Canadaboomen Een Huis Olmeboomen, verkoopen en Erf, 42 Olmeboomen, 57 Esscheboomen, 5jarig Hakhout verkoopen: 58 ZWARE Openbare Verkooping publiek verkoopen Overzicht Wrkoopingen enz AA\BESTKM*G. Afloop verkoopingeii, enz. MARK.TBE881C HTISN. Kt it GE IS I JUUt ST A\l), ADVERTENTIES. ANTHONY HEUSEVELDT. OpWoensdag I4Novemberl894, verkoopen 240 op Vrijdag 16 November 1894, Maandag 19 November 1894, Maandag 26 November 1894, op Woensdag 28Novemberl894, 37 stuks zware Een staaltje van koen beleid en flink zeemanschap, waarbij een schip ver in den oceaan, met de lading in brand, gered en behouden in de haven gebracht werd wordt medegedeeld door een Amerikaansck blad. Het schip was de Amerikaansche schoener John Jay, Kapitein Samuel Jackson. Na twee weken reis werd er brand ontdekt in de lading en de kapitein besloot om zijn eigen methode van redding in praktijk te brengen. De scheepstimmerman werd over boord gelaten met bevel om een aantal gaten te boren zooveel mogelijk beneden de waterlijn. Het schip werd toen zoo danig gestuurd dat het sterk overhelde naar den kant) waarin de gaten waren geboord. Het water drong met felle kracht door de gaten naar binnen en nadat het schip na genoeg gezonken was tot aan het dek werd de koers veranderd zosdat het overhelde naar den anderen kant en de gaten weder dichtgemaakt konden worden door matrozen die daartoe fmet hamers en houten pinnen overboord werden gelaten en zich konden vasthouden aan touwen die tevoren onder het schip heen waren uitgevierd en strak aangehaald. De gaten weder gestopt zijnde werd het schip voor den wind gebracht en zoodra het weder een elfen kiel had werden de pompen in werking gebracht en het ruim leeggepompt. Op die wijze werd de brand gebluscht en het schip behouden. In Florida schrobben de vrouwen den vloer met oranje-appelen. In bijna elke stad in de streken, waar oranjeboomen groeien, ziet men vrouwen die vruchten gebruiken, zooals bij ons en elders groene zeep wordt gebruikt. Zij snijden de oranje appelen in tweeën en wrijven het vlak van het aldus bloot gekomen vleesch op den vloer. Het zuur in de oranje-appels neemt het vuil af en doet het goed ook, want de planken worden er zoq. wit als sneeuw van. Najaarsvergadering van de Provinciale Staten van Zeeland. Zitting van 9 November 1894. De Voorzitter, na opening der zitting, deelt mede dat met kennisgeving afwezig zijn de keeren Vader en de Casembroot. De notulen der vorige zitting worden hierop voorgelezen en geresumeerd, waarna de voorzitter mededeelt dat tot voorzitters en ondervoorzitters der afdeelingen benoemd zijn in de eerste de heeren Kakebeeke en Lucasse, in de tweede de heeren v. d. Have en v. Teijlingen, in de derde de heeren Pompe van Meerdervoort en Dronkers. Thans wordt behandeld het aangehouden voorstel van Ged. Staten in zake het pen sioen aan weduwen en weezen van ambte naren van den Prov. Waterstaat. Na behandeling tusschen afdeelingen en gedeputeerden, hebben deze laatsten een wijziging gebracht in art. 18 1, van dezen inhoud Op de jaarwedde, het wachtgeld of het pensioen wordt een doorloopende korting ingehouden Zoo zij bedragen tot en met f 1200 van 3% van f 1201 tot f 1600, van 4% meer dan f1600 van 5%. Na verwerping van een amendement v. Deinse worden artikel 1 tot 9 achtereenvol gens aangenomen. Bij art. 10 dient de heer van Deinse een amendement in om kinderen beneden achttien jaar geen pensioen te verleenen, indien zij reeds in het huwelijk getre den zijn. De heer Heijse verklaart zich tegen het amendement op door hem ontwikkelde gronden. Het amendement wordt aangenomen met 20 tegen 17 stemmen, die der heeren v. Waesberghe Janssens, den Boer, van Teij lingen, v. d. Bilt, v. d. Meer, Moerdijk, van Houte, Dronkers, Heijse, Hollestelle, van Buren, Huvers, v. Uije Pieterse, van Itompu, Buteux, Siegers en Lucasse. De artt. 1117 worden aangenomen. Art. 18 met 34 tegen 3 stemmen, die der heeren van Lijnden, Kakebeeke en Heijse. Al de overige artikelen worden aange nomen en het geheele voorstel met alge meen e stemmen goedgekeurd. Alleen de heer van Deinse stemde tegen. De gemeenteraad van Billand-Bath ver zoekt een renteloos voorschot voor wegs- verbetering. Gedeputeerde Staten stellen voor afwijzend te beschikken, omdat geen algemeen belang er bij betrokken is, In de afdeelingen onderzocht werden wel bedenkingen geopperd, die echter niet van dien aard waren dat Gedeputeerde Staten er aanleiding in vonden om hun voorstel te wijzigen. Dat voorstel wordt dan ook zonder stem ming aangenomen. Ook het bestuur van den calamiteusen Margarethapolder vroeg een renteloos voor schot voor wegsverbetering, waarop even eens door Ged. St, wordt voorgesteld af wijzend te beschikken. Dat voorstel wordt aangenomen. Tegen stemden de heeren Fruytier en van Rompu. Van Gedeputeerde Staten is een voorstel ingekomen tot wijziging van het reglement voor de calamiteuse polders of waterschap pen. In de afdeelingen waren geen beden kingen gerezen en wordt het voorstel ook zonder discussie of stemming aangenomen. Van de ingelanden van den Sophiapolder was een verzoek ingekomen om calamiteus- verklaring, welk verzoek volgens Gedepu teerde Staten niet behoort te worden in gewilligd. De heer van Deinse brengt het algemeen verslag der dfdeelingen uit, waarin breed voerige beschonwingert zijn gedaan. De heer Pompe van Meerdervoort ver klaart zich tegen het voorstel van Gede puteerde Staten. Hij maakt zich geen illusie dat het verzoek zal worden inge willigd, maar hij wil zijne stem motiveeren om de gevolgen van zijne schouders te werpen. Aan de hand van een vroeger rapport van den Hoofdingenieur van den Prov. Wa terstaat gaat hij na of de zaak is van alge meen belang en zet uiteen dat het verzoek billijk is. Gaarne stemt hij toe dat de offers groot zijn, maar hij ziet zich ook verplicht te wijzen op de gevolgen, die volgens hem onvermijdelijk en veel zwaar der zullen zijn. De heer Huvers verklaart ten volle de woorden van den heer Pompe van Meer dervoort te beamen. Hij wijst op de on billijkheid die er in gelegen is om den Sophiapolder te onthouden wat men den Thomaespolder gegeven heeft. In een breed voerige beschouwing zet hij uiteen de onrechtvaardigheid die men tegenover den Sophiapolder begaat. Ook de heer Snijders is het met de vo rige sprekers eens, vooral na het belangrijk rapport van den minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid. De heer Heijse bestrijdt de vorige spre kers en wijst op de enorme uitgaven die de calamiteusverklaring na zich zou slepen. De heer Pompe van Meerdervoort repli ceert en zet zijne denkeelden nader uiteen. Het voorstel van Ged. St. wordt aan genomen met 26 tegen 11 stemmen, die der heeren Snijders, den Boer, de Jonge, Pompe van Meerdervoort, van der Meer, van Voorst Vader, Hammacher, Noordijke, Hollestelle, Huvers en Siegers. Naar aanleiding van een schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken tc Middelburg, wordt door Ged. St. een ontwerp-adres overgelegd aan Hare Majes teit n'e Koningin Weduwe Regentes waarvan de conclusie is om maatregelen te doen nemen om de voormalige marinesluis te Vlissingen in bruikbaren staat te brengen en onderzoek te doen instellen naar den achteruitgang van het vaarwater in de Zandkreek en Zuidvliet tengevolge van den aanleg van mosselbanken, welk ontwerp- adres zonder discussie of hoofdelijke stem ming wordt goedgekeurd. Van den gemeenteraad van Zuiddorpe is een adres ingekomen, waarbij ondersteuning wordt verzocht van een aan H. M. de Koningin-Weduwe Regentes verzonden verzoekschrift om de toelating van rund vee en varkens in België uit Nederland of althans uit Zeeuwsch-Vlaanderen bij overeenkomst te regelen. Ged. St. stellen voor om aan den Raad van Zuiddorpe te kennen te geven dat onder de tegenwoordige omstandigheden, nu mond- en klauwzeer keerschen, geen termen aanwezig geacht worden om aan zijn verzoek te voldoen. Na het uitbrengen van het algemeen verslag der afdeelingen, stellen Ged. Sta ten voor, dat aan hun college worde opge dragen, om, zoodra daartoe een geschikt tijdstip zal zijn aangebroken, namens de Staten bij de Regeering pogingen aan te wenden, dat de invoer van vee en varkens uit Zeeland in België beter verzekerd zij dan in de laatste jaren het geval was. De heer Moerdijk verklaart tevreden te zijn over het nader voorstel van Ged. St. doch niet voldaan. In het breede zet hij uiteen onder aanvoering van bewijsgronden dat geene goede motieven te vinden zijn voor het besluit dat men in Belgie genomen heeft en waarvan men ten opzichte van eigen onderdanen afwijkt. Het is naar zijne mee ning niet anders dan plagerij en eenvoudig een represaille-maatregel omdat aan de wei- diug van Belgisch vee in Nederland en aan het bemesten van landerijen op Nederlanbsch grondgebied te veel bezwaren waren ver bonden. De heer Hammacher heeft met genoegen het gewijzigd voorstel van Ged. St. gezien, doch is evenmin voldaan. Hij dient een amendement in om Ged. St. uit te noodi- gen zich namens de Staten van Zeeland te wenden tot H. M. de Koningin-Regentes met verzoek, dat H. M. Regeering met die van België in overleg trede om eene zoo danige overeenkomst voor geheel Zeeland of gedeelten er van te treffen dat de in voer van rundvee en varkens in Belgie voortaan beter verzekerd zij, dan in de laatste jaren het geval was* Na discussie wordt het voorstel Hamma cher aangenomen met 29 te gen 6 stemmen, die der heeren Pompe van Meerdervoort, van der Bilt, van Lijnden, Buteux, Heijse en Hollestelle. Hierdoor vervalt het voor stel van Gedeputeerde Staten. Naar aanleiding van het besluit van de zomerzitting om eenmaal per week eene reis bij wijze van proefneming via Hooid- plaat te doen met den stoombootdienst op de Westerschelde, brengen Ged. St. in het midden dat de proefneming te kort heeft geduurd om de resultaten met juistheid te kunnen beoordeelen en stellen zij daarom voor de proefneming te bestendigen tot 1 Augustus 1895. In de afdeelingen verklaarde men zich eenparig voor het voorstel van Ged. St. alleen werd in eene afdeeling in overwe ging gegeven des Woensdags door de boot, die Hoofdplaat aandoet, tevens den dienst naar Hoedekenskerke te doen waarnemen, en aan de proefvaart zoodanige uitbreiding te geven dat ook eenmaal per week des morgens in de richting van Walcheren kon gevaren worden, welke punten, volgens be lofte van Ged. St., een punt van overwe ging bij hen zullen uitmaken. Aan A. Hollebrandse, machinist bij den Piovincialen Stoombootdienst op de Wes terschelde wordt een pensioen van f500 's jaars verleend, en wordt goedgekeurd het voorstel van Ged. St. op het verzoek van het geneeskundig gesticht „Coudewater" te Rosmalen om verhooging der verpleegkosten voor arme krankzinnigen. Het gemeentebestuur van Brouwershaven verzoekt om eene subsidie van f 300. ter voorziening in de behoefte aan geneeskun dige hulp. Ged. St. stellen voor die te verleenen. De heer de Smidt is tegen dat voorstel, wijzende op den voordeeligen financiëelen toestand der gemeente Brouwershaven en maakt eene vergelijking tusschen andere gemeenten en die plaats. De heer J. A. Bolle zet den toestand van Brouwershaven uiteen, waaruit blijkt dat de subsidie wel gewettigd [mag genoemd worden. De heer van Lijnden zegt dat het voor stel niet zou gedaan zijn, wanneer ook het Rijk geen subsidie gaf. Uit het verslag blijkt bovendien genoegzaam dat de toe stand te Brouwershaven niet zoo rooskleu rig is. Het voorstel wordt aangenomen met 29 tegen 6 stemmen die der heeren IJsebaart, Hennequin, Hammacher, Noordijke, de Smidt en Lucasse. Het gemeentebestuur van Kruiningen ver zoekt eene subsidie van f 100 voor verlo» kundige hulp. Conform het voorstel van Ged. St. wordt de subsidie verleend. Een voorstel van Ged. St. om hen te machtigen voor eiken behoeftigen doof stomme uit Zeeland, die in eenig behoorlijk ingericht gesticht voor doofstommen wordt opgeleid, eene bijdrage van f50 'sjaars toe te kennen, wordt zonder discusse goed gekeurd. Goedgekeurd worden wijders de ontwerp besluiten tot wijziging der begrootingen van de enkel provinciale en huishoudelijke in komsten en uitgaven van de dienstjaren 1894 en 1895 en wordt dc vergadering, in naam der Koningin, door den Voorzitter gesloten verklaard, nadat den laatste onder levendig applaus, bij monde van den heer de Smidt, de dank der Vergadering ge bracht was voor hetgeen hij er toe bij gebracht had om de Koninginnen waardig lijk in Zeeland's hoofdstad te ontvangen. Maandag 12 Nov. Middelburg, 2 uur Notarishuis manu facturen, enz. door not. de Vos uit het fail lissement Bröcker. Zaterdag 10-4 uur te zien- Inl- de Groot en Hondius. Dinsdag 13 Nov. Goes, voor 12 uur inschrijvingsbiljetten bij Fransen v. d. Putte Zn. verkoop hout op stam 16 olmen op Plantlust onder 's Heer Arendskerke bü Jan Kosten, 6. 22 idem bij M- Ruisaard Hoedekenskerke, c. 47 achter het wagenhuis der hotstede van Woensdag 14 Nov. Vllsslnseo, in de oude Vriendschap door not- de Maret Tak 7 uur huizen lo. Scbuitvlotstraat, 2o- tot6o. Eiland; 7e. Aagje Dekenstraat winkelhuis. Oud Sabbinge, bij Korstanje door not. Mulock Houwer voor wijlen J. Ruissen 3 uur een dubbel woonhuis Slop. Waarde, aan Valkenissedyk door dhr. Guljé 240 canadas 11 uur. Aanwijzing op hofstede Valkenisse. Nis«te, 10 uur Noteboomdjjk door not. Pilaar 300 olmen en in een weide Schuur- hoek van And. de Back 34 canada's. Omtrent de olmen inl. dhr. Bevier de Fouw. Oveiande, bij H. v. 'tWestende door not. Overman voor F. Schfjf Jr. 11 uur 2 woonhuizen. Donderdag 15 Nov. IcrseKe, 11 uur voor M. Burger door not. Houwer aan een dijk tusschen de pol ders Kruiningen en Olzende 31 canada tot 1.65 M. 40 e schen tot 0.75 M. 25 wilgeboo men met de kap. 's lleerenlioeb, 10 uur aan den dijk bij Van Stee door not. de Ronde Bresser 78 canada's. Daarna te Heinkenszand in de Ristebosschen 18 canada's. Vlissingen, 2 uur in het Gasthuis door not. de Maret Tak inboedel, bed met toebe- hooien, vloerkletden, kleederen, huishoud- linnen, goud en zilver. Woensdag 10-12 en 2—4 uur. Vrijdag 16 Nov. Komlekerke, 2 uur in Pax Intrantibus dooi not- Slegt lo. een huis, schuur, erf en bleek Klein Brigdamme (wasch- en bleek- inrichting). 2o. 2 A. 67 cA. bleek (bouwter rein). Daags voor en op den koopdag te zien met bewijs. Camperland, op hofstede L. Wisse door not. Roelof voor Henri Tak 20 olmen en 5 esschen. Wudclande, door not.[Pilaar voor 7 jaar verpaehten bij wed. Louis lo. een boomgaard Tolhoek 32970 cA. 2o. een weide 33756 cA. 3o. een boomgaard Noorderschuurhoek 5687 cA. 4o. een boomgaard aan het dorp. Inl. dhr. J. A. Bevier de Fouw. Ierseke, 12 uur door not. Prins bjj v. Wageningen een huis Oesterstraat 36 cA. van wijlen wed. v. Noorden. Oudelande, in Tolhoek op hofstede wijlen Joh. Mol Szoon door not. Pilaar 10 uur 57 olmen in 3 perc. en in massa. Een partij vrucht- en tronkboomen en 13 canada's, 1 eik. Voorts rosmolen, karnmolen, dikhou ten, afheining, damhekken. En op de hofstede van Joh. v. Wingen vruchtboomen. Daarna in de herberg voor afbraak lo. al de gebou wen op gemelde hofstede in Tolhoek, in perceelen, waaronder de schuur met bescho ten pannendak 47 by 13'/j- 2o- De schuur met rieten dak 40 M. Inl. dhr. dhr. J. A Bevier de Fouw en de notaris te Goes. Bezichtiging bij Jacob de Jager Wz. Maandag 19 Nov. Wolfcrtsdijk, voor wed. Machielse door not. Pilaar op de hofstede van v. d. Bliek 58 canada's 10 uur. Woensdag 21 Nov, Goes, voor wed. v. Lutjk door not Houwer 10 uur 1 vet varken, 2 mestputj loopers, melkschaap, trekhond met tuig groentekar, kruiwagen, mest, kantliooi' boonstokken, erwtenrijs, schuur voor af braak, spekton, hanglamp, kachel enz. 'slleer Arendskerke, 10 uur door not. de Ronde Bresser Kelkedijkje en Meeldijk voor mr. J. C. R. v. d. Bildt 165 canada, 233 kopwilgen en canada. Ondelande, 10 uur voor Fransen v. d. Putte en Zn door not. v. d. Kloes60 olmen op het djjkje van Tilburg en 180 canada's aan den Groedijk, onder Baarland, van het schenkeldijkje. Aanwijzing op het dijkje van Tilburg. Vrijdag 23 Nov. Hloetfnge, in Stadboek op 2 weiden door not. Houwer voor dhr. M. Burger 132 canada, omtrek tot 2 M. 13 canada omtrek tot 2.20 M. 65 esschen omtrek tot 1.65 M. 1 wilg, omtrek tot 1.80 M. Maandag 26 Nov. Colijnsplaat, 10 uur Prinsendljk door den rentmeester van het Kroondomein 62 olmen op de hoeven van P. Maas Lz. en v. d. Linde. Inl. not. Roelof. Hapclle, in een bosch in de lerken 10 uur voor M. Burger door not. Houwer 42 olmen tot 2-08 M. 57 esschen 1,60 M. 5-jarig hakhout op streep, strobbels en knieënen verpachten het bosch in de her berg te Wemeldinge voor 8 jaar in 2 perc. Maandag 12 Nov. Middelburg, 11 uur door het bestuur der Godshuizen in het weeshuis levens middelen enz. Donderdag 22 Nov. Vlissingen, versch rundvieesch voor de zeemacht aldaar, kostscl ip Bulgia. Opening gezegelde biljetten 2 uur. Wilhelniinadorp, voor den Oost-Beve- landpolder steenbestorting aan den oever. Begrooting f 15495. Bestek enz. by dhr. C- Snyder enter lezing by v. Dyke. Aanwijzing 1—3 uur op 15 en 19 Nov. in 'tpolderma- gazyn. Zaterdag 24 Nov. Borsele, 2 uur door den polder Borsele steenbestorting te Borsele. Raming f9939. Bestek in de directiekeei ter lezing en by den secretaris a 55 cent verkrijgbaar. Aan wijzing 15 en 19 Nov. van 1 3 uur in de keet. Zaterdag 8 Dec. Borsele, 2 uur ir. de keet steenbestor ting te Borsele. Aanwijzing 29 Nov. en 3 December 1—3 uur door het bestuur der waterkeering van het waterschap Ellewouts- dyk. KRABBENDIJKE. Woensdag is alhier doer not. Mulock Houwer in het openbaar verkocht het erfpachtsrecht van een woon huis en erf aan den Oostdyk groot 2 A 87 cA. voor f 355 aan P. Elenbaas te Kruininge. Ons Huis. Zaterdag IO November gelegenheid tot inschrijving voor leeszaal, clubs, cursussen, letteren, 's avonds van 8--9 uur. Voor vrouwen, meisjes, mannen en jongens. N.B. Voor de cursnssen in verstellen, mazen, knippen kunnen voorloopig geen nieuwe deelneemsters worden ingeschreven. VLISSINGEN, 9 Nov. 1894. Boter f 1,10 a f 1,20 per kilo. Eieren f 5,60 a f6,— per 104 stuks- MIDDELBURG, 8 Nov. '§4. De aanvoer uit Walcheren was heden niet zoo ruim als vorige week en bestond meest uit Witte boonen, waaronder veel van inferieure kwaliteit Ronde bruine boonen waren weder weinig ter markt. Jarige Tarwe niet beneden de f 6.10 te koop. Neuwedito f5.25 a f5.50 Jarige Rogge f4.75. Nieuwe dito f4 Wintergerst nomi naal f4.30. Zomerdito f 3,40 a f8,50. Voor nieuwe Witteboonen is voor de beste soort f 12,50 betaald. Mindero f 12 a f 12,25 naar deugd. Ronde Bruineboonen weinig getoond en van f 14.50 tot f 15 gekocht. Nieuwe Paardenbtonen f5,25 dito Groene kook Erwten f9.25 a f9,50. Kroon Erwten van f6.25 tot f6,75 naar deugd. Tuinboonen niet ter veil. Winterkoolzaad f6 a f6.50. Versche boter f 1,a f 1.10 p. kilo. Eieren f5.60 per 100 stuks. Z1ER1KZEE, 8 Nov, 1894. BOTER. Hoogste koers f 0.54 a fO.— laagste koers f 0.45 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 1.25 a fO.laagste koers f 0.87V2 per 25 stuks. Eendeieien hoogste koers f 0. laagste koerst 0,- de 25 stuks. Van 8 9 Nov. MIDDELBURG. Ondertrouwd I. Janse- jm. 27 j. en S. C. de Ridder jd. 23 j. J- Mooyboer jm. 27 j. en M. J. Oversluys jd 20 j. L. C. Theune jm. 19 j. en E. Spruyt jd. 21 j. W. Janisse jm. 27 j. en S. H. A. Overduin jd. 22 j, Getrouwd: L. Dekker jm. 23 j. en .A.M. van Dijk jd. 22 j. A. H. Hendrikse jm. 23 j. en M. van den Dries jd. 29 j. W. J. Boons jm. 27 j. en A. S. A. de Witte jd. 33 j. W. Vosjm. 25 j. en B. Lievense jd. 26 j. M. Kort jm. 29 j. en K. H. van Riet jd. 35 j. OverledenI. M. Braber 17 dg. z. J. C. de Keyser 2 mnd. z. - A. Heuseveldt wedr. van M R. van der Linde 78 j. GOES. Gehuwd: Jozias Joosse 21 j. jm. te Middelburg en Elisabeth Hillebrand 24 j. jd. te Goes onlangs te Middelburg. GeborenJohanna d. v. Adriaan van Fraassen en Cornelia Catharina Rutsaert. Over de maand October 1894. KEABBENDIJKE. Ie huw. afk.den 7, Jan Verlare Jz. jm. 23 j. te Krabbendyke en Elisabeth de Dreu jd. 24 j. te Driewe gen onlangs te Kloetinge. Ondertrouwd: 14, Cornells Lutein jm. 22 j. en Tannetje Otte jd. 23 j. beiden te Krabbendyke. Geboren: den 14, Adriaan z. v. Jacobus van den Berge en Lena Luteyn. Abra ham Cornelis z. v. Adriaan Boone en Adri. ana Tavenier. 15, Jacominad. v. Pieter Marinus van Baren en Elizabeth Benou Cornelia Johanna d. v. Huibert Hendrik van Londen en Cornelia Geertruida Wiskie. 19, Krina d. v. Willem van Iwaarden en Jacoba Krynsen. - 29, Jan Gommert z, v. Gerard Marinus Krijger Jz. en Jannetje de Kok Ad. Overleden20, Adriaan Moerdyk 70 jaren man van Maatje Klap. GRIJPSKERKE. GetrouwdC. Fransooljs jm. 21 j. enJ. de Man jd. 20 j. BevallenP. Boogaard geb. Brouwer d. L. Boogaard geb. Dingemanse z. S. de Lignie geb. Moens d. R. Huysman geb. Poppe z. (levenloos). Overleden: P. Francke z. 3 mnd. L. Franse, man van J. de Bree 43 f. - S. Bas- tiaanse weduwe van N. Kleflnepier 84 j. Heden overleed tot onze diepe droef heid, in de hope des Eeuwigen levens, in den ouderdom yan 78 jaar, onze geliefde Yader en Behuwd vader M. HEUSEVELDT. J. HEUSEVELDT. J. J. LUDIKHUIZEN Heuseveldt. G. M. LUDIKHUIZEN. Middelbnrg, 8 Nov. 1894. Algemeene kennisgeving. des morgens 11 uren, in de gemeente Waarde aan den Valkenisse-dijk, zal de Rentmees ter E. GULJE in het openbaar waarvan velen geschikt voor werkhout. Aanwijzing te krijgen op de hofstede Valkenisse". De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal des middags te 12 uren, ten lierberge van C. Van Wageningen te Ierseke in de Oesterstraat te Iersekekadaster sectie G no. 1456, groot 36 Centiaren, bewoond geweest door wijlen Jacomina Van den Boomgaard, wed. Jacob Van Noorden. Dadelijk te aanvaarden. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te tien uren, voor de we duwe IW1. Machielse te Wolf aartsdijk, op de hofstede bewoond door Fk. Van bee Bliek, aan het dorp Oud-Sabbinge geschikt voor Werkhout. in de gemeente K a p e 11 e, in een bosch in de Lerken op 's voormiddags te 10 uren ten verzoeke van den heer M. Burger, ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER, van: omtrek tot 2,08 M. omtrek tot 1.60 M. op streep, strohbels en knieën. Onmiddellijk daarna wordt het bosch in de herberg van M. Koestanje te Wemel dinge publiek verpacht voor 8 jaar in 2 perceelen. De Notaris A. GALLIS MERENS zal in de herberg van J. Hanson te Kapelle, ten verzzoeke van dhr. P. Dekker Jz. te Wemeldinge, onmiddellijk na afloop der houtveiling van den heer Idsinga, in EEN PERCEEL van 1.27 M. tot 2.32 M. in omtrek) staande te Kattendijke, in den zoogenaamden „aanwas", op de hofstede, vroeger de erven J. Staal,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3