Maandag 17 Sntcricr Wei- en Bouwland Jioord-Beveland. Een Woonhuis, en Sprink, een Woonhuis, MF Gemengde Berichten. Overzicht Verkoopingen enz AAftBESTrOMG MARKTBERICHTEN. ADVERT ENT1EN. op Donderdagl3Scptemberl894 veilen en te verkoope.i: Schuur en verder Getimmerte te huur aanbieden: Dinsdag 18 en Woensdag 19 September 1894, VERKOOPEN publiek verkoopen a op Woensdag 3 October 1894, met Erf en Schuur, op Zaterdag 6 October 1894, timmerman te Kruiningen, ter zake dat hij ter openbare terechtzitting der recht bank voornoemd, dd. 2 Maart 1894, als getuige onder eede gehoord in de strafzaak tegen P. van der Yliet, herbergier en schipper te Hansweert, beklaagd van meineed eene valsche verklaring onder eede heeft afgelegd ten nadeele van genoemden Toen stond terecht de genoemde Van der Vliet, die beklaagd werd ter openbare terecht zitting van 24 Februari 1893 opzettelijk valsch en in strijd met de waarheid eene valsche verklaring onder eede te hebben afgelegd, door het navolgende te verklaren: „dat het waar is, „dat hij van C. K. als nog te vorderen heeft „eene bij dagvaar ding gevraagde som van „zestig gulden, als restant van honderd gulden, „door hem, eischer, op 23 December 1891 aan „C. K. geleend". C. K., timmerman te Kruiningen, toen getuige, verklaarde nimmer geld van den beklaagde geleend te hebben en hem dus noch f 100 noch f 60 schuldig te zijn. Hij hield die verklaring staande, ofschoon de voorzitter hem herhaaldelijk erop wees dat verschillende getuigen zouden verklaren dat hij, getuige, hun had gezegd van bekl. f 100 geleend te hebben. Getuige verklaarde nog veertien dagen voor Kerstdag 1891 niette Vlissingen geweest te zijn, wijl hij op eene andere plaats werkte. In deze zaak waren van wege het openbaar ministerie 8 getuigen gedagvaard, terwijl door den verdediger, den heer mr. K. W. Brevet, drie getuigen b décharge waren opgeroepen. Getuige v. d. Vliet verklaarde aan bekl. 19 December '91 een bankbiljet van f 100 te hebben ter hand gesteldvoor Goede- mond die met K. samendeed. In Jan. had K. hem verklaard de f 100 met Goede- mond verrekend te hebben. Doch deze weigerde de f 100 terug te geven, wijl hij ze naar hij zeide niet in leen gehad had. Getuige Goedemond verklaarde 15 Dec. aan r. d. Vliet om f 100 ter leen gevraagd te hebben. Hij ontving het echter van den heer Wibaut en had 'tdus niet noodig, doch had geen tijd dit v. d. Vliet te doen weten. Karelse had hem echter gezegd het ontvangen te hebben en later v. d. Vliet te zullen teruggeven. Overige getuigen verklaarden van de schuld van f 100 van Karelse een en ander gehoord te hebben. De getuige ter ontlasting vrouw v. d. Bliek te Vlissingen, verklaarde gezien te hebben dat Goedemond een zakje met geld aan vrouw v. d. Pijl in bewaring gaf, welk geld hij van v. d. Vliet zeide ont vangen te hebben. Twee andere getuigen verklaarden, doch bleven, na door Goedemond op het on juiste hunner verklaring gewezen te zijn, er niet zoo vast op, dat Karelse op het tijd stip der leening van f 100 niet te Vlissin gen, maar te Kruiningen was. De bekl. hield echter zijn onschuld vol. Het O. M. achtte de schuld bewezen en eischte 18 maanden gevangenisstraf en de kosten. Hontenïsse. De gemeenteraad be noemde Vrijdag tot gemeentegeneesheer (Zuidelijk deel) den heer A. H. Vossenaar, arts te Utrecht, met 8 stemmen tegen 1 stem op dhr Deijer, arts te Hoedenskerke Heinkenszand. Vrijdag avond hadden de moeder, vrouw en dochter van P. M., herbergier onder deze gemeente, terwijl de man uit het buis was, de onvoorzichtigheid om na eenigen tijd met stoven, verwarmd door briquetten, te hebben gezeten, met gesloten deuren naar bed te gaan, waardoor zij zeer bedwelmd werden. De moeder van P. M. was zelfs zoo erg, dat zij haren man, die reeds lang gestorven is, luidkeels begon te roepen, en het beddegoed in stukken trok Axel. Zondag nacht brandde op de Axelsche Sassing een schuur af van den visscher v. d. Abeele. De inboedel, visch- tuig, aardappels, hoenders, enz. ging verloren. Oorzaak onbekend. Toen de spuiten uit Axel aankwamen, was de schuur reeds ver brand. De provincie Zeeland, tot dusverre behoorende tot het 2e district van het toezicht op het stoomwezen, standplaats Rotterdam, wordt met 1 November onder het beheer gebracht van den ingenieur in het le district, wiens standplaats met den- zelden datum van 's Hertogenboch naar Breda wordt verlegd. Nederland in gevaar Door een opzichter der Staatsspoorweg- Maatschappij te Luik (België) is volgend schrijven aan den directeur-generaal ver zonden Aangezien de Nederlandsche vlag in gevaar is te Lombok, verzoek ikUEd.mij op kosten der Staatsspoorwegen daarheen te zenden daar mij de noodige gelden voor de reis ontbreken. De vroegere doleerende kerk te Baarn is thans in het hotel Velaars aldaar ge veild en bracht f2500 op. Vooruit was bepaald, dat er nimmer in dit gebouw godsdienstoefening mocht gehouden worden. In geen jaren is de zoutevisch zoo duur geweest als thans het geval is er wordt tot f44 per ton betaald. Een dwaas. Een landbouwer te Gin- neken, die zich nu eens niet langer wilde laten dwingen van het weer, zou Donderdag boekweit dorscben, bet kostte wat het wil 'e. Vroolijk kletterden de vlegels tegen den grond, ook nog des namiddags, toen het water als met bakken uit den hemel gegoten werd. En des avonds klonk uit de verte het: „Hooi, strooi, bokkerdefooi, havere kaf, de bokkert is afEn er werd vroolijk feest gevierd, het gebruike lijke boekweitfeest, waarbij pannekoeken en rijstebrij gegeten worden. Den anderen dag echter kon menden boer met zijn volk zien zoeken naar de boekweit, daar men bij het regenachtige weer de korrels in den grond geslagen had. Men schrijft uit Utrecht aan de N. R.C.: Onder de kooplieden die hier Zaterdags op de zich meer en meer uitbreidende weekmarkt met hunne waren voorstaan, trekt in den laatsten tijd vooral een dei- vele handelaars in sigaren de aandacht door de beweeglijkheid waarmede hij zijnen handel drijft en de gesprekken die hij daarbij zonder ophouden voert. Zijn armen, beenen en tong zijn geen oogenblik in rust, en hij grijpt de kistjes sigaren, die vóór hem op een wagen staan uitgestald, op en smijt ze weer neer met een drift alsof hij in de hevigste verontwaardiging verkeert. Dan breekt hij met een paar haastige woorden eenige kistjes open, die blijken maar half gevuld te zijn en roept uit„Hier zijn ze weer, de kliekjes! Ja, kliekjes bennen het, maar best voor den minderen man. Gauw, gauw, gauw, of ze binnen niet me.er te krijgen." Daarop blaast zijn helper een aantal sigarenzakjes op, de koopman stort de kistjes op den wagen uit en terwijl hij eenige sigaren in een zakje steekt, schreeuwt hij uit„dit zijn er vijf voor niemendal en dan nog vier die kosten niks en deze éene om dadelij k op te steken kost een dubbeltje en dan krijg je er nog een toe voor je vrouw Deze laatste steekt hij niet in het zakje, maar houdt hij er buiten tegen aan, terwijl hij zijne hand uitstrekt om de gre tige koopers het pakje toe te reiken. De sigaren gaan snel van de hand en als de uit de kistjes uitgestorte op zijn, dan roept hij „Zie zoo nu is de mindere man ge holpen, nu verzoek ik een beetje plaats te maken voor het betere publiek, ieder zijn beurt. Hier heb ik sigaren, kijk eens, en terwijl hij een kistje open maakt, vertoont hij met een glimlach van zelfvoldoening op het gelaat den inhoud aan het publiek: „kijk eens, echte geïmporteerde havanna's." Ons land wordt geregeerd, dat weten jullie net zoo goed als ik, niet door een Koning, want dan stond ik hier niet, dan was ik hofleverancier, maar door een Koningin, en dan bovendien nog door een Eerste Kamer en een Tweede Kamer. En dat weten jullie nou misschien niet, maar dat weet ik en dat zal ik jullie nou eens vertellendat er alleen in de Eerste Kamer gerookt mag worden. En wat rooken ze daar roept hij met verheffing van stem. Dit sigaartje! Deze echte hier begint hij zelfs met een groote tafelschel te luiden deze echte geïmporteerde havannahs rooken ze in de Eerste Kamer, terwijl ze daar de wetten op de honden en apenbelasting maken." Dan vertelt bij met vreeselijk veel be weging dat die sigaren in Den Haag twee honderd gulden het kistje kosten en dat, als iedere sigaar per stuk geen twee gulden vijf-en-zeventig waard is, hij er graag vijf gulden voor terug geeft, om daarna met sprongen van eerst tien en later vijf en twee gulden af te dalen tot twee gulden. En als er dan nog geen kooper zich opdoet snauwt hij zijnen helper nijdig toe „Hoe is 't, moet het weer zoo laat worden met die oude klare als verleden week om dan met stuivers af te klimmen tot hij op den „schandalig" lagen prijs van 90 centen de honderd is gekomen. „En toch zijn ze niet gestolen", roept hij dan triomfantelijk uit, terwijl hij een vrij- moedigen blik werpt op een agent van po litie die ook tot zijn hoorders behoort en tot des koopmans groote vreugde zelfs een kistje van hem neemt. „Ik zou het je wel cadeau willen geven,', voegt hij dezen dienaar der gerechtigheid toe, „maar jelui mogen geen geschenken aannemen. Maar dat is reelame dat jij wat van me koopt. Dat is propaganda! Alle menschen, zelfs op de rechtbank rooken ze mijn sigaren 1" En zoo schreeuwt en raaskalt de man den gansclien morgen door, totdat eindelijk de marktbezoekers verdwenen zijn, het over schot van zijne sigaren in eene kist is ge pakt en hij vermoeid en zuchtend zich daarop nederzet. •»- Waarvoor een jongenspet dient. Hildebrand opgedragen. Waarvoor wel de pet van een Holland- schen jongen dient Allerminst om het hoofd te beschermen tegen zonnesteek, of kou. Vooreerst is een jongenshoofd tegen zulke wissewasjes bestand en voor eventu- eele plotselinge overgangen in ons kli maat moet men overal op bedacht zijn dient de haardos, die met opzet wat lang en verward wordt gehouden, om dichter te zijn. Waarom de pet dan toch op het hoofd wordt gedragen? Omdat het de gemak kelijkste plaats is. In den zak zou 't zoo'n dikte geven, gesteld dat daar ruimte was. Op 't hoofd is ze bovendien direct bij de hand, als ze noodig is. En noodig heeft een Hollandsche jongen zijn pet, elk oogenblik. Waarmede gooit hij naar de musschen die zich te goed doen aan de welbekende havertjes Met zijn pet, waarin ook een gevangen vogel bewaard wordt. Waaruit drinkt bij, vooral sinds de kroezen zijn afgeschaft? Uit zijn pet. De hand onder de kiaan houden, hoe lastig. Waarin worden „fijtendalen" of buitge maakte appelen geborgen In de pet, dan kun-je ze gemakkelijk uitzoeken onder 'teten. Waaraan worden natte of kleverige handen afgeveegd. Natuurlijk aan de pet die eveneens dient om de kleeren van slijk te reinigen, voor 't geval 't daarmede wat erg is. Vischjes vangen kan ook zeer gevoeglijk met een pet geschieden. Is er wat opge haald, dan is de pet weder een geschikt vischglas. En waar is een briefje dat weggebracht moet worden veiliger dan onder de pet Men ziet, dat een pet een onmisbaar stuk van de garderobe is en ontzaglijk veel voor heeft op een ander hoofddeksel. Een castoren hoed b.v. is niet buigzaam genoeg. Als je er een deuk in maakt, kan je er in „pompen" maar een „loggio" is beter en gauw gemaakt. En een strooien hoed, die deugd heelemaal niet. Verbeeld je, vischjes vangen met een strooien hoed. Dan weet je geen raad met den rand. Neen, een pet moet het wezen. Hoe die is komt er niet op aan. Mooi of leelijk, met of zonder luifel, gevoerd of ongevoerd, van katoen of zijde vader's hooge zijden rond of langwerpig, 'tkomt er niet op aan. Als 't maar een pet is. Of zoo'n pet gauw stuk gaat. Geen nood, want een Hollandsche jongen groet er nooit mede en van 't groeten worden toch de hoofddeksels 't eerst leelijk. In de staten Minnesota en Wisconsin woeden de woudbranden op enkele plaatsen nog voort. De stad Bromwell in Minnesota is, op het schoolgebouw na, geheel in de asch gelegd. In een steengroeve nabij Sand stone vond men de lijken van 18 personen die daar een schuilplaats hadden gezocht tegen het vuur. Uit alle deelen der Staten worden bijdra gen gezonden voor de noodlijdenden. De heer Hill, president van den Great Northern Railroad, zond 5000 dollars en schonk bo vendien 5000 acres land, waar huizen zullen gebouwd worden voor de slachtoffers, die door den brand van alles beroofd zijn. Reizigers, van de jaarmarkt van Nishni Novgorod te St. Petersburg aangekomen, deelen mede, dat in deze stad de cholera nog in vrij hevige mate blijft heerschen. Ook blijft de toestand in Polen zeer ongun stig. Volgens de Petersburgsche bladen be draagt het aantal der ziekte-gevallen, welke per week voorkomen, in Polen ongeveer 5000, van welke de helft met doodelij ken afloop. De sneltrein, van Parijs naar Keulen is Zondag bij bet statiton Apilly ontspoord. Het aantal der dooden en gewonden be draagt 37. De stationschef en verscheidene reizigers verloren het leven. De stoker, de machinist, de remmer en eenige reizigers werden ge wond. Een medereiziger meldtDe trein kwam te 2.25 bij het kleine station Apilly aan „Ik liep in den waggon op en neer, toen ik plotseling een hevigen schok gevoelde, waardoor ik uit den wagen werd geworpen. Ik zag, dat de eerste drie wagens, voor Duitschland bestemd, geheel verbrijzeld waren. Tengevolge van de algemeene ont steltenis liet de spoed, waarmede hulp werd verleend, te wenschen. Ik telde negen lijken. Een der reizigers was het hoofd geheel af gesneden. Voorts behoorden tot hen, die het leven verloren, eene moeder en eene dochter. De oorzaak van het ongeluk is aan eene botsing met een extratrein, die zich op den weg bevond en de eerste wagens van den sneltrein in de flank heeft aan gereden. Op het oogenblik, dat het ongeluk voor viel, sprong de stationschef met een roode vlag op den weg, teneinde de botsing, die hij zag aankomen, te verhinderen. Iiij werd terstond gedood. De schok was ontzettendde drie voorste wagens werden verpletterd. Een ernstig ongeval .gebeurde eer gisteren in het kamp der Engelsche soldaten te Aldershot. Toen de hertogin van Con- naught, met haar gemaal, een nieuwen luchtballon bezichtigde, bestemd voor het leger, werd de ballon door den bliksem getroffen en geheel vernield. De drie sol daten, die de touwen vasthielden, werden zóó ernstig gewond, dat zij in hopeloozen toestand naar het hospitaal vervoerd moesten worden. Dinsdag 11 Sept. Goes, in dePrinse 8 uur door not. Pilaar bet huis van wed. v. d. Horst Langevorst» straat 119. Woensdag 12 Sept. Vlissingen, Steenenbeer I 18 door not. de Maret Tak inboedel. Vlissingen, by Bul door not. Bosch,7 uur een huis Lange Noordstr. 1C3 cA. Donderdag 13 Sept. Vlissingen 9 uur panden leenbank.April tot Juni 1892. Mats in het wapen van Kats door not. Noordjjke voorJ. Koleeen schuur, huisenz. en erfpachtsrecht 105 cA. 6 uur. Maandag 17 Sept. Houdekerke 10 uur door not. Loeff bij Roose verhuren 16 perc. wei- en bouwl. en sprink van de armen te Koude-. Bigge Meliskerken, Zoutelande, Souburg en Ritthem Woensdag 19 Sept middelburg, uur door deurw. Rosier Vendutie. middelburg Nieuwlandsche weg door not. Huvers by wed. de Pagter 11 uur, 2 merriën 10 en 14 jaar, 2 baatgevende melkkoeien, 2 menwagens, tilbury, ijzeren wale ploeg, stal-, zolder- cn melkgorecdschap, mutsaard, veldvruchten, mest, meubels. huisraad. Vrijuag 21 Sept. Vlissingen, bij But 7 uur doornot. Bosch een huis hoek Slijkstraat 122 cA. Een huis, loods erven en tuin Waaigat 245 cA. Een huis Bakkergang; 104 cA. Een pakhuis al daar 33 cA. Eerst afzonderlijk daarna in massa. Voorts een huis Groote Markt 52 cA. En Pluimstaartje 114 cA. Maandag 24 Sept. Neuzen, door not. v. d. Moer, rechtsge leerde en andere werken. Woensdag 26 Sept. Nieuw- en Si. .loosFaad, in de Roode Leeuw door not. Tak 10 uur 20,19 H. bouw- weiland en dijk Zaagmolenpolder. Donderdag 27 Sept. middelburg 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst. lo. een huis met tuin en koepel Noordplein. 2o. pakhuis met tuin vroeger wagen makers werkplaats id. 3o. id. id. 4o. een huis lange Giststraat. 5o. id. Oude Kerkstraat. Daags voor en op den verkoopdag te zien van 10-12 en 2-4 uur met permissie. Vrijdag 28 Sept. Veere, door not. de Vos voor nrr. C. de Witt Hamer 10 uur een huis, erf en tuin Kade, groot 312 cA. En een partij antiek meubilair enz. antiek staand horloge met oramenten, dito pendule, mahoniehouten kabinet, enz. 4 veeren bedden, t'apnaaima- chine mot preparaten, hondenhok, koperen kraan, kleerbakken, gootsteen, goud en zilver. Kijkdag daags te voren van 10—12 en 2—4 uur. Inl. de Groot en jHondius. Vrijdag 5 Oct. middelhui s, 1 uur in de Vergenoeging verpachting door den ontvanger der regi stratie enz. voor 3 jaar de jacht: lo. in het Veergat, Zandkreek, Piet, Schenge en Sloe 3500 HA. 2o. op den Zeedijk van Schenge- polder en een deel Westkerkepolderd(jk 9 HA. 3o. in het Sloe, zuidwaarts van spoor- wegdam 1600 HA. 4o. in het noordelijk deel van Zandflk 243 HA. 5o. Middenged. 160 HA. 6o. ZO. deel 165 HA. 7o. Vrouwepolder 330 HA. 8o. staatsduinen onder Vlissingen, Koudekerks, Biggekerke, Zoutelande 150 HA. Inl. de hoofdopziener der Domeinen te Mid delburg en voornoemde ontvanger, by wien kaarten ter inzage. Zaterdag 15 Sept.. Kapelle, door het bestuur van den Wil lem Annapoldei het delven van 1748 meter watergang. Samenkomst half 2. Boriele, het schoonmaken van 20000 M. watergang in 11 perc. Aanwijzing 12 Sept. 10 uur bij het Paardegat. KTRLiltLUfü) STAM). Van 8-10 Sept. 1894. MIDDELBURG. OndertrouwdC. C. Un- ger jm. 31 j. en J. A. van Maanen jd. 22 j. BevallenP. A. E. van Oostveen geb. Collard z. P. Bosschaart geb. de Troije z. A. Bouwens geb. Haaij z. P. W. A. de Ruijter geb. Malgo d. Overleden: G. Jobse 6 dagen d. R. M. de Paauw 8 maanden d. Levenloos aangegeven een zoon van P. Moens en C. de rxyk. GOES. OverledenMaria Elisabeth 19 m. d.v. Hubrecht. Merisonen Jannetje de Puijt. Van 1—8 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd A. J. Gejjsen jm. 22 j. en R. P. Rademaker jd. 24 j. Getrouwd: C. van Heiningen jm. 27 j. en C. J. Vermeesch jd. 22 j. C. de Jonge jm. 25 j. en D. J. M. R. Lagace jd. 23j- M. Vis jm. 27 j. Bevallen C. C. Nierijnck geb. Junqué d. W. K. Step gob. Rijnders d. T. Che valier geb. van der Hoeven d. A. Nag- tegaal geb. Lievense z. H. Hekhuis geb- Eshuis z. T. Sohier geb. van Kleeven z. G. M. Verbeek geb. Verhoef! d. J. van Spundler geb. R(jkse d. N. E. Jan- sens geb. den Herder d. E. C. Romjjn geb. Smit z. P. Louwerse geb. Marijs z. M. W. J. de Munck geb. Heijblom d. H. J. Dert geb. Smits z. Overleden: M. de Nooijer d. 16j J. P. van den Ent z. 2 m. - P. J. Laforce z. 16 j. D. Goetheer z. 9 m. Rotterdam, 10 Sep'. 1891. Tarwe 25 cent lager. Kanariezaad 25, Haver 50 cent lager. T a r w e (nieuwe) - 3,75 5,75 Tarwe jarige. 15,50 a 7,— Rogge nieuwe - 2,25 - 4.25 Wintergerst(nieuwe) -2,25 3.50 Zomergerst. -0,- - 0.- Chevaliergerst -3,50 - 5,50 Haver(jarige) - 1,50 - 3,50 Paardenbo on en -0,— - 0,— Erwten5,50 - 6,25 Kookerwten - 7,— - 8,50 Bruine Boonen -0,— - 0, Witte- 0,— - Kanariezaad -5,50 - 7,— Koolzaad6.— 7,— Op de VEEMARKT van heden waren aan» gevoerd 000 paarden, 000 magere eu 169 vette runderen, 85 vette kalveren, 0 nuch tere kalveren, 2017 schapen of lammeren 404 varkens, 000 biggen, 0 bokken. De pry zen waren als volgt: vette runderen, le qual. 72 aOO, 2e qual. 64, 3e qual. 58 a c kalveren le qual. f 0,87,r/s 2e qual. f 0,75 af 0.80 schapen le qual. 58, 2e qual. 48 c. varkens le qual. 20 2o qual. 19 3e qual. 18 ct licht soort 18Va a 19i/a c. Vlasbeurs 000 steen blauw. 800 steen wit. Zeeuwsche EIEREN f4.20 a f4.40 Aardappels. Zeeuwsche jammen fO.— a fO.— Zeeuw sche blauwre f 0.00 a f 0.00. Westl. Zand f0,00 a f0,00. Westlandsche klei f0,00 a fO.OO. Geldersche kralen f3.10. a f3.20 Geldersche blauwe f 2.10 a f W Muisjes fO,— Fan de Makelaars Cantzlp te Rotte' MEEKRAP .Zender1 PETROLEUM ohv Oude Tarwe f7. f6.- a f6.50. Rogge f5.- a f5.50. N. Win- tergerst f5.— a f5.75. Zomergerst fO.— a fO.—Haver f5.— a f6.—. Kookerwten f8.— a f9. Voererwten f6.— a f7.50. Paardenboonen f7.- a f 7.25. Lijnzaad fOO.— a fOO. Koolzaad fO.— afO. Alles per 100 K.G. Koolzaad per Heet. Aardappelen f 1.80 per 104 KG. - - i r 's avonds 6 uur, is dhr. Jan Kole te Kats voornemens, om aldaar in het loge ment „Het wapen van Kats", ten over staan van den notaris M. NOORDIJKE te Colijnsplaat in het openbaar te met bet Erfpachtsrecht op den daarbij behoorenden grond te Kats op den Oost hoek der voorstraat, plaatselijk bekend onder nummers 70 en 71, kadastraal Sectie E no. 279 groot la. en 5 c. a. 'VERHUURDgedeeltelijk aan Krijn de Pree en gedeeltelijk aan Marinus Tazelaae. Inmiddels uit de hand te koop. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal om 10 uur des voormiddags, ten huize van Jan Roose, in het openhaar- 16 PKRCEGLEN toebelioorende aan de Burgerlijke Armen en aan de Diaconie der Ned. Herv. Ge meente te Koudekerkeen gelegen onder KoudekerkeBiggekerkeMeliskerkeZou telandeO. en W. Souburg en Ritthem. Te beginnen met het goed van de Bur gerlijke Armen. Inlichtingen geeft de Notaris. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op telkens des voormiddags om 10 uur, in „de Prins van Oranje" te Goes, 3000 M. Axminster-, Biusselsche Fluweelen- en andere Tapijten, 2500 M. Venetiaansche-, Sajetten- en andere Gang- en Traploopers, 1200 M. Overloopers, 20 Axmins ter-, Turksche- en Perzische Kar petten, 45 Engelsche Fluweelen- en andere Tafelkleeden, 300 Schot- sche-, gestreepte en Naturel Kar petten, 200 Kleedjes, 1000 Matten, 80 groote Deurmatten, 10000 M. Crème- en Witte Vitrages, O ver en Statiegordijnen, afgepaste Gor dijnen, 40 gebloemde Wollen De kens, 60 gewatteerde- en Pronk- dekens, 50 Italiaansche en Piqué Bedspreien en 150 M. zwarte Lyonsche Zijde, enz. enz. Kijkdag Maandag te voren van 's mid dags 1 tot 6 uur. De Notaris H. ROELOF te Gortgene zal 's avonds 6 ure in de Stadswijnkelder aldaar, (waarin Winkelnering) te Cortgene, in eigendom behoord heb bende aan Sandrina A. Pouwer; en 's middags 2 ure, aan vc huis, EEN^

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3