L l)i3oü\v'™° Gemengde Berichten. Aaard; voorts dat aan de vereeniging Vol harding het gymnastieklokaal voor eenige uren in de week ten gebruike is afgestaan; en dat in het afgeloopen 2e kwartaal eenig hakhout en bouwmateriaal is verkocht aan Okké en Tamse. Ingekomen zijn van Gedeputeerde Sta ten de goedgekeurde rekening der schutterij over93, met een bemerking op die rekening, welke bemerking bereids aan den comman dantder schutterij is overgebracht, Voorts een afdruk van het verslag der provincie. De jaarverslagen van de gemeenten Am sterdam, Breda en Den Haag. Een ver slag van den Inspecteur op den Arbeid en een reclame van Gr. A. Weide tegen zijn aanslag in den H. O. De notulen der vorige verg. door den waarnemenden secretaris, den heer v. Del len voorgelezen, worden goedgekeurd. Thans is aan de orde de benoeming van een gemeente-secretaris. De voorzitter zegt dat uit 19 sollicitanten op de voordracht zijn geplaatst de lieeren jhr. S. M. Reigersberg Versluijs, burge meester van Kloetinge, en A. J. A. Doot- jes, secretaris van de gemeente Arnemuiden. Als stemopnemers fungeeren de lieeren Ochtman en Coenen. Benoemd wordt met 8 stemmen de heer v. Reigersberg Versluijs. Er waren 1 stemmen uitgebracht op den heer J. H. S. de Iloogh te Middelburg. Het le suppl. kohier over den Hoofde- lijken Omslag en dat op de Hondenbelasting ten bedrage van f 1 li worden goedgekeurd. De aanvrage om remissiën van plaatselijke belastingen en schoolgelden aan school E worden toegestaan. Thans komt in behandeling het verzoek van G. Bothy 1, pachter van de visscherij in de haven, om vermindering van pacht, met het oog op de door hem geleden schade, door het sterven van paling na het uitlaten van havenwater. De voorzitter merkt aan dat adressant geweten heeft, dat bedoelde uitlating van havenwater jaarlijks plaats heeftdoch dat B. en W. het billijk achten aan adressant eenigszins de thans geleden schade te ver goeden, en hem eene vermindering der pachtsom met f 10 toe te staan. Artikel 1628 Burgerlijk Wetboek geeft daartoe volkomen recht. De fin. commissie is het hiermede eens. De raad vereenigt zich zonder hoofdelijke stemming met dit voorstel. Ten slotte komt in stemming het verzoek van den heer Fopma te Biezelinge om toe lating van zijne dochter Anna Jannetje Fopma op de Hoogere Burgerschool, daar zij, volgens aanvrager de opleiding aan die inrichting noodig heeft voor de betrekking van apothekeres. Het verzoek wordt met 11 stemmen tegen 1, die van den heer Quist toegestaan. Niets meer te behandelen zijnde, gaat de vergadering uiteen. De meening, dat ambtenaren en offi cieren in Indischen dienst, die met verlof hier te lande verblijven, steeds voor de vermogensbelasting geacht moeten worden in Nederland te wonen, wordt, naar de N. R. Ct. verzekert, door den tegenwoordigen minister van Financiën niet gedeeld. Als zij in Indië een woning hebben aan gehouden of hun gezin achterlaten, kunnen zij in het algemeen evenmin gezegd worden in Nederland te wonen als een vreemdeling, die gedurende het badseizoen op een bad plaats hier te lande vertoeft. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Elburg ds. P. Bokma te Bruinisse. Ger. Kerken. Beroepen te Axel (A) dhr. A. Doorn cand. te 's Hage. Kampen. Voor het candidaatsexamen zijn geslaagd en mitsdien voor de kerken beroepbaar gesteld de heeren Bos, Brouwer, Datema, J. H. Donner Jr., A. Doorn, Drenth Dwarshuis, v. Goor, Groeneveld, Joffers, C. J. Kapteyn, N. G. Kapteijn, Kramer, S. O. Los van Oud Vosmeer, Lug- tigheid, Nawijn, Renting, Roorda, Sme ding, Spoel, Tholen, Verburg, De Vries, Wielinga en Wiersma. RE II TSZAK EN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens1 mishandelingA. P. v. D., 16 j., schip persknecht, Ter Neuzen, tot 1 m., en C. de V., 44 j., werkman, St. Jansteen, en J. v. d. V., 24 j., schipper, Ossenisse, beiden tot 14 d. gev. straf, en J. F. B., 20 j., werkman, St. Jansteen, en P. B., 28 j., hvr. van J. de W., Vlissingen, beiden tot f 10 b. s. 10 d. h. strooperij J. de M., 41 j., arbeider, We- meldinge, tot f 1 b. s. 1 d. h. diefstal: S. J., 35 j., hvr. van J. S., zonder beroep, Aagtekerke, tot 14 d. gev. straf storing der ordehuisvredebreuk en be dreiging van een beambteC. A. de S., 19 j., schipper, Ter Neuzen, tot 14 d. gev. straf en f 5 b. s. 5 d. h. storing der orde en verzetJ. v. d. S., 27 j., werkman, Vlissingen, tot 1 m. gev. -traf en f 3 b. s. 3 d. h.; 'aiisvredebreukE. V., 21 j., landbouwers- C. V., 20 j., landbouwer, M. d. K., 7'O., 25 j., F. O., 21 j., landbou- A 's, de 4 eersten te St. Jan in i, "V te Waterland-Oudeman, ieder 'Oou, d- h-> en ^SÖ (Ier eerbaarheidA. d. V., Vlissingen, thans te Mid delburg in hechtenis, tot 1 j. gev. straf, met mindering van den tijd, in verzekerde bewaring doorgebracht. Allen in de kosten. Vrijgesproken W. G., 35 j., hvr. van J. K., werkvrouw, Koudekerke, beklaagd van vernieling. De zware regens der laatste dagen heb ben aan het graan geen goed gedaan, ook het vlas, dat buitengewoon prachtig te veld stond, heeft daardoor sterk geleden. In de paarden- en duivenboonen is gedurende het warme weder een soort luis verschenen, die de knoppen doodt en daardoor het vormen van peulen belet. Het hooi is voor een deel uitstekend binnengekomen en van puike qualiteit, doch veel bleef nog staan of liggen en werd er daardoor niet beter op. Ook de nawei, die weer van den regen profiteert, belooft veel goeds. De Maatschappij tot bevordering van Landbouw en veeteelt in Zeeland heeft het volgende rondschrijven verzonden. Het is U bekend dat in het begin van dit jaar van wege de Maatschappij tot be vordering van Landbouw en Veeteelt in Zee land onder hare leden op zeer ruime schaal eenige vraagpunten zijn verspreid, betrek king hebbende op de teelt van suikerbeet wortelen in onze provincie. Het doel daarvan was om uit de gegevens op deze wijze bijeenverzameld, te geraken tot bevordering der vraag „of er mogelijk heid zoude bestaan om in Zeeland, of althans voor Zeeland, want de stichting eener fabriek in Noord-Brabant, nabij de grenzen van Zeeland zoude geen bezwaar opleveren -eene beetwortelfabriek op coöperatieven grondslag op te richten." Bij de beantwoording dezer vraagpunten heeft men niet die warme belangstelling ondervonden, waarop het belangrijke onder werp recht hadtoch werd daardoor de wetenschap verkrpgen, dat, bij voldoende medewerking, goede kansen bestaan om het beoogde doel te bereiken. Het Hoofdbestuur van de Maatschappij voornoemd heeft dan ook in de gewone voorjaarsvergadering niet geaarzeld, om het aangevangen onderzoek te doen voortzetten en eene bepaalde Commissie daartoe aange wezen, bestaande uit het Uitvoerende deel van het Hoofdbestuur en de heeren Dr. A. J. Swaving, K. J. A. G. Baron Collot d' Escury en C. J. Hocke Hoogeboom. Deze Commissie vergaderde den 25 Mei jl. en heeft hare bevinding in een tweetal conclusiën nedergelegd- Het oprichten van eene of meer groote fabrieken voor geheel Zeeland is gewenscht. Tot toelichting dezer stelling diene het volgende Uit het onderzoek van het water op ver schillende plaatsen in de provincie is ge bleken, dat binnen de provincie voorzeker op ééne plaats - het kanaal van Terneu- zen naar Gent zeer bruikbaar water te bekomen is, terwijl dit ook het geval is in de provincie Noord-Brabant op eenen afstand, die geen bezwaar oplevert. Uit de verstrekte gegevens heeft men voorts gezien, dat jaarlijks in Zeeland eene uitgestrektheid van minstens 4000 hectaren met beetwortelen wordt bezaaid, dat de opbrengst dooreen genomen kan geschat worden op 30000 kilogram per hectare, terwijl het suikergehalte afwisselt tusschen de 12Va en 13 pet. Eindelijk kan uit de verschillende mede- deelingen worden opgemaakt, dat men vrij algemeen wenscht mede te werken, om tot eene meer billijke verdeeling te komen van de winsten, die de verbouw van suiker beetwortelen oplevert, tnsschen den ver bouwer en den fabrikant. Om dat doel nu te bereiken kan men niet volstaan met de oprichting eener klei nere fabriek te beproeven, welke slechts plaatselijk nut zoude geven, maar moet men trachten te geraken tot de oprichting van eene fabriek op groote schaal, die jaar lijks de opbrengst van 1300 a 1400 hec taren beetwortelen te harer beschikking hebbende, naar de zooeven genoemde ge middelde opbrengst eene hoeveelheid van gemiddeld 40,000,000 kilogram beetwor telen zoude verwerken en de landbouwers in de geheele provincie tot leveranciers zoude hebben, Te rade gaande met de regelen van den wisselbouw zouden dus 6 a 7000 hectaren dienen te worden verbonden. Eerst wanneer de bepaalde toezegging en verbintenis ten opzichte van zoodanige op pervlakte kan worden gerekend, is er kans, dat het kapitaal zal kunnen worden gevon den, benoodigd voor de stichting eener fa briek maar ook niet eerder want al moge meer dan één belangstellende in de provincie, ook zonder die zekerheid voor zijn kapitaal, bereid gevonden worden om eenige fondsen te verschaffen, een kapitaal als hier noodig is, kan niet worden saam- gebracht, dan wanneer een degelijk onder pand kan worden aangeboden. De tweede conclusie, waartoe de Com missie dan ook gekomen is, luidt als volgt „In deverschillende af deelingen der Maat schappij zullen landbouwers en grondeige naars behooren te worden uitgenoodigd om zich te verbinden by eventuëele oprichting eener coöperatieve beetwortel-suikerfabriek gedurende een zeker aantal jaren de ver- eischte hoeveelheid beetwortelen te leveren bij welke verbintenis de minst mogelijke af wijking zal plaats hebben van de bestaande toestanden wat prijs, levering en voorschotten betreft.'1'1 Deze conclusie vereischt, na hetgeen reeds gezegd is, weinig toelichting meer, alleen deze wellicht. De prijs, ten opzichte waarvan geene afwijking van dien, welken thans de fabri kanten geven, wordt voorgesteld wordt natuurlijk in een later vastte stellen even redigheid verhoogd door de uitkeering van het aandeel in de door de fabriek te be halen winst, welke winst thans alleen den fabrikant ten goede komt. Volledigheidshalve ga hierbij de mede- deeling dat één lid der Commissie zich niet konde aansluiten bij de beide genomen con clusiën. Dat lid beaamde wel de wensche- lijkheid van de oprichting eener groote fabriek, maar zoude ook vo n de oprichting van kleine fabrieken, de verlangde gevolgen verwachten, terwijl hij de meening was toegedaan, dat eerst wanneer geregeld was de wijze waarop de eventueel op te richten coöperatieve fabriek zoude worden samen gesteld, de uitnoodIglng tot de verbintenis om beetwortelen te leveren diende te worden gedaan. De opvatting der overige leden der Commisse was echter deze, dat het niet op den weg ligt dezer Commissie een afge werkt plan van eene ceöperatieve suiker fabriek over te leggen zij is alleen belast met het opsporen van middelen om te geraken tot coöperatie bij het stichten van beetwortel-suikerfabriekenzij stelt zich dan ook voor om, wanneer aan de op roeping in deze circulaire op genoegzame wijze is voldaan, eene algemeene vergade ring te beleggen van diegenen, welke zich schriftelijk bereid verklaard hebben om mede te werken tot het stichten eener coöperatieve beetwortel-suikerfabriek voor Zeeuwsche landbouwers. Door deze ver gadering zal eene Commissie moeten worden benoemd, aan welke zal worden opgedragen een afgewerkt voorstel uit te brengen daarna kunnen eerst vaste verbintenissen worden gesloten. Eene opwekking kan hier al zeer be knopt zijn. Het spreekt wel van zelf, dat in dezen stand der zaak van eene vaste verbintenis voor den landbouwer of eigenaar nog geen sprake is, maar nog eens zij herhaald om eenige kans te hebben om het aanzienlijk kapitaal, benoodigd voor de stichting eener fabriek, beschikbaar te krijgen, moet een waarborg worden aangeboden; die waarborg is de levering van eene voldoende hoeveel heid grondstof om door de fabriek te doen bewerkeneerst wanneer vast staat, dat eene voldoende hoeveelheid grondstof zal worden geleverd, treedt de stichting der fabriek op den voorgrond en moeten vaste verbintenissen worden gesloten, welke ver bintenissen dengene, die zich verbindt, in het slechtste geval dat is wanneer de fabriek geene winst behaalt, geen min dere voordeelen geven dan hij thans van den fabrikant bedingt immers het ge bruikelijke voorschot geniet men, en aan denzelfden prijs, dien de fabrikanten stellen, wordt men uitbetaald. Zoodra er winst wordt behaald komt de verbouwer om zijn rechtmatig aandeel bo ven 't geen hij reeds ontving. Het komt er nu op aan, dat men zich verklare óf men al dan niet bereid is mede te werken tot verbetering van een toestand, die algemeene afkeuring vindt. Daarvan kan men thans duidelijk doen blijken, door zich tot samenwerking te laten vinden óf door zich aan te melden bij het be stuur der afdeeling waartoe men behoort óf door zich aan te sluiten bij de pogin gen, die vanwege die afdeeling of door andere belangstellenden zullen worden ge daan om de boven uiteengezette zaak tot stand te brengen. UGed. Staten van Zeeland hebben het jongste besluit van ingelanden van den Olieslagerspolder, waarbij de heer C. le Nobel tot ontvanger-griffier is benoemd, vernietigden bepaald dat binnen drie we ken een nieuwe vergadering van ingelanden moet worden belegd om een nieuwe be noeming te doen. De vernietiging berust op de overweging dat de heer le Nobel met 5 van de 9 stemmen bij herstemming met dhr. J. C. Stern is benoemd en aan die herstemming is deelge nomen o. a. door den heer J. F. Hennequin, bloedverwant in den 3en graad van dhr. Stern en door den heer J. A. Risseeuw als vertegenwoordiger van wed. en erven M. Luteijn Mazure, welke in den len en 2en graad van zwagerschap staan tot den heer le Nobelen op grond van art. 69 van het algemeen reglement voor de pol ders of waterschappen, niet aan de her stemming hadden mogen meedoen. Vlissingen. De heer A. van Hoek, commandeur aan 's Rijkswerf te Amsterdam, is benoemd tot opzichter over het bij de Koninklijke Maatsch.de Schelde in aan bouw zijnde Ramschip „Evertsen" in de plaats van den heer A. de Yries. Vlissingen. Eergisterenavond is de 18jarige dochter van Z., terwijl zij uit de caronssel wilde stappen, waarbij zij in hare rokken verward geraakte, voorover geval len met het gevolg dat zij nog steeds in bedenkelijken toestand verkeert. Een dronken kolendrager te 's Her togenbosch kwam Woensdag in een der straten zijne van hem gescheiden levende vrouw tegen. Hij werd daarover zoo woe dend dat hij haar meteen broodmes te lijf ging en haar daarmede levensgevaarlijke verwondingen in den schouder en den hals toebracht. De vrouw, moeder van verscheidene kinderen, zakte ineen en werd naar het ziekenhuis gebracht, waar haar de ver- eischte geneeskundige hulp werd verleend en haar ook terstond de laatste Sacrementen werden toegediend. De dader is in arrest gesteld. Zierikzee. Heden Vrijdagmorgen is de schildersknecht F. de L. zoodanig van een stelling gevallen, dat men voor zijn leven vreest. Hem werden reeds de) H. Sacrementen der stervenden toegediend. Te Utrecht had Woensdagavond het volgende ongeluk plaats. Een wagen waarin drie personen zaten, raakte op hol. Wat deden nu de drie No. 1 sprong er uit, doch bleef met den voet tusschen de leidsels zitten en kreeg voortdurend het rad tegen het hoofd. Toen hij ten laatste neerviel, reed de wagen hem over de beenen. No. 2 sprong ook, en bekwam vreeselijke hoofdwonden. No. 3 bleef zitten, het hollende paard reed een straat verder een lantarenpaal door midden en stortte neer. De man bleef onge deerd. Frankrijk bezit 'nog een Maximilien de Robespierre, die de teugels voert niet van het hewind, maar van de paarden voor een steenkolenwagen. Het bestaan van dien man een achterneef van den vermaarden omwentelingsheld werd on langs ontdekt, toen hij zich voor de recht bank te Parijs te verantwoorden had wegens een ongeluk, veroorzaakt door zijn onvoor zichtig rijden. Een misdaad van duivelachtige wreed heid is te Berlijn op het laatste oogenblik nog door twee mannen verhinderd kunnen worden. Zaterdagmiddag liepen twee werk lieden door het Frederiksplantsoen, waar zij plotseling kindergeschreeuw hoorden, dat al zwakker en zwakker werd en zoo dof klonk alsof het van onder de aarde voort kwam. Toen zij op het geluid afgingen, kwamen zij in een boschje, waar zij den grond die versch omgewoeld was, licht bewegen zagen. Beide mannen begonnen terstond met de handen te graven en haal den een pasgeboren kind van het vrouwe lijk geslacht te voorschijn, dat nog eenige teekenen van leven gaf. Zij wikkelden het kind in een schootsvel en brachten het naar den naastbij gelegen politiepost. Hoewel het gruwelstuk in een volkrijke buurt gepleegd werd, zijn de daders onge merkt weten te ontkomen. Een wond, die het kind tevens aan het hoofd had, bewees dat een der onmenschen het nog een vuist slag toegebracht had. Vreeselijke nacht. Dezer dagen gin gen drie inwoners van Kotka, Finland, met eene zeilboot op de jacht en de vischvangst in den zeeboezem. Niet verre van Hoch- land legden zij aan bij een klein, onbewoond eiland,waar zij den nacht wilden doorbrengen. De boot werd op den oever gehaald, de korf met voorraad er uit gehaald en nadat men gemoedelijk het avondmaal had geno men strekte men zich op de dekens uit om te slapen. In den loop van den nacht echter kwam de wind op; de zee steegen de golven begonnen reeds de hoogvlakte van het kleine eiland, waar de 3 jagers sliepen, te bespoelen. Zij ontwaakten eerst toen eene golf over hen heensloeg. Ontzet bemerkten zij dat de golven hen reeds ten allen kante omringden en dat de boot door de wassende zee was meegevoerd. Op het eiland stond maar een enkel tenger boompje, dat door de stormen was gespaard gebleven. Zij trokken zich bij dezen hoorn terug, om er zich zoo 't nood deed aan vast te hou den. Het gevaar steeg elk oogenblik. Te drie ure 's morgens rolden de golven reeds menschenhoog over geheel het eiland en de drie jagers werden gedurig met stortbaden overdekt. Gelukkig hadden zij de koord van den voorraadkorf nog bij zich en deze was zoo lang, dat zij zich alle drie aan den boom konden vastbinden, anders waren zij zeker door de golven meêgesleept. De ongelukkigen werden door een toeval gered. Eene visschersboot passeerde toeval lig voorbij het eiland, bemerkte de onge lukkigen en nam ze op. De visschers brachten de geredden aan den oever van waar deze te voet naar Kotka terugkeerden. De nacht, dien zij op het eiland door brachten, was verschrikkelijk. Niet alleen grijnsde de dood hen langs alle kanten aan, maar nog waren zij bezorgd over het lot hunner families te Kotka. Terwijl zij na melijk op het eiland in doodsstrijd ver keerden, werd de hemel eensklaps rood ge kleurd en weldra bemerkten zij in de rich ting van Kotka een reusachtigen vuur gloed. In dienzelfden nacht hod een groote brand geheel het middengedeelte der stad vernield. Oude gebruiken. Engeland, het land van de rechterlijke pruiken, is het land waar allerlei oude zeden en gewoonten het langst blijven tieren. Zoo weten weinig menschen op welk eene ouderwetsche wijze de dienst in den Tower te London nog altijd wordt waargenomen. Dat 's nachts de poorten van den Tower worden gesloten is niet meer dan billijk. De man, die de poort sluit, wordt daarbij vergezeld van een sergeant, een korporaal en twaalf manschappen. Wanneer zij voor bij de schildwachten gaan, roepen deze, elk op zijn beurt „Wie daar?" Waarop de sleutelbewaarder antwoordt „Sleutels „Welke sleutels?" „De sleutels van koningin Victoria „Gaat dan door, sleutels van koningin Victoria luidt nu het antwoord, waarop men verder gaat, om bij een volgende poort dezelfde vertooning te herhalen. Bij de poort komende, moeten de offi cier van de wacht en de wacht zelve naar- buiten treden en de sleutels groeten door het presenteeren van het geweer. De sleutelbewaarder neemt daarop zijn muts of hoed af, en roept eerbiedig„God zegene de sleutels van koningin Victoria!" waarop de gansche wacht antwoordt met een plechtig „Amen En dit gaat zoo eiken dag, jaar in jaar uit. De fransche kamer heeft met 289 tegen 168 stemmen en 64 onthoudingen het wets ontwerp tegen de anarchisten aangenomen. Altijd by eerste lezing. Sternberg is nog niet gevonden. De man dien men er voor hield en in Servië gevangen nam, bleek een landlooper van Poolschen oorsprong te zyn die lang in den Balkan ronddoolde en Gorki heet. Hij is over de grenzen van Servië gezet. Anderen meenen echter dat het Stern, berg wel was. Bij een brand te Lippborg in Duitsch- land heeft ee n slachtersknaap eene moedige daad gedaan. Up de plaats der ramp zag hij hoe eene moeder handenwringend om haar kind riep, dat in het brandende huis was achterge bleven. Snel liet hij zich de inrichting van het huis verklaren, liep naar binnen en na eenige minuten van angstig wachten, lag het geredde kind in de armen der moeder. De redder had nauwelijks het brandende huis verlaten of het stortte geheel in eikander. In den staat Ohio wekt thans een vondst uit de oudste tijden veel belang stelling. Het is namely k aan professor Ed- wa d Erton gelukt in de oude Marsland bij Selma in Clarck Counthy het volledige, nog goed geconserveerde skelet van een masto dont uit te graven. Blijkbaar is het dier in het vroegere moeras verzonken. Dit is de derde van dien aard op die plaats. Het totaal gewicht der beenderen bedraagt 850 kilo. Het geraamte zal in elkander gezet en in het museum der universiteit bewaard worden. Maandag werd de zoon van den her tog van York (de kleinzoon van den prins van Wales) gedoopt. De plechtigheid had plaats ten huize van den hertog van Teek (den vader der hertogin van York). Konin gin Victoria, de Prins en de prinses van Wales, prinses Alice van Hessen en haar verloofde, de Russische kroonprins, de prins en de prinses van Battenberg, de hertog van Cambridge, Lord Salisbury en Lord Rosebery woonden de plechtigheid bij. De doop werd verricht door den aarts bisschop van Canterbury. Koningin Vic toria's achterkleinzoon ontving de namen van Edward Albert Christiaan George Andrew Patrick David. De ontploffing eener stoommachine in een distilleerderij te Saumur, heeft zeven personen zwaar gekwetst en een brand doen ontstaan die, gevoed door een voorraad van 2U0.000 flesschen spiritualiën, het halve gebouw in de asch legde. De schok, door ontploffing te weeg gebracht, was zoo sterk, dat van alle huizen in den omtrek de ven sterruiten sprongen. Een muzikaal tafelservies heeft een aanzienlijke Engelsche dame als bruidsge schenk ontvangen. Ieder bord speelt zoodra het op tatel is neergezet, een vrooly ke melodie. Soepborden een marsch, platte borden drie verschillende stukken, name ly k elke twaalf borden hetzelfde stuk. De dessertbordjes spelen opgewekte melo dieën om de vrooly ke stemming gaan de te houden. Een euvel is echter, dat niet alle borden tegelyk neergezet worden zoodat zij niet gelij k op spelen, maar door elkander, hetgeen het effect wel eenigszins bederft. De toestand in Amerika is nog niet zuiver. Da locomotief van een trein van de Northern Pasificuit het westen komende, is bij Missoula (Montana) door een dynamietpatroon, die op de rails lag, ont redderd. Ook de postwagen werd bescha digd, doch de andere rytuigen, die vol soldaten en reizigers waren, kwamen met den schrik vry. Deze trein was de eerste die sedert 16 dagen uit het westen k wam. De verontwaardiging der werkstakers is groot. Uit Guthrie, (Oklahoma) worden nieuwe onlusten gemeld. Een spoorweg brug is verbrand, een ander door dynamiet vernield. De gouverneur van Illinois en de burgemeester van Chicago hebben tever geefs getracht de Unietroepen te doen af trekken. Generaal Miles meende het oo genblik daarvoor nog niet gekomen. De keizerin van Oostenrijk (Elisabeth) die thans in Trente vertoeft, maakte on langs een uitstapje in de omstreken van Campiglio. Vermoeid zynde, trad zy eene boerenwoning binnen, om wat uit te rus ten. Zy vond de bewoners in hunne zon- dagskleeren, maar in onaangename stemming. Toen de keizerin, die zich niet bekend maakte, naar de reden vroeg, vernam zij, dat een jonggeboren meisje dien dag moest gedoopt worden, maar dat de meter niet kwam, en de plechtigheid dus niet kon doorgaan. De vreemde dame verklaarde zich bereid als meter op te treden, wat de goede lieden aannamen. Zij vroegen haar, hoe het kind moest heeten. Ik heet Elisabeth, zeide de keizerin. Dit werd goedgevonden en de meBSchen gingen met de onbekende meter naar de kerk. De verbazing van den ouden dorpspas toor was groot, toen hij op het doopregis ter de handteekening der meter las, maar hem werd verzocht niets te zeggen. De brave landlieden vernamen eerst den vol genden dag, toen een lakei een geschenk in zilver en suikergoed kwam brengen, wie de meter van hun dochtertje was.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2