.BOUWLAND, openöaai' uciioopeu VOORDEELIG AANBOD. Unie-Collecte. i e li w s. Berichten. Ün e, AAXBEST' 1»\G Overzicht Verkoopmgen enz MARKTBKHXGHTEIN. ADVKRTKiNTIKiS'. Donderdag 6 September 1894, 84 Aren 2 Hectaren 6 Aren 65 Centiacë» rv. Kerk. pelle ds. W. A. Keers N.j. Gravenhage door ds nhem. kt ons de kinderen die in de ovatie te be- igmorgen om uiterlijk e eigen scholen wor- idelburg een droevig el Donderdagavond euw-en St.Joosland eren, leunde tegen i vaart zijnde barge geluk over boord in en te verdrinken, ling waren vergeefs, et gevonden, nmorgen werd krijgs De Ruijter om een het ongeluk op de gekwetsten over- ren is de toestand MM. fregatten Grui- ïijn heden terugge- vertrekt morgen. irmis heeft zich hier lekere de W. en W. ir, die zoo hoog liep mes trok en naar zijn eken, aan een daar naapje eene levens- a rug toebracht. nt van H. M. de Ko- g 25 Aug. per extra- Middelburg, gedeel- :n gedeeltelijk naar lenzelfden dag even- 1.05 van Middel - terug, HOL. hel, n kerker, et wel, •ker, natie, ot en klein. oor ons land, erbreker, erhand, sker. ood en hel oet werven, i wel rt doetj erven, om Qod te weren, uw rot ond keeren. R. jreek woord ze ood is, en wie geen xaisueii- te doen hebben, ïeming en1 mede- ren dan ook zijne woord, gebed en eg te brengen, rachtte hij nog te 1 óok gered, die weg liepen, ,cht. hem, daar dreigde et een „bezetene", [even verbitteren hem te ontmoe- slaan en altijd bidder, de worste ier zending onder c, dat menigeen hoe iemand als on krijgen, eene cant op een stil a, of liever op te iat eene aaneen- uer en bezwaren, t moesten zijne i arm naar de we- 1884. ïog, maar opmer- nen dood in dat- Christelijke ge- e thans beiden, in omvang het- W. op kleiner per later. i)e garnizoenen van Middelburg en Vlissingen vertrekken op 6 September per extratrein naar Bergen op Zoom. De trein vertrekt ten 7.20 vm. van Vlis singen, ten 8.4 van Middelburg en komt te Bergen op Zoom aan ten 9.38. De wagenmaker D. Bolt, te Meede (Gr.) heeft bij zijn werkplaats een windmo- tor gebouwd voor het drijven van ver schillende werktuigen. Dergelijke inrich tingen worden in Amerika, Engeland en Duitschland meermalen aangetroffen, ook bij boerderijen. In de prov. Groningen is die van B. de eerste. De rechtbank te Amsterdam veroor deelde den 21-jarigen Pieter Van der Lin den, wegens poging tot vergiftiging van zijn moeder en zijn oom door middel van arsenicum, tot 15 jaren gevangenisstraf.(De eisch was 10 jaar.) Door de bereden politie is te Win schoten gevankelijk binnengebracht en ter beschikking van den officier van justitie gesteld, een 29-jarige arbeider te. Stadska naal, beschuldigd van het verlaten zijner hulpbehoevende kinderen. De verdachte, die reeds meermalen met de justitie kennis maakte, meende zich van zijn kroost te kunnen ontdoen door het op het erf van den burgemeester neer te leggen. Katte kleeren aan het lijf laten op drogen doet niemand, 't Zou ook onver standig zijn, want het lichaam zou daar door te veel warmte verliezen. Maar wat voor ons geldt, is eveneens waar voor het vee. Koeiendekken doen dan ook vaak meer kwaad dan goed, althans als ze uit een grove, wateropnemende stof bestaan. De regen doorweekt ze en de lichaamswarmte moet ze in hoofdzaak weer drogen. De Engelschen beschutten van hun vee de teerste deelen borst en rug en wel met een kleed, dat waterdicht is. Dat voorbeeld verdient navolging. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat bij den landbouwer M. Barkhoud te Nieuwerkerk a. d. IJsel een appelboom dit jaar voor de 4de maal vrucht draagt en voor de 5de maal met bloesem prijkt. Op de tafel van een machinist te Lemmer stond een pot met kokende koffie. De oudste dochter stiet tegen de tafel, waar door de pot van de tafel viel en terecht kwam op de borst van haar driejarig broertje, dat bp de tafel op den vloer lag te spelen. Het knaapje bekwam daardoor hevige won den aan de borst, waarop de dochter het in een emmer met koud water stak, mee- nende daardoor een goed werk te verrichten Na eenige uren was echter het knaapje overleden. De geneesheer verklaarde dat het door de dochter aangewende middel geheel verkeerd was geweest. De dubbele moord te Schagen I Twee personen zijn in verband met den moord op de wed. Bute en haar nicht in verzekerde bewaring genomen. De eerste is zekere Simon Alot, oud 29 jaren, die vermoed wordt de bedryver der vreeselijke misdaad te zijn. Hij blijft echter nog steeds ontkennen, niettegenstaande bij hem een deël van het uit de woning der verslagenen gevoudene werd aangetroffen, werd aangetroffen. Van medeplichtigheid wordt de tweede persoon, de 17-jarige Klaas Boes, verdacht. Ook by hem vond men een deel van het gestolene. Klaas Boes legde reeds een vol ledige bekentenis af. Alot werd vroeger reeds gehoord in ver band met den moord op de beide vrouwen te Haarlem wegens gebrek aan bewijs werd hij toen vrygelaten. De Parijsche voddenrapers. In de Seinestad zijn 40 a 50 duizend voddenrapers, die in drie verschillende klassen zyn in te deelen. De laagste is wel die der „ramasseurs de nuit," meest arbeiders, die buiten be trekking en wier middelen uitgeput zijn. Zij schaffen zich een zak aan en zoeken uit de vuilnis op goed geluk af wat hun verkoopbaar schijnt. De „ramasseur de nuit" is, zooals zijn naam reeds aanduidt, een nachtvogel. Met den tijd doet hij ervaring op^ leert wat de beste vuilnis is en in welke wijken der stad men kan halen, wordt dan „chiifonnier" van beroep en sluit zich aan een kolonie dier personen aan. Tot de volgende klasse behoort de „coureur" die reeds meer ervaring bezit dan de vorige, die aan het werk gaat wanneer het hem belieft en geen heer en meester duldt. Daarvan bestaan er 20.000. De derde klasse bestaat uit de Placiers, wier maat- sehappeiyke toestand een geheel andere is. De placier heeft een patent van de politie en zijn bepaalde wijk, d. i. te zeggen een bepaald aantal huizen in een bepaalde straat, die zyn monopolie uitmaken. Dit gebied kan gekocht en verkocht worden. Zijn prijs bedraagt 120 tot 150 francs naar om standigheden. De placier is verplicht om zyn plaats niet te verliezen, dagelijks zijn ronde te doen, begeeft zich 's morgens met zijn mand op weg, bezoekt de huizen van zijn gebied, neemt van elk de draagbare vuilnisbakken in ontvangst, gaat er mee op straat en doorwoelt ze, terwyl hij op de vuilniskar wacht. Hij arbeidt steeds met zijn vrouw en kinderen, en vele placiers bezitten paard en wagen. Zoodra hij met zyn ronde klaar is, keert hy huiswaarts, en dan begint het sorteeren. Dc gesorteerde «tukken koopt de maitre chiffonnier voor 2 a 300 francs per 100 kilograam, naar de kwaliteit. De „ramasseur de nuit" verzamelt ge middeld dagelijks 15, de „coureur" 25, de „placier" 40 K.G. Neemt men als maatstaf gemiddeld voor 100 K.G. 6 francs aan, dan verdient de „ramaseur" 90 centimes, de „coureur" fr. 1.5o, de „placier" fr. 2.40 per dag. De geheele verdienste, die deze menschen uit de vuilnis trekken, beloopt dagelijks 71.400 francs, terwyl in Londen de vuilnis geheel verloren gaat. Het Evangelie in Spanje. De Protestanten hebben in Spanje, het land waar eens de Inquisitie haar scepter zwaaide en honderdduizenden om des ge- loofs wille vermoord werden, nog altijd hard te verantwoorden. De wet verzekert daar sinds 5 Mei 1869 vrijheid van geweten en van Godsdienst maar in de praktijk ontbreekt er aan die vrijheid van geweten nog zeer veel. De kwellingen waaraan een protestant in Spanje bloofstaat, zijn legio. In de Juliaflevering van het maandschrift dat ons vaak genoeg de aandoenlykste fei ten van geloofsvervolging in Spanje mee deelt, staat o. a. het volgende„Aan ontelbaar velen wordt hun werk en daar door hun dagelijksch brood ontnomen, zoodat zij geen raad meer weten voor zich zeiven en hunne gezinnen. Huurcontrac ten, hoe getrouw ook nageleefd, worden gedurig verbroken, wanneer het Protestanten geldt. Van lien, die een burgerlij k huwe lijk aangaan dat in de Evangelische gemeente wordt ingezegend wordt luide verklaard en geschreven dat zij in onwettige gemeen schap leven. Protestantsche zieken worden in de hospitalen verwaarloosd, zooalniet opzettelijk geplaagd en bedreigdden ziel- togenden, die aan het geweld hun aange daan, geen weerstand kunnen bieden, dient men het laatste oliesel toe en zegt daarna, dat zy in hun laatste uren tot de Moeder kerk zijn teruggekeerd. Zelfs de lijkjes der kinderen die in de Eoomsche Kerk waren gedoopt, voor dat hunne ouders protestaidsch werden, worden aan deze ontnomen, krachtens een Koninklijk bevel, waarbij verklaard wordt, dat die kinderen niet den ouders, maar den pastoor toe- behooren". Er behoort dus veel toe eer de Span jaard den moed heeft om dat alles te trot- seeren en zich bij eene, Protestantsche gemeente aan te sluiten. Voor onbesliste lieden is daar geen plaats en voor Ananiassan en Saffira's evenmin. Men zou zelfs geneigd zijn te zeggen In zulk een land zal de waarheid wel onder gehouden worden. "Toch is dut onmogelijk gebleken. De Koning der Kerk is machtig om den Zijnen geloofsmoed in te storten en bereidwillig heid om, als 't moet, om Zijns Naams wils, te lijden. De Predikant Tornos te Madrid deelt als bewijs daarvoor de volgende opgaven mede. In geheel Spanje zijn thans: Localen voor Evangelieverkondiging en scholen 112 Predikanten en Evangelisten 90 Kerkgangers 9194 Dagscholen 111 Leerlingen, jongens en meisjes 4640 Zondagschoolkinderen 3230 Godsdienstige tijdschriften 6 Dunken ons deze uitkomsten na 25-jarigen Evangelisatie-arbeid klein Integendeel, wij zijn geneigd om, met het oog op de toestanden, uit te roepen de Heere heeft groote dingen aldaar ge daan, dies zijn wij verblijd. Hoe onverdraagzaam Home nog steeds is blijkt uit hetgeen een ultramontaansch blad, de Katholieke harlier kortelings schreef over de voorgenomen weder invoe ring der inquisitie: „Wij keeren, ,Gode zij dank, eindelijk weer tot de tijden terug, toen zy, die kettersche leerlingen verbrei den, voorbeeldig werden gestraft. De we derinvoering van het heilig gerecht der inquisitie moet spoedig plaats vinden. Hare heerschappij moet in de toekomst heerlijker zyn en meer vruchten afwerpen dan in het verleden. Onze roomsche harten loopen over van geloof en ijveren de verbazende vreugde die wy mogen genieten, nu wij de vruchten van onzen tegenwoordigen veld tocht beginnen in te zamelen, overtreft elke voorstelling. Welk een dag van vreugde zal het voor ons zijn, wanneer wij die der tegenparij in de vlammen der inqui sitie zich zien krommen Inderdaad, deze woorden laten, evenmin als de daden die wy in Spanje opmerk ten, niets te wenschen over aan duide lijkheid. Wij kunnen ons voor gewaarschuwd houden. Laat ons hen niet navolgen in onverdraagzaamheid, maar laat ons zeer op onze hoede zijn, en voorts, laat ons niet vergeten dat) God regeert en dat Hy Zijne heerschappij op zeer merkwaardige wijze openbaart. Welk Nederlander b. v. gaat nog alt fid niet een rilling door de leden als hy den naam hoort noemen van den hertog van Alva, die in enkele jaren tijds hier 16.800 menschen door beulshanden liet ombrengen. Beslister, vuriger vijand van de Hervor ming en van het groote wapen der Hervor ming, den By bel, was er wel niet. Welnu in het oude paleis der hertogen van Alva te Madrid woont op dit oogenblik de heer Jameson, agent van het Britseh- en Buiten- landsch Bijbelgenootschap. Sommige der groote zalen van dat paleis worden thans gebruikt tot hoofd-depot van Bijbels 'voor geheel Spanje, en menig-' leeraar dc3 Evan- geliums geniet gastvrijheid in een der slaapvertrekken van Alvarez de Toledo, hertog van Alva, die zoovele dienaren des Evangeliums heeft gekerkerd, gehangen of verbrand. Voorwaar, de wegexy Heeren zijn onnaspeurly k -De .geschiedenis van he vork. Het ge bruik der vork,, waarvan wij nu niet be grijpen kunmen, dat iemand er buiten kon, is zeer laat algemeen geworden. Lang heeft men de stukken, die met de vingers ge grepen konden worden, met de hand aan den mond gebracht, met de „Adamsvork", waarvan de volken der oudheid en de meeste van den nieuwen tijd zich tot het einde der 17e eeuw uitsluitend bediend hebben. De Egyptenaren maakten geen gebruik van vorken aan tafel, wel van lepels. Zoolang het de gewoonte bleef aldus te eten, en er dus verscheidene handen in denzelfden schotel kwam, was men genoodzaakt, zeer zindelijk te zijn. Vandaar de gewoonte zich, vóór den maaltijd, dehandente wasschen. In een handleiding voor de wellevend heid, in 1544 uitgegeven, onder den titel van Galathée, door Delia Casa, bisschop van Benevento en in 1668 in he vertaald door Duhamel, zegt me „j schijnt mij toe, dat men zyn han en niet wasschen moet in tegenwoordighivan anderen; maar, wanneer men aan tax-.1 gaat, moet men ze wasschen in elkanders tegen woordigheid, zelfs wanneer het niet n >oilig mocht zyn, opdat zij, met wie men de vingers in de schotels steekt, er niet aan kunnen twijfelen, of ze wel schoon zijn". Slechts door de macht der gewoonte kan men verklaren, hoe het komt, dat men zich zoo laat van een zoo eenvoudig voorwerp als een vork bediend heeft. Het „boek der Koningen" maakt reeds melding van een kleine vork met drie tanden, die diende om het vleesch der offerdieren in den ketel te doen. In het museum van het Louvre ziet men een Assyrische vork met twee rijk versierde tanden, uit de opgravingen van Khorsabad afkomstig en het Britseh Museum bevat er een, te Kujundschik gevonden Homerus spreekt van een vork, gebruikt om het vleesch op het vuur te roosteren. Te Pompeji zyn er opgegraven, maar alle dienden slechts in de keuken. Het schynt dat men eerstin de 10e eeuw in het Oostromeinsche rijk op het denkbeeld gekomen is, de spijzen met een vork naar den mond te brengen. Pierre Damien en Saint Bonaventvre verhalen, dat, tegen liet einde der 10e eeuw de zuster van Roinanus II, keizer van het Oost-Romeinsobe rijk, een zoon gehuwd hebbende van den doge Orseolo, heel Venetië ergerde over een zonderlinge en onnatuurlijke weelde, daarin bestaande, dat zy, in plaats van de vingers, die het Opperwezen haar geschonken luid, gepruik maakte van kleine gouden vorkjes met twee tanden. De oude kroniekschrijver Dandolo, vol afschuw voor zulk een ver dorvenheid, voegt er by, dat de ongelukkige, door een bezoeking des hemels, door een vreeselijke kwaal aengetast werd, die haar lichaam tot ontbinding deed overgaan en haar, voor haar dood, een lijklucht deed verspreiden. Ondanks dat verschrikkelijk voorbeeld, nam het gebruik der vorken te Venetië toe. De andere volken volgden langzaam de Italiaansclie mode. In Frank rijk vindt men geen spoor van vorken in de 12e en 13e eeuw. Maar van het einde der 13e eeuw af, ziet men er eenige. De eerste wordt in 1297 vermeld in een in ventaris van Eduardl, koning van Engeland. In 1328 bevat de inventaris van koning Clémentine van Hongarije 30 lepels en 1 vork, die van Karei V (1380) 12 vorken. De weinige vorken die er waren, werden nog slechts bij enkele gelegenheden ge bruikt n.l. om vruchten te eten. Onder Hendrik III nam het gebruik er van nan het hof snel toe. De mode, om buitensporig breede gesteven halskragen te dragen, die men niet vuil wilde maken of verkreukelen, deed de nieuwigheid nog sneller ingang vinden. Natuurlijk werden heel wat menschen ge ërgerd door die weelde. Er werd opgewe- zen, dat zij, die met den vork aten, de helft in den schotol, op hun bord, of on derweg lieten vallen, wel een bewijs, hoe onhandig men nog met de vork omging. In een handleiding van de wellevendheid van 1618 wordt nog gezegd „Leer u van lepel en vork bedienen, zooals welopgevoede lieden dat doen". Eerst in het laatste deel der 17e eeuw werden de vorken algemeen gebruikt aan het hof, daarna door den adel op het platteland, eindelijk door de burgers, daarna door alle klassen. Een groot aantal volken, zelfs beschaaf den, bedienen zich nog niet van vorken. De Hindoo's weigeren een werktuig te ge bruiken, dat niet in hun godsdienstige wet ten genoemd wordt. De Parsi's, trouwe handhavers der oude gewoonten, gebruiken bij hun maaltijden noch tafels, noeh mes sen, noch vorken, noch glazen. De Chinee- zen vervangen onze couverts door kleine ivoren staafjes, waarvan er een vastgemaakt is tusschen duim en ringvinger van de rechterhand, terwyl het andere, los, door wijsvinger en middelste vinger bewogen wordt. De bewoners van het Hemelsche Rijk kanteeren die staafjes met de handig heid van goochelaars, maar menig Euro peaan, op een Chineeschen maaltijd genoo- digd, heeft de rol gespeeld van den vos, die bij den ooievaar te dineeren was. De Turken maken meer en meer gebruik van de vork, doch niet altijd op de juiste wijze. Ampère verhaalt van ccn i.0n««v».i<>i>+iU- ambtenaar, die op een diner van (diploma ten een Franschhman meedeelde, hoe aan genaam hij een Europeeschen maaltijd vond en die zijn landgenooten minachtte, omdat zij het gebruik der vork niet kenden. Dat zeggende bediende hij er zich van om zijn baard te kammen. Een militair dutje. Het Perl. Tghl. vermeldt een opmerkelijke dagorde van den Fransehen generaal de Poilloue de Saint- Mars, commandant van het 12de legercorps Hij gelast namelijk, dat zijn troepen een een middagdutje zullen doen. In de dag orde heet hette 10 uur wordt het mor genmaal gehouden, van 11 tot 12 worden de kazernes schoongemaakt, kamers, trappen en gangen met carbolhoudend zand ge schuurd, de bedden in orde gebracht. Om 12 uur wordt een signaal geblazen, waarna de cantines gesloten worden en niemand de kazernes verlaat. De jaloezieën worden neergelaten, de manschappen leggen zich zonder bovenkleeding te bed en nemen zwijgend rust. De onderofficieren 'geven het voorbeeld. Alzoo heerschen alom zoo veel mogelijk stilte en duisternis. Deze pauze in de inspanning van een langen langen zomerdag zal, voor de jong soldaten vooral, zeer heilzaam wezen. Tusschen 2 en 3 uur wordt opnieuw reveille geblazen en de uitgeruste -soldaat herneemt- welgemoed zijn dienstwerk. r- "Als kwjjs v*-.xieiïïtópgsa ósdêï4em ,- dien sommige Boschjesmannen bereiken, wordt het volgende vermeld in het 'te Pre toria verschijnende blad De Pers. Op Doornklöof, - de plaats van Jan Troskci in het district Colesberg, woont een Boschjes- man, die ruim 124 jaar oud moet zijn. Ruiter, zoo heet hij, werd in 1819 in een gevecht tusschen boeren en Boschjes mannen gevangen genomen op de plaats waar thans het dorpje Phillipstown ligt; hij moet toen volgens schatting 60 jaar oud zijn geweest. Sedert is bij bij de boe ren gebleven als tuinier, welk beroep hij drie jaar geleden heeft moeten laten varen, wegens zwakte. In hetzelfde district woent nog een Bosch- jesman, die den leeftijd van 106 jaar reeds voorbij moet zijntwee andere Boschjes mannen, ook in het district Phillipstown, zijn respectievelijk 109 en 111 jaren oud. In China is het rouwen voor een ieder verplichtend, en wie zich daaraan onttrekken, kunnen met zestig zweepslagen of een paar jaar verbanning gestraft wor den. De lengte van dien rouw wordt wet telijk bepaald en is af hankelijk van den graad der bloedverwantschap. Voor een vader of moeder duurt hij drie jaar, maar voor staatsambtenaren kan hij tot 27 maan den verminderd worden. In de eerste da gen na het overlijden mogen de naaste bloedverwanten van den overledene zich niet scheren of andere kleederen aantrek ken, terwyl het bij de begrafenis gebruik is om den genoodigden rouwgeschenken aan te bieden, gewoonlijk uit handschoenen en dassen bestaande. Bovendien worden er vrouwen gehuurd om op het graf te weenen. Zaterdag 25 Augustus. Borscle door het bestuur van wa terschap Ellewoutsdijk en den polder Borsele 2 uur in de directiekeet het vergrooten dier keet. Raming f1463. Bestek a 55 cent bjj dhr. Beenhakker. Aanwijzing 16 en 20 Aug. 2—4 uur. Zaterdag 1 Sept. Borsscle, 4 uur, het bedelven van 2300 M. waterleiding voer den polder Borssele. Biljetten bij dhr. Beenhakker. Aanwijzing 27 Aug. 3 uur. Maandag 27 Aug. Bergen op Zoom, in de Draak door not. v. Gruting verpachten 11 uur 18 perc. Yersche Oesterbank en wel de nummers 16*, 18*, 22*, 23*, 25c, 25*, 26c, 26*, 51a. 140, 1/3, 179, 187, 227*, 229?, 236,247c,254. En 3 perc. Oostersclielde 262, 263 en 316c*. Boekjes a 30 cent bij dhr. J. A. Fokker, Tolen, De pachters der perceelen nos 227c, 140, 173, 179, 262, 263 en 316rf, waarop oesters liggen, geschat op eene waarde onderschei denlijk f8450, f2520, f3000, f2400, f220, f 180 en f 680, moeten het eerste jaar, be halve den uit te loven vrachtprijs ten kan tore van den secretaris-penningmeester betalen de geschatte waarde van die oesters deze laatste betaling geschiedt bij de gun ning. Aanwijzing op het terrein zal geschie den den 13 Augustus op de perceelen 16*, 18*, 22*, 234, 25», 25*, 26», 26*, 5la, de voorn iddags 7 uren, aanvangende op perceel 264. Den 14 Augustus op de perceelen 227«- en 229c, des voormiddags 7 uren, aanvan gende op perceel 227e. Den 15 Augustus op perceel 316tf, des voormiddags 7 uren Den 16 Augustus op de perceelen 187 254 262 en 263, des voormiddags 8 uren, aan vangende op perceel 263. Den 17 Augustus op de perceelen 140, 173 en 179, des voor middags 8 uren, aanvangende op perc. 173 Den 18 Augustus op de perceelen 236 en 247c, des voormiddags 9 uren, aanvangende op perceel 247c. Daarna voor oestermaat, schappij de Parel, verkoopen het recht van huur der terreinen en oesterputten met sluizon, grond en steiger en loodsen enerf- pachtsrecht van 727 cA. grond in Nieuwlande Krabbendjjke. Dinsdag 28 Aug. f.'oes, 1 uur bij Tas door d»'w mann 5 kali koeien, 5 w varkens, 2 trekhonden tr Bcrsrn op Zoom- op terreinen van de Pa. bezette pannen, 45000 pa», teriëel, telephoongeleiding, oi Woensdag 29 Wolfertsdijk; 3 uu A. Wisse do r not. Pilaar^ 1 doo ning te zi Vil-, in de O Steenenbe cA. Er naat. straat 78 cA. watorstraat 139 vurkoopdag van Dondt Middelburg, 1 door not Hu vers een kaai 104 cA. Dinsdag en 2—4 uur te zien. -i2 MIDDELBURG, 23 Aug. '94. Door de plaats hebbende feesten was de aanvoer heden uit Walcheren niet groot en ging er alzoo in den handel niet veel om. Jarige Tarwe f6 tot f6.25 naar kwaliteit. Jarige Rogge f5.25. Nieuwe dito f 5. Nieuwe Zomergerst f3,60. Nieuwe Groene Erwten met nog kieinen aanvoer f8.50 enkele f8,75. Winter Koolzaad waarin weinig om ging werd naar deugd en kwaliteit van f6 tot f6.75 gekocht. Versche boter f 0,85, f0.95 en f.].05 p. kilo. Eieren f 3/10 per 100 stuks.- 2JEKIKZEE, t Aug. 1894. BOTER. Hcragsiu koers f0.62Vs a top laagste koers f 0.50. per 5 ons. Kipeievox.'. bSdgSt® k£51'S-i aS0 a~fÖ.- j'iSSg&Vt koets f 0.82i/o per 25 stuks. Eendeierer; hoogste koers f 0. laagste koers.' 0,— de 25 stuk. VLISSINGEN, 24 Aug. 1894. Boter f 1,20 ,a .f 1,10 per kilt). Eieren f 4,40 a f 4,80 per 104 stuks. B l RMtliLÜSii; ST WI). Van 23-24 Aug. 1894. GOES. GehuwdCornelis Ferdinandus de Poorter 32 j. jm. en Cornelia Johanna Kien 26j. jd. Geboren: Maria d. v. Josephus Franciscus Joossens en Anna Maria Geertruida Geul. Ondeuteouwd JAN KRAAMER Jz. Rijksveearts, en JANNA JOHANNA BOOGERT. O. en W. Souburg,„2 Arnemuiden, 11 Aug" ,4' Heden overleed tot onze droefheid onze geliefde moeder, behuwd- en groot moeder GEERTlllHA DE SMID wed. B. Nieuwenhüijze, in den ouderdom van 81 jaar en 5 maanden. Namens de familie, P. POLDERMAN. Xruiningen, 23 Augs. 1894. De Notaris A. M. TAK zal op des namiddags ten een ure op de bovenzaal der sociëteit „de Vergenoeging," aan de Groote Markt te Middelburg in het liggende in de gemeente Veére bij den Veerschen r ij weg. Te veilen in twee perceelen en in masaa liggende in de gemeente Vrouwepolder aan denKruisweg enden Veersch enweg. Te veilen in drie perceleen en in massa. Gedrukte biljetten dezer veiliïg. zijn te bekomen ten kantore van voornoem den Notaris. PAS ONTVANGEN: Een ORGEL (Kimball) met 11 reg. a f160. (Worcester),, 10 a f 15G- Dit laatste zeer geschikt voor ZMngver- ewigingen en Zondagscholen. De Agenten van BREEBAART'S OR- GELHANDEL te GoesP. de Jonge Jz. en A. C. Boluijt. Hartelijke dank wordt langs dezen weg gebracht aan allen, die bij de laatetc Unie-Collecte door hunne bijdrage blijk bel ben gegeven van hunne bekn ""telling het Christelijk onderwas. Zegene de Heer ee- - Als iemand do' thuis gevonden, en alsnog ee wordt hi;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3