NIEU CHRI Ho. 139. De Koninginnen in. ternauwernood durven hopen, dat het Uwe Majesteiten zou behagen daarbij tegenwoor dig te zijn. En 11 i Uwe Majesteiten ons deze groote eer bewijzen wordt daarmede deze horont- linlling even luisterrijk als indertijd de ont hulling in 1841 en wordt dit niet alleen door het Nutsdepartement, maar zeker niet minder door geheel Vlissingen op hoogen prüs gesteld. Daarmede toch wordt de hoogste eer be wezen aan de nagedachtenis van den groo- ten zeeheld, die hier het levenslicht aan schouwde en waarop ieder Vlissinger met recht trotsch is. Het is schoon wanneer een volk zijne grooto mannen eert, het sehooust is het zeker, wanneer de vorsten zich bij die hul de aansluiten en dat Uwe Majesteiten hier heden tegenwoordig zijn, zal in Vlissingen nimmer vergeten worden. Het zij mij vergund met een kort woord te herdenken hoe ruim 50 jaren geleden hetzelfde beeld, dat zich zoo straks aan ons oog zal vertoonen werd opgericht, dank zij de Hooge belangstelling van ons Vor stenhuis en den steun en de medewerking, die de Commissie ondervond. Was het wonder dat in Vlissingen het denkbeeld opgevat werd om voor den groo- ten man een waardig gedenkteeken te stich ten een woord van hulde zij daarvoor aan hen gebracht, aan die heeren der commissieD. Uyttenhoven, 1'. J. Zijnen, A. Ituijsch, Q. Harder, J. F. R. Sclmltz en W. C. Story, aan wier ijverige pogin gen het mocht gelukken het groote werk tot, stand te brengen, zoodat den 29 April 1840 de eerste steen van het voetetuk ge legd kon worden, welke plechtigheid onder groote blijken van belangstelling verricht werd door den 82-jarigen opperbevelhebber der zeemacht op de Zeeuwsehe stroomen den Admiraal O. W. Gobius. De bekwame beeldhouwer L. Roy er mag daarbij niet vergeten worden, en heeft hij in latere jaren dikwerf getuigd dat de onthulling Tan dit werk den diepsten in druk bij hem had achtergelaten en wel door de vereerende wijze, waarop Koning Willem II hem Hoogstdeszelfs tevreden heid betuigde. Den 25 Augustus 1841 had de onthul ling plaats, nadat het Z. M. Koning Wil lem 11, Vergezeld door Hoogstdeszelfs zonen H.H. K.K. H.H. de Prinsen Willem van Oranje, Alexander en Hendrik behaagd had in de groote kerk de feestrede aan te hooren uitgsproken door den hoogleeraar des Amorie van der Hoeven, almede eene voor dit doel vervaardigde cantate. „Tredend", zoo luidt de beschrijving in „het gedenkboek, was het oogenblik, waar- „op Vorst en volk, dooréén gevoel geleid, „met ongedekten hoofde en met een traan „van dankbare herinnering in hetlooghul- „de bracht aan het beeld des mans, wiens „geiieele leven aan den dienst des vader lands was gewijd en die in dezelve ein delijk den heldendood stierf. Zeker moet dat een oogenblik geweest zijn dat onvergetelijk was voor hen, die er getuige van waren en steeds dankbaar herdacht zal worden door Vlissings ingeze tenen. En zoo heeft dan ook het metalen beeld des grooten Admiraals meer dan 53 jaren onwrikbaar gestaanvele stormen gingen over zijn hoofd, doch ongedeerd toonde zijn beeltenis aan Nederlander en vreemde ling, dat, al werd de naam van de Ruyter na eeuwen nog met denzelfden eerbied als tijdens zijn leven uitgesproken, zulks niet voldoende werd geacht, en men hem door dit metaal hulde had willen brengen. Het oude Vlissingen veranderde sinds dien tijd geheel, de vestingwerken ver dwenen en het plein waarop wij ons thans bevinden ontstond. Waar kon men het beeld beter plaatsen dan ddar, waar het uitziet op de reede, zoovele malen door de Ruijters v-loten doer- ploegd Door die verplaatsing zou het werk van de Commissie van 1841 niet vernietigd worden, maor voleindigd, immers destijds was geen betere plaats te vinden. En toen nu den 11 Juli 1894 door den Inspecteur van het Nederlandsch Loodswe zen, de Kapitein ter zee J. C. de Ruij ter de Wildt, afstammeling van den groo ten Admiraal, op verzoek van het Nutsbe- stuur, den eersten steen legde van het nieuwe voetstuk met dezelfde gereedschap pen, destijds door den Admiraal Gobius gebruikt, met wiens kleindochter hij ge huwd is, toen meende het bestuur daar mede zeker hulde te bewijzen aon de com- nÜHste van voorheen en was die taak dan ook zeker aan niemand beter toevertrouwd. Dank v.\j je goede zorgen van hen, die met de verplaatsing en het toezicht belast ^ren, verrees ket beeld op nieuw onge- op zijn voetstuk, waarin aan de selijVe plaat met dag van vermeld staat de ver ban heden. °w overzicht 1 gegeven; ^miraal aan teeken onthuld werd en heden op nieuw door vorstelijke handen voor Neerlands ingezetenen zichtbaar gemaakt wordt. Het zij mij dan thans vergund tot Uwe Majesteit onze zoo beminde Koningin het eerbiedig verzoek te richten tot de her onthulling te willen overgaan. In een oogwenk werd het beeld door H. M. de Koningin met behulp van elee- triciteit ontuhld. De vlag ontplooide zich en de hoofden werden ontbloot. Hierop trad de Schout bij Nacht naar het onthulde beeld om hetzelve het Huldebetoon der Kon. Ned. Marine te brengen. Het huldebetoon bestond uit een krans van U/3 meter middellijn vati levende bloemen. Onmiddoljk na de onthulling werden 4 vlaggen door 4 adelborsten ontplooid. Daarna weerklonken kanonschoten. Daarop hernam de heer Nolthenius „Zoo is dan thans opnieuw onthuld het beeld van hem, die door gansch Nederland steeds met trots genoemd werd en den schoo- nen naam van „Schrik des Oceaans" voerde. Van onzen de Ruijter vernam men nim mer iets, dat aan zijne grootheid te kort kon doen. Eenvoudig van natuur, was hij bemind bij zijne ondergeschikten. Vriend en vijand bracht aan zyne nage dachtenis hulde en steeds wordt ook nog in onze Marine zijn naam hoog gehouden, getuige het ginds ter reede liggende fregat. Ontvang dan geëerbiedigde Koningin den innigen dank van het Vlissingsche Depar tement der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" en zeker niet minder van Vlissings ingezetenen voor hetgeen Uwe Majesteit zoo even verrichtte en waarmede aan de nagedachtenis van den grooten Vlis singer de hoogste eer werd bewezen. De gedachte aan dit uur zal den band tusschen het Oranjehuis en Vlissingen zoo mogelijk nog meer versterken, want die eer door Uwe Majesteit aan de nagedachtenis van een inwoner dezer stad bewezen, zal met onuitwischbare letteren in de geschied- boeken gegrift worden en al moesten die eenmaal door den tand des tyds verteerd zijn, dan nog zal de herinnering aan dezen dag van geslacht tot geslacht worden over gebracht evenals 'zoovele schoone daden Uwer Majesteits voorvaderen. Ontvang, geeerbiedigde Koningin-Regen tes mede onzen diepgevoelden dank voor Uwe tegenwoordigheid alhier. Al geniet Vlissingen heden voor de eerste maal de hooge eer Uwe Majesteit hier te zien, toch wordt ook hier evenals in geheel Nederland de naam van Uwe Majesteit als Moeder van onze geliefde Vorstin steeds met diepen eerbied genoemd en wordt ook hier dankbaar herdacht hoe onnoemelyk veel Nederland aan Uwe Majesteit ver schuldigd is. Ontvang, Hooggeachte Schout bij Nacht en verdere Olticieren en Eerewacht van de Koninklijke Nederlandsche Marine, Adel borsten van het Koninklijke Instituut en andere vertegenwoordigers der Marine onzen dank voor de belangstelling heden betoond. Het daareven aan het voetstuk geplaatste huldebetoon strekt U tot eer en geeft aan geheel Nederland het bewijs, dat ook de Marine niet vergeet, wat onze de Ruijter voor Nederland deed. Weest overtuigd, dat uwe tegenwoordig heid alhier op hoogen prijs gesteld wordt en wij honden ons overtuigd, dat, wanneer het onverhoopt neodig mocht blijken ook tegenwoordig nog helden, als de Ruijter was, zouden gevonden worden daarvan gaf de geschiedenis onzer Marine bewijzen te over. Moge de tegenwoordigheid bij deze plech tigheid ook voor uw schoon korps een nieuw bewijs zijn, dat onze Vorstinnen de daden van dappere mannen op prijs stellen, zoo als dat voorheen steeds door de leden van het Oranjehuis werd betracht. Ontvangt gij allen, zoo burger- als mili taire autoriteiten en andere belangstellenden onzen dank voor uwe tegenwoordigheid al hier, evenals gij, vertegenwoordigers van vereenigingen eu corporatiën, waarvan velen hun bloed voor Vorst en Vaderland hebben veil gehad en die thans met Uwe vaandels hulde bracht aan een van Neerlands groot- ste| zonen. Dank aan U, kinderen van Vlissingen, die geleid door uwen bekwamen Directeur eenige liederen ten gehoore brachteen woord van dank, maar tevens een woord van aansporing om dezen dag nimmer te vergeten. Gij allen staat nog aan 't begin van 't leven, maar wanneer Gij de Ruyters beeld voor oogen houdt, dan zult Gij, hetzij Gij te water of te land of in welke betrekking ook, hetzij burgerlijke of militaire, U ver dienstelijk maakt, zeker kunnen zijn, dat in o.is Nederland zij die hun plicht doen, zoo- a's de Ruyter deed, gewaardeerd worden. °Een woord van dank aan allen, die hier verder tegenwoordig zijn, daaronder zeker •net te vergeten onze Belgische Broeders, 'n dezem.agen wederom toonden hoe goed •onding tusschen onze beide na- "rrvo Zy zich met ons be- •aar t>0k -zij wonen, v orstinnen te ver- hle te brengen zijn. - >1 te W- Een driewen (laverend noera van de (lui zende toeschouwers was het antwoord en de fanfares weerklonken door de lucht, i' Door den regen was het niet mogelijk anders had men gaartiq hot lied gezongen dat ook bij de Ruijters eerste onthulling weerklonken had Komt mannen brengen we onzen groet Aan Zeelands grootsten held Aan hem, die 's vijands overmoed Vaak perken heeft gesteld Die Neêrlands roem weergalmen deed Tot aan het verste strand En zweren wij vol vuur den eed Aan Vorst en Vaderland. Komt, brengen we onze hulde saam Den dappren Admiraal Dat op de vloot de RUijter's naam, Aan 't hoofd der helden praal! Daar blikt zijn beeld ons heerlijk aan Van zijn geboortestrand Hoe voelen wij het harte slaan Voor Vorsten Vaderland. 0, Held die uit een liooger kring Op ons nu nederziet Gij zwaaidet voor 's Lands eer de kling, De zee was uw gebied. Wij zijn uw kroost. In lief en leed Vereent ons de eigen band Verrukt herhalen wij den eed; Voor Vorst en Vaderland. Daarna werd door den Burgemeester aan Hare Majesteit de Koningin het huldeblijk van Vlissings ingezetenen overhandigd inet de volgende toespraak Majesteit Wanneer ik het waag nog een oogen blik van Uwer Majesteits aandacht te vra gen, dan is dat thans als Burgemeester van Vlissingen, om Uwe Majesteit namens tal van ingezetenen rijk en arm, oud en jong, van allerlei rang en stand een herinnering aan dezen dag aan te bieden, opdat Uwe Majesteit een stoffelijk bewijs onzer hulde ontvange. Wij meenden niet beter te kunnen han delen, dan dat te doen b#staan in eene na bootsing van het zooeven door Uwe Majes teit opnieuw onthulde standbeelden al mogen er dan ook reeds vele blijken van hulde Uwer onderdanen van elders in Uw bezit zijn, dit standbeeldje van de Ruijter kunnen alleen de Vlis-tingers U geven. Wil het van ops aanvaarden als eene gedachtenis aan Uwer Majesteits bezoek van heden met de verzekering, dat het benoo- digde daarvoor gegeven werd met kleine giften, geheel vrijwillig bjjeengebittcht. Moge het eene plaats in een Uwer pa leizen erlangen en moge Uwe Majesteit bij het zien er van herinnerd worden aan het verichte op dezen dag, waarop U door de nagedachtenis van de Ruijter te eeren, verzekerd kunt zijn van den dank van Vlissing's ingezetenen. H. M. de Regentes dankte mede namens de Koningin voor dit geschenk en gaf de verzekering dat het een blijvende gedach tenis zon zijn van de liefde der Vlissingers voor Oranje. Ook de Koningin sprak een kort woord, doch zeer kort wegens den regen. Daarna werd het Wilhelmus (oude zet ting) gezongen en verlieten H. H. M. M., terwijl het koor het Nederlandsche Volks lied zong, de Rotonde. Bovengenoemd geschenk is in de fabriek van de HII. van Kempen te Voorschoten expres selij k voor dit doel gemodelleerd en geci seleerd. Het bestaat in eene getrouwe af beelding in zilver van het onthulde stand beeld op zeer kunstige wijze bewerkt en is op oen marmeren voetstuk geplaatst, dat op zilveren medaillons dezelfde inschriften draagt die op het oorspronkelijke zijn aan gebracht, waaraan echter in keurig ge graveerde letters de volgende opdracht is toegevoegd „Aan H. M. Koningin Wilhelmina der Nederlanden aangeboden door de ingezete nen vau Vlissingen bjj gelegenheid van Hoogstderzelver bezoek aan die gemeente op 23 Augustus 1894." De verdienstelijke uitvoering van dit stuk maakt het ongetwijfel 1 tot een waardig Sou venir aan de schoone gelegenheid, waarbij het werd aangeboden. RIJ T 0 E R. Te 4 uur had de rijtoer plaats door dë stad en naar het Badhuis. Ook op dien tocht werden HH. MM. ovaties gebracht. Onder anderen werd Haar in de Paling- straat, een bouquet aangeboden door de 92- jarige weduwe Geertruida Mos geb. Onlangs, geboren 11 Februari 18Ü2, op een na de oudste ingezetene. De oudste ingezetene kon deze taak niet op zich nemen wijl zy het bed niet meer kan verlaten. Op de Korenmarkt werd aan de Regen tes een bouquet aangeboden namens de wee zen van het R. K. weeshuis door de 4 jarige wee» Anna Tuinder, en namens die van het burgerweeshuis door Cornelia P. liendrikse terwijl op de Groote markt bij het voorbijtrekken van den optocht door Valentine Dossaer aan de Regentes en door Maria L. Blij aan de Koningin elk eeu bouquet werd toegereikt. Beide zjn dochtertjes van Belgische loodsen. OPTOCHT. Te 3 uren werd de optocht samenge steld als volgt 2e. Muziekcorps 3e regiment infanterie. 3e. Detachement marine. 48e. Deputatiën Feestcommissie in rij tuig. Van de koninklijke vereenigingen „de Millitaire Willemsordo"„het Eere- teeken voor belangrijke krygsverichtingen" „het Indische kruis Eendracht maakt macht"„Ned. led. oud-strijders Je main- tiendrai", 9e. Tamboer en pijper, costnum 17e eeuw. 10. Praalwagen, voorstellende een be zoek van den stadhouder Prins Willem III van Oranje aan den Luitenant-Admiraal- Generaal M. Az. de Ruyter op het admi raalschip „De Zeven Provinciën". 11e13e. Deputatiën der Onderofficiers vereenigingen Zeemacht „Admiraal de Ruijter" en „van Speijk". en der Neder landsche Oranjevereeniging. (De praalwagen werd gemend door Nep- tnnus den god der zee. In den wagen zaten de Keurvorst van Brandenburg en 12 raatrozen in costuum van dien tijd. Ook „de Ruijter" was in costuum. De verschil lende costumes zijn vervaardigd door de heeren Helmhout Co. Amsterdam.) Tweede Afdeeling. Ie. Muziekgezelschap „Ons gcnoegai". 2e. Kon. Handboogschntterij „Willem III" met vaandel en oud vaandel van St. Se- bastiaan. 3e. Deputatie met de feestcommissie in een rijtuig. 4e. Het Belgisch Loodwezcn met praal wagen; bij deze trekken de aandacht de jongens van het opleidingsvaartuig van Ostende gekomen met banier, hunne hulde brengende aan Neerlands Koninginnen. Be nevens een kleine Schoener, gedragen door 12 jarige als matrozen gekleede jongens met de Helgische sjerp om. Daarna het vaan del; gepensioneerde loodsen en loodsschip- pers voorafgegaan door schildde linten gedragen door meisjes in costuum. Vervolgens achtereen Loodsschippers en loodsen, Ioodsleerlingen. 't personeel van het lichtschip en van de roeiers, elk met schild. De wagen zelf werd voorafgegaan door een schild waarop stond Hulde aan de Koninginnen. De wagen is samengesteld door den heer A. Baels, en was omgeven door een zee van bloemen. Aan beide zijden in elkaar slaande llollandsche en Belgische vlaggen met lau weren, duidende op den gewenschten band tusschen Nederland en België. Op den wagen zaten zes meisjes in Grieksch costunm. Boven op den wagen prijkte de buste van H.M. de Koningin. Deze stoet werd gesloten door een vijftigtal gesjerpte Belgische knapen. Volgen wij verder den optocht der 2e afdeeling 5e. Afdeeling van den Bond van Oud- Ondoroffioieren. tie. Muziekgezelschap uit Groede. 7e. Nederlands Loodwezen met eene keu rig versierde gewone loodssloep, waarin jon gensals matrozen gekleed, zaten te pagaaien. Het loodspersoneel droeg eene banier. 8e. Werklieden-Vereeniging met vaan drig te paard. 9e. Gymnastiek-Vereeniging „Luctor et Emergo" in costuum. 10e. Gaai- en doelschieting „De Een dracht" in rijtuig. 11e. Scherm- en Tooneelvereentging „Prinses Wilhelmina." 12e. Vlissings Mannenkoor met vaandel. 13e. De Afdeeling Vlissingen van „Pa trimonium" met vaandel. Het inderdaad sierlijke vaandel van Pa trimonium nieuw, (vervaardigd door den heer A. M. Luitwieler) was zoo pas ont huld geworden met een toespraak van den 2en voorzitter M. Vader Jr. Derde Afdeeling. 1. Afdeeling Vlissingen van den R. K. Volksbond, en wel: Muziek- en Zungge- zelschap „St. Crecilia". Banier der afdeeling met Bestuur. Ondersteuningsfonds. „St. Barbara". Metaalbewerkersgilde en Bouw- vakeilde elk met vaandel. 2. Deputatie Feestcommissie in een rijtuig. 3. Vlissingsche Bouwkring met 2 ver sierde wagens. 4. Praalwagen der vereenigde Schoen makers van de fabriek der Heeren Gebr. A. J. Klijberg, met vaandrig te paard. 5. Praalwagen van liet personeel der Smederij van Gebr. Tromp met banier. (J. Praalwagen van de Schoenmakers- Vereeniging „Chrispijn". 7. Muziekgezelschap uit Schoondijke. 8. Praalwagen voorstellende Flora. 9. Versierde waged, Vlissingsche Melk- •lijterij. 10. Versierde wagen, Vlissingsche Bier- bottelarij. Vooral de derde afdeeling werd doorH. H. M. M. met groote belangstelling opge nomen. De praalwagen van Tromp met nationale draperieën versierd, stelde een smederij in werking voor. De praalwagen Florawaarin de 20 lieve bloemenstrooisters uit het Raadhuis hadden plaats genomen, was prachtig met bloemen versierd. De praalwagen der schoenmalcersvereeni- ging waaraan de vlaggen cn guirlandes, draperieën en levende bloemen niet gespaard waren, werd voarafgegaan door het bestuur, de vaandeldrager zat op den bok, twaalf werklieden met den werkmeester in tenue, voorstellende Crispijn, omringden den wagen en een fraai schild „Hulde aan de Konin ginnen" kwam achteraan. schoot, dé wagen schoon versierd. Aan weerszijden een schild: „Hulde aan onze '."orsti.inen" en „Leve de Schoenraakei ij" an liter twee fraai bewerkte sc ilden n't 1 mrs. Drie meisjes zijn aan het s'i'vkeir ook zjn er 10 tafels, aan ieder w.iarvaii 10 ui.i.inen het vak uitoefenen, allen in werkt^nue, met nieuw lederen voc echoot •p de borst een gouden laars en oranje stuk, de pet met nationalen band. Op iederen hoek boven op den wagen stond eu vier gezellen met een lederen schtld Ken der schilden droeg ter eener zijde het opschrift: Het personeel van de gebroeders Rij berg brengt hulde aan HH. MM." Ter andere zij stond: „Hulde aan de nagedach tenis can Michiel Adr. de Knijter". Doch wij moeten hier onze beschrijving al' breken. Coos. Vergadering van den raad der gemeente Goes op Woensdag 22 Aug. 's avonds 8'A uar. Tegenwoordig met den voorzitter 11 leden en de waarnemende secretaris. Afwezig met kennisgeving de heeren Lambrechtsen en M. de Jonge Jz. Voorzitter de heer burgemeester. De notulen der vorige vergadering door den waarnemendon secretaris gelezen, wor den door den raad goedgekeurd. De voorzitter deelt o. a. mede dat bij de jongste verpachting van het Ravelyn pach ter geworden is van de herberg W. Kuijs en van den moesgrond P. Schryver, resp. voor f KKXJ en f GOdat de lichting der sasdeuren ruim f300 gekost heeft, doch dat de laagste inschrijving f 671 be droeg dat B. en W. bij H. M. de Regentes op audieutie zijn geweest en dat H. M. bij die gelegenheid hun verzekerd heeft dat het tot haar spijt Haar onmogelijk zal zijn langer te Goes te verto even, doch hoopte dat te eeniger tijd nog de gelegenheid zal komen dat Goes het voorrecht hebbe met Hoogst derzelver Dochter kennis te maken. Voorts zijn ingekomen: Van Gedeputeerde Staten goedkeuring van het vastgestelde bedrag voor den Hoofdelij- ken Omslag; en van de overschrijving van f 10 op den post onvoorzien restitutie aan G. Botbijl van zijn pacht. Van den heer jhr. Reigersberg Versinijs dankbetuiging voor zijne benoeming tot secretaris met da verzekering dat hij door plichtsbetrachting zich deze eer zal waardig maken en dat •hij vermoedelijk in dë eerste helft der vol gende maand in functie treedt. Van M. Reinhoudt, A. J. Stieger, J. Bannet en wed. Molenburg—Donkerbroek reclames tegen hun aanslag in den H. 0., welke reclames in de volgende vergadering zullen behandeld worden. Voorts is ingekomen de rekening over 1893, met de begrooting van bet Gasthuis, Heide zijn of worden in handen der iinan- cieëele commissie gesteld, tegelijk met de zoo juist ingekomen rekening met beschei den van het Burgerlijk Armbestuur. De begrooting der schutterij over' 1895 wordt aangeboden. Tegen dezelve zijn bij de financiëele commissie geene bezwaren gerezen, weshalve B. en W. voorstellen die rekening goed te keuren, en de ge meente toelage vast te stellen op f 518,38Vs, een hoogere som dan vorige jaren, dewijl het batig slot der schutterij kleiner is. De begrooting wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Van den gemeente-ontvanger is ingeko men de lijst van oninbare posten en re stanten. Deze worden goedgekeurd tot een bedrag van f 44,23i/j over 1891; f51,02 over '92f 203.76 over '93. Restanten f27,44 over '92 en f 198,75V2 over '93. F-vciieens die van de belasting op de honden oninbare posten over 1892 f 2 en restanten f 21.15 over 1893. Daarna worden de dubbeltallen opge maakt ter aanbieding aan het gedeputeerd collegie tot de benoeming van twee leden in het collegie van zetters. Voor het 1e dubbeltal zijn voorgedragen de heeren J. J. Ramondt en G. H. v. d. Meer Mohr, met de hh. W. F. v. Riet Sr. en A. E. Janssen. De heer Ramondt bekomt 10 stemmen (1 in blanco), de heer v. Riet 11 stemmen, en worden derhalve op het le dubbeltal geplaatst. Voor het 2e dubbeltal zijn aanbevolen de heeren P. A. de Ligny en M. D. Dek ker met de hh. A. Dekker Jzn. en J. W. v. d. Weert WJ.Zn. Op het 2e dub beltal worden geplaatst P. A. de Ligny me 10 stemmen (1 blanco) en A. Dekker Jz met 11 stemmen. In de Commissie van beheer der Blauvr- beenbenrs vacature wijlen den heer I v. Asperen Vervenne wordt nit den raad benoemd de heer J. J. Ochtman me 7 stemmen, tegen 3 op den heer den en 1 op deu heer Coenen uitgebracht. Wordt overgelegd de rekening ran o»- vangsten en uitgaven over 1893, inontvangs f 161821,93Vs; in uitgaaf f 147619,96i/j goed slot f 14201,97. Aangeboden wordt de begrooting ovir 1995. De voorzitter zegt dat geen ^verinni ging van den H. O. zal n»odig zijn. Niets meer te behandelen zijnde, slui de voorzitter de vergadering. Yermelden wij nog dat het feest vcrrabl werd door een ongeval op II. M. fn ga e j' Stier. Door een gasontploffing werden stokers gewond waarvan 7 zwaar, die naa het hospitaal werden vervoerd. elken M A AND AG-, I Prijs per drie maan| Enkele nummers Haast, plaatsgebrek, lichting kunnen een versl feilen; maar dan is er i| mer gelegenheid tot r| vulling. Enkele punten uit he dienen nog in het oog De tocht door Te Brigdamme hield heer J. Marinissen de naj „Mevrouw. Het verheugt ons Ut kunnen begroeten, en b| eerste plattelandsche gen ren een hartelijk welkt] een welkom, niet alleen I ven, doch een welkom] het hart, en hierbij kunnen geven, dat de Laurens, een liefdevol bezitten voor onze Ko Huis van Oranje. Vol hoop en blijde vd de toekomst tegen, wetenl koningin wordt geleid eene liefhebbende koninlj hart warm klopt voor volk. Wij danken voo gemeente bewezen, enl Uwer Majesteits beschel we de vrijheid nemen f hulde aan te bieden." Bouquetten met opsel mens de inwoners aangf gin door Willeniina de Koningin-regentes do se, wie door een handJ voor (le buide dank w| In antwoord op de 'mrgemeester zeide de rtelijk voor nw 'r de fraaie versie| «r ging het de burgel M. als v| r HH 'ederli rke's I naf de» oosf ie dij u Doo Ora-., .„erland het Doox. utig Huis vestigen, te zegenen ei van geslachte tot gosla heid. Ten slotte zij hl oogen uwer Majesteit uit volle borst aanb Hoezee." HH. MM. dankten voor zijne hartelijke - en tevens voor de eer de ingezetenen van Serq Van hier ging Men meldt ons nog ons verslag uit deze Nadat HH. MM. het gemeentebestuur aangenomen en de bei| handdruk hadden be<3 meisjes de leerlingen Geldof, toe om den Vo drukt op satijn met overhandigen. Onder het zingen Van der Kleijn, S. Rd J- Volkers, de grool graphie in lijst op enl zingen van het derd; HM. heen, die met e| gelaat, tot elkander zl Deze photographic, dl bijzondere en openbal lelijkheid en hulde groote kerk te Veere zoek van HH. MM. Ha bezichtiging var Waar de beker van f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 6