Aan Hasselt te Roozendaal tegen 100"/io pCt. 2o. (lat op 1 April geen nieuwe leerlingen tot school 1 zijn toegelaten, wegens de verbouwing dier school. De heer Cnpéry vindt dat die mededeeling veel te laat komt. Ook moest dit uitstel aan den Raad zijn overgelaten, daar deze den leeftijd voor de toelating bepaalt. En eindelijk gaat hij niet mee met het motief voor het nitstel. Er was plaats op de school, daar het getal leerlingen niet grooter zou geweest zijn als op 1 Oct. 1.1. De voorzitter antwoordt dat het uitstel noodzakelijk was, omdat waarschijnlijk vele kinderen naar huis zouden moeten gezonden zijn. De ondervinding heeft dit geleerd. De heer Sinke betwijfelt. Ook wenscht deze te weten waarom er op school 1 deze week vacantie is en op school 2 niet, hoewel aan de laatste toch ook gebouwd wordt. De voorzitter zegt dat op school 1 een muur verwijderd moet worden en op school 2 een muur slechts doorgebroken om er een deur in te plaatsen. De voorzitter doet verder de volgende mededeelingen. B. en W. hebben kas-opneming gedaan. In kas was f 8321.18Va, overeenkomstig de boeking. Door het bestuur der Breede Watering is aan de gebruikers van de sloot bij den Varkensdijk last gegeven de sloot 25 cM. te verdiepen, waardoor do overlast van water zal worden opgeheven. Het kohier van den hoofdelijken omslag is goedgekeurd. Het gemeenteverslag wordt den Raad aangeboden. De laatste wijzigingen in de begrooting zijn niet goedgekeurd. Daarom stellen B. en W. andere wijzi gingen voor, welke met algemeene stemmen worden aangenomen. Het kohier voor de hondenbelasting wordt vastgestald. Er komen op voor 50 honden, samen f 150. Nu stelt de voorz. de motie Sinke aan de orde, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. Aan de vraag van den heer van Harme ien naar den woordelijken inhoud der motie kan niet voldaan worden, maar de voorz. schetst het ontstaan er van. Zij houdt in de afkeuring van een handeling van B. en W. die de levering van straatkeien onder hands aanbesteedden, zonder den Raad machtiging te vragen. B. en W. hebben dit evenwel zegt de voorz. gedaan in het belang der gemeente omdat de keien van uitstekende kwaliteit waren en gelijkvormig aan reeds geleverde. Dit be vordert de netheid. De heer Sinke motiveert nader zijne af keuring. Alle bewijs, dat het belang der gemeente is behartigd ontbreekt door het uitsluiten der concurrentie. Hij kan met evenveel recht beweren, dat het befang der gemeente niet is behartigd. Op een vraag van den heer Cupery of ook bij andere leveranciers naar den prijs is geinformeerd antwoordt de voorzitter ontkennend. Dit keurt de heer Cupery af, evenals dat art. 142 der gemeentewet niet is nage leefd, doch hij zal daarom de motie nog niet steunen, daar hij de wethouders hoog genoeg acht, om aan te nemen, dat zij naar hun beste weten gehandeld hebben. De heer Sinke wil het oordeel of in het belang der gemeente is gehandeld niet aan B. en W. maar aan den raad overlaten. De motie wordt met 5 tegen 4 stemmen verworpen. De heer van Harmeien verzoekt even wel, dat B. en W. aan den wenk zullen gehoor geven. De heer Van Oeveren acht dit onnoodig. daar hij volgens plicht en geweten gehan deld heeft. Maar er zijn persoonlijke vee ten in het spel en daarom worden pijlen afgeschoten die achterwege zouden blijven als een ander dan de heer Verboom voor zitter was. Hij verklaart van dit oogen- blik af zijn ontslag te nomen als wethouder en raadslid. De heer Sinke neemt gaarne aan, dat B. en W. niet met opzet verkeerd gehan deld hebben, maar dit neemt niet weg, dat hij zijne aanmerkingen zal uitspreken, zoo dikwijls hij dat noodig acht. De heer Cnpéry zal ook dezelfde lijn blijven trekken, onverschillig wie voor zitter is. Maar hij vraagt den heer Van Oeveren of hij ontkent, dat er gegromfe aanmerkingen gemaakt zijn. Op billijke aanmerkingen wenscht hij een billijk ant woord te ontvangen. De heer Van Oeveren wil niet langer tusschen 2 vuren zitten; daarom neemt hij zijn ontslag. Hij verlaat de vergadering. Nu komt de havenbegrooting in behan deling. De heer Sinke heeft eenige aanmerkin gen. De Z. Oostelijke dam kan 1 M. lager zijn en de ingang is in verband met het voorgestelde talud te wijd, waardoor te veel deining in de haven zal zijn. Daarom wil hij een remmingswerk aan den ingang. De heer Klos stelt een andere plaats voor den ingang voor, doch hij wordt daarin door den heer Sinke bestreden. Uit de breedvoerige en gedetailleerde bespreking blij kt dat eene nauwkeurige be en omschrijving van de voorwaarden tot vergunning van de aangrenzende eigenaars noodzakelijk is, zal de vergrooting niet voor het grootste deel haar doel missen. Onder voorbehoud cener nauwkeurige contractueele bepaling der concessie-voor waarden en met in achtneming der voor stellen van den heer Sinke wordt het plan goedgekeurd. Ten slotte zegt de voorz., dat B. en IV. geen termen gevonden hebben voor een voorstel tot wijziging der politie-veror- dening, hoofdst. brandweer, en dat moge lijke voorstellen der raadsleden schriftelijk worden ingewacht. De heer Cupery kondigt een voorstel tegen de volgende raadszitting aan. Daarna sluiting der vergadering. Zierlkzee. De 9 raadsleden natuur lijk doordat de justitie de taak van den burgemeester om don verklikker van het in geheime zittingen gesprokene te zoeken, heeft overgenomen waren in de Dins dag gehouden raadsvergadering op twee na allen weder bijeen. Na eenige discussie werd besloten met 6 tegen 2 stemmen om voor het geval de justitie er belang bij hebben mocht het geheim der jongst gehouden gesloten zit ting op te heffen. Besloten werd om Maandag a. weder te vergaderen. De heer De Looze verklaarde in een speech die een weinig persoonlijk klonken een weinig democratisch riekte, dat het bekende manifest der 9 raadsleden hem niet was aangeboden en dat hij, ware het ge schied, het gaarne zou geteekend hebben. Zijne beschuldiging dat do negen onder pressie van den voorzitter gehandeld had den, herriep hij na eene correctie van laatstgenoemde, doch do heer de Crane steunde hem in zijn protest dat men bij aanbieding van het bekende besluit der leden, hem niet had mogen passeeren. Deze daad van de leden was te stuiten der, wijl de gepasseerde een bloedverwant is van den uitgever der Nieuwsbode. Bedoelde uitgever, de heer IV., is in middels uit zijne gijzeling ontslagen. Do justitie zet het onderzoek in deze zaak ijverig voort. In den laatsten tijd schijnen de kie zers to Zierikzee te willen demonstreeren tegen de „heeren". De verkiezing van enkele mannen, bij voorkeur met den naam „bur gers" aangeduid, doet dit althans denken. Vlissingen. 18 Mei, 1894. In een heden namiddag onder voorzit terschap van den burgemeester, dhr. Tutein Noltlieniu8, gehouden zitting van den ge meenteraad werd, na lezing en goedkeuring der notulon van de vorige zitting en mede deeling en overlegging van de ingekomen stukken, in plaats van wijlen den heer C. P. van Sprang, benoemd tot klokkenist, diens broeder, de heer J. P. van Sprang, waarnemend klokkenist. Wijders wordt besloten tot den onder- hand8chen verkoop aan den heer J. Warren van 18,10x5,25 M. ge meentegrond, gelegen aan de Clij verstraat, ad. f 4,50 de M2 tot een bedrag van f 427.(51 met bijbetaling vau f47.25 voor trottoir- kosten, idem aan den heer H. de I'agter van 18,10x5,20 M. gemeentegrond aan dezelfde straat ad. f 4,50 de M'alzoo tot een be drag van 423.44, met bijbetaling van f 46.80 voor trottoirkosten. idem aan de Vlissingsche Duinwater maatschappij van 200 M' gemeentegrond aan den Badhuisweg ter bouwing van een watertoren, ad. f5 de M2, alzoo tot een bedrag van f 1000. idem tot het verpachten van een perceel gemeentegrond, aan dezelfde maatschappij tot berging van buizen en materieel aan de Glacisstraat tegen eene pachtsom van f 16 's jaars. Wordt besloten tot goedkeuring der re keningen over 1893 der Zeemans- en Visschersbeurs, der Bank van Leening en van den Koudekerkschen straatweg. Op voorstel van Burg. en Weth. wordt de jaarwedden van den secretaris van do commissie van beheer der Zeemans- en Visschersbeurs, met ingang van 1 Januari 1895 bepaald op f300. Wordt besloten tot eene 6e wijziging der gemeentebegrooting voor 1893, idem tot het toestaan van een crediet van f 100 aan de Gezondheidscommissie voor het doen van chemische onderzoekingen idem tot het verleenen aan de heeren Quack en Treithoff van vergunning voor het afwijken van de art. 17 en 20 der Algemeene Politieverordening ten aanzien van het bouwen aan een hotel en café aan den Badhuisweg idem tot verlenging van den termijn tot wanneer aan den heer C. J. de Rijcke vergund wordt een loods te plaatsen op de Ritthemsehe markt tegen betaling van een totaal bedrag ad f30. Tot opruiming van een gedeelte hak hout aan den Prins Hendrikweg wordt aan den heer K. van Welp, te Roosendaal voor het bouwen op dien grond van een sigaren kiosk vergunning verleend tegen betaling van f 13.75. Het adres van den heer M. J. Ket ting, betreffende den onhoudbaren toestand van zijn huis op den Dam veroorzaakt door noodzakelijke gemeentewerken, wordt na eenige discussie opnieuw verwezen naar B. en IV, ter fine van onderzoek terwijl op het verzoek van den heer Loois tot het bouwen van gemeentewege van een loods tot berging der badkoetsjes in den win ter, afwijzend wordt beschikt. Wordt overgegaan tot behandeling van het kohier van den hoofd, omslag 1894 en dat gewijzigd vastgesteld. Uitgeloot worden zes aandeelen elk groot f 1000 van de 3 leening ad f 400000 en daarvan bij trekking aangewezen de no. 384, 290, 285,103, 362 en 354; waarnade zit ting wordt gesloten. net verzoek van den Heer Pr,lijs die de vorige week aan de Universiteit van Amsterdam het arts-examen aflegde om, in plaats van een eed, eene belofte te mogen afleggen, is door den minister ingewilligd. Het zal nu deze week voor de Staats-commissie geschieden. St. Maartensdijk, 17 Mei. In de gisteren gehouden vergadering van inge landen van het Waterschap „St. Maartens dijk" is besloten aan het verzoek van den heer C. Zeedijk e. a. te voldoen om een gedeelte zandweg te veranderen in eene grintbaan over eene lengte van 300 M. aansluitende aan den bestaaiulen grintweg. Adressanten hadden aangeboden f 200 bij te dragen in de kosten van aanleg en vervoer van den onderhoudsgrint, benoo- digd voor het eerste jaar. Verder zullen de eigendommen van het waterschap dit jaar opnieuw verpacht worden. Tengevolge van het bedanken van den heer J. Geluk als gezworen en het periodiek aftreden van den heer I. Hage I.Czn. als zoodanig moesten twee nominaties opgemaakt worden ter voorziening in die vacaturen. Voor de vacature I. Hage I.Czn. werd de voordracht opgemaakt als volgtle candidaat I. Hage I.Czn. 2e N. J. Nelisse. 3e C. Hage I.Czn. Voor de vacature J. Geluk, als volgt le candidaat A. Geluk Jz. 2e J. Noom A.Czn. 3e A. Elenbaas. Het dijkgeschot over het dienstjaar 1894 95 werd voor de verschillende polders vastgesteld als volgt Oudeland f 7,30. Middelland f 4,80. Noord f 8,10. Uiterst Nieuwland f 4,80. Ra vens oord f 4.60. Groote en kleine Landekens f3. Slabbecoorne f 11. Molen f 12. Pluiin- pot f 3, alles per H. A. In de Woensdag te Ellewoutsdijk gehouden vergadering van ingelanden van het calam. waterschap Ellewoutsdijk is, in de plaats van den heer J. Bruinooge, aan wien op zijn verzoek eervol ontslag ver leend werd, benoemd tot dijkgraaf de heer J. Bruggeman te Driewegen, gezworen van gemeld waterschap, terwijl in diens plaats tot gezworen werd benoemd dhr. E. A. van der Bent te Ellewoutsdijk. In dezelfde vergadering werd ten t weeden male afwijzend beschikt op een verzoek van den gemeenteraad van Driewegen tot het verleenen van eene jaarlijksche bijdrage in de kosten van een verharding van een weg, ten behoeve van den aan de Staart- nol bij Borsele te maken steiger. Aan de gemeenten Ellewoutsdijk en Driewegen werden de gewone bijdragen ad 40 ct. per hectare, in de kosten van onderhoud der wegen en afkoop van tollen, voor een tijdvak van 10 jaren opnieuw verzekerd. K. e i' k ii i o u w s. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Borsele dhr. IV. v. Griet- huijsen, oand. te Fijnaart;te Grijps- kerke dhr, A. J. Seulijn, cand. te Utrecht to Waarde dhr. A- J. ton Bokkel Hui- nink, ca-nd. te Utrecht, Angenomen naar Utrecht door dr. J. H. Gunning JHz. te Leiden, Dr. L. H. F. A. Faure, sedert 1888 predikant te Rhedon, heeft naar aanleiding van zijn toetreden tot do apostolische kerk tegen 1 Juni a. s. van het provinciaal kerkbeetuur zijn eervol ontslag gekregen. (N. R. C.) Geref. Kerken. Tweetal te Enschedé ds. J. Gideonse te Broek op Langendijk en ds. A. de Geus te Wolvega. ird a i r s z w k \T~ Arrondissements-Recltfbank te Middelburg. Heden is ter griffie der arrondissements rechtbank te Middelburg door den heer mr. C. de Witt Hamer JGz., advocaat te Mid delburg, als raadsman van L. M. N., oud 19 jaar, dienstbode, geb. te Koewacht, wonende te Groede, namens deze hoogor beroep aangeteekend tegen het ten haren laste op 8 Mei 1.1. gewezen vonnis, voor zoover zij daarbij ter zake van „het kennis dragen van een voornemen tot het plegen van moord op een tijdstip waarop het ple gen van dat misdrijf nog kon worden voor komen, opzettelijk nalaten daarvan tijdig voldoende kennis te geven, hetzij aan den ambtenaar der justitie of hetzij aan de be dreigden, terwijl het misdrijf gevolgd is", is veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf en in de kosten. Ook heeft de officier van justitie in deze zaak hooger beroep aangeteekend en wel van het geheele vonnis, waarbij de be klaagde werd vrijgesproken van de heling. Gemengde Berichten. Men schrijft ons uit Vlissingen: 't Was gisteren (Donderdag) prachtig weder toen het s. s. Lawoe toebehoorende aan de Rotterd. Lloyd de buitenhaven ver liet om den proeftocht te houden waar voor het zich jnaar den Nieuwen Waterweg begaf om daarna door te stoomen naar Rotterdam. Aan boord werden opgemerkt behalve eenige dames en verdere genoodig- den, Directeur van de Lloyd en de Directie van de Maatsch. de Schelde. Het ss. Lawoe dat in December van het vorig jaar hier kwam, werd in Januari te Middelburg in het Prins Hendrik dok 24 voet verlengd en onderging evenals het ss. Soembing eene zeer belangrijke gelijke reconstructie en werd tevens voorzien van eene geheel nieuwe quadruple compound stoommachine met stoomketels. Dit omvangrijke werk werd dus in 5 maanden voltooid en werklieden verzeker den ons dat door de Maatsch. de Schelde nog nooit dergelijk groot werk in zulk een korten tijd werd verricht. Naar wij vernemen maakte het s.s. La woe eene voorspoedige reis. Ten 4 Vs ure was het reeds inde Waterweg, eene vaart van bijna 13 mijl behalend. Kamperland- Woensdag namiddag is het omstreeks 21/2 jarig dochtertje van E de R. in een onbewaakt oogenblik te water, geraakt met het noodlottige ge volg dat he^ kind is verdronken. Philippine. Eenige ingezetenen hebben een request aan den minister van waterstaat tet teekening gelegd voor allo schippers en belangstellenden alhier, waarin verzocht wordt om deze gemeente op de minst kost bare wijze in verbinding te brengen met de Wester-Schelde, door een kanaal uit de haven van den westelijken hoek van den Kinderpolder. Bij Yalkensweerd (Noord-Brabant) is een man, vader van een talrijk gezin, door iemand bij een vechtpartij zoo hevig op de borst getrapt dat de ongelukkige na korten tijd aan de gevolgen is overleden. De justitie heeft een ouderzoek ingesteld. Te Heilloo zijn twee kinderen ver dronken, het eene ruim drie jaar, hot andere 7 jaar oud. Beiden waren onder het spelen in het water gevallen zonder dat het opgemerkt was. Twee schuttersplichtigen te Rotter dam, die door het aanvragen en verkrij gen van een verhuisbiljet naar elders, zonder zich evenwel elders metterwoon te vestigen, meenden ontslagen te zijn van de verplichting om daar ter stede aan den schutterlijken dienst deel te nemen, zijn door den schuttersraad veroordeeld tot eene boete van f 42 en f 257.70 wegens het zich onttrekken aan den dienst. Een goed verpleegde papegaai kan honderd jaren oud worden en vaak is het voorgekomen, dat een daartoe ongeschikt genoemde papegaai nog op zijn twintigste jaar spreken leerde. Het natuurlijke voedsel der papegaaien bestaat uit maïs, zooveel hij eten wil deze maïs moet eerst gekookt worden tot ze ietwat zaeht geworden is en met den nagel ingedrukt worden kan, dan giet men het water af, de zaden worden onderzocht en de gebrokenen en zwartgewordenen verwijderd later krijgt het dier wel eens een rijpe vrucht of een hazelnoot tot toe spijs, de noot mag echter niet bitter zijn van tijd tot tijd kan men hem nog wel eens een stuk wittebrood geven, doch nooit gebak of taartIs men gewoon den vogel melk te geven, dan is het zaak hem daar aan zoo spoedig te ontwennen, door de melk meer en meer met water te verdunnen, op den duur verdraagt hij geen melk, boven dien geeft een melkdrinkende papegaai een onaangename lucht. Als al onze kamervo gels mag hij niet aan te groote warmte worden blootgesteld, en evenmin aan plot selinge temperatuur-veranderingen, tocht bijvoorbeeld is uiterst schadelijk. De heer Van 't Lindenhout, directeur der Weesinrichting te Neerbosch, schrijft Het ziekenhuis zal spoedig geheel vol tooid zijn. Deze week, is het werk voor de timmermans en metselaars afgeloopen. Nog is in een klein gedeelte de schilder bezig. Allen, die het bezichtigden, vooral ook deskundigen, roemen zeer de inrichting, de ruimte der localiteiten, de ventilatie der kamers, zalen en gangen enz. Nu het ge bouw gereed is, voldoet hot nog meer dan bij den aanbouw door ons verwacht werd. Wij meenen zonder overdrijving te kunnen zeggen, dat in geheel Europa, geen inrich ting gevonden wordt, waar kinderen wor den opgevoed, die zich in het bezit van zulk een ziekenhuis, als wij thans bezitten, kan verblijden. In een opstel over het onderwerp „vrijgezel" gaf een schoolknaap der hoogste klasse deze definitie „Ean vrijgezel is een man, die geen vrouw heeft, of geen vrouw wil hebben, of geen vrouw kan krijgen, of geen vrouw durft nemen". Te Dongen had op de machinale schoenfabriek de stoker het ongeluk met den mouw te blijven haken aan de schroef der as, terwijl hij reikte naar een pot mot smeersel. In een oogenblik omhoog getrok ken tegen balk en zoldering gedrukt, zou hij onvermijdelijk gedood zijn, indien niet een jong koperslagersgezel in de machine kamer (le tegenwoordigheid van geest had gehad, oin de machine dadelijk te doen stilstaan. Thans bepaalt zich het onheil tot een gebroken arm en sleutelbeen. -- Te Hilversum heeft op den eersten Pinksterdag een tot nog toe onbekend per soon, des voormiddags omstreeks halftien een jongetje van 9 jaar, met belofte van een kwartje, mits hij hem den weg naar Utrecht wees en hem een gedeelte van dien weg begeleidde, na een groot eind te hebben geloopen, in een bosch gelokt. Aldaar heeft hij het knaapje op hoogt onzedelijke wijze mishandeld. Nabij Maartensdijk wist hei jongetje den man te ontloopen en kwam des avonds omstreeks halfzeven in bekla- genswaardigen toestand te huis, zoo he vig toegetakeld, dat hij thans met een stokjo gaan moet. Te Wamei zijn reeds twee mande11 rijpe meikersen geplukt! In een sloot te Hillegersberg is gisteren het lijk gevonden eener 30-jarige landloopster. Een plas bloed en een lat lagen in de nabijheid, waaruit men op maakt dat zij een geweldigen dood gestor ven is. Te Alfen is een driejarig meisje in den Rijn gevallen en verdron ken. Ineen denneboschje bij Arnhem is in den grond gevonden een pak met bebloede vrouwekleederen. Een arbei der te Woubrugge is bij het melken gisteren onder een koe plotseling dood ge bleven. Te Hilversum is een kind dat, ofschoon door pokken aangetast, ver scheidene dagen zonder geneeskundige be handeling bleef, aan de pokken gestorven. Te Garlois is een pas gehuwde 27- jarige kolendrager, die zoo pas in het vak was, terwijl hij een zak kolen op den nek droeg, plotseling ineengezakt. Toen men hem wilde ophelpen bleek hij reeds over leden te zijn. Te Brielle is een zeven jarig knaapje dat een vogeltje wilde van gen, nabij de ouderlijke woning in de haven gevallen en ondanks spoedige toegeschoten hulp, verdronken. Te Leiden waren gisteren drie knapen van de Ambachtsschool aan het zwemmen, toen een hunner onver wachts in de diepte wegzonk en ondanks de pogingen tot redding ook door de be manning eener boot beproefd niet meer le vend bovenkwam. Te Her wijnen is een bedrog, hetwelk sinds lange jaren zoude gepleegd zijn, aan het licht gekomen. Een hooi weger, die bij de landbouwers het verkochte hooi ontving, woog dat product met zijn eigen schalen. Dezer dagen nu wogen zich een paar jongens bij eene hooileverantie, aan de balans (zonder schalen). Een was zwaar der dan de ander, die echter korten tijd te voren lichter woog. Door dit jongens spel ontdekte men het bedrog dat de even aar der balans ca. 5 centimeter buiten het middelpunt stond. De weger zorgde even wel, zoo meent men opgemerkt te hebben dat de schaal voor het hooi aan het lang ste einde der balans hing, hetgeen op elke schaal hooi van 25 kg. een verschil uit maakte van 2 kg. ten nadeele der land bouwers. Naar men verneemt wordt de zaak door de politie onderzocht. De gebouwen „Eder-Oord" en „Ster- renberg", van de stichting Ederoord tot Christelijke verpleging van krankzinnigen en zenuwlijders te Ede, zijn gisteren in publieke veiling verkocht. Kooper van „Eder-oord" en van het daarbij gelegen dennenbosch werd do heer L. Van den Brink te Amsterdam voor f 10600van „Sterrenborg" de heer H. J. Moll te Edo, ten behoeve der „Johanna-stichting" voor oude vrouwen te Nieuwveen voor f 13200. Als een bewijs, dat de strooperij aan do Pruisische grenzen nogal groot is, meldt men uit Dinxperlo, dat verschillende grondeigenaars f 36 uitkeeren aan ieder die een strooper aan de justitie overlevert. Het woord is aan den Belgischen brood- etenden weerprofeet, majoor Waelput: Het mooie weer van thans zal een acht tal dagen duren; het einde van Mei zal ons regen brengen, evenzoo het begin van Juni. Vóór 15 Juni zal het weer zich herstellen; de laatste twee weken dier maand afwisselend, mooi en niet mooi. Wat Juni betreft, met den vierden zal een tijdperk van betrekkelijke droogte in treden en deze maand zal zeer warm zijn. In Augustus veel warmte. Omtrent den tienden groote droogte; tegen den twin tigsten wat vochtigheid. Het gerucht gaat, dat Keizer Wil helm in Juni, a. s. een bezoek wenscht te brengen aan de Koningin der Nederlanden te Amsterdam. Te Kamerijk is een jonggetrouwd paar in hun slaapkamer door kolendamp gestikt. De 25-jarige vrouw was sedort eenigen tijd ongesteld en nam, voor naar bed te gaan, geregeld een bad. De bad kuip met het verwarmingstoestel bevond zich ineen vertrekje naast de slaapkamer. Daar het vuur niet wilde aangaan in het verwarmingstoestel, was de vrouw maar te bed gegaan zonder haar bad genomen te hebben. In den loop van den nacht echter is de houtskool .langzamerhand aan het gloeien geraakt en in de slaapkamer kwam het stikstofgas in geheele stroomen binnen zetten. De vrouw heeft nog getracht een venster te openen; voordat zij dit doen kon, is zij echter bedwelmd op den vloer neergestort, waar men den volgenden ochtend haar lijk vond. Ee man is niet eens ont waakt. Een te New-York aangekomen reiziger bevestigt het bericht over do ver woestingen door de aardbeving aangericht in den staat Maracaïbo van de republiek V enezuela. De helft der inwoners van zes steden vonden den dood, en in de kazernes te Merida zijn 150 soldaten omgekomen. Een postzegelverzamelaar te Ham» burg heeft onlangs voor een postzegel van 2 stuivers van Mauritius van het jaar 1847, het bagatel van 2500 gulden betaald Een bericht uit Durango, Mexico meldtDe schorpioenenplaag heeft hier hare verschijning gemaakt met doodelijker gevolgen dan ooit te voren bekend. In de laatste enkele weken zijn vele menschen slachtoffers geworden van de vergiftig6 insecten. Het gouvernement heeft eene ruime premie gesteld op iedere 100 doode insecten en tal van menschen verdienen door deze bezigheid een ruim loon. De negers uit liet Congo-gcbied die dezer dagen te Antwerpen voor 40 tentoonstelling zijn aange let klimaat slecht verdn 1 „egers bobben het reeds kwaad gekregen met de: Zondagmorgen moesten er v i,„t irasthuis worden oveigel van hen nog denzelfden da liet op sterven en van t de toestand eveneens beder De gezonden zijn naar d kerii overgebracht, waar In warm is- Ter gelegenheid dat de koning gisteren wei toonstelling bracht, werden kerij gehaald, naar het tei rein vervoerd en onmidd< van het koninklijk bezoek warme ovens gebracht. Het groeten bij onder De bewoners van de Phil den nemen den voet of de dien ze willen vereeren en het gezicht mede. De Laplanders duwen dien van den persoon, dier In Nieuw-Guinea legt li het hoofd van hem, dien toonen wil. In de landengten van den den linkervoet op van dei men groet, men legt dien rechterbeen, en van daar op I)e Ethiopiër vat het kl deren aan, en wikkelt lie om zich heen, dat hij zijnt naakt laat staan. Om op straat te groete Japaneezen een pantoffel u ners van Astrakan eene ht doch als zij in de woning kol zij zich geheel. Wanneer twee zwarte k kust van Afrika elkander ken zij elkander driemaal ger. Het grootste bewijs vi bij de inwoners van Carmen dat zij zich eene ader oper vrienden het bloed, dat ei eene soort van drank aanb Wanneer twee Chineez( eene lange afwezigheid ont zij zich op de knieën en driemaal het hoofd naar d( ben ook een soort van ritn van complimenten, waarbij buigingen, knielingen en w gelegenheid is bepaald. 1 herhalen die plechtigheid voor dat zij aan het hof In de zuidelijke provin< spreekt men elkander aan den Y a van hebt gij uw Een ontzettend spoorwc uit San Salvador gemeld, een trein, tengevolge waarv personen omkwamen. President Ezeta, die ziel gelukten trein bevond, bit Dynamiet-aanslag te scher Richard M filler, die als verdacht van den 1 Luik in hechtenis is genor volledige bekentenis afgele zelf geen anarchist te zijn, moede gedreven, had hij geheimzinnigen Russische overhalen om tegen geldel de misdaad te bedrijven. De bom is door den Ri gemaakt en van daar naar Dp den avond van den aa Rus en Müller, met de bo ruimen tijd door de stad punt te zoeken. Zij bezoc groot koffiehuis waar het Muller weigerde echter hie poneeren, omdat hij wel ontploffing een groot aantal maken en het zijne bedoel dooden. Om dezelfde redt den aanslag te plegen bij St- Paul. Zoo kwamen zij eindelij 'o Paür, waar de bom vooi dr. Renson werd gelegd en stoken. De beide mannen afstand staan kijken in passeerden drie kinderen, gevaar dat hen dreigde, ontplofte de bom, met het lottig gevolg voor dr. Renso: V oorts heeft Muller bel j'ugen gedaan over de Lu Dezen maken deel u aationale vereeniging, wa; "'S'lie baron een der leid Vcrvaardigde ook de bom a eunde de verschillende g: I vreemdeling liet zich gi Jerg noemen, soms ook nai 'ach klinkenden naam aan. ï"or kwijt, maar men vern Londen ophoudt. 'nmiddels verneemt men j de Rng Jaar gelogèt «aam van Philippowit Echt RussischAcht |>e'eden woonde in een <C'idorp een j°nse 1 K'ofd die op zekeren l aP een kerk binnendroi wegnam, die verb ^Lenige uren later werd J z;,n.der vorm van pro( deeli' 1U m9nen van 4tni<:htel°08 sprake™ zÜn 'tatir v'°r 'lum ten beste ''Ohilcj. 'laas was onverb V 'r was onverb In(;delijden. En de 0Oüe cl rt'ük naar liet gevl aravaan galeiboeven

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2