Overzicht Verkoopingen enz aaxbesti imxg. "üTkktbehichten. to,-. mjrgtirlmkti stwd. Een ontzettende misdaad valt weder te vermelden nit Bussum. De heer M. aldaar verloor voor eenige weken zyn echtgenoote, hem nalatende vijf jeugdige kinderen, van welke hij er twee buiten te logeeren zond. Zondag begaf hij zich naar den Haag om deze kinderen te bezoeken en liet de meid met drie kinderen van 3 en 5 jaar en een van 11 jaar achter. Deze meid, Henriëtte Mimber, verkeert met een soldaat uit Naarden, beiden zijn 21 jaar oud. Deze laatste was half 4 's Zon dags bij den heer M. binnen gegaan, 's avonds 9 uur hebben de buren gegil gehoord doch er geen notitie van genomen, dewijl de kin deren daar wel eens meer schreeuwden als zij straf kregen. Het gegil kwam uit de boven zijkamer. Daarna werd het stil en kwam de meid met loshangende haren over de schutting zien en den buurman toeroepen kom eens even, Jansje is vermoord. Buur man kwam en vond in de benedenkamer het lijkje van het lljarige Jansje, met de embrasses van de gordijn om den hals. De dokters kwamen en konden niets dan den dood vaststellendaarbij het vermoeden uit sprekende dat het kind is geworgd en daarna een touw om den hals is gedaan om den schijn te wekken alsof zij zichzelf zou gedood hebben. Blijkbaar was zij op de bovenkamer vermoord en schijnt daarna van de trap naar de benedenkamer gesleept te zijn. Daar de meid krabben in het gezicht had, was er grond om te denken dat zij den moord gepleegd en daarbij van de zijde van haar slachtoifer wanhopigen tegenstand gevonden had. Bij onderzoek is gebleken dat de meid en haar vrijer den moord hebben gepleegd. De soldaat was namelijk boven met voor kennis van de meid van het inbreken en de meid ging daartoe met Jansje wandelen naar het station. Toen zij spoedig terug waren en Jansje de beide andere kinderen lagen te bed |geruchthoorde, werd zij bang, waarop de meid zeide, bange meid, ik zal wel eens gaan kijken. Jansje was haar echter van vrees nageloopen en dit was haar noodlot tig. Zij zag hen bezig en zei toen tot de meid dat zal ik aau pa zeggen. De beide onverlaten zich verraden ziende, dewijl|zij plan hadden tot stelen, hebben zich toen van het arme moederlooze onbeschermde kind meester gemaakt en het na lang tegenspar telen verworgd. Eerst weigerden zij hardnekkig bekente nis te doen doch eindelijk vielen zij door de mand. Eerst verklaarde de meid dat haar vrijer den moord gepleegd had. Daarna, nadat, de artillerist verscheidene malen was ver hoord en hem de zware handboeien waren aangedaan, verklaarde deze dat de dienst bode het meisje had vermoord. Vreesdij ke toestand voor den weduwnaar die met den laatsten trein thuis gekomen, zooveel vreemden in zijn huis vond en daarbij het lijk van zijn dochtertje. De verbittering der dorpelingen jegens de moordenaars is zeer groot. De politie had alle moeite om hen tegen h Ikswoede in bescherming te nemen, mi n waren met stokken gewapend en :i zag een hier en daar messentrekken •d, an den gruwelijken moord laacba fcl betaald te zetten. „Dood aan Je moordenaars," hoorde men roepen en „Geef ze maar hier, wij zullen lu ij, Met volle kracht daalden de knuppels dan neder op het tentwagentje waarin de meid en de sol daat waren gezeten toen zij gerechtelijk werden wcc Aan het spot oogenblik ernstig g eigen hand gerechtight De politie was niet langer by m, .mi den steeds opdringenden stroom van v r- ontwaardigden te keeren, en moest v; - de sabel gebruik maken. Nu werd de kracht gezocht in het wer pen met steenen, vooral na aankomst van den trein gericht op de coupé, waarin de heide arrestanten hadden plaats genomen. Een raampje van dezen wagen werd ver brijzeld. Geen wonder, dat menigeen, een nog hef tiger hotsing voorziende, een zucht van verlichting slaakte, toen de locomotief zich in beweging stelde. De volkswoede moge nog hieruit blijken, dat in het leder van den tentwagen een groot gat is gestoken, waarvoor een reu zenmes moet hebben gediend. Ook werden drie keien in het rijtuig geslingerd. Het huis van den heer Meinders staat thans ledig. Het zal in de eerste nachten worden bewaakt. Nader verneemt men nog dat de dienst bode en haar vrijer de kanonnier Koele- man sedert eenigen tijd het plan hadden gehad den heer Meinders als hij afwezig zou zijn, te bestelen en dat zij het geld noodig hadden omdat zij de dienstbode en K. eerlang de geboorte van een kind wachtende waren. Ook in deze moordge schiedenis, meent de Tel., speelt de geheim zinnige onbekende eene rol. Er moet, zoo wordt te Bussum door verschillende perso nen beweerd, nog een tweede militair in de zaak zijn betrokken; deze zou's namid dags in beschonken toestand met Koeleman, nabij het huis van Meijnders gesproken hebben. Naar dezen soldaat wordt nu door de politie gezocht. Ter kenschetsing van de omstandigheden, Waaronder het misdrijf is gepleegd, zij nog Vermeld, dat Jansje Meinders hij de lijk schouwing haar manteltje nog aan had. Hieruit blijkt, dat er tussohen de terug komst van liet station en de- niet veel tijd is verloopen. Jansje kwam met de dienstmeid van het station terugde lamp werd opgestoken en toen werd er boven geritsel gehoord. Jansje werd toen in de benedenkamer achter den tapijten winkel gestuurd. Het vermoeden ligt voor de hand dat de artillerist even vóór of tijdens de wande ling van Jansje en de dienstmeid het huis van Meinders is binnengedrongen getracht heeft de muurkast in de bovenkamer open te breken, daarin later door de meid werd geholpen, terwijl heiden hij dit misdrijf door Jansje zijn overrompeld. Omtrent den moord te Schagen tast qe justitie nog steeds in het duister. Be officier van justitie te Alkmaar maakt he kend dat in de woning der verslagene Jansje Stoel en hare nicht Anna Beyers vermist worden de navolgende voorwerpen, die tijdens den moord vermoedelijk in die woning aanwezig waren twee gladgouden Zij naalden, 18 karaats, twee Cantille kap- spelden, 18 kraats, 1 paar ouderwetsche oorbellen of oorknoppen met haar achter glas, 1 halsketting met zwarte koralen (één streng) en gouden tonnetje, 1 Halsketting (vier strengen) van zwarte koralen met gouden slotje, vier gouden vingerringen, waaronder met een wit steentje, ongeveer twaalf zilveren thee- of likeurlepeltjes, aan het smalle gedeelte gedraaid e n aan het breede gedeelte van den steel met een ge graveerd takje of bloempje. De officier van Justitie te Alkmaar ver zoekt opsporing, inbeslagneming en op zending dier voorwerpen alsmede draad- bericht. Tevens wordt draadbericht verzzocht van de adressen van twee mannen, de een on geveer 45 jaren, lange donkere bakkebaar den, bovenlip en kin gladgeschoren, gewone gelaatskleur, helder uit groote oogen ziende zwarte zijden pet, de ander van jeugdiger uiterlijk, welke personen in den avond van 11 Augustus 1.1. te Uitgeest waren gezeten in een wagon 3de klasse van trein 121, vertrekkende van Uitgeest 9.6 uur 's na middags en te Schagen (aankomst 10.10 nnr 'snamid.) zijn uitgestapt. -Verleden week zou eene vrouw eenige dagen hij hare familie te Eemnes door brengen. Te middernacht, werd zij door een sterk geklop op de vensters gewekt. Het was haar man die de reis van Vinkeveen naar Eemnes te voet had volbracht en zijne vrouw kwam meedeelcn dat hun zoontje, ca. 12 jaar oud, den vorigen dag bij het oplaten van een vlieger in een sloot was geraakt en verdronken. Nadat de man een poosje had gerust, gingen de ouders weer te voet naar Vinkeveen. De commissaris van politie te Am sterdam, de heer J. Stork, is overleden. Zeer tegen zijn zin is Hendrik de Jong gisteren van de Weteringschans te Amster dam naar de celgevangenis aan den Amstel- veenschen weg gebracht, om daar 3 jaren te verblijven. Hij is voornemens het er niet bij te [la ten. Tot de Regentes zal hij zich wenden om gratie. Wie kool te velde heeft, zal met leede oogen zien, dat het koolwitje er gestadig om heen zweeft, want het weet dat het eerstdaags op een massa rupsen kan rekenen. Om het kapelletje op een eerbiedigen afstand van de kool te houden, rijgt men eenige lapjes aan een stokje en bevestigt dit in ton. Vervolgens verbrandt men een and vol zwavel in een bloempot en plaatst ton omgekeerd over dezen heen. Een haalt men de lappen, die zéér erk '.ai stinken, te voorschijn, tt ze aa plaatst deze op 1 tusscben de kool. Voor ohen de koolwitjes ve heter heenkomen. h V. r. d. D. verhaalt een zekere II. hot een en ander omtrent het bezoek Honing Willem III in Zeeland. Wij o inleen en daaraan de volgen de feiten Voor het door gas verlichte raadhuis te Vliesingen werd het rij tuig, waarin Z. M. was gezeten, tot stilstand gedwongen door de opeengepakte opgetogen schare, toen eer.c vrouw met een aanvallig knaapje aan de hand naderde en den Koning een smeekschrift overhandigde,waarbij zij sprak: „Sire ik kan niet voor u knielen" zij toonde een houten heen „ik hen weduwe en zwaar verminkt." „Arme vrouw gaf hij ten antwoord, terwijl hij het knaapje liefkoosde, „uw ongeluk kan ik niet her stellen, maar uw lijden verminderen, o, dat zal ik gaarne doen." By het bezichtigen van den zeedijk te Westkapelle stonden verscheidene boerin netjes den „hesten Keunienk" met open kijkers aan te staren, waarop hij een twee tal een paar bouquetten nit den ryken bloemenschat, in zijn ry tuig verzameld, aan bood, minzaam sprekende „Ziedaar, neem dit van mij aandan hebt gy eene ge dachtenis van nw Koning." De eene, met de zaak verlegen, maakte zich nit de voe ten, echter zorgvuldig wakende voor het geschenk. De andere stak de ruiker op de horst en sprak opgetogen tot de omstanders in Zeeuwsch dialect„Kijk, van den Ko ning Nu hen ik gelukkig. Als ze nu maar niet verlepten. Hoe jammer dat ik ze niet op sterk water kan zetten By het instappen van het rytuig een sigaar willende opsteken, verzocht hij een dijk- it zijn Vo' tc 'iteen e* terdoos. „Ui/mi zoo", sprak de Koning „maar, hooi: eens vriend, de eene dienst is den andej)\ waard, en daarom hoop ik dat je wel van my 'present wil hebben", en hood den eenvoudigen man zijn prachtigen sigarenkoker aan, die het geschenk met een„Nou, nou, ik dank je wel!" aanvaardde. Daar het duidelijk was dat de begiftigde niet wist wie hem zoo voorkomend bejegende, vroeg de lachende Yorst: „Maar weet je nu wel van wien je dat krijgt?" „Neen" zei de dykwerker. „Maar ik wil wel eens weten wie je dan ben". „Wacht", was het antwoord, en zyn naamteekening schavende op een blaadje nit zijn brieventasch, reikte de Koning dit den boer toe met de woorden„Leg dat nu in den koker, en dan zult gy hij gelegenheid wel eens hooren wie ik hen". Nog was de man niet van zijns verbazing bekomen, of Z. M. knoopte een nieuw ge sprek aan met een paar gedecoreerden en een blinden grijsaard. Geen grooter plaag in een kippenhok dan de luis. Veel middeltjes er tegen worden opgegeven, maar een der werkzaamste is ongetwijfeld het volgende: Men vermenge één deel ruwe carbolzunr met 100 deelen water en besprenkele daarmee van binnen al het houtwerk, dus beschot, zitstokken en nesten. De kippen zelve late men met dit mengsel ook aan het lichaam kennis maken, vooral onder de vleugels. Eéne behandeling zal in de meeste gevallen wel voldoende blyken te zyn, maar anders her- hale men de bewerking. Het stroo uit de nesten moet natuurlijk door ander vervan gen worden en tevens de bodem van het hok met wat asch bestrooid. Behalve de vrouw van Pelser, die te Orzbach haar man vermoordde, is ook haar „vriend" met wien zij leefde aange houden, verdacht van medeplichtigheid. Te Venlo is een stróoper, die onlangs een schot in den arm kreeg, welke arm dientengevolge afgezet is, uit het gasthuis ontvlucht, uit vrees voor gevangenneming omdat hij tot twee malen toe op den rijks veldwachter wilde schieten. Omtrent den Kafferoorlog in Trans vaal wordt uit Kaapstad gemeld, dat twee oproerige Kafferhoofden in het noorden van Transvaal zich hebben overgegeven aan de Boeren. De troepen zonden zich bij Agatha concentreeren. De politie te Chicago heeft een aantal helsche machines, bestemd tot het plegen van aanslagen, in beslag genomen. Zoodra het gerechtelijk onderzoek begon, hebben verscheidene anarchisten de stad verlaten. In het disteict Koningsbergen kernen gevallen van melaatschèid voor. Sedert 187U waren drie personen aan de ziekte gestor ven thans echter zijn in den laatsten tijd weder acht personen aan melaatschlieid overleden, terwijl nog tien aan de ziekte lijdende zyn. Men vermoedt, dat de ziekte nit Rusland of Noorwegen is overgebracht. In een kleine, Engelsche stad is dezer dagen een tandmeester overleden, die zyn praktijk sedert 50 jaren had uitgeoefend. Bij zyn sterven maakte de man de zonder linge beschikking, dat alle kiezen en tanden, welke hy in zyn leven had getrokken, met hem hegraven moesten worden. Hy had namelyk de gewoonte, die zorgvuldig te bewaren. Zyn erfgenamen volbrachten dien wensch en gaven hem 30.000 tanden en kiezen in zyn kist mee. In 1888 woonde te Saint-Denis aan de Seine een gevaarlyk honlangist. De man was zeer op zyn hoede en om hem geregeld te bespieden, verzon de justitie een list, zy zette twee agenten in hurger- kleeding vóór zijn huis, de heeien zaten kalm te visschen en terwyl konden zy onopgemerkt en ongestoord den boulangist gadeslaan. Iets dergelijks heeft men ook nu,tydens het groote anarchistenproces in toepassing gebrachtop de kade, waar zich de grootste volksmenigte bevond zaten een aantal po litiedienaars in politiek te visschen, onge stoord konden zij hier de gesprekken vernemen en anarchistische opruiingen voorkomen. Toen tegen den middag de drukte al te groot werd, gebood de commissaris hun een handje mee te helpen, zij stonden nu op en met hun hengel gewapend speelden zij vredehewaarder De oudste waterleiding der werelddie van Jeruzalem, welke reeds ten tijde van Pilatus moet bestaan hebben, zal thans, op last van het Turkschegouvernement, hersteld worden. De leiding voert het water van de Arroul-bronnen naar de stad. Er moet thans een tnnnel van 3750 M. lengte worden gebouwd en de totale kosten worden op 80.000 pond berekend. In 1890 werd een inwoner van Gera, in het vorstendom Reuss, tot eene geld boete veroordeeld wegens het niet laten vaccineeren van zijn zoontje, dat in 1888 geboren was. In hooger beroep werd de vader echter vrygesproken (na te hebben aangetoond dat bedoeld knaapje drie dagen na de geboorte reeds was overleden. Thans is diezelfde vader weer voor den rechter gedaagd, wegens het niet ter school zenden van dat knaapje! De wolven, wier verschyning in den regel wordt beschouwd als eer, voorteeken van een strengen winter, vertoonen zich in Frankrijk in grooten getale in de om streken van Avallon. Een hoer, die zyn schapen des nachtsin een goed afgesloten weide liet, dicht bij zyn boerderij gelegen, heeft onlangs al zijn schapen verscheurd gevonden. Een slee hts ter nauwernood bedwon gen brand, die veel schade aanrichtte, brak Maandag uit in het paleis der koningin weduwe van Portugal te Lissabon. Twee spuitgasten werden gekwetst, henevens een afgevaardigde, die op het eerste alarm was toegesneld en wakkere hulp bood. Het vuur was veroorzaakt door de nalatigheid van dienstboden, die brandende kaarsen zonder toezicht op haar kamers hadden ge laten. De Niagara voor 5 pence. Het geraas der Niagara is thans gephonografeerd en voor 5 pence in geheel Amerika te hooren. Tegelyk heeft men ook een gezicht op den waterval, wat de illusie nog verhoogt. Te Chattam is een der grootste hon denliefhebbers overleden. Zyn lijkwagen werd, volgens testamentair voorschrift, „on- middellyk gevolgd door zijn 52 honden en daarna de overige rouwdragenden". De honden werden na de begrafenis plechtig onthaald, en daarna de overige „rouwdra genden". Een reuzeribrandkast. In de 42ste straat te New-York bewaart de rykste man ter wereld achttien aandeelen en an! dere stukken van waarde, ten bedrage van ongeveer 500 millioen gulden, in eene geweldige vesting van yzer en steen. Of schoon men het van buiten niet aanziet, maakt dit gehonw een der duchtigste ver dedigingswerken van het Amerilcaansch vas teland uit. De ruimte voor den onderbouw werd met behulp van ontploffende stoffen in de rots uitgewonnen. De voormuur van het gebouw is meer dan lVs meter dik, en de dikte der zymuren en van den achter muur is by na 1 meter. De balken, bindteh en hoofdzuilen be staan uit. yzer, rustende in vuurvaste bed dingen. Deuren, vensterramen en binnen muren zijn van yzer, marmer en glas ver vaardigd. Hout is in hét gansche gebouw nergens te vinden. Het groote, op den grond rustende gewelf van smeedyzer en staal meet 11 by 13 meter. De vier deuren daarvan wegen bij de 3800 kilo gram en zyn met ieder slechts denkbaar middel van zekerheid voorzien. Een massieve muur omgeeft dit pant- serwerk, dat zoowel tegen inbraak als vuur en water beschut en een gebouw op zichzelf uitmaakt. De gewapende lieden, die dit bouwwerk dag en nacht bewaken, staan onder de strengste discipline hunne rond gangen worden door een electrische klok gecontroleerd, die met verschillende plaatsen op iedere verdieping van het ge- houw in verbinding staat, terwijl er nog andere electrische geleiddraden gelegd zyn naar de hoofdwacht der politie en naar het districts-telegraafkantoor. In een hoek van het groote gewelf en achter groote, zware yzeren staven bevinden zich de geweldige yzeren deu ren der gepantserde bewaarplaats, waar Yan der Bilt zijne papieren van waarde heeft geborgendeze denren kunnen slechts geopend worden met comhinatiesleutels, welke de eigenaar steeds by zich draagt. Maandag 27 Aug. Bergen op Zoom, in de Draak door not. v. Gruting verpachten 11 uur 18 perc. Yersehe Oesterbank ën wel de nummers 165 184, 224, 234, 25a, 254, 26a, 264, 51a, 140, 173, 179, 187, 227a, 229a, 236,247a, 254. En 3 perc. Oosterschelde 262, 2ü3 en 316a!. Boekjes a 30 cent bij dlir. J. A. Fokker, Tolen. De pachters der perceelen nos 227a, 140, 173, 179, 262, 263 en 816rf, waarop oesters liegen, geschat op eene waarde onderschei denlijk f8450, 12520, f3000, f 2400, f220, f180 en f680, moeten het eerste jaar, be halve den uit te loven vrachtprijs ten kan tore van den secretaris-penningmeester betalen de geschatte waarde van die oesters deze laatste betaling geschiedt bü de gun ning. Aanwijzing op het terrein zal geschie den den 13 Augustus op de perceelen 164, 184,224, 234, 25a, 254, 26a, 264, 51a, des voormiddags 7 uren, aanvangende op perceel 264. Den 14 Augustus op de perceelen 227a, en 229a, des voormiddags 7 uren, aanvan gende op perceel 227a. Den 15 Augustus op perceel 316tf, des voormiddags 7 uren Den 16 Augustus op de perceelen 187,254 262 en 263, des voormiddags 8 uren, aan vangende op perceel 263. Den 17 Augustus op de perceelen 140, 173 en 179, des voor- middags 8 uren, aanvangende op perc. 173 Den 18 Augustus op de perceelen 236 en 247c des voormiddags 9 uren, aanvangende op perceel 247a. Daarna voor oestermaat, schappij de Parel, verkoopen het recht van huur der terreinen en oesterputten met sluizen,'grond en steiger en loodsen enerf- pachtsrecht van 727 cA. grond in Nieuwlande Krabbendijke. Dinsdag 28 Aug. «ïoes, 1 uur by Tas door deurw. Holl- mann 5 kalikoeion, 5 werkpaarden, loop varkens, 2 trekhonden met kar. Bergen op Zoom, door not. v. Gruting op terreinen van de Parel, 230000 met broed bezette pannen, 45000 panoesters, tramma- teriëel, telephoongeleiding, enz. 11 uur. Woensdag 29 Aug. Wotfert«<lijk, 3 uur bij Jonker voor A. Wisse do r not. Pilaar 6 stukken ajuin in Heerendolder 21/2 HA Donderdag 30 Aug. jtfiririeibui-g, 8 uur jn de Vergenoeging door not. de Yos het koffiehuis met vergun ning Noordsingel. Van 10—12 p 4 uur te zien. Woe, Wllssingen, in de Oude Vr> Steenenbëer 1 watoi straat 139 cADaags voor en op den verkoopdag van 10 -12 en 2—5 uur te zien. Donderdag 6 Sept. Middelburg, 1 uur in d© vergenoeging door not FTuvers een huis, erf en tuin Dwars kaai 104 cA. Dinsdag en Woensdag 10-12 en 2-4 uur te zien. Zaterdag 25 Augustus. Borsclc door het bestuur van het wa terschap Ellewouïsdyk en den polder Borsele 2 uur in de directiekeet het vergroot.en dier keet. Raming f1463. Bestek a 55 cent bfj dhr. Beenhakker. Aanwijzing 16 en 20 Aug. 2-4 uur. Zaterdag 1 Sept. Borssclc, 4 uur, het bedelven van 2300 M. waterleiding voer den polder Borssele. Biljetten by dhr. Beenhakker. Aanwijzing 27 Aug. 3 uur. GOES, 20 Aug. 1894. Tengevolge van den gewijzigden maiktdag was zoowel aanbod als vraag gering. Oude Tarwe f5.70 a f 6.10. Nieuwu Tarwe f 0,- a f0.-. Rogge f0.- afO.-. Winter- gerst f 3.70 a f 4. -Zomergerst f 0. - a f 0. - HaverfO.— afO.-. Bruineboonen 10,— a f0.-. Paardenboonen fO.— afO.—, Kool zaad i 6.— af 6.75 Groene Erwten i 8.25 a Versche Boter f 0.52V2 a f 0.55. Eieren f0.85 a f 1,— de 25 stuks OOSTBURG, 22 Aug. 1894. Oude Tarwe f 6,40 a f 6,60. Nieuwe Tarwe f 0,— afO.-. N. Rogge f4,75 a f5.-. N. Wintergerst f 0.— a fO, Zomergerst fO,— a f 0, Haver per 100 Kilo f'O.— a fOKookerwten f 0,00 a f0,00 Erwten f 0 afO. Paardenboonen 16,25a f6,50. Koolzaad fO.— a fO. Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Rotterdam, 20 Aug. Ter graan mai kt van - heden (Maandag) vond, wat de binnenland- sche granen betreft, jarige TARWE, die slechts matig was aangevoerd, op het on gunstige weder der laatste dagen tot eene verliooging van 10 a 30 cents vrij goed plaatsing, zoodat per heet. van f5 57 tot f7 naar deugd werd verkocht. Van nieuwe tarwe waren eenige partijtjes ter markt, enkele bevredigend, doch meerendeels min of meer wrak, waarvoor naar kwal. van f 4.50 tot f 6 per heet. werd bedongen. Canada- onveianderd f5 a f5.40. ROGGE. Jarige flauw, alsvoren 14.25 a f5.25. Nieuwe werd verkocht van f3,25 tot f4, en voorts droge soort van f 4.25 tot f 4.50. WINTERGERST werd tot nu toe meestal ongeschikt voov brouwers bevonden en bleef heden om die reden dan ook grootendeels onverkocht. Voor het verkochte werd be dongen van f 2.50 tot f 3.50 per heet. en van 15 tot f6.50 per 100 kilo. CHEVAL1ER GERST van het nieuwe ge was, waarvan heden de eerste monsters wer den getoond, brachten van f3,50 tot f5.50 op. Enkele munsters waren zeer voldoende. HAVER was prijshoudend te plaatsen f2 a f3.80. blauwe ERWTEN Jarige voersoort on veranderd f6 tot f6.50. Nieuwe alsvoren op de kook verkocht van f6 tot f8,25. KOOLZAAD onveranderd f6 a f7.10. KANARIEZAAD met meer vraag 50 cents hooger. Per heet. f 9 a f 10.50 en per 100 kilo f 13.25 a f 15. ZEEUWSOHE EIEREN f4. a f4.20. Rotterdam 21 Aug. Ter veemarkt van heden Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 1397 runderen, 378 vette, 29 nuchtere kalveren, 1070 schapen, 364 varkens, 160 biggen. De prijzen waren als volgtRunderen le kwal. 74, 2e kwal. 60, 3e kwal. -. Kalve ren le kwal. 80, 2e kwal. 70, 3e kwal. 60. Schapen le kwal. 65,2e kwal. 58, 3e kwal. Varkens le kwal. 41, 2e kwal. 39, 3e kwal. - c. Alles per kilo. Van de Makelaars Oantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP. Zeer stil, prijzen onveranderd. PETROLEUM vast. Loco 15.80E. doende. Van 21-22 Aug. 1894. MIDDELBURG. Bevallen: E- Rijke geb. van Oosten d. OverledenL. de Pagter, man van L. Lou- werse 61 j. - K- Verhuist vrouw van W. Gabriclse, 30 j. Levenloos aangegeven een zoon van w. ba briëlseenK. Verhulst. jf GOES. Geboren Laurina d. v. Mattheus Geene en Pieternella Jeremiasse. - Jannetje Cornelia d. v. Huibregt Snoop en Maatje Glerum. ADV KRTEiNTIEN. *#B Bevallen van een JONCEN, J. BLOK geb. Maekusse. Kapelle, 18 Augustus. Heden overleed plotseling in den ouderdom van ruim 53 jaar, myn geliefde echtgenoot en der kinderen getrouwe vader, de heer A. HEUSEVELDT. Zy die hem van naby gekend hebben zullen het treffend verlies beseffen o allen ten deel valt. De Heere sterke ons proeving. Wed. at

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3