V - u PÜPw* 1 Het lei; tW ,'eer en ■.''ei- de donder je te morsel!" En ziet nauwe lijks waren de reizigers 2U schreden ver der, of de spotter wordt door den bliksem getroffen. Hij stortte dood ter aarde, ter wijl zijn hoed op een grooten afstand van hem nederviel. Gemeenten zonder vergunning In Hemmen, Sehiebroek, Katwoude, Overslag, Ittervoort en Rijckholt, bestaan geen inrichtingen, waar krachtens vergun ning sterke drank in het klein wordt verkocht. Een iinua bestelde na den jongsten hagel slag per telegraaf in Den Haag voor f GOOO vensterglas. Dat was iets zoo ongewoons dat de fabrikant terug seinde „Is 't geen vergissing Moet het niet 600 zijn?" Antwoord neen stuur maar voor f 8000. Den volgenden avond kwam de fabrikant zelf over om te zien of de overigens zeer solide afnemer niet waanzinnig was geworden De secretaris der Belgische legatie te 's Grravenhage, baron De Wijckersloot, is het slachtoffer geweest van een lage aan randing. Tegen middernacht naar zijn woning op de Plaats terugkeerende, zat op de stoep onder de marquise voor de deur van het gebouw een kerel schijnbaar induttende houding. Toen de baron dezen verzocht op zijde te gaan, daar hij niet in huis kon, richtte de kerel zich plotseling op en bracht den baron onverhoeds een slag tegen 't hoofd toe, waardoor hij 't bewustzijn verloor. Tot zich zei ven terug gekeerd was de kerel verdwenen en miste de baron later zijn portefeuille met aan zienlijke geldswaarde. De dader is nog niet bekend. Omtrent den moord te Schagen, verneemt men nog het volgende Door de weduwe, 55 jaren oud, werd een voordeelige handel in fruit gedreven. In geheel den omtrek stond zij bekend als een eerlijk en braaf mensch. Persoonlijke vijanden liacl zij dan ook niet. Haar nichtje Anna B. was sedert een vijftal jaren door haar in huis opgenomen en algemeen om hare vriendelijkheid en voorkomendheid bemind. Sedert een half jaar ongeveer had zij omgang met een bakkersknecht te Amster dam. Binnen korten tijd zou een officieel engagement het gevolg van dezen omgang zijn geworden. De weduwe schijnt op haren stoel, ter wijl zij bezig was met snijboonen snijden, overvallen te zijn. Te ruim elf uur hoorden twee voorbij gangers, toen alles in het huis donker was een angstig gegil in de woning, met den eenige malen herhaalden uitroep „O God o, God!" Dewijl echter tusschen de wedu we en haar nichtje meermalen een minder aangename woor lenwisseling moet voorge vallen zijn, meenden zij te moeten denken aan een min of meer heftig tooneel tus schen haar beiden, en toen zij, op het punt staande het huis binnen te dringen, niets meer hoorden en door de doorzichtige gor dijnen licht zagen ontsteken in de kamer, waarin iemand heen en weer liep, gingen zij huns weegs, onbewust welke vreeselijke dingen daarbinnen gebeurden. Te ruim twaalf uren hoorde een der bu ren op zijn erf, hetwelk grenst aan dat van de vermoorde weduwe, eenig gerucht, waar op deze zijn hond losliet, die wel hevig blaffende het erf rondliep, doch hetgeen zonder verder gevolg bleef van de schutting echter, die de erven scheidt en vrij oud is, waren, naar men vermoedt, bij de over- klimming van den moordenaar twee plan ken, gebroken, en uit het feit dat ook op een andere schutting overklimming zicht baar was, maakt men op, dat hij achterom over een stuk weiland is ontvlucht, terwijl het iets later overgaan van de bel der winkeldeur der vermoorden het vermoeden doet rijzen, dat de tweede moordenaar, ver hinderd door den inmiddels losgelaten hond, het huis door de voordeur heeft verlaten. In hoeverre de moord aan diefstal is toe te schrijven is nog tamelijk onzeker. Eenige effecten en banknoten lagen nog onaangeroerd in een der laden van de kast. Ook de gouden kap, die voor 't grijpen stond, werd niet medegenomen. De voet van een vlieg. Als de voet van een vlieg onder het glas van een goede microscoop gehouden wordt kan ge zien worden hoe eenvoudig de levende mechaniek is welke het diertje instaat stelt om de wetten van de zwaartekracht te tarten. De voet bestaat uit twee kus sentjes, met fijne, korte haren bedekt, door oen paar gekromde haken of nagels over spannen. Achter ieder kussentje is een klein blaasje gevuld met heldere vloeiba re gom, terwijl de haren mede hol zijn en met hetzelfde kleverig vocht gevuld. Terwijl de vlieg met groote rapheid over een glad vak zich voortbeweegt, komt er met eiken stap een geringe hoeveelheid gom te voorschijn sterk genoeg om hem ien zeker voethoud te geven en hem vei- te houden als hij stil wil staan. Sft kleverige massa dat de - c.rs «r zes voeten voldoende ••vin v'iekaam vast te houden. O V, a. -He O ^id<-;;stei.; :ti «S-1" 'den "V— m t. stilstaat dan wordt /;cArs en, en houdt den voet ele. I A ibo^ .->1, Rb/ mi. ■Ti 9,15 10,- dll W-iV <0 fieei1' 110 >r' aie au een •e '1 gegrepen - 'd u i®.T' zi-ine 1' t 4*™ rt op 'iiUVaes1 achter sb onberaden stap T.,iwordt. IHpm de Koe- ii boschwach- hert door ter en overwin- zijne prooi zich nau welijks bewegen kon. Twee wandelaars in het boscli verlosten hem. Onderstaand bericht ontleent het Cen trum aan een der sociale bladen Bij de firma Binger te Amsterdam is de eerste zetmachine ingevoerd. Een een voudig berichtje, maar een feit van groote beteeken's en vfcrreikenden invloed. Dit beteekent niets anders dan dat het oogenblik nadert, waarop een groote revolutie in het zettersvak zal hebben plaats gegrepen. Vele mannen, die thans dezen arbeid verrichten, zullen overbodig worden, ze krijgen hun ontslag, staan op straat, zonder te weten hoe nu verder hun leven te rekken. Iedere machine, geleid door kinderhanden, maakt 10 arbeiders broodelots. De eerste tien zullen komen, er volgen 10 X 10 en 100 X 10 en al deze werkloozen vergrooten weer de industriëele reserve-armee, die de loonen der werkenden omlaag drukken. Te gelijkertijd zullen kleine drukkers, die geen kapitaal hebben, om zoo'n machine aan te schaffen, spoedig de concurrentie niet meer kunnen volhouden en er onder gaan onverbiddelijk er onder. Dit is de toekomst, die aangekondigd wordt door dat eenvou dige berichtje en die niet ver meer af is. Als een bijzonderheid op aarde deelt men mede, dat Ambt Delden de éénige gemeente is in ons land, die geen politie verordening heeft. „Hier vloekt men niet Toen de dd. schutterij te Bergen op Zoom maandagmiddag uitrukte tot het houden der gewone oefeningen, bevond zich in de nabijheid een jongeling, blijk baar door anderen daartob afgehuurd en voorzien van een bord, waarop te lezen stond „Hier vloekt men niet De persoon in kwestie volgde den troep naar het excercitieterein en na afloop der oefeningen naar de Vischmarkt, waar hij nadat de schutterij was afgedankt, ook het opschrift van zijn bord verwijderde. De Zoom noemt dat eene „zonderlinge handeling die heel wat hilariteit verwekte en stof leverde tot allerlei gevolgtrekkin gen", doch wij juichen haar toe. Te Bergen op Zoom is eene afdeeling torpedisten aangekomen, met het doel, de hindernis, veroorzaakt door het nog aanwezig zijn van een gedeelte van den toren van Roemers waal, door middel va» dynamiet uit den weg te ruimen. De terpedisten zijn gehuisvest in de kazerne Arsenaal, terwijl een ander deel zich be vindt op de Torpedoboot, liggende nabij Tholen. Met de voorbereidende werkzaam heden is een aanvang gemaakt. Te Valtherveen kregen Zondag avond eenige herbergbezoekers twist, ook buiten gekomen, twistten zij, ten slotte trok een hunner een mes en bracht zijn tegenpartij daarmede zoodanige verwondin gen toe dat deze aan de gevolgen is ge storven. De gewonde was tot Maandagmor gen blijven liggen en in beklagenswaardi- gen toestand door zijn vrouw gevonden. Herstel was niet meer mogelijk, en de vrouw die binnenkort twee kinderen ver loor, is zoo thans van man en kinderen beroofd. jCholeraTe Utrecht is een geval van cholera voorgekomen. Ook te Leiden een geval met doodelijken afloop. Te Am- Sterdam zijn weer 3 personen aan cho lera overleden, terwijl 2 nieuwe ziektege vallen zijn aangegeven. In één gezin op den Haarlemmerdijk zijn sedert Zondag 5 per sonen aaugetast, waarvan 2 overleden (groot moeder en kleinkind), terwijl de moeder en twee kinderen in behandeling zijn. Te Zaandam is een| vrouw moe der van het eerst aangetaste 9-jarig meisje bezweken. Maandag is te Beverwijk het eerste geval van Aziatische cholera voorgekomen. De lijder overleed spoedig. Hij had kort te voren lijders aan diezelfde ziekte te VeL- zen verpleegd. Te Haarlem kwam weder een ver dacht geval voor in de Linschotenstraat bij een vrouw, moeder van 4 kinderen. Naar de barak gebracht, werd zij dadelijk door een geestelijke bediend en overleed nog 's nachts. Zondag overleed eveneens haar zuigeling van 8 maanden, en een persoon, commensaal in het gezin uit de Zuiderstraat, waar zich het eerste geval voordeed. Te Bleskensgraaf,! waar de clu* lera voor twee jaar nog al eenige slacht offers eischte, zijn, behalve de veldwachter en zijn 16-jarige zoon, thans ook zijn 8-jarig dochtertje en echtgenoote overleden, doch niet aan cholera, maar aan febris typhoidea. Het overleden echtpaar laat nu uog 7 on verzorgde kinderen achter. Te Maastricht zijn 2 nieuwe ziek tegevallen aangegeven en 4 sterfgevallen. Totaal der aangetasten 59, dat der over ledenen 29. Te Mijdrecht is een vrouw van cholera overleden. Een gebeurtenis, die de zoo bekende episode uit de schipbreuk der „Medusa" ons weder te binnen brengt, heeft in de IJszee plaats gehad. Ongeveer een maand geleden, leed de walvischvaarder de „James Allen" tengevolge van een hevigen storm schipbreuk op de kust van Alaska. Van de 25 koppen, die de bemanning vormden, verdwenen er 16, terwijl de 10 overigen te Vancouver werden opgenomen. Zij deelden mede, dat zij zich redden op een soort vlot en dat zij, ten prooi aan de kwellingen des hongers, genoodzaakt waren twee hunner kameraden, aan scheurbuik overleden, op te eten. De Canadeesche overheid heeft. een onderzoek geopend, naar aanleiding dezer vreeselijke mededeelingen. Een redacteur van de „Gil Bias" heeft nagegaan wat er geworden is van de zes personen, die een zoo betreurenswaardige rol gespeeld hebben in het Panamaschan daal en deelt daaromtrent het volgende mede Ferdinand de Lesseps woont tegenwoor- eig in hetzelfde huis, waar eenmaal de prins de Broglie woonde. Zijn gezondheid is veel beter; hoewel hij nog zeer zwak is, zit hij iederen dag bij gunstig weder in den tuin. De grijsaard weet evenwel nog niets van het schandaal, dat een vlek geworpen heeft op den naam waarop hij terecht zoo trotsch was. Alles wat maar eenigszins daarmede in betrekking staat, houdt men zorgvuldig voor den zieke verborgen. Ver moedelijk zal de Lesseps binnenkort met zijne echtgenoote en kinderen naar het kas teel de la Chesnaye vertiekken. Charles de Lesseps heeft de rijke woning, welke hij had in de straat, waar nog zijn vader woont, verlaten en een reeks be scheiden appartementen gehuurd in de rue Victor Hugo. Hij reist op het oogenblik in het Zuiden van Frankrij k en houdt zich nog slechts bezig met de belangen van het Suez-kanaal, welks raad van beheer hem zooals men weet met algemeene stemmen tot haren vice-president heeft herkozen. Marinus Fontane, wiens gezondheid door zijn voorloopige hechtenis zeer geleden had, was na zijn invrijheidstelling dadelijk naar Melun vertrokken, waar hij een klein land goed heeft. Hij vertoeft op het oogenblik te Boisdumée, vanwaar hij in October naar Parijs terugkeert om zich verder te wijden aan een groot werk, dat hij onder handen heeft, vermoedelijk een volledige geschie denis van de Panama-zaak. Cottu, die indertijd een wandeling langs het Prater te Weenen verkoos boven een hernieuwd verblijf in M izas, vertoeft nog altijd in Oostenrijks hoofdstad. Zijne wo ning is door andere huurders betrokken. Blondin, wiens gezondheid nog altijd slecht is, brengt den zomer te Arcachon door en keert de volgende maand naar zijne woning te Parijs terug. Hij, die vier jaar geleden nog een levendig, jeugdig man was, is nu een grijsaard, wiens oogen dof staan en die slechts diep gebogen loopt. De zesde, Baihaut, is nog altijd in de gevangenis van Etampes. De dood van zijn geliefde dochter heeft hem zeer aangegrepen hij is ten prooi aan neerslachtigheid, die zelfs den onverschilligste pijnlijk treft. Zijne echtgenoote heeft een woning in de de na bijheid der gevangenis betrokken en is daardoor in staat hem den bitteren lijdens beker iet of wat te verzoeten. Een Zuid Afrikaansche familie, die beschreven wordt door Oliver Schreiner, had een Engelschen vader, een half Hol- landsche moeder met een Franschen naam, een Schotsche gouvernante, een Zoeloe kok, een Hottentotsche huismeid en een Kaffer stalknecht, terwijl het meisje dat de tafel bediende een Basuto was. Een roover. Een Amerikaansch leeraar deelde onlangs het volgende meê. Een reiziger ontmoet op zijn reis een roover in de bosschen. „Geef mij uw geld of ik zal u dood schieten", riep de roover. „Misschien heeft de man behoefte", denkt de reiziger, en zeer milddadig geeft hij hem zes dollars. „Neem dit. God zegene u. Vaarwel". „Sta stil! sta stil! Ik zie nog een dollar, en dien moet ik ook hebben", riep de roover. „O, man, wees toch tevreden. Van al mijn zeven dollars hebt gij er zes, en ik maar éen om mij voort te helpen op mijn reis", zeide de reiziger. „Geef mij dien zevenden dollar", riep de roover, terwijl hij zijn pistool uittrok. Wat denkt gij van dien roover? „De laagste dief is het, dien gij ooit bedenken kunt". „Wat was zijn naam"? „Sabbathscitender". Eeu boa constrictor of reuzenslang in de Adelaide Zoologische tuinen te Crandrapids kreeg onlangs hare slag tanden in een vloerkleed. Niet in staat zijnde om de tanden weder los te krijgen, verzwolg het monster de mat die 7 voet bij 6 in afmeting was. De groote Siberische spoorweg, waar van de voltooiing reeds in 1901 tegemoet kan worden gezien, loopt uit Europeesch Rusland naar Wladiwostok. Dit heeft nu vindingrijke Amerikanen op het denkbeeld gebracht, met behulp van den Siberischen spoorweg eene directe spoorwegverbinding tusschen Europa en Amerika te leggen. Dairtoe zou een nieuwe spoorweg aange legd moeten worden van Chicago naar Alaska in voortzetting van den bestaanden spoor weg New-YorkChicago. Aldus zou de spoor loopen van New-York naar Alaska en van Wladiwostok naar St. Petersburg, en alleen nog Alaska met Wladiwostok te verbinden zijn. De Behringstraat, die noord west Amerika van noord-oost Azië scheidt, is op haar smalst 72 tot 80 KM. breed. Hier zou de overgang der spoorwegen moeten zijn. Daar de Behringstraat inden langen winter met ijs bedekt is, moet van de gebruikelijke overzetting van de treinen door middel van veren afgezien worden. Nu is het denkbeeld om over de Behring straat een brug te bouwen of liever nog, een tunnel onder de straat te leggen. Zoo zou men van New-York naar iedere hoofd stad van Europa kunnen reizen zonder aan de gevaren van eene Oceaanreis blootgesteld te zijn. Durnof, de luchtreiziger, die in 1870 het eerst het belegerd Parijs in gemeen schap stelde met de buitenwereld, ligt thans op sterven in een armenzaal van een der Parijsche gasthuizen. Ook aan hem is het spreekwoord bewaarheid, dat „ondank is 's werelds loon." Toen hij in September 1870 door de autoriteiten zijn aanbod aangenomen zag en met een bezending brieven en postduiven- opsteeg met zijn ballon „Neptune", ver zekerde men hem, dat hij schitterend be loond zou worden voor zijn moed en toe wijding. Hij volbracht zijn taak maar hij heeft 22 jaren tevergeefs op zijn be looning gewacht. Zelfs ontving hij geen schadevergoeding voor zijn ballon, die na den tocht niet meer te gebruiken was. Het eenige wat hij kreeg was een paar jaren geleden een maandelijksche toelaag, juist groot genoeg om hem voor den hon gerdood te bewaren. Het Engelsche Hoogerhuis heeft, ge lijk te verwachten was, de wet tot schade loosstelling van uit hun hoeve gezette pachters in Ierland, verworpen met 249 tegen 30 stemmen. De Brusselsche politie heeft een goede vangst gedaan. Sedert geruimen tijd werden in verschillende Belgische provinciën, vooral in de nabijheid der Fransche en Neder- landsche grenzen, inbraken gepleegd in villa's ten plattelande, zonder dat men de dieven, die bij voorkeur des nachts werk ten, kon opsporen. Eindelijk is dit nu gelukt. Het bleek, dat deze inbraken gepleegd werden door eene geheel georganiseerde bende, welke haar hoofdzetel had te Biussel in de Rue de la Samaritaine. Nadat het spoor was gevonden, brachten een paar politie-officieren, vergezeld door 50 agenten, onverwacht een bezoek aan deze wijk en namen daar 47 personen in hechtenis. Allen bevonden zich in een huis in de Rue de la Samari tainewaar de leiders hun bijeenkomsten hielden. Toen de agenten het huis binnen drongen, poogden de dieven zich te ver zetten, maar de agenten wisten hen met hun revolvers in bedwang te houden. Eenigen legden terstond eene volledige be kentenis af. Daaruit bleek, dat eene vrouw Gertrude Uylenbroek geheetcn, de geheele di evenonderneming leidde. Zij was het, die de plannen ontwierp en aan elk der leden zijn rol aanwees. De groote Meibeweging in Amerika is reeds weder uit het gezicht. Coxey's ster is getaandde wereld haakt naar verandering; andere tafereelen zijn door de groote kaleidoskoop op het wereldtoo- neel voortgebracht en ook die zijn weder voorbijgetrokken om plaats te maken voor andere. Coxey gaf zijn volgelingen den raad om het legerkamp te Hittsville (Maryland) te verlaten en naar Washington te gaan ten einde daar door de eene of andere wets overtreding te trachten onder dak te komen. Een onedel einde van een goed bedoelde volksbeweging aan welke maar het gebrek kleefde dat zij te lang duurde. In Amerika kan niets winnen dat te langen tijd ver- eischt om het doel te bereiken. Men leeft te haastig om lang te wachten alles moet vlug gaan of 't is verloren. Coxey en Debs zijn verdwenen van het tooneelen het Amerikaansche publiek reikhalst reeds weder in koortsachtige spanning naar nieuwe voortbrengsels van de draaiende rarekiek. Een vrouw te Brooklyn (N. Am.), in den staat New-York heeft dezer dagen haar ontrouwen echtgenoot op de navol gende wijze beet gehad. De man had haar verlaten en de mare doen verspreiden dat hij overleden was. De vrouw ver nam echter al spoedig dat hij nog leefde en in den staat Pennsylvanië woonde. Om hem nu onder de rechtspraak van den staat New-York te lokken plaatste zij oen advertentie in de bladen waarin haar over lijden gemeld werd en rechthebbenden op hare nalatenschap groot 5000 dollar, werden opgeroepen. En zie, haar man kwam er op af. Een politie-agent die op zijn mo gelijke komst loerde, nam hem in arrest en bracht hem, op een afstand door de vrouw gevolgd, in de gevangenis waar hij een rechtszaak wegens moedwillige verlating mag vorwachten. Gevaarlijk ijs. Te Montgomery in Illinois (V.S.) zijn op een openbaar feest 52 personen vergiftigd door het gebruik van roomijs. Een vrouw is gestorven en drie personen bevinden zich nog in groot gevaar. Een origineel huwelijksaanzoek. Een der actrices van „Surrey-theater" te Lon den, miss Nethersole, heeft, natuurlijk uit Amerika, den volgenden brief ontvangen en voor de curiositeit in den foyer van den schouwburg opgehangen „Mejuffrouw. Ik heb uw portret in een courant gezien. Schoon, zeer schoon. Wanneer gij in wer kelijkheid er zoo uitziet, dan wil ik u trouwen. Zulk een meisje, zulk een voor hoofd, zulke oogen, zulk haar al was het ook een pruik - kan niemand weer staan. Daarom bemin ik u. Gij wordt „miss" genoemd. Dus is het mogelijk, dat gij on getrouwd zijt. Bij tooneelspcelsters kan men daarvan nooit zeker zijn. Zijt gij echter toch getrouwd, dan stuur ik u geld om te scheiden. Ik ben een rijk landeige naar te. West-Virginia en stel elke som ter uwer beschikking. Neemt gij mijn voorstel a ui op voorwaarde dat hot portret natuurgetrouw is, dan betaal ik u voor uw moeite eene schadeloosstelling van 50.000 dollars." lg Als een opmerkelijk feit wordt ee meld dat de president der fransche repu. bliek Sadi ('arnot altijd een maliënkolder onder zijn kleederen droeg om beschutte zijn tegen mogelijke aanvallen. dien eenen dag waarop hij vermoord werd had hij ondanks dringend verzoek zijner huisgenooten, van wege de warmte dut ding uitgelaten. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nijkerk op de Veluwe da. P. F. v. d. Nieuwenhuizen te Woudrichem] Bedankt voor Tinnalingen door ds. S. G. Geertsema Beckering te Schoondijke. Ger. Kerken, Aangenomen naar Axel (A) door dhr. A. Doorn cand. te 's Gravenhage. School nieuws. Geslaagd te Breda voor de hoofdacte de heeren H. K. F. du Pre, J. J. v. Doeselaar en A'nelinxen, allen te Hoek, K. de Visser te Vlissingen en N. F. Dikken- berg te Botterdam en te 's Gravenhage voor het Fransch mej. A. Nijland van Mid delburg en de heer M. Jansen te Colijns- plaat, en voor het Duitsch de heer v. Oosten, onderwijzer aan de chr. school te Yerseke. Heinkenszand. Aan den hoofdon derwijzer H. Jongepier, is tegen 1 Septem ber eervol ontslag verleend en is tot waar nemend hoofd benoemd de heer J. van der Weele onderwijzer alhier. Bij bet dezer dagen gehouden admis- sie-examen voor toelating tot de nieuw opgerichte theol. school onder leiding van Ds. van Lingen werden vier adspi- ranten toegelaten en zeven afgewezen. Do toegelatenen zijn de heerenDen Boer, van Scliarendijke,Van der Heijde, vanGouda; Jonkman, van Noordeloos en Schouten, van Woerden. Leestafel. De uitgever R. M. Smits te Middelburg gaf een „welkomstgroet" aan de Koningin nen in het licht ter gelegenheid van hunne komst in Zeeland. Het gedicht telt 8 cou pletten waarvan de 5 eerste kunnen ge zongen worden op de wijs van psalm 91, de 3 laatste op die van het Wien Neerlandsch bloed. Voor uitdeeling op scholen is het zeer gesehiktdoch of nu deze wijzen de meest geschikte zijn voor het doel betwijfelen wij. Een wijze psalm 118 of „Daarjuicht een toon" ware ons vrij wat passender voorgekomen. De portretten onzer Vor stinnen sieren het op oranjepapier gedrukte gedicht dat slechts 3 cents en bij groote getal en belangrijk minder kost. Overzicht verknopingen enz. Donderdag 16 Aug. Middelburg, 1 uur in den tuin Penning- hoek singel bloemen, sierplanten, potten bakken, broeibakken, matten, rhododendroms, coniferen enz. iioes, 10 uur voor het burgerlijk armbe stuur te Goes verpachten in het slot Ostende, door not. Pilaar 22 perceelen bouw- en wei land in Nisse. Inl. dhr. E. v. d. Bosch en de notaris. Vrijdag 17 Aug. Middelburg, 12 uur bij inschrijving af- gekeurde militaire goederen. lerscke, 2 uur in de Oesterbeurs voor erven D. Koster door not. Mulock Houwer een huis en erf 39 cA., Oesterstraat. Vlisslngen, 8 uur, door not. Bosch in de Admiraal de Ruyter, huizen, Clij vei straat, samen 183 cA. Te zien 16 en 17 Aug. van 10-12 en 2—4 uur. Maandag 27 Aug. Bergen op Zoom, in de Draak door not. v. Gruting verpachten 11 uur 18 perc. Yersche Oesterbank en wei de nummers 164, 184, 224, 234, 25a, 254, 26a, 264, 51a, 140, 173, 179, 187, 227a, 229a, 236,247a, 254. En 3 perc. Oosterschelde 262, 263 en 316/. Boekjes a 30 cent bij dhr. J. A. Fokker, Tolen. De pachters der perceelen nos 227<-, 140, 173, 179, 262, 263 en 316a/, waarop oesters liggen, geschat op eene waarde onderschei denlijk f8450, f2520, f3000, f2400, f220, f 180 en f 680, moeten het eerste jaar, be halve den uit te loven vrachtprijs ten kan tore van den secretaris-penningmeester betalen de geschatte waarde van die oesters deze laatste betaling geschiedt bü de gun ning. Aanwijzing op het terrein zal geschie den den 13 Augustus op de perceelen 164, 184, 224, 234, 25a, 254, 26a, 264, 51a, des voormiddags 7 uren, aanvangende op perceel 264. Den 14 Augustus op de perceelen 22U' en 2291, des voormiddags 7 uren, aanvan gende op perceel 227a. Den 15 Augustus op perceel 316d. des voormiddags 7 uren, Den 16 Augustus op de perceelen 187,254- 262 en 263, des voormiddags 8 uren, aam vangende op perceel 263. Den 17 Augustus op de perceelen 140, 173 on 179, des voor middags 8 uren, aanvangende op perc. Ha- Dinsdag 28 Aug. Bergen op Zoom, door not. v. Gruting op terreinen van de Parel, 230000 met broed bezette pannen, 45000 panoesters, tramma- teriëel, telefoongeleiding, enz. 11 uur. Donderdag 30 Aug. Middelburg, 8 uurinde Vergenoeging door not. de Vos het koffiehuis met vergun ning Noordsingel. Van 10-12 en 2-4 uur te zien. Aug. Krahbendijkc, bü Krpger voor dhr. Lenshoek uur verpachten voor 7 jaar 34 H. bouwland. Woensdag 5 Sept. Vlissingen, 7 door not. de Maret Tak Tak in de Oude Vriendschap huizon en er ven Steenenbcer 102 cA. Lange VValstraat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2