Uit de Pers. Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. Het wotdt voor heeren notarissen een kwade tijd. Natuurlijk zijn wij het eens met De Standaard dat een wet van wege den Staat noodig is om te zorgen dat liet be heer van gelden en goederen onzer wedu wen en weezen en lagere ambtenaren geen gevaar loope. Mannen als Tuinenhurg en enkele nota rissen die zoo groot misbruik van vertrou wen pleegden, maken dit noodzakelijk. Maar nu moeten wij de mensehen nog niet zenuwachtiger maken dan zij reeds zijn. I)e dagbladpers doet daaraan mee, door als een loopend vuurtje elk verzinsel te helpen verspreiden dat door don een of anderen nieuwtjesjager aan zijn blad wordt opgezonden. Zoo kan er geen notaris, geen bankier, geen kassier of penningmeester van de eene of andere vereeniging zonder achterlating van nader adres een uitstapje maken, of men leest in de krant Notaris A., bankier B. of thesaurier C. is verdwenen, zonder orde op zijn zaken te hebben gesteld ofvergoelijkend men vreest dat hem een ongeluk is over komen. Andere bladen praten het geval na, en de bedoelde notaris of bankier, die maar eens even voor zaken is uit geweest, is voorloopig zoo niet als een falsaris, dan toch wel als een man voor wien men moet oppassen, bij het krantenlezend publiek ge- teekend. Dezer dagen las men in de kranten dat notaris Lau uit Schiedam weg wasmen vreest dat hem een ongeluk is overkomen. Geen twee dagen daarna, terwijl de kleine pers nog meldt dat hij gezocht wordt, zegt de groote pers dat wij ons maarniet ongerust moeten maken, want dat de man al terecht is. Hij was maar eenige dagen heel gewoon op reis geweest. Zoo wordt door de pers heel goediglijk gespeeld met den goeden naam van acht bare mannen. Naar aanleiding van de openbaar gemaakte stukken in zake de jongste Parlements- ontbinding, schrijft De Standaard onder den titel Het troebele glus: Aan het Kabinet komt dank toe voor de meededeeling der Ontbindings-documenten, terwijl het tevens uit deze documenten blijkt, uit wat hoofde het afgetreden Kabi net geen publicatie behoefde, ja nauwelijks kon voorstellen. Nadat toch eenmaal het Kabinet tegen over de Koningin-Regentesse de positie had ingenomen, dat „met de regeering vóór finale kiesrechtuitbreiding" het vanzelf gestelde probleem was, dat het aanheffen van elke opzettelijke leuze overbodig maakte, zou publiekmaking van het rapport geen doel hebben gehad. Maar ook ten andere was de quaestie der Kieswet ditmaal op zoo précaire wijze vermengd met de houding van den heer v. Tienhoven, dat men óf niets óf alles had moeten publiceeren, en de publicatie van de brieven over de Kabinetsformatie, waarvan aan de Koningin-Regentesse inzage onthouden was, allicht te onkiesch zou zijn geweest. Ongetwijfeld zal de heer Van Tienhoven zich over zijn zonderlinge houding nader hebben te verklaren, zoodra het debat over de stukken in de Eerste Kamer ge opend wordt. Want inderdaad het is bijna ongeloof'elijk dat de Kabinetsformateur de Koningin-Re gentes onkundig zou hebben gelaten van het regeeringsprogram, waarop de formatie was tot stand gekomen. Niet natuurlijk, alsof de Kabinetsforma teur gehouden ware geweest, den brief van den heer Tak in originali over te leggen maar wel mocht de Koningin-Regentes niet onkundig zijn gelaten omtrent den inhoud ervan, en de gestelde en aangenomen conditiën. Hier moet dus óf een misverstand bestaan öf er is door den heer Van Tienhoven een politieke fout begaan, die kwalijk zou te verontschuldigen zijn. Doch ook zoo ontvangen we den indruk, dat de formatie van het Kabinet niet plaats heeft gehad met den ernst die betaamde, en komt ook de brief van den heer Tak hoe geschikt ook voor hst zuivere afbake nen van zijn positie, ons volstrekt onge noegzaam voor, om als Kabinetsprogram te kunnen dienen. In tweëerlei opzicht. Vooreerst in zooverre het voor een Ka binetsprogram niet voldoende was, te con- stateeren, dat men leerplicht, belastingstelsel, gemeentefinanciën, defensie, enz., en dan vooral kiesrechtuitbreiding zoover de grond wet gedoogt, aan de orde stelde, maar omtrent elk dezer punten althans de leidende ge dachte had behooren uit te werken. En ten andere, in zoover het niet aan ging, bij de wetenschap, hoe traag onze politieke molen maalt, zeven groote wetten in zulk een program op te nemen, als stoffe voor bezigheid onderwijl de kieswet werd voorbereid. Op zoo losse schroeven kon geen homo geen-Kabinet staan, en werd te veel afge gaan op blind vertrouwen. Doch, zij dit zoo het zij. Één ding verheffen de stukken boven allen twijfel, dit namelijk, dat de heer Tak zijn positie scherp en duidelijk had afge bakend. Wat hij bij zijn optreden in het Kabinet inschonk, was klare wijn. Een wijn, die te klaarder afstak, bij het troebele glas van den premier. Onder het opschrift „Onze Vrije Univer siteit" schrijft De Nederlander „Wederom hadden er, in de vorige weken, drie .promotiën plaats aan de Vrije Univer siteit, ééne in de letteren en twee in de rechtsgeleerdheid. „Om licht te bevroeden redenen onthouden wij ons van eene beoordeeling van de waarde der proefschriften die aan die promoties zijn voorafgegaanhet oordeel daarover ver- blij ve aan hen, die tegenover die Univer siteit op een ander standpunt staan dan wij dat oordeel vreezen wij geenszins. „Maar een andere opmerking zij ons ge oorloofd. „Vele antirevolutionairen halen nog altijd de schouders op voor die Vrije Universiteit. Zij kunnen haar niet anders dan in verband met de kerkelijke toestanden beschouwen, en keeren haar daarom den rug toe. „Of zij, zelfs op dat standpunt, gelijk hehben alzoo te handelen tegenover het theologisch onderwijs, dat mogen wij in dit blad niet bespreken, hier merken wij alleen op dat een der bedoelde gepromoveerden tevens in de theologie studeert, edoch niet om dienst te gaan doen bij de Gerefor meerde Kerken. „Maar hoe is hunne houding te verde digen tegenover de andere faculteiten De meesten hunner zullen toch wel er van bewust zijn dat de geest des ongeloofs vooral versterkt wordt door den geest die uitgaat van onze openbare universiteiten. Maar zij meenen, dat jongelieden uit christelijke ge zinnen tegen dien geest wel bestand zijn. Wolnu Waar blijven dan nu de vruch ten de bewijzen, dat hunne verwachting gegrond is „Op weinig vruchten kan ook de Vrije Universiteit nog maar wijzen. Maar er is toch iets. De vier rechtsgeleerde doc toren de twee doctoren in de letteren, die sinds hare oprichting aan die instelling stu- deeren, waren telkens in de gelegenheid ook op wetenschappelijk gebied de chris telijke beginselen te stellen tegenover de anderen en die in het openbaar te verdedigen. „Welke juristen en welke litteratoren die aan de openbare universiteit hebben gestudeerd, deden desgelijks En indien zij er mochten zijn, hoe gering is hun aan tal ook dan nog in vergelijking met het aantal dat aan die universiteiten studeert „In vroeger dagen betoogden alle antire volutionairen voortdurend, hoe juist het hooger onderwijs den geest van het lager onderwijs doortrok en bedierfmet citaten uit boeken van ongeloovige professoren was men niet karig. „Thans, nu de doorwerking van dien geest steeds wrangere vruchten voorbrengt en zelfs meer dan een ongeloovige dit vreeselijk verschijnsel opmerkt en met zekeren angst gadeslaat, blijft menig anti revolutionair rustig voortgaan op den ouden weg. Hij verschuilt zich achter zijn tegen zin tegen „den gereformeerden grondslag", maar kan moeilijk ontkennen dat die grond slag dan toch altijd nog heel wat beter is dan die van de openbare universiteiten en zwaar zal het hen vallen aan te toonen, waarom die „grondslag" zoo bedenkelijk is! „Ook de Roomsch-Katholieke kerk pakt ernstig de zaak aan; elders reeds lang; thans ook hier te lande. Doch menig geloovige protestant verlegt er geen hand om!" „De Vrije Universiteit zal den gang der wereldgebeurtenissen niet tegenhoudende afval zal sseeds grooter wordendit we ten wij". „Maar zal, wanneer de ellende komt, de antirevolutionair die lijdelijk van verre bleef s aan, tot zichzelven mogen zeggen: ik ben daaraan onschuldigik deed wat ik konzoodra ik wist wat moest?" 27 Juni '94. VliSSÏngen. In eene heden Woensdag onder voorzitterschap van den heer burge meester gehouden zitting van den gemeen teraad werd, na lezing en goedkeuring der notulen der vorige zitting mededeeling en overlegging gedaan van de ingekomen stuk ken, waarna besloten wordt tot den onder- handsehen verkoop aan M. Harpe van 5.25x 20 M. gemeentegrond, gelegen aan de Ho- beinstraat a f 4,50 de M'., alzoo tot een bedrag van f 472,50 met bijbetaling van f 47.25 voor trottoirkosten. Idem van 19,5 X 17 M. gemeentegrond op het z. g. „Eiland" a f6 de M', alzoo tot een bedrag van f 1989, met bijbetaling van f 175.50 voor trottoirkosten, aan den heer G. L. P. Florschutz voor en namens het bestuur van Vlissing's Bnrgervereenigi ig. Vervolgens wordt goedgekeurd de gewij zigde begrooting voor 1893 van het Bur ger weeshuis tot een bedrag van f 631,25 en de gevraagde vergunning aan den heer M. Laernoes verleend tot het maken van een houten trap achter de beide door hem gebouwde villas, waarna de zitting wordt gesloten. Bij Koninkl. besluit zijn benoemd: tot voorzitter van het bestuur der water- keering van den calamiteusen Vlietepolder W. J. Vader van 's Gravenpoldertot dijkgraaf voor den polder Adriaan P. H. van Lis; in het bestuur van den Nieuwe of Jonge polder van Dreischor tot dijkgraaf K. A. van Langeraad en tot plaatsver vangend dijkgraaf J. M. Klompe Jz.tot plaatsvervangend dijkgraaf voor den polder Kleine Molen P. A. Stallaert; tot gezworen voor het waterschap Poortvliet J. E. van der Slikke; tot gezworen voor den polder Oud-Noord-Beveland M. de Regt Jz. De minister van Oorlog brengt ter kennis, dat geen jongelingen meer tot de pupillenschool zullen worlen toegelaten, en in verband daarmede geene oproeping van aspiranten voor die school meer zal plaats hebben. De Tweede Kamer heeft met 63 tegen 15 stemmen beslist dat de lieer Pyuacker. Hordijk als lid moet worden toegelaten De tegenstemmers bij monde van den heer Kolkman, en de voorstemmers bij monde van den heer v. Kerkwijk hadden eerst hun leedwezen uitgesproken over de ge pleegde onregelmatigheden bij deze ver kiezing. Een stembureau was niet op tijd geopend en 8 briefjes waren onder het tellen zoek geraakt. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. lledankt voor Grijpskerke door N. J. C. Pierson cand. te Zetten. Coes. In de lieden gehouden Class, vergadering hebben de volgende benoemin gen plaats gehad Tot sec. lid van het Prov. Bestuur is benoetnd ds. Hulscher pred. te Colijnsplaat. In het Class. Bestuur zijn herkozen tot Scriba en quaestor ds. G. E. Meloen, tot lid-ouderling en zijn secundus dhr. P. K. van Daalen en dhr. W. Cense gekozen tot lid-pred. ds. M. W. Snoep tot Secun dus van den Scriba en quaestor ds. A. F. C. Pont, en tot secundus van het lid-pred. Snoep, ds. Ingelse. Om terstond op te treden zijn gekozen tot secundus van don scriba en quaestor Ds. Pontvan het lid pred. Drost, ds. Callenbach en tot secundus van den heer A van Damme dhr. J. Rottier van Borssele. Middelburg. In de heden gehouden class, vergadering hebben de volgende be noemingen plaats gehad: als scriba en quaestor ds. Montagne als lid ds. Poort en als primus gecommitteer den ouderling de heer C. M. Dommisse. Als secundus vanden scriba enden quaestor, ds. Poort en als diens secundus ds. Keers. Als sec. gecommitteerden ouderling werd herkozen de heer K. J. H. Wasch. Tot secundus van ds. Frater ds. de Buck; en van ds. Snoep ds. Hijmans. Besloten werd o. a. op voorstel van ds. Talma om de synode te. verzoeken een commissie van] onderzoek te benoemen in zake de diakonale armenzorg. Gerf. Kerken. Aangenomen naar Rotterdam (A) door ds. C. B. Bavinck te Hazerswoude. "ÏÏKC1I I S W lï\. Het gerechtshof te 's Gravenliage heeft bevestigd de vonnissen der Middelburgsche rechtbank inzake: le J. Steenpoorte tegen de weduwe Kole te Krniningen betreffende den verkoop eener hofstede en ten 2e de wed. Kole tegen genoemden Steenpoorte betreffende de ontbinding der pachtover eenkomst. Goes. De commissie voor de De Ruy- ter-Cantate bericht met dauk aan de burgerij die hare pogingen zoo krachtig steunde, dat de netto-opbrengst der uitvoering f 183,80 heeft bedragen, welke som aan de Werkverschaffing zal worden overgedragen. Coes. Vrijdagavond a. s. hoopt het harmoniegezelschap „Euphonia" in de tent van Volksvermaken een volksconcert te ge ven. Het programma luidt als volgt 1. L'Agrément, marsch Canivez. 2. Blanchette, fantaisiestuk Tack. 3. Danse hongroise no 6 Brahms. 4. Fantaisie sur „Les dragons de Villars"Maillart. 5. L'Esponent, ouverture Beichardt. 6. Itaiia, walsGraziani. 7. Fantaisie sur „Les noces de Figaro"Couturier. 8. La fête triomphale Tack. Veere. De heer F. Melchers alhier heeft het voornemen in deze gemeente eene fabriek van gekleurd glas op te rich ten en daarvoor 5056 M* grond van de gemeente in koop aangevraagd. Het groot ste stuk 5000 M* wil de gemeente afstaan voor f700 en het kleinste 56 M' voor f 56, terwijl de heer Melchers tot geen hooger bod wil gaan dan f 500 voor het eerste en f 28 voor het tweede. Thans circuleert hier een adres, houdende verzoek aan het gemeentebestuur om de gronden voor de geboden som aan den heer Melchers af te staan, op grond dat de oprichting der fabriek èn voor de gemeente èn voor de ingezetenen belangrijke voor- deelen belooft. Terneuzen. Bij eene vechtpartij met messen in den nacht van Zondag op Maan dag, in het zoogenaamde Donkerstraatje aan den steenweg in deze gemeente, werd de schippersknecht C, Boogaart van St. Maar- tensdij k, ernstig verwond, daar hij met een mes in de borst en aan den hals werd ge troffen. Hij nasporing van de politie is op vermoeden aangehouden en in voorloopige bewaring gesteld J. Penne, aan den Cats- polderschen dijk alhier woonachtig; hij heeft bekend dat hij de dader van deze aanran ding is. Tem. Crt. Een handelsreiziger uit Zutfen, die gisteren op de tram van Tholen gymnas tische toeren verrichtte aan de koperen ballustraden van het balkon, raakte zijn been tusschen de tram en een telegraafpaal bekneld. Deerlijk gekneusd werd hij weg gereden. De socialisten onder elkander „Van der Goes is een vlegel", zegt Fortuyn. „Troelstra is een opzettelijke leugenaar", beweert De Levita. „Luitjes is erger dan de ergste hourgeois- patroon", zegt zijn eigen volk. „Domela Nieuwenhuis scheldt en raast op ieder die het niet volmaakt met hem eens is. De wijze van bestrijding in Recht voor Allen is walgingwekkend", zegt de Nieuwe T ij d. „Van der Goes c. s. zijn baantjesjagers", leest men in Recht voor Allen. „Van Kol verraadt zijn eigen vrienden", volgens De Levita. Ziedaar een kleine bloemlezing uit de socialistische bladen. N. Sprokkelaar. De persoon, die Zondag in de Nieuwe Kerk te Amsterdam een aanslag op ds. Geselschap pleegde, was niet Van der Zwaan, maar de socialistische colporteur H. \V. K. De Zaaijer, oud 26 jaar, geboren te Groningen, en lijdende aan vervolgings waanzin. Eott. Nieuwsbl. Een eenzaam huismoedertje te Gin- neken (bij Breda), dat gisteren hoorde spreken over den gewelddadigen dood van den president der Fransehe republiek, zeide in volle overtuiging: „Daar gaan ze nu al heen met hun bedrijfsbelasting. Het zal nog zoo erg loopen, dat ze den burgemeester of pastoor met geen rust meer laten Wanneer men de tuinpaden besproeit met een mengsel van 20 deelen kalk en 2 deelenfijn gestampte zwavel, gekookt in 200 deelen water, dan zal men daar geen last hebben van gras of onkruid. V p. Droevig was Woensdag de aanblik der Antwerpsche tentoonstelling. De Fran sehe en de Italiaansche afdeeling waren ge sloten. In de andere afdeelingen waren de uitstallingen overdekt ten teeken van rouw. Des avonds was de tentoonstelling geheel verlaten. Van zijne gewaarwordingen gedurende zijn eerste onderzeesche reis, gaf laatsteen engelsche duiker, die met een ouderen collega in December de juiste ligging van het bij het eiland Mauritius gezonken schip Channon bepalen moest, de volgende meêdeelingen Toen hij na de bezwijmingen, die elke nieuweling ondervindt door den ongewonen druk van de waterkolommen, weer tot be wustzijn kwam, bevond hij zich op eene zandplaat, die zich als wit gebleekt lin nen aan zijne voeten uitstrekte. Massa's reusachtige slakken, wormen die op slangen geleken, omzweefden hem. Zooals bekend is ziet een duikelaar alles meermalen vergroot. Licht en vrij als op de aarde gingen zij een 100 meters op den zeebodem verder, niettegenstaande het zware pak en de zware looden zolen aan de voeten. Uit de met planten bedekte kleine heu velen en dalen schoten groote zwermen zilver- en goudgekleurde visschen op hen toe. Ten slotte ontwaarden zij een groot en donker lichaam en herkenden het als het gezonken schip. Het daglicht drong nog zoo ver in de diepte, dat het scheen alsof men door dik glas heen zag, het was echter licht genoeg om het lek te vinden. Plotseling werd het licht, dat hen om straalde, door eene donkere wolk verduis terd. Onwillekeurig naar boven kijkende, bemerkten zij een groot lichaam, dat zich boven hunne hoofden bewoog. Het hart stond mij stil, verklaart hij, ik zag in den geopenden muil van een reusachtigen haai. Wel scheen het monster veel grooter dan het werkelijk was, maar in alle ge val was de „schrik van den Oceaan" bij ons en bewoog zich langs onze luchtslan- gen en reddingslij nen een nieuwsgieri ge beet en het was met ons gedaan. Zeer langzaam maar zeker kwam het monster nader. Ik hield mij reeds voor verloren, toen do haai op eenige meters afstand voor mij bleef staan, onafgewend ons beschou wende, zooals een kat, die zich opstelt om eene muis te bespringen, terwijl zijn staart kwispelde. In dit vreeselijk oogenblik zwaaide mijn makker met de armen op en neerde haai scheen onthutst en verwijderde zich lang zaam, doch bleef boven ons staan. Vijf minuten lang stonden wij weer onbeweeg lijk en deze korte tijd duurde mij vreese lijk lang, totdat eindelijk de schaduw ver dween. Mijn kameraad en ik gingen nu geheel en al om het wrak rond ik met angstigen tred opdat wij de juiste lig ging van het schip meedeelen konden, en ik was juist weer op mijn verhaal geko men, toen plotseling die vreeselijke scha duw opnieuw boven ons kwam. Een verschrikkeiijke angst beving mij, ik wilde teruggaan, doch daar pakte mij iets aan, ik verweerde mij met alle macht, zoodat van den bodem dikke zandwolken opborrelden eensklaps hoorde ik eene men- schelijke stem tot mij doordringenwees niet bang, gij hebt de reddingslij n uit de hand laten vallenDe haai loert alleen op de lichamen van de matrozen uit het schip. Mijn kameraad stond dicht naast mij toen hij deze woorden sprak en onze hel men raakten elkander, want anders kan men niets verstaan. Wat er toen verder met mij gebeurde weet ik nietik weet slechts, dat ik aan mijn collega hing en uit alle macht schreeuwde Naar boven, naar boven, ik wil naar boven De verschrikkelijke indrukken hadden mij half zinneloos gemaakt en half dood zag ik het zonlicht weer. Thans ben ik een van de bruikbaarste zeeduikers der maatschappij. Van de honderd is er maar éen die voor het vak deugt, en mij is het bij de eerste reis evenzoo gegaan als de overige negen-en-negentig, die bij het na deren van het gevaar het hoofd verliezen. Velen kunnen zelfs de gedachte niet ver dragen door eene groote waterlaag omge ven en alleen door middel van luchtbui zen en reddingslijnen aan de bovenwereld verbonden te zijn. Daarbij komen de ver schrikkingen van den zeebodem. Haaien vallen zelden duikers aan het is alsof het monster schrik heeft voor liet kostuum wanneer hij het echter doet, dan bijt hij' met zijn kolossaal gebit de luchtbuizen en costuum in een oogenblik doormidden De macht der spoorwegmaatschappijen gaat ver in Amerika. Te Chicago reilen de treinen reeds sinds lang over en langs de huizen, doch nu deze hooger gebouwd worden, is het plan bedacht ze door de de huizen heen te brengen. Voor den aan leg van een electrischen luchtspoorweg zal door de eerste verdieping van een achttal huizen een tunnel worden geboord, door welke de trein zal rijden. De weg zal geheel rusten op eigen grondslagen. Te Londen wordt geklaagd over het dreunen en schudden dat de ondergrondsche spoor weg veroorzaakt. Doch wat zullen de gewaarwordingen zijn van de inwoners van Chicago, die aldus de spoortreinen door hun huis krijgen! Vanwege het Russische gezondheidsde partement zijn proeven genomen om uit te maken, in welke mate het stof in spoor wagens besmettend werkt. Daaruit bleek, dat een vierkEng. duim stof uit een coupé eerste kl. 16,(XX) microben bevatte van een 2e kl. coupé 34,000 en van een 3e kl. 78,000. Proeven, verleden jaar in Dnitschland genomen, leverden gelijke uit komst. Fransehe geleerden beweren, dat het eenige middel tegen dezen toestand is, de afdeelingen, zitbanken en vloeren van spoorwagens met bederfwerende stoffen te bekleeden. Eene huldebeloogingEene deputatie van „getrouwe onderdanen uit de provin ciën", kwam onlangs te Belgrado koning Alexander van Servië gelukwenschen met zijn besluit om de oude grondwet te her stellen. De koning hield de „getrouwen" oan het ontbijt. Na het feestmaal kwam men tot de onaangename ontdekking, dat vele gouden lepels en vorken waren verdwenen. De gasten werden door soldaten achtervolgd en het bleek dat zij tot aandenken die voor werpen hadden meegenomen, en toen bleek ook dat de „getrouwen" landloopers waren, die door de policie voor die nationale huldi ging waren gehuurdj Het nieuws van den moord op Carnot heeft dc aandacht afgetrokken van de vree selijke mijnramp in de Albiontnijn, nabij Pontypridd (Engeland.) ZaterJag heeft het monster, dat men grauwvuur noemt, weer honderden slacht offers verslonden. Van do 280 man, die op het oogenblik der ramp in de mijn waren, zijn er slechts een klein deel bovengehaald. Er zijn 140 paarden en 264 personen omgekomen. De lijken zijn vreeselijk verminkt, waar uit de kracht der ontploffing blijkt. Op een gewonen werkdag zouden dc gevolgen nog jammerlijker zijn geweest, aangezien hat mijnpersonoel uit 1500 man bestaat. Maar daar Zaterdag eene halve vacantiedag was, bevonden zich slechts schoonmakers en herstellers, geen eigenlijke mijnwerkers, beneden. Daardoor wordt ook waarschijnlijk, dat er eene onvoorzichtigheid is gepleegd. Nabij het station van de Duitsche stad Grosz Lichtefelde, staat een lantaarnpaal, waarin een musch zijn nest heeft gemaakt. Er is in het glas een opening, waardoor zij binnenkomt. Wanneer 's avonds de pit in de lantaarn aangestoken wordt, blijven het mannetje en het wijfje rustig zitten. Dezer dagen gebeurde het, dat het wijfje zat te broeien op vier eitjes. Er is bevel gegeven om gedurende den broeitijd de lantaarn 's avonds niet aan te steken. Uit Weenen wordt geschreven, dat de familie van den tengevolge van de laatste werkstaking ontslagen arbeider Newald, door een vreeselijk ongeluk is getroffen. De man had, na zijn ontslag, een toevluchtsoord gezocht in een soort hol in eene steengroeve in de nabijheid van Falkenau en de wanden van dit hol met planken gestut. In weer wil van dien voorzichtigheids-maatregel stortte eensklaps des avonds het hol met donderend geraas in. Man, vrouw en twee kinderen van twee en zes jaar wer den onder de puinhoopen begraven. Newald wist, naar buiten te komen en wist ook zijn zwaargekwetste vrouw te redden. De kinderen echter, wier legerstede zich op den achtergrond had bevonden, werden als vreeselijk verminkte lijken gevonden. Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur l De uitslag der verkiezingen heeft het lot van het wetsvoorstel-Tak beslisthet is gevallen omdat het, in de oogen van velen eene verkrachting is van art. 80 der Grond wet. Maar onder hen die zich nu tegen des ministers voorstel verklaaarden, omdat naar hunne meening, de daarin beoogde uit breiding van het kiesrecht de door art. 80 gestelde grenzen overschrijdt, onder ben zijn zeer zeker vurige voorstanders van die zelfde uitbreidingmaar voorstanders die daartoe slechts geraken willen langs den grondwettigen weg, dat is door wijziging van art. 80. Eene aanstaande grondwets herziening acht ik dus niet onwaarschijnlijk. Komt het hieitoe, dan is er meer te dvCU

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2