ZEND IJN G. Gemengde Berichten. ZEÏÏDING. Verdeeling van de bevolking der wereld naar de vier hoofdgodsdiensten. Verdeeling der Christenen in het jaar 1881. 1,- 8 ud-Vosmeer, St. PhiJipsland, Stavenisse, St. Annaland, St. Maartensdij k, Scherpenisse en Poortvliet. K a p e 11 e, Dinsdag 30 Oct. voor Kapelle Wemeldinge, Ierseke, Schore, Kruiningen, Krabbendijke, Rilland-Bath en Waarde. Brouwershaven, Vrijdag 2 Nov. voor Brouwershaven, Zonnemaire, Noord- welle, Fikerzee, Serooskerke, Duivendijke, Ellemeet, Renesse, Haamstede, Burgli, Kerk- werve en Noordgouwe. Zierikzee, Zaterdag 3 Nov. voor Zierikzee, Bruinisse, Oosterland, Dreischor, Nieuwerkerk en Ouwerkerk. does, Maandag 5 Nov. voor 'sGraven polder, Kattendyke, Wolfaartsdijk, Hoede- kenskerke, Baarland, Oudelande, Ellewouts- dijk, 's Heerenhoek, Driewegen, 's Heer Abtskerke, Nisse en Ovezand. Bij Prov. blad. no. 97 deelt de com missaris der Koningin in Zeeland aan de colleges van burg. en weth. in die provincie mede dat, vermits de aanslags-regeling voor de bedrijfsbelasting niet in alle gemeenten op den bepaalden termijn zal kunnen wor den ten einde gebracht, door hem nader is bepaald, dat het werk der commissiën van aanslag voor de gemeenten Middelburg en Vlissingen op 20 October e. k. en voor de gemeenten Oostburg, Sluis en Hoofdplaat op 15 October e. k. behoort te zijn afgeloopen. Daar er bezwaar zou kunnen ry zen tegen regeling, na den krachtens art. 18 7 der wet op de bedrijfsbelasting bepaalden ter mijn, van aanslagen, welke niet uit de be schrijving voortvloeien of die om een andere reden zijn aangehouden moeten worden, is door de* commissaris der koningin bepaald, dat zij moet zijn afgeloopen binnen eene maand nadat de commissie van aanslag of het college zetters, door den voorzitter daartoe zal zijn opgeroepen. De volgende ambtenareu zijn bij de nagemelde Beetwortel-Suikerfabrieken ge detacheerd Fabriek te Bergen op Zoom (v. d. Linden Co.,) T. Brontsema te BrouwershavenFabriek te Oud- en N. Gastel (Daverveldt, c. s.) P. A. Pool Re- traiichement, H. Keuning St. Jansteen B. J. ten Bokum en J. J. de Smit te Sluis. Fabriek te Bergen op Zoom (Laane c. s.) J. M. v. d. Male te Hulst en F. Koorda te Philippine. Fabriek te Halfweg M. Hus te Hulst. Nicolaas Beets heeft ter herinnering aan zijn tachtigsten verjaardag 13 Sept. 1894 de volgende dichtregelen i.i druk aan zijne vrienden toogezonden: Mijn God, hier bid, hier schrei ik om, Laat mij en herfst en zomer derven, Laat me in mijns levens lente sterven, Maar Heer! geen wintersche ouderdom. 1S36. Najaarsmijmering. 'k Ben in de v/aag van 't leven niet Bezweken Mijn herfst en zomer bleven niet OntbreKen. Is „wat mijn zomer heeft beloofd" Gekomen Is aan mijn takken „bruikbaar ooft" Vernomen 1t Moest meer geweest zijn, zucht mijn ziel, Waar zoo veel dauw en regen viel. Mij is een zómersche ouderdom Geschonken, En moed noch kracht, hoe hoog hij klom, Ontzonken Veel, heel veel liefde strooide een schat Van bloemen Op wat ik thans mijn afgaand pad Moet noemen, MaaT dat mij, van haar steun verzeld, Haast niet doet voelen dat het helt. Ik zal, al is het eind niet ver, Niet vreezen Daar is voor mij een lieve ster Gerezen Een ster die in geen duisternis Verdwijnen, Maar helderst waar het donkerst is Zal schijnen, Tot dat haar licht versmelten mag In dien nooit ondergaanden dag! Lof, eer, en dank zij U, mijn God, Gegeven, Voor al uw goedheên, heel mijn lot En leven; Voor 't hoogste en heiligste uit uw schat Verkregen! Aan al wat me ooit heeft liefgehad Mijn zegen! Mijn zegen, dierbre vrouw en kroost, En, als 'top scheiden gaat, Zijn troost! Gedep. Staten hebben bepaald dat de verkiezing van een lid der Staten in het hoofdkiesdistrict Sluis zal plaats hebben Dinsdag 9 October e. k. en de herstemming zoo noodig Dinsdag 23 October. (Te Sluis is namelijk eene vacature ont staan door het overly den van den heer J. "isseeuw). 1 Waalsche ziekenhuis te Lei- ">rt)leegd werd, is Zater- 'eri ouderdom van O. C. Welle- "us wet- Aangenomen naar Hindeloopen door dhr. J. A. Broekers, cand. te Deventer naar Rheden door ds. J. K. v. d. Hoeven te Dedemsvaart. Bedankt voor Waarde door dhr. M. A. v. Rhijn cand. te Katwijk voor Katten- dijke, door dhr. J. A. Broekers. cand. te Deventer. Kruiningen. Zondag was het voor ons een blijde dag. Na slechts vijf maan den vacant te zijn geweest werd Zondag onze nieuwe leeraar ds. J. Willemsen van Hardingsveld, bevestigd door onzen vroege- ren leeraar ds. B. Wielinga van Delfshaven naar aanleiding van 1 Corinthen 4 vers 14. Des namiddags verbond de nieuwe leeraar zich aan de gemeente, met de woorden van Paulus uit 2 Corinthen 4 vers 5. Een overgroote schare die het ruime kerkgebouw nauwelijks kon bevatten woonde beide plechtigheden bij. Ger. Kerken. Beroepen te Camperland ds. O. Los te Oud vos meer. Zondag 23 Sept. werd Ds. A. Steijling beroepen bij de Geref. kerk te St. Laurens in het ambt bevestigd door den consulent Ds. J. D. v. d. Velden van Middelburg, die zijne rede ontleende aan 2 Cor. 1 20. Aan de handoplegging nam behalve de consulent ook Ds. A. L. Ruijs van Seroos kerke deel. Des namiddags deed de bevestigde zijne intrede naar aanleiding van Ef. 4 4a. Beide malen vulde eene aandachtige schare het even eenvoudige als nette kerk gebouw. Zondag a. wordt D. V. Z.Eerw. ingeleid bij de gemeente te Gapinge door ds. S. de Jager. Zending in Egypte. Terwijl Br. Spillenaar met de zijnen in 't Vaderland een welverdiende (werkzame) ontspanning geniet, heeft Br. De Vlieger natuurlijk de handen vol werk. Scholen en Kerk beide moet hij thans verzorgen. Dat hem voor 't zenden van uitvoerige berich ten de tijd ontbreekt, spreekt vanzelf; zijn korte „aanteekeningen „van dag tot dag" stellen ons echter uitnemend in staat 't le ven der Gemeente te Calioub als uit de verte te volgen. Een eigenaardige trek deelt Br. de V. mede aangaande eeu der leden, Morkos, een man, die lezen noch schrijven kan en er „simpel" uitziet. Een Moham medaan kwam zijn werkplaats voorbij en vroeg naar de geschiedenis van Aboe Zeet, een sprookje in den trant van Blauwbaard! Morkos sprak„zeker, kom bij mij zitten hier hebt ge 't boek". De gast ging zitten, en las overluide bladzijden, zoodat velen bleven luisteren. Eindelijk zei hij: „dit is niet Aboe Zeet't Is de Bijbel, maar ik wist niet, dat die zoo mooi was. Wie is de Christus?" Morkos zei: „God zelf". De omstanders zeiden„indien dit zoo niet ware, dan zou 't boek liegeneen mensch wekt geen dooden op". Een oude vrouw kwam aan den rand des grafs, doch herstelde. Op haar krank- bed verheerlijkte zij luide haren Verlosser. Vele kinderen in de Gemeente sterven. Sommigen zeiden tot Br. De V. „al onze kinderen sterven; 't zou ongewoon zijn, als er een bleef leven". „Ik antwoordde", schrijft hij, „dat de Heere weet, waarom dit geschiedt, dat Hij ons door de kastij ding aan Zich verbindt, en dat alleen de lof ik stond bij 't graf mijner eigen heen gegane panden ons betaamt, waar Hij, Die ons liefheeft, ons slaat". 't Is in Egypte voortdurend zeer heet tot 11G° F. in de schaduw. "j" Middelburg. Heden morgen vertrok van hier het s. s. Oenarang (ex Samarang) naar Vlissingen. Genoemd stoomschip be hoort aan de Rotterd. Lloyd, werd alhier door de koninkl. Maatsch „de Schelde" te Vlissingen 24 Eng. voet verlengd. Het schip kwam 7 Augustus jl. in het Prins Hendrikdok en was dus in 7 weken ^ijds met deze werkzaamheden gereed. Waarde. De jaarwedde van den ge meente-ontvanger, den heer C. J. Vroegop alhier werd door den gemeenteraad met f 75 verhoogd met ingang van 1 Januari 1895. De hoogere goedkeuring daarop werd be reids ontvangen. (Vrijdag abusievelijk blijven liggen. Red.) Schore. Zaterdagavond had de wedu we v. d. K. het ongeluk doordat zij de vallende ziekte kreeg, voorover op de bran dende kachel te vallen met het ongelukkige gevolg dat haar aangezicht, borst en armen deerlijke brandwonden hebben bekomen. Haar toestand is niet zonder gevaar, vooral bestaat er groote vrees dat haar gezicht ver loren is. Wat hier nog bijkomt, is, dat die kinderen| welke iets voor haar konden verdienen allen buitenshuis zijn en zij met twee kleine kinderen overblijft. De buren hebben haar uit haar toestand verlost. Heinkenszand. Te rekenen met 1 Oct. is henoemd tot Surnumerair bij 's Rijks directe belastingen, de heer A. W. Udo, thans in gelijke betrekking te Veere. Nisse. Onder deze gemeente is bij den landbouwer A. de Back onder het hoorn vee, het moud- en klauwzeer uitgebroken. Kattendijke. Bij verschillende arbei ders zijn in den nacht van Vrijdag op Za terdag onder deze gemeente aardappelen van hun land ontvreemd tot een gezamen lijk totaal van twaalf hectoliter. De politie doet ijverig onderzoek. In het grootste gedeelte van Zeeland, vooral daar waar boomgaarden zijn, wordt men in dit seizoen bijnam het geheel niet door wespen geplaagd, die in andere jaren heel wat schade konden aanrichten. De oorzaken zullen welzijn het late rijpen der peren en druiven en het verdrinken van vele wespen door het volregenen harer nesten. Muggen zijn er des te meer die het in de buitenlucht tot nu toe weinig naar hun zin hebben gehad en daarom een verblijf in kamers verkieslijker achten, waar zij het den rechtmatigen eigenaars las'ig genoeg maken. Vrijdagavond keerde de werkman O. in eenigszins opgewonden toestand naar zijne woning in de oude stad Axel. Daar hij, na ettelijke dagen gehuwd te zijn ge weest, wegens oneenigheid van zijne vrouw was gegaan, leefde hij natuurlijk met zijn schoonmoeder op zeer gespannen voet. Toen deze hem in het voorbijgaan dan ook iets minder aangenaams zeide, ontstak zoozeer in woede, dat hij zijn schoonmoeder ver scheidene steken met de riek toebracht, waarmede hij aardappelen had gerooid. De hulp van een geneesheer moest worden in geroepen, daar de vrouw ernstig gewond was. Telegr Het duikeronderzoek van een gedeelte oever te Ellewoutsdijk werd Vrijdag ten einde gebracht. De uitslag is niet tegengevallen. Daar zoowel bij hoog- als laagwater kon worden gedoken en geen onwerkbare dagen voorkwamen is het werk in korten tijd afgeloopen. (M. C.) Door den chef van het militair hos pitaal te Vlissingen, dr. A. Kuipers, werd van Hare Majesteit de Koningin-Regentes bericht ontvangen, dat van elk der op 23 Augustus j.l. op het pantserschip Stier verwonde vuurstokers, namens H. M. f 10 kan verstrekt worden. Bovendien is daar toe aan genoemden chef machtiging ver leend door H. M., om aan de herstelde zieken, die met verlof tot herstel van ge zondheid eeuigen tijd naar hunne haard steden zullen vertrekken, de reiskosten heen en weer te doen uitbetalen. De zwaarst verwonde vuurstokers de Vries en Klumper nemen nu ook in beter schap toe en het vooruitzicht bestaat, dat ook zij geheel hersteld het hospitaal zul len verlaten. Omtrent den gezondheidstoestand van dr. A. Kuyper meldt men aan De Standaard uit Brussel, dat het verloop in de jongste week zeer gunstig was. De ziekteverschijn selen weken geheel, de koorts hield op, de nachten werden rustiger, en er is thans nog slechts sprake van herstel van krach- Europa, volgens schatting in 1881, de overige werelddeelen volgens zeer ruwe schatting in 1880. Totaal 391,5 mill. 9,1 122,25 796,75 Christenen Joden Mahomedanen Heidenen Europa 299,5 mill. 5,5 6,25 0,25 Azie 16,5 mill. 2,5 31- 700,- Afrika 4,mill. 1- 35, 85,- A me ill 11a 70,— mill. 0,1 10,- Austral 1,5 mill. 1,5 311,5 mill. 800,mill. 125,mill. 80,1 mill. 3,— mill. mill. Protestanten OosterscheSec-C) Grieksch Kath. Roomsch Kath. Europa 76,— mill. 0,5 72,- 151,- Azie 2,5 mill. 11,5 1- 1,5 Afrika 0.5 mill. 2,5 Amrika 33,mill. 37,- Austral 1,mill. 0,5 Totaal 113— mill. 14,5 73,- 191,- Onder de 796,750,000 heidenen zijn meer dan 400,000,000 Boeddhisten. Tot de Oostersche Secten behooren le de Chaldeeuwsche of Nestoriaansche kerk, die slechts het gezag der 2 eerste kerkvergaderingen erkent, en beelden uit de kerken weert. De patriarch van Mosoel is haar geestelijk opperhoofd. 'inophysische of Eutychische kerk, die de 3 eerste kerkvergaderingen "tdeze is weer verdeeld in 'acohieten onder den patriarch van Antiochië. 4en onder den patriarch van Alexandrië en Jeruzalem, 'ërs onder den „Catholieos van al de Armeniërs." v, die het gezag der 4 eerste kerkvergaderingen erkent staat de Patriarch van Antiochië. nderdeelen van de firieksche kerk. Het gezag van kend. ten, dat echter nog nlaanden duren kan. Op 84-jarigen leeftijd overleed Vrij dag, te Leiden dr. mr. P. Romeijn, oud directeur der R. H. Burgerschool voor jon gens met vijfjarigen cursus te Middelburg. Diploma A voor de zuivere toepassing van het correspondentieschrift en vertrouwd heid met het systeem Stolze- Wéry is o. a. verstrekt aan den heer L. Doeleman te Zierikzee. Bij den gemeenteraad van Leeuwar den is ingediend een voorstel tot stichting van een shelter of onderdak voor dakloozen van gemeentewege. Een flink voorbeeld van samenwer king tusschen werkgevers en werknemers geeft de landbouwvereeniging te Anner- veensch-kanaal. Sedert eenige jaren n. 1. worden er vanwege deze vereeniging stuk ken land gehuurd, om die in perceelen voor hun grond, tegen kostenden prijs, aan de arbeiders weder te verhuren en zoodoende dezen in staat te stellen, zoo goedkoop mogelijk hun winterprovisie te verbouwen. Ten zeerste wordt dit bewijs van belang stelling, van de zijde der landbouwers, door de werklieden gewaardeerd. Er worden zelfs prijzen uitgeloofd voor de best onder honden tuinen, een maatregel, zeer geschikt, om eiken huurder in zijn eigen belang tot krachtsinspanning te prikkelen. Van veel waarde voor onze landbou wers zijn ongetwijfeld onze proefstations, al was het alleen maar wat betreft den aankoop van kunstmeststoffen. De laatste jaren n. 1. is het verbruik daarvan verba zend toegenomen, maar zijn ook de knoeie rijen in dezen handel steeds erger geworden. Zonder de controle der proefstations, thans bij eiken aankoop van eigen belang vooraf bedongen, zou er stellig veel waardeloos goed in den handel gebracht worden. Van groot belang is dus, dat de proefstations alleszins betrouwbaar zijn, en daarom moe sten klachten als de volgende niet voor komen. De landbouwvereeniging Borger- compagnie en omstreken liet tweemaal eenzelfde monster kainiet onderzoekende laatste maal was het gehalte 1 percent hooger. Kalk wijk liet hetzelfde doen en het verschil was zelfs 2 percent. Een landbouwer, bij Grijpskerk, ontving dezer dagen een met potlood ge schreven briefje, dat hem bezorgd werd door een persoon, die voorgaf dat dit hem door iemand was opgedragen. In dat briefje werd een ernstige ziekte van een familielid gemeld. De bezorger van het briefje moest eenig geld voor de boodschap hebben, hij werd bovendien nog onthaald en ging daarna heen. Toen de landbouwer zijn familie opzocht bleek, dat allen gezond waren, en dat hij met een oplichter te doen had. Toen een landbouwer te Stomp- wijk, Vrijdag een paard uit de weide wilde halen en het dier een halster aandeed, beet het naar een ander paard, dat ter zelfver dediging zijn aanvaller een slag wilde toebrengen, maar helaas niet het paard, maar den man raakte en dit wel zóó, dat men voor zijn leven vreest. Als eene bijzonderheid deelt men mede dat bij een tuinder te Honselersdijk, dit jaar aardbeien niet alleen voor de tweede maal hebben gebloeid, maar zelfs volkomen rijpe vruchten hebben gedragen, die zoo groot en mooi waren, dat men ze zelfs voor de eerste maal niet veel zoo ziet. Hij heeft deze „tweede vrucht" dan ook gelijk de eerste, aan de Haagsche markt van de hand gedaan. De landbouwer Theunissen te Hees, die Donderdag op zoo treurige wijze om het leven kwam, was ten sterfhuize zijns vaders te Neerbosch geweest, om aldaar bij het lijk eene godsdienstige bijeenkomst bij te wonen, en keerde van daar naar Hees terug. Bij het uitstappen, vóór de stoom tram nog volkomen stilstond, is hij op de rails gevallen tusschen den eersten en twee den wagen, en door den laatsten overreden. Het hoofd was verpletterd, zoodat de dood onmiddellijk volgde. Te Venlo is Zaterdag een jong meisje op den publieken weg doodgeschoten, waarna de nog onbekende dader ook zichzelven het leven benam. De dader van den te Nijmegen gepleegden moord, of liever manslag, Hei brink, heeft bekend. De vrouwen, zijne bijzitten, uit de opbrengst van wier schande hij leefde, zijn op vrije voeten gesteld. Te Noord wijk zijn drie kolossale steenblokken benoodigd als hoeksteenstukken voor den bouw van de nieuwe Jeroenskerk aldaor, 33.000 KG. wegende, bij de lossing door het kantelen van de schuit te water geraakt. Er worden pogingen gedaan om ze te lichten, doch dit gaat niet gemakke lijk en zal nog al met onkosten gepaard gaan. -De Japansche regeering heeft besloten gebruik te maken van de onlangs behaalde voordeelen en den oorlog, nog vóór den aanvang van den winter, met alle kracht voort te zetten. Er is (bevel gegeven om nog 80,0*10 soldaten marschvaardig te maken. Het is nog niet bekend, welke bestemming deze troepen zullen hebben, maar men ge looft algemeen, dat de Japansche regeering voornemens is een grooten slag te slaan. Er heerscht overal onbeschrijfelijke geest drift. De soldaten worden, waar zij zich in het openbaar vertoonen, met toejuichingen ontvangen. Op last van den minister van oorlog zijn alle lijnen van het spoorwegnet voor het vervoer van treepen gereserveerd. Het meerendeel der troepen zal vervoerd worden naar Hiroshima (het Japansche hoofdkwartier), waar de Mikado eene alge- meene wapenschouwing zal houden. Naar men beweert, zijn alle voorbereidende maat regelen voor het troepen-vervoer reeds genomen. Het leger beschouwt de over winning der Japanners in dezen oorlog als zeker. Volgens de opgaven der regeering ver loren de Japanners in den zeeslag bij de Yaloorivier 9 officieren en 30 matrozen aan dooden, terwijl 160 manschappen ge wond werden. Gewonde officieren van het Chinee- sche leger, die te Tientsin zijn aangekomen, bevestigen de juistheid van hetgeen is medegedeeld over de verliezen, welke de Chineezen in den zeeslag in de bocht van Korea hebben geleden. Over de verliezen, welke de Japansche vloot leed, konden zij nog geen zekere mededeelingen doen. Toch achtten zij het zeker, dat vier schepen der Japansche vloot vernield zijn, terwijl de overige Japansche oorlogsvaartuigen zeer werden geteisterd. Een verlicht rijtuig wordt op het oogenblik voor keizer Wilhelm vervaardigd. Door middel van electrische gloeilampjes kan dit rijtuig vanachter en aan de zijkan ten verlicht worden, terwijl ook lampen vooraan op de boomen zijn aangebracht, doch die door een vernuftige inrichting den paarden geen last veroorzaken. Des nachts kan men, met dit rijtuig, een lichtcirkel van 50 pas verspreiden, zoo helder als op het midden van den dag. Het wonderkind Otto Pühler, waar van wij onlangs meldden, dat het op 2-jari- gen leeftijd leest en dat sedert eenigen tijd voorstellingen geeft in het Panopticum te Berlijn, is thans ernstig ziek, zoodat die voor stellingen gestaakt moesten worden. Het alfabet.. Het alphabet kan zoo veel millioen malen omgezet worden, dat, indien iemand de onmogelijke taak kan vervullen om honderd woorden in een uur te lezen, er vier duizend en vijf millioen menschen zouden noodig zijn om naar die evenredigheid in twintig jaren al de woor den, die men vormen kon, te lezen. Kostbare steetien. Een diamant van 75 karaat die aan den Vaalstroom (Zuid- Afrika) werd gevonden, is voor 11.710 p. st. verkocht. Voor een groenen diamant van 6Va karaat werd 130 p. st. gegeven. Goed afgeloopen. Een kleermaker te MÜnchen maakte met 2 kinderen, waar van een in een wagentje, een wandeling in den omtrek en kwam daarop aan een weide met vee. De vader een liefhebber van kruiden, tilde den kinderwagen over en liet de kleine onder hoede van het 10- jarige zusje, terwijl hij naar zeldzame krui den ging zoeken. Een stier, die hierin een schending van domicilie zag en zich bovenal vertoornde over het roode dek- kleedje van den wagen, kwam met een onheilspellend gebrul nader, stampte toor nig op den grond en boog den kop reeds tot een aanval. Het zusje verloor gelukkig haar tegenwoordigheid van geest niet, nam de kleine uit het wagentje, gaf haar over aan den vader, die reeds buiten het hek stond en bracht toen zichzelf in veiligheid. Het was hoog tijd, want een seconde daarna vloog het kinderwagentje door de sterke horens van den stier hoog in de lucht, werd opgevangen, weer omhoog geworpen, totdat er ten slotte niets meer heel van was. Photografeeren in kleuren Het vraagstuk der photochromie schijnt opgelost te zijn. Dezer dagen hield de Photoclub te Parijs eene vergadering, waarin de voorzitter de heer Lipmann, die de op lossing van het vraagstuk reeds een aan merkelijke schrede verder had gebracht, mededeelingen deed over een door den heer Lumière te Lyon gevonden procédé om langs pliotografischen weg direct de kleur op te nemen zoodat het photografisch beeld geheel en al de natuur wedergeeft. Proeven ven direct gekleurde pliotografieën werden door de vergadering met belangstelling be zichtigd en over de juistheid der reproductie was slechts één roep. Een valsche wissel. De Londensche succursale van het „Crédit Lyonnais" had van het huis te Parijs bericht ontvangen, dat op haar een wissel was afgegeven van 48 pond sterling. Aan de bankiersfirma Glijn, Wiles Co. te Londen werd daarop een wissel aangeboden van 4800 p. st., die er volkomen als echt uitzag en het waar merk droeg van het „Crédit Lyonnais". De wissel werd dus uitbetaald en de houder, een goed gekleed man van hooge gestalte, verwijderde zich snel met het geld, wisselde de biljetten aan de Engelsche bank en ver dween zonder een spoor achter te laten. Thans is gebleken dat de wissel valsch is, en nagemaakt naar die van 48 p. st., door het huis te Parijs op dat te Londen getrokken. De beleefdste menschen ter wereld zijn de Koreanen. Vraagt men een Koreaan hoe het hem gaat, dan antwoordt hij„Ik dank u voor de gunstbetooning zulk een vraag tot mij te richten, ik ben zeer gezond". Bezoekt men een zieke, dan zegt hij„Heb dank voor uw bezoek, ik gevoel mij thans veel beter" spreekt hij een Japannees aan, dan begint hij steeds met: „Gij zijt zoo wijs" of „Gij zijt zoo groot"...; ontmoet hij een begrafenis, dan buigt hij voor de lijkkist en zegt: „Ik ben diep bedroefd over het uiteinde van dien' hoogst braven man". En daarbij heeft hij dén doode dan nooit gekend. De brnl van Brussel. De Belgische Minister van Justitie heeft een nieuwen beul voor Brussel en Luj'k

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2