7,25 Tarwe (nieuwe) -4,— - 5,50 Rogge nieuwe - 2,75 - 4.25 Wintergerst(nieuwe) 2,50 4.— Zomergerst. -2,— - 3.40 Chevaliergerst 2,50 - 3,80 Haver (jarige) -1,25 - 2,75 Paardenboonen -5,— - 5,50 Erwten- 5,50 - 6,— Kookerwten - 5,50 8,50 Bruine Boo nen (nieuwe)-lO,— - 14, Witte- 7,50 - 12,— Kanariezaad -7,— -10,— Koolzaad-0.— - 0,— Lijnzaad9.— -10,50 Van 10 tot en met 15 December a. s- is in de leeszaal gelegenheid tot het ver kiezen van 2 leden van de Commissie voor de leeszaal uit en door de geabonneerden. J. P. J. Zoon te Kr. Uwe klacht be hoort bij den kerkeraad of bij de justitie thuis, en kan moeilijk in de krant gezet wor au. Dor te late ontvangst meet het stuk uit Koudekerke wachten. Red. van 8 10 Dec 1894. MIDDELBURG. BevallenJ. Jongepier geb. Boucherie. d. S. M. Groenewegen geb. Vos. z. C. M. Geldof geb. Melse. z. GOES. Geborenden 7, Jannetje d. v. Johannes Remijn en Cathanna' Slager. 9, Margaretha Johanna Maria d.v.Jacobus Johan nes Koens en Dlgna Maria Magdalena de Witte. le huw. afk. 9 Dec. Johan Abraham Eg- bertus Schmidt 28 j. jm- Goes, en Emma Dutuij vanHaeften 29 j. jd. teTeteringen. Overleden. 9 Cornelia Pieternella 11 m, dw, Marinus Sinke en Adriana van den Berge. Van 1—7 Dec. VLISSINGEN. OndertrouwdW. B. Briels- man, jm. 23 j. en S. A. Louwerse, jd. 22 j J. J. van Boven jm. 23 j. en C. E. Eras mus jd. 28 j. M. C. Kuijl jm.'28 j. en H. E. Naerebout, jd. 24 j. J. van Wijk, jm. 24 j. en R. Waller, jd. 19 j. Getrouwd K. F.|Kokelaaijm. 26 j. en H. Termond, jd. 29 j. P. L. Neijts, jm. 25 j. en C. van de Vrie, jd. 21 j. BEVALLENP. Bleijenb_rg, geb. Karre- man, d. H. B. van Ockenburg, geb. Du- tilh d. N. Roelofse, geb. Roelse d. L. H. Baan geb. de Kat d. z. J. F. Ardewyn geb. van Raan z. I. T. Derieum geb. Vijaene d. C. F. M. van Houcke geb. van der Weijden z. K, Withagen geb. Roelse d. A. M. S. Groenenberg geb. van den Berg d. - N. de Landmeter geb. Cijvatz. Overleden: M. A. Jilleba d. 3j. Door 's Heeren goedheid voorspoe dig bevallen van eene dochter Mevr. MELOENRutgers. Kloetinge, 9 Dec. 1894. Zoo de Heere wil hoopt onze geliefde vader, Behuwd- en Groot vader, A. AARNOUTSE wethouder der Gemeente Koude kerke Donderdag 13 December zijn Zijn dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. De Notaris H. ROELOF te Cortgene zal voormiddags 11 ure, voor den Heer Dr. IWf. Juda te Amsterdam, op de Hofstede bij Marines Meulenberg onder Cats, eene party Aanwijzing doet genoemde MEULEN BERG. De Koopers moeten borg stellen. Voor 'iedere 50 ets. Gedistilleerd, die men koopt, ontvangt men één BON, kans gevende op 1 fl. COGNAC VIEUX, 1 fl. beste ADVOCAAT, 1 fl. RHUMPUNCH, 1 fl. BORDEAUXWIJN en 1 fl. Fijne LIKEUR. Beste Punch 70, 85, 90 enz. Anijs 50, 55, Frambozen- en Citroenlikenr 65, Persico, Liefde, Bruidstranen en Curasao 65 ets., Rondom lekker 75 ets. per fleseh, zuivere Cognac fl.Jenever 72%, Brandewijn 82% ets. per Liter. L. J. P. MAAS Sa., Noordstraat. Middelburg. o-)X(-o— Met dankbaarheid bericht de kerkeraad der Evang. Lntherscbe gemeente alhier dat de voor zijne armen gehoudene collecte, op den 3 dezer met de nagekomen giften beeft opgebracht de som van f 359,71%, waaronder een .bankbiljet van f60.No. D F 2025 een dito van f 40.No. F D 7425, dito van f25.— No. M E 6410 een muntbiljet van flO.—- No. 03648 H. M. een tienguldenstuk ten een rijksdaalder gevonden in de kerkcollecte op Zondag den 9 dezer. Verder zegt hij zijnen dank voor do ontvangst van twee stel soepkaarten en 15 portiën van de soepcommissie, 2 stel onder de letters I. G. en 28 portiën. namens genoemde kerkeraad J. L. BLEEKER, Voorz. C. A. H. BILLERBEEK, Secr. J. C. EGGEL, Voorz. Diaken. Middelburg, Dec. 1894. VAN BIJ

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3