DE ZEEUW BIJVOEGSEL Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman IJK. RECHTSZAKEN. Gemengde Berichten. Goes. Heden middag is een 16 jarige gevangene uit het huis van arrest alhier ontsnapt, door van boven van de poort ""gevangenis te spbingen. Ingezonden Stukken. JIARKTBERIOHTEY Afloop verkoopingen. Overzicht verkoopingen enz. Stoomboot „TELEGRAAF". liERMlEE-BOTTERDAM VAN 55 van Zaterdag 21 April 1894. V Veere ook voor Vrouwepolder 23 April, Serooskerke 24 April voormiddags, Oost- kapelle ook voor Grijpskerke 24 April namiddags, Domburg ook voor Aagtekerke 25 April, Westkapelle ook voor Zoute- lande 26 April, Koudekerke ook voor Biggekerke en Meliskerke, 27 April. De belanghebbenden worden er op ge wezen, dat het laatstgeplaatste goedkeu- ringsmerk, voortaan gedurende twee jaren, op gevaar van straf, ongeschonden moet worden bewaard. Belanghebbenden worden verder herin nerd, dat de verificatie van gewichten beneden het gram (milligram gewichten) uithoofde der daartoe noodige fijne balans, uitsluitend aan het ijkkantoor te Middel burg geschiedt. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Vrijdag werd Machiel Lampier veroor deeld tot levenslange gevangenisstraf ter zake van den drievoudigen moord bij de Marolleput te Oostburg. Voorts zijn veroordeeld wegens: strooperij en diefstalJ. J. B., 11 j., J. F., 15 j., schoenmaker, J. D., 13 j. en J. v. d. V. 11 j., de le., 3e. en 4e. zonder beroep, allen Biezelinge, ieder tot 1 d. gev, straf; overtreding der visscherijwet: J. FT., 36 j., schipper, IJerseke, tot f 5 b. s. 5 d. h., overtreding der drankwet en mishande ling H. v. d. B., 36 j., koopman, Vlake (Schore) tot 2 maal f 3 b. s. 2 maal 3 d. h., diefstal: J. A. K., 13 j., zonder beroep, Goes, tot 3 m. gev. straf en C. G., 18 j., arbeider, Schore, tot f3 b. s. 3 d. h., en beleediging van een ambtenaarweder- spannigheid en bedreiging met zware mishan delingJ. K., 22 j., Hansweert, varens gezel, tot 4 m. gev. straf. In zake P. D. R., 19 j., arbeider, Ovezand, geappelleerde van een vonnis van het kan tongerecht te Goes, waarbij hij ter zake van overtreding der jachtwet was vrijgespro ken, is het vonnis des eersten rechters ver nietigd en de geappelleerde veroordeeld tot f 5 b. s. 5 d. h. Allen in de kosten, de laatste ook in die van het hooger beroep. Ontslagen van rechtsvervolging C. d. K., 11 j., zonder beroep, Borssele beklaagd van diefstal. Vrijgesproken C. v. d. B., 19 jschip persknecht, Ierseke, beklaagd van overtre ding van het regl. op de visscherij enz., en A. v. d. V., 22 j., varensgezel, Dor drecht, beklaagd van beleediging van een ambtenaar, wederspannigheid en bedreiging met zware mishandeling. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de bekende zaak der afpersing jegens een paar bejaarde vrouwen, wonende te 's Heer Hendriksdinderen ge pleegd door A. R. en J. F. B. v. E., en voor dit feit door de rechtbank te Middel burg veroordeeld ieder tot 7Vs jaar gevan genisstraf, onder aaneming van verzwarende omstandigheden. Het hof bevestigde dit vonnis. In zake A. van S., logementhouder te Brouwershaven, wegens mishandeling tot gevangenisstraf veroordeeld, veranderde het bof die straf in twintig gulden boete. Inde Woensdag gehouden zitting van den raad van State bracht staatsraad mr. Des Amorie van der Hoeven rapport uit :n zake het beroep van Mozes van Os tegen bet besluit van burg. en weth. van Mid delburg, waarbij hem vergunning is ge weigerd tot oprichting van een slachterij iu de Kuiperspoort aldaar. Het beroep werd toegelicht door mr. v. Os; en bestreden door mr. E. Fokker. De koninklijke beslissing wordt later medegedeeld. '{>j verwijderde zich in de richting van 'lbelminadorp, meenende in de rich- r.® te .zPn van Vlissingen. Politie had hem spoedig weer in handen. Vlissingen. Van 1 Mei af komen f treinen aan en vertrekken van het nvenstation. De spoorbaan tusschen Sou- U1S Vlissingen-stad wordt opgebroken on eene dubbele baan gelegd tusschen Sou- ni.^ Vlissingeti-haven. De avond-expres- emen zullen te Vlissingen-haven van 1 61 at aankomen: lo. de tegenwoordige 9-40 nm. te 10.36 nm., 2o. idem 9 90 nm" te nm-, 3o. id. van nm. te 11.30 nm. u oensdagavond viel te 's Heeren- zieli een- d jar'o meisje, dat zonder toe- was' ln een diepen waterput en werd gebaald00^6 later levenloos daaruit is y':®'P'lerlSZand. Onder deze gemeente S?el2B„ landbouwer A. H. een veulen «l»<bt 6en bondenkop. Het heeft a-s een paar dagen geleefd. Uit Wolfertsdijk schrijft men dat de velden aldaar er uitzien, zooals anders eerst in de Meimaand. Sommige boeren kunnen reeds lucerne maaien, en als blijk van vroege ontwikkeling wordt gemeld, dat bij een landbouwer op den zwaren klei grond reeds verleden Donderdag rogge-aren te zien waren. Goes. In deze gemeente heeft zieh heden voor het eerst in dit voorjaar een ooievaar vertoond. BfJRGERLUKE SI.KM). Van 19 20 April 1894. MIDDELBURG. OndertrouwdA. C. SejJ- mour jm. 22 j. en P. van den Berge jd- 20 jaar. J. fciimpelaar jd. 24 j. en J. J- Francois jd. 22 j. J. Labrujjere jm. 30 j. en L. KJeinepier jd. 27 j. P. van Spar- rentax wedr. 62 j. en S. Wisse jd. 37 j. A. Bal jeu jm. 28 j. enA. J. F. Goote jd. 21 j. W.Soonsjm. 26j.enL.de Kejjzerjd. 24 j. H. de Wagter, jm. 32 j. en P. Dourlejjn jd. 24 j. - J. Alewynse jm. 24 j. en P. J. Taze- laar jd. 23 j. Overleden: E. J- de Troije 6 w. z- J. G. Dobbelaere man van M. E. Massee 59 j. GOES. Ondertrouwd: PieterSchrijver 20 j. jm. en Elizabeth Thilroe 20 j. jd. Gehuwd: Jaeobus Fransiscus Polfliet 58 j., wedr. van Anna Mol. met Helena Eli sabeth van Rossuur 47 j. jd. in mn, n Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Mijnheer de Redacteur Schrijver dezeB, dezelfde als die van het vorig stukje door X onderteekend, meent een eerlijk mensch te zijn. En M. de R. wat hij ook gedacht had, nooit, te worden beschuldigd van het tegenovergestelde en dat vond ik toch zoo ongeveer in het stukje van Ds. L. Gebrek aan moednu dat zou gaanik begreep zulksals men z'n naam niet onder 'n stukje zet dan is dat, althans volgens sommigen, een teeken van niet-te- durven. Daarin zal ik berusten. In het stukje van Ds. L. zijn echter eenige aan merkingen op zijn vorig geschrijf: ook de inzender onder letters Hn. heeft een be zwaar 't gaat dus in één moeite door ze beiden te woord te staan. Tusschen haakjes zij u verlof gegeven mijn naam zoo dit noodig wordt, te pu- bliceeren. En nu ter zake. Ds. L. schrijft: „In zulk geschrijf zegt men wat men niet verdedigen kan, en anders niet durft zeggen." Iets te zeggen wat niet te verdedigen is, noem ik laag en laf, van daar dat ik na het lezen van dezen zin, bijna me zelf als 'n gemeen mensch be schouwde. Bij de tweede lezing ben ik van dat idee teruggekomen; ik bemerkte toch dat Ds. L. wel 'n beetje met groote woorden of holle phrasen schermt. Ds. L. bewijst toch niet; zegt het alleen en daar mee ben ik, arme, veroordeeld. Echter neem ik de vrijheid Ds. L. te vragen wat ik niet kan bewijzen; en zoo hij dat niet kan, raad ik hem in gemoede aan geen dingen te zeggen, voor bij de bewijzen er bij kan leveren. Ten tweede zou ik Ds. L. willen ver zoeken m'n stukje beter te lezen; ik heb niet gesproken van geesteloosheid der pre dikanten. En daar begint Ds. L. overMaar juist waar ik van gesproken heb, laat Ds. L. ongerept. Hoe kan hij, die de geheele week volzit van verkiezings-manifesten met den aankleve van dien dus ook de zon den 's Zondags weer preeken over b. v. Ps. 133 Waar blijven de antwoorden op de aanmerkingen van mij op het nadeelig tijdsaldo der gemeente enz? Ds. L. wil in alte bescheidenheid de ge meenteleden voorlichtenmaar hij weet ook wel dat die bescheidenheid der predi kant-agitatoren niet wonder groot is. Trou wens ik betwist nog steeds Ds. L. zelfs op gevaar af in den Dooperschen hoek ge plaatst te worden (die uitdrukking is niet van mij) dat de predikanten op politiek gebied de gemeenteleden moeten voorlich ten. Ik vraag de bewijzen, dat waar de geestelijken zich in den stryd gemengd heb ben, en dat nog wel op zoo'n wijze als de laatste zes, zeven jaar, de toestand is verbeterd. En dan vraag ik bovendien in alle bescheidenheid aan Ds. L. of hij mij mis schien uit het leven van Jezus, en dat is toch richtsnoer voor handel en wandel kan aantoonen waar zulk optreden gewet tigd is. Dat leven toch is het normale beeld van een Godgewijd levenen zoo het mij daaruit helder wordt aangetoond zal ik de eerste zijn welke van inzicht verander. Hog ééne uitdrukking is wat vreemd. Ds. L. meent dat het volk beter ingelicht moet worden dan ik blijkbaar deeden dat doet hij dan. Mag ik dan ook vragen waarom zijn meening beter is dan de mijne Hij kent mij nietweet dus niet of ik iets of niets ben, en schrijft toch neer dat het volk beter ingelicht moet worden. Ziedaar de bescheidenheid We zullen echter hoop ik wel inlich tingen krijgen over de vele vragen welke ik aan Ds. L. in dit schrijven richt. In de tweede plaats 'n woordje aan den heer Hn. Waarde heerik heb niet ge schreven met het doel om op te ruien of te kalmeeren ik heb geschreven wat mij in het optreden van sommige predikan ten hinderde, in de hoop dat ook zij iets zouden gevoelen van wat mij door stroomde, meer hun herderlijke roeping zonden volgen en de liefde meer in toepassing brengen. Wij doen anders op 't oogen- blik vrij wel hetzelfde, heer Hnalleen het terrein waarop wij ons bewegen ver schilt gij op politiek, ik meer op christe lijk terrein. Beiden overzien wij van bui ten den strijd en beiden maken wij over dien strijd onze opmerkingen. Heeft mijn schrijven niet kalmeerend gewerkt, dan is de uitwerking verkeerd niet het schrijven. U M. d, R. dankzeggende voor de ver leende plaatsruimte en u de noodige lijd zaamheid toebiddende, onderteeken ik voor alsnog Uw Dw. Dn. X. Kiezers] A. s. Dinsdag wordt ge nogmaals ter stembus geroepen, thans voor eene herstem ming tusschen den liberaal dhr. Stigter en den beproefden antirevolutionair mr. Lohman. Die keuze kan toch zeker voor U niet moeilijk zijn, of weifelt ge? Hebt ge u door het geroep van „Lohman in den con servatieven boek" van de wijs laten bren gen, hebt ge zoo ge neent te kiezen gehad tusschen Petrus die conservatief was en den radicalen Paulus, en meent ge dat nog? Maar kiezers hebt ge die argumenten wel eens van naderbij bezien? Indien Dr. Bavinck e. a. zeggen „Loh man in den conservatieven hoek", met het zelfde recht vragen wij waarom vinden wij Dr. Kuyper e. a. altijd met de radi calen in den socialistischen hoek Petrus conservatief, Paulns radicaal heeft men gezegd. Die tegenstelling is ten eerste onjuist, leeBt maar uw Bijbel. Petrus onttrok zich aan de Heiden-Christenen om de Joden te believenvolgens Galaten 2, niettegenstaande hij in tegenovergestelden zin had gespro ken en gehandeld zie Hand. ,15; en Paulusin 't eerste geval nam hij het op tegen Petrus, maar overigens was hij con servatief genoeg om zelfs ter wille van de Joden Timotheus te laten besnijden, Hand. 16. Leest ook wat Paulns deed Hand. 202126. Beide apostelen deden het zelfde, alleen de omstandigheden maakten het volgens Paulus noodig dat hij het tegen Petrus opnam. Ten tweeden is de vergelijking die ge maakt is tusschen Petrus en mr. Lohman valsch. Petrus immers heriep zich op het kenteeken der besnijdenis dat afgeschaft was de doop was in de plaats gekomen. Maar mr. Lohman beroept zich op de Grond wet die nog van kracht is. Heel die ge schiedenis past hier niet. „Onze vorsten uit het huis van Oranje hebben het altijd voor de kleine luijden opgenomen, zegt men en dat deed ook mr. Groen v. Pr." Hiemand zal dat tegen spreken, maar wat zegt dit toen waren er ook altijd mannen dien het niet ver ge noeg en niet vlug genoeg ging. Wij moeten vooruit, vooruitriepen ze, maar zulk een vooruitgang begeerden de wijzen en verstandigen niet. Moet, zoo vraag ik, uw Protestantisme verdacht worden omdat ge den beelden storm afkeurt? Moeten de vrienden van Prins Maurits u wantrouwen, omdat u een traan van deernis geperst wordt hij het schavot van Olden- barneveldt of zij t gij een tegenstander van het Huis van Oranje omdat ge den moord op de „de Witten" verafschuwt? Immers neen. Welnu waarom dan nu mr. Lohman verdacht maken en voor conservatief schel den omdat hij bedachtzaam en langs wetti gen weg kiesrechtuitbreiding geven wil? „Juist over dat grondwettig bezwaar moeten de kiezers nu beslissen" is gezegd, „want het volk moet ook kiezen tusschen Petras en Paulus en het koos als een eenig man voor Paulus." Is het wel waar, zoo vragen we. Immers het volk had niet te kiezen of te beslissen want het was een afgedane zaak en niet het volk had beslist, maar de apostelen met de ouderlingen werden saamgeroepen om op deze zaak te letten en toen is beslist, de gemeente of het volk had maar te volgen. Zoo zouden we kunnen voortgaan om al die zoogenaamde afdoende argumenten eens nader te bezien; doch 't is dnnkt ons genoeg om u te overtuigen dat nog ten volle uw vertrouwen verdient, dat hij in geen enkel opzicht van het an- tirevol. program is afgeweken en dat allo antirevolutionairen verplicht zijn, hun stem op a. s. Dinsdag op dezen uitnemenden staatsman uit te brengen. C. ORANJE Lz. Mijnheer de Redacteur Is er voor onderstaande regelen nog eenige plaatsruimte in UEd. geeerd blad Onder veel en velerlei kwam ons ook een schrijven onder den aandacht in de Midd. Grt. over Eigen Hulp waarin, vooral door den heer N. N. gedachten worden uitgesproken, zeer compromitteerend voor het Midd. publiek èn voor de winkeliers vooral. Een woord van protest mag daarom mijns inziens niet uitblijven. Waar dit echter behoorde werd het ter zijde gelegd. Over inrichtingen als Eig. Hulp zal ik niet disputeeren voor belangstellenden is over dit onderwerp reeds zoo veel gezegd; echter zullen met de grondige beschouwin gen van den heer J. C. M. D'hont de meesten wel instemmen. Een andere zaak is het schrijven van den heer H. H. Daar mede hen ik het volstrekt niet eens. De schrijver schijnt van het Midd. publiek in betrekking tot den kleinhandel al een bij zonder lagen dunk te hebben door hen, als door hem zijdelings genoemde dwaas heden, in een zeer ongunstig daglicht te stellen, en, of elke winkelier, wellicht door hem bedoeld de kruideniers, er maar op uit zijn om te bedriegen en te bestelen, zijnde zulks een monopolie voor hen in onze stad. Mij dunkt, dat is al vrij stout, en zal voorzeker niemand zijne zienswijze deelen. Men neemt hier maar niet alles voor goede munt aan, en alle winkeliers staan toch niet gelijk met een bende dieven en schelmen; dit moet voorzeker van de zijde van het publiek een ernstig protest uitlokken; op zulke gronden heeft eene inrichting als „Eigen Hulp", hier geen recht van bestaanof zij dat op andere gronden hier wel zoude hebben is nog de vraag. De eerste proef liep ten minste slecht af. Alleen als het Midd. publiek waarlijk zoo dom was, dat het zich maar alles liet wijs maken, en de dwang zoo groot, dat het zich elke pressie in dezen moest laten welgevallen ja, dan konden de vrienden van „Eigen Hulp" hier goede zaken maken. Nog betwijfel ik of de stichters van „Eigen Hulp" hier wel waarlijk volksvrienden zouden zijn, door hen zoo genoemd; ik geloof dat ze zulks eer waren door in richtingen on instellingen te stichten en te steunen, die de algemeene armoede en ellende des volks deden verminderen en hun invloed aanwendden om te hooge be lastingen en te groote pensioenen, enz. te doen verminderen, die toch voor een zeer groot deel door de neringdoenden moeten worden opgebracht. Mogelijk vinden de volksvrienden in „Eigen Hulp" wel een middeltje ter tegemoetkoming in de ver mogensbelasting, ten koste der neringdoen den. Aan hen door middel van „Eigen Hulp" den steun te ontnemen, staat gelijk met het ondermijnen van het gebouw, dat men gaarne bewoont, en veel, ja te veel geniet, maar tot de instandhouding er van liefst geen vinger uitsteekt. UEd. dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, G. WISSE. Middelburg16 Ajjil 1894. Mijnheer de Redacteur Uit het ingezonden stuk van Hn. hinkt, zooals allen weten kunnen die mij te Goes gehoord hebben, dat mannen die zich schuil houden gemakkelijk onwaarbeden kunnen zeggen. Want het is onwaar dat door mij in dat verbandin verband met Nederland en Oranjegezegd is, wat hij mij zeg gen laat. Toen ik had doen uitkomen dat wij den stroom niet keeren kunnen, en daarom wijs doen, indien wij het volk tegemoet treden, het in ons midden opnemen en het niet jagen in de armen der radicalen, dewijl daarbij ook hunne zielsbelangen en alzoo ook die van het Koninkrijk Gods op het spel staan, zijn door mij die woor den gebezigd. Inderdaad indien Be Zeeuw voortgaat, mannen die zich schuil houden te laten zeggen wat hun goeddunkt, dan zal ze haar invloed verliezen. Hn. toch is zoowel een publiek persoon als de ondergeteekendedaarenboven is hij een ontwikkeld man, iemand die ver schillende talen spreekt en dus niet „van achter de heining" behoeft te gluren en te praten. Eigenlijk is dit beneden hem. Laten wij mannen zijn. LITTOOIJ. Middelburg19 April 1894. VLISSINGEN, 20 April 1894. Boter tl.— a f 1.10 de kilo. Eieren f2.80 a f 3.— per 104 stuks. MIDDELBURG, 19 April '94. Met uitzondering van tarwe, die nog al getoond werd, was de aanvoer van alle andere artikelen onbeduidend. Weinig ging er in den handel om en prijzen bleven on veranderd, uitgenomen tarwe, die 10 a 15 ct. lager werd gekocht. Versche boter f0,85 a 10.95 p.kilo. Eieren f2,70 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 12 April 1894. BOTER. Hoogste koers f0.61 a f 0. laagste koers f 0.50 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 0.67i/j a f0. laagste koers f 0.41 .per 25 stuks. Eendeieren hoogste koers f 0.75laagste koers f 0,65 de 26 stuks. OESTERBEURS. Ierseke, 90 April '94. Verkocht eerste soort afsteeksel tot f 1.50 SCHOUWING. DOMBURG 25 April. OOSTKAPELLE 30 April. MIDDELBURG. Donderdag werden ten raadhuize verpacht de tollen op den straat weg tusschen Middelburg en Veere van 1 Mei 1894 tot 30 April 1897. Beide tollen weiden gezamenlijk gemijnd voor f725 per jaar door Jan Castel te Vrou wepolder. Dinsdag 24 April. Goes, 8 uur, in de Prins van Oranje, door not. Pilaar, een winkelhuis, erf, tuin en pakhuis, 656 cA., 's Heer Hendriks- kinderenstraat. Een pakhuis op erfpachts- grond, D 63 k, 50 cA- 5 Vlisslnsen, 8 uur in de Oude Vriend schap dooi not. Murbt Tak, 2 huizen. Flesschenstraat 82 cA. En Evertsenstraat 17 Ac. Woensdag 25 April. Terneuzen, 2 uur, voor Donze, door not. v. d. Moer, 4 rijtuigpaarden, 1 ^jarige merrie, 2 landauers, 1 caleche, 3 vierper- soons tilbury's, 2 vrachtkarren, 1 wagen, tuig, enz. Rltthem, door not. Tak 10 uur bü Breel, 1 ruin 16 jaar oud, 5 merriön, 16, 6, 3 en ljr., 8 baatg. melkkoeien, vaarzen, 1 2j. os, 1 stier oud 15mnd.,2 menwagens, 1 marktwagen op veeren, driewielskar, 3 ploegen,, waleploeg, 2 veldgangen, 2 krui wagens, 1 Wood maaimachine, braudhout, landbouw-, zolder-, melkgereedschap, huis raad. Goes, 10 uur, in de Prins van Oranje, ten verzoeke van den WelEd. Gestr. heer mr. C. de Witt Hamer J.G.z. te Middelburg, als curator in het faillissement van dhr. J. M. Pilaar te Goes, vellen en verkoopen: ameublement, glas- en aardewerk, winkel goederen, gouden en zilveren voorwerpen, 2 wiels-kar, riemwagen, duiven, kruideniers waren. Kijkdag Dinsdag te voren. Donderdag 26 April. Eversdijk, door not. Gallis Merens, 9 uur, inspan, als4 veulendragende merriön, 4, 6 en 20 jaar, 4 andere merriön, 5 ruin- paarden, 4, 10, 19, 3 en 1 jaar, 9 baatg. melkkoeien, 1 vare koe, 2 kalivaarzen, 7 2jarige vaarzen, 1 ^jarige os, 6 jaar'ing- vaarzen, 1 jaarling stier, 2 zoogvarkens, 14 biggen. 1 vet varken, 2 loopvarkens, 1 menwagens, 1 wagen met geoliede kap- waterwagen, driewielskar, 3 driewielsveld, sleden, 3 gewone, 2 zaai-, 1 wale-, 1 sacks* ploeg, 2 peenmolens, 2 karnmolens, groen en droog hout, most. hooi, stroo, harnas enz. Middelburg, des avonds 8 uren door not. Slegt in de Vergenoeging, verkoopen: een heerenhuis en erf met tuin, in de Lange Noordstraat, uitkomende in de Lombard straat, wjjk C 20, en een huis en erf in de Lombardstraat, C 67. Vrijdag 27 April. Krabbendijke, bij Krijger voor J. Wa- beke door not. de Vos, 11 uur. 4,21, 10 H. tiendvrij bouwl. in Oud Mairepolder. Serooskerke, door not. Tak, 10 uur het holsteedje met moesland van wed. B. Koole. Maandag 30 April. Arnemuiden, bij Maartense door not Tak, 3 uur, een huis, erf en tvin, Langstraat A 7 en 8 groot 496 cA. Dinsdag 1 Mei. Goes, te pachten voor 7 jaren, ingaande 1 Mei a., de grasetting der wegen in den Schengepolder, in 3 perceelen. i het aan te spoelen veek aan den zeedijk des polders. Inschrijvingsbiijetten voor of op 1 Mei bü dhr. J. Fransen van de Putte. Woensdag 2 Mei. Blezellugc, 1 uur bij Bieiens, voor M. Nieuwenhuijze ,door not. Gallis Merens 2,71,05 H. weiland onder Schore, 8120 cA. bouwl. Fleerbossche weegje, 2,83.60 H. bouwl. Willem Annapolder, 1,61 id. Grintweg. Vrijdag 4 Mei. Serooskerke, door not. Tak 9 uur bij wed Koole, inspan, als: 1 zwarte merrie oud 14 jr. met hengstveulen, 6 baatg. melk koeien, 2 kalfdragende vaarzen, 3 melkgeiten, 2 mestputioopers, 12 kippen en 1 haan, 2 drielingmenwagens met toebehooren, 1 melk- kar op veeren, ploeg, 5 eggen, enz. land bouw-, melk- en zoldergereedschap, huisraad Goes, 1 uur, in de Prins van Oranje door not. Mulock Houwer, verkoopeneene hofstede met 60 H. 9 A. 30 cA. bouw- en- weiland, te zamen uitmakende den Egbert Petruspolder, in de gemeente Wolfertsdijk Inl, bü gemelden not. Vrijdag 18 Mei. Ondefande, bü wed. Lous door not ds Vos en Overman 10 uur, de hotstede van dhr. v. Wiugen, 36.0886 H. De bouwl. op 't gebruik rooven oogst; de weilanden 1 Aug, April. van Rotterdam van Antwerpen 's morgens. 's morgens. Zond. 22 Woen.25 Vrijd. 27 Zond, 29 5.30 7.30 8.30 9.— Zond. 22 7. Woen.25 8.30 Vrijd. 27 1.— Zond. 29 2.-— STOOMBOOTDIENST tusschen Middelburg en Zierikzee. Correspondentie Zierikzee Spoorweg Goes. (Amsterdamsche tijd). Over de maand April. Van MiddelburgVan Zierikzee 's morg. 'smid. 'smorg. 'smid Zater.21 Zond. 22 Maan. 23 Dins. 24 Woen25 Dond.26 Vrijd.27 Zater.28 Zond. 29 Maan.30 7.40 7 40 7.40 7.40 7.40 7.40 7.40 7.40 7.40 7.40 3.30 3.30 3.30 3.30 3.30 3.30 3.30 3.30 Zater.21 12. Zond. 22 Maan.23 Dins. 24 Woen25 Dond.26 Vrijd.27 Zater.28 Zond. 29 Maan.30 7.50 7.50 7.50 6.30 7.50 7.50 7.50 7.50 4.— 4.— 4.— 4.— 4.— 4.— 4.— 4.— 2.30 STOOMBOOTDIENST. Stoombooten Stad Zierikzee en Zeeland. en tusschen gelegen plaatsen. April. Van ZierikzeeVan Rotterdam Zater. 21 Zond. 22 Maan. 23 Dins. 24 Woen.25 Dond. 26 Vrijd. 27 Zater. 28 Zond. 29 Maan. 30 's morgens. 7.- 10.- 8.- 8.- 8.- 8.- 8.- 8.- 9.- 8.- Zater. 21 Zond. 22 Maan. 23 Dins. 24 Woen.25 Dond. 26 Vrijd. 27 Zater. 28 Zond. 29 Maan. 30 's morgens. 11.- 11.- 12.- 12.- 11- 11.- Hr 11.- 11.- 12.-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 7