r S c li o o I n i e u w s. UeiiK'ngde Berichten. overledene nam In den strijd voor het her stel der Hervormde kerken in Nederl. Indië. Coes. In de raadsvergadering van donderdag 19 Juni, 's avonds 8 uur is na beëediging van mr. de Witt Hamer aan de ordeNotulen, Mededeelingen, In- gek. stukken, Benoeming secretaris, le supp. kohier van den H. O. en van de honden belasting over 1894, Aanvrage om remis sion van plaatselijke belastingen. Verzoek van G. Botbijl om vermindering van pacht. Advertentiën. De oudst bekende courant-advertentie dagteekent van het jaar 1591 en kwam voor in een Duitsch blaadje. In de Hollandsche couranten werden de eerste advertentiën gevonden in de jaren 1633 en 1634. Waren het in den aanvang meest boek- verkoopers die hunne waar aankondigden, in het midden der 18e eeuw werden reeds de meest uiteenloopende maatschaplij ke be langen in advertenties behandeld. Het plaatsen van geboorte-, huwelijks- en doodannonces kwam hier te lande in 1793 in gebruik. De regeering dier dagen zag daarin zulk een gevaar voor vermin dering van 's lands inkomsten door de pos terijen, dat in 1797 een belasting op deze nieuwe soort van advertentiën werd gesteld en 72 jaren stand hield. (Alg. Ned. Fam.-bl.) Goes. De heer (dokter) Coenen lid van den gemeenteraad, heeft in de jongste raadszitting in zijne functie van raadslid- spuitgast-geneesheer verklaard niet te kun nen komen spuiten wijl hij de raadsverga- ring moest bijwonen. Wij waren van meening dat de heer Boenen zijn protest ook wel had kunnen voor zich houden en wat de wethouder de heer Lenshoek hem herinnerde de boete betalen of een remplarant had kun nen stellen. De Gemeentestem merkt dan ook aan „Een raadslid mag ongetwijfeld alleen om eene afdoende roden eene raadsverga dering verzuimen, maar als zoodanige reden is te beschouwen de verplichting, uit krachto eener wettelijke verordening op hem rus tende om elders tegenwoordig te zijn. Bo vendien laat de verordening, krachtens de wet, in c a s u plaatsvervanging en afkoop vrij. „Bedoeld raadslid, tevens geneesheer, bracht do zaak in den Raad ter sprake en verzocht in de betrekkelijke verordening de geneeskundigen van brandweerplicht vrij te stehen. De voorz. beloofde dit verzoek by' het college vanB. en W. aanhangig te maken. „Volgens de jurisprudentie der Regeering mogen vrijstellingen van persoonlijke dien sten zich niet verder uitstrekken dan tot die ambtenaren die, krachtens hun ambt, bij varstoring der openbare orde of bij brand, andere plichten in het openbaar belang te vervullen hebben, welke hen vorhinderen zichvan de gevorderde persoonlijke diensten te kwijten. Zoo werd o. a. ,bjj kon. besl. van 20 Oct. 1883 (S t b 1. no. 145) te vin den in ons no. 1675 vernietigd eene verordening waarbij aan de bekleeders van velerlei betrekkingen, waaronder de genees kundigen en de apothekers, vrijstelling was verleend." Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's Heer Hendrikskinderen ds. C. J. Hontijn te Chaam. Op 1 Juli 1894 bedroeg het aantal vacatures in de Ned. herv. kerk over ons geheele land 357, zijnde 15 minder dan op 1 Jan., en respectievelij k in Gelderland 41, Zuid-Holland 57, Noord-Holland 31, Zeeland 42, Utrecht 17, Friesland 73, Overijsel 21, Groningen 40, Noord-Brabant 19, Limburg 5 en Drente 11 vacatures. Ger. Kerken. Bedankt voor Nieuwdorp door ds. L. Bouma te Ter Neuzen. (Tem. Crt De synode der Holl. Christelijke gerefor meerde kerk in N. Amerika heeft tot hoogleeraar aan de Theologische school te Grandrapids benoemd ds. H. Beuker te Muskegon, vroeger predikant in Nederland achtereenvolgens bij de chr. gereformeerde gemeente te Zwolle, Rotterdam, Giessendam, Harlingen, Amsterdam, daarna in Bruisen (Emwelenkamp) en vervolgens weder in Nederland (Leiden). Aan ds. H. E. Dosker, pred. bij de 3e geref. kerk te Holland, Michigan N. A., is door de Universiteit Rutgers' College te Holland Michigan den graad van doctor in de godgeleerdheid toegekend, honoris causa (eershalve). Als titularis voor den katholiek-ker- kelijken leerstoel aan de universiteit van Amsterdam is door het episcopat be noemd pater J. V. de Groot, schrij ver der „Sun m i apologetica ad mentem S. Thomae Aquinatis" directeur van het St. Domini- cus-college te Nijmegen. Goes. Eerste Toelatingsexamen tot de H. B. S. Toegelaten zijn tot de Voorberei dingsklasse H. K. de Jonge Mulock Houwer, N. C. Lambreehtsen, J. v. Ebbenhorst Tengber- gen, W. Belle, I. Sturm, W. A. Ochtraan, D. M. Verm»t, D. Kooman, en voorwaar delijk C. van Opdorp en B. J. A. van Dam. Tot de le klasse Anna Fopma, Cornelia v. Ebbenhorst Tengbergen, J. Tazelaar, J. C. J. van ithout en voorwaardelijk L. Haringman, fl'jter en J. van den Berge. 'q„„ "Ale 2e klasse Napel en voorwaardelijk A. Wil- "*SUC. van Krieken en L. F. Kake- Middelburg. Na gehouden examen zijn de volgende leerlingen der Rijks hoogere burgerschool alhier bevorderd van de eerste naar de tweede klasse C. J. W. Fagginger Auer, A. W. E. van Baarle, E. A. Baggerman, K. F. W. Be- suijen, A. M. van Boven, A. I. J. de Broe- kert, J. B. Giljam, L. F. Good, J. J. van der Harst, N. A. Knotter, J. E. Loth, C. B. Minderhoud, C. J. Munters, D. B. Bennock, H. G. A. l'lasschaert, L. de Briester, B. J. Robijn en E. H. T. van Borssum Waalkes van de tweede naar de derde klasse A. A. J. Augustijn, W. L. Baart, e. v., G. J. Born, W. L. L. Carol, J. A. M. Ceulen, J. J. Crncq, J. F. Delpij, W. F. F. van Deventer, C. F. J. Dhont, H. C. Gliijsen, B. C. Giljam, M. J. Gilman, J. L. C. Guyot, H. Th. J. Hendrikse, C. van Hoek, A. van de Kamer, F. C. Kist, E. F. Messer, J. B. G. Moorrees, H. Mun ters, J. B. Munters, F. C. Fervoost, M. J. van Bienbroek, J. L. Bisuisse en J. W. Vooren van de derde naar de vierde klasse L. F. Alberts, M. L. Bliek, R. J. Bod- daert, L. E. de Brakke, L. C. Breebaart, e. v., G. J. Cooke Heoring, J. M. M. Dormaar, F. C. J. Govers, M. J. Groene- wegen, W. F. van der Harst, C. van Hee, e. v., A. H. Hildernisse, A. Janse, K. J. de Jong, e. v., J. W. van de Kamer, B. Moolenburgh, J. C. Belle, M. F. Flankeel, D. L. H. van Raalte, J. A. G. Robijn van de vierde naar de vijfde klasse K. J. B. van Beeknm, J. F. B. Blankert, C. J. Boogaert, A. M. Dhont, W. J. de Haas, A. Heijboer, J. M. van Linschoten, J. N. Visser e. v. H. J. Vooren. De uitslag van de overgangsexamens aan het gymnasium alhier is dat bevorderd werden van eerste naar de tweede klasse A. H. Couvée, A. M. Fak Brouwer, mej. B. W. J. Jansen, B. M. de Jonge van Ellemeet, J. M. M. Kakebeeke, Th. J. Koning, H. F. Lantsheer, A. Schippers, J. J. de Waal en R. van Woelderenafgewezen drie van de tweede naar de derde klasse R. Bijlsma, J. C. Broekema, A. J. Fokker, W. L. Ghijsen, C. L. Gratama, C. den Hollander mej. J. N. Japikse, J. la Brand, J. H. Mu lock Houwer, A. J. A. Scholte en T. A. Visser, niet bevorderd 5 van de derde naar de vierde klasse H. de Brauw, A. Dronkers, T. Jonker, A. M. de Liefde, C. M. van Voorst Vader, C. de Waard, W. A. Wasch, R. Th. Winkelman en H. C. Wilkensniet bevorderd twee van de vierde naar de vijfde klasse W. J. Roscam Abbing, J. C. Kielstra, Th. W. Bolet, J. G. (-luist, J. G. Remijnse en W. H. A. Scholte herexamen moet afleg- hen éen; niet bevorderd zijn drie; van de vijfde tot de zesde klasse G. A. Alberts, J. A. Heijse, A. B. Quirijn en B. J. A. van Voorst Vader; herexamen moet afleggen éen; niet bevorderd is éen. M. C. Geslaagd op het examen van wege de vereeniging van Handelszaken „Mercu- rius" te Rotterdam gehouden voor boek houden o. a. dhr. A. Verhage te Goes en voor Hoogduitsche Handelscorrespondentie dhr. Y. de Wolf te Middelburg. (TTïTs FTii k Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Op heden is door den officier van justitie ter griffie der arrondissements-rechtbank te Middelburg hooger beroep aangeteekend tegen het door die rechtbank op den 8 Juli 11. gewezen vonnis, waarbij B. V., burge meester te Grauw, wegens valschheid in geschrifte werd vrijgesproken. Kloetinge. Heden maandagmorgen had de 22 jarige dochter van W., in de Groe, terwijl zij in den boomgaard aan het ker sen trekken was het ongeluk van de ladder te vallen, en kwam met het hoofd zoodanig op den grond terecht dat zij be wusteloos werd opgenomen. Geneeskundige hulp werd verleend door dr. Goemans. De toestand der lijderes is hoogst bedenkelijk. Heinkenszand. Een droevig ongeval had alhier Zondag plaats. Omstreeks 5 uur in den middag kwam het rijtuig waarin Ds. L. Ingelse L. Wz. van Wilhelminadorp zich bevond in gewonen draf aanrijden van 's Heerenhoek alwaar Zijn Eerw. een pre dikbeurt had vervuld. Bij het inrijden van het dorp schrikte het paard zoo hevig door het geblaf van een hond die op het rijtuig toeschoot, dat het paard op hol sloeg en door het breken van een stuurlijn waren alle pogingen van den koetsier om in te houden vruchteloos. Daar Zijn Eerw. zich wilde redden sprong hij onverwijld uit het rijtuig, met het ongelukkig gevolg dat hij een been brak en door een tuimeling het hoofd zoo zwaar kneusde, dat de toestand hoogst zorgelijk is. Z.Eerw. werd terstond door de bewoners der buurt bewusteloos binnengedragen bij dhr. B. de Wilde. Dadelijke hulp werd verleend door dhr. Erkelens alhier, die het echter noodig achtte verdere behandeling in consult met docter Goemans uit Goes te verrichten, die 's avonds half twaalf aan de pastorie der Ned. Herv. Gem., waar de lijder ondertusschen op een draagbaar heen was vervoerd, en met de meeste zorg wordt verpleegd, a nkwam. De koetsier bekwam kleine kwetsuren aan de hand en het paard werd midden in het dorp gevat door A. Meulbroek. De zieke is inmiddels per brancard naar zijne woning vervoerd. Vlissingen. De heer P. Fendtener alhier behaalde den 2en prijs met 458 punten tegen 461 punten len prijs) in den 25 schoots record-schietwedstrijd met geweer en munitie naar keuze, uitgeschreven door de „Vereen, van Nederl. Scherpschutters". Vlissingen. In de Vrijdag gehouden vergadering der algemeenefeestcommissie, die door den Ee re-voorzitter geleid en door nage noeg alle leden bijgewoond werd, bleek dat de heeren Jos. van Raalte en jr. Verkuijl Quakkelaar verklaard hadden bezwaar te moeten maken, om in bedoelde commissie zitting te nemen. Ingevolge het besluit van de vergadering van Donderdagavond werd daarom de commissie van 18 aangevuld met de heeren A. B.rH. Polaken J. Lagaaij. Nu kwam het der commissie wensche- lijk voor om haar ledental uit te breiden en werd met algemeene stemmen besloten de heeren mr. C. Bakker Cz., Directeur v. d. „Zeeland", J. Jansen, Ingenieur Schelde, F. Cochius, Kapitein der Infanterie, P. v. d. Weyde, Hoofdopzichter der Staats spoorwegen, G. L. B. Florschiitz, voorzitter van de werkliedenvereeniging „De Schelde" W. P. Edelman, voorzitter van de R. K. Volksbond en H- van der Poel, voorzitter van de Vlissingsche afdeeling van Patri monium uit te noodigen als lid tot de commissie toe te treden. Daarna werd de heer A. L. A. van Unen op voorstel van den eere-voorzitter bij acclamatie tot algemeen secretaris benoemd. Als algemeen voorzitter werd gekozen de heer W. L. Winckelman en als algemeen penningmeester de heer C. A. Kalbfleisch. Voorts werd besloten dat de algemeene commissie zich zou splitsen in eene commissie voor de versiering, den optocht, de verlichting en vuurwerk, de muziek. In de commissie voor de versiering zul len zitting hebben de heer J. L. Gruber als voorzitter en verder de heeren mr. C. Bakker Cz., J. H. J. Ganderheijden, A. A. A. E. Gewin, H. J. Karei, C. N. J. de Veij Mestdagh, H. van der Poelen P. van der Weijde. De commissie voor dbn optocht bestaat uit den heer F. Delvooije als voorzitter en verder uit de heeren F. J. Blij, W. P. Edelman, G. L. P. Florschiitz, J. G. Geysen en F. J. R. van Schouten. Van de commissie voor de verlichting en het vuurwerk maken deel uit de heer C. Mortier eu verder de heeren J. Jans sen Jz., L. Lagaay, A. H. Polak en F, H. J. Wibtut. In de commissie voor de muziek hebben zitting de heer A. E. Dudok van Heel als voorz. en verder de heeren F. Cochius, C. A. Kalbfleisch, P. de Maret Tak en W. E. Win- kelmag. Deze commissiën zullen nu weldra elk voor zich vergaderen om te bepalen tot hoever hare werkzaamheden zich zullen uitstrekken. Vlissingen. Betrekkelijk de te Vlis singen te houden „deRuijter" tentoonstelling kan het volgende worden medegedeeld. Daar bij de onthulling van het standbeeld in 1841 eene tentoonstelling gehouden werd van voorwerpen, boeken, platen, medailles enz., betrekking hebbende op het leven van M. Az. de Ruijter, vond de commissie van de oudheidskamer het eigenaardig om bij de heronthulling van net beeld te trachten een dergelijke tentoonstelling te organi- seeren, te meer omdat H.H. M.M. de Konin ginnen daardoor in de gelegenheid worden gesteld een overzicht te hebben van voor werpen die hier en daar in particuliere handen bijna nimmer ter bezichtiging zijn. Waarschijnlijk zal deze tentoonstelling, die belangrijk beloofd te worden door de nu reeds toegezegde voorwerpen en door de collectie platen van wijlen den heer VV. van der Os, worden gehouden in een der lokalen van het Raadhuis. De voorwerpen die men tijdelijk voor dit doel wenscht af te staan worden gaarne vóór 1 Aug. a. s. aan het adres „Oudheids kamer te Vlissingen" ingewacht die alle onkosten voor hare rekening neemt. Vlissingen. Onder de onderteeke naren van het procesverbaal der eerste steenlegging aan het voetstuk van het standbeeld van M. Az. de Ruyter, komt nog voor de heer Jos. van Raalte, lid der Permanente commissie van het stand beeld. Kruiningen. Door het onweder dat Zaterdagmiddag alhier woedde, werd een koe van den landbouwer C. Nieuwenhuijse door den bliksem gedood. Nog vier andere daarbij in de wei grazende bleven onge deerd. De schade zal door assurantie worden gedekt. Axel, 14 Juli. Heden morgen werd een geachte boerenfamilie alhier plotseling in diepen rouw gedompeld. Een 28jarigejonge dochter, E. Dekker, was met een nichtje op visite geweest naar 't land van Hulst en met den laatsten trein naar Axel te ruggekomen. Te ongeveer half 10 nam zij afscheid van haar nichtje aan de Axelsche Sassing, van waar zij nog ongeveer een half uur moest gaan om thuis te zijn maar zij is niet thuis gekomen, doch haar ouders maakten zich niet ongerust, daar zij dachten dat zij bij haar familie gebleven zou zijn vanwege het ongunstige weer. Vanmorgen ontmoette de familie het nichtje en vroeg haar wanneer en hoe zij thuis gekomen was, en toen kwam men al spoedig tot de treurige ontdekking, dat de dochter een ongeluk was overkomen. Dadelijk is men daarop aan 't dreggen gegaan in het kanaal, waar langs de weg liep, en weldra vond men haar lijk. Burgemeester en dokter waren spoedig ter plaatse; de laatste kon niet de minste teekenen van gewelddadig heden op hiar bespeuren. Al haar goud werd dp haar gevonden. Men verdiept zich in allerlei gissingen. De verslagenheid der nabestaanden is groot. Axel. Omtrent den diefstal op hethof- steedje onder Axel verneemt men, dat reeds verschillende voorwerpen op het erf terug gevonden zijn. De in verhoor genomen persoon is reeds losgelaten. De heer A. de Vries, commandeur van scheepsbouw der Marine, belast met het dag. toez. op den aanbouw van het bij de Mij. „De Schelde" op stapel staande ramschip Evertsenis benoemd als baas aan 's Rij kswerf te Amsterdam. Middelburg. Een nader onderzoek der historie van den Engelschman, Vrijdag door de Goesclie politie den rechter com missaris ter beschikking gesteld, heeft het vermoeden van mishandeling en berooving, waarvan deze man het slachtoffer zou geweest zijn, bevestigd. Den vermoedelijken dader is men op het spoor. Dat hij te Biezelinge uitgestapt was, blijkt het gevolg van mis leiding te zijn geweest. De Kapellenaar had hem wijsgemaakt, dat hij hier te Rotterdam was. Naar de M. C. verneemt heeft de Engelsch man Zaterdagmorgen ter hoogte van den Abeele getracht zich in -liet kanaal te verdrinken doch werd door de bemanning eener voorbij varende sleepboot gered. De man is boekbinder van beroep, en wordt thans in het gasthuis verpleegd. Zou Tolen het eerste landstadje in Zeeland zijn, dat het licht der toekomst deelachtig wordt? Het is niet onmogelijk. Het gemeentebestuur heeft zich althans tot de maatschappij „Volta" te Rotterdam ge wend om, zoodra het contract met de gas fabriek eindigt, tot een overeenkomst te geraken voor de levering van electrisch licht. Op verschillende plaatsen in Gro ningen vertoont zich dezen zomer weder de gevreesde vlasziekte, als een sprekend bewijs, hoe groot de macht van het kleine is. De brand in het vlas, onder dien naam n.l. staat de bedoelde ziekte bekend, wordt veroorzaakt door een kleine schimmelplant en zoo groot zijn hare verwoestingen, dat van de ergst aangetaste velden slechts wei nig terecht komt. Een Nederlandsch man en vrouw, die ongeveer 16 jaren geleden in Amerika (Californië) met elkander gehuwd zijn, heb ben zich in hunne tegenwoordige woon plaats in Nederland (Zoeterwonde) laten overtrouwen. Zij hadden namelijk bij hun terugkeer in het vaderland, pl. m. vijf jaren geleden, verzuimd hunne huwelijks- acte uit Amerika, volgens art. 139 van het Burgelijk Wetboek, binnen het Ijaar na hunne terugkomst inde huwelijksregisters van de plaats hunner vestiging te laten inschrijven. Het in Amerika gesloten huwe lijk was derhalve volgens de Nederlandsche wet ongeldig en behoorde overtrouwen plaats te hebben. Beiden waren daartoe gezind en 'hadden dus nog geen berouw over hun in Amerika feitelijk begonnen huwelijksleven. Uit Hillegom zijn de eerste sla-en snijboonen van den kouden grond te Amster dam ter markt gebracht. De gevreesde aardappelziekte, die zich voor een drietal weken reeds op en kele velden aardappelen in Groningen begon te vertoonen, heeft zich de laatste dagen, door het afwisselende en broeierige weder, belangrijk uitgebreid, zoodat de vrees bestaat, dat van vele akkers niet veel terecht zal komen. Een levend hek. Het kan soms ge beuren zoo schrijft; het Nederl. Land bouw Weekblad dat men ergens een af sluiting wil maken, maar dat men dit na laat om de kosten, daar een gewoon houten hek nog al veel kost van onderhoud. Welnu, men plante dan een levend hek waarvoor de Cupressus Lawsoniana wordt aanbevolen. Iemand had voor eenige jaren op goeden grond een hek daarvan geplant en is daarover zeer tevreden. Deze Cu pressus groeit snel, laat zich goed snoeien en biedt zomer en winter een aangenaam geheel door de frisch groene kleur. Zulk een afsluiting vereischt dus belang rijk minder onderhoud dan een houten hek dat door regen en wind soms veel te lijden heeft en door een storm tegen den grond geworpen kan worden, terwijl een afsluiting van Cupressen met de jaren steviger en dichter wordt. Men zou het met een klein gedeelte kunnen beproeven. Is de grond echter wat zandachtig en droog, dan neme men in plaats van de Cupressen de Boks- doorn (Lycium), die in schralen grond nog goed groeit. Tijdens het jaarfeest op de weesin richting te Neerbosch, Dondernamiddag, barstte boven het gesticht een geweldig onweder los, dat de gebouwen op hunne grondvesten deed sidderen en de aanwezi gen deed ontstellen. In de weeshuislaan werden door den bliksem een zestal tele- phoonpalen gedeeltelijk tot splinters ge slagen. Yan een postbode, die juist in die laan op weg was, werd door den bliksem de pet van het hoofd en de sigarenpijp uit den mond geslagen, terwijl groote splin ters van een telephoonpaal om hem heen vlogen, zonder hem echter verder te deren. De burgemeester van Haskerland heeft bouwland voor den tijd van 25 jaar in zeer lage huur beschikbaar gesteld voor arbeidersgezinnen. Te Abbekerk is Vrijdag een maaier in het hooiland door een zonnesteek gedood. Vrijdag is te Leiden brand uitge broken in het academiegebouw op de Ruine in het Lokaal in de scheikundige afdeeling. Water en vuur veroorzaakten veel schade aan de toestellen en preparaten van de prof. Franchimont en v. Bemmelen. Tegen motten. Daar misschien nu de warmte aanhoudt, zal deze kleine, gevaar lijke vlinder, die tengevolge van de kou zich in Mei en Juni dit jaar nog weinig heeft laten zien wat drukker in de kamers verschijnen. De kleeren- of pelsmot fladdert vooral bij het aanbreken van den avond rond, om wollen stoffen en pelterijen in de kleerenkasten en opgezette dieren in de natuurwetenschappelijke verzamelingen op te zoeken, om daar hare eieren te leggen, 's Avonds moet men er vooral zorgvuldig op letten en vooral de onbewoonde ka mers met ongebruikte meubels onderzoe ken. Geen der talrijke middelen, die zoo druk aangewezen zijn, is gebleken volko men aan het doel te beantwoorden. Het beste is nog altijd het herhaalde uitklop pen der bedreigde kleedingstukken. Eieren en jonge rupsen worden op deze wijze, vooral ook door herhaaldelijk en flink borstelen, terrechtertijd verwijderd. Sterke geuren zooals die van kamfer, naphtha line, bladen van den noteboom enz. kun nen slechts preventief werken, de vlinders houden er niet van, doch vermijden ze ook niet geheel. Pokken. De huishoudster van een zeeloods te Maassluis, die in het gezin, waarin zij verkeerde, gevaar voor besmet ting door pokken had doen ontstaan, stond voor den kantonrechter te Schiedam te recht. Zij had aan hare vriendin, die aan de pokken lijdende was en wier man, aan die ziekte overleden, werd begraven, dien dag te Rotterdam een bezoek gebracht, hoewel de huisheer haar had verzocht dit tot later uit te stellen. Zelve ongesteld geworden, keerde zij dienzelfden avond naar Maassluis terug en constateerde de arts ook bij haar na een paar dagen de pokken. In het gezin van den loods wer den 6 personen aangetast en overleden drie kinderen aan die ziekte. Wegens het door onvoorzichtigheid doen ontstaan van gevaar van besmetting voor anderen, eischte het Openbaar Ministerie tegen haar eene hech tenis van drie dagen. Cholera. Een geval van Aziatische cholera is geconstateerd te Elsloobeek bij een schipper. Een twijfelachtig geval te Maastricht bij een vleeschhouwer. Wat een minuut waard is. In een minuut doorloopt een zonnestraal, op weg naar de aarde, 11.160.000 mijlen. In een minuut worden over de gansche wereld 80 menschen geboren en sterven er ongeveer evenveel. In een minuut legt een sneltrein een mijl af, een paardentram 200 meter, doet een galoppeerend paard 836 schreden en een mensch 112. Inden- zelfden tijd haalt men 200 ton steenkool en 61 ton anthraciet uit de mijnen. Gisterenmiddag om halfvier verliet de weduwe van den vermoorden president der Fransche republiek het Elysée. Het afscheid bood een grootsch en aandoenlijk schouwspel. Mevrouw Carnot verliet in rouwgewaad haar particuliere vertrekken, aan den arm van haar oudsten zoon, luitenant Carnot en gevolgd door baar beide andere zonen Ernest en Francois. Generaal Borius complimenteerde haar uit naam der or- donans - officieren van haar overleden L fond^ van art. 7 van V o. jlei |temiQ^'r ftan het ]jart gTOnd va" 'öL-f „resideerde op Donder I 1894 in de Folytech lidden 'zijner vrienden, Mevrouw Carnot wilde bedanken maar door de aandoening was het haar onmo gelijk een enkel woord uit te brengen. Zij drukte alle aanwezigen de hand en allen weenden. Vervolgens schreed zij voor de laatste maal aan den arm van haar oudsten zoon door de groote zalen van het Elysée en op den drempel nam zij afscheid van alle officieren en van hun echtgenooten, die een diepe buiging maak ten. üp dat oogenblik sprak niemand een enkel woord. Mevrouw Carnot nam met haar drie zonen plaats in een landauer, die hen naar de Avenue de l' Alma reed, waar de woning geiegen is, die zij voortaan zullen betrekken, en welke reeds door den ver moorden president in gereedheid was gebracht. Mevrouw Casimir Ferier heeft 10.000 frs. bijgedragen voor het fonds tot het stichten van een philanthropische instelling ter nagedachtenis van Carnot. De familie heeft al de kleederen en sieraden, welke de ongelukkige president droeg toen hij door den dolk van Casario werd getroö'en, als kostbare gedenkstuk ken bijeenverzameld. Alleen de hoed was eerst niet te vinden doch deze is ten slotte ook terecht geko men. Het blijkt dat een der geneesheeren, die op dien noodlottigen avond bij het sterfbed van den president was geroepen, later bij vergissing diens hoed had meege nomen de volgende dagen droeg de dok ter een strooien hoed, en zoo bleef de overal gezochte cylinder van den presi dent aan den kapstok hangen. Toen de dokter ten slotte de verwisseling bemerkte haastte hij zich de familie Carnot daarvan in kennis te stellen, en zoo lieeft de his torisch geworden hoed toch zijn plaats ge vonden onder de andere souvenirs, welke de familie met zorg bewaart. Het cijfer 7 en President Carnot. Geboren in 1837toegelaten tot de Bolytechnische school in 1857; verkozen tot Bresident van de Republiek in 1667 bestaan van de Vnviis, door zijn grootvai gij werd op 57jarigen, le - jaar van zijn presidents^ zittende in een rijtuig met daarbinnen en verder e IL lakeien. Dit gebeurde de 7e dag der week) 24 Italiaan genaamd Caseno uister werd hij in het Ban den len dag van de 7 maar wel 7 dagen na zijn dood Landverhuizing naar White Star Line heeft onlt van het vervoer voor tussehe tusscken New-York en Live dollar verlaagd en thans be- njets extra meer in rekenii voor beddegoed. Men verwacht dat de over stoomvaartmaatschappij en genoemde maatschappij zulli De politie te Kirpitis land, heeft dezer dagen een 1 gouverneur bij de kinderen zienlijke dame, gearresteerd, bom van Engelsch fabrika Xog een ander student m naar wie de politie reeds zijn in hechtenis genomei zoek, dat in het geheim pl" heeft bewezen, dat het doe te dooden. Gisteren heeft te New-C plaats gehad, waar 300CH vertegenwoordigd waren, gedaan, dat alle Engelscl hun Schotsche kameraden week zouden ondersteunen. De langzame en moe zilverdollars met de handt heeft den directeur der M phia, Sebastian Hains, op gebracht een werktuig te arbeid automatisch verr proeven vond hij hat wt dezer dagen voor het eeri te New-York werd gebrai Het werktuig bestaat waarin de geldstukken wc Een tandrad leidt deze da welke het geld op eene van ieder 50 dollers afle machine in eene enkele deze openingen in de taf in één minuut 2000 dolls vergissingen mogelijk te De Mygale, eene Florida afkomstig is tege merkwaarpigheden van d< Antwerpen. De pooten, drongen zijn meegereker ongeveer zoo groot als ee bruine donkere huid is z men zou het dier zeker als 't geen spin ware. Bij groote warmte, vei van tijd tot tijd haar net wit dons heeft gewevt 's middags concert in der zij zich naar dat gedeelte waar de tonen het dui zijn. Volgens een Antw feit reeds verscheidene m Over dag bekommert weinig of in '1 geheel ni en insecten, die men in slechts 's nachts gaat zij steek is zeer gevaarlijk mensch. Het uitbreken van zomerpaleis te Brussel, v personeel van het gebou in een afdeeling die het chinekamer verwijderd - wil denken. Donderdag den bevestigd. De namely k een dronken m heeten, die vroeger in hei zaam was geweest, doch v gejaagd was. Hij maak moest daarom worden o] tende welk een goede va de politie hem naar hel daar in zijn zak een fles merk dat alleen in het komen is, voorts eenig i getaRt kopergeld en een den directeur van een a in hem „namens een tr doch Boulanger had hel dreigd werd dat ook z lucht zou vliegen. Ook uit het Scala-thei diefstal weggejaagd gev geheel alleen, op eiger tot de daad te zijn gekt brief in handen van dt politie zag, trachtte hl en, toen de agenten di ren, zich het hoofd te verpletteren. Ken onderzoek ten h van Boulanger bracht eens door het vuur aan den dag, ten bedrage dat in de dakgoot was In den namiddag van hy werd aangehouden, de brutaliteit op de pl; o ran de theater een prat 'ij den directeur van 1 gende dat hij de eersl mi b»and liad zien had gegeven!

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2