Ingezonden St aan]|| alle' (volken"|; te verkondigen de deugdenjjdesgenen die haar getrokken heeft uit de duisternis tot zijn wonderbaar licht. Daartoe maakt |de |IIeere bekwaam en 't moet ook op dezen dag naar huiten blijken. Zal de Zendingsdag slagen, dan moet er gehoorzaamheid zijn aan 't bevel de wegen te verhoogen voor dien die in de vlakke velden rijdt. Schaamte bedekt haar bij het besef harer tekortkomingen, doch ook deze dag predikt haar den dag der genade en het Marunatha aan de ongeloovigen. Daarna trad op ds. Binnema van Tilburg met het onderwerp{De rechteZendings ijver. Meer dan eenige vorige eeuw zegt Spr. heeft deze, schoon in vele op zichten bedenkelijke eeuw, de Zendingsar- beid aanvaard. Toch is de ijver waarmee zij hare roe ping vervult, verschillend. Er is een flauwe ijver en een Jehu's ijver. Tusschen deze staat de rechte Zendingsijver. Achter eenvolgens worden door Spreker uitgewerkt de navolgende punten De rechte zendingsijver heeft een vasten grond, een big venden aandrangvolgt de zelfde gedragslijn, heeft de meeste en de heftigste bestrijders en veel vrucht. De grond ligt in de opdracht van den Heere aan zijne gemeente: Gaat dan henen, enz. Matth. 28 19. De aandrang die van Boven komen moet in 't hart der ge- loovigen is de liefde van Christus en de werking des Geestes, die 't uit het Zijne neemt. Teleurstellingen kunnen dien aan drang niet dooden. De gemeente is de „gezondene" des Heeren om te prediken. Én nu komt het aan op de methodo. Vroe ger was het: die den Heere lief gekregen had, meldde zich dadelijk aan om te gaan prediken. Letten wij op Paulus, die niet aanstonds van Damascus naar het Heiden dom ging, doch wachtte op het oogenblik dat de Heere hem zenden zou. De kerk is tijdelijk van deze gedragslijn d#r Schrift afgeweken geweest. \Vij hebben echter thans een schrede voorwaarts gedaan op den goeden weg dat de kerk de zen- dingstaak uitvoere. Satan bestrijdt dien arbeidhij moet dit doen, hij kan niet anders; en weet zijne legers to inspireeren om dien te verhin deren. Te verhinderen ook jdoor den lij- delijken tegenstand in de kerk zelve. „God zal ze toch wel bekeeren, als dat moet, loop maar zoo hard niet", is de droeve wenk die uit eigen boezem tot haar komt, doch door haar met de Schrift in de liand weersproken wordt, evenals alle bittere vijandschap die van buiten haar zich tegen haren arbeid verheft. Gelukkig dat de vruchten van haar ar beid vele en kennelijk zijn. De eerste apostelen vonden tegenspraak en vervolging op hun wegdoch van stap tot stap wonnen zij terrein in de grootste steden van Griekenland, in een van welke de Heere „veel volk" had. Zoo is da loop der Zendingsgeschiedenis tot op dozen dag. Spreker hecht niet aan het woord In wendige Zendingdoch hij beweert dat inwendige zoowel als uitwendige zending van de kerk moet uitgaan. In plaatsen van ons eigen land waar nog het evangelie niet kwam, hebben wij het evenzeer te brengen als aan de Heidenen. Spreker eindigt zijne rede met een warme aanbeveling voor de Zending in Noord-Bra bant en Limburg. Bij de gedachtenwisseling naar aanleiding van het referaat dringt de heer J. Mul der aan op samenwerking ten opzichte van Tractaatverspreiding, samenwerking ook tusschen de Chr. Jongel. vereenigingen en Zangvereenigingencritiseerden ds. Schoe- maker en ds. Kaamsdonk het referaat als niet beantwoordende aan het onderwerp vroeg de heer Ket of bij verzuim der Kerk particulieren niet konden de Zending drijven; wees ds. Hulsebos bijzonder op de bron waaruit de ware zendingsijver kan voortvloeien, namelijk het geloof; vraagt de heer Dekker of de Chr. Jongel. ver- eeniging zending behoort te drijven en op welke wijze; wekt de heer Donnerop tot meerderen Zendingsijver verklaart de refe rent dat particulieren alleen nood gedron gen de zending mogen drijven, terwijl de chr. Jongel. vereeniging niet moet zij n een vereeniging van bijv. enkel gereformeerden en zij wel degelijk tot het drijven van inwendige zending verplicht is, gelijk 't ook in N. Brabant niet anders kan en wijst ten slotte ds. Kapteijn er op dat de lijdelijklieidmenschen in de gereformeerde kerk en de methodisten van het Heilsleger beiden ongelijk hebben, en dat wij tegen remonstrantsche afwijkingen ook tegen die algemeene jongelingsvereenigingen moeten opkomen en gereformeerd moeten worden. Na de pauze trad ds. Eerdmans op met een belangrijk referaat over Avondmaals- praktijkwaarvan wij echter wegens plaats gebrek geen verslag kunnen geven. Melden wij slechts dat spreker zijn refe raat in de volgende stellingen samenvatte. Ie. Met de avondmaalspraktijk betreden wij het gebied der heiligheden. 2e. Deze heiligheden moeten door ons heilig gehouden en mogen niet gemeen gemaakt. 3e.De reine Avondmaalpraktijk kan alleen en uitsluitend bij de oprechten plaats grijpen. Zonder geloof is 't ook hier onmogelijk Gode te behagen. 4e De kerkeraad is niet om den onder- werpelijken staat te beoordeelen. 5e. De 11. Doop geeft ons 't recht tot 't avondmaal. 6e. Het belijdenis doen is belijdenis doen tot 't avondmaal des Heeren en 't mag geen anderen naam hebben. 7e. Alle nu gecensureerde lidmaten zijn voor de kerk gelijk. 8e. Van tucht kan er alleen ernstig sprake wezen, als men de belijdenis beschouwt als belijdenis tot 't avondmaal. 9e. De groei der gemeente en de toene ming van 'tgeestelijke leven is alleen mo gelijk bij ecne gozonde Avondmaalpraktijk. Daarna leverde de heer ds. Contant een boeiend referaat over Kermishouden. Uit eene beschouwing omtrent den oor sprong der kermissen toont spr. aan dat zij hun oorspronkelijk gewijd karakter ten eenemale verloren hebben. In plaats van godendienst en processiën ter eere van hei lige of schutspatroon zijn 't gelegenheden tot vermaak geworden terwijl de voorheen noodzakelijke uitstallingen thans hun raison d'etre verloren, dank zij den beteren handel en nijverheid, conmunicatie en concurrentie. Kermissen gelijk men ze ook onder ons op verschillende tijdstippen of Dinsdagen viert zijn gruwelfeesteu waaraan gelijk spr. aantoont maar al te veel door jonge en oude leden van de gemeente Gods wordt deelgenomen. De vraag hoe 't mogelijk is, zou van op pervlakkigheid getuigen. Immers zegt spr. zonder de wedergeboorte is de gods dienst niets dan een dunne laag vernis, die den vuilsten poel der ongerechtigheid in 't hart verbergt. Schijn bedriegt, ook hierin. Spr. wijst op de liefdelooze, onpractische beweegredenen die menig christelijk ouder in het doen zijner kinderen laat berusten en beantwoordt ten slotte de vraag wat ge daan moet om dit kwaad te keeren. In de laatste plaats dwang, hetzij kerkelijke cen suur, hetzij huiselijke gevangenschap. In de eerste plaats diepere studie van de mensclielijke natuur om de begeerten voor het jeugdige hart te weten en te leiden. Zoo komt men tot inzicht van de noodza kelijkheid van equivalenten, dat wil zeggen door de gemeente te scheppen gelegenheden tot ontspanning van lichaam en geest. Een gemeente van 500 zielen kon daartoe best jaarlijks f 1000 opbrengen. Er wordt allicht in ieder gezin af en toe wat aan den Satan geofferd, die penningen kon men sparen en onder beheer van den kerkeraad stellen. Zoo kan men komen tot inrichting van eene lokaliteit voor gymnastiek, rhetoriek, en velerlei door de Schrift niet verboden ontspanningen. Leeraars en opzichters moe ten daaraan kunnen meedoen. De aanblik der gemeente moot niet zijn om den jonge ling af te schrikken, maar om hem te boeien en te behouden, aan den huiselijken haard en bij den feestdisch. Een algeheele her vorming der gemeente acht spr. noodig en mogelijk. De Zeeuw, trotsch op zijn akker en zijn veestapel, moet ook trotsch kunnen worden op zijn jongelingschap, die gemeente der toekomst. Bij de bespreking wijst de heer J. Mul der er op dat de C. J. V. te Goes in sa menwerking met „Hozanna" kermisavonden organiseert. De heer Dekker meent dat refe rent het radicalo middel niet heeft ge noemd, namelijk afschaffing der kermis. Hij meent dat de J. V. geen kermisvergade- ringen moet houden, teneinde de wereld niet gelijkvormig te worden en bestrijdt 't denk beeld om expresse feestdagen te organiseeren uit vrees dat deze het doel zullen voor bijstreven. De heeren Ket en den Boer zoeken de schuld meer bij de ouders terwijl ds. Hul sebos er op wijst dat het huisgezin den jongeling moet aantrekken. Het slotwoord van ds. Elffers kan door tijd gebrek niet worden opgenomen. II KCII TNZA t\ KM. Arrondissements-Rechthanle te Middelburg. Dinsdag zijn veroordeeld wegens mishandeling: W. A.. 22 j., timmerman, Ylissingen, tot 7 d. gev. straf, en J. v. E., 18 j., broodbakkersknecht, ().- en W.-Sou- burg, tot f 8 b. s. 8 d. h., en H. P., 49 j., arbeider, Hulst, tot f 5 b. s. 5 d. h. diefstal: A. S., 29 j., arbeider, en P. de W., werkman, beiden Terneuzen, do le tot 3 d. en de 2e tot 7 d. gev. straf bedelarijL. K., 14 j., arbeidster, Gcers- dijk, tot 3 d. hechtenis; beleediging van een ambtenaar: P. d. P., 20 j., en J. B., 21 j., dijkwerkers, Westka- pelle, beiden tot 7 d. gev. straf straatschenderijJ. L., 12 j., zonder be roep, en C. P., 15 j., bakkersjongen, Vlissin- gen, ieder tot f 3 b. s. 3 d. h.en het opzettelijk niet voldoen aan een bevel krachtens wettelijk voorschrift gedaan door een ambtenaarbevoegd tot het opsporen van strafbare feitenL. V., 46 j., timmerman, Vlissingen, f 8 b. s. 8 d. h, Allen in de kosten. VrijgesprokenJ. v. d. S., 48 j., hvr. van A. K., Middelburg, beklaagd van kop pelarij. Gemongde Berichten. Men schrijft ons uit Vlissingen: Met het verplaatsen van Michiel Adr. do Ruyter naar de Noordzeeboulevard wordt nu zachtkens aan begonnen. Hard schiet men er niet mede op. Met de verplaatsing van den lichtopstand is een begin gemaakt maar Michiel staat nog ongedeerd en ge duldig te wachten op de dingen die ge beuren zullen. Aan de Maatschij. „de Schelde" alhier is opgeiragen het beeld met voetstuk en al te verwijderen en ter plaatse te brengen waar het behoort. Men begrijpt dat allerlei aardigheden in verband met genoemde verplaatsing worden opgedischt. Hoewel de nieuwe standplaats niet ver van do tegenwoordige is verwijderd heeft men voorzichtigheidshalve het beeld tegen eventueel te bekomen schade bij het ver voer, geassureerd. Het standbeeld werd den 25 Augustus 1841 onthuld in tegenwoordigheid van ko ning Willem II en zijn onze gegevens juist dan bestaat het plan de /««/'onthulling op dien datum te doen plaats hebben. Geersdijk. Gisteren heeft alhier een treffend voorval plaats gehad. Zekere J. D. ging maandag morgen als naar gewoonte naar zijn werk, maar mocht niet terug- keeren 's voormiddags werd het lijk ge vonden door den landbouwer J. B. die hem dan ook huiswaarts heeft gevoerd hoogstwaarschijnlijk is de man door een beroerte getroffen. Te Dieren heeft minnenijd aanlei ding gegeven tot moord. Een arbeider heeft zijn medeminnaar maandagavend op den weg opgewacht en hem met een mes zoo danig in den rug gestoken, dat de man 's anderen daags overleed. Nog voor zijn dood kon hij echter bedoelden arbeider als zijn moordenaar aanwijzen. Te Amsterdam woont een klein gezin, bestaande uit een vrouw, haar zwa ger, haar hondje en haar zoon Piet. Den laatste noemen wij het laatst wijl hij een aterling is die zijn moeder vergiftigd heeft. Met haren zoon had de moeder altijd veel te stellenhij verteerde meer geld dan de vrouw kon opbrengen, hij ging uit in minder goed gezelschap en dikwijls kwam hij laat in den nacht pas thuis. Piet wist niet goed, wat hij wilde. Hij voelde zekere vreemde, artistieke neigingen in zich, en toen werd hij volontair in den schouwburg van den heer Ch. de La Mar, in de Nes. Verleden week kwam Piet weer vrij opgewonden thuis en al heel gauw vroeg hij z'n moeder f 25 ter leen. Het goede menseh kon het niet geven, met den bes ten wil, en woedend voegde haar zoon haar toe „Krijg ik het niet Dan zal de wereld er van hooren 1" Zondagnacht te half vier kwam de zoon thuis, en toen de moeder 's morgens op stond, vond zij hem slapende als gewoonlijk in haar kamer in de bedstede. Kalmpjes gingen de vrouw en haar zwa ger ontbijten. Uit het gewone busje werd thee gezet, en 't mopje, het lievelingetje van den man, kreeg de laatste slokjes uit zijn kopje. Maar dadelijk na het gebruik van die thee werden de moeder, de oom en de hond ernstig ongesteld. Hevige benauwdheden en brakingen volgden elkander op. De zoon liep de straat op, vertellende dat zijn moeder vergiftigd washij deed dit om de' aandacht van zichzelf af te leiden, en gaf tevens voorden dokter te zullen halen. Doch de vrees dreef hem al verder van huis af, zoodat de politic die op hem af gezonden word, hem nog steeds tevergeefs zoekt. Intusschen worden de patiënten iets beter. Het uithalen van Ivogelnesten is een niet genoeg af te keuren en tegen te gaan kwaad. Laat ons eens zien, wat schade het uithalen van één spreeuwenest veroorzaakt, waarin zich vijf jongen bevinden. Elk jong gebruikt dagelijks 50 insecten dus vijf jongen 5 X 50 insecten is 250 in secten, neem aan 3(3 dagen dat wordt 30 X 250 insecten of rupsen is 7500 rupsen. Door elkaar eet elke rups dagelijks één bloem op, dus in 30 dagen 30 bloemen, derhalve 7500 rupsen in 30 dagen 7500 X 30 bloemen is 225000 bloemen, zegge, 225 duizend bloemen, waarvan tweehonderd vijf-en-twintig duizend vruchten hadden kunnen komen. Het uithalen van een spreenwenest berok kent dus een schade van 2250*X) peren, kersen, appels of andere vruchten. Kapitaalverlies! Eene boerderij te Wijmbritseradeel, die in 1876 gekocht is voor f 63,156,70 heeft nu bij publieke veiling slechts f 30,256.70 opgebracht. Onder Deventer is een spierwitte ek ster geschoten. Een viertal heeren in de provincie Groningen (penningmeester de heer ds. L. A Bahler te den Boer), zich noemende „de financieele commissie", hebben naar aanleiding van de redevoeringen van den heer Van Deth besloten hem in staat te stellen een vervolking in te stellen tegen den. heer Van 't Liudenhout. De heer Van Deth had verklaard f 2000 a f 301X3 daar voor noodig te hebben. De bovengenoemde heeren hebben echter eenige zekerheid willen hebben vooral ook omdat van het publiek bijdragen zijn gevraagd en met den heer Van Deth een contract gesloten, waarin deze zich verbindt met behulp van de genoemde som, binnen den tijd van 5 weken na ontvangst van het totale bedrag, „den weesvader Van 't Lin- denhout in hechtenis te doen nemen". Een miliciën in een onzer garnizoe nen ontving een brief van zijne ouders. Daar hij niet lezen kon, verzocht hij een zijner kameraden, hem den brief voor te lezen. Hij wilde echter niet gaarne, dat ook deze van den inhoud kennis nameen ander kameraad was zoo welwillend om des lezers ooren dicht te houden, opdat hij niet hooren zou wat hij las! Weer een moord. Te Achel(N. B.) kregen twee personen in een herberg twist. De een, een manufacturier, gaf den ander, een landbouwer, een stomp en sloeg hem met een bierglas op het hoofd; de geslagene stond daarna op om naar huis te gaan Maar daar hij bijna niet loopen kon van de pijn, ging hij bij een kennis binnen. Deze riep 's mans zoon, welke hem op een kruiwagen naar huis reed doch do onge lukkige overleed onder de behandeling. Hij was weduwnaar met zeven kinderen. De dader is in arrest. Te Losser heeft een botsing plaats gehad tusschen de politie en eenige soci alisten, waarbij op den burgemeester ge schoten werd. Een der socialisten heeft reeds bekend dat hij en.anderen, nadat burgemeester v. der Zee uit Enschedé hen had gesommeerd uiteen te gaan, verscheidene schoten op hem en de politie-agentcn gericht te hebben waarbij een agent ernstig gewond werd. Een Nederlansche kanselier. Een man uit Avignon kwam dezer da gen bij een commissaris van politie te Parijs. „Ik zit, sprak hij, zeer in verle genheid. Zes maanden geleden ben ik be noemd tot commandeur van het litterarisch legioen van Frankrijk. Ik heb den kanse lier dier orde honderd francs gezonden om hot eerekruis te ontvangen, doch ondanks de talloozo brieven, die ik hem geschreven heb, heeft de heer Julius de Blaive zoo heet die kanselier mij dat eeretee- ken nog niet gestuurd. Nu moet n weten, dat mijn meisje me niet wil trouwen voor dat het eerekruis op mjjn borst prijkt." De commissaris meende eerst met een krankzinnige te doen te hebben hetgeen bij nader onderzoek echter niet het geval bleek. De kanselier der orde was een be hendig oplichter. Hij is pas twintig jaar en de zoon van Nederlandsche ouders. Zijn ware naam is Jules Rinderkneoht, van be roep procureursklerk. Eenige maanden ge leden had hij eene académie contemporaine opgericht, waarvan het eereblijk uit een violetkleurig lint met een oranjeboord be stond en dat hij onverschillig voor 50, 30 of zelfs voor 10 francs verkocht. Een tijd lang ging dit goed, doch toen de zaken begonnen te verminderen, richtte hij een eerstgenoemde orde op. 13e decoraties kost ten 100 francs voor het commandeurschap, 50 francs om als officier en 20 francs om als ridder te worden aangenomen. Tal- looze brieven van aanvraag, ook uit den vreemde, werden ten zijnon huize gevonden, zoodat hij op het punt stond van goede zaken te gaan maken, indien de politie hem niet wijselijk in de doos had gestopt. In verband met het bezoek door onze Koninginnen in het laatst dezer maand en gedurende Juni aan Tarasp (Zwitserland) te brengen heeft, naar men ons mededeelt, de keizer van Dnitschland zijn bezoek aan ons land tot later uit gesteld. R. N. Een ^landeigenaar te Avignon maak te Vrijdag met zijne beminde een rijtoer, toen eensklaps de paarden op hol gingen, waarop beiden uit den wagen sprongen, doch zoo ongelukkig op het hoofd terecht kwamen, dat de juffrouw terstond en hij weinige uren later den geest gaf. Bij een militaire exercitie nabij Rijssel, trof een kogel den arm eener 27- jarige dienstbode, die in de nabijheid werkteondanks alle zorgen, die men aan haar besteedde, bezweek de ongelukkige 's avonds. Het projectiel had behalve den arm, ook haar borst getroffen. Het mijnwerkers-congres te Berlijn is totaal mistukt. De uiterlijke aanleiding tot het fiasco was het besluit van den Engel- schen voorzitter van den dag, Wilson, dat niet langer het aantal stemmen der gedele geerden den doorslag zou geven, doch het aantal door deze gedelegeerden vertegen woordigde mijnwerkers. Op die wijze had den de Engelschen steeds de overmacht, daar zij 645.0(30 mijnwerkers vertegenwoor digen tegen 462.300 uit alle andere landen te zamen. Ondanks de protesten der Duitschers, Franschen en Belgen bleef de voorzitter bij dit besluit en verklaarde, telkens na de stemming over een voorstel, dat alleen door de Engelsche afgevaardigden gesteund werd, dat dit was aangenomen. Toen de andere afgevaardigden hierover op verontwaardigden toon hun misnoegen te kennen gaven, verklaarde de voorzitter, dat de Engelsche afgevaardigden nog den zelfden avond moesten vertrekkeu. en dat hij daarom het congres sloot, wat onder protest van de overige afgevaardigden} ge schiedde. Nadat de Engelschen de zaal verlaten hadden, besloten de Duitsche, Fransche en Belgische afgevaardigden de beraadslagingen zonder dc Engelschen voort te zetten. Gewaagden wij in ons vorig no. van een trein die 1 kilometer per minuut afiegt, een schip dat 1 mijl per minuut af legt, mag nog grooter wonder heeten. En toch is de invoering van een dergelijk vaartuig niet onmogolijk. Het model er van is reeds door een Schotsch ingenieur vervaardigd. Het schip is platboomd, 550 voet lang, 50 voet breed met den vorm van een wigge op ieder einde en een in- houdsvermogen van 14.600 ton. Zulk een schip, van zestien rijwielen voorzien, ge dreven met een snelheid van 170 omwen telingen in de minuut, zal, volgens de bewering van den uitvinder een spoed ma ken van zestig mijlen per uur. Deze snel heid zoude alle vorige pogingen in die richting eclipseeren, aangezien het snelste schip tot dusver nog te water gelaten hoog stens twee en twintig mijlen per uur maakt. De drijfwielen zullen geplaatst worden aan iedere zijde van het schip en zijn van zoo danige constructie dat zij niet den minsten tegenstand teweegbrengen maar den spoed vermeerderen zoowel bij het ingaan als het verlaten van het water. Een vrouw te San Francisco verhaalt van een zonderlinge ontmoeting die zij had met een zoogenaamden duivcl- visch (octopus). Haar man was opzichter. Toen zij eens met haar zoontje langs de kust wandelde zag zij in het ondiepe water een bizonder schoone schelp. Haar arm uitstrekkende in het water om de schelp te grijpen was er een plotselinge plas en werd haar arm omstrengeld door twee slangachtige voorwerpen die haar sterk aantrokken. Het waren de armen van een duivelvisch en de omstrengeling veroor zaakte haar een scherpe pijn. Het was haar onmogelijk om zich los te maken en zij riep haar zoontje om naar huis te loopen en hulp te halen. Het kind liep snel weg maar inmiddels voelde de moeder hare krachten afnemen en bemerkte terzelfder tijd dat het getijde opkwam. Golf achter golf sloegen oveer haar lichaam heen en nauwer en nauwer knelden haar de armen van de duivelvisch. Gelukkig was het mon ster eene van de kleine soort anders had het haar zeker in het water getrokken, want de steeds aanwassende zee maakte hare krachten en weerstands-vermogen zwakker. Op het oogenblik dat zij zich door eene ilauwte overmand gevoelde werd zij uit hare bezwijming ontwaakt door een luid geroep van het strand en in het vol. gend oogenblik werd zij door een half do. zijn sterke handen aangegrepen en terng. getrokken. Zij werd snel op het land ge haahl, met de octopus nog steeds rood haar lichaam gesnoerd, welker zuigers werden losgemaakt en do vrouw uit haar netelige positie ontzet. De visch was van de kleinere soort, metende van het lichaam tot het uiterste punt van den langsten arm zeven voet en enkele duimen. Een eerlijke jongen. Dr. Clarke, een zeer beroemd prediker en Schriftverklaarder, werd als knaap bij een lakenhandelaar in de leer gedaan. Eens moest hij een stuk meten. Het was een duiin of wat korter dan de kooper ver langde eu Adam Clarke kreeg het bevel van zijn meester het laken bij het meten zooveel uit te rekken, dat het de juiste lengte kreeg. Daartegen kwam het ge weten van den knaap op hij kon niet doen, wat hem oneerlijk toescheen en weigerd» beslist het bevel van zijn meester te ge hoorzamen. Ten gevolge daarvan zond deze hem naar zijnen vader terug met de op merking, dat uit hem nooit een koopman groeien zou. Maar nu deed de Heere hem opvoeden en onderwijzen tot Zijnen dienst en hij werd een waar dienstknecht Gods. Vele zielen werden door hem tot Christus geleid. Kinderen houdt u aan Gods Woord en luistert naar de stem van uw geweten, laat het overige aan den Heere over, hot zal u wel gaan. Kent den Heere in al uwe wegen, en Hij zal uwe paden recht maken. Dezen dagen overleed te Thomas- vllle (N. A.) zekere dr. Brand, 65 jaren oud. Het lijk werd weggedragen. Toebe reidselen werden voor de begrafenis ge maakt en terwijl de vrienden van den afgestorvene om het vermeende lijk waak ten en een laatsten blik sloegen op het stoffelijk overschot, bemerkten zij een zonderling trekken van de vingers en bleek het alras dat het leven terugkeerde. De wakers verlieten de kamer niet, zooals dikwijls bij zulke gelegenheden het geval is, maar voegden zich om het lichaam teneinde alle bewegingen nauwkeurig gade te slaan. Van lieverlede werden meer levensteekens zichtbaar; de geldstukken die op de oogen waren geplaatst vielen af en de dokter opende de oogen in diepe verwondering. Na eenige oogenblikken vroeg hij aan de omstanders: „Hoe lang ben ik dood ge weest?" Met allen spoed werd nu het lijkwaad afgenomen en andere kleuren ver strekt en de lijkwagen teruggezonden die reeds voor de deur verschenen was om het lijk te vervoeren. Overzicht verkoopingen enz. Vrijdag 25 Mei. Goes, 10 uur in het Slot Ostende door not. Gallis Merens voor de maatschappij Staatsspoor, gras en nagras op de bermen en taluds enz der lijn Roosendaal-Vlissingen, over 1894. Voorwaarden bjj de spoorweg- opzichters te Goes, Middelburg en Bergen en bij den not. ter lezing. 's-Heer Areuclskerke, aan hofstee Boogerd, door deurw. Hollmann, 10 uur afbraak schuur, als 5000 bos dekriet, planken, mendeuren enz. Zaterdag 26 Mei. Hapctle, bij Jonker door deurw. Holl mann, 10 uur, antiek kabinet, secretaire, kastklok, tafel, lamp, stoelen, bed, gond en zilver, vrachtrijdersinspan, ploegen, eggen, boerenwagen, harnas, enz. Vccre, 10 uur bij dhr. Schoonakker door deurw. Rosier, vleugelpiano, linnenkast, ledikanten met behang, hanglampen, kachels met toebehooren, lessenaar, zinkenplaten, kleederen, enz. Dinsdag 29 Mei. <4oca, 8 uur, op het Slot door not. Pilaar een woonhuis van dhr. Kien, Magdalenast Goes, biljetten voorop Dinsdag bij deurw- Hollmann, verpachting bij inschrijving het hofsteedje van B. Jonker te Kapen0/ o gg yg J_J Vlissingen, bij But,doornot. Hendriks0» 10 uur, meubelen Inl. dhr. Polak- Woensdag 30 Mei. Cortgene, half 11 door not. Roelof m de Stadewijnkelder, een hofstede met <w«o cA. erfpachtsgrond, waarbij in Pacllt volgen 20,6480 H.bouwl., 1,5315 II. weilano en 4,5303 H djjk. londerdag 31 A icrscke, 1 uur bij Klac Prins bet ambachtsheerlpk gemeente Yerseke, groot Ml.l«lcll»urn, 8 uur in d door not- Verhulst, een hu sti-aat. Daags voor en op te zi0n van 10-12 en 2-« Middelburg, 8 uur, m door not. Tak, een huis, ei 1053 cA., Noord weg, 2 dito aldaar. Te zien Woensdag van 10-4 uur. va Vrijdag 1 Jun llath, bij v. d. Brink, dc 10 uur, huis en erf van wijl bakkerij 205 cA. Dinsdag 5 .Tui Middelburg, half 1 Hot door het Vischbestuur, het halen van mosselzaad aan ringen nabij de Oude Hoev 8 perc. Voorw. a 30 cent K Fokker te Tolen. A lAIt EST KI Vrijdag 25 Mc t-'ortgene, in het gem het bestuur van den Anna stherel, vernieuwing en one April 1895 van de aarde-, I steenglooiingwerken. Bestel Middelburg, 11 uur Bestuur verdieping Westerli een, Raming f3500. Zaterdag 26 M Kruidingen, halt 2bij het bestuur van het watersci levering 300 sebeepston gt 100 brikken, 1250 eiken pel M-, 1000 bos Brab. rijs, 50 2000 Brabandsche staken. 25 Mei bij dhr. H. C. J. Do Maandag 28 M Iersekc, 7 uur in het Ge: B. en W. het opbreken en van den keiweg in de Lani enz. ter secretarie. Aanwi Inl. dhr. Snijder. Donderdag 31 i Tolen, door het vischbc kolen voor 's ïqjks stoomschip 1 Juli voor 1 jr. Biljetlen t Vulder v. Moorden. Vrijdag 1 Jui Middelburg bureau mandant.Noordstr. 12 unr, lc en gerookt spek per kilo (1 en aardappols (15 Juni-1 Zaterdag 2 Ju Vlls&lngen, 2 uur, het hoogreservoirgebouw voor Duinwatermaatschappi'. Be aan het bnreau der uiaatsc van 9—12 en 2—4 uur. Duiten verantwoordelijkhek WelEerw. Zeer Gel. Heer Vlissingi WelEerw. Heer Gij hebt ter Uwer ver door u te Dordrecht uitgei druk gegeven. Welke daar zijn geweest, zijn, of nog 1 alles wensch ik niet te besp mij een woord uit het hart door u gebezigde argument aan tijd, noch aan plaafi betreffen niet de jongste bet district Dordrecht, ni der candidaten. Ze hebben onnadenkenden hoorder wenschten invloed uitgeo zijn naar mijne bescheiden zachtst, van geringe waarc Gij zeidet„Is iemand i buiten zijn toedoen, f 10.0C stoffelijke levensstandaard dan wordt lnj kiezer. Ver ten zijn toedoen, dan is Nu, zoo iets laat zich deiI Maar lioe vaak gebeurt er aan toe: „Niet hij, ma het kiesrecht. Hij ontvang met zijn geld". Ja, zoo verliest zoo iemand het. M bet kiesrecht zou hebben is fctel eens naast genoemd 700 goed als nooit voorko van een flink werkman, d geen kiezer, zich er bovc dat hij zich door vlijt en en daarbij het kiesrecht ve dan dat kiesrecht, hijzelf Zulk een geval komt hc tegen éénmaal dat van '10.000. Zou één op de Zljne bevoegdheid ontleene vallige bate, als door u ll!lrom wegcijfering vai noodig Beter ware het \°°s lezers die door ver o de gelegenheid tot kies toedoen" verliezen. hebt „als predikant garing opgedaan, dat in i "°°r de ontwikkeling als S' gewogen, de arbeidersjong 011 jongen uit hoogeren s R- De laatste komt pas kii erw'jl de ander al 6 ,'jr en rug heeft, waan 'lli 0 geleerd heeft zijn 'mndhaven tegenover bazc lijk.18 al„iets' hiJ is niet Éeze uwe woorden heb - b stelt daar twintigj( jvers°hillenden stand nfkomst tegenover c leven8 vP 'j ong«nstig8tJ dit mii- r ^at- 7-Ü kieze: tiiri-, Ujk? De vraag is r!?e jongeheer nog dïl( 'Jdgenoot die arbeid "twintigjarige arbeide

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2