VENDUTIE HUISRAAD,. WerkmansVereeniging Nederl. Bijbelgenootschap De Hollandsche Hypotheekbank Bouw- en Weilanden Afloop Verkoopingen, enz. Opneming Voetpaden. burguklmkh sta ad. ADV KRTElVTtEN. löocustfttji 24 (Dcfoliec 1894, openbaar veikoopen D E te koop a a ii b i e <1 e n Op Woensdag 31 October 1894. 1. P. RÖSIKR, PSMSLMST J. A. Zip en Van TeijUngen, Een HIT met Tuig en Kar senoora" te Bergen-op-Zoom, die eenige jaren geleden f55.000 kostte, isjl. Zaterdag hij publieke veiling verkocht voor f 12.800. Te Tilburg is gevankelijk naar Breda getransporteerd eene dienstbode, die, zich aan diefstal had schuldig gemaakt en liet kind harer meesteres loog had inge geven, met de bedoeling haren diensttijd die verstreken was, verlengd te zien dooi de op de misdaad gevolgde ziekte. Een Advertentie van Anno 1640. Voor twee en een halve eeuw zag het er toch in handel en nijverheid geheel anders uit dan tegenwoordig. Zoo annon ceerde bv. in het jaar 1040 zekere Isaak Marekel te Neurenburg zijne zaak op de volgende wijze: „Isaak Marekel, barbier, pruikenmaker, sehoolmeester, hoefsmid en glazenmaker, scheert en snijdt het haar voor twee kreut- zer en geeft er de pomade bij toe. Maakt en lapt schoenen en laarzen, doet aderla tingen en zet zeer gaarne koppen; geeft aan huis les in de „condition" en andere dansen, verkoopt parfumerie van allerlei soort, papier, schoensmeer, gezouten haring, honingkoeken, pepernoten, krakelingen en andere confeetiën, hartsterkende kruiden, aardappelen, braadworst jen andere etens waren. Isaak Marekel". Hoeveel tijd zou de man bij al deze bij baantjes wel aan de schoolmeesterij gewijd hebben Maria van Reigersberg, de vrouw van Hugo de Groot, was eene trouwe, brave gade. Wie zijne vaderlandsche geschiede nis nog kent, weet dat zij vooral als zoo danig wordt voorgesteld. Het was eene lieve, zachte vrouw maar eene „beauty" was het niet. Ook was zij zeer gezet en met de jaren nam dit gebrek, als men het zoo wil noemen, eer toe dan af. Hugo de Groot was zoo hoog geplaatst, dat zijne vrouw vaak tegen wil en dank wel mede in het openbaar moest verschijnen. Terwijl hij de betrekking van gezant van Zweden aan het Fransche hof bekleedde, moest zij uit den aard der zaak vaak haar man volgen. Op zekeren dag nu kwam daar ook de kardjjiaal de la Valette, die Maria van Reigersberg niet kende. De kolossale vrouw trok zijn aandacht. Verlangend om te ver nemen, wie zij was, wendt hij zich tot eene jonge dame in zijn buurt, die hij even min kende. „Wie is die dikke Mogol daar, die naast de koningin zit?" vraagt hij. „Dat is mijne moeder," luidt het ant woord van de dochter van Maria, Cornelia de Groot. De man was door schrik als ver stomd en maakte dat hij spoedig de zaal uitkwam. In de dagen dat Napoleon I nog slechts artillerie-luitenant was dus ver telt een Fransch blad kocht hij te Marseille een horloge van geringe waarde. Vaak moest het gerepareerd worden, maar toch wilde hij er, zelfs toen hij op het toppunt van macht en roem stond, nimmer afstand van doen en droeg het steeds. Toen de keizer eens, in tegenwoordig heid van maarschalk Berthier, op het horloge keek, was het reeds sedert ver scheidene uren stil blijven staan. Toen de maarschalk hierover eene opmerking maakte, zeide de vorstWij zullen ook eenmaal stilstaan maak er dus het horloge gpen verwijt van 1" Uit de nalatenschap van den grooten Oorsicaan ging het uurwerk op zijn neef Napoleon III over. Ook deze heeft het tot zijn dood gedragen. Personen uit de omgeving des keizers weten te vertellen, dat het plotseling bleef stilstaan op den dag, waarop hij, in 1870, naar Duitschland zich opmarseh begaf. De keizer beschouwde dit als een zeer slecht voorteeken en hij bleef den geheelen dag stil en in zich zeiven gekeerd. Toen ook deze Napoleon, te Chislehurst, gestorven was, kwam het horloge in het bezit van den keizerlijken prins en de ongelukkige jonge man droeg het, toen hij in Zoeloeland sneuvelde. De Zoeloes maakten zich, met vele andere voorwerpen van het uurwerk meester 't welk echter later werd teruggevonden en thans eigendom van de ex-keizerinEugenie is. Een zeer ernstige ramp heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op dereede van Antwerpen plaats gehad. Een Waal- sche bark de „Alice", geladen met lood, is in botsing gekomen met den Zweedschen stoomer „Balder" en onmiddellijk gezonken. De eigenaar Hourdeau was aan boord van de „Alice" met zijn vrouw en zijn vijf kinderen. Allen verdronken. De vrouw werd, nadat zij een kwartier onder water was geweest, opgehaald, pogingen om haar in het leven terug te roepen mislukten. De drie overige opvarenden van de „Alice" zijn gered in sloepen van de „Balder". Hourdeau was 38, zijn vrouw 35 jaar. De „Alice" was bestemd voor Frankrijk met 250 ton lood. Latere berichten melden het vinden der lijken van twee kinderen. Tijdens de manoeuvres in Duitschland kwam een officier in een boerenwoning, waar de vrouw alleen thuis was, en vroeg, of hij niet een paar gekookte eieren kon krijgen. De vrouw was bereid, hem die te verschaffen als de „Herr Lieutenant" dan zoolang hare plaats bij de wieg van een zuigeling wilde innemen. Zij achtte het blijkbaar voor een krijgsman niet zoo'n ongewoon werk, „eens aan de wieg te stooten." De „luitenant" kweet zich dan ook van dien vriendschapsdienst. Later hoorde de \j-quw, dat de officier prins Adolf van Sehaumhurg, des keizers zwager was. Om glas, porselein en aardewerk voor springen te vrijwaren, wordt het in koud water gelegd dat langzamerhand zoolang verhit wordt, tot het begin te koken. Dan laat men het even langzaam afkoelen. Zelfs bij de snelste afwisseling van warm te ei koude zal het aldus behandelde glas en aardewerk niet springen. Een oud rechtsgebruik. Eigenaardig is zeker een rechtsgewoonte van vroeger dagen, volgens welke een jonkvrouw een ter dood veroordeelde kon verlossen door een huwelijk met hem aan te gaan. De vrouw was al volgens oud Germaansch begrip heilig. Wie tot een vrouw vluchtte mocht niet worden aangegrepen. En een uitvloeisel van die overlevering was het hierboven bedoelde recht van verlossen, aan de vrouw verleend. Vaak werd van dat recht gebruik ge maakt. Menigmaal wordt in oude kronieken gewaagd van arme meisjes, die een ter dood veroordeelde op die wijze van de galg heb ben gered. Zoo werd in 1571 aan een zeerooverin Embden gratie verleend, omdat een meisje hem ten huwelijk vroeg. In de Ond-Friesche rechten bestaat een bepaalde verordening volgens welke een ouderloos meisje een dief uit de handen van den beul kon redden. In 1619 werd te Frankfort een soldaat, die tot den kogel werd veroordeeld, door een dienstmaagd gered, die aanbood hem te huwen. Ook in Frankrijk en Spanje geschiedde hetzelfde. Opmerkelijk mag het zeker heeten, dat nog in onze eeuw in 'tjaar 1864 het volk in Hessen zich dit recht herinnerde. Bij gelegenheid dat een moordenaar zou worden omgebracht, kwam zich een meisje aanmelden, dat bereid was met hem in 't huwelijk te treden. -In denzelfden stoel. Bij zekere gelegen heid, toen eene publieke receptie gegeven werd aan den staatsman Laniël Webster, in een hotel te Boston, werd zeker iemand aan .hem voorgesteld van wien het bekend was dat hij een ongeëvenaarde postenjager was, zegt de San Francisco Argonaut. De man kwam al buigende en komplimentee- rende voorwaarts, totdat de grooten Web ster moede was van zijne plichtplegingen en hem te kennen gaf dat het onderhoud was afgeloopen, door zich neder te zetten in den dichtstbijstaanden stoel. Maar de mun, in plaats van den wenk te vatten en ruimte te maken voor andere bezoekers, bleef nog steeds voor Mr. Webster staan, die zulks aanmerkende als een teeken van onbeschaamdheid, hem scherp aankeek en op gebiedenden toon vroeg „Wel, mijnheer is er nog iets dat gij mij te vragen hebt „O neen," hernam de aangesprokene, even beleefd als te voren, „alleen is het mij mis schien veroorloofd de opmerking te maken, dat ik er trotsoh op ben dat mijn hoed de onwaardeerbare eer geniet om dezelfde stoel in te nemen met Daniël Webster!" Webster had, zonder het te bemerken, plaats genomen op den hoogen hoed van den bezoeker en den vorm ervan op eene merkwaardige wijze veranderd. „Te Keulen is gisteren een Hol- landsche baron plotseling gevangen geno men, op een door hem gegeven feest in een hotel, ter gelegenheid van zijn verlo ving met de dochter van een hooggeachte familie. De baron moet een gemeene zwen delaar zijn." Dit bericht komt voor in het Bert. Tagebl. De dorschmachine gesprongen. De stoomketel van eene dorschmacnine is op een boerderij te Crystal, North Dakota, gesprongen met fatale gevolgen. Yier man nen werden op de plaats gedood, een doo- delijk en een ander ernstig gewond. De ontploffing had plaats terwijl de bemanning die de machine vergezelde bezig was met het bevestigen van de drijfwiel om het groote wiel. De machinist, die boven op de machine stond, werd 500 voet wegge slingerd en zijn lijk werd opgegaard in een tob. Een span paarden werd gedood en het voorgedeelte van de machine vloog dwars door de separator. Keizer Jozef de tweede is bekend om de goedmoedige en toch strenge wijze waarop hij vaak zijne onderdanen kon berispen. Een aardig staaltje is het volgende: Op zekeren dag is hij er getuige van dat een luitenant, commandant van de wacht voor zijn paleis, door eenige land lieden uit den omtrek gegroet wordt, zon der dat hij echter in het minst er aan denkt den groet te beantwoorden, zonder dat'een spier op zijn gelaat zich vertrekt. De keizer ontbiedt den luitenant bij zich. „Zijt gij nietluitcnantX?" vraagtdemonarch. „Is uw vader niet baron X?" De officier geeft een toestemmend antwoord. „Uw vader heeft u, meen ik, een goede opvoeding ge geven, niet waar?" Weder antwoordt de luitenant bevestigend, niet begrijpende waar het heen moet. „Welnu, dan verwondert het mij toch," gaat Jozef voort, „dat ik van de vruchten van die opvoeding zoo weinig merk en dat gij zoo weinig van de plichten der beleefdheid weet. Gij laat u beleefd door eenvoudige landlieden groe ten, en betaalt hunne voorkomendheid met hooghartige onvriendelijkheid. Denk er aan: een vriendelijk gezicht en de hoed in de hand, 't kost niets meer maar 't schenkt vfeak zoo veel. Te Fyvie Castle (Engeland) heeft men zwarte aardappels geteeld, men noemt ze Zoeloe-aardappelen. Doorgesneden zijn ze rose, gekookt zijn ze zwart en zeer goed om te eten, schoon ze erniet zeer smakelijk uit zien. Deze soort is moeilijk te rooien daar ze dieper dan gewone aardappels groeit. De stengels zijn donker, de bladeren groen en de bloemen wit. De rooklooze locomotief. Reeds sedert jaren worden door tal van ingenieurs proe ven genomen met de meest verschillende stelsels van rookverbranding, zoowel ten einde vervuiling der lucht te voorkomen als om brandstof-verkwisting te beperken. De heer Theodor Langer, ingenieur der Oostenrijksche Nordwestbahn, heeft voor eenige jaren een rookverterend toestel uit gevonden dit is gedurende twee jaar op locomotieven van dien spoorweg beproefd en op 19 Mei j.l. heeft een officieele rit meteen sneltrein plaats gehad, die getrokken werd door eene rooklooze locomotief. Deze proefrit schijnt een volmaakt succes gehad te hebben. Het toestel bestaat in hoofdzaak daarin, dat boven het rooster lucht in den vuurhaard wordt gevoerd, die de volledige verbranding van den rook aldaar bewerk stelligt. Geheel automatisch heeft die luchttoe voer plaats, terwijl door middel van een stoomverstuivingsbuis de rook teruggedre ven wordt naar het rooster en daar gemengd met de lucht, volledig verbrandhet hangt van de qualiteit der kolen af, hoeveel lucht moet worden toegevoerd en hoe slechter de kolen zijn, des te grooter is de besparing aan brandstof, die gemiddeld 10 pCt. be draagt, zoodat bij een kolengebruik van f 600 in de maand, het toestel dat f 600 kost, binnen een jaar geamortiseerd is. De bediening kost geen meerderen arbeid aan hetpersoneel, daarhetautomalisek werkt. In twee dagen kan liej; aan iedere loco motief, onverschillig van welke constructie, worden aangebracht en de proefexemplaren hebben zich thans reeds bij geregeld ge bruik gedurende twee jaar uitstekend ge houden. De mededeeling, dat alle 33 sneltrein- locomotieven van de Oostenrijksche Nord westbahn, die van de tandtad-baan in Bos- nië-Herzegowina en eenige locomotieven van de Hongaarsehe staatsspoorwegen se dert ruim 1 jaar met dit toestel voorzien zijn, komt in de „Neue Freie Presse" voor en doet vermoeden, dat deze nieuwe uit vinding iets meer beteekent dan vele harer concurrenten. Om van alle andere toepassingen te zwij gen, wijst „De Nijverheid" op het groote belang, dat zulk een rookverteerder voor tramwegen moet hebben en aan de rangeer- treinen van sommige Nederlandsche stati ons, die langzamerhand binnen de bebouwde kom der gemeente zijn gelegen. Overzicht V< rkoopingen enz. Vrijdag 19 Oct. Z«ii(elnnilc, door not. de Vos 10 uur by L. Gabriëlse een huis, schuur, erf en tuin op het dorp groot 13. Aen. Woensdag 24 Oct. Oaplnse, 10 uur by v. Sorge door not. Tak de hofstede Hoekvliet onder Zanddijk met bouw- en weilanden 26,21,92 H. Colijnsplant, door not,. Noordijke in de Patrjjs" 11 uur een winkelhuis, erf en schuur 283 cA. van Weulenberg Achtei kerkbuurt Donderdag 25 Oct. 's Gravenpolder, 10 uur door not. Mulock Houwer bü Zuidhof van den dyk 70 canada's. Zaterdag 27 Oct. Oudelandc, voor dhr. M. v. d. Weele te Renkcm door not. Overman 10 uur 17 olmen, 9 canada's, 3 esschen, 1 wilg, 140 tronkboomen, fruitboomen, hakhout, doorn haag. Maandag 29 Oct. Icrscfce, bü Klaassen door not. Lansen Croin 7 huizen 12 uur. Inl. dhr. Goeman en not. Lansen Croin te Zuidzande. Mlccr AM*l<erlie, in de padweicle voor dhr. J. Steketee door not. Bresser 10 uur 177 canada's. Dinsdag 30 Oct. Kieuw- en SI. Joosland, 10 uur in de roodö leeuw door not. Tak 2 woonhuizen, schuur, erf en tuingrond 24,94 A en 2 H. 51 A. 40 cA. weiland Middelburgscliepolder in 12peic. en massa. Woensdag 31 Oct. Kienn - en st. Joosland, bü wijlen wed. A Bliek door not. Tak lO uureikenh. boogkabinet, dito viorkant kabinet, tafels, stoelen, secretaire, linnenkast, 3 bedden met toebebooien, vloerkleeden, statenbybel, oud porcelein, meelkist, lessenaar, gemakstel enz. Kllcwoutsriijh, half 1 door not.de Ronde Bresser bjj v. d. Hage voor W. Geense zijn woonhuis en erf 115 cA. KrabbendijUe, op Welgelegen door not. Pilaar voor dhr. W. F. K. Lenshoek in Maagspolder 30 esschen en 100 olmen. Een partü tronken en vruchtboomen. Aanwij zing H. Houtekamer. Viissingen, sterfhuis hoek Slijkstraat door not. Bosch 10 uur meubelen. Vrijdag 2 Nov. 's lleercnliock, door not. de Ronde Bnsser 10 uur voor dhr. J. Steketee Sin- geldijk 132 olmen- en tronkboomen. Viissingen, verpachting vcor 7 jaren door den ontvanger der registratie en do meinen 10 uur de spoorwegoverhoeken, zy- kanten van wegen, kanaaldüken, visscherü in de rjjkskanalen op Walcheren in de Oude Vriendschap. Zaterdag 3 Nov. Ilelnl<enszand, 10 uur door not. Bresser in de Oostweide voor dhr. J. Steketee 25 olmen en bü Mar. v. Damme 'sHeer Arends- kerke 25 olmen. Maandag 5 Nov. Veerc, verpachting 10 uur in Kampvee-- schen toren door den ontvanger der registratie en domeinen de spoorwegoverhoeken, zij kanten van wegen, kanaaldyken, visscherü in de rijks kanalen op Walcheren. Woensdag 7 Nov. Amemiiiilen, lOuurby Maartensedoor den ontvanger der registratie en domeinen de spoorwegoverhoeken, zijkanten van we- gtn, kaï aaldijken, visscherü in de rijkskas nalen op Walcheren. Donderdag 8 Nov. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Huvers een huis, erf en tuin Heerengracht; een huis en erf Oude Kerkstr. een pakhuis en erf Beenhouwerssingel. To zien daags voor en op den dag van verkoop- Vrydag 9 Nov. Middelburg, 10 uur in de Vergenoeging door den ontvanger der registratie en do meinen de spoorwegoverhoeken, zy kanten van wegen, kanaaldijken, visscheiii in de ryks kanalen op Walcheren. VLISSINGEN. Dinsdag werd alhier door den eerst aanwezend Ingenieur der Genie te Bergen op Zoom onder nadere goedkeu ring van den Minister van Oorlog aanbe steed hot herstellen van het dak van de voormalige kazerno Westdyk te Vlissingcn. Raming f3500, Ingeschreven werd als volgt P. Kiüger&Zn Middelburg f3720. J. Warren Viissingen f3493, J. Loois id. f3480, G. H. Vertregt id. f3450, F. N. de Rooy id, 13410, J. M. van Ditmais, Middelburg f3274 en Fey en Stroo Viissingen f3100. BREEDE WATERING 19 Oct. OOSTKAPELLE 24 Oct. A A i\ BEST* Bi 5 AG. Donderdag 1 Nov. Middelburg, door den garnizoenscom- commandant 12 uur kazerne Noordstraat, levering van gerookt en gezouten spek per KG. voor 1 Jan. '95 tot 30 Juni en van steenkolen Ruhr 4/s fijn '/5 grof per HL met vermelding van het gewicht van 1 Jan.— 31 Dec. 1895. Voorwaarden 10-12 uur ten bureele ter inzage. «SS -» infyM.iTici I» -.an .ia MASS li 185 E IS I C11T E A VLISSINGEN, 16 Oct. 1894. Boter f 1,1b a f 1,05 per kilo. Eieren f5,20 a f 0, per 104 stuks. GOES, 16 Oct. 1894. Alleen naar Gerst, Bruineboonen en Kook- erwten was goede vraag terwijl andere ar tikelen minder gezocht werden. Oude Tarwe f6.— a f6.25. Nieuwe Tarwe f4,50 a f5.20. Rogge f3.75 a. f 4.10. Winter- gerst f3.— a f 3.75. Zomergerst f 2.50af 3. Haver f2.— a f 2.60. Bruineboonen f 10,a f 12.50. Paardenboonen fO.— a f 0. Kool zaad i 0.— a f 0.— Groene Erwten f 7,— a f 9.25. Versche Boter f 0.50 a f0.53. Eieren f 1.15 a f 1,25 de 25 stuks OOSTBURG, 17 Oct. 1894. Oude Tarwe f6,25 a f6,60. Nieuwe Tarwe f 5,— a f 5.40. N. Rogge f 4,25 a f 4.50. N. Wintergerst f4,- a f4.25. Zomergerst f0,a f 0, Haver per 100 Kilo fO.— a fO, Kookerwten f0,00 a f0,00 Erwten f0 a f 0.—Paardenboonen f 6.25 a f6,50. Koolzaad fO.— a ft). Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Rotterdam, 15 Oct. Ter graanmarkt van heden (Maandag) ruimde de zeer kleine aan voer van binnenlandsche granen tot ongeveer onveranderde prijzen vry goodjop. TARWE, zeer weinig ter markt, vond prijs houdend plaatsing. Jarige- per heet. f6 a f6.80 en per 100 kilo gedeeltelük verkocht a f810. Nieuwe per liect. 13 75 a 15.75 per gewicht kwamen geen afdoeningen tot stand. Canada wederom niet ter markt ROGGE werd in de beste soort alsvoren verkocht, mindere kwal. vindt weinig koop lust f2,75 a f4.40. GERST in alle genoteerde soorten alsvoren. Winter- per heet. f2 a f3.75. Zomer- per hect.f2a f3.75. en per 100 kilo f5 75 a f6. Chevalier per heet. f2.50 a f4.25. HAVER onveranderd. Per lieot. f 1.25 a f2.75 en per 100 kilo f 4,50 a f5.50. BRUINE BOONEN vonden ih de beste soort tot 25 cents verhooging plaatsing, overigens onveranderd verkocht. Naar kwal. fll a f 14. BLAUWE ERWTEN pryshoudend. Naar kwal. vei kocht van 15.50 tot f9.15; extra puike geguarandeerde kooksoort kan nog boven de hoogste noteering opbrengen. KANARIEZAAD onveranderd traag. Per heet. t 7 a f 10. ZEEUWSCHE EIEREN f5.10 a f5.30. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer ca. 16000 balen. Marktprys voor groote f 0,60 en kleine f0,50 per 50 kilo. LIJNZAAD matig aangevoerd en met re delijke vraag. Voor de zaai geschikte kwal woidt gemiddeld f9 tot f 10 per heet. besteed. Rotterdam 16 Oct. Ter veemarkt van heden Dinsdag waren aangevoerd: - paarden,'1473 runderen, 281 vette, 16 nuchtere kalveren 1089 schapen, 359 varkens, 227 biggen. De pryzen waren als volgtRunderen le kwal. 68, 2e kwal. 62, 3e kwal. 56. Kalve ren le kwal. 90, 2e kwal. 80, 3e kwab 70 Schapen le kwal. 56,2e kwal. 50, 3e kwal. Varkens le kwal. 43, 2e kwal. 42, 3e kwal. 41 c. Alles per kilo. MEEL. Gedurende de vorige week bleef de stemming onveranderd en gingen de inlandsche meelfabrikanten voort tot lage pryzen op lage levering hun fabrikaat te verkoopeti. Daarentegen gaat er vooralsnog in Ameiikaansch meel weinig om, hoewel die vraag zal gaan toenemen, zoodra de cousurnptie behoefte aan die soorten zal krügen. Hedi n bleven do noteeringen by redelyke vraag onveranderd. Van 16-17 Oct. 1894. MIDDELBURG. Getrouwd: L. Meyboom jm. 31 j. en J. J. van Hout.ejd. 22 j. P. Hooftman jm. 20 j. en P. C. van Maaren jd. 19 j. W. Montanari jm. 26 j. en A. Alewy se jd. 20 j. Bevallen J. Adriaanse geb. Sanderse z. H. in 't Hout geb. Steenbergen d. T. de Wolff geb. Frank d. GOES. Geboren: Pieter z. v. Johan Sleu tel in Elizabeth Poelman. Johanna Maria d. v. Jobannis Bruelen Maiia Maat. De Notaris A. M. TAK, zal op voormiddags te 10 uren in de herberg bij Van Sorge te Gapingein liet Hoekvlietonder Zandijk buiten, gemeente Vrouwepolder met daartoe behoorende ge heel tiendvrije te zamen groot 26 Hectaren 21 Aren 92 Centiaren. De verkooping zal geschieden in 30 per- ceelen met verschillende combinatiën en in massa. Gedrukte notiën dezer veiling zijn gratis verkrijgbaar ten Kantore van voorn. Notaris. De Notaris Mr. J AN LOEFF zal VRIJDAG 26 O G TOB ER 1894, des voormiddags om 10uren' op de Hofstede, bewoond door de Weduwe 1'. BOOGAARD, aan den Kruisweg, onder KGUDEKERKE, in bet openbaar 1 bruin Meniepaard, oud '15jaar,4extra baatgeveride Melkkoeien, 1 Melkgeit Kippen en Hanen, 2 Menwagens, Handkar op Veeren, l'loeg, Eggen, Turk, Handi olblok, Slecpdeur, Veld- garig, Kprtniolen, Windmolen. Gee- selstoel met steen, Stamp- en Voe derbakken, Watei vaten enWatertob- ben, Kruiwagen, Kaasboide, Ladder, Landbouwei shandger eedschappen, Paardenwant, Reepen en Blokken, Graanzeven, Graan- en Aardappel zakken, Melkgereedscliappen, waar onder: Karn met Pols, Roomtonrien, Botertobben, Melkkannen, Emmers, Balans met Schalen en Gewicht. Voorts Hooi, Tarwe-, Gerstc- en Boonenstroo, Kaf, Mangels, Aartlap- pelen, Dilthouten, Horden, Staken, den Mest in den Mestput en eenig als: Kabinet., Tafels, Kleeikist, Kribbe enz. Korting voor bijgebrachte goederen IO%, voor inboedels- en grossiers, naar gelang van de opbrengst tot 7Va Contante uit betaling. ZINDELIJKE GOEDEREN kunnen bij gevoegd worden, waarvan opgaaf' te doen ten kantore van Deurnaardertaxa teur-boedelschikker. AFDEELING MIDDELBURG. GROOTE HUISBIJBELS a f 1.50 en 1.25. KLEINERE af 1.20 f 1.10 en f 0.80 sm BIJBEL (O. en N. T.) met PSALMEN f 0.75 en fl. N. TEST. met PLALMEN 25, 40 en 60 ets. OUD TESTAMENT f 0.40 OUD- en NIEUW TEST f0.50 NIEUW TESTAMENT 10 ets. Psalmen met Volledige muziek 25 cent. Deze en meer andere soorten z;jn jn vergulde en onver gulde banden voorhanden in bet goedkoop Bijbeldepöt van R. M. SMITS, Lange Giststraat Middelburg. verstrekt gelden onder eerste hypothecair verband op ongebouwde eigendommen tegen 3%, percent. Agenten. TE KOOP bij J. DE JONGE, Biezelinge

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3