Gemengde Berichten. Ingezonden Stukken. Overzicht verkoopingen enz. WJë zóu niet den laatste den jongen broeder niet toebidden, dat hij eens met veel meer christenen uit de Heidenen dan V. H. verzamelde, Avondmaal mocht vieren? De 'Zendingsdag der vereeniging werd 23 en 24 dezer gehouden, zij 't met rijken zegen. -j- 3. Nederlandsche Gerefor meerde Zendingvereeniging. Van uit Midden-Java kwamen geen be langrijke berichten. De zaak der overdra- ging van 't werk der Ni Gr. Z. V. aan de Geref. Kerken werd nader behandeld. Wij wijzen alle lezers van „De Heraut op de weerlegging in „De Heidenbode" van beschuldigingen, onlangs in 't eerstgenoem de blad tegen de Z. V. uitgesproken. We kunnen niet nalaten hier den wensch uit te spreken, dat „De Heraut", een zoo in vloedrijk blad, op 't gebied der Zending voortaan zich onthoude van een bijna uit sluitend afbrekende critiek. 't Smenlend vonkje zendingsijver onder de Gereformeer den behoeft waarlijk niet meer te worden uit gedoofd. Ook doet de toon, die in genoemd blad, vooral tegenover den redacteur van den „Heidenbode" meer dan eens aange slagen werd, pijnlijk aan. Deze moest on der broederen niet gehoord worden. t Belgische Christelijke Zendings kerk. Voor ons ligt 't 25ste Jaarverslag dezer Kerk, die vooral in Waalsch België veels zins met zegen arbeidt. Zij telt 29 Ge meenten en Zendingsposten, met 70 hulp posten, 62 zondagscholen met 2311 leerlin gen, 24 predikanten en 2 evangelisten, 13 colporteurs en bijbellezers. In 't jaar waarover 't verslag loopt, wer den 6(H) nieuwe discipelen ingeschreven, doch door landverhuizing veel verloren, ünder de vruchten van den arbeid mag wel gerekend worden, dut vele dronkaards hun zondigen weg verlaten hebben, waar van merkwaardige veorbeelden in 't Ver slag voorkomen. Onder veel tegenkanting, natuurlijk in de eerste plaats van de pries ters, verrichten vooral de colporteurs een moeilijk maar gezegend werk, waarvoor de traetaatverspreiding den weg bereidt. Twee bladen werden uitgegeven„De Chretien Beigeen „Paix et Liberté." Ook van uit Nederland ontvangt deze hoogst gewichtige arbeid finantieelen steun, die zeer noodig is. Tot onze blijdschap zagen we, dat vooral ook uit Zeeland van belangstelling blijk gegeven wordt. t RKCllTSZAKKN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens mishandeling A. v. S., 39 j., zonder beroep, Middelburg, tot 14 d. gev. straf en K. d. W., 22 j., smid, Vlissingen, tot f 8 b. s. 8 d. h., en J. F. C., 49 j., tim merman, Hoedekenskerke, tot f 8 b. s. 6 d. li.; vernieling J. M., 22 j., werkman, Dom burg en A. W., 19 j., boerenknecht, Aag- tekerke, ieder tot 7 d. gev. straf huisvredebreukW. B., 22 j., schoen maker, Vlissingen, tot f5 b. s. 5 d. h., en beleediging van een ambtenaar P. v. T., 18 j.. smid, Middelburg, tot f 3 b. s. 3 d. h., In zake A. A. 41 j. werkman te Hein- kenszand, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij hij ter zake van overtreding der jachtwet is veroordeeld tot f5 b. s. 4 d. h., is het vonnis des eer sten rechters vernietigd, doch appellant tot dezelde straf veroordeeld. Allen in de kosten, de laatste ook in die van het het hooger beroep. Vrijgesproken: M. B. 50j. en C. F. 40 j. arbeiders, Biezelinge, gemeente Kapelle, ieder beklaagd van bedelarij. De rechtbank te Amsterdam deed gisteren uitspraak in de zaak tegen Hendrik ile Jong, oud 32 jaren, geboren te Wees- perkarspel, beschuldigd van door een samen weefsel van leugens, waardoor hij het deed voorkomen landgoederen te bezitten, land meter le klasse en gepensioneerd O.-L. onderofficier te zijn, en door alleriei ver dichtseltjes zich wederrechtelijk bevoordeeld te hebben ten nadeele van J. Kramer te Loosduinen, vroeger koffiehuishouder op de Martelaarsgracht te Amsterdam. De recht bank achtte de feiten van oplichting van flOO in de dagvaarding vermeld, door de verklaringen der getuigen wettig en over tuigend bewezen, en veroordeelde beklaagde overeenkomstig den eiseh van het openbaar ministerie tot 4 jaren gevangenis, vermin_ derd met de 7 maanden, in preTentieve hechtenis doorgebracht. Zooals gemeld is, heeft de rechtbank te Groningen Kot, Cornelissen en Colthoff ieder in eene boete van f 50, subsidiair tien dagen hechtenis, veroordeeld. Do recht bank overwoog dat de vereeniging De sociaal-democratische Bond door aanneming van het bekende besluit of de bekende motie tot haar doel heeft gemaakt omver werping der bestaande maatschappelijke orde door desnoods onwettige geweldda dige middelen. Zoodanige omverwerping noemt de rechtbank de grootste ongehoor zaamheid aan en overtreding van de wetten. Immers niets is incer strijdig met openbare orde dan hare gewelddadige omverwerping. De sociaul democratische Bund is dus ge worden eene verboden ereeniging. De beklaagden hebben zich schuldig ge maakt aan het misdrijf an deelneming aan eene bij de Wet verboden Vereeniging door bestuursleden, gepleegd dcor drie vereenigde personen, weshalve zij tot. de hierboven genoemde straffen verooi deeld worden. Goes. Dinsdag jl. werd in een herberg alhier bedrog gepleegd met de ruiling van een horloge. Oiuier het bezien verliet de eene persoon ijlings de herberg met het zilveren cylinder horloge, en liet zijn nickel in handen van dengenen met wien de ruiling zou plaats vinden, achter. De laatste deed aangifte bij de politie, en het mocht den commissaris van politie alhier gelukken het zilveren horloge bij den eersten persoon, woonachtig te Reinkenszand, in beslag te doen nemen. Van een en ander werd proces-verbaal opgemaakt. Krabbendijke. Donderdagmiddag had de knecht van den landbouwer A. B. uit Nieuwlande het ongeluk door het gerommel van een bus door straatjongens dat zijn paard op hol sloeg aan den lavende dijk onder deze gemeente. Door een zijsprong kwam het dier terecht op het bleekveld bij de wed. R. waar het zich erg aan den buik kwetste door den z. g. n. prikkeldraad. Met nog eenige schade aan tuin en sjees liep deze zaak zonder ongelukken af. Ook zijn Woensdagnacht bij den spoor- wegwaehter B. even buiten deze gemeente door onbekenden zes konijnen gestolen. Wordt van sommige plaatsen gemeld, dat de prijs der aardappelen bespottelijk laag is, te Souburg is dit anders. Daar maakt men, in plaats van 90 cent, nog f 2,25 per H. L. Ja, één bezitter van een groote hoeveelheid wilde ze de vorige week nog niet voor f 2.50 van de hand doen. Vlissingen. Naar wij vernemen is de bouw van een nieuw gemetsedden water toren voor de Duinwaterleiding Maatschap pij alhier opgedragen aan den heer D. van Noppen te Kondekerke. Onder de kuikens tc Numansdorp door een kip uitgebroeid, bevond er zich een met 4 pooten, Het dier is overigens geheel gevormd als een ander kuiken, eet even smakelijk de grutjes en loopt op zijn vier pooten zoo flink als een ander met twee. Een drama. Even voor het vertrek van trein 141 uit Delden stapten gister avond aldaar een heer en dame in een coupé 2e klasse, die voorzien waren van kaartjes enkele reis DeldenHengeloo. Bij aankomst te Hengeloo vond het trein personeel beiden stervende, waarop onmid dellijk de dood volgde. Op het lijk van den man werd een fleschje gevonden, waarvan de inhoud vermoedelijk uit vergift bestond. In verband met deze omstandigheden is het zoo goed als zeker, dat hier zelfmoord heeft plaats gevonden. De politie heeft de lijken naar het zie kenhuis vervoerd. Hun af komst was uit niets op te maken. In de Ned. Herv. kerk te Oosterend (op Tessel) ligt een grafzerk met het onderstaande zonderlinge en raadselachtige opschrift „De vrouw van den Collr. T. Snip Antje J. Boon in den Heere gerust den laatste Octobr. 1757 out 33 j, 7 maand 6 dagen benevens haar zoon in haar arme die zooveel dagen geleeft heeft als de eerste letter van zijn naam beteekent. Nu weet gij wie ik geweest ben ik kan u o voor bijgangers in het donker niet kennen kent u zeiven vaarwel." Te RIJsen wilde zekere M. een wagen met mest naar het land brengen. Zijn zes jarig zoontje plaatste hij voor op den wa gon. Bij het passoeren van den overweg over de spoorlijn, kreeg de wagen een schok en viel het knaapje er af. Voordat M. het paard tot stilstand kon brengen waren de beide wielen reeds over het lichaam van het kind gereden, tengevolge waarvan het onmiddellijk den geest gaf. De diep beklagenswaardige ouders hebben nauwelijks eene week geleden een ander kind door den dood verloren. Een akelig staaltje van bijgeloof wordt gemeld, uit Sliedrecht, een der wel varendste dorpen van ons land. Zekere vrouw M. aldaar, wier zoontje ziekelijk was, had eenigen tijd geleden den raad ingewonnen eener waarzegster te Maassluis, die niet aarzelde 0111 te verklaren dat liet knaapje, behekst was. Het eenige middel om den boozen geest uit te bannen was: een koolzwarte kip te nemen en die in een ijzeren pot met urine van het ziekelijk knaapje te koken, met een paar hoefijzers en een hoeveelheid spelden. Vrijdag jl. kwam de moeder tot het besluit het aan gegeven middel te beproeven. Zij had bij een wissel wachter eene echt koolzwarte kip gezien, die zij door haar kostganger liet koopen. Een ijzeren pot met urine van het kind en de voorgeschreven hoeveelheid hoefijzers en spelden werd te vuur gezet, maar toen het er op aankwam de levende kip daarin te doen, ontzonk der vrouw de moed. De kostganger was echter koel- bloediger en volvoerde de beslissende daad, waarna de pot gesloten werd. Een paar malen deed de tot zoenoffer bestemde kip nog eene wanhopige poging om het deksel te openen toen begaven haar de krachten en weldra was zij niet meer. Van een uit vaart van den boozen geest was evenwel niets te bespeurenin den toestand van het knaapje kwam niet de minste veran dering. Van 7 uur 's avonds tot 's nachts 1 uur hield men den pot te vuurde zon derling gekruide kippensoep was gaar, maar wat er verder mee gedaan, moest worden, wist geen der in het geheim ingewjden de waarzegster had dat niet gezegd. Mis troostig ging men toen ter ruste en sedert is nog niet de minste uitwerking' van "het toovenniddel waargenomen. Gehecht aan zijn geboorteplaats Een paard van den landbouwer Heddema te Finsterwold, stond op stal bij den bakker Meyer, 's Nachts kreeg Bruintje het in zijn gedachten heen te gaan. Hij rukte zich los, wist de deuren open te rammen hoe dit alles geschieden kon, zonder dat de huisgenooten iets van de drukte vernamen, blijft nog een raadsel en draafde toen naar de boerderij van zijn baas. Vandaar draafde het dier lustigjes naar het naburig Veenhnizen, om daarna door te hollen naar Nieuw-Beerta, zijn eigenlijke geboorteplaats. Haver is en blijft voor paarden het krachtvoer bij uitnemendheid. Zij moet ge kauwd worden, omdat ze dan doortrok ken wordt met speeksel. Men geve ze dus heeldoor de prikkeling der spitse liaver- kafjes op de wanden van het spijsverte ringskanaal wordt de afscheiding van ver- teringsvochten vergroot. Bij één pond droog voer komt hier 4 pond speeksel, bij één pond nat voer maar Va pond. Water eisclit water en maakt slappe paarden, met hang buiken en enge borsten. De heer Osseman, groentekoopman, in Den Haag, heeft Dinsdag de eerste doperwten aangeboden aan H. M. de Ko ningin. De weesinriehting te Neerbosch ont ving de afgeloopen week weder vele gif ten en goederen, zoo f 300, bezorgd bij ds. Eijkman te Steen wijk, waarvan f 100 bestemd is voor de weezen, f 100 tot ver betering der gebouwen en f 100 voor het ziekenhuis. Een zeldzaamheid. Bij den heer P. Timmer te HommertS Fr.) staat thans in vollen bloei een pereboom, die sedert 1867 (dus sinds 27 jaren) niet had gebloeid en bij gevolg al dien tijd ook geen vrucht gaf. Evenals in 1867 belooft ook thans de vrucht rijk te zullen worden. Naar men meldt, is tegen de ver kiezing vau den heer De Meester, in het district Eist, piotest aangeteekend, daar, volgens sommige kiezers, een der stembriefjes op den lieer De Meester uit gebracht, geteekend was. Het stembureau had dit biljet voor geldig verklaard, daar het z. i. twee namen bevatte, in welk ge val alleen de eerste in aanmerking komt. Een heer te Doornik, koortsachtig liefhebber van oudheden ontving dezer dagen eene gansche karvracht voorwerpen van waarde die hij, zoo vertelde tuen aan zijne moeder liy was zelf niet thuis op een koopdag had gekocht. Toen de liefhebber thuis kwam en zijne moeder reeds aan 'tuitpukken was, berispte zij haren zoon over zijne dwaze aankoopen. De man kwam als uit de lucht gevallen. Hij had niets gekocht. Niettemin ging hij mee aan 't uitpakken en vond tot zijne groote verbazing niets dan gebroken vloer leien, stukken pannen, oude straatsteenen, potten zonder bodem, verroest ijzerwerk, enz. Wie hem die grap heeft gebakken, weet hij nog niet. Gisteren middag is eene boerderij te Bergum in vlammen opgegaan. De geheele veestapel, 21 koeien, ging verloren. Naar men verzekert, is de brand ontstaan door het spelen van kinderen met lucifers bij een hooirook, die zich op het heem bevond. De moeder van het Maandag avond te Zwolle gevonden pasgeboren kind is eene 24:jarige ongehuwde vrouw, nicht van een 40-jarigen weduwnaar, bij wien zij inwoont. Hot is gebleken, dat het kind door dezen laatste te vondeling was gelegd. Het kindje wordt nog steeds ten huize van een der politie-agenten verzorgd. Een zeldzaam aanbod. In een der Friesche bladen worden bij advertentie aangeboden; twee lieve ouder- loozc knaapjes 8 en 10 ja.ir oud, onder milddadige en liefst christelijke opvoeding met verzoek ze aan te nemen als eigendom. Information te bekomen bij den voogd A. v. d. Leest. Onlangs werd te Oud-Beierland ge kozen tot lid van den gemeenteraad de heer A. Jongcjan, hoofd der Christelijke school. Deze heeft zijne geloofsbrieven nog niet ingediend, omdat de gemeentewet het gelijktijdig bekloeden der betrekkingen van onderwijzer en raadslid niet toelaat. Van het bedanken voor een van beide function is nog niets bekend. Bij Stadskanaal zagen eenige personen dezer dagen, toen zij des avonds huiswaarts keerden een vrouw doodkalm tot aan de lip pen in het water staan. Aanstonds werden natuurlijk pogingen aangewend, om de drenkelinge op het droge te brengen, wat ook spoedig gelnkte. Wie beschrijft echter de verwondering der mannen, toen het bleek dat ze niet één, maar twee menschen van den dood gered hadden. De vrouw n. 1. een jonge moeder, had in haar schort, ook nog haar kindje, dat wonder boven wonder, nog teekenen van leven gaf en weldra weder bijkwam. De vrouw had dus vruchteloos een einde willen maken aan het leven van haar en dat van haar kind. In het dorp Zebedics in Oost-Pruisen is een geheel gezin vermoord. Het gezin bewoonde een alleen staande hoeve. Maan dagavond gingen allen, gelijk gewoonlijk, te bed en Dinsdagochtend vonden de buren den eigenaar der hoeve, zijne vrouw en al zijne kinderen vermoord. Alle voorwerpen van waarde waron medegenomen, zoodaj waarschijnlijk diefstal het doel van dezen moord is geweest. Tot dusver is het der politie nog niet gelukt een spoor van de daders te ontdekken. Van zijne verbazing bekomen, ziet het Amerikaansche volk met kalmer oogen het oprukken der werkloo/.en naar Was hington aan. Men had zich een oogenblik door ile groote trom van Coxey, den gene raal van het nij verheidsleger, van de wijs laten brengen. Men weet nu met benden van grootendeels lastige en niet ongevaar lijke vagebonden te doen te hebben. Op de eene plaats behandelt de bevolking deze landloopers minzamer dan op de andere, maar dat het uit moet wezen met de onge regeldheden, welke zij uitlokken, daarover wordt men het eens. „Het wordt," zegt de New- York Herald „met den dag duidelijker? dat de tramps de hoofdstad niet zullen bereiken, voordat er bloed is vergoten." In Montana maakte zich weer een af- deeling der werkloozen meester van een trein. De directie was niet in staat dat te verhinderen, en zoo gelnkte het den troep een vrij grooten afstand te leggen. Eerst toen de trein met een paar honderd werk loozen te Columbus aankwam, werd deze door een vrij talrijke afdeeling politie agenten opgewacht. Er ontstond een ge vecht tnsschen de agenten en de werkloozen, waarbij de laatgten de overhand behielden. De agenten werden genoodzaakt, nadat hun de wapens ontnomen waren, den aftocht te blazen en de tramps dwongen de spoor weg-beambten den weg voor hen vrij te maken. Zoo spoorden toen de tramps met den veroverden trein rustig verder oost waarts. Ook elders maakten de benden zich van treinen meester. Mochten de werkloozen inderdaad de hoofdstad bereiken, dan zullen zij toch niet tot het Kapitool, waar het congres zijne zittingen houdt, worden toegelaten. Presi- dentCleveland heeft te dezen opzichte strenge bevelen gegeven en de troepen ter beschik king gesteld, ten einde de politie bij de handhaving der orde te helpen. Het spreekt van zelf, dat men in de Vereenigde Staten met belangstelling den afloop dezer alge- meene beweging tegemoet ziet. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Mijnheer de Redacteur Gij hebt verzuimd in de eerste verkie zingsdagen een stuk van mijne hand in uw blad te plaatsen tot verdediging van de Candidatnur Lohman. In de verschenen verkiezingsnummers heb ik echter gelegen heid gekregen om mijne gedachten te zeggen en de kiezers in ons district bij tijds te waarschuwen. Hoewel ik mij tot hiertoe steeds buiten den verkiezingsstrijd heb gehouden, meende ik in dit geval niet te mogen zwijgen. Misschien zullen velen, die nu Lohman hebben tegengestaan, mij later nog dank baar zijn als het blijken zal dat het niet ging om de kieswet alleen, üf zou er nu geen kans bestaan dat deze Kamer voor vier jaren zal zitten Van de gelegenheid mij nu gegeven om mij tegen den aanval van den heer Huvers te verdedigen maak ik gaarne gebruik. Wat den heer Huvers beweegt om inzon derheid mij aan te vallen weet ik niet. Het spijt mij dat hij dit op zulk eene wijze heeft gedaan. Mijns inziens komt hierdoor zijne eigen zwakheid aan het licht, wijl door hem in zijn schrijven geene beginselen worden ter sprake gebracht. Of verraadt het geen zwakheid om in beleedigingen zijne kracht te zoeken? Door op zulk eene wijze te schrijven, doet men zich zei ven oneere aan meer dan hun dien men zocht te wonden. De heer Huvers gelieft te zeggen dat mijn stuk (welk, want ik schreef er meer dan één „zoo'n jammerlijken indruk heeft gemaakt." Dat dit bij hem zelf zoo geweest is kan WBar zijn, maar het is ook waar dat velen, mondeling en schriftelijk, mij en (naar ik vernam) ook de redactie van de verkiezingsnommers van het te.enovergestelde verzekering hebben gegeven. De heer Huve.s zegt echter niet waarom mijn schrijven zoo'n jam merlijken indruk heeft gemaakt. Vervolgens schrijft hij „Vermits wijniet mogen aannemen dat deze willens en wetens onwaarheden schrijft, willen wij liefst ge- looven dat hij van de kwestie weinig be grijpt". Zulk schrijven, M. de R., acht ik een man als den lieer Huvers onwaardig. Ik ver zoek hem beleefd dit te willen terugnemen of te willen bewijzen: le dat ik „onwaar heden" of gelijk het later rechtstreeks be schuldigend wordt genoemd „onjuistheden" heb geschreven; en 2e dat uit mijn schrij ven blijkt, dat ik van de kwestie weinig begrijp. Vooral het eerste eisch ik met nadruk, want door zulk eene beschuldiging wordt mijn naam als eerlijk man bevlekt. „On juistheden" eene parlementaire uitdruk king voor leugens heb ik niet willen verkondigen. Dat ze dan aangetoond worden, opdat ik mij kunne verdedigen. Wat het 2e aangaat, nl. dat ik van de kwestie weinig begrijp, ik zou mij dit minder aantrekken en zulk eene insinuatie liever voor rekening van den heer Huvers laten, indien het geen beginsel gold. Doch hier is bepaald verschil van inzicht en ik sta in te goed gezelschap (of zijn mannen als Lohman en Hovy om hier niet meer te noemen ook mannen die de kwestie niet begrijpen?) om mij ditmaal zulk een gezegde, eigenlijk beleediging, te laten wel gevallen. Zulk een beleedigende dood doener moest door een man als de keer Huvers niet gebezigd worden. De eer van den heer H. eischt dat hij mij bewijze of terugneme. Had de heer H. van mij verlangd dat ik nog nader zou bewijzen dat „Lohman is vóór tinale kiesrechtuitbreidiug mits eerst de grondwet gewijzigd", dan had ik gaarne die moeite willen nemen. Doch hij weet dit zelf te goed. Maar ik betwist hem het recht om te zeggen dat ik „een slag om den arm" heb gehouden. Ik heb mij dui delijk genoeg uitgesproken. De heer Huvers schrijft nog„Preekt de dominé wel eens over Joh. 9 416? dan kom ik eens luisteren". Was dit gezegde enkel eene aardigheid dan zou ik het laten passeeren. Nu niet. Ik acht eene aanhaling van dezen tekst in deze kwestie zeer on gepast. Laat men toch niet spelen met Gods Woord! De Heere beware mij dat ik mijnen broe deren zou toeroepen „Gijlieden zijt blind", in zulk een zin als er in Joh. 9 van blind heid wordt gesproken. Heeft de heer Huvers Joh. 9 wel eerst gelezen voor hij zoo schreef? In het laatste gedeelte van dit hoofdstok is sprake van de geestelijke blindheid der- genen, die nog niet aan zich zeiven en aan hunne zonden ontdekt zijn geworden. En komt het nu te pas om dat bij dez# kwestie ter sprake te brengen Ik heb dat niet gedaan en hoop dat ook niet te doen. Als nu de heer 11. Joh. 9 aanhaalt en van mij zegt, nog wel met cursief gedrukte lettere „Hij meent dus te zien", dan stelt hij mij daarmede als een echten Farizeëi voor, van wien Jezus zegt: „Zoo blijft dan uwe zonde." Mag ik, voor ik verder in het publiek tegenover een broeder schrijf, hiervan den heer Huvers verklaring vragen Die verkla ring inwachtende zal ik,al thans nu,zulk schrij ven van den heer Huvers niet nader kwa- lificeeren, terwijl ik hoop dat het ook latei niet noodig zal zijn. Ik heb nog meer op het schrijven van den lieer H. aan te merken, doch daar dit niet mij alleen raakt en tot mijne groote blijdschap de heer Lohman toch is gekozen, aal ik er niet verder op ingaan. De uitkomst van de stemming ook over het geheele land heeft wel iets aan het licht gebracht dat sommigen tot nadenken mag stemmen. tSJIk twijfel niet, als eens in de Tweede Kamer de behandeling van de kieswet achter den rug is, als die n.l. nog in behandeling komt, of de houding van de kiesvereeniging „Voor Nederland en Oranje" te Goes zal blijken in dezen de rechte te zijn geweest. In mijne overtuiging stond eu sta ik nog geheel aan de zijde van de heeren M. de Jonge c. s., die door den heer H. afwij kende Broederen worden genoemd. Ik hoop echter mijne Broederen ook te Middelburg die een ander inzicht hebben, niet te ver wijten „dat zij de kwestie niet begrijpen." In het antwoord dat ik van den heer Huvers verwacht, hoop ik, dat beleedigingen gelijk nu, niet meer zullen voorkomen. Over de kwestie zelf wil ik indien het noo dig mocht blij ken, nog gaarne mijn gevoelen verdedigen. Met dank voor de plaatsing,hoogachtend G. DALHUIJSEN. Heinkenszand, 26 April 1894. Maandag 30 April. Arnemiilden, bfj Maartense door not Tak, 3 uur, een huis, erf en tvin, Langstraat A 7 en 8 groot 496 cA. KI li a n tl Itath, Zimmermanpolder, voor dhr. W. F. K. Lenshoek, door not. Pilaar, 12 uur, 1 2j. donkerbruine merrie, 4 melk koeion, 9 3jarige vaarzen, 4 stierkalvors, 1 vaarskalf, 1500 bos gerste- en 1000 bos tartvestroo. 's lieer Arendskerke, bjj Goeree, 12 uur, door not. de Ronde Bresser, 2 kasten, 12 stoelen, 2 bedaen met toebehooren, spie gels, klok, 4 talels, keper-, tin-, glas en aardewerk, rietackkersmaterialen, varkens wagen. Dinsdag 1 Mei. (Soes, te pachten voor 7 jaren, ingaande 1 Mei a., a de grasetting der wegen in den Schengepolder, in 3 perceelen. t het aan te spoelen veek aan den zeedijk des polders. Inschrijvingsbiljetten vóór of op 1 Mei bij dhr. J. Fransen van de Putte. Cnni|ierlanil, door den burgemeester, aangespoelde goederen, wrakbout, enz. iniddelliiirg, 10 uur in het huis Lange Noord str. door not. Tak, gebeeldhouwd palis sander salonameublement, mahonie garde- robekast met spiegeldeur, 'zilver-, linnen-, buffet-, boeken-, kleer- en andere kasten kantoorlessenaar, theetafels, consoles, tapU' ten, looers, karpettan, ledikanten, tuin- meubelenp enz. Inl. de Groot en Hondius. Cortgcne, voor P. Wondergem, 10 uur, door not. Roelof, ook misschien Woensdag, manufacturen, koloniaie waren, waskaarsen, tabak, sigaren, winkelgereedschappen, bas cule, ladders, vet varken, huisraad, enz. Woensdag 2 Mei. Illcxellugc, 1 uur bij Bieiens, voor M- Nieuwenhuijze, door not. Gallis Merens1 271,05 H. weiland onder Schore, 8120 cA bouwl. Fleerbossche weegjo, 2,83-60 H, bouwl. Willem Annapoldor, 1,61 id. Grintweg Vrijdag 4 Mei. Aerooskcrkc, door not. Tak 9 uur bU wed Koole, inspan, als: 1 zwarte merrie oud 14 jr. met hengstveulen, 6 baatg. melk koeien, 2 kalfdragende vaarzen, 3 melkgeiten, 2 mestputioopers, 12 kippen en 1 haan, - drielingmen wagens inet toebehooren, 1 melk- kar op voeren, ploeg, 5 eggen, enz. land bouw-, melk- en zoldergereedschap, huisraad

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2