Op Vrijdag 30 Mer 1894, DE HOFSTEDE Uocasikg^l ilonemöer 1894 Appel-,Pere-,Kerse-, Essche-, Abeele- en Canadaboomen. Openbare Verkoopinp AANBESTEDING. Overzicht Verkoopingen enz. Afloop verkoopingen, enz. MARKTBERICHTEN. openbaar veikoopen „het hof Krommenhoeke" Het voor de gezondheid zoo nadee - lige bevochtigen van de vingers aan de lippen, bij het tellen van bankpapier, heeft aan een 28-jarigen beambte van een Weener bankiershuis het leven gekost. Hij moest een groot aantal pakjes klein bankpapier natellen, waarbij hij telkens den vinger aan de onderlip bevochtigde, 's Avonds voelde hij een stekende pijn aan de lip, maar sloeg daar geen acht op, voordat er op die plaats een gezwel ontstond. Op aensporing van, zijn familieleden consul teerde hij een geneesheer, die het geval zeer bedenkelijk noemde en een onmid dellijke operatieve verwijdering van het gezwel voorschreef. De operatie had plaats, de pijn verdween, maar drie dagen later stierf d# patient. In de omstreken van Orel (Rusland) heeft een sneeuwstorm gewoed, die ver scheidene dorpen heeft geteisterd. Meer dan honderd menschen zijn vermist en vermoedelijk bevroren. Eet nooit kalfsvleescli, dat in aan raking is geweest met een wond. Te Redange, in het groothertogdom Luxemburg, heeft men de gewoonte den kinderen die aan zieke oogen lijden, een stukje kalfvleesch op de oogen te leggen. De vorige week leed een klein meisje aan de oogen. De ouders, in plaats van den geneesheer te raadplegen, namen een schijfje bloedend kalfsvleeseh en legden dit op de oogen van het kind. Maar zij vonden het zonde het na gebruik weg te doen en het werd gebraden en bij het avondeten gegeten. Zondag evenwel kregen zij hevige pijnen in den onderbuik en wat ook beproefd werd, het hielp niet, zoodat zij eindelijk er toe overgaan moesten de hulp van een geneesheer in te roepen. Deze ontdekte met weinig moeite, dat het verschijnselen van vergiftiging waren, die zich voordeden. De geneesmiddelen, die hij voorschreef hielpen den man, maar de vrouw bezweek den volgenden dag onder de hevigste pijnen. De grootste Zwarte Diamant.'''' De mijnmaatschappijen der Yereenigde Staten hebben de gewoonte zeer hooge premiën uit te keeren aan hun mijnwerkers, die buitengewoon groote blokken steenkool uit de schacht opdelven. Daardoor ontstaat een ware wedstrijd tussclien de putten van denzelfden Staat en de arbeiders wedijveren onderling in werkkracht om den grootsten „zwarten diamant" te verkrijgen, zooals men aan de overzijde van den Oceaan zegt. Uit de mijnen van Roslyn, in den Staat Washington, heeft men een brok steenkool gehaald van buitengewone af meting 7,20 M. lang, 1,70 M. breed en 1,40 M. dik. Het weegt 18.450 KG., dat is 9 ton Jmeer dan de beroemde zwarte diamant uit de mijnen van Hockin Valley. Eenigen tijd geleden werden te Gladbach een hoofdconducteur en een kastelein in hechtenis genomen, beschuldigd van smokkelen op groote schaal van hor loges en saccharine. Terwijl de hoofdcon ducteur in den trein die uit Nederland kwam de horloges uit ons land over de Duitsche grenzen bracht en ze afleverde aan den horlogekoopman Eloetli te Elberfeld, ging de saccharine, waarop een invoerrecht geheven wordt van 250 francs per K.G., juist den omgekeerden weg op. Deze werd uit Duitschland naar ons land gesmokkeld. Op deze wijze is in het laatste jaar voor meer dan 100.000 mark aan saccha rine over de grenzen gesmokkeld. De saccha rine, 40 zakken ieder van één Kg., die bij den herbergier werd gevonden, isin beslag genomen. De Staat moet op deze wijze voor een buitengewoon hooge som aan rechten bena deeld zijn. Verleden week Donderdag kwam de koning van Portugal aan te Cacaes. Ter wijl hij uit zijn boot op de kade wilde stappen, gleed hij uit, viel in 't water en geraakte nu bekneld tusschen de boot en den muur der kade. Zonder zijn kalmte te verliezen dook de koning, zwom onder de boot door en ofschoon de zee vrij on stuimig was, bereikte hij zwemmend het strand, onder het daverend gejuch der menigte. In een badhuisje trok de vorst droge kleeren aan en wandelde naar zijn villa, om koniDgin Dona Amelia gerust te stellen. Men heeft nabij het oude Pompeji een belangrijke ontdekking gedaan. Daar is een huis opgegraven, dat tegelijk met do stad door lava werd bedolven en bijna geheel en al ongeschonden is. Het gebouw is vrij uitgestrekt en bevat onder meer drie bad kamers met bassins van gebeeldhouwd mar mer. De verwarmingstoestellen voor het water, de looden aanvoerbuizen met bronzen versierselen, enz. zijn daarin aanwezig. Het is de eerste maal dat een geheel vol ledige Romeinsche badinrichting wordt ge vonden. Bovendien is het dak van het ge bouw nog onbeschadigd, wat ook van belang is, daar d« huizen van Pompeji door de vulcanische uitbarsting waarbij zij bedolven werden, grootendeels zonder daken zijn. De Wonderman" aan liet ziekbed van Alexander III. Deze, in den laatsten tijd nogal besproken persoonlijkheid, is een Rus sische geestelijke, vader Iwan genaamd. Het merkwaardige van hem is dat hij zelf geen geloof hecht aan de wonderkracht, die men aan zijn gebed toeschrijft. Zijn geheele tooverkruclit bestaat daarin dat hij den zieke geruststelt. Tusschen rijk en arm kent hij geen onderscheid, hij gaat naar eiken zieke, die hem roept en of hij bij vors' of bedelaar i hij ziet in lum slechts een broeder, wiens banden hij in de zijne neemt, wiens klachten hij geduldig aan hoort en wien hij op eenvoudige, bijna va derlijke wijze troostwoorden toespreekt. Het volksgeloof laat zich evenwel er niet van afbrengen dat zijne tegenwoordigheid won deren verwekt, vandaar dat vader Iwan on ophoudelijk op reis is, want uit alle oorden des rijks ontvangt hij brieven, waarin men hem smeekt te komen om zieken te bezoe ken en hij voldoet aan elk verzoek, wan neer liet hem slechts even mogelijk is. Zelfs aan de roepstem van andersdenken den voldoet hij even gewillig. Voor zijn ziekenbezoeken wordt vader Iwan zoo over vloedig beloond, dat hij een schatrijk man zou zijn, wanneer hij niet al het geld, dat hij ontvangt, aan weldadigheid besteedde. Hij wordt dan ook door bedelaars als zijn schaduw gevolgd. Men vertelt o. a. het volgende voorval van hem Vader Iwan had een rijken koopman bezochten op ver langen der familie ook in zijn berk voor den zieke gebeden, waarvoor diens vrouw hem in de kerk een pakje overhandigde. Zonder het in te zien gaf vader Iwan het over aan een arme weduwe, die in de kerk lag te bidden. De koopmansvrouw riep uit „Wat doet gij? Daar zijn 1000 roebels in," waarop hij antwoordde „Hadt gij dat geld dan niet willen weggeven Beschaamd verwijderde zich de rijke vrouw. In zijn vrijgevigheid gaat vader Iwan, die gehuwd is, zoover, dat zijn vrouw zich tot de con sistorie heeft moeten wenden met verzoek, zijn traktement aan haar uit te betalen, wil zij met het gezin geen armoede lijden. Een Londensche jonge dame heeft haar hond op eigenaardige wijze afgericht. Wanneer de straten vuil zijn, is het voor dames heel lastig de japon te moeten op houden, zoodat de randen niet door de modder slepen, en vooral wanner de handen niet vrij zijn door het dragen van pakjes, parapluies of andere zaken, is de last groot. De practische jonge dame heeft er echter iets opgevonden, dat haar in staat stelt haar hond, die anders tot niets nut is, te laten meehelpen aan de taak van rokken schoonhouden. Zij heeft het dier afgericht den sleep voorzichtig in den bek te houden en dan achter haar aan te trippelen, zorgend dat de japon niet in de modder komt. De onlusten in Armenië. Te Londen zijn nog nadere berichten ontvangen be treffende de wreedheden, welke in Arme nië door de Turken zijn gepleegd. De gouverneur van Tiflis beschuldigt den Engelsclien consul, dat hij aanleiding heeft gegeven tot de ongeregeldheden door de bevolking aan te sporen de betaling der belastingen te weigeren. De Turkschc re geering handhaaft echter haar bewering, dat zij onschuldig is en blijft de schuld werpen op de Kurden. Dat vele dorpen verwoest en de inwoners vermoord zijn, wordt niet door de Porte ontkend. In Frankrijk is het denkbeeld geop perd van een belasting op corsetten. Zou hierin niet een belangrijke aanran ding van de pers- en vrijheid gele gen zijn Tel. LAATSTE BERICHTEN. ONS HUIS. Op uitnoodigingnamen we heden een kijk je in het gebouw in de Wagenaarstraat „Ons huis", dat dank zij de milddadigheid der belangstellende Middelburgers van allerlei rang en stand werd opgericht en heden middag voor het eerst zijne deuren opende om bezoekers te ontvangen. Tamelijk veel belangstelling viel deze stichting reeds hedenmiddag na de opening ten deel. Volstaan wij heden met een korte be schrijving van het gebouw. Beneden bevindt zich een ruime nette leeszaal, bedekt met couranten van allerlei richting Recht voor allen en Seingever lig gen heel zusterlijk tusschen de andere cou ranten in.) Voorts een groote étagère waarop zich ten gerieve der bezoekers verschillende wetenschappelijke werken als „Eigenkaard" enz. bevinden. Dan eenige kleine tafeltjes, op een waarvan een sciopticon zich bevindt en ook nog verscheidene spelen als dam-, dominio en schaakspel. (Om geld mag niet gespeeld worden en Kaartspel is steeds verboden) Papier en enveloppen liggen ter vrije beschikking van de bezoekers.' Tafels, étagère evenals lijsten der schilde rijen zij n van Amerilc. greenenhout. De leeszaal zal geopend zijn eiken avond van 710 ure. Op Zon- en feestdagen van 's midd. 12 tot 's av. 10 uren. Van een en ander kan om overwegende redenen afgeweken worden; 24 uren te voren aankondiging op een bord hangende in de leeszaal wanneer de zaal voor een ander doel zal worden gebruikt. Per kwartaal|behoeft slechts 10 cents gege ven te worden en men kan vrij op alle oogenblikken dat ze geopend is gebruik maken van de zaal. Benevens de leeszaal bevindt zich nog be neden een nette kamer voor den concierge. Boven treft men aan een groote zeer ge riefelijke kamer, uitstekend ingericht tot het geven van cursussen in allerlei vrou welijke handwerken. Een groote tafel die tot verschillende doeleinden bij dien arbeid gebruikt kan worden bevindt zich in de zaal. Ook een aanteekenbord op ezel en andere geriefelijkheden bevinden zich hier. Voorts heeft men evenals uit de leeszaal be neden, van hieruit een flink uitzicht op|de om liggende erven. Boven bevinden zich boven dien aan den voorkant twee lieve g. zellige kamertjes, waarin cursussen geleid zullen worden in verschillende vakken als vreem de talen enz. Een ruim bovenportaal zou bij tekort komende ruimte kunnen voorzien in behoefte. Alles is ruim, lucht en gezellig en lokt in één woord tot bezoek uit. Donderdag 22 Nov. Middelburg, halt 2 voor den polder Walcheren levering 350000 straatkinkers in een perceel, Abdy A 52. Vlisslngcn, versch rundvleesch voor de zeemacht aldaar, kostscl ip Bulgia. Opening gezegelde biljetten 2 uur. tVilhclininadorp, voor den Oost-Beve- landpolder steenbestorting aan den oever. Begrooting f 15495. Bestek enz. bjj dhr. C- Snjjder en ter lezing bjj v. Djjke. Aanwijzing 1 3 uur op 15 en 19 Nov. in 'tpolderma- gazjjn. Vrijdag 23 Nov. IMilrlclhui's, 11 uur door gedep. stalen herstellingen enz. aan Zuidmuur van het stationsgebouw. Biljetten half 11 ter prov. griffiie. Bestek en voorwaarden aldaar en te Middelburg, Vllssingen, Goes en Zierikzee Vrijdag aanwijzing. Middelburg, 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal bestuur driejarig on- derhoud van de Rijks Contr'escarpe te Tho- len, behoorende tot de zeewerken in Zeeland. Raming f2410. "Woensdag 21 Nov, Blgsckerke, op het hof Krommenhoeke 10 uur door not. Huvers 1 werkpaard veu- lendragend 15 jaar, 5 melkkoeien, 2 vaar zen, vaavskalf, 4 geiten, 2 varkens, 30 kippon, 10 eenden, paardentuig, karngerief, aardappels. Goes, voor wed. v. Luijk door not. Houwer 10 uur 1 vet varken, 2 mestput- loopers, melk8chaap, trekhond met tuig, groentekar, kruiwagen, mest, kanthooi- boonstokken, erwtenrijs, schuur voor af braak, spekton, hanglamp, kachel enz. '«.Heer ArendsUerke, 10 uur door not. de Ronde Bresser Kerkedykje en Meeldijk voor mr. J. C. R. v. d. Bildt 165 canada, 233 kopwilgen en canada. Ondclnnde, 10 uur voor Fransen v. d. Putte en Zn door not. v. d. Kloes 60 olmen op het dijkje van Tilburg en 180 canada's aan den Groedflk, onder Baarland, van het schenkoldykje. Aanwijzing op het dijkje van Tilburg. Donderdag 22 Not. Wisse, voor jhr. v. Merle aan den dijk tusschen Kruininge- en Stellepolders 10 uur door not. Paardekooper Overman 47 olmen en 50 oanada's. En aan den djjk tusschen Willoutspolder en Nieu wlandscheöO canada's En voor J. Mol 22 esschen nabij Platschorre Vrijdag 23 Nov. Kerkwerve, voor mr. v. d. Vliet in het faillissement van Jacob Hoogenboom 10 uur door not. Franse inspan als 9 werkpaarden 4-20 jaar, 1 halfjarige merrie, 2 melkkoeien, 4 stiertjes, geit, schaap, herdershond, kippen, en haan, geldersch wagentje, tilbury, 1-, drieling-n5 boeren w agens,ploegen, eggen bak- enveeldslede», zwingen, dorschmachien, wan-, rosmolen, zeeften,l snijmachien, boon breker, paardentuigen, handvlasreep, du bbele en enkele zwingelreepen, karn- en molkgerief, mest, hooi, stroo, suikerbieten, granen, 3- aandeelen in de Olydesdaler-Hengsten Asso- ciatie euz. Betaaldag 1 Maart '95. Hloetlngc, in Stadboek op 2 weiden door not. Houwer voor dhr. M. Burger 132 canada, omtrek tot, 2 M. 13 canada omtrek tot 2-20 M. 65 esschen omtrek tot 1.65 M. 1 wilg, omtrek tot 1-80 MA Zaterdag 24 Nov. Bomde, 1 uur aan de haven door not. v. d- Kloes loopvarkens, biggen, nieuw ge- z agd hout. Maandag 26 Nov. Colijnsplaat, 10 uur Prinsendjjk door den rentmeester van het Kroondomein 62 olmen op de hoeven van P. Maas Lz en v. d. Linde. Inl. not. Roelof. Hapelle, in een bosch in de lerken 10 uur voor M. Burger door not. Houwer 42, olmen tot 2.08 M. 57 esschen 1,60 M. 5-jarig hakhout op streep, strobbols en knieën; en verpachten het bosch in de her berg te Wemeldinge voor 8 jaar in 2 pere. Dinsdag 27 Nov. Serooelierke, 1 uur door not. Tak voor A 13 afbraak en meubelen, 2 eikenhouten kabinetten, 2 linnenkasten, bureau, stoelen, uittrektatel, ronde tafel, 3 bedden, klok,trog standers enz. Woensdag 28 Nov. '9 Gravenpolder* bjj P. Rjjk door not Overman 10 uur een huis en erf 145 cA van Meulblok. Mellalterlie, 11 uur by Francke door not. Tak 30 olmen. Hapelle, half 11 voor dhr. v. Idsenga door not. Gallis Merens 92 o men Postweg en dorp. Daarna bjj Hanson voor dhr. Dek ker 37 olmen 1,27 tot 2,32 M. in den aanwas op hofstede erven Staal Kattondjjke. Donderdag 29 Nov. Middelburg, half 1 op de Werf door deurw Kouion houtwaren. 's Gravenpolder, 10 uur door not. Paardekooper Overman 600 olmen en cana da's aan 's Gravenpoldersche straaten 4 olmen op hofstede jhr. de Jonge. Te begin nen bj) de Vier Linden. Vrijdag 30 Nov. Goes, half 11 in den boomgaard Karne- melksput voor mevr. Wed. Paardekooper appel-, pere-, kerse-, essche-, abeele-, canada- boomen. Inl. dhr. Pelle. Maandag 3 Dec. Wemeldinge, voor dhr. P. Dekker door not. Gallis Merens 10 uur 25 canada's grint weg achter herberg Korstanje. En afhei- ninghout, plantboomen, draadpalen. Op St. Janshof Vs gemet hakhout. En voor de Armen van Wemeldinge in Reephoek 34 canada, 4 pruimeboomen, 35 wilgetronken. En achter dhr. Zocher voor dhr. Dekker bij M. Korstanje 1 esch, 8 olmen ën op Maal- kote gerooide kersenstammen. Woensdag 5 Dec. Wenic Idfnge, voor P. Dekker door not. Galiis Merens 10 uur in een bosch achter herberg C. Korstanje Wemeldingschen zand weg 130 olmen 1 1,45 M. en 12 esschen Tronken en strobbels. December. Goes, in het Slot Ostende uur door not. Muloek Houwer voor Wed. den Boer haar logement Waaihoek. MIDDELBURG. Door de commissie van spijsuitdeeling aan minvermogenden alhier werden Zaterdag in haar lokaal in de Simpelhulsstraat, aanbesteed de in dezen winter benoodigde steenkolen, schenkel- vleesch, spek en gort. Minste inschrijvers warenvoor steenkolen (Eng.) P. C- Ludikhuijzen voor f0.92, (ruhr) H. J. Dronkers en Co. voor f0,68 per HL. voor rundvleesch M. van Os voor f0.67 en voor spek S. van Bakergem (bij loting) voor f0.59 per kilogra De uitslag der aanbesteding voor gort kan eerst later worden medegedeeld. M. C. GOES. Zaterdag werd door de commissie voor de (Economische Spijsuitdeeling aan besteed de levering voor den winter 1894/95 van de navolgende artikelen, en gegund als volgt: Wed. Joh. de Jonge-Vertregt de Gort per 100 KG. ad f8,90, Ph.Wesselsde Rijst idem f 10, Wed. Joh. Ossewaarde Amerikaanscli Spek idem f 46.95 en Jan de Jonge, Versche Selderij per Kilo ad 7 cent. Voor Extra Family Beef was geen inschrij ving ontvangen. BlKGEBLIJIiE MAÜÏÏ™ Van 17 - 19 Nov. MIDDELBURG. BevallenL. de Bree geb. van Liere d. J. Poerstamper geb. Minderhout z. A. P. Blokpoel geb. Bec kers d. OverladenM. A. Harthoorn 15 m. z. C. Vos ongeh. d. 32 j. - H. Wiesner 2 j. en 3 mnd. d. GOES. Ondertrouwdden 16, Arij Hendrik Vendeville 45 j. wed. van Pietornella van Lieren met Maatje Krjjnse 29 j. ongehuwd. Willem Lipljjn 23 j. jm. en Johanna Ca- tharina Tierie 22 j. jd. Van 10 17 Nov. VLISSINGEN. Ondertrouwd L. Simonse jm. 21 j. en H. A. Oo, lemansjd. 25 j- A. J. Paasse jm. 27 j. en E. J- Meeuse jd. 25 j. K. F. Kokelaar jm. 26 j. en H. Ter' mond jd. 29 j. W. Bommelje jm. 22 j. en J. W. Maas jd. 23 j. Getrouwd F. Hendrikse jm. 34 j. en A But jd. 23 j. A. J. P. Hooze jm. 24 j. en M de Roo jd. 20 j. M. van de Grijp jm. 26 j. en J. Buisman jd. 25 j. A. Maquelin jm. 27 j. en A. Hendriks» jd. 22 j. J. Been jm. 38 j. en C. A. de Koning jd. 29 j. BevallenM. F- van Hecke geb- van Deijck z. S. C, van Dilst geb. de Lijser z. J. W. Bosmans geb. Schot d. E. J. A. H. Korff geb. Kloeg z. L. Krijger geb. Willeboordse d. M. F. Lute geb. Provoost z. J. J. Embregts geb. Verton z. L. Willemse geb. Janse i. N. A. Klijberg geb. Viutioen d. (levenloos). D. J. Colfln geb. Caljouw d. (levenioos). Overleden: J. van Triel man van M. F Rejjniers 31 j. T. Janse d. 11 m. A- Knujjt z. 4 w. M. Roskam wed. van L. Kejjn 70 j. E. Houweling jm. 23 j. M. de Munck man van G. Fritz 48 j- A. van den Bovenkamp man van A. de Reus 36 jaar. Ovejr.itn«1, 19 Nov- '94. Op de heden al hier gehouden veemarkt waren 71 stuks vee aangevoerd. De handel was levendig. Het vee ging vlug var. de hand. AXEL. 17 Nov. 1894. Oude Tarwe f7.25 a f7.75. Niouwe Tarwe f6.- a f7.-. Rogge f4.75 a f5.25. N. Win- fergerst f6.50 a f7.—. Zomergerst f5.50 a f6.—. Haver f5.— a f6. Kookerwten f7.75 a f8.50. Voererwten f7.— a f7.50. Paardenboonen f 6.50 a f7.—. Lijnzaad fOO-— a fOO. Koolzaad fO.— a fO.— Alles per 100 K.G. Koolzaad per Heet. Aardappelen 13.— per 104 KG. Rotterdam, 19 Nov. 189 i Kookerwten 25 a 50 cent lager Nieuwe tarwe 20, Rogge 10 en Zomergerst 25 cent Buitenlandsche vast, Meel 25 cent hooger Tarwe jarigef 5,50 a - 6,75 Tarwe (nieuwe) 4, 5,75 Rogge nieuwe - 2,75 - 4.30 Wintergerst(nieuwe) - 2, 3.75 Zomergerst. - 2,— - 3.75 Chevaliergerst -2,50 4,— Haver(jarige) -1,25 - 2,75 Paardenboonen -0,— - 0,— Erwten5,50 8,— Kookerwten -5,50 8,50 Bruine Boonen (nieuwe) 14,— -10,75 Witte- 7,50 13,50 Kanariezaad - 7,— 9,75 K ooizaad- 0.— 0,— Lijnzaad9.— - 10,25 (,p de VEEMARKT van heden waren aan gevoerd 000 paarden, 000 magere en 277 vette runderen, 77 vette kalveren, 1 nuch- teie kalveren, 1365 schapen of lammeren 613 varkens, 0 biggen, 2 bokken De prijzen waren als volgt: vette runderen le qual. 64 aOO, 2e qual. 58, 3e qual. 52 a c kalveren le qual. 95, 2e qual. 85 a 80 schapen le qual. 50, 2e qual. 45 c. varkens le qual. 18' 2e qual. 17' 3e qual. 00 ct. licht soort 00 a 00 c. Vlasbeur8 23715 steen blauw. 1136 steen wit. Zeeuwsche EIEREN f5.60 a f5.80. AJUIN 6000 balen, 50 en 30 cent. Aardappels. Zeeuwsche jammenf3.50 a f4Zeeuw sche blauwe f3.— a f3.20. Poters Zeeuwsche f 1.75 a f 1,50. Westlandsche klei f0,00 a fO.OO. Geldersche kralen fO.OO a fO. Geldersche blauwe f 3.00 a f 3.20 Geldersche witte 11.80 a fl.90 Champions 2.75 a I 3. Duitsche rooie f2,50 a f2,70 Fan de Makelaars Cantzlaur en Schalk wijk te Rotterdam. MEEKRAP. Iets hooger gehouden waar- dooi er minder omging. 1894 onb. (13 a 1131/» naar kwaliteit gedaan. PETROLEUM. Loco 15,50 gedaan. Ingezonden «S(ukkon. SUIKERFABRIEK. Mijnheer de Redacteur! Ik zie in de advertentie van de verga dering die Dinsdag 20 Nov. in de Prins van Oranje zal gehouden worden, dat die uitsluitend voor de onderteekenaars toe gankelijk is. Te Zierikzee was de toegang voor ieder opengesteld, met dat gevolg dat nog ver scheidene nieuwe leden toetraden, en al is de zaak nu zoo ver, dat dit niet zoo hard noodig is voor de commissie, toch zijn er nog landbouwers, die wel reeds vroeger hadden kunnen teekenen, doch dit verzuimd hebben en die nu nog in de gelegenheid zouden kunnen worden gesteld. Een belangstellend landbouwerdie reeds toegetreden is, Schouwenaar. (Wij hebben van dit denkbeeld mededee- ling gedaan aan den Voorzitter, ten gevolge waarvan de advertentie gewijzigd is en iedereen de Vergadering kan bezoeken, dis niet om 10 maar om Elf uur beginnen zal. Redactie). ADVERTE.NTlEiN. Vriendelijk dank aan allen die my op 16 dezer blijken van belangstelling ge geven hebben. P. BOONE Pz. Sr. Koudekerke, 19 Nov. 1894. Voor de bewijzen van deelneming, betoond bij het overlijden onzer geliefde moeder en behuwdmoeder, S. MEIJERS Wed. F. Maljers, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam L. MALJERS. Aagtekerke, 15 November '94. In het midden van al mijne kinderen mocht ik j.l. Woensdag mijn JOen JAARDAG vieren. Hartelijk dank aan allen die in woord en daad zoo ondubbelzinnige blijken van belangstelling gaven. Bovenal dank aan den God mijns levens, die mij tot op dezen oogenblik zoo trouw geleid en rijke lijk gezegend heeft, en in Christus de blijken zijner gunst van dag tot dag hernieuwt. Middelburg, 17 Nov. 1894. WED. J. C. DEKKER. Voor de vele zeer gewaardeerde blijken van deelneming ons betoond tijdens de ziekte, alsook na het overlijden van onzen innig geliefden echtgenoot, vader, be huwd- en grootvader Karei Johannes Hendrik Wasch, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam Wed. E. WASCH—Mathlbnek. De Notaris HUVERS zal op des voormiddags te 10 nren, op de hofstede „Het hof Krommenhoekein de gemeente Biggekerke, in het ./ft 1 zeer schoon Werkpaard, oud 15 jaar (veulendra- gend), 5 extra baatgevende Melkkoeien, 2 jaiige Vaars, lVs jarige Vaars, Vaarskaif, 4 Geiten, 2 Varkens, 30 Kippen, 10 Eenden, enz. Paarden tuig, Karngerief, diverse Gereed schappen,een partij AARDAPPELEN en wat verder zal worden gepre senteerd. des voormiddag8 ten IOV2 ure, in den boom gaard genaamd „de KabnemelksPut" te Goes ten verzoeke van Mevrouw de Wed. J. Paardekooper van Informatiën te hekomen ten kantore van den heer W. Pelle te Goes. TE KOOP OF IN RUIL Ken Veerewagen en Wielen, zeer goed voor driewielskarren, bij I. VAN EIJZEREN, Smid Aagtekerke. UIT DE HAND TE PACHTEN genaamd gemeente Biggekerlce, samen groot 14 Heet., ^4 Aren, 10 Centiaren, geheel of bij gedeelten. De gehouwen met ongeveer 4Vs Gemet zijn ook uit de hand te koopen. Inschrijvingen worden ingewacht voor of op 29 November 1894, ten kantore van den Notaris HUVERS te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3