It E II TSZA li E i\. Gemengde Berichten. Afloop verkoopingen, enz. Kerknieuws. Neil. Herv. Kerk. Beroepen te Grijpskerke de heer N. J. C. Pierson, cand. te Zetten. Bedankt voor Den Haag door ds. C. J. Lammerink te Scheveningen. Geref. Kerken. Tweetal te Nieuwdorp Ds. A. Brummel- kamp te Pnrmerend en ds. L. Bouma te Terneuzen. De rev. dr. C. E. Oggel, sinds 1846, predikant bij een der Holl. gereform. ker ken in N. Amerika, is Donderdag in zijn vaderland teruggekeerd en logeert thans bij zijn broeder den heerD. J. Oggel, bur gemeester van Axel. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens het veroorzaken van den dood door schuld en het verbergen van een lijk met het oog merk om de geboorte te verhelen V. D. K., 21 j., arbeidster, Zuiddorpe, tot G m. gev. het opzettelijk niet voldoen aan eene vor dering, krachtens wettelijk voorschrift ge daan door een ambtenaar met de uitoefening van eenig toezicht belastW. J. N., 35 j., schipper, Krabbendijke, tot f 12 b. s. G d. h., en mishandeling: P. v. Gr., 29 j., arbeider, M. v. Gr., 25 j., en W. A. Jr., 26 j., boerenknechts, Camperland (Wissenkerke), en C. K., 30 j., arbeider, Hansweert (Krniningen), allen tot 7 d. gev. straf en C. v. d. K., 2G j., arbeider, Schore, tot f5 b. s. 5 d. li., en J. E. W., 40 j., land bouwer, Vlake, en P. v. B., 18 j., arbeidster, Wemeldinge, beiden tot f3 b. s. 3 d. h. Allen in de kosten. VrijgesprokenA. W., 32 j., herber gierster, Ovezand, beklaagd van het tappen van sterken drank aan iemand die in ken- lijken staat van dronkenschap verkeert J. F. M., 13 j., leurder, Hansweert (Kruiningen), beklaagd van diefstalJ. L., 35 j., huurkoetsier, Wemeldinge, beklaagd van verzet, en W. d. K., 39 j., landbouwer, Koudekerke, beklaagd van smaad. Bij bevelschrift dier rechtbank van 13 Juni jl. is naar de openbare terechtzitting verwezen F. v. A., oud 49 jaren, bootsman op het Belgische stoomschip VAcenir, wonende te Antwerpen, ter zake dat het aan de onvoor zichtigheid van den beklaagde is te wijten, dat Abraham Scheele op G Februari jl., des namiddags tusschen 1 en 2 uren, terwijl hij op het stoomschip l'Avenirliggende in het kanaal te Ter Neuzen, behulpzaam was bij het lossen van steenkolen, doodelijk is ge troffen door een ijzeren wiel of schijf van het toestel waarmede de mandjes steenkolen naar boven werden geheschen, doordat hij de zoogenaamde „boog", zijnde een touw, dat bevestigd wordt aanden tusschen de fokke- mast en de groote mast gespannen staaldraad waaraan de schijven of wielen hangen en moet dienen om te verhinderen dat de staal draad met de zich daaraan bevestigde wielen of schijven naar beneden kan vallen en tevens om het weerstandvermogen van dien staaldraad te versterken en de wrij ving van den ketting, waarmede die staaldraad aan de groote mast is verbonden en welke ket ting hij wist, althans moest weten,dat hij voor het daarvan te maken gebruik te licht en bovendien niet in gaven toestand was- te verminderen, heeft weggenomen, tengevolge waarvan de staaldraad met de ijzeren wielen of schijven door te breken van genoemden ketting naar beneden is gevallen en Abraham Scheele door den staaldraad, of de ijzeren wiélen zoodanig aan het hoofd is getroffen dat hij eenige oogenblikken daarna is over leden. Goes. De antirevolutionaire kiesver- eeniging „Voor Nederland en Oranje" vergaderde Woensdagavond andermaal tot het stellen van een candidaat voor den gemeenteraad, wegens bedanken van den heer Harinck. De waarn. voorzitter de heer C. Oranje Lz. (de heeren Donner en De Jonge waren afwezig) bestreed het denkbeeld van den heer Den Boer om de verworpen motie van den heer Buijse weder in te dienen. Daarop werd opnieuw een candidaten- lijst opgemaakt. Bij de eerste stemming werden uitgebracht op de heeren J. A. Steketee 11, J. Mulder 10, P. C. van Melle 3. J. P. Boshof, J. Donner en J. Pijke ieder eene stem. Bij de tweede vrije stemming verkregen de heeren J. A. Steketee 1G, J. Mulder 11 stemmen en P. C. van Melle 1 stem, zoodat de heer Steketee gekozen was. Wijl men niet wist, of de heer Steketee een candidatuur zou aannemen, werd, met het oog op een eventueel bedanken en op den korten tijd die nog rest, eene tweede can didaat benoemd. Toen werd de heer J. Mulder gekozen met 20 stemmen. Verder verkregen de heeren P. C. van Melle 7 en J. Pijke 1 stem. De heer Mulder verklaarde zich bereid eene eventueele candidatuur te zullen aan vaarden. De vergadering met gebed door den heer Oranje geopend, werd met dankzegging door ds; Kapteijn gesloten. (Aan dit bericht voegen wij de mededee- ling toe dat de heer Steketee voor de candidatuur heeft bedankt en dus de heer Mulder candidaat der kiesvereeniging is. Voorts dat de verslaggever van Maandag- zitter J. Donner bij het openen der vergade ring van de kiesvereeniging een hartelijk woord wijdde aan de nagedachtenis van wijlen het raadslid den heer v.Asperen Vervenne. Bed). Eerst thans is het een voldongen feit dat te Middelburg tot de oprichting van eene vereeniging „Ons Huis" zal wor den overgegaan. Reeds sedert geruimen tijd was door iemand die veel belang stelt in Toynbee- werk een zeer geschikt huis aangekocht om tot zetel van deze instelling te dienen en deze heeft nu dat perceel, gelegen op een uitstekenden stand en in het midden der stad, op zeer billijke voorwaarden in huur afgestaan. Met October zal het werk aanvangen en binnenkort zal een vergadering gehouden worden tot het vaststellen der statuten en het benoemen van een definitief bestuur. Vlissingen. Heden Vrijdagmorgen is met goed gevolg het standbeeld van De Ruyter het voetstuk was Dinsdag reeds vervoerd op een door zes paarden ge trokken ketelwagen van de Maatschappij „De Schelde" naar den Noordzee-Boulevard gebracht. Dus niet met een lastdrager zooals eerst het plan was. De weg werd genomen van het Ruyterplein over de Bel- lamykade door de beide Noordstraten, enz. tot den Opril van den Boulevard. Men had juist vijf minuten werk om hem daar op de plaats te krijgen, waas.' hij voor taan staan zal. De geheele rit duurde een half uur. Men had een zoo grooten omweg moeten maken, om de bruggen te vermijden. Een der hardsteenen voetstukken is bij het vervoer, toen men reeds eenmaal op de Boulevard was, door midden gebroken. VI issingen. Het Amerikaansch ram- schip Chicagodat Donderdagavond hier werd verwacht, passeerde Vrijdagmorgen met bestemming naar Antwerpen om de republiek der Vereenigde Staten van Noord Amerika aldaar te vertegenwoordigen. Mejuffrouw Anna Buijse, geboren te Zierikzee, gemeente-verloskundige te Eijber- gen (Geld.) is als zoodanig benoemd te Klunciert. Biezelinge. Dondefdag had alhier een droevig voorval plaats. De 15-jarige zoon van den landbouwer T., aan vallende ziekte lijdende, was met een paar knapen wegge gaan naar het land, en kreeg, over een loopplank willende gaan, een toeval, waar door hij in de sloot viel. Zijn kameraden riepen dadelijk hulp in, doch toen hij uit het water gehaald was, kon men slechts den dood constateeren. Hier en daar op Zuid-Beveland klaagt men over den slechten groei der erwten, veroorzaakt door een klein tot nu toe onbekend insect dat bij groote getalen in de erwt zit. Het is te hopen dat de vele regens der laatste dagen dat insect verdreven hebben. Zierikzee. Het 25-jarig bestaan der Gemeente Hoogere Burgerschool alhier de bladen meldden het reeds zal den 3den September feestelijk worden herdacht, in een bijeenkomst van leerlingen en oud leerlingen, zoowel voor alle als voor enkele vakken, ouders der leerlingen, directeur, leeraren en oudleeraren, leden der Commissie van Toezicht op het Middelb. Onderwijs, Concierge, Gemeentebestuur en verdere ge- noodigden. Wij kunnen hierbij melden dat zich een feestcommissie gevormd heeft, bestaande uit de H. H. Jhr. A. C. Roëll, Voorz. der comm. v. toez., VoorzG. M. de Bloeme Secr. dier commissie, G. Kok, Directeur der H. B. School, de Leeren F. F. Leupen cn J. A. de Bruijne Secr., en de oudleerlingen Mr. D. van der Vliet, J. H. Loewer en J. J. C. F. Dikschei. Aan het strand te Scheveningen is een 3 meter lange dooile haai aangespoeld. Te Lonneker heeft zich een jonge vrouw met haar tweejarig dochtertje verdronken. Een 15-jarige broodventer te Heeren veen is bij het passeeren eener brug te water geraakt en verdronken. De oud strijder H. Snijder te Nijmegen, die aan den slag van Waterloo deelnam, is heden 101 jaar geworden. Aan de weduwe van den vermoorden jachtopziener te Vlodrop is door dhr. graaf Schaesberg, in wiens dienst hij was, een levenslang pensioen toe gekend van f400 en vrije woning. In de Blankenstraat te Amsterdam woont eene vrouw van haar man geschei den. Woensdagavond begaf deze laatste zich naar de woning zijner vrouw en vroeg haar of zij weer met hem medeging. Op haar weigerend antwoord loste hij eenige pistoolschoten op haar, de vrouw werd ernstig in den rug en in het aangezicht gekwetst en de moordenaar kreeg een plaatsje in de gevangenis. Twee dronken miliciens met groot verlof van het regiment grenadiers en jagers, zijn na het jaarlijksch onderzoek voor den militie-commissaris te Amsterdam door de politie gearresteerd, wegens het roepen van „weg met de Konngin„leve het soci alisme!". Zij zijn, ter beschikking van den plaatselijken commandant, voorloopig in arrest gesteld. Een middel om natte lucifers goed te doen branden. Als men de lucifer, hoe vochtig ze ook is, een paar malen door de haren strijkt, zal ze zoo goed branden, als de beste. De vochtopslnrpende eigen schappen van 's menschen hoofdhaar doen aanstonds alle vochtdeelen uit de natte luci fer verdwijnen. Een lucifer, die eenigen tijd behoorlijk doorweekt was, en in dien toestand weigerde link. Joen ze een oogenblik met het hoofdhaar in aanraking was geweest. Bedrijfsbelasting! De Haagsche correspondent der Zw. Ct. zegt: „Te beweren dat de aanslagbiljetten voor de bedrijfsbelasting met luchtig hart wor den aanvaard, zou bezijden de waarheid zijn. Nog minder om de aderlating dan om de vragen. „Wat kost je paraplu?") werd tot nntoe al een tamely k onbescheiden vraag geoordeeld, maar nu is het: „Wat kost-i?" „Waar heb je'm gekocht?" „Heb je'm betaald?" „Waarvan?" „Verkoop je ook paraplu's?" Dat zoo'n ontvanger geen kleur krijgt! „Hoe heetje, wat doe je, wat ben je, wat heb je, wat verdien je, wat verdiende je verleden jaar, heb je soms beeren, zoo ja, hoeveel?" enz. enz. „Komaan, er dient geantwoord! Ik zou niet weten hoe zoo'n biljet anders in te richten. Den eersten keer is het wat vreemd, maar dat zal wel wennenIk heb er al vast door geleerd mij te denken in de stemming van een dame, die haar valies met toiletbehoeften voor den douanebeambte uitstalt". Wat een enkele letter al niet doen kan Een oud-gast maakt opmerkzaam op de algemeen gebruikte verkeerde spelling van den naam der apen, die dezer dagen in „Artis" te Amsterdam ten toon gesteld zijn en waardoor een taalkenner een averechtscli denkbeeld krijgt van hetgeen er te zien is. De tentoongestelde dieren lieeten Orang Oetan (boschmensch)Orang Oetang betee- kent: iemand die geld schuldig is. Om deze laatste merkwaardigheid te aanschouwen behoeft men zeker niet naar „Artis" te gaan! Is het tegenwoordige natte weder zeer ongunstig voor den groei der snij- en sla- boonen, erwten en andere boonen, bo vendien verwekt al die regen een groote plaag van slakken voor de veldvruchten. Dezer dagen meende iemand in Wester- Blokker de gedoode slakken nog als mest op zijn akker te kunnen aanwenden, en wierp ze daarom niet meer te water, maar den volgenden dag vond hij een nieuw leger slakken bezig, de gedooden van den vorigen dag te verslinden, zoodat dit scha delijke en vraatzuchtige weekdier ook zijn eigen soort verorbert. -- Aan een landbouwer uit de Purmer werd Maandag in een koffiehuis te Amster dam zijn geld en zijn horloge ontfutseld. Hij merkte het spoedig, vatte post in de straatdeur, riep om de politie, liet niemand uit of in totdat de politie er was, en kreeg zijn eigendom terug. Kellnerinnen van de baan! Naar aanleiding van een in den gemeente raad van Groningen geuiten wensch, dat beter politietoezicht werd gehouden op vreemde meisjes,'die in café's bedienen, zijn de Duitsche kellnerinnen, wier getal daar in den laatsten tijd onrustbarend was toe genomen, door den commissaris van politie gehoord, waarna de meesten over de grenzen zijn gereisd. In tuinen en boomgaarden vallen in de laatste dagen zeer veel vruchten af, vooral kersen en abrikozen. De oorzaak hiervan wordt toegeschreven aan een schim melplant. Wellicht moeten de zeer droge ondergrond en de omstandigheid, dat de vruchtboomen verleden jaar rijk hebben gedragen en door verzuim van tijdige be mesting nu gedeeltelijk zijn uitgeput, mede als oorzaken van dit onaangename ver schijnsel worden genoemd. Kersen De pachters der ;kerseboomgaarden in de Betuwe maken tot nu toe slechte zaken, en zullen waarschijnlijk, nu de pachtsommen zoo hoog zyn, groote verliezen lijden. Door den overvloedigen regen worden de kersen wel groot van stuk, maar vele vruchten barsten en verliezen daardoor veel van de waarde. Hierbij komt, dat de handel op Engeland zoo goed als niets te beduiden heeft; duizenden manden zijn reeds te Rotterdam blijven staan Te Hommerts (Friesland) is een vrouw overleden, die gedurende 17 jaren haar bed niet had verlaten, ofschoon zij niet ziek was. Door haar wederhelft werd. het huiswerk verricht. Te Rijssen zijn Woensdag wanor delijkheden bedreven door de fabrieks arbeiders van de firma Ter Horst Co. Het geschil ontstond over de uitbetaling van arbeidsloon. Een troep arbeiders, geschat op 300, trok in optocht door de plaats, waarbij glasruiten werden ingeworpen bij den burgemeester, den notaris, den directeur van de fabriek en bij een werkbaas. De ongeregeldheden duurden voort tot des nachts 12 uur. Thans is het werk hervat. Een wild varken. De vreedzame Limburgsche gemeente Bergen werd Zondag onverwachts in rep en roer ge bracht. Jan de kleermaker hail namelij k in een der roggevelden een wild varken ont dekt. Buren en vrienden werden bij elkander geroepen en terwijl men zich wapende met revolvers, rieken en dorschvlegels en den buit reeds onderling verdeeld had, haalde Jan een verroeste sabel te voorschijn en trok naast den ouden veldwachter landwaarts in om gezamenlijk het gevreesde ondier te bestrijden. Het roggeveld werd afgezet. Kogels floten door het graan en het mon ster, opgeschrikt door zooveel moed en on versaagdheid, komt eensklaps in den vorm van een fikshond te voorschijn. Algemee- e teleurstellingDe schneidermeester be greep echter, dat het tijd werd zich uit de voeten te maken, want de slagen, die aanvankelijk voor het varken bestemd waren, zouden ten slotte op den rug van den baas zijn neergekomen. De electriciteits-mensch is de nieuwste Araerikaansche buitensporigheid. Door de straten van New-York wandelt sedert eeni gen tijd een ongeveer twee meter hooge menschelijke figuur, die zich door middel van electriciteit beweegt en Engelsche en Italiaansche liedjes zingt. Dit electriciteits- mensch beweegt hoofd, armen en beenen, alsof hij inderdaad levend was. De pop die natuurlijk heel wat bekijks heeft, stamt in lijnrechte linie af van het door Georg Moor uitgevonden stoommensch, dat onder het rooken van een sigaar over straat ging en een wagen trok, waarop allerlei koop waren lagen. Dit was niet meer dan een locomotief, met dat onderscheid, dat het voertuig niet op wielen, maar op beenen liep. In het lichaam was een ketel met gasether geplaatst en daarboven een minia tuur motor van Vj paardekraclit, die het toestel in beweging bracht. Het voertuig, dat door het stoommensch werd getrokken of geduwd, diende het tot steun. De pop liep met een snelheid van 5 tot 8 kilo meter per uur. Het electriciteits-mensch, dat daarentegen 18 kilometer per uur kan afleggen, draagt een rok, witte das en ijzeren laarzen met zolen van zeer sterk leder. Het beweegt armen en beenen met de grootste regelmatigheid en verliest daardoor nimmer liet evenwicht. Onder het zingen beweegt zich de mond, alsof deze werkelijk de tonen voortbracht. De uitvinder schijnt het doel te hebben de groote café's en res taurants van electrische kellners te voor zien. Misschien zullen de Amerikaansclie reclamemannen spoedig op het denkbeeld komen, deze electriciteits-menschen annon- cen voor hun artikelen te laten uitroepen en zal men daar, in plaats van allerlei liedjes, aanbevelingen voor wonderzalf, schoensmeer of likdoornpleister hooren uit bulderen. Volgens de belangrijke statistiek van van Edouard Thurry kost het militarisme van Europa jaarlijks 5 milliard gulden. Frankrijk 18931894 890 millioen, Rusland 1107 millioen, Duitschland 830 millioen, Engeland 832 millioen, Oostenrijk 421 millioen, Italië 355 millioen en de andere Staten samen 326 millioen, dus bijna 5000 millioen in één jaars. Wat kon dat geld toch nuttiger worden besteed Al meermalen is meldig gemaakt van de verbazende honoraria, welke de Brit- sche letterkundigen ontvangen thans gaat men die per woord berekenen. Verscheidene schrijvers hebben voor kleine novellen 12 pond sterling per duizend woorden geëischt en, alsof dit nog niet genoeg was, is de drukkersfirma Speaight aangesproken om een schadevergoeding van 1000 pond ster ling door Jerome Klapka Jerome, wegens het slordig en onnauwkeurig drukken van een tijdschrift, dat onder diens redactie staat. De rechtbank kende Jerome een farthing (lVé cent) toe Te Pontarlier, in het Fransche departement Doubs, is sneeuw gevallen. En oolc te Bonneville in Savoye heeft het ge sneeuwd. De temperatuur is daar zóo laag, dat de oogst groot gevaar loopt te mis lukken! De Belgische kamer van afgevaardig den is uiteengegaan, dewijl de liberale kamerleden en de clerieale kamerleden voor Antwerpen verklaard hadden de zittingen niet meer te zullen bijwonen. Zooals men weet, liep den 12 Juni jl. het zittingsmandaat van de helft der ka merleden ten einde. Wegens de grondwets herziening in zake kiesrechtuitbreiding waren de werkzaamheden vertraagd. Het aantal kiezers voor de Kamer en den Senaat wordt dit jaar vertienvoudigd en nu is erbij de liberalen eenige hoop dat dan de cleri eale meerderheid minderheid wordt. Van daar het plan om geen ingrijpende voor stellen met dit Kabinet meer te behandelen. De pest te Hongkong. Eene dépêche uit Hongkong meldt, dat gisteren 86 perso nen aan de pest zijn overleden. Negen Engelsche soldaten zijn aangetast. De Chi- neezen verlaten bij voortduring de stad de meeaten gaan naar Canton. Een Chi- neesche kanonneerboot is behulpzaam in het vervoeren der zieken naar de Chineesche kust. Te Uniontown in Pennsylvanië zijn de werkstakers weer slaags geweest met de politie-agenten. Er werd en for meel gevecht geleverd, waarbij de agenten de overhand behielden. De mijnwerkers moesten, met achterlating van eenige doo- den, den terugtocht aannemen. Te Carbon Hill in Alabama lieten de werkstakers een spoorwegbrug door dynamiet in de lucht springen. Het verkeer op den Central llailroad moest dientengevolge gestaakt worden. MIDDELBURG. Heden Vrijdag werd aan het Gebouw van het Prov. Best. aan besteedhet leveren en storten van steen en het herstellen van werken tot verdedi ging van den kop van de Westnol der aanleg- en losplaats voor visschers in den Brakman by de Isabellasluis (Raming f 1000). Inschrijvers A. Tholens Dz. Terneuzen f939 on J. de Bree Fz. id. f893- Gegund aanden aagste. MIDDELBURG. Donderdag werd door notaris de Vos publiek geveild3 perceelen wci'and aan St. Janskerkewog, Zoutelande, s.jnen 3 buut. 70 aren en 40 centiaren. In massa verkocht voor f8750 aan dhr. C Koppejan te Zoutelande. lUJilUeiltïiMKK S1WJ) Van 14—15 Juni 1894. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A.V. Pet. tersson jm. 27 j. en C. M. Schou jd. 21 j. J. H. van de Kreke jm. 34 j. en M. L O. de Vos jd. 24 j. - J. L. Vroome jm. 24 j. en C. Ph. Buiterijs jd. 28 j. - q, van Ballegojen jm. 22 j. en P. C de Pag- ter jd. 22 j. - A. Dekker jm. 27 en J, Maas jd. 24 j. Getrouwd W. Brombacher jm. 34 j. en J. W. Kuijper jd. 28 j. Bevallen: J. Kotvis geb. Versprille z. - M. de Bukviel geb. Petiet d. GOES. Ondertrouwd: Jacobus Cornelia Krahmer 24 j. jm. te Vlissingen en Maria Schneider 27 j. jd. te Goes onlangs te Vlissingen. GeborenAdriaan z. v. Jan Vermeule en Antje de Vos. Marianne d. v. Marinus Le Conté overleden en Johanna Sffiijjver MaRKTBKRICHTEN. VLISSINGEN, 15 Juni 1894 Boter f 1.10 a f 1.20 de kilo. Eieren f3.40 a I 3.60 per 104 stuks. MIDDELBURG, 14 Juni '94. Even als voorgaande week was de aan voer uit Walcheren weder klein en bestond uit niets dan tarwe die tot hooger pry's en wel van 15.90 a f6.— werd gekocht. Mes ting Ewten tot f 6.— aangeboden. Van andere artikelen was niets ter veil. Versche boter fl,05 a f 1.15 p.kilo. Eieren f3.10 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 14 Juni 1894. BOTER. Hoogste koers f 0.50 a fO.-. laagste koers f 0.45 per 5 ons. Kipeieren; hoogste koers f 0.8272 a fO. - laagste koers f 0 52'/s per 25 stuks. Eendeieren hoogste koers f 1.— laagste koers f 0,75 de 25 stuk. OESTERBEURS. Ierseke, 15 Juni '94. Verkocht nieuw aangegroeid afsteekt el gulden tot rijksdaalder f5.50 Ost'izicit erko >pingeii enz. Dinsdag 19 Juni. Oocs, S uur, by Hartman door not. Pilaar, zwarte bessen, van 18500 struiken in Nissestello. Voor L. Korstanje 7 stukjes erwten, groot 10293 cA. in Goesche polder. En 12392 cA. hooigras in Groenenweg. En voor J. de Jager, 3 stukken roode klaver in Eversdyk. Woensdag 20 Juni. Middelburg, ook Dinsdag 9 uur, Notaris huis, spiegels, manufacturen, dames- en kindermantels. Inl. de Groot en Hondius. Wolfertsdijk, 10 uur, by Jonker, door not. Pilaar, verpachten voor 7 jaar 10 stukken bouwland voor wed. A. Koeman; en ver- koope i 13734 cA. koolzaad voor wed. Koeman en 2 perc. hooigras en 6 stukken roode klaver in Zuidvlietpolder voor D- Remynso, 's Gravenpolder, 12 uur by Op 'tHot 2 pluimbedden, 1 ledikant, linnenkastje, 2 kleerkisten, spekkist met spek, kruiwagen, graanzakken, arbeidersgereedschap enz.door not. Paardekooper Overman. Donderdag 21 Juni. Ierseke, 1 uur by Klaassen door not. Prins, het ambachtsheerlyk jachtrecht in de gemeente Yerseke, groot 1059 Hectaren. kwademlamme, 10 uur by erven Timmerman door not. Houwer voor erven Boonman, een huis, schuur, erf en bouwl. 1 H. 28 A. in Nieuw Vreelandpolder. Eu 5 perc. rogge, aardappels en suikerpeen. Vrijdag 22 Juni. Biggekerke, Gemeentehuis, door not. Huvers, 10 uur een hofstede van wed. J. Harpe met bouw- en weiland, enz-, 4 H. 74 A. 10 cA. En veldvruchten. Zoutelande, door not. Tak, 10 uur, by J. Kleinepior, 3 merriepaarden, 18, 12 en 2 jr., 1 met veulen, 1 ruinpaard 16 jr., 5 baatg. melkkoeien, 2 kalfdragende vaarzen, 1 2jarige vaars, 3 jarige, 3 kweekkalvers, 2 melkschapen, 4 lammers, 5 varkens, 1 hond, 2 menwagens, marktwagen, drie- wielskar, 2 ploegen, 7 eggen, veldgang, enz-, karnmachine, koolstroo, mutsaards, paarde- want, bouw-, melk en zoldergereedschap, huisraad. Middelburg, 10 uur Groenmarkt door not. Verhulst afbraak als deuren, ramen, kozynen, ribben, dealen, eiken mestputpalen, brandhout, enz. Zaterdag 23 Juni- Ovezand, 7 uur by Van 'tWesteinde door not. Pilaar voor dhr. C. Risseeuw 19 perc. hooigras te velde in de Slake- Maandag 25 Juni. Hlggckcrke, Gemeentehuis, verpachten voor K. Schout door not. Verhulst, 10 uur, 21 perc. wei- en bouwland. En om 1 uur verkoopen hoogras, nagras en etweide- Dinsdag 26 Juni- Itenesse, by Kappers, 11 uur door den ontvanger der registratie te Zierikzee, ver pachten voor 5 jaar, 71 H. duingrond onder Haamstede en 410 H. onder Renesse. En voor 3 jr. de jacht en konijnenvangst 1000 H. A. duingionden onder Haamsted en Renesse. Woensdag 27 Juni. Biezelinge, by Bierens, 7 uur, doo not. Gallis Merens, vruchten te velde. Blggckerke, 10 uur by Schout, do not. Verhulst, 2 merriepaarden oud 17 jaar, 6 baatgevende melkkoeien, 3 k» dragende vaarzen, 2 2Vajarige, 2 D/jjarig 4 ijaijge vaarzen. 3 kweekkalvers, 1m geit, 2 lammers, menwagen met toobehüor" ploeg, eggen, landbouwershandgereodscn; Vj paardenwant, graanzakken, huisr veeren bedden, kachel met plaat, gom" spek, mutsaards, hooi, mest, veldvructn j ADVERTKiMlKA- Ondertrouwd PIETER C. VV. SWEMER en ANNA ROELOF. Coljnsplaat, u Jnn[ mL Cortgene,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2