„DE ZEEUW" BIJVOEGSEL Gemengde Berichten. De maaud November. BURGERLIJKE STAM). MARKTBERICHTEN. Briefwisseling. AANBESTEDING. Opneming Voetpaden. Afloop verknopingen, enz. Overzicht Verkoopingen enz Yan Zaterdag 3 November 1894. Co6S. De Christelijke Jongeling»-ver eeniging albier vierde Donderdagavond in het lokaal Samuel haar 2# jaarfeest. De voorzitter J. J. Visser liet zingen Ps. 68 10 en ging voor in gebedwaarna hjj voorlas Markus 103545 en Philipp. 2 110. Na een kort openingswoord waarin hij deed uitkomen dat het bestaan der C. J. V. afhangt van de plaats die zij heeft in de harten van Gods kinderen, die moeten inzien dat het verstandelijk en geestelijk heiLhnnner zonen bevorderd wordt door hun^steun en op de noodzakelijkheid wees in onzen tij d, dat allebeletselen voor christenen om elkander te ontmoeten, meer worden weggeruimd, en de christelijke jongelingen, al meer gelegenheid moeten zoeken, om zoo saam te komengaf hij het woord aan ds. v. Lelyveld. Deze spreker sprak een bescheiden hartelijk woord van vermaan naar aanleiding van 1 Kon. 22 5 „Vraag mij heden naar het Woord des Heeren." Spreker feliciteerde de C. J. V. met haar 2en verjaardag, doch verontschuldigde zich dat hij geen officieele feestrede zou uit spreken, als zijnde daartoe niet bevoegd. Toch wil hij de C. J. V. eenige wenken meegeven, en als Josafat haar vermanen te vragen niet naar het woord van eigen hart, ook niet van vrienden en kennissen, behoudens de wijze mannen die over haar zijn gesteld, wier advies zij op hoogen prijs heeft te stellendoch niet naar die velen die buiten haar staan en haar zouden prij zen of verachten. Velen zien geen goeds in de C. J. V. en ook br. v. Burlc velde een te opper vlakkig oordeel, als hij tot zelfs de Jonge- lingsvereenigingen op onze dorpen vergeleek met die in de, wereldsteden (van Amerika, en ze daarom verwierp. Want waarlijk, ook op onze dorpen maken vele C. J. V. een beter figuur dan dergelijke vereenigin- gen in het buitenland, zelfs in de steden. Te Lausanne (Zwitserland) bezocht Spr. eenmaal de C. J. V. aldaar in hare ver gadering op een bovenkamertje. En nu kan 't best zijn dat deze C. J. V. die waarlijk den toets wat het uitwendige aangaat, met Zustervereenigingen best kan doorstaan, veel te korten heeft op geeste lijk gebied. Zij zal wel te klagen hebben over veel gebrek aan broederliefde en over te harde beoordeeling somwijlen wel nu die zonde hebben ook vele van hare be- oordeelers op 't geweten. Stoort u er niet aan. Vraagt slechts naar Gods Woord, ge- geheel en beslist, en vooral wandelende in Zijne vreeze. Vele zonden onzer jongelingen zijn ge volg van onbekendheid met en afwijking van het Woord. Spr. herinnert hierbij aan de geschiede nis van Nietzsche den Duitschen Multatuli, een der grootste denkers en schrijvers van zijn tijd, die de gelegenheid om naar dat woord te vragen liet voorbijgaan, en af dreef met zijn ongeloof, zjjp stuitende ont kenning en bespotting van het Koninkrijk der Hemelen, en van den Zoon Gods, en thans gekrenkt in zijn denkvermogen, in krank zinnige wanhoop nederzit klagende dat hij dom isdom gelijk de koeien die hij spot tend, als voorbeelden stelde om in Christus' Koninkrijk te kunnen binnengaan. Dat Woord eischt dat gij 't geheel <wa- derzoekt en beleeft. Hond u aan het woord van den oud-minister De Savornin Lohman in een der Jaarboekjes van de Jongelings- vereenigingen waar hij u aanraadtSpits u bij 't onderzoek der Schrift op die ge deelten welke u het minst aangenaam zijn, die u 't hardst klinken in de ziel, doch die gij juist daardoor 't meest noodig hebt. Ook bidstonden kunnen zoo gezegend zijn. Spr. ondervond het te Amsterdam in de bidstonden van de afgevaardigden van het Wereld verbond, en daardoor had hjj ook meer zegen bij de besprekingen omtrent andere zakenmeer dan te Londen, waar hij de bidstonden niet had kunnen bijwonen. Ook bij de bijbelbespreking stelle niemand zjjn eigen meening voorop, zoo onwillekeu rig laat men dan zijn eigen woord voor Gods Woord doorgaan. En dan heden. God heeft aanspraak ook op de lente uw levens. De secretaris, H. Lampen, bracht hierop verslag uit. Spr. zegtook de C. J. V. had er die 't op haar ondergang toelegden, doch zij is staande gebleven met hetzelfde leden tal als verleden jaar63. God zegende ruim en veel; ook de geestelijke goederen zijn vermeerderdde band is nauwer ge worden. De kameraadschappelijke toon in onze vergaderingen werd nimmer verstoord. Vrij en blij gaan wij allen met elkaar om. Niemand wordt in zijn gevoelens tekort gedaan door de „algemeenheid" van onzen grondslag. Op dat punt zijn wij echt de mocratisch. Wien de grondslag te ruim of te eng is, hij make dien zich enger of rui mer door zich te voegen bij club A, B, C of welken ook, desnoods tot Z. toe. Voor de bijbelbespreking zijn 4 clubs ontstaan. A. die gereformeerd is en onder toezicht van den Baad der Ger. kerk al hier staat. Zij is verminderd, doch weerver- meerderd, dewijl nieuwe leden in de ver- eeniging gekomen zijn, die volgens hun beginsel by ons bebooren, Zjj behandelt hst eerste boek van Samuel. Eenmaal in de maand wordt de bijbelbtspreking ge leid door ds. Kapteijn en dan behandelt zij Ps. 119 of Ëomeinen 9. Er wordt ge collecteerd voor de Zending. Het zijn allen jongelingen van gereformeerden huize die best zien kunnen dat anderen op hun wijze toonen gereformeerd te zijn; doch er tevens tegen opkomen als men hen zelf niet voor gereformeerd houdt. Club B, leider J. Pla- zier, wordt door de herv. predikanten en ds. Siebenhar om beurte eens per maand geholpen bij de bijbelbespreking. Ds. v. Koetsveld behandelt de Gelijkenissen, ds. Sibenhar, Abraham. En zoo zijn er nog andere clubs. Doch niemand wordt gedwongen er lid van te zijn; want op onze vereeniging is het een vaste regel niemand te dwingen deel te nemen aan zaken die hem niet aanstaan.. En zoo gaf spr. een overzicht van de club Moderne Talenclub Kerkgeschiede nis elub Zendingsgeschiedenis die slechts 3 leden teltclub Vaderlandsche Ge schiedenis, Reciteerclub, club Varia, club Gymnastiek. De predikanten ds. Kapteijn, ds. v. Melle uit Nijkerk, ds. Ossewaarde uit Meppel en de heeren v. Melle, v. Bommel en v. Koetsveld hielden opgezette tijden elkeen belangrijke lezing voor de C. J. V. Den 26 Aug. 1894 moest de C. J. V. haar geliefden eere-voorzitter ds. v. Griet- huijsen naar elders zien vertrekken. Zij blijft hem met dankbaarheid gedenken voor het nimmer te vergelden vele, waarmee hij haar aan zich heeft verplicht. Ook de heeren ds. Contant uit Bieze- linge en ds. Talma uit Vlisingen traden op bij gelegenheid van het le Zomerfeest van den Ring Goes van het Nederl. Jongel. Verbond, terwijl ds. Kapteijn voor een deel de leiding op zieh nam en de sprekers inleidde. (5! Die allen en vele anderen, begunstigsters, vrienden en vriendinnen, de commissie van advies enz. enz. mogen een woord van lof aanvaarden voor wat zij in dezen ver richtten. De penningmeester H. P. v, d. Hell deed verslag van den staat der kas. Ontvangsten bedroegen in't afgeloopen jaar f846.365 uit gaven f839,42, goed slot f 6,94s. Nog te betalen f 147,92. Kwaad slot dus van f 140,97s. Deze verschillende toespraken werden afgewisseld door voordrachten, die een zeer goeden indruk maakten, en deden zien dat het verslag van den secretaris niet te veel had gezegd over den goeden kameraad- schappelijken toon die onder de leden heerscht. L. Duvekot Wz. gaf een aardige „klein- maar-reine" voordracht, bekend uit de „Praatjss van Jan Ploeger" Als alle boomen, enz. J. C. de Koster droeg vrij goed voor het schoone gedicht Het geweten van V. Hugo, vertaald door ten Kate. Een bepaald genot verschaften een viertal vrienden met de voordracht Leïdens beleg en ontzet; en niet minder een vijftal jon gere vrienden met een voordracht over „Alkmaars beleg en overwinning". De vergadering en het zaaltje van Samuel was voller dan ooit had een aangenamen avond; en de heer M. de Jonge Jz., voorzitter van de commissie van advies was aller tolk, toen hij heeren predikanten, de begunstigers en alle belangstellenden hartelijk dankte voor hunne liefde tot de C. J. V. Spreker was optimistisch gestemd na de gehoorde verslagen, dus zei hij de vereeniging is in ledental niet achteruit gegaan, heeft in kracht gewonnen, begroet in haar lid, ds. v. Lelyveld, een vriend met een jongelingshart die het gemis van ds. v. Griethuysen waardig zal vergoeden; de Heere is met haar. Zij ga dan moedig voort in Zijne kracht, en zij die buiten zijn en de C. J. V. critiseeren, spreker noodigt hen uit hunne critiek niet te sparen, doch moge 't dan niet zijn een af brekende, maar een opbouwende critiek. Weet gij een beteren weg dan dien welken de C. J. V. bewandelt, wijs haar doch stel de C. J. V. niet zonder grond in verdenking. Na het zingen van Psalm 103 1 eindigde Spr. de vergadering met dank zegging- In de navergadering met de leden wer den nog eenige goede woorden gehoovd van enkele vrienden en van de afgevaardigden uit andere Chr. Jongelingsvereenigingen. Vlissingen. Gisteren vierde de heer A. Prince alhier zijn 25-jarig jubilé als leeraar in de wiskunde, geschiedenis en Nederlandsche taal aan de Burger-Avond school alhier, waarvan hij sinds 1 Sep tember 1884 directeur is. In stilte mocht de jubilaris dem 10 Oct. den dag herdenken op welken hij 50 jaar geleden zijn le on derwijzersakte van den zoogenaamden 4den rang behaalde. Behalve talrijke blijken van belangstel ling van vrienden en kennissen, ontving de jubilaris nu een bezoek van de commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs en van de leeraren aan de Burger-Avond school, die hem met dezen dag kwamen gelukwensehen. De leeraren boden hem bovendien een stoffelijk blijk van sympathie aan, bestaande in een prachtige gravure „Chez les grands Parentsterwijl de opzichters dier school een blijk van belangstelling gaven door de bloementafel van den jubilaris met eenige potten met keurige sierplanten te versieren. Ook uit tal van andere plaatsen herdachten oud-leerlingen hun voormaligen leeraar. Een o. a. zond een artistiek uitgevoerde pentee- kening met toepasselijk opschrift. Voorts nog eene crayonteekening, voor stellende het levensgroote portret van den heer Prince geteekead door den oud-leer ling H. Kruidenier. 's Avonds wachtte den geachten jubilaris en zijne eohtgenoote nog een verrassing. Per rijtuig afgehaald, werden zij in eene met vlaggen en groen versierde zaal van den heer Stof koper door tal van belang stellenden ontvangen. Onder hen waren vele oud-leerlingen, en leerlingen, de burge meester Jen zij ne vrouw, de Commissie van Toezicht op liet Middelbaar onderwijs, de leeraren der burgeravondschoolde heeren de Rnyter de Wildt, Job. v. Raalte, de wethouders, raadsleden en vele dames. De heer W. L. Edelman, voorzitter der feestcommissie, oud-leerlingen, teekenaars aan de Koninkl. Maatschappij De Scheld richtte een toespraak tot den Jubilaris en bood hem namens de oud-leerlingen een met beursgroen bekleeden fauteuil aan met een album bevattende de namen van een 160tal deelhebbers. Voorts een schilderij in olieverf met houten lijst. Het album was vervaardigd door dhr. J. Kole, de schilderij door dhr. J. v. Noppen, en de houten lijst door dhr. J. Vader. Door de tegenwoordige leerlingen werd hem een cuivre poli pièce de millieu met kristallen porte bouquettes aangeboden. Diep getroffen dankte de heer Prince voor de vele blijken van achting. Eenige faniares van het muziekgezelschap „Cecilia" van den R. C. Volksbond beantwoordden hem, terwijl ook de burgemeester hem hartelijk geluk wenschte. Hansweert. Heden Vrijdag is het met beetwortelen geladen tjalkschip „Chris tina", schipper H. Mooi, alhier op den west berm omhoog gevaren. Sleepboot „Ooster- schelde" heeft tevergeefs herhaalde malen getrokken. De beetwortelen zijn gedeeltelijk over geladen, waardoor het schip vlot kwam en alhier zwaar lek werd binnengebracht. Het schip is niet geassureerd. In een bedelaarsgesticht te Albigny (Frankrijk) stierf plotseling in de zieken zaal een grijsaard, die aan longziekte leed. Toen de dokter van het gesticht zijn ge woon bezoek deed, begeerde hij het lijk te zien en werd dadelijk getroffen door den aandrang, die zich onder de andere zieken openbaarde om hem te bewegen van eene lijkschouwing af te zien. Hij liet zich echter niet bepraten en zette zijn on derzoek voort en kwam eindelijk, niet zon der moeite, achter de waarheid. De zieke, die den ganschen nacht hoestte, was on verdraaglijk voor de andere zieken, die hij belette te slapen. Op zekeren nacht kreeg hij weer een hoestbui, waaraan geen einde kwam. Van alle kanten gingen toee verwenschingen en vervloekingen op. Toen sloeg een der verpleegden hem herhaaldfe malen met zijn kruk op de schouders. Terwijl de zieke van pijn huilde, stond een verpleger op en, naar het bed gaande, riep hij hem toe „Heb je nog niet klaar met janken Ik zal je toch wel doen zwijgen!" waarbij hij met zijn handenden hals van den armen borstlijder omklemde, gestadig uitroepende „Zal je nu je mond houden Het overige van den nacht heerschte stilte in het ziekenvertrek. De ongelukkige was dood. Deze zaak wordt gerechtelijk onderzocht. Genegenheid naar den leeftijd. Een Engelsch tijdschrift heeft een tabel opge maakt, wie elk mensch, op verschillende leeftijden het meest liefheeft: Tot het lste jaar zijn min; van 15 zijn moedervan 57 de vacantie van 716 de vrijheid; van 1620 een meisje van 2030 zijn vrouw van 3050 zijn vrouw en kinderen na 50 zijn rust op eiken leeftijd zich zelf. Een vreeselijk spoorweg-ongeluk is in den nacht van 15 op 16 October voor gevallen op de lijn KusloffWoronesh, aan het station Pribitoff. De machinist van een goederentrein was ingeslapen daardoor verzuimde hij te stoppen en reed door het station op een anderen goederentrein. Een vreeselijke botsing volgde 22 wagens wer den vernield, en de trein raakte in brand, wat te erger was, daar zich een lading benzine in een der wagens bevond. Elf personen zijn omgekomen. De machinist, wiens onachtzaamheid het ongeluk veroor zaakte, bleef in leven, doordien hij bij den eersten schok van de locomotief afge- slingerd werd en er met eenige kwetsuren af kwam. Deze maand heeft minder verandering van plaats en lengte ondervonden, dan eenige der vorigenzij is aldus genaamd omdat zij de negende maand in den Albaanschen kalender was door de toevoeging van Ja nuari en Februari werd zij de elfde. Ook schijnt zij nimmer een anderen naam gedra gen te hebben, hoewel de Romeinsche Senaat eens het voornemen koesterde, haar naar den Keizer Tiberius, die in dezelve geboren was, met den naam van dezen vorst te bestempelen. Ook is hare lengte van dertig dage* altijd onveranderd gebleven, terwijl de overige maanden naar willekeur verkort of verlengd werden. De Egypte- naren, in de maand Atliijr, die met de maand November overeenkomt, vierden gedurende vier dagen, te beginnen met den 17den dier maand, een lijkfeest ter herinnering aan den rouw der godin Isis, bedroefd wegens het verlies van haren broeder Osiris, dien haar man Typhon gedood had. De Romeinen vierden den 5den der maaud de neptunaliu ter eere van Neptunus. Op dezen dag bereidde men insgelijks het gast maal van Jupiter, en noemde dit feest Lectistemiumomdat men toen in de tem pels der goden bedden spreidde om gast malen te houden. Den 15den November werden in den Circus, drie dagen lang de Plebeiaansche spelen gevierd. Van den 21sten tot den 24sten vierde men de Bnonaliaof het winterfeest. Den 27sten offerde men aan de schimmen der Grieken en Galliërs, welke men te Rome levend begraven had. Onder de afbeeldingen, welke men weleer van de maand November gemaakt heeft, komt diegene het meest met ons jaargetijde overeen, welke bestaat uit eenen jongeling, gekleed in een gewaad van de kleur der bladeren, wanneer zij van de boomen vallen. Men geeft hem vleugelen en omwindt zijn hoofd met eenen vruchtdragenden olijftak. In zijn rechterhand heeft hij het teeken van Sagittarius of den Schutter, welk tee ken van den dierenriem de zon den 22sten dier maand intreedt, en in zijne linkerhand een korfje met rapen, radijs en andere vruch ten, die in deze maand vallen. De Nederduitsche naam van Slachtmaand is aan deze maand gegeven naar het oude en a'gcmeene gebruik hier te lande, van namelijk, vóór het einde ierzelve entegen den op h tnden zijnden winter, de vleesch- kuipen te voorzien, ten minste voor wie daartoe, wegens zijne beurs, instaat is. Vele nijvere werklieden spannen daartoe in den zomer, door sparen, hunne uiterste krachten in en vinden zich dan ook beloond dat op hen niet van toepassing is: Wie 's Zomers gaat visschen en 's Winters gaat vinken Daar zal het vleesch in de kuip niet stinken. De weersgesteldheid is in de eerste helft van November dikwijls regenachtig; de stormen en nevels worden menigvuldiger en tegen het einde van de maand begint het wel eens te sneeuwen, wat, bij vroeg invallen van vorst, beschermend werkt op de te velde staande wintervrucliten, alzoo die alsdan als met een kleed bedekt zijn. Van 1—2 Norember 1894. MIDDELBURG. Ondertrouwd M. Boone S. 34 j. en J. Meyers wed. 40 j. P.Huij- bregsen jm. 24 j. en A. M, Wa raven jd. 23 j. L. van Liere jin. 24 j en J. W. de Kok jd. 21 i. - G. Meyer jm. 31 j. en M. C. Boxman jd 29 j. J. Brouwer jm. 25 j. en D. Meyer ]d. 28 j. Getrouwd: W- Olree jm. 24 j. er. J. M. Doudeyns jd. 25 j. - A. van Leerdam jm. 23 j. en H. M. C. van Goozen jd. 20 j. Bevallen: L. Jolmers geb. van de Woes- tijne z. A. G. de Valk geb. Kosten d. P. W. van der Welle geb. Dikkenberg z. GOES. Dina d. v. Jacobus Buyse en Cor nelia Wabeke. - Kryn Adriaanz. v. Krijn Adriaan van Langeraad en Anthonetta Goe- mans. Over de maand October 2894. OVEZAND enNISSE. Geboren, Overleden en gehuwd geene. DRIEWEGEN. Goboren den 1, Pieternella d. v. Adriaan Koster en Jozina van den Dorpel. Gehuwd18. Jan Verlare 23 j. te Krab- bendyke en Elizabeth de Dreu 24 j. jd. te Driewegen. Overleden: den 13, LeonardCornelis Ple ter Boogaert 57 j. wedr. van Maria Eliza beth Hochart 14, Cornelia 6 weken d. v. Marinus Pierens en Arendina Verhulst. MIDDELBURG, 1 Nov. '94. Uit Walcheren was heden weder nog al een ruimen aanvoer van meest alle granen en peulvruchten, uitgenomen ronde bruine boonen, die weder veel gevraagd, doch weinig getoond werden. Jarige Tarwe f 6. Nieuwe dito f 5.50 a 15.60. Jarige Rogge f4.75. Nieuwe dito f4. Winter- gerst f 4.20 a f4.30. Zomerdito f3.50. Nieuwe Witte boonen nog al veel aangeboden, maar meest van afwijkende qualiteit. Voor de beste soort is f 13 betaald, mindere dito f 12,50 a 112,75. Ronde Bruineboonen met veel vraag en van f 14.50 a 114 75 betaald. Nieuwe Paardenboonen f5.25. Dito Groene Kook Erwten van f9.25 a f9.50. Kroonerw- ten van f 6.50 tot f 6.75 gekocht. Tuinboonen niet ter markt Winter Koolzaad nominaal f6 af 6.50. Versche boter f 0,85 a f 0.95 p.kilo. Eieren f6.20 per 100 stuks. Z1ERIKZEE, 1 Nov. 1894. BOTER. Hoogste koers f 0.55 a fO.— laagste koers f 0.471/» per 6 ons. Kipeieren hoogste koers fl.50 a 10.— laagste koers f 0.90 per 25 stuks. Eendeieren hoogste koers f 0. laagste koers t 0, - de 25 stuks. Aan „een elders wonendgeboren Seroos- kerkenaar die belangstellend toeziet". Uw artikeltje behoort thuis in de rubriek: Advertentiën. Red. De uitgever Slagter te Kollum zond aan den uitgever een advertentie voor ons blad, groot 204 regels 6 maal te plaatsen voor 837a cent per keer, dat is tegen nog geen halven cent per regel. Wel leggen wij geregeld de adverten ties van dien heer op zijde doch zonder er kennis van te geven. Zijn aanbod is echter ditmaal zoo bespot telijk mild, dat wij bij deze gaarne hem mededeeling doen dat wij ook deze annonce van hem in de snippermand geworpen hebben. De Uitgever. Dinsdag 6 Nov. Hoes, biljetten by J. M. Kakebeeke tot 6 Nov. te koop by inschrijving in 4 percee- ,en 350 stuks canadapopulieren aan Weeldyk tusschen polders Sabbinge en HeerenIni. dhr. J. M. Kakebeeke. BIGGEKERKE 6 Nov. VLISSINGEN. Bij de aanbesteding van spek (I Jan. 30 Juni '95) zout en brand stoffen (l Jan.—31 Dec. *95) ten behoeve van de menages der troepen in het garnizoen al tlier, waren de laagste insctarlj veravoor spek (gerookt) J. Goetheer fO,44V», idem (gezouten) dezelfde f0,42i/j idem (versch) P. de Landmeter f0.59,zout J. Goetheer f0.02l£ per K.G.; steenkolen F. Wibaut en Zn, a f 0.91 p. HL GOES, Donderdag werd door Regenten der strafgevangenis aanbesteed de levering van de navolgende artikeleu en behoudens goedkeuring van den minister gegund aan de navolgende inschrijvers J. den Herder; roggebrood 9,tarwebrood 12 cent per kilo. J. Bar,net: rundvleesch 79 cent, kaltsvleesch f 1. J. Schneiderspek 90 cent, alles per kilo. J. Geense: ryst f 11,75 en zout f3,25 per 100 kilo, wijnazijn f2,25 per 40 L., patentolie 32, waskaarsen 45, groene zeep 20, cichorei 20 cent, alles per kilo. En bezems (16 X ad f4,80 per dozijn. B. Janse: brandhout f2,90 per kwarfcvaam, Peper 62, witte zeep 40, soda 5, koffieboonen 130, Rhur-steenkolen 95 en cokes a f 1,40 de 100 kilo en zand f0.90 per HL. C. Duve kot: Boenders a f 0,36. A. J- Hendrikse Zoetemelk a 7"/l0llcent de literroggestroo a f 12,50 de 500 kilo. Firma wed. v. d. Reit New-Castlekolen fl.75 de 100 kilo, en lange turf a f 1.1b de 100 stuks. Jan Visser: aard appels a f 2,48 per 50 kilo en groeuten 7 cent per kilo. KAPELLE. Gisterenavond werd door no taris Gallis Merens de jaarlyksche wisschen- verhuring voor diverse eigenaren gehouden Ofschoon vier bosschen meer werden ver huurd dan het vorig jaar waardoor de op brengst steeg, werden toch hooge prijzen besteed, niettegenstaande de mindere quali teit der wisschen, veroorzaakt door de luis en de vele regens van dit jaar De opbrengst bedroeg f2374 tegen f1096 het vorig jaar. Daar de genoemde 4 nieuwe bosschen op brachten 1718 werd dus van de overigen f1650 gemaakt dus f560 meer dan de vorigs verpachting MIDDELBURG. Bij de aanbesteding van spek voor het garnizoen is ingeschreven door H. J. M. Bannenberg te Amsterdam k f 0.50 per KG. ini., H. Polak te Meppel a f 0.474 ink, B. v. Sloten te Meppel k f 0.464 gerookt spek. h f 0.454 pekel spek, J. W. Glanshuis te Amsterdam a f 0.474, J. M. Timmermans a f0.49 gezouten Ameri- kaansch a f 0.51 gerookt, i f 0,62 ini. ge zouten, a f 0-64 ini. gerookt, L. J. P. Maas a f 0.46 gezouten, a f 0.49 gerookt, S. van Bakergem a f 0.50 pekel, a f 0.52 gerookt spek. Voor de steenkolen over dat tijdvak schreven in de heeren W. L. Burrink k 10.93 per HL., P.O. Ludikhujjzen k f0.91* per HL De inschrijvers, bij wier namen geen woonplaats is vermeld, wonen te Middelburg, Maandag 5 Nov. Vllsslnien, ook volgende dagen door not. Bosch by" But najaara- en winterstoffen. Wllhelmlnapolder, half 10 door not. Liebert 56 harde olmen Oost Havend(jt, 64 zashte olmen en 9 esschen achter den molen, 45 canada achter het dorp, 33 dito, 46 appel en kersen in den boomgaard, 18 linden en 6 kastanjes bij het koetshuis, 6 olmen en 1 abeele in den tuin vau dhr. Hanken. Vcere, verpachting 10 uur in Kampveei- schen toren door den ontvanger der registratie en domeinen de speorwegoverhoeken, zij kanten van wegen, kanaaldijken, visscheiij in de rijks kanalen op Walcheren'. Dinsdag 6 Nov. Goes, Voorstad halt 1 door deurw.ïjtoH mann bjj Westdvjk 10 melk- en kalfkoeipn- 30 Friesche graskalvers, jong ree, 2 paarden' Cainpcrland, 10 uur aan de have* door deurw. Gelner nieuwe houtwaren. Vllsiingen, 11 uur bfl Joos de Voogd Badhuisweg door not. Tak 6 baatg. melk koeien, 1 vaars, 1 kooktoestel. Woensdag 7 Nov. 'sHeer Arendskerke, op hofstede Boogerd door deurw. Hollmann 10 uur voor aannemer Panny waalsteen, belgische klin ker, pannen, planken, ribben, kelders, bat tings, kalk, tras enz. Arnemulden, 10 uur by Maartense door den ontvanger der registratie en domeinen de spoorwegoverhoeken, zijkanten van we gen, kanaaldijken, visscherij in de rijks ka rn lui op Walcheren. Donderdag 8 Nov. Krabbendijke, 3 uur by Krijger door not. Mulock Houwer heterfpachtsrecht vaa een woonhuis 287 cA. van M. Bliek Jr. 's Gravenpolder, 10 uur door deurw. Hollmann voor Wed. Caboort 64 olmen e* 8 canada's aan den Kadam. Wisse, Esschendyk 10 uur by hotstede Mooie Staak voor vrouwe douairière Pompe v. Meerdervoort dooi not. de Ronde Brosser 56 olmen, 7 abeelen, 3 linden. Cortgene, 10 uur aan de haven door deurw. Gelner nieuwe houtwaren. Ovezand, 1 uur door not. de Ronde Bresser voor dhr. V. J. Claeyssensop hofstede de Baane 22 ohnen. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Huvers een huis, erf en tuin Heerengracht; een huis en erf Oude Kerkstr. een pakhuis en erf en huis en erf K 71 Beenhouwerssingel. To zien daags voor en op den dag van verkoop. Ovezande, in 'tOude parochiebnis door not. de Vos 10 uur lo. de timmermansaffatre, Groenendijk 177 cA. 2o. 9 woonhuizen aldaar en 3o. erfpachtsrec.it op 220 eA. grond met daarop gebouwd woonhuis te Driewegen. Vrydag;9 Nov. Wolfaartsdlfk, lo uur door not. Pilaar aan Steltjesdyk by Gillis de Jager veor kerkvoogden 350 canada's.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 5