Winfer-en Regenmantels VENDUTIE. STOUT T Boek- en Bijbelbinderij „Groenendraak," Een groote keuze der Nieuwste Modellen nette MEUBELEN, de Goederen Bloem en Meel 0. (le Kleijn, puike Kachelkolen, Vollenhovetis HH. MM. de Koninginnen vorkoopeM verkoopen te koop aanbieden: Be HoHandsche Hypotheekbank Rotterdamsche Hypotheekbank. J. F. L. Flöcker. meest versterkend' V ollenf Overzicht Verkoopingen enz Afloop Verkoopingen enz JIAItlviltUltHIlTIV BlTRGEttLI.IKK STAM). POSTERIJEN. ADVERTENTIES. te Middelburg. 1I11II1II op Dinsdag 21 Augustus 1894 vind! men in liet MANTËLMAGAZIJN MIDDELBURG-, Donderdag 27 September 1894, Woensdag 3 October 1894, \V oensdag 10 October 1894, J. A. Zip en Van Teijlingen, iVl A G A Z IJ N Van af heden in lossing A. SMIT, Goes. benoemd, nl. zekeren P. J. Nieuwland, ge boren te Assche in Brabant, vroeger in dienst bij een distaienr. Toen een agent van politie op zekeren dag in een herberg vertelde dat de post van beul vacant ge worden was, sprak Nieuwland: „In dat geval ga ik naar die betrekking mededin gen." Er volgde een weddenschap uit en wel om twintig glazen Iambic. Nieuwland stelde een rekwest op, kreeg de betrekking en won de weddenschap bovendien. De nieuwe beul is pas twee en dertig jaar oud. Indien hij niet meer doodvonnissen heeft te voltrekken als zijn voorganger Hamel, zal zijn post niet veel afschrikwekkends bezitten, want sedert 35 jaar is de dood straf in België niet meer toegepast. Yoor de oorzaak hiervan wordt het volgende opgegeven; In het jaar 1856 werd een Gentenaar ter dood veroordeeld. Zijn advocaat, die hem naar ziel en geweten onschuldig achtte vroeg een audiëntie bij koning Leopold I. Dit werd hem toegestaan. De advocaat legde toen den koning omslachtig het geval uit, toonde hem de zwakke punten der beschuldiging en verklaarde, hoe de jury er toe gebracht was om den man schuldig te verklaren. Daar de advocaat als een eerlijk man bekend stond, liet Leopold zich overhalen en had reeds de pen in de hand om de gratie te verleenen, toen( de koningin juist binnentrad. Nu had de misdaad eene groote verontwaardiging ouder het publiek opgewekt en vooral onder de vrouwen. Daarom smeekte de koningin op welspre kende wijze den koning om den vrijen loop aan de mebschelijke gerechtigheid te laten. De man werd ter dood gebracht. Vijf jaren later werd een zekere persoon, die op beeterdaad betrapt was, te Gent ter dood veroordeeld. Tijdens het verhoor bekende deze misdadiger dat hij ook den moord begaan had, waarvoor in 1856 een onschuldige was onthoofd. Toen de konin gin dit vernam had zij geen rust of duur meer. Zij liet daarom haar zoon aan haar sterfbed zweren, dat hij tijdens zijne re geering niemand ter dood zou laten bren gen en tot nog toe heeft koning Leopold II steeds aan het verlangen zijner ster vende moeder voldaan. De gevolgen der boschbranden in Min nesota zijn vreeselijk. De stad Hinckley verbrandde geheel. De bewoners vonden den dood in de zware, later in brand geraakte bosschen, die zij tot schuilplaats hadden uitgekozen. Eenige passagiers uit een trein die van wege de vlammen terug moest, brachten hartroerende berichten mede van wat zij gezien hadden. Een vrouw die met hare vijf kinderen gevlucht was, werd door het loopende vuur achterhaald en allen ver loren het leven. Een andere vrouw sprong met hare vier kinderen in het water; allen verdronken. Zoodra het stadje Hinckley door het vuur was aangetast werd een hardnekkige strijd tot redding van de plaats en hare be woners ondernomen. De strijd bleek echter al spoedig te ongelijk te zijn en daar de trein van het zuiden niet aangekomen was werden met den meesten spoed alle beschik bare wagens aangehaakt en met mannen, vrouwen en kindei en gevuld. In den trein bevond zich een menigte van vier honderd vijftig menschen, de trein zette zich in be weging en voor de eerste mijlen afstands het vuur met moeite vooruitblijvende be reikte het geheel nochtans behouden, maar van alles beroofd het station Duluth. "Wie achterbleven zijn een prooi der vlammen ge worden, ongeveer 100. Velen die de vlucht genomen hadden in de rivier zijn verdron ken en dat het aantal van de op deze wijze omgekomenen aanzienlijk is blijkt uit de vele lijken die over eene groote uitgestrekt heid langs den oever opgenomen zijn. Ook de dorpen Pokegama, Glidden, Ba- ronnet, Becker, Pitkin en Sandstone ver brandden geheel. In laatstgenoemde plaats sneuvelden vijftig van de twee honderd in woners die allen hun behoud in de rivier gezocht hadden. De plaats was per spoor onbereikbaar, wijl alle bruggen Verbrand waren. De stad Pine is in een groot hospitaal herschapen, wijl alle gewonden uit het district er gebracht zijn. Hartroerende tooneelen zag men daar. Kinderen die huune ouders missen, man nen die hnn geheele huisgezin verloren hebben, vrouwen betreurende het verlies van hun echtgenoot of kinderen lieden die krankzinnig geworden zijn over het verlies van alles wat zij in een leven van spaarzaamheid en vlijt, bijeen hadden ge gaard, kortom een tafereel van ellende en wanhoop dat de meest bedreven pen faalt in al zijne schrikwekkende bizonderheden te schetsen. Nadat geheel Hinckley was uitgewischt en de vlammen niets meer overig gelaten hadden als den sterk verhitten grond, kwa men de bewoners die veiligheid gevonden hadden in de rivier langzamerhand weder in de plaats terug. Zij brachten in korten tijd zes en negentig lijken bij elkaar waarvan er slechts vier herkenbaar waren. De overi gen waren verkoeld of zoodanig gehavend dat zij niet te herkennen waren. Op eene plek aan den weg werd een huisgezin gevonden van vader, moeder en zeven kinderen, door den rook gestikt en erg gebrand. Van een ander huisgezin met vijf kinderen was de vader alleen den dood ontgaan en van eene nederzetting van dertig personen zijn er, voor zoover bekend, nog slechts twee meer in leven. Een landbouwer wilde met zijne vrouw 8U drie kinderen de vlammen vooruitrijden. De paarden werden echter door den rook overweldigd en vielen voor den wagen neer. De familie zette de vlucht te voet voort en verloren elkander uit het oog. De vader, moeder en dochter kwamen in eene moeras om, een der zoons stierf bij den spoorweg en de andere bereikte Duluth. Een huisgezin van ma», vrouw en vier kinderen en de vrouw's broeder, had zich op een groote balk in de rivier begeven. Zij verbleven daarop den geheelen nacht en bereikten tegen den morgen behouden den oever. Practisch. Een Amerikaan zat dezen zomer aan tafel ten huize van zijn Duitschen handelsvriend. Er waren nog andere gasten aan den disch genoodigd, en onder dezen ook een gym nasiast, die tweemaal 's weeks bij den wel- gestelden heer des huizes mocht komen eten. Hij was zeer neerslachtig en zeide halfluid tot zijn buurman aan tafel„Ik heb van daag zooveel ellende gezien dat er mij de eetlust door vergaan is." De Amerikaan werd op hem opmerkzaam en spoorde hem aan, eens te vertellen wat hij gezien had. Hij verhaalde nu een treurige geschiedenis. In hetzelfde achterhuis waar hij woonde leefde een echtpaar met vijf kinderen. De menschen hadden er zich goed en eerlijk doorheen geslagen, totdat de man, een lei dekker, door een val van het dak zijne heide heenen gebroken had en nu niet meer in staat was iets te verdienen. In 't eerst had de vrouw moedig den zwaren slag gedragen en dapper voortgewerktthans had. zij zware koortsen en lag zij in een allerellendigsten toestand op het ziekbed, zoodat het vroeger zoo gelukkige gezin thans in den hittersten nood verkeerde, want de kinderen schreiden om brood, en de beide hulpelooze ouders konden niets anders doen dan met hen hon ger lijden. Zwijgend hoorde het gezelschap den ver- haler aan, en toen hij geëindigd had, be tuigde de een na den ander zijn deelneming. „Och, hoe treurig „Die arme menschen zijn wel diep te beklagen „Och, wat is er veel ellende op deze wereld Nadat men aldus in zekeren zin zijn plicht gedaan had, begon men weer over andere dingen te spreken. Maar nu stond de Ame rikaan op en tikte hij tegen zijn glas. „Ik beklaag dat arme gezin met honderd Mark zeide hij, en tegelijkertijd legde hij een banknoot van 100 Mark op een ledig bord. „Met hoeveel beklaagt gij die menschen dus wendde hij zich tot zijn gastheer. Deze legde zwijgend even zooveel op het bord en daarna ging de Amerikaan met zijn vraag verder de tafel rond. En zie elk der gas ten „beklaagde" thans de ongelukkigen niet alleen met woorden, maar ook met de daad. Weinige oogenblikken later stelde de Ame rikaan onzen jongen vriend een aanzienlijke som voor de arme leidekkersfamilie ter hand. [Nederlander). Woensdag 26 Sept. Vllssingen, door deurw. Hendrikse 2 uur Pottenkade een staatsieschuit met sloep. Goes, 2 uur in de Prins van Oranje door not. Mulock Houwer 1 eikenh. salontafel en 6 dito stoelen met trijpen zitting, 6 id. met leeren zitting, 4 fauteuils, 2 vouwstoelen, waschtafel, nachttafeltje, tapijt, groot zeil, overgordijnen, haardstel, beddegoed enz. Kijk dag Dinsdag van 11—4 uur. Wolfertsdijk, op Oosterland voor A. Re- mijnse door deurw. Hollmann 10 uur 60000 oude kleine IJse.steen, 4000 Holl. pannen, 600 oude leien, 450 gevelhardgrauwe, 600 gele Friescbe sierklinker enz-, nieuwe hout waren. Voorts zinken schoorsteenkap, pari latten, kozijnen, ramen enz. Kieuw en Sl. Joosrasid, in de Roode Leeuw door not. Tak 10 uur 20,19 H. bouw- weiland en dijk Zaagmolenpolder. Donderdag 27 Sept. "Vlissingcn, lOuurop de Zeehondewerf door den burgemeester strandgoederen als 76 heele en 80 halve vaten bruine teer, 2 vaten machineolie, terpentijn, 2 roeibooten, 2 ankers met kettingen. Middelburg 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst. lo. een huis met tuin en koepel Noordplein. 2o. pakhuis met tuin vroeger wagenmakerswerkplaats id. 3o. id. id. 4o. een huis lange Giststraat. 5o. id. Oude Kerkstiaat. Daags voor en op den verkoopdag tezien van 10—12 en 2— 4 uur met permissie. Vrijdag 28 Sept. Veere, door not. de Vos voor mr. C. de Witt Hamer 10 uur een huis, erf en tuin Kade, groot 312 cA. En een partij antiek meubilair enz. antiek staand horloge met oramenten, dito pendule, mahoniehouten kabinet, enz. 4 veeren bedden, t'apnaaima- chine met preparaten, hondenhok, koperen kraan, kleerbakken, gootsteen, goud en zilver. Kijkdag daags te voren'van 10—12 en 2—4 uur. Inl. de Groot en Hondius. ftmbbendijke, bij Kiflger door not. Pilaar voor dhr. Lenshoek verpachten voor 7 jaar 28 perc. ruim 32 H. bouwl. Boekjes bü M. Houtekamer Mz. a 20 cent en bij den notaris Zaterdag 29 Sept. 's Hcerenhoek, 2 uur door not. Bresser bü de Jonge een huis en erf 415 cA. van J. Adriaanse. VLISSINGEN. Vrü'dag werden verkocht door notaris Bosch in het café But de na volgende huizen en erven, allen alhier. No. 1 en 2. Twee huizen, loods, erven en tuin, Waaigat. Niet geveild. No. 3. Een huis en erf, Slijkstraat, 104 cA. Hoogste inschrijver de heer J. Wouters voor f 680. Kooper de heer P. van der Hof (voorloopig) voor f 780. Combinatie van perceel 3 en 4. Ingesteld op f 2581. Kooper de heer A.M. Luitwieler voor f2583. No. 5. Een huis en erf, Groote Markt, 52 cA. Hoogste insehrüver de heer B. Stof- kooper voor f1500. Kooper de heer A. Pro voost voor fl62ff. No. 6. Een huis, erf en tuin, Pluimstraatje, 114 cA. Hoogste insehrü ver de heer M. J. Terwoert voor f1225. Koo per de heer J. A.van Houte te Middelburg voor f1435. russct.). •MKsasmnt-ïwirzsaiom AXEL, 22 Sept. 1894. Oude Tarwe f7.50 a f7.75. Nieuwe Tarwe f6.50 a f7.-. Logge f5.- a f5.40. N. Win- tergerst f6.— a f7.—. Zomergerst f5.50 a f6.—. Haver f5.— a f6.—. Kookerwten f8.— a f9.—. Voererwten f7.— a f7.50. Paardenboonen f7.— a f 7.25. Lünzaad fOO-— a fOO.—Koolzaad fO.— afO.— Alles per 100 K.G. Koolzaad per Heet. Aardappelen f2.75 per 104 KG. Rotterdam, 24 Sep11891. Jarige Tarwe 25 cent lager. Buitenlandsche lusteloos. Meel 25 ct. lager. Tarwe jarige1 5,50 a - 6,50 T a r w e (nieuwe) 3,75 - 5,50 Rogge nieuwe - 2,75 4.25 Wintergerst(nieuwe) -2,25 3.50 Zomergerst. -2,75 - 3.50 Ch eval iergerst - 3,— 4,50 Ha ver (jarige) -1,— - 2,75 Paardenboonen j -0,— - 0,— Erwtenv 5,50 6,25 Kookerwten -6,— - 8,50 Bruine Boonen - 0,— - 0,— Witte- 0,— - Kanariezaad - 8,— - 10,25 Koolzaad - 0.— - 0,- Cp de VEEMARKT van heden waren aan gevoerd 000 paarden, 000 magere en 194 vette runderen, 90 vette kalveren, 0 nuch tere kalveren, 2080 schapen of lammeren 418 varkens, 000 biggen, 1 bokken. De prijzen waren als volgt: vette runderen. Ie qual. 70 aOO, 2e qual. 64, 3e qual. 56 a c kalverenle qual. f 0,87V2,2e qual.f 0,75 a, f0.80 schapen le qual. 50, 2e qual. 45 c. varkens le qual. 195 2o qual. 185 3e qual. it licht soort a c. Vlasbeurs 58 steen blauw. 000 steen wit. Zeeuwsclie EIEREN f4.50 a f4.40 Aardappels. Zeeuwsche jammen f3.50 a f4.— Zeeuw- sche blauwe f 0.00 a f 0.00. Westl. Zand f0,00 a f0,00. Westlandscbe klei f0,00 a fO.OO. Geldersche kralen f3.80 a fO. Geldersche blauwe f 2.90 a f 3.00 Geldersche witte fl.80 a fl.00 Muisjes fO, Champions 0.00 a f 000. Fan de Makelaars Cantzlaar en Schalk ivljk te Rotterdam. MEEKRAP flauw, nieuwe Racün flOte koop. PETROLEUM kalm. Disponibel f5,75. Ent. Van 22-24 Sept. 1894. MIDDELBURG. Ondertrouwd: W. M. Tisserand jm. 20 j. en F. Krijger jd. 23 j. L. Dubuig wedr. 49 j. en E. Dobbelaar wede. 44 j. W. Tbeu e wedr. 28 j. en L. de Bruüne jd. 29 j. A. W. H. Beekman jm. 34 j. en C. Oosten jd. 28 j. Getrouwd: C. C. Coomans jm. 34 j. en A. A. A. van Bekum jd. 20 j. Bevallen: J. Broodman geb Kooman z. OverledenM. W. Hoek vrouw van J- Minderhout 65 j. W. J. Bal 4 m. z. J- Langejan man van L. Cense 68 j. A. C. Geervliet ongeh. z. 24 j. GOES. Geboren Leuntje Adriana d. v. Johannes Clement en Pieternella Huige. Lijst van brieven geadresseerd aan on bekenden, verzonden door het Postkantoor Middelburg gedurende de maand Augustus 1894. R. Koopmans, Amsterdam; C. van Straa- ten, id.; M. Looijen, Arnhem; Mevrouw Emerins, Domburg; H. Keiler Jz., Holland; H. Meulendijk, MiddelburgDames Gose- winckel, Nijmegen; A. J. Hofman, Rotter dam; A. Rutgers, A. Predeneg, Vlis- Van Domburg: Made. Van Rijck, s-Gravenhage Verzonden geweest naar Engeland: J. Fortescae, Londen. Nog treurende over het verlies van ons jongste kind, werden wij op heden zeer bedroefd, daar de Heere ook ons oudste tot zich nam. Na een lang, doch buitengewoon volg baar lijden, stierf onze ANTHONIE in den ouderdom van zeven jaar en zes maanden. Gode te mogen zwijgen is de wensch van ons hart, onder afbidding van de vertroos tingen des H. Geestes. Mede namens onze geliefde ouders en familie, G. WEIJNS. J. WEIJNSThokenaab. Wolfertsdijk23 Sept. 1894. VERSCHENEN door Een vriend van Oranje Prijs 20 Cent. Uitgegeven ten voordeele van de Wed. A. HEUSEVELDT te Middelburg. Bestellingen worden aangenomen hij alle boekh. en den Uitgever K. LE COINTRE, Ondergeteekende bericht de ontvangst van een aanzienlijke partij KWARTO en FOLIO STATENBIJBELS gedrukt in „bijbelprent", waaronder geheel nieuwe exempl. sterk gebonden enz. Deze bybels woiden tegen zeer billijke prijzen aangeboden, ook worden daarvoor oude in ruil genomen.C. W. D'HUIJ Fz., Middelburg. De Notaris J. W. VERHULST zal op des avonds te 8 uren, op de bovenzaal van de Sociëteit „de Vergenoeging" op de Groote Markt te Middelburg, publiek presen teeren te 1. Een HUJS en ERF met TUIN en KOEPEL, aan het Noord plein te Middelburg, wijk M no. 126. 2. Een PAKHUIS en ERF met TUIN, gediend hebbende tot wagenmakerswerkplaats, naast bet eerste perceel, wijkM no. 126. 3. Een PAKHUIS en ERF met TUIN, naast bet eerste perceel, wijk M no. 127. 4. Een HUIS en ERF, aan de Lange Giststraat te Middel burg, wijk F no. 203. 5. Een H ÜIS en ERF, aan de Oude Kerkstraat aldaar, wijk B no. 90. Na veiling van perceel 2 zullen de per- ceelen 1 en 2, en na veiling van perceel 3 de perceelen 1, 2 en 3 in massa worden ge presenteerd. Voormelde onroerende goederen zijn daags vóór en op den verkoopdag te zien, des voormiddags van 1012 en des na middags van 24 uur op vertoon van een permissiebiljet met verdere inlichtingen ver krijgbaar ten kantore van genoemden No taris. De deurwaarder HOLLMANN te Goes, zal op des voormiddags om 10 uur in „de Pbins van Oranje" te Goes. EENE PART IJ Bedden met Toebehooren, Herbergsloelen, Tuig voor een span rijtuigpaarden, henevens: behoorende tot het faillissement van A. C DAGE VOS, horlogemaker te Goes, waar. rider o1 Mah. Chiffonnière, Linnenkast, Mah. Penanttafeltje, Spiegel, enz., 17 ver schillende Klokken, 1 staande Gang klok, Pendules, Brillen, Ilorlogekas- ten, Horloge- en Klokgereedschap- pen, Electrische Knoppen, enz. Kijkdag Dinsdag te voren. De Notarissen P. DE MARET TAK en mr. JAN LOEFE zallen op des voormiddags om 10 uur; te Koudekerke, ten huize van Jan Roose, in het openbaar de volgende onder Koudekerke gelegen goederen lo. Een Huis met Schuur en ver deren Timmer, Erf, Boomgaard en Moesland, bij het norp, naast de Gereformeerde Kerk, groot 0.3820 hectare. 2o. 0.4380 hectare Bouwland. 3o. 0.4170 hectare Bouwland. 4o. 0.3990 hectare Bouwland. 5o. 0.4080 hectare Weiland. de perceelen 2, 3, 4 en 5 lig gen achtereenvolgens achter het eerste perceel. 6o. 0.4070 hectare Bouwland, aan den Breedenweg,J hij P. Reij- nierse. Verschillende combinatiën der perc. 1- Te bezichtigen den Maandag- wm verkoop van 912 Bij aanplakbiljet* Inlichtingen g* nen kantore te Gevraagd voor Ierseke en om streken een solied persoon, die zich wil belasten met den verkoop van op nader overeen te komen voorwaarden. Aanbiedingen worden ingewacht onder letter Z, bureau van dit blad. verstrekt gelden onder eerste hypothecair verhand op ongebouwde eigendommen tegen 3% percent. Agenten. CHAMPAGNE. perfl. f 1,50. a 1,75. Dom Perignon Imperial Verzenay, carte blanche Seigneur de Baudricourt, Chateau de Rosnay -2, RoyM- 2,25. Ay grand Cremant -2,50. Direct van Champagne. Adres CORNs. J. REKKERS, Middelburg. Groote en kleine kapitalen op hypotheek verkrijgbaar; op land tot 33A pet en op buizen tot 4 pCt. rente ten kantore van de agenten J. A. TAK Co, Groenmarkt, te Middelburg. mmS* Als Agent der„VESTA" te I E R S E K E, is benoemd de heer aldaar. Aanvragen om geldleening en verzeke ring worden bij hem ingewacht. De Hoofdagent der „VESTA" te Goes, VOORRADIG JASSEN (Bonkeus) voor den boerenstand in verschillende prijzen en grootte; ook wol len en Sitsen DEKENS. Cs. ANNOT, Oostkapelle. Middelburg. Langeviele, ZACHTE LIJNKOEKEN f 11 per 104 stuks. Puike BAKBLOEM No. O. f4 per Baal. MAïS f6 per 100 Kilo's. RIJST- MEEL f 1.50 per baal 150 Kilo's. VOER- GERST bij partijtjes lage prijs. tussoben TWEE POORTEN Contant, a 70 cent per HL. vrij thuis en op de wagen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3