Schoolnieuws. De maand December. Overzicht Verkoopingen enz. Goes. Nu het vereischte aantal Hec taren voor eene op te richten Coöperatie ve Suikerfabriek meer dan volteekend ie, zalMaandagde eerste algeineene vergadering der door de verschillende afdeelingen en districten in Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland gekozen afgevaardigden, wor den gehouden en wel te Goes in het kof fiehuis „de Prins van Oranje". Goes. Woensdagavond vergaderde in de chr. school de Vereeniging ter behar tiging van Militaire Tehuizen alhier, tot het aanhooren van het jaarverslag en het kiezen van een bestuurslid. De voorzitter, de lieer J. Donner, opende de verg. met gebed, na het zingen van psalm 72 6. De heer Donner wijdde een hartelijk woord aan den afgetreden voorzitter ds. v. Griethuijsen, die wegens vertrek naar Alkmaar, zijn ge waardeerden steun aan de vereeniging moest onttrekken, en wiens arbeid in 't belang onzer soldaten door ons nooit zal vergeten worden. Daarna bracht hij 't jaarverslag uit waaruit bleek dat de vereeniging 410 leden telt. D» penningmeester, de heer P. Bommeljé bracht verslag uit van den staat der kas, waaruit bleek dat in het laatste boekjaar de hulpvereenigingenKloetinge f30.50, Borsele, f9,09 'sHeer Hendrikskinderen f 10 We- meldinge f 10.20 Biezelinge 7.30 Colijns- plaat f25; WoM'ertsdijk f 5.25 en Kruinin- gen f 10.10 hadden gecontribueerd. Totaal was ontvangen f 305.82. Aan Bergen op Zoom werd f160 gezonden, en f115 voor 't orgel. Dit orgel is thans afbetaald en blijft het eigendom va* de vereeniging met de hulpvereenigingen. Uitgegeven was f308.86. zoodat er een nadeelig slot is van f 3.04. Omtrent het Militair Tehuis te Bergen op Zoom werden eenige mededeelir.gen ver strekt. De Commissie van dit Tehuis heeft nog met vele tekorten te worstelen zoo dat op maatregelen tot dekking daarvan moet gezonnen worden. Een dames-comité aldaar hield een bazar die f 400 opbracht. Ook andere bezuinigingen, als o. a. ver vanging van gas door petroleumlicht, zullen worden ingevoerd. Door 11981 personen werd het Tehuis in 't afgeloopen boekjaar bezocht. Behalve lectuur worden ook bij bellezingen gehouden, die niet altijd slagen, ten gevolge van gebrek aan goede leiding. Ook is er een zangvereeniging en een schiet- vereeniging. Deze laatste ontving van den minister van oorlog 2 geweren en 5000 flobert-patronen. Als deze laatste verscho ten zijn, kunnen een volgend jaar nieuwe bij het ministerie van oorlog worden aan gevraagd. Dit is het esrste officieele blijk van steun van wege de regeering aan het Militairen Tehuis te Bergen op Zoom. Het salaris van den directeur die zeer zijn best doet, bedraagt slechts f 100 en diende noodig verhoogd te worden. Ook in Noord-Brabant komt er eenig leven. Te Dinteloord werd een vereeniging gesticht; te Wissekerke zijn pogingen aan gewend. Over het algemeen gaan wij in ledental en inkomsten niet achteruit. Er is stof tot danken. Een der aanwezige Kloetingsche vrienden brak hierop een lans voor Ylissingendat ook zeer de hulp noodig heeft. De heer Donner merkte op dat reeds eenmaal aan Ylissingen eene bijdrage was verleend en het bestuur juist besloten had dit weder te doen. Het vroeg dan ook machtiging tot het zenden van f 20 waartoe besloten werd. De rekeningen en bescheiden enz. van den penningmeester werden door esn com missie uit de leden, de heeren Laban en De Hoogh, onderzocht en in orde bevonden en daarna door de verg. goedgekeurd. Op voorstel van den heer L. Duvekot Cz., werd besloten nog een bestuurslid te benoemen, die in andere plaatsen zou kunnen optreden tot het stichten van nieuwe af deelingen of tot steun voor de reeds ge vestigde. De vergadering koos als zoodanig den heer L. Duvekot Cz., terwijl in de vacature v. Griethuijsen, tevens voorzitter, ds. C. R. v. Lelyveld gekozen werd, res pectievelijk met 9 en 15 van de 17 stemmen. Ds. v. Lelyveld sloot hierop de samenkomst met dankzegging. Schore. De heer A. Rottier alhier, had jl. Woensdagavond het ongeluk zijn löjarigen zoon bij het omgaan met een ge laden geweer in den bovenarm te schieten. De kogel was door den arm henen ge drongen. Hansweerd. Woensdagavond vierde de Chr. Jong. Ver. Jehovah Nissi" haar 5de jaarfeest. Als feestredenaar trad op dhr. A. Yeldhuijzen, die naar aanleiding van Dan. 3 vereeniging en belangstellen den toesprak. Er waren vijf naburige vereenigingen vertegenwoordigd. Het feest werd zeer genoeglijk door samenspraken, voordrachten en zang afgewisseld. Moge ook dit feest gewenschte vruchten achter laten en 's Heeren goedkeuring wegdragen. Krabbendijke. Door het geluk van den drogen herfst die zich tot heden toe zonder vorst of ander ongunstig weder ver toont, werden ook alhier de laatste suiker bieten verzonden. In het geheel werden van het station alhier vervoerd 3,322,936 Kg., terwijl aan de haven Roelshoek circa 320 duizend werden geladen. Dat het ge tal weinig bedraagt in verhouding tot de bezaaide, is toe te schrijven aan de lichtheid der bieten en den natten zomer van dit jaar. Volgens berekening had 't 5 miljoen kunnen zijn. Te Borsele k wam Dinsdagavond bij het gereedmaken vam veevoeder de hand van een zevenjarig boerenjonge-ntje in aanraking met liet in beweging zijnde werktuig, waardoor drie vingers ernstig verwond werden. Van den middelsten vin ger moest het voorlid onmiddellijk worden afgezet. Te Koudekerke is Woensdagmid dag in een sloot het lijk gevonden van den arbeider J. R. die gedurende zijn le ven lijdende was aan vallende ziekte vermoedelijk is hij het slachtoffer gewor den van een aanval van zijn kwaal. (M. C.) Middelburg. Donderdagavond werd door het muziekkorps der d.d. Schutterij alhier aan zijn kapelmeester den heer Jan Morks, naar aanleiding van diens benoeming tot 2en luitenant, eene serenade met fakkel licht gebracht. Na eenige plichtplegingen binnenshuis alwaar het corps officieren vereenigd was, en het spelen van eenige muzieknummers voor de woning van den heer Morks in de Langeviele trok het muziekkorps al spelenie naar de Markt, alwaar het ontbonden werd. Bij jhr. mr. M. W. De Jonge van Ellemeet te Middelburg zijn ontvangen vier keurig bewerkte zilveren en 19 bron zen medailles, alle voorzien van het beeld van H. M. de Koningin en aan de keer zijde van een prachtigen lauwerkrans met het opschrift 2125 Augustus 1894. De zilveren medailles zijn als souvenir van HH. MM. de Jvoninginnen bestemd voor den commandant, de onder-commandanten en den vaandeldrager, en de bronzen voor de leden der eerewacht, die tijdens het bezoek van de Koninginnen aan deze ge meente HH. MM. begeleidden. Een dure bevordering. De bestellers ten postkantore te KaYripen werden de zer dagen verblijd met de mededeeling van den Minister, dat zij met 1 Januari benoemd zij.i tot „brieven- en telegrambestellers". Daar uit dezen titel wel vermeer dering van dienst, maar geen verhooging van traktement voartvloeit en zij daaren boven voor des Ministers brief ieder nog 75 cents moesten offeren, is er dan ook onder hen niet weinig stof tot juichen. Een commissionair in diamant te Am sterdam verkocht aan twee kooplieden aldaar eenige partijen ruwe diamant voor f31000 ruim, die Donderdag jl. betaald moest worden. In plaats van geld kwam echter een telegram uit Antwerpen, afgezonden door een der koopers, dat hij zijn portefeuille met al de diamanten verloren had. De ver- kooper die terstond hierop naar Antwer pen was afgereisd, vond zijn debiteur aldaar niet en spoedde zich hierop tot zijn advocaat, door wiens optreden het mocht gelukken aan te toonen, dat de diamant niet verloren was, doch dat men poogde zich ten koste van den verkooper te ver rijken. Na op de tegenstrijdigheden, die zich bij het verliezen hadden voorgedaan, gewezen te zijn, erkende de kooper, die te Amsterdam was achter- gebleven, dat de diamant daar bij eene juffrouw in de Utrechtsche dwarsstraat geborgen was. Het mocht den advocaat dan ook gelukken de diamant onder een pot bonbonières in een kast verborgen met beslag te doen beleg gen en ze den verkooper ter hand te doen stellen. Ook een politicus! Een der zonder lingste „campaign cranks", zooals de Ame rikanen een zekere soort van politieke grappenmakers noemen, die de belangstel ling voor den verkiezingsveldtocht leven dig houden, is Frefl. Mc. Coy, een veehan delaar uit Jasper County in den staat In- diana.Om met goed gevolg te kunnen werken engageerde Mr.Coy een zangkoor en kocht hij den wagen van een kwakzalver. Hij trok hiermede van de eene plaats naar de andere en liet het koor eerst zoolang zingen tot eene voldoende menigte menschen bij el kander was. Daarna begon Mc. Coy op de volgende wijze te spreken: „Vrienden, broeders en mederepublikeiuenGij allen weet dat wij onder Ben. Harrison goede tijden beleefden, en gij weet ook, dat zij onder Cleveland zoo ellendig zijn als maar eenigszins mogelijk is. Wanneer ge niet mettertijd soep van keisteenen wilt koken, stemt dan thans beter dan den vorigen keer. Het koor zal nu zingen, terwijl ik nieuwe gedachten zal verzamelen". Na het koorgezang neemt Mc. Coy weder het woord „Gij weet dat de fabrieken te Hammond en te Kokomo en teLogensport gesloten zijn. Wanneer echter de werklieden niet arbeiden, dan kunnen ze geen geld verkrijgen om vleesch te koopen, en wanneer zij geen vleesch koopen, kan ik dan je varkens en runderen koopen Het koor zal zingen, terwijl ik nieuwe gedachten zal verzamelen." Zoo gaat het voort, tot Mc. Coy geen gedachten meer vindt, en dan trekt hij met zijn koor naar eene andere plaats. Eens werd hij door een der toehoorders in de rede gevallen. Mc Coy hield op, wendde zich tot den interpellant en zeide „Je kunt me vragen wat je wilt maar zeg me eerst of je republikein zijt." „Neen." „Ben je democraat „Neen." „Wat ben je dan „Ik ben populist." „Je bent een dwaas", schreeuwde Mc Coy „het koor zal een lied zingen." Een populist uit „White County" daagde Mc. Coy tot een openbaar debat. Mc. Coy nam de uitdaging aan. Per extra trein kwam hij met ongeveer 300 vrienden en alle muzikanten, die hij bij elkander kon krijgen, naar de plaats der vergadering, hield er eene rede van anderhalf uur, en toen nu zijn tegcintander aan de beurt kwym, maakten de vrienden en de muzi kanten zooveel lawaai, dat de tegenpartij, die in de minderheid was, daartegen niet op kon. De vergadering ging uiteen en Mc. Coy en zijne mannen trokken jubelend af, prat op de behaalde overwinning. De bekende leeraar in de Brooklyn Tabernakel, dr. de Witt Taltnage te New- York, heeft bij den kerkeraad zijn ontslag ingediend. Hij schrijft o. a.„Nu de Heere tot drie maal toe ons houten kerkgebouw liet af branden, durf ik de gemeente niet voor de vierde maal om een nieuw kerkgebouw vragen. Bovendien wijd ik mij liever aan Evangelieprediking aan alle volkeren zonder geld en zonder prijs". Hij dankt de gemeente tevens voor hare liefde, hem 25 jaren lang betoond en bidt haar toe eenmaal in den hemel met hem te mogen hereenigd zijn. Er is eergisteren avond te Antwerpen een kaarsenfabriek geheel afgebrand, waar door weder 800 werklieden met hunne ge zinnen voor een geruimen tijd broodeloos zijn geworden. Thans wordt bevestigd, dat bij de inneming van Port-Arthur gruwelen ge pleegd zijn. Talrijke gevangen Japanners werden met afgehouwen hoofd en verminkt door de overwinnaars ontdekt; deze gaven daarna geen pardon meer en er werd een afschuwelijk bloedbad aangericht. Van een militair standpunt is, schrijft de Engelschman Hary de Windt uit Shang hai, de Chineesche milicien iets merkwaar digs. Elk milicien draagt een waaier en een regenscherm en eveneens een met vreese- lijke figuren beschilderde banier, om den vijand bang te maken. Velen hebben een boog en pijlen. Een oude zwarte tulband en een blauw-rood kleed vormen de uni form. Onder de Eransohe en Engelsche bewo ners van Shanghai heerscht niet weinig ongerustheid, dat op eenige Engelsche mijlen van daar 3000 zulke miliciens ge legerd zijn. De bloem van het Chineesche leger staat te Nankin, ongeveer een dagreis van hier. De enkele regimenten, die door Europeesche instructeurs gedrild zijn, zien er ffink uit; doch deze troepen vormen slechts een handje vol. Deze beruchte „Zwartvlaggen" die zoo dapper tegen de Franschen in Tonkin hebben gevochten, vormen de eenige goed- uitgeruste troepenmacht, welke China thans bezit. Een Chineesch soldaat krijgt 10 taels in oorlogstijd. De milicien moet oorspron kelijk dezelfde soldij hebben. Daar hij die evenwel moet ontvangen van den gouver neur der provincie, krijgt hij dikwijls in 't geheel niets en leeft hij van bedelen en stelen. Een kenmerkende eigen chap van vorstin Bismarck was haar groote eenvoud. Het volgende voorbeeld wordt daarvan aangehaaldToen mevrouw von Bismarck eens aan tafel herhaaldelijk werd aange sproken met„Excellenz", viel zij den spreker in de rede met de woorden: „Noem mij als 't u belieft geen „Excellenz" dat is een titel, dien ik niet mooi voor mij vind' Er zijn lieden, die mij die „Excellenz' wel tien maal in éénen adem in 't gelaat werpen. Het liefst hoor ik mij mevrouw von Bismarck noemen dat herinnert mij zoo vriendelijk aan den stillen, gezelligen tijd, toen Otto en ik als bescheiden land- edellieden aan de Elbe op ons Sehönhausen niets te doen hadden dan voor elkaar en voor onze dorpelingen te.' leven thans behoort mijn man de geheele wereld toe". „Lief kind", antwoordde Bismarck en hij knikte haar vriendelijk glimlachend toe, „de tijden veranderen ons, als God het wil, misschien nog eens weer, wanneer wij oud. zijn en de wereld ons niet meer kan ge bruiken." Die tijd was in 1890 gekomen. De vorstin heeft er evenwel niet lang ge not van gehad. Het West-street-hotel te Seatlle, YYashington, is geheel in de asch gelegd en 16 personen hebben daarbij den dood gevonden. Het vuur verspreidde zich met bliksemsnelheid over alle verdiepingen van het groote huis en de trappen stonden reeds in brand, vóórdat de bewoners het dreigend gevaar ontdekten. Er bleef hun slechts de keus tusschen een sprong uit het venster en een zekeren dood in vuur en rook. Verscheidenen waagden den sprong, sommigen werden ongedeerd door de brand weermannen opgevangen, anderen verbrij zelden zich de ledematen op de straatsteenen. Een spuitgast, die zich met levensgevaar een weg door rook en vlammen naar boven had gebaand, bediende zich bij het red dingswerk van een touw, uit eenige aan eengeknoopte beddenlakens samengesteld. Aan een venster op de hoogste verdieping, 6 a 7 meter boven den grond, vertoonde zich een jonge vrouw met een kind in de armen, die angstig en vol wanhoop om hulp riep, terwijl de vlammen reeds om haar heen speelden. Men riep haar toe het kind uit het venster te werpen en werkelijk was dat nog de eenige kans op behoud. Nogmaals drukte zij haar lieve ling teeder aan de borst en wierp hem toen naar omlaag, waar zij hem met ver- twijfelenden blik nakeek. Goddank, het kind kwam behouden terecht in de armen van eenige brandweermannen. Daarna slaag de men er nog in, de moeder aan het nij pend gevaar te doen ontsnappen. Den vol genden morgen vond men, bij het opruimen der puinhoopen, 12 verkoolde lijken, ter wijl vier menschen door den val op de straat gedood werden. In een vergadering van de Berlijnsche geneeskundige vereeniging heeft de heer Hansemann, assistent van professor Vir- chow, zich op heftige wijze tegen prof. Behring en diens heilserum verklaard. Hij ontkende, dat het heilserum een „specifi cum" isbewijzen voor de geneeskracht van het serum ontbreken het gebruik er van kan zelfs nadeelig werken, en ont steking der nieren tengevolge hebben. De Mahdi. Volgens berichten uit Caïro hoeft pater Rossignoli in een inter view een treurig tafereel opgehangen van de toestanden in Ouidoerman, terwijl hij daar de gevangene van den Mahdi was. De Mahdi was wanhopig over de verove ring van Kassala door de Italianen. Zeven dagen hield hij zich afgezonderd, daarna verkondigde hij in de Moskee, dat de Ita lianen verdelgd moesten worden. Drie sterke korpsen Derwischen trekken daar toe op naar Kassala. Osman Digna com mandeert een van de drie. Omkooperij heerscht erger dan ooit aan bet Hof van den Mahdi, die een waar schrikbewind uitoefent. Honderden zuchten in kerkers, waar zij bijna geen voedsel krijgen. Van Farijs naar Gent is een afstand van 320 Kilometer, die door een „boemel"- trein in elf uur wordt afgelegd. Een Parij- sche courant heeft over hetzelfde traject evenwel twintig jaar noodig gehad Het nummer dezer courant, dragende den datum 9 September 1874 en op dien datum afgestempeld is bij het centrale postbeheer in België aangekomen met deze mededeeling „Vertrokken zonder adres". De persoon aanwien het blad verzonden is gewor den, is dan ook reeds eenige jaren dood. De eene zijde der courant is geheel be dekt met stempels en bijschriften het laat ste stempel is „Graide-Ceutral 19 Novem ber 1894." Een Amerikaansche (bankier heeft zijn zevenjarig zoontje een verjaargeschenk gegeven, dat tot dusverre zijn weerga niet bezit. Het kostbare cadeau bestaat uit een electrischen spoorweg met een lijn van 180 meter, breedte van de baan 35 cM., en dient tot vervoer van reizigers en goederen. Deze kleinste electrische spoor der wereld in vervaardigd in de fabriek White Bear Like in de nabijheid van SaintPaul aan den oever van een meer in den staat Minnesota. De van een motor van 2 pk. voorziene locomotief trekt twee kleine waggons en i» in den tijd van een halve minuut tot afrijden gereed. Het millionairszoontje bekleedt de verantwoor delijke betrekkingen van stationschef, machinist, conducteur en remmer van dezen elecri8chen trein. Het reizend publiek be staat uit broeders, zusters, neefjes en vriend jes van het jonge mensch, Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Zestal te 's Gravenhage (vacature Heine- ken.)Jonker te Kralingen, Zeijdner te Vollenhove, Heldring to Rotterdam, v. d. Broek te Schiedam, v. Veen te Groningen en Berkelbach v. d. Sprenkel te Gouda. Bedankt voor Middelburg door ds. H. J. de Zwart te Ouderkerk a/d. Amstel. Den 20 November 11. trad voor de Chr. Jongel. Vereeniging „Spreuken 2323a te Middelburg op in het Kerkgebouw (Hof plein) de WelEerw. Zeergel. Heer Ds. J. van der Linde van 's Gravenhage, met 't onderwerp Johannes, de Apostel-Profeet op Patmos. Een talrijke schare volgde met ingespan nen aandacht den zoo hoog begaafden spre ker, als hij ons teekende den persoon des apostels, de plaats die hij innam jonder de andere discipelen; zijne werkzaamheid en zijne openbaringen op Patmos ontvangen. Ondoenlijk is het al de schoone verge lijkingen en passages wèer te geven, die in dit degelijk doorwerkt stuk voorkwa men. Johannes, de engel der Kerk werd gezien in zijne liefde en teedere toewyding aan de Kerk van Christus. Zij deze lezing een voorproeve van de andere die volgen zullen. Middelburg, Namens de J. V. voorn. 30Novemb. 1894. J. G. STEVENSE Secr. Ter verkrijging der acten van bekwaam heid van hoofdonderwijzer of hoofdonder wijzeres, dit jaar gehouden, zijn in het ge heel geëxamineerd 1319 mannelijke en 136 vrouwelijke candidaten. De uitslag daarvan was dat geslaagd zijn: 483 mannelijke of 36.6 pCt. en 83 vrouwelijke candidaten of 61 pCt. Geslaagd zijn dus in 't geheel 566 van de 1455 candidaten, dus bijna 39 pCt. Van de 1380 candidaten die in 1893 geëxami neerd zijn, zijn geslaagd 573 candidaten. dus 41 pCt. O—* December, de tiende en laatste maand in den Albaanschen en vroegeren Romeinschen kalender, is ook de laatste maand van het nieuwere jaar. Het getal harer dagen was afwisselend van negen en twintig tot vijf en dertig, tot dat eindelijk Augustus dit getal op een en dertig bepaalde, zooals hetzelve thans nog bestaat. Onder Keizer CommoduK werd de naam dezer maand veranderd in Am zoniamaar herkreeg, na den dood van dien vorst, weder haar ou den naam van December, die afgeleid is van het Latijnsche decern (tien). In deze maand vierden de Romeinen hunne Saturnalia, ingesteld vóór de stich ting van Rome ter vereeuwiging van de vrijheid en gelijkheid, die, gedurende de gouden regeering van Saturnus, op aarde heerschten, en door eene zonderlinge tegen spraak was zij gewijd aan Yesta de godin der reinheid. Zij draagt den naam van Wintermaand, omdat list begin van den winter gesteld wordt in dezelve te vallen. De Ouden beeldden die maand daarom af onder de ge daante van een jongeling,in het zwart gekleed en met vleugelen voorzien. In zijne rech terhand heeft hij het teeken van Capricor- ■us (den Steenbok), welk teeken van den Dierenriem de zon op den 22sten December intreedt, en in de linkerhand eene schaal vol paddestoelen, welk gewas in December het voordeeligst is in het la.nd, waar deze afbeelding het eerst .gekozen werd. Anderen verkiezen tot die afbeelding eenen sterken man, met beide handen een zware bijl omhoog heffende, om daarmede eenen boom te vellen, welke afbeelding het houthakken, dat in de Wintermaand ge schiedt, ten grondslag heeft. Aardig is ook nog eene andere voorstelling van De cember, waarvan het volgend zesregelig versjs de verklaring geeft: De Wintermaand gelijkt een weduw, (schraal van kaken; Zij dooft het levensvuur in 't rimplig (aanzicht uit De kuchende echo stremt de klanken (van de fluit, Waarmee de dood zich, om de zege, gaat (veriaaken Hij trekt den ouden man reeds bij den (mouw, en zeit Uw tijd is heen, leg af des werelds ijdelheid 1 Maandag 3 Dec. Wentcldinge, voor dhr. P. Dekker door not. Gallis Merens 10 uur 25 canada's grint weg achter herberg Korstanje. En afhei- ninghout, plantboomen, draadpalen. Op St. Janshof Vs gemet hakhout. En voor de Armen van Wemeldinge in Reephoek 34 canada, 4 pruimeboomen, 35 wilgetronken. En achter dhr. Zocher voor dhr. Dekker bü M. Korstanie 1 esch, 8 olmen én op Maal- kote gerooide kersenstammen. Dinsdag 4 Dec. Vllsslngen, op het bofsteedje van Hol- lebrandse door not. de Marot Tak 3 melk koeien, 2 varkens, 20 kippen sn 1 haan, 4000 kilo hooi, stroo, mangels, mest- en kafput, melk- zoldergereedschappen, huis raad, kastklok. mcliskerke, 11 uur by Francke door not. Tak 30 olmen. Woensdag 5 Dec. Wemeldinge, voor P. Dekker door not. Galiis Merens 10 uur in een bosch achter herberg C. Korstanje Wemeldingschen zand weg 130 olmen 1 1,45 M. en 12 esschen Tronken en strobbels. Donderdag 6 Dec. 0»senl«se, voor het Kroondomein door not. v. Meurs 2 uur 62 olmen. Walenhoek. Vrijdag 7 Doe. Zuid Kraaljert, door deurw. Hollmann 11 uur op de Kaai afbraak van een tjalk. En nieuwe hontwaren en loopvarkons. Illttheiu, bjj wed. Barentsen 10 uur door not. Tak 50 olmen. Maandag 10 Dec. Krulnlnge, 10 uur Zanddyk voor de Ambachtsvrouw door not. Gallis Merens olmen. Wissekerke, op Yiietenburg bjj v. d. Berg door not. Roelof opgaande olmen en esschen. Inl. de not. en de pachter v. d. Berg Woensdag 12 Dec. Kondekerke, 10 uur bfi Cath. Roose door not. Loeff een huis, schuurtje, tuin en boomgaard 905 cA. by den molen860 cA. bouwgrond. En 5 A. id. er naast. (Te zien 10 Dec. 9—12 en 1—4 uur.) En om 1 uur geit, 7 kippen, konünen, groot notenhouten kabinet, eikenh. bureau, klok, kleerkist, kachels, groote ijzoron plaat, mangels, mest, mutsaards, steenkolen enz. Ellctvoutsdijk, 10 uur bjj v- d. Hsge door gebr. Bruinooge door not. v. d. Kloes de meestoof met daarhij behoorenden grond 1 H. 51 A. 60 cA. De gebouwen voor af braak. Uortgene. 11 uur in de Stadswynkelf der voor dhr- Dackaerts door not. Roelo. 60 Olmen 2 Essen in weiden in Stadspolder- Donderdag 13 Dec. Ovezande, door deurw. Hollmann by Jan Koen 10 uur nieuwe houtwaren, huis, houdelijke goederen, hoornvee, loopvarkens, manufacturen. middelburg 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak huizen en erven lo Nieuw- straat 91 cA. 2o met tuin Koepoortstraat 130 cA. 3o Heerenstr. 89 cA. 4o Kleine Werfstraat, 68 cA. 5o Kuipeispoort Pakhuis 48 cA. 6o Korte Geere 94 cA. 's lleerenhoek, 10 uur door not. Pilaar Voorstraat A 8 secretaire, 2 chiffonnières, kabinet, 3 bedden met toebehooren, pendnle, klokken, 3 kachels, enz,. En by v. d. Bulck het woonhuis van wylën P. A. de Graag. Wrmcldiiige, St. Janshoek Zandput voor C. Wabeke door not. Merens 70 olmen en esschen 10 uur. Donderdag 13 en 20 Doe. Ooltgensplaat, door not. v. Weel half 11 op het gemeentehuis voor erven Crena de Jongh een bovenwoning met 54,71,60 H- bouw- en weiland, erf en tuin by den Bom mel. In huur by D. Troost. Vrydag 14 Dec. Cat», by M. Meulenberg voor dr. Juda door nof. Roelof 11 uur olmen en esschen. Wolferttdijk, 6 uur by Korstanje door not. Lansen Croin lo. een huis en erf 202 cA. van C Slabbekoorn 2o. een huis, schuur en erf 340 cA. van wed. Musse. Inl. dhr. Slabbekoorn aldaar en dhr. Pelle te Goes- Dinsdag 18 Dec. Domburg, door not. Loeff op Duinvliet 10 uur 5 H. esschen. elzen enz li khyut 5 olmen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 6