L O nBOK VERMOGENSBELASTING. Schoolnieuws. BK(IIiS/AI4K\. Gemengde Berichten. nadeel, zouden kunnen ontgonnen worden. f Maar kan dit niet, welnu „vervult de aarde", heeft de Heere tot den mensch ge zegd en tegen plannen om bij elkander te blijven heeft de Heere reeds vroeg zijn on genoegen geopenbaard. Velen willen dan ook wel weg. Doch niet naar Amerika. Niet naar Amerika waar het vet reeds van den ketel is waar zij moeten afstand doen van hun Hollandsche en Zeenwsche, hun Friesche en Greldersche zeden en ge woonten, en taal en landaard, om op te gaan in die eener vreemde natie, om den Nederlander voor den Engelschman te ver loochenen Liever naar de Oost, waar de Nederland- sche'regeering zetelt, waar de Nederlandsche zede lieerscht, waar de Nederlandsche taal bloeit, waar de Nederlandsche deugden in eere zijn. Of nog liever naar Transvaal, waar kli maat en taal en godsdienst, regeering, kerk en geschiedenis, nog aan de oud-Nederland- sche overlevering herinnert, waar nog zoo veel land braak ligt, waar zoo groot gebrek aan degelijke christen-werklieden met een Nederlandsch hart bestaat, en waar brood is voor den werkman. Brood voor den werkman. Of moet gij dit ook niet zeggen, gij die het onderstaande leest uit een reisbeschrij ving van Ds. Du Toit uit Sambezia het land tusschen de Zambezi en de Lim- opo in Zuid Afrika. Hij schijft onder andere „Maar vooral het wild biedt den harts- tochtelijken jager hier nog een paradijs. Groot wild, reebokken, duikers en steen bokken. Maar faisanten en patrijzen heb ik mij niet voorgesteld ooit in mijn le ven zooveel te zien. Men behoeft niet van den wagen af te klimmen, om zijn middag maal te schieten." Een spoorlijn zou hier gemakkelijk kun nen gelegd worden. Hout en steenkool zijn er menschelijker wij s gesproken onuitput telijk. En de heele streek is buitengewoon vruchtbaar en bewoonbaar. Wij passeer den de groote kaffersteden„Mafeking, Ramoetsa, Gabrones, Machudi, waar duizen den Kaffers bijeenwonen en graan in voor raad hebben voor 2 en 3 jaren. „Binnen 6 mijlen omtrek van Machudi een stad met 200 duizend inwoners leveren de landen tusschen de bosschen genoeg graan op voor heden en voor de toekomst. „Zij zijn nu 3 maanden aan het oogsten en van den morgen tot des avonds laat is men nog bezig graan in te rijden. Verder kan men hier allerlei vruchten aankweeken, ook koffie, thee en suikerriet." Tot zoover deze schrijver, wiens mede- deelingen ons bij vernieuwing aangrepen. Waar er nog zooveel brood is voor miljoe nen daar buiten, moeten daar onze nijvere broeders in Nederland gebrek lijden of worstelen om het bestaan Wie helpt hier de reddingsplank aan dragen Zij kost veel geld, maar het natio naai vermogen is immers nog groot. Tegen 3 percent of iets hooger rente kan men al' geld krijgen, dus het is er in overvloed O Spreek uit Dutoo i Uit verschillende berichten blijkt dat onze troepen op Lombok flink vooruitgaan en het doel meer en meer naderen om, met behulp der Sasaks de Baliërs van alle kanten in te sluiten. Kolonel Segovis met een kolonne en de noodige artillerie in Noord-Oostelijke richting naar Rembaga opgerukt. Rembaga ligt aan den weg van Ampenan naar Goe- noeng Sari (een buitenverblijf van den vorst van Lombok). De verzekering, dat Mataram tot zwijgen is gebracht, kan na het vroeger gemelde niet zeer verwonderen. Men zal daarbij echter in het oog moeten houden, dat Ma taram hier staat voor de geheele vijandelijke hoofdstelling, niet in engeren zin voor de hoofdplaats, welke door ons geschut is ge teisterd en zelfs volgens een vroeger bericht werd ontruimd. Noordelijk en Oostelijk van de vorstenverblijven te Mataram liggen zeer groote kampongs en van den Oostelijken pagger (bamboeversperring) strekt zich we der ter lengte van ongeveer 2500 meter aan beide zijden van den weg een kampong uit, welke eerste eindigt bij het vorstelijk verblijf te Tjakra-Negara. De eerste staten betreffende de vermo gensbelasting zijn thans bekend gemaakt. Gelijk men weet gaf de overdreven raming T-an het nationaal vermogen aanleiding tot n groote teleurstelling. Dat die raming ••dreven was, sproot voort uit het ver as" "•enomen vermoeden, dat de --^men na 38 jaar door bezitter in andere heer G. M. Bois- ïen, door mr. W«kfc echter ''-end f 13,000 t. bened. f 15,000 9,283 15,000 77 77 77 20,000 13,850 20,000 30,000 17 77 77 30,000 16,>84 77 77 77 40,000 8,968 40,000 77 77 77 50,000 5,755 50,000 77 77 77 75,000 8,071 75,000 77 77 77 100,000 4,200 100,000 77 77 77 150,000 4,164 150,000 200,000 77 77 77 200,000 300,000 2,133 77 77 77 1,908 300,(XX) 500,000 77 77 77 500,000 1,474 77 77 77 750,000 648 750,000 77 77 77 1,000,000 261 1,000,000 77 77 77 1,500,000 208 1,500,000 77 77 77 2,000,000 68 2,000,000 en daarboven 120 14 Sept. '94. In de laatst gehouden vergadering van den gemeenteraad te Kapelle, is met alge- meene stemmen der aanwezige raadsleden besloten om adhaesie te betuigen aan het beginsel van het verzoek tot invoering van een schaalrecht op den invoer van granen, ingediend door het protectionistisch comité van landbouw. Op de vraag of het wel lag op den weg van een gemeenteraad, zich hieromtrent uit te spreken, werd geantwoord dat elke ge meenteraad verplicht was, steun te verleen en aan wat den bloei der gemeente kan be vorderen, zoodat, wanneer de landbouw de hoofdfactor is voor den bloei eener ge meente, de raad zich wel degelijk mag en moet uitspreken, om te steunen wat den bloei van dat hoofdbestaan kan bevorderen. Reeds daarom meende de Raad zijne in stemming te moeten betuigen met het be ginsel in voornoemd verzoek ten grondslag liggend. Maar ook bovendien, omdat de invoering van zoodanig schaalrecht eene belangrijke bron van inkomsten voor het Rijk zoude zijn. Bij de indiening van het wetsvoorstel onder het ministerie Heemskerk, om een invoerrecht te heffen van een stuiver per hectoliter graan werd aangetoond, dat dit eene bate zou geven van f800,000 s'jaars, zoodat een schaalrecht van 50 cent per hectoliter, naar dien maatstaf, zou geven een opbrengst voor het Rijk van 8 millioen, of meer dan de kapitaal-belasting opbrengt. Men vreest van zoodanig recht geene noemenswaardige verhooging van den brood prijs, omdat aangenomen dat uit één hectoliter tarwe 100 kilo brood wordt ge bakken dit recht den prijs hoogstens met een halve cent per kilo zou kunnen doen stijgen. Omtrent de immigratie van Javanen te Suriname schreef de plantage-directeur aan den directeur der cultuur-maatschappij Rust en Werkgevestigd te Amsterdam, in een brief van 11 Aug. „De ons toebedeelde Javanen vergelij ken bij de eerst aangekomen koelies op deze plantage, kan zeker niemand beter dan ik, die in 1873 hier met de eerste koelies werkte. Het is mij derhalve hoogst aange naam u te kunnen berichten, dat de verge lijking in het voordeel der Javanen uitvalt. Wij hebben voorzeker niet de beste soort, doch het is w e r k-volk, en dat waren in '72 de koeloes niet, en tot heden zijn zij het dikwijls nog niet als zij hier aan komen. Uit den aard der zaak kan ik mijn oor deel slechts uitstrekken tot de weinige Ja vanen, die ons tot heden werden toebedeeld, en bedoel ik in hoofdzaak de „mannen". De Javaansche vrouwen zijn allen onge huwd." Kerknieuws* Beroepen te Grijpskerke dhr. M. A. v. Rhijn, cand. te Katwijk. Stavenisse- Door de stemgerechtig den is tot notabel der ned. herv. Ge meente alhier gekozen dhr. A. J. Steendijk. Kruiningen. A. s. Zondag 23 Sept. zal ds. Willemse D. V. worden bevestigd door ds. Wielenga en des namiddags in trede doen. Ger. Kerken. Beroepen te Anna Jakoba Polder dhr- S. O. Los candidaat te Oud-Vosmeer. Geslaagd voor de hoofdacte te Breda mej. D. M. C. v. d. Kreke te Vlissingen. Tot onderwijzer te Rilland is benoemd de heer F. J. Sft d. Ende te Middelburg en totonderwijzeres mej. E. Korsten te Domburg. Dit jaarj bracht de collecte voor de Scholen met den Bijbel te Zierikzee (Ger. kerk) f 67.67V2, Axel f 250.86 en Yerseke f 114.84 op. De 28ste algemeene vergadering de „Nederl. Zondagsschool-Vereeniging" had Woensdag te Dordrecht onder voorzitting van ds. J. Moulijn uit Nijmegen plaats. Uit het verslag van den secretaris bleek dat in Nederland bestaan 1600 zondagsscholen met 5725 onderwijzers, 170000 leerlingen, waar van 1400 scholen, 4725 onderwijzers en 145000 leerlingen aan de vereeniging zijn aangesloten. De boekverkoopersrekening geeft een batig saldo van f946,71. De gunstige financieele toestand der vereeniging geeft het hoofdbestuur moed om over ver schillende uitgaven te denken. Zoo is reeds ter perse „Handboek voor Zondagsschool- ■iderwijzers en onderwijzeressen" terwijl zullen worden uitgegeven „Het leven an Jezus", „Overzicht der vier Evangeliën" waarschijnlijk een kaart van Palestina. ~>c aftredende bestuursleden ds. Moulyn te Nijmegen en ds. Van Hoogstraten te 's Gravenhage werden herkozen. De volgende jaarvergadering zal te Utrecht worden gehouden. Arrondissements-Rechtbmk te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens strooperij A. d. B., 39 j., paardenknecht, en P. M., 18 j., veldarbeider, beiden Bosch- kapelle, ieder tot f 0,50 b. s. 1 d. h. meineedC. P., 19 j., arbeider, Hoede- kenskerke, tot 1 j. gev. straf Vernieling: L. D., 19 j., boerenknecht, Vrouwepolder, tot f 5 b. s. 5 d. k., en diefstal: J. P. H., 12 j., zonder beroep, Vlissingen, tot 7 d. gev. straf. Allen in de kosten. Vrijgesproken: H. v. D., 11 j. en P. d. V., 13 j., beiden zonder beroep, Bosch- kapelle, beklaagd van diefstal. De arr.-rechtbank te Groningen veroor deelde gisteren mr. Wyckerheld Bisdom vol gens den eisch van het O. M. tot twee jaar gevangenisstraf. Vlissingen. Door de Maatschappij tot Exploitatie van Staats-spoorwegen is bepaald, dat leerlingen van inrichtingen van onderwijs op stations, gelegen tusschen het station van vertrek en dat van be stemming, wanneer zij reizen op een col lectief biljet, ongehinderd ten vervoer kun nen worden toegelaten, voor zoover het aantal op het collectief biljet aangegeven niet overschreden wordt. Te Vlissingen wordt bv. een collectief biljet genomen voor 18 leerlingen naar Rotterdam, terwijl er daar slechts 12 de reis aanvangendan kunnen op de tusschen- liggende stations de overige zes leerlingen ongehinderd ten vervoer worden toegelaten. Middelburg. De uitreiking der prij zen en premiën aan de bekroonde inzen ders der Floralia-tentoonstelling van de Vereeniging „Uit het Volk voor het volk" had Woensdagavond plaats in de zaal van het Schuttershof. Het strijkorkest onder leiding van den heer R. Scholtens speelde waarna de heer P. D. Koning een toespraak hield, waarin hij herinnerde dat Floralia heden 20 jaren oud wordt, hulde bracht aan de medewer kers en wees op de flinke resultaten van den arbeid. Ook de heeren Hasselbach en Doorenbos voerden het woord. Daarna werden onder de tonen der muziek de prijzen over handigd en sloot de heer Doorenbos met een hartelijk woord van dank aan den voorzitter der vereeniging, mr. G. N. de Stoppelaar, de jury en de aanwezigen. Terwijl de muziek het Volkslied speelde ging de vergadering met opgewektheid uiteen. Goes. De uitreiking der prijzen en pre miën aan de bekroonde inzendsters en in zenders der Floralia-tentoonstelling van de vereeniging „Volksvermaken" had Woens dagavond plaats in de sociëteit V. O. V. „Euphonia", onder leiding van den heer J. Kooijman, vroolijkte een en ander op. Vooraf hield de heer A. Neter een rede, waarin hij de geschiedenis van „Volksver maken" ophaalde en op de vrucht wees van haar streven om beter aan hare roeping te beantwoorden. Hij dankte Euphonia voor zijne medewerking, den ijverigen secretaris penningmeester den heer F. Q. C. den Hol lander voor zijnen velen arbeid in deze zaak, en voorts allen die tot haar welslagen heb ben medegewerkt. De heer J. M. Kakebeeke sprak nog een kort woord uit Multatuli's „Waar bloemen zijn is poëzie", waarna de prijzen en pre miën werden uitgereikt. De heer Den Hollander bracht nog een warm woord van hulde aan Euphonia, aan welks vaandel een keurige herinneringsme daille werd opgehangen. Illuminatie én vuurwerk verhoogde de feestvreugde der aanwezigen. Floralia wordt populair. Wij wenschen haar geluk met haar overwinning. Goes. Maandag 17 Sept. hoopt de har monie „Euphonia" bij gunstig weder een Volksconcert te geven op de Markt. Het programma luidt: 1. Entre Camarades, Marscli, Kessels2. Fantaisie sur „la gazza laddra", Rossini; 3. La Caravane, G. Ascli; 4. Les dragons de Villars, Maillart. 5. Marche de pro- cession, Benoodt; 6. Am Friihlingsmorgen, Wals, v. d. Bossche; 7. Romance saus paro les, Mendelsohn 8. Kaiserparade, Eilenburg. De keizer van Rusland heeft den heer H. A. Benier, consul van België en Rusland te Vlissingen, benoemd tot ridder in de orde van St. Stanislas. Zierikzee. In de jongste gemeente raadszitting is tevens kennis genomen van den uitslag van het door den officier van justitie, mr. van Eeten, ingestelde onderzoek in zake de verklapping van geheimen uit de gesloten raadszitting van 4 Mei jl. De heer Buijze heeft meegedeeld dat een door hem genoemd raadslid hem 's avonds van den 4 Mei in een vergadering van ven- nooten der Zierikzeesche stoombootmaatschap pij had verteld dat hij verhoogd was in den hoofdelijken omslag. Nu echter gebleken is dat omtrent het in die gesloten zitting behandelde geen ge heimhouding aan de raadsleden was opge legd, hoezeer in strijd met de bedoeling van een besloten vergadering, valt daardoor dit publiekmaken niet onder het hereik van artikel 272 Wetboek van Strafrecht. De uitlating van de Nieuwsbode in zijn no. van 10 Mei, „als er geheimen verklapt zijn" enz. had op genoemde geheime raads zitting betrekkingwie hem het geheim had geopenbaard is niet bekend kunnen worden. Nog is gebleken dat de klerk ter secretarie Loewer iets omtrent genoemde geheime zit ting heeft gezegd dat evenwel van geen be lang is. Dit is ongeveer de inhoud van het schrij ven van mr. van Eeten, waarmede de raad genoegen neemtnamens de onderteekenaars van het bekende ultimatum zegt de heer Boeye dank voor de moeite; en constateert dat een der raadsleden, thans bekend, uit de geheime raadzittingen klapt en hij derhalve zich wachtende voor dezen overbrenger in diens tegenwoordigheid voortaan wel zorgen zal, in de geheime raadszittingen zich niet meer te doen hooren. Naar wij vernemen is het op de laat ste algemeene vergadering van den polder Walcheren aangenomen plan eener geldlee- ning door Gedeputeerde staten van Zeeland niet goedgekeurd. Middelburg. De heer C. F. Wetter- burger, commissaris van politie alhier, ont ving van H. M. de Koningin een keurige gouden dasspeld met kroon en W. bezet met diamanten. MC.) Ovezand. In de woensdag gehouden vergadering van het waterschap Ovezand is tot Dijkgraaf gekozen (vacature P. A. Rijk die overleden is) de heer J. C. Ros- seel alhier. En tot gezworen van dat Wa terschap in de plaats van den heer Rosseel de heer P. Priem alhier. Poortvliet. Woensdagvoormiddag is alhier een bijna 8-jarige knaap van de wed. v. Z. in eens watergang gevallen en ver dronken een kameraadje dat by hem was, was te klein om hem te helpen. Oudvosmeer. Terwijl de arbeider R. onder deze gemeente gisteren bezig was met het smeren der wielen van een boeren wagen, viel het achterste wiel daar af en kwam terecht op het been van een 3Va jarig knaapje, met het gevolg dat dit lichaamsdeel even hoven den voet brak. St. Annaland. De door den Raad voor- loopig vastgestelde rekening der gemeente over 1893 bedraagt in ontvang f 16274,86, in uitgaaf f 14274,15V», en alzoo met een goed slot van f 2000,7ÓV2. Voornaamste posten van ontvanggoede sloten van vorige dienstjaren f 3153,83Vs opcenten dir. bel. f21633,42, kaai- en havengelden f 1707,52s, schoolgelden, lager onderwys f518,64, vergunningsrechten f 275, uitkeering Vs personeele belasting f 2819,97, bijdrage lager onderwijs f2000. Uitgavenjaarwedden en presentiegelden f 1586, onderhoud straten f 504,65, idem begra ifplaats f 124,50,id. brandweer f 952,29 waaronder aankoop eener nieuwe spuit,straat verlichting f 180,68, armwezen f 1054,036, onderwijs 4873,515, renten f 652,50, aflos singen f1500, bijdrage telegraafkantoor f 172,85. St. Annaland. Volgens de door den boekhouder der meestoof „de Eensgezind heid" alhier, den heer J. Polderman Jr., aan portionarissen overgelegde rekening,bedragen de ontvangsten over den teelt 1893 f 5613,06i/s, en de uitgaven f 2978,40. Aan aandeelhouders werd een gedeelte van het batig saldo uitgekeerd en het andere gedeelte als reserve fonds in kas gehouden. Aan werkloon werd uitbetaald f 1436,73, aan brandstoffen f 799,30, terwijl het onderhoud der meestoof bedroeg f295,30. Primo October zullen de werkzaamheden in de stoof weder een aanvang nemen. Zich verslapen in den trein Dinsdag was een heer, die te Rotter dam eene plaatskaart genomen had tot Goes by aankomst aan het station aldaar in die pen slaap gedompeld en hij reed dienten gevolge door tot Middelburg, Er zat nu niets anders op dan voor den eersten teruggaanden trein een biljet tot Goes te nemen. Maar ongelukkig viel hij ander maal in slaap, zeodat hij wedei het station Goes voorbij spoorde. Gelukkig werd hij bij het station Kruiningen wakker en had hij nog gelegenheid om met den laatsten trein Goes te bereiken. Hy had nu gezorgd wakker te bly ven. RottN.bl.) De definitieve wyziging in den Win- terdienst voor de Spoorwegen is voor wat de Zeeuwsche lijn aangaat aldus: De sueltrein No. 2 Vlissingen—Amsterdam vervoert reizigers derde klasse van Vlis singen, Middelburg, Goes, Bergen op Zoom en Roosendaal eenerzijds en Utrecht en Amsterdam anderzijds, terwijl de sneltrein No. 9 (AmsterdamVlissingen) reizigers derde klasse vervoert, alleen van Amsterdam en Utrecht naar Roosendaal, Bergen op Zoom, Goes, Middelburg en Vlissingen. Abonne's van traject-kaarten derde klasse voorzien, worden op de treinen 2 en 9 niet toegelaten. De treinen 16 (RotterdamVlissingen) en 12 (VlissingenAmsterdam) vervoeren uitsluitend reizigers le en 2e klasse naar of van Vlissingen resp. naar of van Engeland via Vlissingen. De treinen 13 (VlissingenRoosendaal) en 15 (VlissingenBoxtel) zijn facultatieve treinen. Op hun loop kan derhalve niet met zekerheid worden gerekend. Krabbemlijke, Door ingelanden van den polder „Nieuw Krabbendijke" is in hunne vergadering van Woensdag 12 dezer benoemd tot gezworen (vacature JKakebeeke), dhr. C. G, Kolft', landbouwer alhier. Door de politie te Zandvoort is aan gehouden en naar de ouderlijke woning te Haarlem teruggebracht een kleine jongen, die aldaar twee dagen had rondgezworven, terwijl hij in eene scheepstimmerschuur overnachtte. Daags leefde hij van brood, dat hem door inwoners gegeven werd. Bij onderzoek bleek dat hij de ouderlijke woning verlaten had, omdat hij ongaarne naar school ging. Verkeerd adres. In het Dag.Averten- tieblad van Groningen staat de volgende advertentie „De ondergeteekende verklaart dat hij niet behoort tot de middernachtzendelingen en verzoekt bij dezen zijn persoon niet te ver warren met den middernacht-zendeling B. N. Sikkema, wonende in de Houtzagersteeg, voor wien het pak ransel bestemd was, dat aan ondergeteekende op 11. Zondag geheel onschuldig is ten deel gevallen. E. H. Sikkema, schoorsteenveger en rookverdry ver." Te Tilburg is, zooals reeds gemeld werd, een geheel gezin, bestaande uit man, vrouw en vier kinderen plotseling ziek geworden. De vier kinderen en de moeder zijn reeds overleden. Bij onderzoek is gebleken, dat de dood niet het gevolg is geweest van cholera, maar van kopervergiftiging. Het gezin had soep gegeten uit een vertinden kope ren ketel, waarvan het vertinsel was af gesleten. Te Oudega is zekere M. D., die 24 jaren, wegens medeplichtigheid aan moord op twee bejaarde lieden aldaar tot levenslange gevangenisstraf werd veroor deeld, uit het tuchthuis te Leeuwarden teruggekeerd. De Koningin-Regentes heeft hem, wegens zyn goed gedrag in de ge vangenis, gratie geschonken. Zijn vader, die ook medeplichtig was, stierf in do gevangenis zijn neef, die hem dwong mede te doen, ondergaat nog zyne straf. Uit Amsterdam is onder letter 0. by het departement van koloniën ingeko men f 4000 ten behoeve der zieke en ge wonde militairen op Lombok. Te Amsterdam kwamen 1 ziekte- en 1 sterfgeval van Aziatische cholera voor. Totaal der aangetasten 62, der overledenen 23, der herstelden 25; nog 17 lyders wor den verpleegd. Te Amsterdam is gearresteerd een 18 jarige jongen, wegens diefstal van f 440 ten nadeele van een timmerman. By fouil leering is op hem gevonden f 7.50 en by een vriend van hem is f96 in boslag ge nomen. Hy bekent het feit en zegt het resteerende geld te hebben verteerd. Hy is sedert 4 maanden als knecht ontslagen en heeft den diefstal gepleegd met behulp van een sleutel, dien hy in zyn bezit had gehouden en waarmee hy by dag, als er niemand aanwezig was, het kantoor opend e. De vorige week heeft hy f 200 en gisteren f240 op die wijze ontvreemd. Te Waddingsveen was verleden week een kind in de weide. Een der daar gra zende koeien kwam op het kind af, wierp het op den grond, tilde het vervolgens met de hoorns weder op efl liet het weer vallen. Gelukkig kwam er hulp opdagen en slaagde men er in, het kind te ontzetten. De kleine had een been gebroken. Een man wenscht in dienst te treden by het leger in Oost-Indië en behoeft daartoe de medewerking van zyne vrouw wier ver blijfplaats echter onbekend is en welke de politie thans door middel van het Politieblad tracht op te sporen. De Nederlander, de Amerikaansche, die in Chicago verschijnt, deelt mede dat de heer v. Deth met zyn optreden tegen Neer bosch ook daar niet veel succes behaalt. De openbare vergaderingen, door hem be legd, worden maar schaars bezochten een der oud-weezen schryft 0. a. in dit blad aan het adres van den heer v. Deth „Volgens uw bericht in de Tel. waart gy naar Amerika gekomen om bewyzen te halen en die Van 'tLindenhout voor de voeten te slingeren. Het spijt mij dat gij de reis gemaakt hebt; waarlijk, geloof mij, gy zijt hier aan het verkeerde kantoor. Van de 98 weezen, over Amerika verspreid, zijn wij met ons 37 in deze stad en allen door een zelfde gevoel van dankbaarheid gedre ven jegens den man, aan wien we naast God onze opvoeding en positie te danken hebben." Donderdag werd te Weybridge het stof felijk overschot van den graaf' van Parijs ter aarde besteld. De plechtigheid was zeer treffend. Alle leden van het huis Bourbon- ürléans waren er bij tegenwoordig. De prinsen van Orléans volgden den lijkwagen te voet gedurende een gedeelte van den weg van Stowe-house naar Buckingham, vanwaar de lijkkist naar Weybridge werd vervoerd. Koningin Victoria werd by deze plechtig heid vertegenwoordigd door den hertog van York (den zoon van den prins van Wales). Ook de prins van Wales was bij de teraar debestelling vertegenwoordigd. In het noorden van Afrika is eene plant ontdekt die eene groote eigenaardig heid bezit. Als het zaad van de plant fijn gestampt wordt en men riekt er aan, dan voelt men zich erg vroolijk en gaat dan sen, lachen en jubelen, alsof men het groot ste plezier heeft. Gedurende een uur wor den de allerzotste dingen gedaan. Daarna komt de reactie en valt men in slaap. Bij het ontwaken zijn alle herinneringen aan de gedane dwaasheden verdwenen. Men bericht uit Pretoria, dat de voor naamste oproerige Kafferkapiteins MamatoUa, Mashuti, Mahoboya en Selebul zich na eenige gevechten hebben overgegeven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2