Vruchten te Velde, marktberichten. VERBETERING. 0\ei zicht verkoopingen enz. ADVERTENTIEN. 15 Juni a. s. aanbesteden op Woensdag 27 Juni 1894, publiek verkoopen: akt. De fabriek aal t aan bet station n zal de melk van n verwerken. uit Vlissingen: watertoren voor de naar wij stad zijn, op de door plaats, in de eens de toren -j wordt 40 M. gebouwd. Tot vervolgens achtzijdig daken worden zeventiend' eeuw- Ie vorm rond, Zijn we wel gedeelte van woning worden het gevaarte chappij voor onze worden lemde waar d hij ;een g__ hij rond, ran eene nde m wordt de dvaan. >eneden, tot reel, en ten. en one nen zullen weldra moet zich echter voorstelling van die wat bouw, vorm en bij die van de bad- taan. Marina", zal eerst- lie familie worden loor onzen stadge- ambtenaar bij de alhier. In hoeverre ragen om Vlissingen adplaats te maken, i. len Vrij dagmorgen it het lijk van den ilssoldaat, J. Kloeg, llottig het leven laten met het vaan- in grave; verschil- ar toespraken. Ook iederen gezongen, is op de beendoch fplaats toegelaten, lburg waren geest- ledene opgekomen uit Amsterdam en iden, door een van gebouw een tos gesproken. Marcusse, vroeger pecteur van politie van 15 dezer, in te Amsterdam. itandbeeld van M. 1 kilogram Donderdagnamid- jongen alhier de eenstaanden omni- Doom in beweging urig gevolg, dat beklemd geraakte en een paal, waar- tfdwonde ontstond, len knaap vreest. si' reeds over mid- geBchreven, diene n grond, dat bij- rte geplaagd wordt lait. De grond is ekt, iets, wat de want hij bemint ende wordt dit et gedood, maar rdagavond gingen lan, J. Kolijn en tdssloep de haven tegemoet te gaan 1 de sloep omsloeg akten. Gelukkig boot vasthouden, de nabijheid. Op men het ongeluk lip te snellen. Eer kwam was een Toch kon men wel de toestand rgelijk is. ordia" der firma m is gisteren te fregatschip „Ne- T. met een draag- X) ton en lang bij een holte van ootste tot heden :eer groote luiken eming van de sterdam kwam n hij een zijner raai zag slinge- rover zoo boos laats er g te aar te dood bleef. Lekker- ipgemaakt tegen Middelburg, a»i van een pof- wagen ontvreemd N.R.Ct reerprofeet komt iderscheiding toe. m te wachten is, s nesten, of waar ze een poos in dan weder op ierkers van het sn merkwaardige dit meer of min- en de langdu- i de atmosfeer, met luid gekras, langer, eer de zij ook h-jvigef van lange r duur dan gewoonlijk. Pe pauw laat een schel geschreeuw hoo- als er nat weer in aantocht is. Wan neer de zwaluwen hooger vliegen, is het een teeken van mooi weer, en wanneer tanne insectenprooi laag vliegt en de haar vervolgende zwaluw langs den grond strijkt voorspelt dit nat weer. Kouwen, meeuwen en andere ver vliegende vogels wagen zich „iet ver, als er zwaar weer te wachten is. In het Engelsche kanaal beschouwen de visschers de zeezwaluw als voorbode van een oostenwind. De verschijning van de zee meeuw voorspelt regen en krachtigen joid westenwind. Zeemeeuwen in het veld ajn een teeken van storm uit het zuid-oosten. Door den heer J. Heemskerk, land bouwer te Hazerswoude, is een adres gericht aan de Tweede Kamer, waarin hij verzoekt, dat deze er toe medewerke, „dat. door het prijsgeven van het salarieeren van veeartsen van rijkswege, de weg gebaand worde tot vorming van meer practische en der zake kundige veeartsen, waardoor landbouw en veeteelt gebaat, en van eenen knellenden band, die hunne goede ontwikkeling in den weg staat, ontheven worden". Toen H. De Jong eergisteren van de gevangenis naar de raadzaal van het hof in Amsterdam werd gebracht, heeft hij door een gaatje in den celwagen zijn dag vaarding, welk stuk geheel beschreven was op straat geworpen. Het papier werd ge vonden door een straatveger, die het stuk aan een rechercheur heeft gegeven, die al leen heelt kunnen lezen, dat er op stond „Verzoeke dit aan de redactie der dagbla den te geven". Het stuk is aan den advo caat-generaal terhand gesteld. De Jong had op dit papier zijn plannen meegedeeld, wanneer hij eventueel ontslagen zou zijn. Te Nieuw-Amsterdam (Drente) is een 13-jarig meisje dat aan vallende ziekte leed, in het vuur gevallten en aan de bekomen brandwonden overleden. Bij den gemeenteraad te Steenbergen kwam onlangs een adres in van den heer Rovers en drie anderen, in welk adres de kunde en de plichtsbetrachting van den gemeente-geneesheer dr. G. W. Bruinsma sterk in twijfel werden getrokken en met nadruk verzocht werd hem de armenprac- tijk te ontnemen. Deze zaak werd gisteren door het gerechtshof te 's Hertogenbosch behandeld. Het hof kwam tot de conclusie dat men, onder het voorwendsel van het algemeen belang te behartigen, ten doel had dr. Brninsma te krenken en te belee- digen. Dientengevolge werd Rovers ver oordeeld tot betaling eener schadevergoe ding van f2000 en de drie anderen elk tot betaling van f 200. Te Akkrum is de stoomolieslagerij afgebrand. De brand schijnt ontstaan te zijn ten gevolge van het broeien van eene hoeveelheid poetslappen. Een jonge Duitscher, Wrede genaamd, bezocht dezer dagen verschillende steden, om de opschriften der klokken te bezichtigen. Hij werd overal tot de klokken toegelaten. Alleen te Haarlem werd hem de toegang tot den toren geweigerd, uit vrees zoo als de koster zeide voor de aanslagen van anarchisten De magarine-boterfabriek te Delft is gesloten, wegens de heffing door België van 25 francs invoerrechten op de 100 Kg. De klokluider te Hichtum (gemeente IVoneeradeel) is Dinsdagavond, toen hij fich tot het luiden der klok naar boven ia den toren had hegeven, naar heneden gevallen. Hij was onmiddellijk dood. Om mieren uit woningen te verdrij ven, neemt men een gewone, vochtige spons 1st groote openingen, bestrooit die met suiker, legt haar op een plankje en plaatst •Ut waar de meeste mieren zijn. Aange- l°kt door de zoetigheid, komen de mieren de spons af en kruipen in haar openingen. Hoor de spons in kokend water te dom pelen, doodt men de mieren. Meermalen heeft men deze meer lastige '™i schadelijke diertjes verwijderd, een- Vo,idig door koffiedik te strooien op de I Plaatsen, waar ze zich ophielden. De bruid opeisclien Hen eigenaardig gebruik bestaat nog in "slerscheidene Drentsche dorpen, en in het inden van Groningen bij het vieren van !t|i bruiloftsfeest. Het is het zoogenaamde °peischen van de bruid. Op den morgen den gewichtigen dag, waarop het jonge Paartje in de ranke huwelijksboot met Ijlden moed de ongewisse baren gaat door- knili 'even, komt de bruidegom, vergezeld van 8 en bekenden, allen gezeten in de linnen overdekte huifkarren, voor de 'lig der bruid. Het gezelschap houdt 1 T88r de „bander", de groote deur. Dan i'diijnt ook de aanstaande wederhelft ®den jongen man met hare familie, t0P een der kameraden van den brui- );."0!n He jonge maagd opeischt in verhe- jVerzen, waarin de deugden van deze li/i' borden geprezen en het huwelijk j/en zeer schoone zaak geschilderd wordt. L H ,aan Het einde van zijn lofrede ge il,,»1].18' wordt de deur geopend en de (ij 'luengelaten. Allen ontvangen dan van de welbereide „boeren- 5c l"8 ('e brandewijn met rozijnen, waarna icjuj iwplechtigheid plaats heeft en het He woning van het jonge paar Sezet wordt. Klausenburg (Oosterwijk) is 111 ontspoord. Eenige waggons stor ten ineen ravijn, zoodat43personen ernstig gewond werden. Het waren meest werk lieden die een uitstapje maakten. De „bieroorlog" te Berlijn neemt steeds grooter afmetingen aan. De eigenaars van bierlokalen hebben zich nu ook soli dair verklaard tegenover de boijcot, waar door een deel van hen bedreigd wordt. Zij zijn bijeengekomen en hebben besloten om geen lokalen meer voor socialis tische vergaderingen beschikbaar te stellen. Iedere overtreding dezer overeenkomst zal gestraft worden met eene boete van 3000 mark. Wanneer alle zaalverhuurders zich stipt aan dit convenu houden en alzoo alle lokalen te Berlijn en omstreken voor de socialisten gesloten worden, mag dit voor dezen, die geen eigen lokaal te Berlijn hebben, een zware slag heeten. Misschien worden de vertoornde gemoederen door der gelijke paardemiddelen wel aan weerszij den weder tot bedaren gebracht. De toestand in de Staten van N. Amerika, waar de mijnwerkers den arbeid staakten, blijft, nog steeds aanleiding geven tot ernstige ongerustheid. De gouverneur van Maryland zond 700 soldaten naar Frosthurg, in het district Cumberland, waar de mijneigenaren be scherming aanvroegen, ten einde de pogin gen der werkstakers om den arbeid te heiemmeren, tegen te gaan. Te Schelbnrne in Indiana braken de werkstakers een ge deelte der spoorweg-rails op. Het doel van deze vernieling is te verhinderen, dat de kolen, welke nog met behulp van andere werklieden opgedolven worden, naar de fabrieken kunnen vervoerd worden. De gouverneur van Indiana heeft ook een regiment soldaten naar deze plaats gezonden. In de nabijheid van Farmersburg werden de werklieden, die den spoorweg moesten herstellen, door soldaten beschermd. De werkstakers poogden niettemin den arbeid te verhinderen. Het gevolg was een ge vecht tusschen de troepen en de mijnwer kers, waarbij de laatsten het onderspit dol ven. Een hunner werd gedood en een gewond. Ook in Ohio pogen de werk stakers den loop der treinen te belemmeren door de spoorwegbruggen te vernielen. Alleen uit Colorado luiden de berichten gunstiger. Te Cripple Creek is de twist tusschen de eigenaars der goud- en zilver mijnen en de werklieden bijgelegd. Men is overeengekomen, dat de werklieden voor taan acht uren per dag zullen werken tegen een loon van 3 dollars. De leerplicht in Boheme schrijft voor, dat men tot zijn 14e jaar school moet gaan. Dezer dagen pakte een leerling van de school te Eisenbrodt midden onder de les zijn boeken hij elkaar en maakte zich gereed om heen te gaan. Toen de onder wijzer hem dit belette, zeide hij „Om half vier ben ik veertien jaar geworden, gij hebt nu dus geen recht meer mij langer op school te houden. Dag mijnheer", en kalm ging hij heen. Te Parijs wandelt op het oogenblik iemand rond met twaalf-en-een-half millioen bij zich. Het is mr. Tuckerman uit Chicago die te Antwerpen een volledige collectie gaat ten toon stellen van alle bankbiljetten die in de Yereenigde Staten, de zuidelijke staten inbegrepen, zijn uitgegeven tijdens den oorlog tusschen Noord en Zuid, ten bedrage van vijf millioen dollars. Op de tentoonstelling van Chicago heeft deze col lectie zeer de aandacht getrokken. Onnauwkeurigheid in het opvolgen van een geneeskundig voorschrift heeft aan de echtgenoote van een ambtenaar te Ber lijn het leven gekost. De dame had zware hoofdpijn, waardoor zij niet slapen kon. Ter bestrijding van dit euvel, schreef de dokter haar Chloralhydrat voor, waarvan zij een poeder voor het te bed gaan en een op den volgenden dng moest innemen. In plaats daarvan nam zij de twee poeders binnen een half nur in en werd tengevolge daar van den volgenden morgen dood te bed gewonden. Uit de Yereenigde Staten worden ern stige overstroomingen gemeld, die de ge meenschap tusschen Yictoria en de provin cie Columbia hebben verbroken. De Frazer is over een afstand van 600 mijlen uit zijn oevers getreden en heeft den oogst en een groot aantal huizen verwoest. In den ge- heelen omtrek is het verkeer gestremd. De schade is enorm. Heerlijk f risc/i mondwater. 2 Eier- lepels pepermuntolie, 1 lepel eau-de- cologne op liter gekookt water. Ver mengen na afkoeling. Bewaren in goed gesloten flesch. Een paar druppels per glas water is genoeg. Gisterenmorgen heeft een vreeselijke hagelslag Weenen en omstreken geteis terd. De hagelsteenen waren zoo groot als hazelnoten. De hagelsteenen lagen een voet hoog in de straten. Vele bewoners gilden van schrik bij het gekletter tegen de ruiten, wijl men aan een dynamietaanslag dacht. Duizenden ruiten zijn verbrijzeld. In den Hofburg alleen zijn er 600 ingeslagen. Vele huizen zien er uit als beschoten vesting werken. De rivier de Alsbach trad huiten hare oevers, zoodat vele straten spoedig onder water stonden. De hagelslag duurde tien minuten. Boomgaarden en wijnbergen werden totaal vernield. Er heerschte tijdens dit weder eene benauwende warmte. Op het Noorderstation stortte de glazen kap in. De met den trein aankomende reizigers moesten tot aan de knieën door het water. Juist had op de heide een artillerie-oefening plaats. Door den hagel werden de paarden schichtig, zoodat twee batterijen in elkaar verward raakten en het werd daarbij zoo duister dat de kolonel, naar hij later ver klaarde, den kop van zijn eigen paard niet zien kon. Vele artilleristen werden van hunne paarden geworpen en gekwetst, en kele werden zwaar gekwetst. Een huur koetsier werd van den bok geslingerd en gedood. Een voorbijganger werd onder een omwaaienden boom verpletterd. Onder de patiënten in het ziekenhuis ontstond eene paniek, toen de vensters verbrijzeld wer den en hagelsteenen als duiveneieren zoo groot, met donderend geraas in da zalen kletterden. De patiënten vluchtten al schreeuwend, terwijl de meer hulpeloozen slechts met de grootste inspanning geborgen konden worden. Ook in het krankzinni gengesticht vielen verschrikkelijke tooneelen voor. Beide inrichtingen zijn deerlijk ge havend. Het verkeer is bemoeilijkt. Vele telegraaf- en telefoondraden zijn gebroken en hangen aan flarden over de straten. In de Kaapkolonie legt men zich sinds 30 jaren toe op de struisvogelteelt. Er zijn daar op de hoeven ruim 180.000 struisen, en er wordt jaarlijks voor een bedrag van 17 a 18 millioen gulden aan veeren uitgevoerd. Om concurrentie van andere landen tegen te gaan, worden er zeer hooge rechten geheven van uitgevoerde struisvogels en eieren (f 1250 voor een vol wassen struis en f 62 voor een ei). Uit Koningin Victoria's jeugd. "Wie zou het gelooven, en toch is het waar, dat Victoria, Engelands groote ko ningin, zich voor het eerst met dien titel hoorde aanspreken midden in den nacht, gekleed in haar wit nachtgewaad en op bloote voeten Willem IV was gestorven. De aarts bisschop van Canterbury en lord Co- nyngham werden afgezonden, om het bericht aan prinses Victoria over te bren gen. Het was een warme Juni-nacht. Zij sliep in de kamer harer moeder, de hertogin van Kentmen wekte haar, en de heeren wachtten in de voorka mer. Het achttienjarige meisje stond op, sloeg een sjaal om, trad zooals zij was opgestaan bij de heeren binnen en reikte hun de kleine band ten kus. Den volgenden morgen om elf uur opende zij de raadsvergadering. Toen meu haar vroeg hoe zjj wilde binnentreden, antwoordde zij„Alleen" Zij boog, zette zich op den troon en las de rede voor, die de eerste minister haar overhandigde. Toen nam zij allen den eed van getrouwheid aan de Kroon af. Zij bloosde tot achter de ooren, toen twee grijsaards, haar beide ooms, voor haar knielden, en kuste beiden, terwijl zij den oudsten zelve naderde, om het hem gemakkelijk te maken. Overigens was haar manier van doen tegen alle groote heeren hetzelfde. Slechts een enkele maal keek zij als om hulp haar eersten minister aan. Niet slechts door haar jeugdig uitzicht en zoo flink optreden bekoorde zij een ieder. Haar tact was bewonderens waar dig. Zij stond om achtuur op, ontbeet in haar vertrekken, was den geheelen ochtend bezig en las alle brieven en stuk ken zelve door. Om twee uur ging zij met een groot gevolg rijden. Daarna speelde zij in de zalen en galerijen met eenige kinderen, die zij liet uitnoo- digen. Om half acht werd er gegeten; was het diner afgeloopen, dan werd er gespeeld en muziek gemaakt, en om hnlt elf was alles in rust. Met volkomen zelfbeheersehingbegreep zij hare pesitie en zeide eens: „Men zou mij wel als een kind willen ^behandelen, maar ik zal allen toonen, dat ik koningin ben". Dit leventje duurde totdat de koningin haar keus liet vallen op prins Albert; toen was de jeugd voorbjj. (Nineteenth Century.) LAATSTE BERICHTEN. Per telegraaf. Eerste Kamer. Heden had de heer Fransen v. d. Pntte het woord om van de regeering inlichtingen te vragen in zake de jongste ontbinding der Tweede Kamer. Spreker veroordeelde deze ontbinding niet, maar wel de houding van den minister Tak. Hij herinnerde er aan dat bij vorige Kamer ontbindingen anders gehandeld werd. Hij vroeg overlegging der stukken, op de ont binding betrekking hebbende. De minister van buitenlansche zaken (de heer Roëll) beloofde, dat hij dit verzoek in overweging zou nemen. Hiermede was de interpellatieFransen v. d. Putte afgeloopen eene interpellatie die zeker kalmer verloop had dan de talrijke menigte op de ovrevolle tribune gedacht had. Daarna vroeg de heer Pynacker Hordijk de regeering inlichtingen omtrent hare plannen in zake Lombok en over den stand onzer krijgsmacht aldaar. De minister van koloniën antwoordde dat tot het zenden eener krijgsmacht naar Lombok nog niet besloten istoch is de expeditie mogelijk. Onze krijgsmacht aldaar is voldoende. Nederland is verplicht de bevolking aldaar te beschermen, die gruw zaam verdrukt wordt door indringers. De heer Pijnacker Hordijk was met dit antwoord lang niet tevreden. Hij waar schuwde tegen dergelijke inmenging. Hij zelf was steeds tegen het uitzenden van expedities. De interpellaties waren hiermede afge loopen en de Kamer ging uiteen. VLISSINGEN, 8 Juni 1894. Boter 10.85 a f0.95 de kilo. Eieren f3.40 a f 3.60 per 104 stuks. MIDDELBURG, 7 Juni '94. De aanvoer uit Walcheren was heden klein en bestond alleen uit tarwe die tot boven vorige weekprjjs werd gekocht en waarvoor alzoo van f5.20 a 15.40 naar kwaliteit werd betaald. Van andere artikelen was niets ter veil. Versche boter f0,80 a 10.90 p.kilo. Eieren f3.- per 100 stuks. ST. MAARTENSDIJK, Donderdag B(i de heden alhier gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 144 paarden. De handel was tamelijk druk. Jaarlingen werden verkocht van f 130 tot f 140. 2-jarige le qualiteit f275, 3-jarige goede qualiteit van f375 tot f400, Afloop verkoopingen, enz. WISSEKERKE. Heden Vrijdag werden alhier aanbesteed de onderhoudswerken 1893/94 aan den calsmiteusen Anna Friso- polder. Inschrijvers de heeren A. van Po- pering Bruinisse 12258, J. Meertens Hoek f2200, C. Bolier Czn. Bruinisse f2197, P. J. Visser Hansweert f2185, C. de Wilde Az. Kattendijke f2056, J. de Bree Fzn. Terneu- zen, f2028, J. Tollenaar id. 12015. IERSEKE. Woensdag is door notaris Mulock Houwer in het openbaar verkocht een woonhuis alhier aan de Langeville, groot 31 cA., aan P. v. Liere te Ierseke, vooi 1 390. De oesterputten van de hh. Poelman en Camphuis zijn onverkocht gebleven. Hoogste bod was 1 2110. GOES. Heden Vrijdag werd in het hotel „Zoutkeet" door het Dijksbestuur van den Jacobpolder aanbesteed het jaarlijksch on derhoud der werken benevens Bermver- hooging. Inschrijvers de heeren A. Foudraine te Goes voor f3290, J. de Rijke te Middelburg f3:'70, G. Meertens te Hoek 13230, Johs.de Jonge te Biezelinge f3215, L. Goedegebuure te 's Heer Arendskerke f3198. Gegund aan den laagsten inschrijver. In het vorig bericht uit Vlissingen afloop be steding wordt als inschrijver genoemd voor beide perceelen de heer J. A. Vertregt te Middelburg. Bedoeld was de heer G. H. Ver tregt te Vlissingen. BURG Ut LIJ liE STANS). Van 7 Juni 8 Juni 1894. GOES. GehuwdJacobus Bruggeman 28 j. jm. en Neeltje Rijkso 27 i. jd. Maas van Apeldoorn 21 j. jm. en Cornelia Adri- aanse 22 j. jd. OverledenPieter Mulder 26 j. gehuwd met Adriana Cornelia van Sprang. Over de maand Mei 1894. GRIJPSKERKE. Gehuwd J. Franckejrn. 30 j. en F. de Witte jd. 27 j. L. Ge- schiere jm. 28 j. en E. Dingemansejd.22j. Overleden: W. Maljers d. 1 maand. AANBESTEDING. Zaterdag 9 Juni. Wllliclmfnttdorp, 11 uur, door het bestuur van den Oost Bevelandpolder, herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1895 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken. Bestek bij C. Snijder Middelburg, Regenten der gevangenis, levering brood (rogge) over 2e helft van '94. Biljetten voor half 2. Dinsdag 12 Juni. Hoofdplaat, 3 uur door het bestuur van de Hoofdplaat en Thomaespolders, herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1895 van de aarde-, kram- rijs- en steenglooiingwerken. Bestek bij dhr. Pater aldaar en tor lezing in directiekeet. Woensdag 13 Juni. Bruinisse, door het bestuur vau het waterschap Bruinisse in 2 perceelen, a herstel enz. der werken b het verdedihen van den ondevzeeschen oever door steenbestorting. Bestekken ter lezing in het lokaal teZijpe en verkrijgbaar a 50 cent bij dhr. Joh. Elenbaas. Aanwijzing 5 en 9 Juni van 11 12 uur. Vrijdag 15 Juni. MiddeTburg, aan het gebouw vanprov. bestuur, 11 uur, levering en storting van steen en herstel van werken aan den kop van den Westnol der aanlegplaats bij de Isabellasluis in den Brakman. Raming f 1000. Mcliakcrkc, het bouwen eener ge meentekamer. Aanwijzing S Juni 11 uur. Zaterdag 16 Juni. Borsele, 2 uur, door het bestuur der waterkeering van het waterschap Ellewouts- dijk en den polder Borsele herstel, vernieu wing en onderhoud der werken en steenbe storting. Aanwijzing 7 en 11 Juni 2—4 uur. Bestek a 55 cent bij dhr. J. Beenhakker lioes, by dhr. J. M. Kakebeeke doorliet bestuur van dén Zimmermanpolder, 11 uur, het bouwen van een nieuwe suatiesluis en het uitvoeren van daarbij behoorende werken. Raming 111600. Aanwijzing 9 Juni 12 uur Bestek a 50 cent bij Kleeuwens. Maandag 18 Juni. Hapelle, in gemeentehuis, half 11 door het kestuur van den Wiilem Annapolder, herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April '95, van de aarde-, kram-, rijs en steenglooiingwerken aan de waterkeering. Bestek a 82 cent bij dhr. v. d. Mandere. Aanwijzing Biezelinge 12 en 15 Juni van 10—12 uur. Koes, voor het Gasthuis, rund-, kalfs- en versch varkensvleesch, brood voor 3e kwartaal, gort, rijst, koffie, suiker, stroop, zout, zeep, azijn, visch en kaas voor het 2o halfjaar. Biljetten met opschrift: „Be- bteding Gasthuis" voor 12 uur bij dhr. v. d Bilt la Motthe. Maandag 11 Juni. Hapelle, 10 uur, bij Hanson door not Gallis Merens, lo een hoefje met huis, schuur, erf, tuingrond 2120 cA.; in pacht kan volgen 4710 cA. bouwl. in Zuidhoek. 2o 3810 cA. bouwl. in Zuidhoek. 3o. de vruchten op het pachtland en op perceel II. En om 12 uur bij erven Rijn, perceel 1, meubelen, huisraad, 3 hoenders en ren, 2 geiten,stroo, mest, windmolen, geeselsteen. gouden knoppen, zilveren stukken, enz. Ierseke, 7 uur, voor afbraak 2 huizen op het plein voor school I. Woensdag 13 Juni. Cortgene, 11 uur in de Stadswijnkelder, door nol. Roelof, do hofstede Klaverwijk, 56.50.24 H. in pacht tot 1899 bij J. v. Putte in Ouc'- en Nieuw Noord-Bevelandpolders. Sehore, bij A. op 't Hof, door not. Gallis Morons, voor W. Polderman, 10 uur, 8perc. veldvruchten. En om 12 aanzijn woonhuis eikenhouten kabinet, enz., 1 vet varken, 9, kippen, ;mest, gereedschap, kleederen enz. 1%'leuivilorp, 4 uur bij Modderkreeke door not. v. d. Kloes, een huis, bakkerij en ert 287 cA. van J. P. Steketee. Donderdag 14 Juni. Middelburg, door not. de Vo», 1 uur, in de Vergenoeging, 3 jerceelen weiland aan St. Janskerbeweg Zoutelande, lo. 8764 cA. 2o. 8074 cA. (Sectio C 337 N. en Z. deel). 3o. 1,0990 H. (Sectie C 336). En het hoogras dier weiland, n. Alles in perceelen en com binatie. Vlissingen, 9 uur panden bank van leening over Januari, Feb. en Maart 1893 Vrijdag 15 Juni. 0 "uss'ngen, door not. Bosch, 7 uur, bij ioo zen en erven, als: lo. Slijkstraat 122 cA. 2o. met loods en tuin, Waaigat naast perceel 1 groot 245 cA. 3o. Slijkstraat C 38, groot 104 cA. 4o. Bakkersgang (pakhuis) 33 cA. 5o. Groote markt 52 cA. 60. Bree- waterstr. 56 cA. 7o. met tuin Pluimstraat 114 cA. 80. met plaats Lange Noordstr. 93 cA. 9o. Scherminkelstr. id. 72 cA. lOo. Lange Walstr. 27 cA. llo. met plaats, Kluivenierstr. 88 cA. 12. oid. Gravenstraat 1 Are. Te zien 2 dagen voor en op den verkoopdag 10—12 en 2—4 uur. Woensdag 20 Juni. Middelburg, ook Dinsdag 9 uur, Notaris huis, spiegels, mauufacturen, dames- en kindermantels. Inl. de Groot en Hondius. Donderdag 21 Juni. Ierseke, 1 uur bij Klaassen door not. runs, het ambachtsheerlijk jachtrecht in do gemeente Yerseke, groot 1059 Hectaren. Hnailcnilamnic, 10 uur bij erven Timmerman door not. Houwer voor erven Boonman, een huis, schuur, erf on bouwl. 1 H. 28 A. in Nieuw Vreelandpolder. Er o perc. rogge, aardappels en suikerpeen. Woensdag 27 Juni. Biezelinge, bij Bierens, 7 uur, door not. Gallis Merens, vruchten te velde. Woensdag 4 Juli. Oostkapelle, uur door not. Ver hulst, de liefstede de Eenzame, 24 H. 3 A. 30 c.A. bouw- en weiland in Oostkapelle en Grijgskerke. 1 H. 73 A. 80 c.A. bouwl. in Vrouwepolder. Heden overleed na een langdurig docli geduldig gedragen lijden, in de vaste hope des eeuwigen levens mijn geliefde Echtgenoot P. MULDER Gz,, in den ouderdom van ruim 26 jaren, mij nalatende één kind, te jong om dit zwaar verlies te beseffen. Goes8 Juni 1894. Mede uit naam der familie Wed. p. mulder- Van Speang. N.B. De zaak zal op dezelfde wijze wor den voortgezet. Hartelijk dank voor de vele bewij zen van belangstelling op 3 Jnni ontvangen. A. J. HERDINK. L. HERDINK—Staal. Kloetinge8 Juni 1894. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van MELISKERKE zullen op het bouwen eener I Bestek en teekeningen liggen daarvan ter inzage ter Gemeente-Secretarie. Aanwijzing 8 Juni a. s., voormiddag II uren. Meliskerke, 1 Juni 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd L. BOSSELAAR, De Wethouder P. WIE LEM AKER. De Notaris GALLIS MERENS zal es avonds te 7 uren, in de herberg van WBieeens te Biezelingeten verzoeke van diverse eigenaren, diverse perceelen Breeder bij biljetten te annonceeren, •f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3