Ingezonden Stukken. niet wegens misdryt onherroepelijk is voroordeeld tot eene vrijheidsstraf van vier jaren of langer; niet door den militairen rechter is ont slagen uit den militairen dienst, met on waardigverklaring om hij de gewapende macht te dienen; zich niet opzettelijk aan den by de wet opgelegden krijgsdienst of aan eene bij de wet opg legde verplichting ten aandien van 's Rijks verdediging heeft onttrokken; zyne over het laatstverloopen dienstjaar verschuldigde aanslagen in de Rijks direct» leastingen in het laatstverloopen burger lijk jaar in hoofdsom en opcenten heeft voldaan en, door eene overeenkomstig de bepalin gen der wet ingerichte aanvraag om op de lijst der kiezers te worden' 'geplaatst, het bewijs heeft geleverd dat hij kan lezen en schrijven." Wordt dit artikel aangenomen, dan staan de volgende feiten vast: lo. Heeft iemand van 1 October tot 1 Januari in een eir dezelfde woning huis vesting gevonden, dan moet hij geacht worden te voorzien in eigen onderhoud en in dat van zijir*huiskezin. 2o. Is iemand in den loop van één jaar tweemaal van woning veranderd, b. v. op 1 hlei en op 1 November, dan kan het bewijs niet geleverd worden, dat hij voorziet in eigen onderhoud en in dat van het huisgezin, al behoort hij tot de hoogst aangeslagenen. 3o. Iemand van wien bekend is dat hij leeft van almoezen wordt geacht in eigen onderhoud en in dat van zijn huisgezin te voorzien, mits die aalmoezen hem niet verstrekt worden door eene bij de over heid als zoodaning bekende instelling van weldadigheid of door het gemeentebestuur. 4o. Indien een huisvader onderstand ge niet van eene instelling van weldadigheid of van een gemeentebestuur, worden niet temin de bij hem inwonende meerderjarige kinderen geacht te voorzien in eigen on derhoud. 5o. Is iemand onherroepelijk veroordeeld tot een vrijheidsstraf van vier jaren of langer, dan wordt hij zijn geheele leven lang geacht niet te voorzien in eigen on derheid en dat van zijn huisgezin. Go. Hetzelfde geldt van hem, die ont slagen is uit den militairen dienst of zich opzettelijk onttrokken heeft aan den bij de wet opgelegden krijgsdienst of aan een wettelijke verplichting ten aanzien van 's Rijksverdediging. Dezulken voorzien hun geheele leven niet meer in eigen onder houd en in dat van hun gezin. 7o. Heeft iemand zijne belastingen niet voldaan, dan wordt hij geacht niet te voorzien in eigen onderhoud en in dat van zijn huisgezin, maar wordt dezelfde per soon het daaropvolgende jaar wegens zijn behoeftigen toestand niet meer aangesla gen in de belasting, dan moet hij geacht worden wel te voorzien in zijn onderhoud 8o. .jfn eindelijk: als iemand niet in staat is schriftelijk eene aanvraag in te vullen om op de kiezerslijsten te worden gebracht, moet hij geacht worden niet in eigen onderhoud en in dat van zijn huis gezin te voorzien. Ziedaar eenige stellingen, waarvoor de thans ontbonden Kamer geplaatst werd. De Kamer moest die stellingen aannemen of heengaan. Het is derhalve onmogelijk „Tak's plan nen te bevorderen" zonder alsnog zich tot de goedkeuring van die stellingen te lee- nen. Aan ondergeteekenden althans zijn geen andere plannen van den Heer Tak bekend. De ondergeteekenden nu achten zich tot zoo iets niet in staat, en meenen derhalve verplicht te zijn, met het oog op den bij uitstek korten tijd, reeds nu, dus zonder nadere besluiten van de Deputaten-verga- dering af te wachten, de kiesvereenigingen hiervan in kennis te stellen, ten einde haar, voor zoover zij de „bevordering van Tak's plannen" begeeren, den tijd te geven man nen to vinden die zich tot zoo iets wèl in staat achten. 24 Maart 1894. BRANTSEN VAN DE ZIJP. VAN BYLANDT. A. VAN DEDEM. G. VAN DEDEM. DE GEER VAN JUTFAAS. HUBER. DE SAVORNIN LOHMAN. JE. MACKAY. T. P. MACKAY. SCHIMMELPENNINCK VAN ©ER OYE_ De Liberale kiesvereeniging „Goes" te Goes hield Woensdagavond eene alge- meeno vergadering, die slechts door 17 personen bezocht werd. Voordat delbesprekingen over het stellen van een candidaat werden geopend, werd eerst een motie voorgesteld, welke gedrags lijn de te benoemen candidaat bij eventu- eele verkiezing zou moeten volgen. Een motie werd aangenomen, om, zoover de Grondwet dit toelaat, de kiesrecht-uitbrei ding zoo ruim mogelijk te nemen en dat ieder kiezer zou kunnen worden, zooals in art. 3 der ingetrokken kieswet was omschreven. Verschillende sprekers voerden daarna het woord over het al of niet stellen van een candidaat. Daar er zoo weinig kans van slagen is én omdat deze verkiezing slechts een tijdelijke samenstelling der Kamer is, die hoogstens tot het volgende jaar kan blijven bestaan, werd met 14 tegen 3 stemmen een voorstel aangenomen om zich dezen keer van candidaat-stelling te ont houden. (ZW.) Coes. Naar wij vernemen hebben de hoeren M. de Jonge Jz., J. J. Visser, J. de Hoogli en J. Donner zich genoodzaakt gezien hun ontslag te nemen als bestuurs leden der antirevolutionaire kiesvereeni ging „Voor Nederland en Oranje" alhier. De heer J. Buijse had reeds in een vorige vergadering zijn ontslag genomen. Het bestuur bestaat dus alleen nog uit den voorzitter. Nu andere bladen ons voor waren en een ingezonden stuk in dit nummer op de in ons vorig no. niet nader aangeduide motie terug komt, vermelden wij nog, dat de kiesvereeniging met meerderheid van stemmen het besluit genomen heeft om den heer Lohman te verzoeken zijn zetel, han gende de kiesrechtqnaestie te ruimen voor een eventueel aan te bieden candidatuur aan dr. A. Knijper. Een manifest in dien geest is aan den heer Lohman verzonden. De heer Lohman zal echter liever aan staanden Maandag te Goes en Dinsdag waarschijnlijk te Wissenkerke voor de anti revolutionaire kiezers optreden om zijn standpunt nader toe te lichten. Middelburg. Briefwisselingen samen- spreking gehouden tusschon het bestuur der liberale kiesvereeniging alhier en den antirevolutionairen afgevaardigde mr. C. Lu- easse heeft de liberale kiesvereeniging Een dracht maakt macht er toe geleid om te beslui-» ten bij de verkiezing op 10 April a. geen candidatuur tegenover den aftredende te stellen, terwijl de heer Lucasse voor de kiesrechtuitbreiding is, zoover de grondwet toelaat. Kattendijke. In de raadsvergadering van heden nam onze burgemeester G. J. v. d. Bosch afscheid van de leden van den gemeenteraad en den Secretaris. ZEAchtb. herdacht in korte woorden hoe hij nu ruim 29 jaar aan het hoofd van onze gemeente had gestaan en altijd met lust en liefde had gediend. De wethouder P. K. van Daalen sprak als tolk van de leden den scheidenden burge meester een woord van dank toe voor het vele goede aan de gemeente bewezen en wenschte ZE.Achtb. een ruime mate van voorspoed toe bij zijn vertrek naar Duitseh- land en beval de gemeente in zijn gunstig aandenken aan. Ook de Secretaris dhr. C. Risseeuw sprak nog een kort woord tot den vertrekkenden burgemeester. DeputalenVergadering. Men seint ons uit Utrecht van de heden gehouden Deputatenvergadering: Dr. Kuyper opende de vergadering met een bezielend woord naar aanleiding van Ps. 121, nadat Ps. 00:4 en 5 gezongen was. De redenaar herdacht Mr. Kenchenius en bracht nog hulde aan diens houding in 1800 en zijn pal staan tegen het conservatisme van die dagen. (Is. I Óomcr de wenschelijkheid uit, dat dr. Kuijper in de Kamer plaats neme om de kieswet 4e helpen tot stand brengen. De heer Lohman zegt dit reeds lang te hebben gewild, daar reeds lang zijn wensch was dat de leider der partij ook leider in het parlement zij. Dr. Knijper wil dien wensch vervullen, doch weigert voor Goes plaats te nemen, tenzij de heer Lohman hem vrage. Besloten wordt de Koningin dank te zeggen voor de Kamerontbinding en verder om positie te nemen tegen het conserva tisme bij alle partijen op finale kies rechtuitbreiding worde dadelijk aangestuurd, weg met Census en schrijfproef dcch eer bied voor het Grorulsw^tsbezwaar. Men stemme direct op de caudidaten der andere partijen die op kiesrechtuitbreiding aan sturen, waar onze partij in de minderheid is. De heer Lohman bestreed zoowel het dankbetuigen voor de ontbinding der kamer, als het positie nemen tegen het conservatisme. De minister heeft zelf het kieswetseheepje laten stranden en de kamer misleid door zijn dubbelzinnige houding inzake het amendement de Meijier. En bovendien zijn het volstrekt niet alle conservatieven die niet medegaan kunnen. Ds. de Haas van Hattem stelde nog een motie voor welke werd aangenomen, waarin dank aan God werd uitgesproken voor het bezit van Dr. Kuyper, en hem heil werd gewenscht voor zijn verdere leiding. K e r k n i e u w s. Geref. Kerk. Beroepen te Groningen ds. H. J. Kouwen- hoven te Voorschoten. S c li o o 1 n i e u w s. I)s. H. Pierson en de heer L. IV. de Vries zijn gekozen tot bestuursleden van de Unie „Een school met den Bijbel". Met leedwezen vernamen wij het overlijden van den heer C. v. d. Baan, hoofd der Duitsch Evangelische school te Rot terdam, in den bloeienden leeftijd van 27 jaren. De overledene was eenige jaren onder wijzer aan de chr. school te Kampen, daarna in zijn geboortestad, Zierikzee, aan de chr. school (hoofd de heer D. Mulder. De heer v. d. Baan was een veelbelo vend opvoeder. Zijn heengaan is voor het chr. onderwijs, dat zijne flinkste werk krachten zoo hoog noodig heeft, een groot verlies. Doch onze God vergist zich nooit. Dit trooste de betrekkingen. De Christelijke school te Goes zal op 1 April a. s. veertig jaren hebben bestaan. Het was in November van het jaar 18ÓÜ dat door eenige mannen besloten werd, pogingen aan te wenden tot het stichten eener school waar het onderwijs rustte op een bepaald Cliristelijken grondslag, wijl de vreeze des Hoeren ten allen tijde het be ginsel der wijsheid is geweest. Zulk eene school achtten die mannen onmisbaar. Ze zeggen dit o. a. in eene circulaire van 15 April 1853, waarbij zij hunne medeburgers tot samenwerking op roepen. De namen, die onafscheidelijk aan deze school zijn verbonden en zoolang er een chr. school te Goes bestaan zal inet dank aan God en met eere moeten genoemd wor den zijn: Ds. A. de Bruijne, C. C. van den Bosch, J. K. van Baaien, P. Geense, J. P. Muller en P. F. de Jonge. Deze mannen hebben te strijden gehad met vooroorleelen van vrienden en tegen werking van vijandende tijd tnsschen Nov. I860 en de opening der school 1 April 1854, getuigt volgens de gewisselde stukken van een volharding, die bewonde ring wekt. Trots tegenwerking en bemoei lijking van hoog»re en lagere regerings colleges hebben ze volgehouden en hun poging is met een goedèn uitslag bekroond. Hoe groot de zegen is, die God de Heere door deze school reeds aan de plaats onzer inwoning heeft geschonken, wie onzer kan het bepalenzij onze dank aan Hem, die ook deze mannen heeft gebruikt om een groot werk tot stand te brengen, zij Hij verder met deze school, opdat ze nog vele jaren een zegen zij voor de kinderen onzes volk. RKCUiSZAk KN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Vrijdag zijn veroordeeld wegens: verduisteringP. v. P., 20 j., kleermaker, Hulst, thans te Middelburg gedetineerd, tot 3 ni. gev. straf, met vermindering van den tijd, in verzekerde bewaring doorgebracht wederspannigheidM. G., 25 j., arbeider, Wolfaartsdijk, tot f 3 b. s. 3 d. h. en oplichting: 11. G. v. d. G., 18 j., beiden zonder beroep en L. D. M. v. S., 20 j., kan toorbediende, beiden Nieuwer-Amstel, ieder tot 1 m. gev. straf. Inzake J. v. d. E., 22 j., arbeider,'s Hee- renhoek, appellant van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij hij ter zake van overtreding der jachtwet is veroordeeld tot 2 maal 7 d. hechtenis, is het vonnis des eersten rechters bevestigd. Allen in de kosten, de laatste ook in die van het hooger beroep. Vrijgesproken: A. S., 24 j., arbeider, Wolfaartsdijk, beklaagd van wederspannig- heid en J. Q., 25 j., landbouwersknecht, Nieuw- en St. Joosland, beklaagd van mis handeling. In zake F. S., 49 j>., schipper te Ierseke, 1 - «1» j u verklaard in zijne vervolging ten aanzien van het den beklaagde in de lc plaats teu laste gelegde feit (belèediging), terwijl de beklaagde voor het hem in de 2e plaats ten laste gelegde feit (mishandeling) werd vrijgesproken. Gemmgde Berichten. Uit Middelburg ontvingen wij onderstaand bericht Woensdag na het af drukken van ons blad Heden werd van de werf de Volharding te water gelaten een ijzeren zeilaak 50 last voor rekening van schipper C. Schuur- veld Goes, en onmiddelijk begonnen met den bouw van een ijzeren paviljoen-jacht voor schipper M. Leunes Neuzen en van een ijzeren zeilaak 50 last. Middelburg. Gedurende liet lc kwar taal dezes jaars kwamen alhier in het. Prins Hendrik dok 3 stoomschepen o. a. 2 stoom schepen der Rotterdainsche Lloyd: s. s. Lawoe en s, s. Geldérland en 1 stoom schip van de stoomvaart Maatsch. „Zeeland": s. s. Prinses Marie en word het dok gedu rende till dagen onafgebroken gebruikt een feit, waarvan vroeger nooit sprake was. Vlissingen. Naar wij vernemen is de vordering der eigenaren van de sleep boot „John Buil" voor de hulp den 11e Februari aan het s. s. Walcheren verleend 300 pond of 3000 gulden. Dezer dagen is een brievenbesteller toen hij zijn eersten brievenloop gedaan heb bende thuis kwam, door den heer bij wien hij en zijn vrouw het huis bewaarden, naar een krankzinnigengesticht gebracht en van daar naar het gesticht Bloeinendaal te Loos duinen. De man had eerst tegengestribbeld doch zijn vrouw had dien heer geholpen en op haar klacht, gesteund door een attest van den dokter, werd de man, schoon hij niets mankeerde, vervoerd. Na een week in Bloemendaal gebleven, is hij als gezond ontslagen. Te Roon is een schuur van een paar" denslager Maandagnacht afgebrand. Een os. drie kalveren en een hit kwamen in de vlammen om. Niets was verzekerd. Een kostganger schijnt uit wraak den brand ge sticht te hebben. Te Geldermalsen is een meisje door een molenwiek gedood. Door de rijks-politie te Rozendaal (N,-Br.) is aldaar zekere J. G. in arrest genomen, op wien zware vermoedens rus ten, een G-jarig meisje, dat hij heimelijk in zijn huis had gelokt, op ergerlijke wijze te hebben mishandeld. Na een verhoor, is G. zwaar geboeid naar de gevangenis te Breda overgebracht. Een noodlottige luchtreis was die van den luchtreiziger Wilton, die in Amerika veel bijval verwierf en nu dézer dagen te Cannes opsteeg, zonder mand, alleen niet een touw aan den ballon bevestigd. Hij bereikte een hoogte van 1500 nieters, toen ontmoette hij een sterke lnchtstroo- ming, die hem ver boven de zee dreef, met het gevolg, dat zijn ballon te water geraakte en hoewel terstond booten naar de plaats des onheils stoomden, duurde het twintig minuten voor men het lijk van den ongelukkige had gevonden. Een hevige storm woedde in Amerika, met name in Wyoming, waar aanzienlijke schade daardoor werd aangericht. Een groot aantal stuks vee kwam om. De Belgische Moniteur bevat een door den nu afgetreden minister Beernaert mede onderteekend besluit, waarbij de koning weigert de aanvraag om ontslag van den minister van binnenlanscke zaken, De Burlet, aan te nemen en een tweede besluit, dat mede onderteekend is door den minister De Burlet, waarbij het ontslag van ministers Beernaert en Lejeune aange nomen wordt. Zaterdag wordt onder voorzitterschap van den koning ministerraad gehouden. Voorts bevat de Moniteur een koninklijk besluit waarbij de oud-ministers Beernaert en Lejeune tot ministers van staat worden benoemd. Onder de slachtoffers van den oorlog in Matable-land is ook de tooverclokter van koning Lobengula, Murgbene. Hij was even gehaat als gevreesd. Hj rook even naar de vier hemelstreken, en wien hij rook4 werd onmiddellijk onthoofd. In Janu ari viel hj in handen eener Engelsche afdeeling van overste Goold Adams; en daar hij kort te voren een vrouw de oogen had laten uitsteken en haar toen voor de krokedillen had laten werpen, werd hij door den krijgsraad veroordeeld tot dood straf, tot groote verbazing der aanwezige Matabelen, die thans nog niet gelooven dat hij gestorven is, omdat hj nog eens uit den dood is opgestaan, volgens het volksverhaal. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Verzoeke beleefd plaatsing van onder staande. Mijnheer de Redacteur 't Is tegenwoordig een goede tijd voor visschers. Visschers in troebel water. Door de hooge wijsheid en eerlijkheid onzer wet- tenmakers is het politieke water, dat anders bij ons tameljk rustig voortvliet, zoo drassig geworden, dat genoemde visschers hun kans schoon zien om nu een zoodje thuis te bren- troebelen plas hangt, meenen ze gematkelij k hun buurman van zjne plaats te duwen. Hierin worden ze geholpen door lui, die tot aanzien en invloed meenen te geraken, door met den polsstok het water nog troe beler te maken. Hoe meer modder er boven komt, hoe beterhoe meer dampen er opstijgen, hoe mistiger het wordt, zoodat menig toeschouwer niet meer weet, hoe hij het heeft. Van allen kant maakt men zich nu op, om licht in die donkerheid te ontsteken. Helaas dikwijls blijkt dat licht geen licht van den luchter, maar slechts uit de lan taarn te zijn. En bij het triestig licht van zulke nachtpitjes, wrijft zich het volk de oogen uit en vraagt, de een aan den ander, of hj daar iets bij ziet". Ook uit het ingezonden stuk uit Mid delburg moet licht stralen. Voor de Goesehe kiezers komt de korte inhoud hierop neer Werp Lohman achter de bankTevens krjgt deze den welgemeenden, wijzen raad och, laat nu een ander maar doen, wat gij om uw consciëntie niet doen kunt. Bedank voor eene eventueele candidatuur ge komt er toch niet, als n.l. „de kiezers zich flink honden en hunne roeping begrijpen" We geven den geachten schrijver uit Middelburg de verzekering, dat we ons in Goes „flink zullen honden". We zul len „onze roeping begrjpen", door Lohman niet los te laten. Hij zal herkozen worden. De Goesehe kiezer heeft drie leuzen hooren opheffen 1. Voor of tegen Tak. 2. De kieswet in strijd met de grondwet of niet. 3. Voor of tegen finale uitbreiding. Met leuze 1 wil hij niet te doen hebben die is alleen bruikbaar voor de liberalen. Moest hj kiezen dan zou het toch zijn tegen Tak, want diens schrijfproef maakt de uitbreiding niet finaal. Over punt 2 wil hij niet oordeelen, dat ligt buiten zijne bevoegdheid, hoewel hij, voorgelicht door het ingezonden stuk van 29 Maart, waarin gezegd wordt, dat het kiesrecht steunt op „een onmogeljk arti kel van de grondwet", allicht geneigd zou zijn te zeggenNeen, maar, ik houd niet van onmogelijke dingen; wat op een onmogelijk ding steunt, staat niet al te vast, kan topzwaar worden en tuimelen. Blijft over, punt 3. Nu weten we, dat de heer Lohman voor finale uitbreiding is, ja we gelooven, dat bij geen kippenvel zou krijgen, al kwam; er „algemeen stemrecht." De Goesehe kiezer redeneert aldus: Punt 3 is mjne leuze. Lohman is voor finale uitbreiding. Dus Lohman is onze man Hij moet naar het Binnenhof. Goes, 29 Maart '94. H.\. Mijnheer de Redacteur 1 Gj kunt mij zeer verplichten door in de Zeeuw op te nemen enkele aanvullingen en verbeteringen van uw verslag van de vergadering der antirevolutionaire kiesver eeniging „Voor Nederland en Oranje" alhier. In uw verslag laat gij mij zeggen, nadat de heer J. J. Visser de eerste maal het woord heeft gehad, „ds. K. is het hiermee eens." Om recht verstaan te worden en niet met mij zeiven in tegenspraak ge bracht te worden, dient opgemerkt dat ik gesproken heb als volgt„Ik vereenig mij ten volle met den heer Visserwe moeten een weg van bemiddeling zoeken'k ben zelfs voornemens een voorstel in dezen geest te doendoch dit is nu niet aan de orde". Toen ik voor de tweede maal het woord verkreeg, heb ik, gelijk Gij begint te zeggen, gesproken over de zaak, die op de deputaten-vergadering aan de orde komt. Ik heb mij duidelijk geschaard aan de zijde van hen, die de uitbreiding van 't kiesrecht zoo ruim mogelijk en zonder uitstel willen verkrijgen. Op de bezwaarden, met drieërlei soort van bezwaren, kunnen wij niet wachten. Want kiesrechtuitbreiding is eisch des tijdw een eisch die gehoor gegeven moet, wilt ge uw invloed niet verspeleneen eisch waaraan we gehoor kunnen geven zonder vrees voor het volk. Er is meer geloof (niet talent, gelijk gij mij laat zeggen) in de lagere dan in de hoogere kringen. Ook vinden we in de lagere kringen het terrein van Patrimonium, den R. C. Volks bond en het Alg. Ned. Werkl. verbond. Tot de kringen dezer vereenigingen behooren vele goede en vertrouwbare menschen, die we niet behoeven te vreezen. Laat hen toe aan de stembus, zet voor hen de deuren uwer kiesvereeniging open; stoot hen door wantrouwen niet af, opdat ze niet voor goed zich van u afwenden. Ook wij behoeven hierin geen bezwaar te hebben. Wel staat het Goesehe volk door ons Vaderland tot in 't Noorden toe, bekend als een bewegelijk en luchthartig volk (geen loftuiting!); maar 't heeft „ge weten". Laten we daar beslag op leggen, en dan met vertrouwen voorwaarts. Het volk zal volgen in de Chr. politiek. De aandachtige lezer zal door vergelij- king spoedig kunnen bespeuren, waarom ik genoodzaakt ben deze regelen in te zenden. Nog dit. Aan het slot laat gij mij een motie indienenik mag u verzekeren dat ik nu geen motie gesteld, maar een voor stel gedaan heb: de motie was van den Heer Visser. Uw dv. W. KAPTEYN. Ons verslag kon uitteraard slechts be- 1 'J J-* altijd min- der zouden weergegeven hebben dan de geachte spreker gezegd heeft. Den zin meenen we echter juist te hebben opgevat. Wat betreft de motie, als zou de heer Vis ser daarvan de auteur zijn, daarop diene, dat zij werd opgesteld naar aanleiding der voorstellen van Ds K. en om voort te maken, daar de President daarin achter bleef, hoewel de lieer Visser zelve tegen de motie stemde en zijn afstemming moti veerde. De motie móge dan door dhr. V. geformuleerd zijn, zij was van hem niet. Red. MAltklliEItlCIITEV VLISSINGEN, 30 Maart 1894. Boter f 1.05 a f 1.15 de kilo. Eieren f3.20 a f 3.40 per 104 stuks. MIDDELBURG, 29 Maart '94. Aanvoer gering met weim'g handel, en prijzen onveranderd. Versche boter f 1,af 1.10 p.kilo. Eieren f3,— per 100 stuks. ZIERIKZEE, 30 Maart 1894. BOTER. Hoogste koers f 0.57i/2 a" f0. laagste koers f 0.52Vs per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 0.77Vj a fO. laagste koers j 0.53 per 25 stuks. Eendeieren hoogste koers f 1.— laagste koers f 0.85 de 25 stuks Afloop verkoopingeii, enz. GOES. Heden werd in hot Slot Oostende alhier door not. Gallis Merens voorden heer Jhr. Mr. J. J. Pompe van Meerdervoort pu bliek geveild de hofstede Eversdijk in de gemeente Kapelleen 's Gravenpolder gelegen ter grootte van 63.09.14 H.A. Alles in perceelen toegewezen voor f 52.662.59, plus f13.525 50 voor boomen en veldvruchten is totaal f66.187. In ons volgond nummer zal een meer uitvoerig bericht ge plaatst worden. MIDDELBURG. Donderdag werd door not' A. M. Tak publiek geveild: le. een ^Hee' renhuis aan de Lange Noordstraat. KLoper dhr. J. W. Horneman te Vlissingen v.oor f 7808. 2o. een koetshuis met paardenktal enz. aan den Penninghoeksingol. KoopW dhr. J. F. Schijf Middelburg voor f 25(>l 3ó. een Huis en Erf aan de Lange Noord straat. Kooper dhr. P. Geldof te Middelburg voor f 1916. 4o. een Huis en Erf aan den Kousteenschondyk. Kooper dhr. J. van Verre te Middelburg voor f 1225. DRIEWEGEN. Voor de te maken grint' weg te Driewegen was als volgt ingeschre' ven: Jan de Bree Fz. Torneuzen, f7198, D' de Doelder, id. f7097, Kryn de Yos. id. f7027' Jan Lindenberg Cz. Wemeldinge f 7000, A' Foudraine Goes, f6987, Corn, de Wilde Kattenaiike, f6683, J. H. van de Ven, Mid delburg, f6500, B. den Exter v. d. Brink, Kiabbendyke. f6460, Joh. de Jonge, Biezelinge f6366, P. Dronkors, Kapelle, f6349. Aan den lr.ajsten inschrijver is het werk gegund.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2