.1 Ingezonden Stukken. Overzicht Verhoopingen enz "laatste berichten. Pieter Boone Pz. Heinkenszand, l>e storm heeft ook in deze gemeente belangrijke schade aan gebracht. O. a. Bij A. d. L. werd een stuk van het dak eener schuur opgenomen. Bij E. H. aan een onlangs nieuw gebouwd huis werden een goot en verscheidene dakpannen afgeslingerd. Op de buitenplaats Bloemenheuvel en op andere plaatsen werden verscheidene hoornen ontworteld. Bruinisse. Van de 12 in het Mastgat liggende schepen, sloegen er heden nacht bij hevigen stormwind drie van voor hunne ankers. Een schip geladen met kopererts werd door den wind op „den blinden dam" ge worpen, met het ongelukkig gevolg dat het schip zonk, nadat de bemanning met hun roeiboot hun vaartuig hadden verlaten. Heden voormiddag hebben enkele schip pers van hier, bij laag water, nog een gedeelte van den inventaris aan den wal gebracht. Twee andere schepen, een geladen met rijst, de ander zonder lading, werden tegen den dijk geslagen. Een schip weer losge komen, en inmiddels door de bemanning verlaten zijnde, werd door den wind verder opgezweept, zonder dat men er tot heden toe in heeft mogen slagen iets van het schip terug te vinden. Het andere schip heeft slechti een klein lek bekomen, en kan reeds spoedig zijn reis voortzetten. Bruinisse. De molenaarskieeht van dhr. C. M. V. alhier, had bij Int smeereu van de as, terwijl de molen in gang was, het ongeluk met zijn rechterhard tusschen de as en daarboven liggend stuc hout be kneld te raken. Juist vóór da de hand op een plaats zou komen waar totale ver plettering niet kon uitblijven, kon de on gelukkige zijn hand terug treken, zoodat, hij waarschijnlijk slechts het gebruik van een duim zal moeten ontberen In de vergadering van aandeelhou ders der Mij tot exploitatie vai staatsspoor wegen op 26 dezer zal behaideld worden een voorstel tot het verleenei van mach tiging om aan de stoomvaaimaatschappij 7>e eland 3 miljoen gulden I 3Vs percent te leenen, tegen eerste venand op hare bezittingen. De Zeeland heft dat bedrag noodig uoor nieuwe booten teneinde de concurrentie tegen de lijn Hoek van Holland vol te houden. Vlissingen. Eegenten an het Gast huis bebben op de voordrach voor bin nenvader en binnenmoeder gplaatstE. N. Klittenberg, agent van plitie alhier eu diens echtgenoote en K. J Yerlint en echtgenoote, in gelijke betrekkng te Yeere. Uit dit dubbeltal zal de pmeenteraad .eene keuze deun. Terneuzen. Bij de gistern gehonden verkiezing, wegens periodiek aftreding, van 4 leden voor de Kamer vn Koophan del en Fabrieken alhier, werdn herkozen de hh. H. C. E. v. IJsselsteiji L. Schalk enP. A. v. d. Velde en gekten J. C. J. Kolijn, resp met 36, 36, 31 q 28 van de 52 stemmen. Er zijn 193 kiezes. De heer J. A. de Jonge, aftr. lid, bekwm 25 stem men. Een onaangenaam voorvaoverkwam Zondag een Haarlemschen preikant, die een preekbeurt te Noordwijkfhout zou vervullen. Vertrouwende op ei gezegde van een conducteur dat de treil die tegeu 9 uur van Haarlem in de ricting Den Haag vertrekt, te Piet Gijzenhig stopte had hij in dien plaats genomej Toen de ze (een sneltrein) niet te Piet ijzenbrug stilhield, bracht de predikant de noodrem in werking en nadat de trein t< stilstand was gebracht, verzocht hij te ngen uit stappen. Dit werd hem echter nt toege staan hij moest tot Leiden do-gaan eu bovendien werd proces-verbaal t*en hem co Drie koeien van den veehadelaar J. Van Vliet uit Overschie en gnende te Oud-Beierland, welke als lijdende in mond en klauwzeer, vervoerd werden,;ijn door de politie te Oud-Beierland in hlag ge nomen en op last van den rijksveeits afge maakt. Dronken achter het lij k van :n kind! Eenvissclier te Corinchem, e Zater dag zijn kind moest begraven, as den vorigen avond ter zake van he maken van burengerucht en het zich ii verre- gaanden beschonken toestand kinden, naar het politiebureau overgebiht en moest dien morgen, nog niet gehl ont nuchterd, huiswaarts gezonden wden om zijn treurigen plicht te gaan volbngen. Niet steeds is de liefde htendig van duur! Eenigen tijd geleden had te Veedam een bruiloftsstoet zich op weinigvóor- komende wijze ten raadhuize bt-yen. De bruid nl. werd door haren brufegom in een wagentje gereden, want loop kon zij niet. Maar de liefde, had hieiover alle bezwaren doen heenstappen. !ijde kinderen bestrooiden den weg, dool het paartje genomen met bloemen en 't al rozengeur en maneschijn. Bekoeld is feter thans de laaie hartegloed en manliefaat met toestemming zijner eega naarLoóok. Het stormweder heeft hier eiaar ook buiten ons vaderland mensenle vens gekost en stoffelijke schade beroknd. Te Parijs regende het compleet pajen. Een voorbijganger werd gedood doóben stuk schoorsteen een koetsier door en pan een vrouw door een paard, fier welks hoeven de wind haar wierp. -Te Londen ging de storm vergezeld van een hevig onweder en hagel. Eenige rivie ren in Engeland zijn overstroomd. Volgens de waarnemingen had bij weten nog nooit zulk een hevige storm in Engeland gewoed. Vele schepen in het Kanaal strandden. Te Ath (België) stortte een fabriek in en een daaraan grenzende woning, twee man nen werden gedood, andere bekwamen ern stige verwondingen. Ook Brussel, Ostende en andere plaatsen leden veel stormschade. De telegrafische gemeenschap tusschen Nederland en België en Nederland en Duitschland is verbroken. Alleen Bremen en Antwerpen zijn nog met ons verbonden. Een wagen van den trein te Esschen geraakte Maandagavond door den storm in beweging en werd eerst te Eoozendaal in zijn loop gestuit. -De toestand van prins Bismarck blijft steeds onbevredigend. De oud-kanselier wordt gekweld door hevige zenuwpijnen. Wel is waar bestaat er geen onmiddellijk levensgevaar, maar toch is men in Bis- mareks omgeving volstrekt niet gerust over den loop, dien deze ziekte zal nemen. Koning Louis Philippe speelde gaarne een spelletje whist. Doch ook daarbij ver loochende hij zijn bekende zuinigheid niet. Hij heeft dientengevolge eens een gevoelig lesje moeten aannemen. Op zekeren dag speelde hij met een vreem den gezant en liet hij een louis d'or op den grond vallen. Onmiddellijk moest het spel gestaakt worden en zocht Zijne Majesteit onder de tafel naar het gevallen geldstuk. De gezant zei niets, nam een bankbiljet van 1000 francs uit den zak en stak het aan om den koning licht te geven bij het zoeken onder de tafel. In het Fransche leger komt het nog al eens voor dat jongelieden van den dienst trachten af te komen door het veinzen van kwalen. Een merkwaardig staaltje daarvan vermeldt een Fransch blad. Een milicien die bij de dragondere was ingedeeld, beweerde een stijf been te heb ben, tengevolge van een breuk der knie schijf. Er was echter geen spoor van znlk eene breuk te ontdekken, zoodat de man werd goedgekeurd. Hij liep en handelde echter steeds, alsof zijn eene been van hout waszelfs als hij te paard zat en men hem in draf een kwartier en langer liet rond rijden. Hij werd voortdurend nagegaan, maar steeds hield hij zich goed. De doc toren begrepen er niets van zij poogden door niet al te zwaren druk het been te buigen, maar tevergeefs. Na acht maanden werd hij daarom naar het hospitaal ge zonden, en daar kwam de chef achter de waarheid. Op een morgen kwam hij met zijn assistenten naar den patient, liet hem zijn kniebreuk nog eens vertellen en zcid» toen: „Mijneheeren, we staan hier vooreen zeldzaam geval een breuk, die geen ander spoor heeft achtergelaten dan een stijf ht id. We zullen trachten die weg te nemen. Het eenige middel is het heen dat blijkbaar slecht gezet is, nogeens te breken. Ver moedelijk zal dat gebeuren op dezelfde plek als de eerste breuk." Nauwelijks had de man die woorden ge hoord of hij riep „Onnoodig majoor sprong op en liep even goed als de beste In den oorlog .van 1870 voerde Ca- simir-Perier, de tegenwoordige president der Fransche Eepubliek, het bevel over een compagnie der garde mobile, die stond te Bagneux. Onder zijn manschappen, zag hij een jongen boer, die uitmuntte door zijn koelbloedigheid en zijn voortreffelijk schieten. „Uitstekend, vriendvoegde Perier dien jongen man eens toe. „Ik zal zorg dragen, dat ge een medaille krijgt. Maar zeg mij eens, waar hebt ge zulk schieten geleerd'?" De jonge man schrikte; doch eindelijk stamelde hij: „Wel, kapitein, wanneer de waarheid dan toch moet gezegd worden, dan heb ik het geleerd op de hazen van uw eigen landgoed De kapitein heeft zijn woord gehouden Hij heeft zijn hazen vergeten en alleen de herinnering aan de gevallen Pruisen be waard. Buiten verantwoordelijkheid der redactie (Stukkeu -worden in geen geval teruggezonden). Mijnheer de Redacteur! Sta mij toe dat ik het laatste schrijven van den heer S. nog kortelijk beantwoord. Was het eerste schrijven reeds eenigs- zins warm, het tweede vloeit over van ver wijtingen. Nu heet het dat ik mij op een terrein begeef waar ik niet thuis behoor, dus dat wij, die niet tot het geachte gezelschap der raadsleden behooren, eenvoudig mogen toekijken en zwijgen. Waar ik met cijfers bewijs dat de ge meente zwaarder belast wordt door den aankoop van het bewuste perceel, wordt mij zoDder wederlegging gezegd Uwe cij fers zijn uit de lucht gegrepen. Ik heb trachten te bewijzen a. dat het huis in kwestie voor onze gemeente een weeldeartikel is. h. dat er, wanneer het in publieke vei ling was aangekocht, minstens f 1600 zou zijn gespaard geworden, c. dat indien het tegenwoordig gemeente huis te klein was, er nog wel andere middelen te vinden waren, d. dat zonder hooge kosten geen redelijk huis voor een hoofd der school kan wor den bijgebouwd, en zonder vorm van proces wordt mij uil de hoogte geantwoord, dat mijne be rekeningen allen grond missen, en uit de lucht gegrepen zijn. Laat het mij en anderen gemeentenaren dan gezegd zijn, dat indien zij soms lust wen8chten te gevoelen op te komen voor de belangen der gemeente, zij zwijgen moeten. U begrijpt dat ik do cirkelredeneerin- gen van Slabbekoorn evenmin langer wil volgen. Ik hoop echter dat waar wij als onmon dige kinderen worden behandeld, de heeren ons ook van de beurs zullen blijven en dus hierin ook zullen toonen dat zij .niets met ons te maken willen hebben. We zullen echter zoo vrij zijn, indien de verkiezingen naderen, Slabbekoorn c. s. te vragen op wslke wijze zij denken dat de belangen der gemeente het best worden behartigd. U dankzeggend t. t. Kapelle. J. DE JONGE. SCHOUWING. ST. LAURENS 19 Nov. AAMtËSTtDlXG. Zaterdag 17 Nov. Goes, door Oeconomische spfjsuitdeeling voor 3 uur aan het lokaal der spijskokery, inschrijvingen met monsters van gort en rijst, levering voor dezen winter gort. rijst, ame- rikaansch spek, 14,16 per kist, family-beef. versche selderij Middelburg, Simpeihuisstraat door de commissie van spijsuitdeeling half 3 levering steenkolen, schenkelvleesch, spek en gort. Biljetten bij dhr. van Teylingen. Donderdag 22 Nov. Middelburg, half 2 voor den polder Walcheren levering 350000 straatkinkers in een perceel, Abdij A 52. Vlissingen, versch rundvleesch voor de zeemacht aldaar, kostsc! ip Bulgia. Opening gezegelde biljetten 2 uur. Donderdag 15 Nov. Vlissingen, 2 uur het inGastbuis door not. de Maret Tak inboedel, bed met toebe- hooren, vloerkleeden, kleederen, huishoud- lir.non, goud en zilver. Woensdag 10—12 en 2—4 uur. Vrijdag 16 Nov. Middelburg, door not. Verhulst voor firma de Broekert gezaagde en ongezaagdé houtwaren, delen, schrooten, afzaageinden, olmenplankhout epz. Arnemuiden, ten gemeentehuize 2 uur 100 voer kompost. Vllselngen, door deurw. Hendrikse bij het havenstation afbraak. Houdrkerke, 2 uurin Pax Intrantibus door not. Slegt lo. een huis, schuur, erf en bleek Klein Brigdamme (wasch- en bleek- inrichting). 2o. 2 A- 67 cA. bleek (bouwter rein). Daags voor- en op den koopdag te zien met bewijs. Campcrlnnd, op hofstede L. Wisse door not. Roelof voor Henri Tak 20 olmen en 5 esschen. Oudrlandr, door not. Pilaar voor 7 jaar verpachten bij wed. Louis lo. een boomgaard Tolhoek 32970 cA. 2o. een weide 33756 cA. 3o. een boomgaard Noorderschuurhoek 5687 cA. 4o. een boomgaard aan het dorp. Inl, dhr. J. A. Bevier de Fouw. lersckc, 12 uur door not. Prins bij v. Wageningen een huis Oesterslraat 36 cA, van wfilen wed. v. Noorden- Oudelandin Tolhoek op hofstede wijlen Joh. Mol Szoön door not. Pilaar 10 uur 57 olmen in 3 perc. en in massa. Een partij vrucht- en tronkboomen en 13 canada's, 1 eik. Voorts rosmolen, karnmolen, dilthou- ten, afheining.damhekken. En op de hofstede van Joh. v. Wingen vruchtboomen. Daarna in de herberg voor afbraak lo. al de gebou wen op gemelde hofstede in Tolhoek, in perceelen, waaronder de schuur met bescho ten pannendak 47 by 13'/,. 2o. De schuur met rieten dak 40 M. Inl. dhr. dhr. J. A. Bevier de Fouw en de notaris te Goes, Bezichtiging bij Jacob de Jager Wz. Zaterdag 17 Nov. Borsele, aan de haven door not. Kloes 1 uur loopvarkens, biggen, nieuw gezaagd hout. Maandag 19 Nov. Wolfertsdijk, voor wed. Machielse door not. Pilaar op de hofstede van v. d. Bliek 58 canada's 10 uur. Woensdag 21 Nov, Blggckerke, op het hof Krommenhoeks 10 uur door not. Huvers 1 werkpaard veu- lendragend 15 jaar, 5 melkkoeien, 2 vaar zen, vaarskalf, 4 geiten, 2 varkens, 30 kippen, 10 eenden, paardentuig, karngerief, aardappels. Goes, voor wed. v. Luy'k door not. Houwer 10 uur 1 vet varken, 2 mestput- loopers, melkschaap, trekhond met tuig, groentekar, kruiwagen, mest, kanthooi bronstekken, erwtenrijs, schuur voor af braak, spekton, hanglamp, kachel enz. 'slleer Arcndskerlte, 10 uur door not- de Ronde Bresser Kerkedijkje en Meeldijk voor mr. J. C. R. v. d. Bildt 165 canada, 233 kopwilgen en canada. Ondclandt-, 10 uur voor Fransen v. d Putte en Zn door not. v. d. Kloes 60 olmen op het dijkje van Tilburg en 180 canada's aan den Groedijk, onder Baarland, van het schenkeldijkje. Aanwijzing op het dnkje van Tilburg. Donderdag 22 Nov. Wisse, voor jhr. v. Merle aan den dijk tusschen Kruiniuge- en Stellepolders 10 uur door not. Paardekooper Overman 47 olmen en 50 oanada's. En aan den dijk tusschen Willoutspolder en Nieuwlandsche 50 canada's. En voor J. Mol 22 esschen nabij Platschorre. Vrijdag 23 Nov. Kerkwcrve, voor mr. v. d. Vliet in het faillissement van Jacob Eoogen'ooom 10 uur door not. Franse inspan als 9 werkpaarden 4-20 jaar, 1 halfjarige merrie, 2 melkkoeien, 4 stiertjes, geit, schaap, herdershond, kippen en ha„n, geldcrsch wagentje, tilbury, 1 drieling- en 5 boerin wagens, ploegen, eggen, bak-en veldsleaeE, zwingen, dorscbmachien, wan-, rosmolen, zeeften.l snijmachien,boon breker, paardentuigen, handvlasreep, dubbele en enkele zwingelreepen, karn-en melkgerief, mest, hooi, stroo, suikerbieten, granen, 3 aandeelen in de Clydesdaler-Hengsten-Asso- ciatie euz. Betaaldag 1 Maart '95. Hloetinge, in Stadboek op 2 weiden door not. Houwer voor dhr. M. Burger 132 canada, omtrek tot 2 M. 13 canada omtrek tot 2.20 M. 65 esschen omtrek tot 165 M. 1 wilg, omtrek tot 1.80 M. Maandag 26 Nov. Colijnsplaai, 10 uur Prinsendfjk door den rentmeester van het Kroondomein 62 olmen op de hoeven van P. Maas Lz en v. d. Linde. Inl. not. Roelof. Men seint ons uit Vlissingen. Het Engelsche stoomschip Seasprae, van Londen, bestemd naar Gent, heeft heden middag bij 't binnenloopen alhier bij beman ning eene Belgische zeiisloep overvaren, waarin acht mannen zaten, die allen verdron ken, met uitzondering van den Belgischen rivierloods D., welke door schipper H. gered werd. Reeds [werden de lij|k a gevonden van schipper M. de Munck en den roeier Bo- venkamp. De lijken der overige opvaren den worden nog vermist. Leestafel. Ter aanbeveling voor feestgeschenken verdienen nog melding Binnen ijzeren muren. Een verhaal uit den Fransch Duitschen oorlog, door Annie Lucas, vertaald door Alma. Nijmegen P. J. Milborn. Dit lijvige boekdeel in zeer fraaien band met gouden letters, bevat een verhaal van de lotgevallen der Fransche legers in '70 en van de leidingen Gods met enkele bijzondere personen. De oorlog een geesel, doch voor enkelen ook een oor zaak van geestelijken zegen. De schrijfster geeft hiervan treffende voorbeelden. Het is een treffend verbaal, waarin de afwis selende briefvorm de belangrijkheid van den inhoud verhoogt. Dit boek zal nog wel meerdere drukken beleven dan dezen tweeden. Cassy. De kleine pelgrim met den klei nen last, door Hesba Stretton. Van deze vertaling geeft de weesinrichting reeds een zesden druk uit; en ook deze zal de laatste wel niet zijn. De schrijfster van Jessica's eerste gebed heeft de geheel eenige gave van diep medegevoel met de sociale ellen- digen in Londen, en van een diepen blik te kunnen slaan in de zielen dezer ellen- digen. Daar drijft nog zooveel goud op dat schuim. Wij vestigen nog de aandacht op De Weezenalmanak voor 1895, van de Weesinrichting; als vorige jaren is weder voor boeienden inhoud en plaatjes gezorgd. De Christelijke Scheurkalender voor 1895 van dezelfde voldoet weder uitstekend. De voorzijtjes zijn van ds. v. Melle uit Nij kerk; het schild is frisch. De Almanak voor de Jeugd voor 1895 is zoo mogelijk nog schooner dan zij no voorgangers. Wie zijn kinderen een goed- koopen degelijken Almanak met veel ver halen en platen en een aantrekkelijke titelplaat, rebussen en veel verscheidenheid wil aanbieden, die bestelle dezen van de Weesinrichting. Ook de Muurtekstenvan dezelfde firma, met hun verzilverde ingesneden bijbeltek sten en terzijde in zachte kleuren uitgevoerde illustratien, zijn een sieraad voor de huifj kamer. Het hand- en drukwerk van de Wees inrichting kan onzes inziens met het beste w edijveren. De Psalmen van Donner, uitgever D Donner te Leiden, zijn bijna compleet. Afl. 29 ligt thans voor ons de leerrijke bondige verklaringen bij eiken psalm lokken zeer tot kennismaking uit. V an Een jaar op reis in dienst der Zending door Lion Cachet, uitgave J. A. Wormser Amsterdam, is thans afl. 7 verschenen. Reeds spraken wij onze ingenomenheid met dit onderhoudend geschreven boek over de Zen ding uiten behoeven daarvan geen woord terug te nemen. Afl. 7 bevat onder meer de photographieën van ds. Witteveen, de zendelingen Vermeer, Wilhelm, Zuidema en Horstman en van het door Wilhelm ge stichte Opleidingshuis te Poerworedjo met vele belangrijke herinneringen voor onze Zendingsvrienden. Afloop verkoopingen, enz. OVEZANDE. Door not. Paardekooper Over man is Woensdag ten verzoeke van de eerst ingeschreven hypothecaire schuldeischers ten laste F. Schijf Jr. verkochtEen woonhuis en erf alhier groot 3 aren aan dhr. M. West dorp Hz. alhier voor f210; en een dito groot 3 A. aan dhr. H. A. Mol te Ou- delande voor f140 benevens de„onkosten. Door den ontvanger der registratie en do meinen .te Middelburg zijn voor zeven jaren verpacht de spoorweg-overhoeken, zijkanten van wegen, kanaal en dijken van de vis- scherij in de rijkskanalen, alles op Walche ren, nl.: 1°. Te Vlissingen Vrijdag 2 November. Pachters werden van perceel 1 W. Briels- man Az- voor f45; p. 2 dezelfde voor f 50; p. 3 J. van den Broeke voor 140; p. 32 dez. lfde voor f46; p. 45 dezelfde voor f3; p- 4 P. Stroo voor f 85; p. 5 wédo H. Stroo voor f50; p. 6 dezelfde voor f 55p. 7 voor f 22 8 voor f 30p. 9 voor f 35p. 13 voor f80; p. 27 voor f70; p. 29 voor f27; p. 33 voor f 1, allen aan J. C. Roos; p 11 0. Theune voor f 60; p. 21 dezelfde voor f 100; p. 36 dezelfde voor f40; p. 12 voor f80; p. 13 voor f80; p. 14 voor f76; p. 37 voor f3, allen aan C. Kodde; p. 15G.de Korte, voor f 40; p. 16 C. Mortier voor 160; p. 17 W. Stroö Voor i'8 p. 18 de zelfde voor f26; p. 19 J. Kluijfhout voor f55; p. 20 P. v. d. Broeke voor f 20; p. 22 Jasper van den Broeke voor f91; p. 38 dezelfde f2; p. 23, 24 en 25 F.Duijvekot in massa voor f 120; p. 26 F Duijvekot voor f 106 p. 43 idem voor f2; p. 28 J. Ma- rinusse voor f 18 p. 34 idem voor f 30 p. 35 idem voor f25; p. 30 J. Duijvekot voor f119; p. 31 L. Walraven voor f61; p. 46 J. Stroo voor f46; p. 47, 48 en 49 in massa J. J. de Veij voor f 11; p. 50, 51 en 52 in massa voor f 3, deze pachters wonen allen te Vlissingen; p. 53, 54, 55, 56, 57 en 58 K. Houtermans tel Souburg voor f5.50. De perceelen 39, 40, 41, 42. 44 en 59 werden niet gegund. BURGERLIJK li STA\D. Van 13 - 14 Nov. MIDDELBURG. GetrouwdM. Boone S. 34 j. en J. Meijers wede 40 j. Bevallen: W. J. Jongepier geb. Verhage d. C. J. Oosterling geb. Bosschaart d. OverledenM. Lampers ongeh. d. 22 j- C. Franse 2 j. d. J. J. Julianus 5 j. d. C. Koster 10 md. d. A. Fran sooi 8 m. z. GOES. Geboren Abraham Adriaan z. v. Jozias de Bruijne en Maria Hendrika Broekhoven. Overleden: Maria Geus 58 j. geh. met Petrus Johannes Smolders. JUAUIiTltERICBITEN. VLISSINGEN, 13 Nov. 1894. Boter f 1,20 a f 1,10 per kilo. Eieren f6,- a f0,- per 104 stuks. GOES, 13 Nov. 1894. De aanvoer van grapen wordt iets ruimer, ook was de vraag beter zoodat vorige prij zen besteed werden. Oude Tarwo f 6.— a f 6.25. Nieuwe Tarwe f4,50 a f5.40. Rogge f3.75 a f4.10. Winter- gerst f 3.- a f 3.75. Zomergerst f 2.50a f 3.25 Haver f2.- a f 2.60. Bruineboonen f 10,— a f 12.50. Paardenboonen f'O.— a f0.-, Kool zaad i 0.— a f 0.— Groone Erwten f 7.— a f9.-. Versche Boter f 0.52 a f0.54. Eieren f 1.20 a f 1,40 de 25 stuks. Aan de lijn waren 191 stuks hoornvee en 8 schapen. OOSTBURG, 14 Nov. 1894. Oude Tarwe f6,40 a f6,70. Nieuwe Tarwe f5,- a f 5.40. N. Rogge f 4,25 a f 4.50. N. Wintergerst f 3,80 a f4.10. Zomergerst fO,— a f 0,—. Haver per 100 Kilo f5 a f6, -Kookerwten f 7,75 a f8, - Erw ten f o' - afO. Paardenboonen 16,25 a f650. Koolzaad fO.— a f Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Rotterdam, 12 Nov. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was in binnenlandsche granen, de beweging als volgt TARWE. Jarige-, waarvan de aanvoer sterk verminderd was, prijshoudend te plaat sen. Per heet. f6 a f7. Nieuwe- was iets ruimer ter markt en vond tot onveranderde prijzen afnemers; wakke kwal. gaat even wel traag van de hand. Per heet. f3 75 a f 5.75 en per 100 kilo f 6. a f 7.50. ROGGE onveranderd. Per heet. f3a f4.30. GERST. Winter-in de beste kwal. als voren doch mindere moeielijk te verkoopen. Per heet. f 2.50 a f 3.75 en per 100 kilo in de beste die voorkomt f 6. Zomer- alsvoren f 2 a f3.75. Chevalier-, voornamelijk in mindere soort, 20 cents lager. Per heet. f2.50 a f4.50. HAVER alsvoren. Per heet. fl.25 a f 2.75, en per 100 kilo in de beste sooit f6. WITTE BOONEN waren heden ruimer ter markt, doch vinden in wakke kwal. waaruit de aanvoer grootendeels bsstaat, moeielijk koopers. Per heet. f7 a f 13.50. BRUINE BOONEN onveranderd. Naar kwal. f10 a f 14. BLAUWE ERWTEN in de beste soort 25 en mindere 50 oents lager. Naar kwal. f 5.50 a f 9vóór extra puike kwal. is nog iets meer te bedingen. KANARIEZAAD traag alsvoren f 7 a f 9,75 en per 100 kilo in goede kwal. f 12.75 ZEEUWSCHE EIEREN f5.50 a f5.70. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer ca. 5000 balen. Marktprijs voor groote f 0,50 en kleine f 0,30 per 50 kilo. LIJNZAAD met beperkte vraagde puike soorten blijven prijshoudend, doch afwijkende minder begeerd. Rotterdam 13 Nov. Ter veemarkt van heden Dinsdag waren aangevoerd: - paarden, 1100 runderen, 252 vette, 43 nuchtere kalveren 1708 schapen, 569 varkens, 270 biggen. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal. 68, 2e kwal. 60, 3e kwal. 54. Kalve ren le kwal. 90, 2e kwal. 85. 3e kwal. 75 Schapen le kwal. 58, 2e kwal. 50, 3e kwal. -. Varkens le kwal. 38, 2e kwal. 37, 3e kwal. 36 c. Alles per kilo. MEEL. Sedért jl. Maandag bleef de stem ming zeer vast niet alleen, maar ging er meer om op de verhoogde prijzen. Heden ter markt verkeerde Meel in vaste stemming met matigen omzet. Tan de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP onveranderd. Goede onb. 1894 113 ruim te koop. PETROLEUM stil, disponibel f 5.75 E. ADVKRTKNTIEN. Den I6den November aanstaan de hoopt onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader D.V.zijn 60stenGeboortedag te herdenken. Zijne dankbare KinderenBehuwd- en Kleinkinderen Ps. 134 vers 3. KouJekerke, 14 Nov. 1894. nf. ir!rw S» n

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3