VLISSINGEN. X. 'X *lta' SiKI De Huyfertentoonstelling. PROGRAMMA der niet het geval. De Commissie heeft geen afbreuk gedaan aan de Commissie van wel eer. Zü erkent ook thans nog, dat de plaats toenmaals goko/.e i, in alle opzichten de beste was." Na vele onderhandelingen met H. H. Exell. de hoeren Ministers van Marine, Oorlog en Waterstaat alsmede met de Hoofd- en andere ambtenaren onder die Departementen ressorteerende en don Raad der Gemeente, kon met de ver- rplaatsing worden begonnen. Door de Koninklijke Maatsch. „de Schelde" werd de ijzeren lichtopstand verplaatst, en het beeld van do oude plaats verwijderd en naar de Rontonde ver voerd. Dit werk, dat zeker niet tot liet gemakkelijkste behoorde, geschiedde onder leiding van den heer L. Leeu wenburg, baas bij den scheepsbouw van bovengenoemde Maatschappij. De heeren Ganderheijden en J. Loois, aannemers alhier, werden belast met de verschil lende onderdeden van hot werk, de neer P. N. de Rooy met het maken van de fundatie, de heer D. Waltz nam het steenhouwerswerk op zich. Het geheel stond onder oppertoezicht van den heer J. H. Harte, gomeentebouw. meester. Den lOen juli d s avonds (ton 7 ure werd de eerste steen gelegd door middel van den in 1840 gebruikten trof fel en kalkbak door oen der afstamme lingen van den grooten Admiraal, zelf zee-officier, den Hoog Edel Gcstr. Heer J. C. de Ruyter de Wildt, gehuwd met een kleindochter van den Luitenant Admiraal O. W. Gobius, die destijds den eersten steen gelegd heeft. De eerste steen werd gelegd ter rechter zijde van den in 1840 gelcgden Ion steen mot de initialen van den hoer do Ruyter de Wildt en den datum van de 2e steen legging. Ook van dit feit is een proces verbaal opgemaakt. Onder hot voetstuk zijn in een nieuwe looden koker de beide proces-verbalen gelegd. Van het een en ander gaven wij reeds vroeger oen uitvoerig relaas. Daar staat dan het meesterstuk van Royer voor ons, nu niet op het Ruyter. plein maar op de Rotonde, hot Oostelijk deel van den Noordzeo-Boulovard. Het rechterbeen een weinig vooruit^ terwjji op het linker de geheele dracht v^n hel, lichaam wordt overgebracht. Het lichaam steunt eenigszins tegen een an tiek roer, waarop de rechterhand, die den admiraalsstaf vasthoudt, rust. Hot gelaat is naar de zeo gekeerd, den mond der Westerschelde en de eenvoudige en waardige houding, met het hoofd eenigs zins neergebogen, teekent. den grooten zeeheld. Een mantel hangt in breede plooien over den linkerschouder en mot groote krullen vallen de haren van het onge dekte hoofd op de schouders. Voorts valt een das, die los omgeknoopt is, met breede slippen neer. De kleeding bestaat overigens in een ringkraag, waarover de insigne der orde van St. Michiel hangt, alsmede in een overrok, die tot boven de knieën strekt en waarvan het rechtervoorpand van boven tot beneden, evenals de tot den schouder opengesne den mouwen, met knoopen is bezot. Deze mouwen zijn tot de ellebogen opgeslagen en laten het ondorhemd zien. De overrok bedekt gedeeltelijk een ge bloemd vest, dat met knoopen bezet is. Voorts bestaat het costuurn uit een kor den, maar wijdon broek, met strikken aan de knieën gesloten, daaronder kou sen en hooge zeemansschoenen mot strikken. Het midden is omgord door eene sjerp en een sierlijk bewerkten draagband, waarin een kort zwaard hangt, over den schouder, terwijl de linkerhand, die een uitgetrokken handschoen houdt, in de zijde rust. Het voetstuk van massief Escausijn- schen hardsteen is 40 cM. hooger ge worden, het beeld staat dus evenveel hooger. Do bovenste dekstcen is vernieuwd, evenzoo eenige treden. Eindigen wij dozo vluchtige beschrij ving met de aanhaling der navolgende regelen Waar eens Keizer Karei liet maken 't (Rondeel En 't schot nit „de Landgraaf" het Vlissing's (toon eel (2) Veranderde in vrijheid en voorspoed en (vreugd, Daar wacht TJ, Vorstinnen, gansch Zeeland, (verheugd. Slechts tien'pas" van hier stond de wiegv.m (den held Wiens beeltnis nu hier werd ter plaatse t-, (gesteld. "6 En wat er hot moeste de wijding aan biedt? Uw komst, Koninginnen! U daarom ons lie, Wees welkom, Vorstinnen, Als altijd, ook n Ziet Zeelands bevolking met blijdschap oi> p En wat er vergaan mocht, ofwat er verdwijn'' Oranje verkleurt niet! Óns wachtwoord zal ('t zijn. De Zeeuw steunt dus vast op den Leeuw r (van Nassau. De Zeeuw blijft den hoorn van Oranje (getrouw.' De Zeeuw bidt voor U, tot der Engelen (Heer: O God, zie in gunst op deez' Engel terneer Het keizershoofd en rondeel (Rotonde) werd door Karei V gesticht- een kanonstuk dat in 1581, op de Rotonde stond en blijkens zijn naam daar reeds in 1572 zal gestaan hebben. Bezienswaardigheden van MIDDELBURG. Verzamelingen van het Zeeuwsch ge nootschap der wetenschappen, o. a. oud "Walchersche kamer. Wagenaarstraat. Kunstmuseum. Verzameling van heden- daagsche kunst. Schuttershof. Zeeuwsche tapijtenbehangiels in de vergaderza il der staten van Zeeland (Abdij.) Het stadhuis met de oudheidkundige verzameling. (2) De Abdij toren met Nieuwe kerk, waarin het praalgraf der Evertsen. Tapijtbehangsels (Gobelins) in het ge rechtsgebouw op het Hofplein. De kinderspeeltuin op het Hofplein. liet plantsoen rondom de stad. (Bol werken.) DOMBURG. Het Strand, Badpaviljoen en de Man teling. In de nabijheid van Domburg het kasteel Westhove. VEEUE. Stadhuis met Oudheidskamer, waarin de Beker van Maximilliaan. De groote kerk met Toren en de Stadsfontein. De Kampveersche toren. WESTKAPELLE. Zeedijk en Vuurtoren. Oudli eidskamer. Geopend Dinsdag, Vrijdag 14 ure in hot raadhuis. Deze oudheidkamer zal nu eerstdaags in do voormalige Gevangentoren eene plaats vinden, en zeker Vlissingen tot sieraad strekken. KerkhofMonument van Jacob Hobein. Het monument bestaat uit Een liggende en staande steen, van hard steen op het staande stuk van het monu ment staat eene sloep gebeiteld als herin nering aan het bekende heldenfeit. Daarop staat deze inscriptie :J „Hier ligt Jacob Hobein, die als matroos 2e klasse op den 19 Maart 1831, ondereen hevig vijandelijk geweervuur de Neder- landsche vlag uit 's vijands hand redde, en zwemmende terugbracht aan boord der ka nonneerboot 110. 30." Op de plat liggende zerk staat „Hulde van de Koninklijke Nederbuidsche Marine aan den dapperen Jacob Hobein voor zijn heldenfeit op de Schelde verricht. Geboren 1810. In 1888 te Vlissingen over leden als gepensioneerd] opperstuurman en ridder der Militaire Willemsorde. Het Stadhuis. Op de Houtkade gesticht in 1733 door A. 1'. van Dishoeck. Het gebouw is deels van hardsteen en bevat vele ruime zalen. De St. Jacobskerk. Gebuowd in 1328 door William of Hai nault. Boven een der hoofdingangen is de toren gebouwd. In deze kerk is een monu ment opgericht ter nagedachtenis aan Da niël Octavius Boswell, een Engelschman, die op 25 Juli 1619 met het schip „Woestduin" in de nabijheid van Vlissin gen, schipbreuk leed, ook treft men er een monument aan van Jan Alman, door wiens invloed Vlissingen in 1572 de Spanjaarden verdreef. Op een van de pilaren zijn ver scheidene merken aangebracht, die aanwij zen hoe hoog het water in dit gebouw - stonden toen hooge watervloeden dit ge- Diioen vest., teisterden. U^t fPi-, 5* Koninkl. Maatsch.„de Schelde" ver er f der nitstekendste fabrie- V,- K Drein die de vele en ',Ai,„ 11 b ije wel gebied, trekken "'.'rt ;rsen,en hoiu.J >n. O L ®^ke. 1 ele. onheil O S'dtjpitëlP L W 1r J *11112 H*;n ut 'Zeeland". -v r&-c SP' tt 2 X '^iDeeC 1 miVai6 i V 'xtne.i Tl - - -• zed, d ,yuB P - mi." aifc lU' een .«f'^sagiers 2e 2(jnen,„el peht-, 3 dag- Wc booten, loont de 'JrfflS.SaeeiAVs 2) gegrep et te zien. gesloten. klasse is op de laatste aangebracht een ver hoogd voordek met dak, daaronder bevindt zich een ruime salon. In de onmiddellijke nabijheid bevindt zich een dek-restanratie en buffet. Even achter de machinekamer en vóór het groote deksalon bevinden zich de pronk vertrekken, voor vorstelijke personen, be staande uit slaapkamers en saletten. In de nabijheid bevinden zich de parti culiere kajuit der le klasse passagiers. Hun salon is prachtig, voorzien van alle gemak ken. Er is een afzonderlijke rooksalon Op het bovenachterdek bevindt zich een wan delplaats van 150 Eng. voet. In een woord voor de bezoekers ook hier aangenaam te vertoeven. Hoordzee-boulevard. Zeker het interessantste gedeelte van de stad. Van hier af heeft men een prachtig gezicht op de monden der Schelde, op Breskens, Terneuzèn enz. Evenals in 1841 wordt aan do feeste lijkheden der onthulling van 't standbeeld een tentoonstelling van merkwaardigheden betrekking hebbende op den tijd van M. Az. de Ruyter, verbonden. Deze tentoonstelling, uitgaande van de Oudheidskamer is nog niet door HH. MM. bezoelit, wij kunnen er dus de beziens waardigheden nu niet van meedeelen, dan wat den lezers reeds hekend is. De tentoonstelling wordt in twee zalen van hot raadhuis gehouden. De eene (ka mer van koophandel) zal alles bevatten wat op De Rnyters leven en daden betrek king heeftde andere (zaal Leesmuseeum) wat betrekking heeft op de geschiedenis der stad. Wij noemen alleen a. Het rad of wiel, benevens de paal zijnde het wiel met hetwelk M. Az. de Ruyter in het jaar 1618 gewerkt heeft in de lijnbaan de Concordia, hehoorende aan de hoeren Lampsens. b. Rapier met gevest van bloedkoraal, geschonken aan den Admiraal in den jare 1676, door den Marquis de Los Velez, onder koning van Napels. c. De orde van St. Michiel hem door Lodewijk XIV geschonken. Evenals in 1841 zullen vermoedelijk behalve een tal van handschriften eenige medailles en schilderijen van de Ruyter to zien zijn 1. Een kommando-staf van schildpad, de knoppen bezot met edelgesteenten door Ka- rel 11, koning van Spanje, in den jare 1676 aan den Admiraal ten geschenke gegeven. 2. Een rood fluweelen muts, bezet met paarlen, dienende tot Hertogskroon. 3. Een gouden keten met gouden me daille daaraan gehecht, aan den Admiraal vereerd wegens den tocht naar Chattam, door de Staten der Vereenigdfe Nederlanden. 4. Een gouden sabel van den Admiraal. 5. De sabel door den Admiraal ge woonlijk gedragen, benevens nog een tal van andore merkwaardigheden, die we in hoofdzaak een volgende maai hopen mede te deel en. Wie kan, brenge aan deze tentoonstelling een bezoek FEESTELIJKHEDEN Dinsdag 21 A u gust u s. 9.5 uur. Vertrek van HH. JIM. van het station Soest. 12.10 uur. Aankomst te Middelburg, waar HH. MM. zullen worden ingohaald door een eerewacht, samengesteld als volgtcomman dant jhr. M.W. de Jonge van Ellemeet; onder- commandanten W. H. de Bruijn van Melis-& MariekerkeMr. F. J. Sprenger; vaandeldra ger Mr. V. F. N. van der Bilt. I. Blankert Jr. A. V Berdenis van BerLékom, Mr. A.Jacohse Boudewijnse. Jhr. J, M. de Branw. I. II. E. lfoasson. H. C'ouvée, F. B. Evers, H. S. Gratama, .T. Hackenberg, W. Riolen, E. L. baron van Bardenbroek, I. A. O. H. G. Mijkamp, A. Moolenburgh, Jhr. M. C. Nahnijs, Jhr. I. C. Scliorer, Jhr. S. A. Schorer, A. H. Stoete, W. Z. van Teijlingon, B. J. Verheij. 12.45 uur. Dejeuner 111 het Gouverne- ments-Hotel. 1.30 uur. Hulde aan Hare Majesteiten te brengen door de schoolkinderen op het Abdijplein, onder leiding der Vereeniging Uit het volkVoorliet volk. Voorstelling van meisjes in de verschillende kleeder drachten der provincie. 2.304 uur. Audiënties aan inwoners van Zeeland door Hare Majesteit de Ko ningin-regentes, te verloenen in het Gou- vernements-Hotel. 45.15 uur. Rijtoer door de stad en be zoek aan het Raadhuis. Aldaar zullen 1111. MM. worden begroet door 26 meisjes, gekleed in Wit neteldoek toilet, kortemonwen, Wit glacé lederen handschoenen, goudlederen schoenen, Oranje sjerp met strik aan de linkerzijde. Voorts een mandje met bloemen van het saisoen, 0111 te strooien, tegelijk H1I. MM. een wel komstlied toezingende. De namen dezer vriendelijke strooisters zijn: Margaretha Martina Broekema, Janna Bolle, Anna Helena Doornhos, Catharina Adfiana Dhont. Maria Elisabeth Frederiks. Clasina Aidina Gratama, Francoise Henii- ette Snouck Hnrgronje, Anna Adelheid de Kan, Henrietta Charlotte de Kan, Johanna Helena Bonwelina Elisabeth van der Made, Maria Cornelia Huist, Paulina Josina Robijn, Dili Salberg, Elisabeth Johanna van Voorst Vader, Helena Johanna Albertina Borsins, Maria Johanna Jaeoba Judith Adriana de Vulder van Noorden, Johanna Jaeoba de Brakke, Elisabeth Margot Boasson, Angeline Joanna Maris van Beknin. Wilhelmiha Evcrdina de Fonw, Annie Kist, Jeanette Betsy Cato van Linschoten, Apolonia Alida Cornelia Martijn, Maria Johanna Adriana Remijnse, Anna Gerer- dina Johanna Neelinejjer, HeudrikaGhijsens. 6.30 uur. Diner in de Statenzaal der Abdij, aan Hare Majesteiten aangeboden door de Staten der Provincie Zeeland. 8 uur. Algemeene Illuminatie zoo van gemeentewege als van particulieren. Muziekuitvoering op de Markt door het muziekcorps der dd. Schutterij. Muziekuitvoering op het Molenwater door de stafmuziek van het 3e Regiment inf. Kapelmeester de heer Bouwman. 8.30 uur. Rijtoer door de Stad. Be zichtiging der Illuminatie. Woensdag 22 Augustus. 9.45 uur. Rijtoer naar Veere. 10.3q uur. Aankomst te Veere. Bezoek aan het raadhuis en aan de Groote Kerk. Muziekuitvoering van het muziekgezel schap van Cortgene. De Koninginnen zullen aan de Zandijk- sche poort opgewacht en verwelkomd wor den door de autoriteiten uit Veere de liec- ren jhr. mr. A. A. v. Doorn, (burgem.) J. A. Geldof, II. de Zeeuw, J. v. d. Kleijn Cz., hoofden der school, en K. Dekker met de eerewacht, zoodra komende op de markt zal hot muziek spelen en ontvangt zij van do schoolkinderen een schilderij van Gapinge de Groote Kerk. Vertrekkende uit Veere wordt de eere wa cht afgelost door de eerewachten van Gapinge en Vrouwepolder. Dat gedeelte van Vronwepolder waar zij langs komen, is ook versierd met guir landes en eerepoort. 11 uur. Vertrek naar Domburg. Bezoek aan het kasteel Westhove. 12.45 uur. Aankomst te Domburg. Dé jeuner in het Bad-Hotel, 2,15 uur. Vertrek naar Westkapelle en Middelburg, 5 uur. Terugkeer te Middelburg. 6.30 uur. Diner in het Gouvernemonts- Hotcl. 9 uur. Raoüt in het Gonvernements 'Hotel. Donderdag 23 Augustus. 10.30 uur. Vertrek per extra-trein van H. H. M. M. naar Vlissingen. 10.38 uur. Aankomst te Vlissingen op het perron van het station zal opgesteld zijn de eerewacht der dd. schutterij, met de eerewacht en het muziekkorps van het 3e reg. inf. 1111.45 uur. Tocht per stoomboot Xe- derland van de Maatschappij „Zeeland", naar de reede, waar door Hr. Ms. fregatten de Ruyter en Atjeh en de ramsehepen Gui nea en Stier saluut zal worden gegeven. 12.15 uur Dejeuner in het nieuwe sta tionsgebouw, aangeboden door den gemeen teraad te Vlissingen de directie der maat schappij tot exploitatie van staatsspoorwe gen en de directie van de stoomvaart maatschappij „Zeeland", Kon. Nederl. l'ost- vaart. 1.48 uur begeven II. H. M. M. zieh van het havenstation naar de Koningstrap aan de eerste Binnenhaven en nemen plaats op het stoomschip Zeeuwsch-Vlaanderen van den Provincialen Stoombootdienst op de Westerschelde. 2 uur. Aankomst van de „Zeeuwsch- Vlaanderen" in de Dokkade voor het raad huis, ontvangst van H.H. M.M. in de daar voor ingerichte zaal, waar de Gemeenteraad tegenwoordig is en vervolgens bezoek aan de „de Ruyter" tentoonstelling. „Vertrek van II. II. M. M. naar de Rotonde van den Noordzee.Boulevard. De stoet zal als volgt samengesteld zijn. 1. Detachement Cavallerie, 2. De Burge meester. 3. De Commissaris der Koningin. 4- Een Hofdignitaris. 5. H. M. de Koningin en H. M. de Koningin.Regentes. 6. De Eerewacht te paard. 7. Gevolg van H. H. M. M. 8. Detachement Cavallerie. De stoet zal gaan langsHoutkade, Droegdok, Stoe- nenbeer Pott.enkade, Zeilmarkt, Nieuwen- dijk, Beursbrug, Beursplein, Rotonde. Her- onthulling van het verplaatste standbeeld voor Michiel Adriaanszoon de Ruyter. Ont vangst van HH. MM. door het Bestuur van het departement „Vlissingen" der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen, op de Rotonde onder het spelen van het „Wilhelmus". Zanguitvoering door 800 leerlingen der scholen, met medewerking van het stafmuziekkorps van het 6e reg. inf. Aanbieding huldeblijk van de ingezete nen aan H. M. de Koningin. 4 uur. Rijtoer door de siad en naar het Badhuis. Op de Groote Markt zal voor HH. MM. een optocht voorbijtrekken, die uit tal van vereenigingen en corporaties zal bestaan en zeer schoon belooft te zijn. 4,30 uur. Bezoek van IIH. MM. aan het Badhotel. 5.30 uur. Terugkomst te Middelburg. 6,30 uur. Diner in het Gouvernements- Hotel.lLM.de Koningin dineert afzonderlijk. 8 uur. Algemeene illuminatie te Vlis singen, Muziekuitvoering door het Harmo- niegezelsehap „Ons genoegen" op de Groote Markt en door het Muziekgezelschap „St. Caecilia" (R. C. Volksbond) op den Nieu- wendijk. 9 uur. Taptoe op de Groote Markt. 9.30 uur Verlichting van II. M. stoom- kanonneerbooi Dog. 10 uur Groot schitterend vuurwerk en daarbij op een versierd vaartuig, liggende in de l'ottekade, muziekuitvoering door het stafmuziekkorps van het 3e reg. inf. Vrijdag 24 Augustus. 10 uur. Bezoek vail H. M. de Koningin- Regentes aan de Nieuwe Kerk, hot Gast huis, het Gerechtsgebouw en het Burger weeshuis. 12.30 uur- Dejeuner in het Gouverne- ments-Hötel. 2—4 uur Bezoek aan het oude Mannen- en Vrouwenhuis en Armenweeshuis. Be zoek aan het Museum van het „Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen." Muziek uitvoering op Markt de door de stafmuziek van het 3e Regiment inf. 6.30 uur. Diner in het raadhuis aan HH. MM. aangeboden door den gemeenteraad van Middelburg. 8 unr. Prachtig versierde en verlich te gondeltocht, uit minstens negen vaar tuigen bestaande, langs nieuwe Haven, Turf-, Hout-, Londensche-, Bier-, Rouaan- sche- en Loskaai, opgeluisterd door de staf muziek van hot 3e reg. inf. Vuurwerk op het" Kanaal. 8.45 tot 9.30 uur. Rijtoer en bezichtiging door H. H. M. M. van den Gondeltocht. Zaterdag 25 Augustus. 9,40 uur. Vortrek naar Soestdijk. 9,53 uur aankomst te Goes. De leerlingen van al de scholen met oranjesjerp of strik, en van vlaggen voorzien, zullen H.H. M.M. eenige coupletten uit het Wilhelmus toezin gen onder begeleiding van de muziek van Euphonia en van Hosanna. Twee wees meisjes bieden H.H.M.M.elk een bouqnetaan, 9,58. Vertrek uit Goes. 12,50. Aankomst te Soest. VERSIERINGEN. MIDDELBURG. Omtrent de bijzonderheden van dit deel der feesten valt weinig te vermelden, dewijl de ij verige buurtcommissiën nog al geheim houding bewaren. Vast staat echter dat iedere buurt haar eigenaardig schoons zal aanbieden, In de Lange en Kortedelft zijn reeds aan weerszijden der straat op gelijke afstanden vlaggestokken geplaatst. Met groen om- kronkeld. Tusschen de vlaggenstokken zijn palen met manden aangebracht waarin levende bloemen zullen geplaatst worden. Op de Burgt b/d Langedelft, wordteen poort aangekocht waaraan met flinke dui delijke letters zal geplaatst worden Welkom. Op de Balans is men druk bezig met het maken van een fontein waaraan plan ten en bloemen niet zullen ontbreken. Op het kruispunt van Mol-, Koepoort-, Spanjaard-en Singelstraat verrij st een eere poort, die veel goeds belooft. Zoo ook op het Hofplein tegenover het gerechtsgebouw alsmede aan de Stationsstraat tegenover de brug over het Kanaal. Op de markt zijn reeds 2 enorm groote zuilen gesteld, waar tusschen een rijkdom van bloemen zal wordèn aangebracht. De 's Gravenstraat geheel met palmgroen versierd biedt reeds een lieven aanblik. Het Molenwater zal eenig zijn; behalve ballonverlichting zijn er prachtige illumi- neerstukken aangebracht waarvan elk stuk ons den naam doet herinneren van die le den van ons Vorstenhuis die over om vaderland hebben geregeerd, te beginnen met den Vader des vaderlands. Op de Pottenmarkt zal een zuil verrij zen die rijk zal worden verlicht terwijl daar ook een fontein zal gesteld worden. VEERE. Er zijn vier eerepoorten opgericht, to weten Zandijksche poort, aan elke zijde 2 melkkannen, boven .op twee korenschoven; letters: „Welkom in Veere", versiering met vlaggen en gnirlandes van groen. Veersehe poortgewone eerepoort, versierd met vlaggen en groen, met de letters: „S. P. Q. V.". Op de haven, eerepoort, versierd met vlaggen en groen boven op een kleine kotter met volle zeilen, letters „Hulde aan de Koninginnen". Warwijk- sche poortgewone eerepoort met vlaggen en groen, letters: „God zij met, u". Dc geheele haven langs de hoornen versiert met guirlandes en tusschen elke 2 boomen 3 lampions. STOOMBOOTDIENST VLISSINGEN-MIDDELB.-ROTTERDAM. Amsterdamsche tijd.) Aug. Van Van Van Vlissingen. Middelburg. Rotterdam. voorm. j 9.45 9.45 9.451 9.45 I 3.30 9.45 9.45 9.45 9.45 9.45 9.45 9.45 9.4b! Dond. Vrijdag Zaterd. Maand. Dinsdag 21 Woensd 22 Dond. 23 Vrijdag 24 Zaterd. 25 Maand. 27 Dinsdag 28 Woens. 29 Dond. 30 Vrijdag 31 voorm. voorm. 7.30 11 V) 8.45: 11 7.30 9.45 77 7.30 9.45 77 7.30 V) 8.45 77 7.30 77 8.45 77 7.30 '7 8.45 77 7.30 7? 9.—1 77 7.30 77 8.45! 77 8.30 77 8.45 77 8.30 77 77 77 8.45 77 7.30 8.45 77 7.30 8.45 77 7.30 77 9.— 77 7.30 77 8.451 77 ■quags sb

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 8