Ingezonden Stukken. van den pseu do-baron Von Sternberg, die de dynamiet-aanslagen te Luik pleegde, niet waar is. De Servische regeering verklaart nu, dat te Nisch wel een Pool- sche landlooper is gevat, maar dat deze man niets te maken beeft met de bekende Luiksche misdaden. Dit bericht strookt derhalve met de mededeeling der Belgische justitie, die nu een premie van 10.000 francs heeft uitgeloofd voor de ontdekking van den dader der dynamiet-aanslagen. De anarchist blijft derhalve nog steeds zoek. Een inwoner van Straatsburg heeft dezer dagen een eigenaardige brief kaart ontvangen. Deze was niet uit papier of karton, maar uit boomschors gesneden. Op de buitenzijde was een stuk papier ge plakt, waarop eerst de woorden Postkarte der Amerikanischen Urwaldspost en daar onder het adres waren geschreven.» In de achterzijde waren tal van mededeelingen duidelijk leesbaar met een scherp mes ge sneden. De briefkaart is afgezonden door den schilder G-ronau, die tegenwoordig een voetreis door Canada maakt, en afgegeven aan een postkantoor in Canada, welks naam niet duidelijk leesbaar is. De briefkaart zal aan het postmuseum ten geschenke ge geven worden. Te SlOUgh bij Londen is een dief stal op groote schaal gepleegd in de villa van prinses Soltikoff. De prinses, de weduwe van den bekenden prins Alexis Soltikoff, woonde voorheen te Parijs, maar na den dood van haar echtgenoot vestigde zij zich te Slough. Terwijl de prinses zich met da mes, die haar bezochten, onderhield, klom men een paar dieven, met behulp van een ladder, in haar boudoir en ontvreemdden een gedeelte harer juweelen, die een waarde vertegenwoordigen van f120,000. De waarde van het gestolene bedraagt circa f 40,000. Men is de dieven reeds op het spoor. In Petersburg heeft men volgens de Voss. Zeitung een uitstekend middel tot vermindering der choleraplaag bedacht. Alle tapperyen werden er op Zon- en feestdagen gesloten. Reeds den eersten Zondag had dit zulke gunstige gevolgen, dat de maatregel hoogst waarschijnlijk zal blijven bestaan, ook als het choleragevaar voorbij zal zijn. Vrouwen en kinderen wandelden zeer vergenoegd met echtgenooten en vaders langs de straten het geld, dat anders door het keelgat werd gejaagd, werd nu aan kleederen besteed. Volgens een Russisch blad is dit een zeer aanzienlijk bedrag. Het blad schat de inkomsten van een groote herberg op Zondag op 400 tot 500 roebel en die van de kleinste op 200 tot 350 roebel, terwijl men de dagelijksche inkomsten gerust op 150 roebel kan stellen. Door de sluiting op Zondag alleen winnen de 50,030 ar beiders van een wijk, waar 114 kroegen zijn, alleen de belangrijke som van 17,000 roebel per dag. Al zijn deze cijfers mis schien niet wiskunstig zuiver, zij bewijzen voldoende waarom de beschaving en de welstand der lagere standen in Rusland zoo langzaam vooruitgaan. China en Japan. De keizer van China heeft een manifest uitgevaardigd, waarin hij zijn onderkoningen en den bevelhebber der troepen gelast „de Japansche pestkoppen", zooals Zijne Majesteit zich niet zeer parlementair uitdrukt, „uit hun holen te verdrijven." Al de schuld voor het ontstaan van den oorlog tusschen de beide natiën en voor het bloedvergieten werpt hij op de Japanners, die voor een onrechtvaardige zaak strijden. Met de grootste bedrijvigheid wordt aan de krijgstoerustingen gearbeid in de kei zerlijke tuighuizen wordt dag en nacht ge werkt. De onderkoning Li-Hung-Chang is vol goeden moed. Alle berichten uit China maken melding van de kolossale opgewondenheid die er heerscht. De vreemdelingen keuren het bar- baarsche optreden van de Japanners eenparig af en eischen bescherming van de vlag en de belangt n der vreemde natiën. In Japan heeft het voorloopig succes van de Japansche troepen de geestdrift ten top doen stijgenmen is er verrukt over de overwinning ter zee, en op het voorbeeld van den Mikado draagt de bevolking vrij willig bij in de oorlogskosten, terwijl de krijgskas verder door commissies van koop lieden van de noodige fondsen wordt voor zien. Japan wordt algemeen voor vermoedelijk overwinnaar gehouden dit is opmerkelijk, wanneer men de groote hulpmiddelen van China nagaat, zoowel financieel als nume riek. Indien China zijn geheele macht kon gebruiken, was er geen volk op aarde, dat het tegen het Hemelsche Rijk kon opnemen; het bevat toch een derde der bevolking van de geheele aarde, en bijna geen enkele Chinees kent vrees voor den dood. Maar gelukkig kan China zijn geheele macht niet gebruiken het ontbreekt in zijn gebied aan elk hulpmiddel voor de mobilisatie. Het leger met uitzondering van 40 a 50 dui zend man onder bevel van den bekwamen Li-Hung-Chang, is een ongedisciplineerde troep. De wijze van oorlogvoeren is een zonderling mengsel van Oostersché en Wes- tersche methoden, met de nadeelen van beide De soldaten trekken ten strijde met een geweer en een parasolen daar zij eer geneigd zijn hun geweer weg te weiyen, dan hun parasol, is hun uitrusting niet direct geschikt voor het gevecht. Bovendien is het aantal troepen, dat Korea kan bezetten, beperkt door den ge ringen voorraad levensmiddelen. En dus is et duidelijk, dat de overwinning zal zijn aan 1 e zijde der flinkste natie en niet aan die der talrijkste. De Japaneezen, die somtijds de Franschen van het Oosten worden genoemd, hebben die vergelijking gerechtvaardigd, deor hun leger op Duitsche manier in te richten. Zij bezitten 60000 welgewapende en goed ge oefende troepen een goed bemande trans- portvloot en een aantal moderne oorlogs schepen. Van de Europeanen hebben zij de vestingbouwkunst geleerdbovendien hebben zij eigen arsenalen en kanongie terijen. Van een Koreaansch standpunt zou het beter zijn, dat Japan het schiereiland annexeerde, dan dat het door China ver stikt werd. Inmiddels vernemen wij het volgende Ma een hardnekkig gevecht van vijf uur hebben de Japanneezen op den 29 Juli de Chineesche verschansingen te Tsjannon dicht bij Asan stormenderhand genomen. Van de 2800 Chineezen sneuvelden er 500de Japanneezen verloren 70 man en vijf offi cieren. Veel materieel en kanonnen werden buitgemaakt. De Chineezen vluchtten naar Hongt- sjew. (Hongsjoe). Afloop verkoopingeii, enz. TOLEN. Heden maandag werd door den architect A. Ie Clercq publiek aanbesteed het bouwen van een nieuw woonhuis op het hof Bleijendaal te St. Annaland. Minste inschrijvers J. M. Lammeree en A. Goede mond to Hansweert voor f 3850, en aan dezen is het werk gegund. Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur! Met opname van het onderstaande zult u mij zeer verplichten. 21 Augs a. s. arriveert de Koninklijke trein in de prov. Zeeland de eerste stad waar onze geliefde Vorstinnen voorbij stoomen is Goes. Zoude het niet eerbied waardig zijn, als de hoofden van de ver schillende scholen met de kinderen op het perron plaatsten en het Wiens Neeilands- bloed aanhieven, ieder kind voorzien van een Neêrlands vlaggetje, de jongens bloots hoofds. En wanneer „Euphonia" met zijn waardigen directeur aan 't hoofd de kinderen begeleidde, zoude dat niet indrukwekkend zijn en indien op verzoek aan den heer Stationchef dit toegelaten werdt, en ZEd. koude bewerkstellen dat de Koninklijke trein langzaam het station passeerde dan voorwaar zoude dit eene aangename herin nering blijven bij onze lieve jeugd, als ze onze geliefde Vorstinnen konden aan schouwen, vooral onze dierbare jeugdige koningin WILHELMINA. U dankzeggende, Goes. Hoogachtend J. HUINEMAN. Bede voor een kerk te Calioub in Egypte. Melodie: Uit den grijs-bemosten toren" van Heye. Uit het land der Pyramiden Dringt een roepen tot ons door, Ga diestennne niet teloor, Om daar ginds uw hulp te bieden Geld voor hout, en kalk, en steen Zegt het voort, door Hollan d heen d'Oogst is groot, het graan aan 't rijpen, Maar de maaiers zijn gering! Och dat meenge zendingskring In een volle kas mocht grijpen, En een' steen voor 't nieuwe Huis Neêrlei aan des' Heeren kruis! Ga het werk daar niet verloren: In het land der Halve Maan Dat er meerder boden gaan Om 't verachte er op te sporen, Opdat heel Egypte kniel' Voor den Redder zijner ziel Roept het uit langs Holland's stranden d'Aanvang van 't vervulde "Woord, 'tGeen het „land van Jozef" hoort! Maakt U op. gij trage handen! Opent hart, en beurs, en hand Voor een' tempel in dat land! Uit hot land der Pyramiden Klinkt nog luider thans die stem „'t Is alleen ter eer van Hem, Die U al zijn heil wou bieden; Zegt het voort, door Neêiland heen! Zendt uw gaven, zendt uw beên Amst., 28 Juni 1894. Hulstbos. Naschrift. De vervaardiger van dit lied voegt er den wensch aan toe, dat spoedig en overal deze bede verhoord mag worden. Het is inderdaad slechts eene klei nigheid; als elk geloovig Christen in ons land, na het lezen of hooren lezen van bovenstaand vers, een bedrag van één dubbeltje schonk, zou er eene som gelds bijeenkomen, die waarschijnlijk reeds genoeg was, althans, waarmede iets was aan te vangen. Doe dan ieder in zijn kring, in zijne of hare woonplaats, wat de hand vindt om te doen, en zende men dc verz amelde dubbeltjes per postwissel aan den Penningmeester der „Vereeniging tot uitbreiding van het Evangelie in Egypte11, den heer J. Boersma Dz. te Weesp. Wie weet, of er dan het geld niet is, voor den terugkeer van den heer Spillenaar naar Egypte. Dat zou waarlijk eene ver rassing voor hem en allen zijn. Dat geve de Heere, uit zijne genade, alleen tot zijne eer! H. NB. In Amsterdam is er reeds een aan vang meê gemaakt, en vandaar de e e r s t e steen reeds naar Weesp gezonden (Onze vrienden te Goes en te Biezelinge die gisteren in een der kerkgebouwen den heer Spillenaar zoovele belangrijke mede. deelingen omtrent zijn moeilijken zendings. arbeid te Kalioub, c. s. hoorden doen en de vrienden in het overige gedeelte van Zeeland, die hem nog zullen hooren of hem reeds op het Zuider Zendingsfeest gehoord hebben, noodigen wij vriendelijk uit hunne bijdragen voor boven omschreven doel te willen offeren. De predikanten zullen zich zeker gaarne met de opzending er van willen belasten. Red.) MAItllTBËltlCllTEK AXEL, 4 Aug. 1894. Oude Tarwe 10.—a 0. Nieuwe Tarwe f7.— a 17.50 Rogge f5.75 a f6,—. N.Win- tergerst f7.— a I 7.75. Zomergerst 10.— a fO.-. Haver f6.50 a 7.25. Kook erwten f 0.— a fO.— Voererwten f 6.50 a f7. Paardenboonen f6.75 a f7.— Lijnzaad fOO.— a f 00.—Koolzaad f7,— af 7,50. Alles per 100 K.G. Koolzaad per Heet. Aardappelen f 1.90 per 104 KG.. Rotterdam, 6 Aug. 1891. Rogge 10, Tarwe 20 en Kanariezaad 25 cent lager. Tarwe1 5,— Rogge- 4,50 Wintergerst. - 3,— Zomergerst. - 0,— Chevaliergerst - 5,— Haver (jarige) 2, Paardenboonen -O,— Erwten5,50 Kookerwten 0,— Bruine Boonen 0,— Witte- 0,- Kanariezaad -6,25 Kooizaad- 6.— 6,50 5.25 3.75 0.- 5,75 3,90 0,- 6,25 o- _o,- 7',75 7,10 Cp de VEEMARKT van heden waren aan ge\oerd 000 paarden, 000 magere eu 200 vette runderen, 161 vette kalveren, 0 nuch tere kalveren, 1443 schapen of lammeren 440 varkens, 000 biggen, 1 bokken. De prqzen waren als volgtvette runderen. Ie qual. 76aOO, 2e qual. 70, 3e qual. 64a c. kalveren le qual. f 0,90, 2e qual. f 0,70 a f 0.80 schapen le qual. 55, 2e qual. 50 c. varkens Is qual.k20Vs2o qual. l9Vs3e qual. 18i/s| ct uclit soort 19 a 20 c. Vlasbeuis 000 steen blauw. 900 steen wit. Zeeuwsche EIEREN f3.20 a f3.60 Aardappels. Zeeuwsche jammen fO.— a fO.— Zeeuw sche blauwe fO.— afO. Westl. Zand f3,00 a f3,50. Westlandsche klei f2,50 a f2.60. Kralen f2.10. a f0,00 Geldersche blauwe f 1.90. Muisjes f3, Vuil de Makelaars Cantzluur eu Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP. Onveranderd. PETROLEUM vast Genoteerdf5.80 Ent. UI IthlIiKliMKK STAVI). Van 4-6 Aug. 1894. MIDDELBURG. Ondertrouwd P. O. Krai- vanger jm. 29 j. en, J- M. Nieuwenhufjs jd. 23 i. J. F. van der Maas S. 35 j. en A. Sinke jd. 26 j. BevallenM. Lefevre geb. Sturm d. C. de Jonge geb. Thiel d. Overleden: C. Marirtussen vrouw van A. Niggelie 34 j. M- Boogaard 3 mnd. d. J. Goeman 4 mnd.z, P. IzeboudöVs m. z. I Bellaart H/s mnd. d. GOES, le huw. afic. Petrus Johannes Maria Stieger 24 j. jm. te Goes en Anna Catharina Maria van de Ven 20 j. jd. te Zierikzee. Geboren Pieter "Willem z. v. Hendrik Willem Helling van den Bergen Dirkje de Vreugd. OverledenCarlotta Cornelia d. v. Petrus Franciscus Fagel en Geertruida Bal. Over de maand Juli '94. HEINKENSZAND Gehuwdderi 12, War- moldt Albertinus Baron van der Feltz, 30 j. jm. en Jonkvrouwe Cornelia Boudewina van Citters, 30 j., jd. - 12, Cornelis Kole, 27 j. jm. en Pieternella Wirtz, 20 j., jd. 26, Adrlaan Jozephus den Hollander, 28 j. jm. en Lena van 'tHo31 j. jd. G eboren 24, Wilhelmina Adriana d. v. Willem Nijsse en Johanna van der Maale 31, Janna Cornelia d. v. Jeremias Ht ij- boer en Maria van de Reepe. Overleden: 5, Johanna Vermeulen, 80j. weduwe van Hugo Koens. Levenloos: 31, een zoon van Cornelis Vroonland en Apolonia Everaard. Van 28 Juli 4 Augustus. VLISSINGEN. Ondertrouwd: K. F. N. A. Korff jm. 24 j. met E. J. A. H. Kloeg jd. 20 j. M. W. Voogt jm. 27 j. met B. M. E, Bal jd. 26 j. J F. van der Maas gesch. 35 j. met A. Sinke jd. 26 j. A. Swart jm. 25 j. met G. Cupido id. 26 j. C. A. Happee wedr. 36 j. met C. Linden- bergh jd. 21 j. GetrouwdC. van den Ende Mejjnderts jm. 29 j. met S. A. van der Poel jd. 29 j. BevallenJ. Looisen geb. de Noor er d. P. Klujjf hout geb. Wielemaker d. N. Mudde geb. Nagtegaal d. C. J. Walrave, geb. Visser z. D. van Opbergen geb. Poppe z. J- P. Groenenberg geb. Sinke z. S. M. Adriaansen geb. Jansen z. J. J. Ruitenberg geb. Zietse z. C.S. Kramp geb. Perwez z. W. C. van der Loos geb. Jansen z. (levenl.) OverledenW. van Duure wedr. van E. van den Bovenkamp 86 j. - G. Ketting wedr. van P. J. Busquet 88 j. L. A. de Ridder z. 3 m. J. J. van der Hofstedo man van A. Grootemaat 67 j. C. A- Abrahamse z. 11 j. J. Schejjbéler d. 7 m. Landbouw. Ned. Rundveesfamboek Afd. Zeeland. Wij ontvingen van den Secrataris dezer Afd. het Rapport over de in dit voorjaar gehouden Stierenkeuringen, wat wij natuurlijk niet in zijn geheel kunnen opnemen, doch waaruit wij het volgende aanstippen Kring Kruiningen. a. Keuring te Kruiningen. Van de tweejarige werd de eerste prijs toe gekend, aan den verledenjaarook met den eersten prijs te Kapelle bekroonden donkerzwartbonten stier Jan van Frans van Hoorn te Wemeldinge, wiens horens echter thans langer en zwaarder geworden zijn dan toen verwacht werd. He kop is anders zeer schoon, nek, borst en schouders zijn zeer zwaar, de rug zeer breed en recht. Alleen het kruis is te zeer hellend. Den tweeden prijs kreeg M. Kostense te Krui ningen voor een lichtzwartbonten stier Jacob met sehoonen hollen kopen goed geplaatste ho rens nek, borst en schouders waren zeer zwaar, doch achter de schouders wat ingevallen kruis goed gevormd, huid en staart fijn doch achter stand beter gewensclit. Te Scherpenisse kreeg deze stier in het vorige jaar, toen in bezit van I. Hage Jz. te Westkerke ook den tweeden prijs. Van de éénjarigen kreeg Jolis. Nieuwenhuyse Az. te Kruiningen den eersten prijs met een als Stierkalf uit Noord-Holland ingevoerd dier, thans in het N. R. Stamboek ingeschreven. De kop is wat lang, smal en vrouwelijk met te op waarts staande horens, doch nek, borst en schoft zijn best, het kruis goed gevormd, het achterstel sterk, recht en zeer vierkant, zoodat liet een veel belovende stier is. De tweede prijs werd toegekend aan J. van Nieuwenhuyse te Schore wiens stier wat rams- kop heeft met goede horens, sterken nek, schou ders en rug doch iets te vol kruis. Ook deze stier is zeer aanbevelenswaardig en de concur rentie tusselien de beide laatsten was zeer zwaar. b. Kenring te Krabbendijke. De driejarige grijsbonte stier Karei van C. J. Vermue met eene eervolle vermelding bekroond is een zeer goed ontwikkelde stier met goeden nek, schouders, schoft en rug. Van de tweejarige werd met den eersten prijs bekroond de zwartbonte stier Salvo van Jan Blok Jz. te Rilland, die ook het vorige jaar den eersten prijs verwierf [en geheel aan de toen gegevene beschrijving beantwoordt; een uitne mende stier, waaraan men alleen de horens iets fijner zou wenschen. De tweede prijs werd aan den zwartbonten stier Sim van J. J. Mol te Waarde toegekend deze stier heeft een hollen breeden kop met zeer goeden nelc, schouders en rug met vlak en breed kruis; de staartaanplanting is echter wat zwaar. Onder de eenjarige muntte de vaalbonte stier van Jac. Krijger uit, die bij een goeden kop een zeer sclioonen breeden lichaamsbouw toont en een veel belovend dier is. De tweede prijs der eenjarige werd mede toe gekend aan J. J. Mol te Waarde voor den don kerbonten stier Jacob, terwijl nog een eervolle vermelding werd gegeven aan den roodbonten gekruisten stier Oohen van J. Blok te Rilland, aan een ongclioornden vaalbonten van Gebr. Guljé te Valckenisse en aan een stiertje van J. Kakebeeke te Krabbendijke. Kring Heinlcenszand. a. Keuring te Goes. Aan den zwartbonten driejarigen stier Willem van C. Zuidweg te Wol-eertsdijk, die't vorige jaar te 's H. Arendskerke den eersten prijs won, doch thans niet voor een geldprijs in aanmer king komen kon, werd een eervolle vermelding toegewezendeze stier is een zeer aanbevelens waardig sterk ontwikkeld dier, doch hij vertoon de zich thans wat ingezakt in de lendenen. EenjarigeEerste prijs de zwart bonte stier van G. M. Timmerman te Goes. Bijzonder schoon geteekende stier met beste verhouding tusschen voor- en achterband doch iets plat en lang aangeribd. Tweede prijs de zwartbonte van C. Zuidweg teWoLFERTSDiJK die aan een goeden kop wat te zware horens heeft, flink breed geschouderd is doch kruis kon minder hangend zijn. Eervolle vermelding de licht blauwbonte stier van M. de Bokx die door een zeer fijne oranje gele huid uitmunt doch wat smal van kruis is en Tweede eervolle vermelding de grijsbonte stier van Izük Wagenaar te Kloetinge, diezeergoed ge vormd is doch wat hooge staartaanplanting heeft. B. Keuring te Oudelande. De tweejarige Hans van Wed. J. de Dreu te Driewegen vorig jaar met den eersten prijs werd thans met den tweeden prijs bekroond, om de wat lange en grove horensdit afgerekend is het een zeer schoon gebouwde stier. Den eenjarigen Hector van M. de Dreu te Driewegen werd een tweede prijs toegekend, daar hij wel een sclioonen kop en goede voor hand beeft, doch van achter te smal en te rond is. C. Keuring te Heinkenszand. Van de tweejarige traden de beide[ stieren die het vorige jaar te 's Heerenhoek en te 's Heer Arendskerke de eerste prijzen behaalden, thans met elkander in het strijdperk. De grijsbonte Piet van P. van Stee won het van Ham van Jacob Blok, die in liet schoft achterstond. Beide zijn ecliter zeer schoon gevormde dieren, beide hebben een fijnen kop en fijne horens en zijn zeer breed in borst, schouders en kruis. Een zeer eervolle vermelding werd nog toe gekend aan den zeer melkvormigen stier Castor van M. Boegerd te 's Heer Arendskerke, die wel wat smal is doch een buitengewonen melk- spiegel heeft. Van de eenjarige werd de eerste prijs door den vaalbonten stier Bismarck van J.D. Elen- baas te 's Heer Arendskerke gewonnen, die bij zeer goed gevormd kruis en achterband met zeer goeden melkspiegel wat kort op de voor pooten staat. De zwartbonte Hans van wed. Jacobus Boonman te Heinkenszand kreeg den tweeden prijs was hoewel wat fijn gebouwd, toch best ge- proportionneerd. Kring Walcheren. Keuring te Middelburg. Van de tweejarige stieren werd de eerste prijs toegekend aan J. Polderdijk te Nieuw- en Sint Joosland voor Nioo III een machtig ontwikkel de bijzonder lang gebouwde stier, die ook vorig jaar den eersten prijs won, doch tiians in den rug wol wat afviel. De tweede prijs viel aan Dora's Ma's Arabi van W. H. de Bruin van Melis en Mariekerke ten deel. Sterk gebouwde Stier met buitenge woon diepe, breede borst en diep kossem, fijne huid, best laug kruis en sehoonen vierkanten tand. De kop kon wat. breeder zijn. Van de jarige stieren won Willem van Jacs. Reinierse te Grijpskerke den eersten prijs Zeer schoon gevormde stier met rechten rug, goed kruis, bijzonder langen fijnen staart en zeer goeden roodgelen melkspiegel. Pieter Blok te "VVest-Souburg was tweede met Philips, ook een goed gevormde stier, met zeer fijnen staart en goeden melkspiegel, doch wat te smal en te rond van kruis. Een derde prijs werd toegekend aan Jan van Corn. Reinierse te Middelburg, deze stier heeft wel een goeden kop, doch de horens zijn wat zwaar aan de kroon; borsten schouders zijn goed, docli iets hol daarachter, de melkspiegel is goed. Kring Noord-Beveland. Van de eenjarige stieren werd de eerste prijs behaald door Klaas van H. Leendertse te Kam i-errand, een zeer aanbevelingswaardige goed gebouwde stier, waarop alleen kan aangemerkt worden, dat neus en bijspeneu wit zijn. Wilhelm van A. N. van Langeraad werd twee de. De stier beeft een zeer sehoonen, breeden hol len kop, beste voorhand doch een weinig afhan gend kruis. Eene eervolle vermelding verdient het fijne melkvormig stiertje Jacob van P. Maas te Co lijnsplaat. De derde prijs werd aan den tweejarigen Frans, weder van H. Leendertse toegekend, een zeer aanbevelenswaardige stier, die echter door te grove en te lange horens ontsierd wordt. Eervolle vermeldingen werden nog verleend aan Jan van A. Verhulst en aan Gladstone van G. Moerland aldaar. Van den kring Noord-Beveland, den klein sten onzer 8 kringen moet getuigd worden, dat de stieren alle bijzonder goed waren en dat met het vorige jaar vergeleken aldaar een merkbare vooruitgang te constateren is. Kring Oostburg. Keuring te Oostburg. Te Oostburg won de lichtbonte stier van Corn. Verhage te Zuidzande, die in 1893 den eersten prijs in de klasse der eenjarige won, thans ook dien van de tweejarige: een zeer sehoone flink ontwikkelde stier met sehoonen kop, best aangezette horens, goed schoft, rech ten rug en breed doch alleen iets hellend kruis. Den tweeden prijs verwierf de licht rood bonte gekruiste Jan van Wed. A. Cammaertte Schoon duke, mede een zeer schoon dier met zeldzaam zware en breede borst en schouders, vlak breed schoft eu kruis, doch dit laatste ook iets hellend. Eene eervolle vermelding werd toegekend aan Humboldt van J. A. Stoutjesdijk te Schoondijke, mede een zeer sclioone stier met zeer zwaar voor stel, doch wat kort in het kruis, wat ook wat te smal en te hellend was. Voor den jarigen donkerzwartbonten stier Kees van Cs. Izak Heiboer geen geldprijs meer beschikbaar zijnde, moest deze meteen eervolle vermelding voorlief nemen. Ook deze stier i9 zeer schoon gebouwd, hoewel ook wat hellend in het kruis, doch toont een zeer goeden melk spiegel. j Keuring te Hontenisse. Negen stieren aangeboden. De keuring had plaats in twee afdeelingen, eene voor stieren ouder dan 2 jaren, eene jvoor stieren beneden de 2 jaar. Van de Oudere won de 3jarige Piet van Jaco bus van Mol te Hontenisse den eersten prijs, een sterk gebouwden schoon gevormden stier met langen rechten rug, breede lenden en kruis, doch iets afhangend. Tweede prijs Louis I van J. P. Scheel te Neu zen. Ook deze was schoon gebouwd met goeden vrij rechten rug, breede schoft en lenden, doch iets afhangend. Van de jongere stieren behaalde "Willem Ivan A. G. V. Hombach den eersten prijs. Een zeld zaam schoon geteekende stier met buitenge woon sclioonen lichaamsvorm, zachte fijne huid en uitstekenden melkspiegel. Tweede prijs: Jan van FransKoole te Honte nisse. Goed Jgeeëvenredigde lichaamsbouw met korten tamelijk broeden hals, rechten rug en breede lendenen, doch wat te hangend kruis en te grove horens. Keuring te Ter Neuzen. Slechts vier stieren werden aangeboden. Eerste prijs: Floor van P. de Feijter te Teb Neuzen, sterk gebouwde Zuid Hollandsclie stier, met wat groven kop doch goede borst, schoft, rug, lendenen, kruis en melkspiegel. Tweede prijs: Kees de Feijter te Neuzen, mede een sterk gebouwde Zuid Hol landsclie stier met goeden hals, borst, schoft en rug, doch meer vleeschvormig. Eervolle vermeldingen werden niet uitgereikt. d. Keuring te Axel. De belangstelling in deze gemeente neemt steeds toe en er waren niet minder dan 12 stieren aangeboden. De eerste prijs voor oudere stieren werd niet toegekend, daarentegen twee prijzen uitgereikt aan de volgende dieren t. w. Willem 1 van L. de Peijter Jz. te Axel, Ge kruiste Zuid Hollandsche stier met korten fijnen breeden kop en fijne gladde horens, hals kort en breed met zeer diepe borst, doch schoft kort en wat ingevallen. en Jan van A. Riemens te Axel, Zuid Hol landsche stier van vrouwe lijk uitzicht doch krachtig gebouwd met sterken rug; de hals wat lang en smal. De EEREMEDAILLE werd uitgereikt aan den Zuid Hollandsclien stier J an van Cornelis Janssen van Rozendaal te Axel; een uitmuntend gebouwde stier met zeer zwaren nek en schou ders, diepe borst, zeer sterken rechten rug, uitstekend breed kruis, best gebroekt, met zeer vierkanten stand. Van de jongere eenjarige stieren werden bekroond Leo van L. de Regt te Axel met den eersten prijs, een goed ontwikkelde stier, met korten breeden hals, rechten rug, goed vierkant doch iets hangend kruis. Piet van L. de Feijter Jz. te Axel met den tweeden prijs; krachtige lichaamsbouw doch wat zwaren langen kop, schoft en schouders goed gevormd doch niet groot voor zijn leeftijd. Nog drie jarige stieren verkregen een eervolle vermelding. Kring Zierikzee. Keuring te Zierikzee. Als laatste keuring vermelden wij die te Zierikzee gehouden, die eene der beste was en waar niettegenstaande door de afdeeling tenge- volgevan een gehouden ploegwedstrijd, geen enkele geldprijs kon uitgeloofd worden, toch 13 stieren opkwamen alleen 0111 elkander de eer van een diploma te betwisten. Voor die trouwe opkomst zij hier een woord van welverdiende hulde op zijne plaats voor hen, die zoo bereidwillig aan de roepstem onzer commissarissen gehoor gaven. Het vele gebruik van gekruiste Engelselie Stieren in dien Kring maakte eene indeeling in meerdere categorieën noodzakelijk als zoodanig vermeiden wij deze in de eerste plaats. ENGELSCH GEKRUIST RAS. Aan den driejarigen donkergrijs gespikkeldon Joseph van Job van der Have Czn. teOuwERKERE werd een eersteprijsdiploma toegekend. Deze [stier beantwoordde nog geheel aan vorig jaar van hem gegevene beschrijvir toont een zeer fraai lang gebouwd besten melkspiegel. Van de twee tweejarige, beide gri' kelde Stieren, werd John van P Zonnemaire preferent ver1'' van B. Giljam te Ouwer- Beide zijn zeer scli sehoonen kop en goe bij Jolin echter iel Prins het in de Aan' NEDERI Van de driejarig Stierenvereeniging t mer één uitmunt voorouders waarvo

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3