de AFBRAAK 7 Melkkoeien, 5 Kalfkoeien, K op Woensdag 23 Mei 1894, Kalveren en Loopvarkens. Ingezonden Stukken. Overzicht verkoopir gen enz. AANBESTEDING. BCRGKIlLlJItK STA\I>. verkoopen: van de aldaar gesfaan hebbende tentoonstelling zijn aangebracht kunnen w klimaat slecht verdragen. De arme tehben het reeds onmiddellijk te n6° d gekregen met deze temperatuur. 7Wlemorgen moesten er verscheidene naar T èast lui is worden overgebracht, waar één hen nog denzelt'den dag overleed, één r"t op sterven en van twee anderen is toestand eveneens bedenkelijk. De gezonden zijn naar de militaire bak- t«rii overgebracht, waar het buitengewoon is. Ter gelegenheid van het bezoek, TT de koning gisteren weer aan de ten tinstelling bracht, werden ze uit de bak- fa gehaald, naar het tentoonstellingster rein vervoerd en onmiddellijk na afloop Tm het koninklijk bezoek weer naar hunne varme ovens gebracht. jjel groeten bij onderscheidene volken. De bewoners van de Philippijnsche Eilan den nemen den voet of de hand van hem, dien ze willen vereeren en wrijven er zich let gezicht mede. De Laplanders duwen den neus tegen dien van den persoon, dien zij groeten. In Nieuw-Gruinea legt men bladeren op het hoofd van hem, dien men eerbied be- toonen wil. In de landengten van den bund licht men den linkervoet op van den persoon, dien men groet, men legt dien zacht op het rechterbeen, en van daar op het aangezicht. De Ethiopiër vat het kleed van den an deren aan, en wikkelt hetzelve zoodanig om zich heen, dat hij zijnen vriend schier naakt laat staan. Om op straat te groeten, trekken de Japaneezen een pantoffel uit, en de bewo ners van Astrakan eene hunner sandalen doch als zij in de woning komen, ontschoeien zij zich geheel. Wanneer twee zwarte koningen op de kust van Afrika elkander ontmoeten druk- kea zij elkander driemaal den middenvin ger. Het grootste bewijs van genegenheid, bij de inwoners van Carmena, bestaat daarin dat zij zich eene ader openen en hunnen vrienden liet bloed, dat er uit vloeit, als eene soort van drank aanbieden. Wanneer twee Chineezen elkander na eene lange afwezigheid ontmoeten, werpen zij zich op de knieën en buigen twee of driemaal het hoofd naar de aarde. Zij heb ben ook een soort van ritueel of formulier van complimenten, waarhij het getal van bnigingen, knielingen en woorden voor elke gelegenheid is bepaald. De ambassadeurs herhalen die plechtigheid veertig dagen voor dat zij aan het bof verschijnen. In de zuidelijke provinciën van China spreekt men elkander aan met deze woor den Y a van hebt gij uwe rijst gegeten? Een ontzettend spoorwegongeluk wordt uit San Salvador gemeld. Er ontspoorde een trein, tengevolge waarvan ongeveer 3uO personen omkwamen. President Ezeta, die zich in den veron gelukten trein bevond, bleef gespaard. Dynamiet-aanslag te Luik. De Duit- scher Richard Miiller, een schoenmaker die als verdacht van den laatsten aaslag te Luik in hechtenis is genomen, heeft eene volledige bekentenis afgelegd. Hij beweert zelf geen anarchist te zijn, maar door ar moede gedreven, had bij zich door den geheimzinnigcn Russischen baron laten overhalen om tegen geldelijke vergoeding de misdaad te bedrijven. He bom is door den Rus te Maastricht gemaakt en van daar naar Luik gebracht. Op den avond van den aanslag liepen de Kus en Miiller, met de hom hij zich, ge- ruimen tijd door de stad om een geschikt punt te zoeken. Zij bezochten eerst een groot koffiehuis waar het zeer druk was Muller weigerde echter hier de hom te de- poneeren, omdat hij wel begreep, dat do ontploffing een groot aantal slachtoffers zou mnkea en het zijne bedoeling niet was te dooden. Om dezelfde reden weigerde hij kn aanslag te plegen bij de kathedraal St. Panl. Zoo kwamen zij eindelijk in de rue de 'u Pake, waar de bom voor de woning van k. Renson werd gelegd en de lont aange stoken. De beide mannen bleven op een afstand staan kijkenin dien tusschentijd passeerden drie kinderen, onbewust van bet gevaar dat ben dreigde, en kort daarop "atplofte de bom, met het bekende nood- lottig gevolg voor dr. Renson en zijne vrouw. Voorts beeft Muller belangrijke onthirl- "Hgen gedaan over de Lnikscbe anarchis- 'tn- Dezen maken deel uit van een inter nationale vereeniging, waarvan de Rus- 'istke baron een der leiders wasdeze I Afvaardigde ook de bommen en onder- I 'Aunde de verschillende groepen met geld. p vreemdeling liet zich graaf Ernst Stern- erg noemen, soms ook nam bij een Rus- Blacb klinkenden naam aan. Men is nu zijn 'Nr kwijt, maar men vermoedt dat bij zich Konden ophoudt. .pmiddels verneemt men nit Maastricht de Rus daar gelogeerd heeft onder 01 saam van Philippowitz. Echt RussischAcht en dertig jaar woonde in een klein vergeten dorp een jonge boer, Ivan, een die op zekeren dag in dronken- 3 oen kerk binnendrong en de gewijde wegnam, die verbergende in zijn lenioi. uren iater werd bij aangehouden IgWd in de mijnen proces, tot dwang' van Siberië veroor ponder vorm van i^eloos spraken zijne ouders en fa- 'oor hem ten beste: de wet van 'Uil °laas was onverbiddelijk zij trof l,,,;11'1' Medelijden. En de arme Ivan Ry- (lprtrok naar liet gevloekte land, met ■ofavaan galeiboeven. Ma eenen tocht van verscheidene maan den door de steppen gelukte het hem te vluchten. Van honger bijna stervende, ver volgd door de policie, werd hij eindelijk door een medelijdenden boer opgenomen, die hem werk gaf. Kort daarop bereikte liij Tomsk, voorzien van een paspoort, dat aan een overleden werkman had toebehoord. Sedert dien tijd leefde hij vergeten, eer lijk, liefdadig. Hij trouwde, kreeg kinderen die bij met de uiterste zorg opvoedde en later uithuwelijkte. Eenigen tijd geleden, toen er een klein familiefeest plaats bad ter gelegenheid van den verjaardag, zijns huwelijks, vertelde hij aan zijne vrouw en kinderen de geschiedenis zijns levens. Er was niemand aanwezig dan zijne fa milieleden, maar de muren hebben dikwijls ooren. Op zekeren morgen, toen Ivan nog sliep, kwam de politie den galeiboef aan bonden, die vóór 38 jaar uit de Siberische mijnen gevlucht was. De man luisterde bevend naar den po liticagent en het hoofd buigend onder de vreeselijke ramp, bekende bij inderdaad het land der ballingschap ontvlucht te zijn. Zijne vrienden deden alles wat zij konden zijn advocaat deed uitkomen dat sedert zijne vlucht, Iwan bad geleefd als de eerlijkste der menscben en sedert 38 jaar de Czaar vele ukasen van kwijtschelding bad ge- teelcend. Ryhoff werd in vrijheid gesteld. Maar eenige dagen later hield men liem weer aan en bij verscheen voor de rechters. Daar verhaalde hij rondborstig zijn leven. De rechtbank was onverbiddelijk en veroor deelde Ivan tot eene straf strenger nog dan die van voor 38 jaren. De man zit thans in de gevangenis in afwachting van het vertrek eener karavaan naar de mijnen. Alvorens te vertrekken zal hij daarenboven de tuchtiging van den knoet moeten ondergaan. Twee en twintig jaar geleden ver dween uit een villa bij Lissabon een twaal 1 jarige jongen alle nasporingen om hem terug te vinden bleven echter vruch teloos. De ouders schenen wanhopig te zijn en loofden eene groote geldsom uit aan hem, die den verloren zoon zou kun nen ontdekken. Het kind was uit het eerste huwelijk des vaders gesproten, wiens eerste vrouw zeer rijk was; hij meerderjarigheid kwam echter het geheele vermogen aan dien zoon uit het eerste huwelijk. De ontaarde vader vatte nu met zijn tweede vrouw het plan op om het onge lukkige kind op te sluiten. Twee en twin tig jaren heeft het in een kelder doorge bracht, waar hem het voedsel door een luikje werd toegereikt. Eenige dagen ge leden bekende de moeder, die ernstig ziek was, een en ander aan haren biechtvader en werd de ongelukkige, die nu 34 jaar was geworden, uit zijn kerker bevrijd. Lezen en schrijven is hem verleerd, maar, merkwaardig genoeg, heeft zijn verstand niet door de opsluiting geleden. De vrouw is, na gebiecht te hebben, gestorven; de vader was reeds eenige jaren tevoren,ten gevolge van een val van zijn paard, over leden. De rots in don Atlantiscben Oceaan, bet eilandje St. Helena, waarop Napoleon I zijn veelbewogen leven eindigde, onder vindt thans in ruime mate de wisselval ligheid aller aardsehe dingen. Sedert het Suez kanaal een anderen en veel korteren weg naar Indië tot stand bracht, wordt bet eiland door geen enkel schip meer be zocht. Vroeger werd het gemidde'd door 1000 koopvaarders bezocht die aan de bevolking, groot 5000 personen, eene groote mate van welvaart verschaften. Het eiland gelijkt van verre eeno barre rots, maar bet binnenland is buitengewoon vruchtbaar en weelderig van plantengroei. De teelt van producten wordt thans ver waarloosd omdat men ze toch niet meer kan afzetten. Alleen wordt zooveel nog verbouwd als noodig is voor de behoeften v»n de enkele bezoekers, die de plaats willen zien, waar Napoleon zijn hem door de Engelsehe regeering aangewezen ver banningsoord vond. Er wordt door de bevolking nog wat aan de walviscbvangst gedaan, maar overi gens verlaten de jonge en krachtige man nen de plaats om elders hun fortuin te zoeken. De bevolking is thans reeds van 5000 tot 3900 gedund. Nog enkele jaren en allleen een ontvolkte rots zal de plaats aanwijzen waar Napoleon's gelukzon in de golven daalde. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de Redacteur 1 Zij 't mij vergund een enkelo opmer king te maken over de vergadering der Zeeuwsche Jong. Bond, 1.1. Dinsdag hier gehouden. Met blijdschap heb ik het streven dei- Jong. Bond begroet, om eene propaganda meeting te doen plaats hebben, waar de schoone gelegenheid zou geboden worden (zie de circulaire) om de belangen der vereenigingen te hooren bepleiten. Ja, werden op enthusiastische wijze in de Zeeuw (Ingezonden stuk) vriend en vijand beele en halve voorstanders nitgenoodigd tot bij woning der vergadering. In hoe verre is nu 't doel bereikt ge worden van 't bepleiten der beginselen Dan M. de Red. spijt bet mij ter wille van die vergadering dat ik beginnen moet met te constateeren dat naar mijn beschei den mcening dat doel niet te volle is bereikt. Mijns inziens waren daar twee oorzaken voor. Vooreerst zou ik bet den Bond in over weging wiUen geven, geen meeting meer te beleggen op den derden Pinksterdag. Ik bad 't gevreesd dat de proef niet mee zou vallen, en dit uitgesproken tegen enkele leden. Mijne vrees is werkelijkheid geworden want naar al wat gedaan is tot opwekking om die vergaderingen bij te wonen, was de opkomst zoowel 's middags als 's avonds teleurstellend. Dit is te betreuren voor de verspreiding der beginselen want waarlijk onze Jong. Vereen, verdienen 't in breeder kring be kend te worden, verdienen meerder steun, liefde en gebed. Wordt dus weder een dergelijke samen komst gehouden (wat ik zeer gaarne zien zou), dan hoop ik dat in het belang dei- Bond, deze indien bet kan op geschikter tijd plaats vinde. Doch er is bij mij nog eene andere be denking. Toen ik 't agendum ontving kwam al aanstonds de gedachte bij mij op al te veel voor éene keer. Eerst drie sprekers en dan 's avonds nog 2, al rijkelijk veel voor eene zwakke maag. En bet is te veel geweest. Wat was bet geval? Slechts 2 sprekers hebben 't woord gevoerd, en de laatste referent was te beklagen daar geen tijdvoor hem was (wat na zoo'n verre reis wel noodig ware) zijne stelliiigen behoorlijk toe te lichten en een vruchtbaar debat te ontlokken. Een vruchtbaar debat ja, bier vooral moet ik op drukken, want tot mijne groote teleurstelling is daar niets van gekomen. Voor de middagvergadering ware bet meer dan genoeg geweest, als de al te breed opgezette stellingen van Dr. Wagenaar degelijk en principieel waren besproken. Dat is niet geschied. Principieel debat is niet gevoerd daar de gelegenheid voor re- en dupliek niet geschonken kon worden. Dit betreur ik zeer. De schoone gele genheid is voorbijgegaan om flink en helder de beginselen te toetsen. Alle lof geef ik den geachten referent voor zijn geestig debat. Doch geestig is bij lange na niet altijd principieel. Van al de bezwaren die ik ingebracht lieb heeft de spreker de principieele onbeantwoord gelaten en mij toegedicht wat ik niet in dien vorm gezegd had, en 't eenige succes is geweest dat ZEd. zich verscholen beeft achter eene mij ontglipte uitdrukking die niets met de steHingen te maken bad, en zoo de lachers op zijne zijde kreeg. Ware alleen dit referaat grondig bespro ken en de stellingen 1,20. 3, 4 en 6 eens goed bekeken, ik denk M. de Redacteur, dat er dan meer vrucht zou zijn afgeworpen. Gaarne hernieuw ik V debat met ZEw. over zijne stellingen, vooral opdat er een helder licht moge komen over 't streven der Jong. Ver. op Gereformeerde grondslag, Mijne tweede opmerking zon dus kort saamgevoegd zijn dat er voortaan een of 2 sprekers en het debat meer vruchtbaar moge zijn. Nogmaals mijne warme belangstelling uitsprekend voor de Jong. Ver. waar ook dit schrijven van getuigt, en ze van harte 's Heeren genadigen zegen toebiddende, zoo verblijf ik M. d. Red. na harte lijke dankbetuiging, U Dw. W. H. OOSTEN. Middelburg, 15 Mei 1894. Afloop verkoopingrn, enz. HEINKENSZAND. Vrijdag werd aanbe steed door het r k. kerkbestuur het bouwen van koetshuis en stal. Ingeschreven door Jan de Wit Co., f793, E. J. Rflk Co., f685, A. Engelberts Co., f 665, J. W. van Duflvenbode Co., f650. Gegund aan den la-igston inschrijver. TERNEUZEN. Donderdag werd alhier door Notaris Dregmans publiek geveild. Een woonhuis in do Lange Noordstraat alhier bewoond door dhr. A. D. vanAerde. Kooper werd de heer G. J. Balkenstein voor i 4275. GOES. Woensdag werd door notaris A. Gallis Mei ens, in het Slot Ostende voor erven van den heer M. van der Vaate pu bliek geveild, een woonhuis, bergplaats en erf te Goes aan de Vlasmarkt. Kooper dhr. M. Goossen alhier voor f2001.— plus de onkosten. BRESKENS. Heden Vrijdag werd aanbe steed de onderhoudswerken aan den polder Oud en Jong Breskens. Er waren 13 in schrijvers. MinsteC.de Wilde te Kattendijke voor f 3994, wien het voorloopig is gegund. Dinsdag 22 Mei. Goes, door not. Pilaar voor erven wed de Graag, 8 uur, in de Prins v. Oranje, een winkelhuis Turfkaai, een pakhuis Ossehoofd- straat. Een woonhuis St. Jacobstraat. Middel burg, 10 uur door not. Verhulst in 't Notarishuis, 2 inboedels. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 23 Mei. Goe«, door not. Pilaar in de Prins van Oranje, voor erven wed. de Graag, 1 uur, chiffonnière, buffet, kleerkast, hoekkast, ledikant, bedden met toebehooren, spiegels, barometer, koperen doofpot, schilderijen, ijzer, glas-, blik- en aardewerk. Kijkdag Dinsdag 10-5 uur. Vrijdag 25 Mei. Goes, 10 uur in het Slot Ostende door not. Gallis Merens voor de maatschappij Staatsspoor, gras en nagras op de bermen en taluds enz der lijn Roosendaal-Vlissingen, over 1894. Voorwaarden bij de .spoor wi opzichters te Goes, Middelburg en Bergen en bij den not. ter lezing. 's-IIeer Arciidslitwlie, aan hofstee Boogerd, door deurw. Hollmann, 10 uur albraak schuur, als 5000 bos dekriet, planken, mendeuren enz. Dinsdag 29 Mei. Goes, 8 uur, op het Slot door not. Pilaar een woonhuis van dhr. Kien, Magdalenast. Woensdag 30 Mei. GorJgeiip, half 11 door not. Roelof in de Stadswijnkelder, een hofstede met 3375 cA. erfpaehtsgrond, waarbij in pacht kan volgen 20,6480 H. bouwl., 1,5315 H. weiland en 4,5303 H. dyk. Donderdag 31 Mei. Icrselte, 1 uur by Klaassen door not. Prins, het ambachtsheerlijk jachtrecht in de gemeente Yerseke, groot 1059 Hectaren. MidüüPlburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhuist, een huis Lange Gist- straat. Daags voor en op den vei koopdag te zien van 10-12 en 2-4 uur. Middelburg, 8 uur, in de Vergenoeging door net. Tak, een huis, erf en moesgrond, 1653 cA.; Noordweg, 2 dito 75 er. 58 -cA. aldaar. Te zien Woensdag en Donderdag van 10—4 uur. Vrijdag 1 Juni. Balii, bij v. a. Brink, door not. de Vos 10 uur, huis en erf van wylen wed. Remijn bakkerij 205 cA. Donderdag 7 Juni. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Verhulst, een huis en erf, Lange Giststraat. Woensdag en Donderdag te zien 10—12 en 2—4 unr. oin-h.uuxitxwtT Maandag 21 Mei. Goes, 25000 korte en 200 ton lange turven voor het Gasthuis. Biljetten met opschrift: „Besteding Gasthuis", te bezorgen bij dhr. v. d. Bilt la Mjtthe vóór 12 uur. Dinsdag 22 Mei. Goes, 10000 korte en 75 ton la ge turven voorliet weeshuis. Biljetten met opschrift: „Besteding Burgerlijk Armbestuur" bij dhr. Kake'oeeke, voor 4 uur. Middelburg, half 2 door B. en W. ten raadhuize, het maken van een gebouwtje voor de ontyzeringrinrichting voor de duin waterleiding. Aanwijzing 9 Mei half 2. Woensdag 23 Mei. Keuzen, 3 uur, bij wed. Susijn, herstel, enz. tot 30 April 1895, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan don N. Neuzenpolder en het maken van werken tot dijksverbetering. Aanwijzing 18 Mei van 8-10 uur. Gocü, 11 uur in het kantoor der gas fabriek, hot vergrooten van de stokerij en h et metselen van een oven en een toerput Bestek oil teekening aan het kanfoor en daar verkrijgbaar a 25 cent. Aanwijzing 19 Mei te 11 uur. WissenlierSic, 10 uur door het bestuur van den Vlietepo'ider, verbetering en onder houd over 1894, 95 van de waterkoerende werkejj, Aanwijzing 19 Mei 9 uur. Biljetten bij dhr. C. N. v. d. Heijde. Vrijdag 25 Mei. 4."os-(aesie, in hot gemeentehuis door het bestuur van den Annapolder, 11 uur, herstel, vernieuwing en onderhoud tot 80 April 1895 van de aarde-, krain-, rys- en steenglooiingwerken. Bestek a 50 cent bij dhr. Roelof. Aanwijzing 18 en 21 Mei van 11 —4 uur. Middelburg, 11 -uur aan het Prov. Bestuur verdieping Westerhaven te Vlissin gen, Raming f 3500. Zaterdag 26 Mei. B4ruiii5»igeii, half 2 bij v. d. Lindedoor het b stuur van het waterschap Kruinlngen, levering 300 scheeprton ges. Vilv. steen, 100 brikken, 1250 eiken perkoenpalen, 1.60 M-, 1000 bos Brab. rys, 50 id. haringband 2000 Brabandsche staken. Biljetten vo 25 Mei bij dhr. H. C. J. üominicus. Donderdag 31 Moi. TToïeis, door het vischbestuur, levering kolen voor 's ry'ks stoomschip „Argus", vanaf 1 Juli voor 1 jr. Biljetten bij dhr. C. J. de Vulder v. Mooi den. Vrijdag 1 Juni. Middelburg, bureau Garnizoens-com- mandant,Noordstr. 12 unr, levering gezouten en gerookt spek per kilo (l-Juli tot 81 Dec.) en aardappels (15 Juni 1 Nov.) van 17 en 18 Mei 1894. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. B- Schellings jm. 25 j-en J. Schouten jd. 26 j. - P. Scbeltes jm. 25 j. en J. Q. Koekkoek jd. 24 j. C. Goverse jm. 27 j. en G. de Nood jd. 23 j. J. C. Poelman jm. 25 j- en A. Wisse jd. 23 j. C. Slabber jm. 26 j. en J Adriaansen jd. 27 j. C. J. Kooman jm. 24 j. en L. A. Vos jd. 22 j. G. van der Werff jm. 30 j. en A. van Versendaal jd. 23 j. G. J. de Nooijer wedr. 26 j. en J. Koppejan jd. 22 j. A. van Dorst jm. 31 j. en M. J. van Kamer jd. 24 j. G. de Jager jm. 32 j. en J. H. van Ooijen Laurcnse jd. 32 j. P. Ma- guelin jm. 26 j. en N. van Veen jd. 27 j. Getrouwd: W. J. Akkerman jm. 26 j. en A. C. Steyn jd. 25 j. - H. W. K. P. H. Schey beier jm. 24 j. en A Huiszoon. Bevallen: J. H. Buteux geb. van Trigt d. Overleden: J. C. van Riet ongeh. d. 58 j.— G. Sinke 15 d. z. W. Zoeller man van P- J. Haringman 69 j. GOES. Overleden Prederich Wachmann 63 j., gehuwd met Johanna Kegel. BRIEFWISSELING. Aan de lezers te Goes, Zierikzee, Wemel- dinge, 's Gravenpolder, Middelburg, Stave- nisse, Krabhendij ke, Biggekerke,Vordenenz. Hartelijk dank voor de toezending van no. 95 van ons blad. G. M. KLEMKERK. MAItkTBtiltlCHTtiN- MIDDELBURG, 17 Mei '94. Uit Walcheren was heden slechts een matigen aanvoer van tarwe ter markt, die vorige weekprjjs opbracht; weinig ging er in den handel om. Andere artfkelen zoo goed als opgeruimd te beschouwen. Vorsche boter f0,&0 a f0.9n p.kilo. Eieren f 2,80 per 100 stuks. VLISSINGEN, 18 Mei 1894 Boter f0.90 a fi.— de kilo. Eieren f3.20 a f 3.40 per 104 stuks. ZIERIKZEE, 18 Mei 1894. BOTER. Hoogste koers f0.51 a f 0. laagste koers f 0.471/2 pei 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 0.80 a fO.— laagste koers f 0.50 per 25 stuks. Eendeieren hoogste koers f 0.90laagste koers f 0,65 de 25 stuk, OESTERBETJRS. Ierseke, 18 Mei '94. Verkocht oud afsteeksel 2Va cents grootte en daarboven f3.00, nieuw afsteeksel 16 millimeter en daarboven f 1.40. ADVERTENT! EN. Geboren CHRISTINA JOHANNA HENDRIKA dochter van P. S. BUTEUX en J. H. BUTEUX—Van Tuigt. Middelburg, 16 Mei 1894. Heden bevallen van eene Dochter M. TALMA Van Schaardenburg. Vlissingen, 18 Mei 1894. Zondag 20 Mei 1894 hopen, zoo de Heere wil en wij |f S leven, onze geliefde ouders Jé MARINUS KABOORD f JANNETJE VERSIES hun 30-jarige Echtvereeni- f ging te hordenken. Hunne dankbare kinderen. WolfertsdijkMei 1894. 't Heden overleed na een kortstondig lijden in den ouderdom van ruim 63 jaar onze geliefde Mecder en Bchuwd-mooder CORNELIA JACOB A MERISON weu. Jan Grtjspeeius. Sterke de Heere ons in dit zoo zwaar ver lies. Namens Kinderen,Behuwd- en A leinkinderen IZAAK GRIJSPEERE. Nieuw dorp, 9 Mei 1894. Voor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden op onze 55-jarige Echtvereeniging op 10 Mei, betuigen wij onzen hartelijken dank. L. J. DE KOK. J. P. DE KOK— v. d. Broeke. Middelburg, 1894. Hartelijk dank aan allen, die blijken van belangstelling gaven bij mijne benoeming tot Ontvanger der gemeente Serooskerke. (W.) J. LOUWERSE Jz. De ondergeteekenden betuigen, ook namens de overige familieleden, hunnen hartelijken dank voor de bewijzen van deelneming, ontvangen gedurende de ziekte en na het overlijden van hunnen geliefden zoon en broeder JAN BRASSER. A. DEN HOLLANDER, K. DEN HOLLANDER—Simonse. GEBRs. BRASSER. Biggekerke, 17 Mei 1894. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal des voor middags om 11 uur, aan de „Korenbeurs" te Kruiningen EEN P A R T IJ NOORD-HOLLAOTDSCHg OPENBARE VKRKOOPING. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes, zal op Vrijdag 25 Mei 1894, de voormiddags om 10 uren, aan de Hof stede bewoond door den heer Boogerd, in de Kraaijert gemeente Heer Arends- kerke, VEILEN EN VERKOOPEN SCHUUR, bestaande uit 5000 bos Dekriet, zoo goed als nieuw, Planken, Stijlen, Dak ribben, Dilt- houten, Staldeuren, 4 stel Men deuren, üebiucten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 3