DE ZEEUW BIJVOEGSEL I Goede Vrijdag. S c li o o 1 n i e u vv s. Gemengde Belichten. Ingezonden Stukken. UAKKTBGRICIITKV Afloop verkondingen, enz. Overzicht verknopingen enz. VAN Jï van Zaterdag 2d Maart 1894. 55 o-)X°X(_0 De dag werd naolit; de tempelzuilen kraakten, J)e voorhang golfde, en scheurde van elkaar De dooien in hun schimmenrijk ontwaakten En Sions dochtrenschaar Sloeg kloppend op heur horstin nokkend rouwmisbaar. En als de Heer zijn ziel had uitgegoten Op de ijz'ren lans, die door zijn zijde ging, En of Hem aarde en hemel had verstooten, Vermoord aan 't vloekhout hing, Daar naakte 't vriendenpaar den bleekcn [Kruiseling Zij beurden Hem al tachtkens naar beneden, En balsemden do wonden van het kruis De blanke wade omwikkelde zijn leden, De rotsgrot werd Zijn huis, Waarop de nachtdauw weende, in 't avond- [windgezuis. o-o De Heere was in 't graf in zaohten slaap [gegleden Hoe stoorloos rustten daar zijn uitgestrekte [leden, Na zooveel gruwzaamheên llij, op wiens wenk zich eens de Apostelen [verdrongen, De kreup'len huppelden, de stommen 't hal- [lel zongen, Hij lag nu gants alleen Een zevenvoudig zwaard doorboorde 'thart [der Moeder Zijn jong'ren vloden heen als lamren zonder [hoeder, Als duiven zonder wijk De rotsman was vergruisd, de schoolvriend [was verdwenen De luistronde Engel slechts ging door de [grafzerk henen En hield de wacht bij 't lijk. Ten Kate. Aan het "Woensdag gehouden schriftelijk examen voor de Rijks normaallessen te Goes werd deelgenomen door 1 m. cand. voor de tweede kl. en 18 m. en 7 vr. cand. voor de eerste kl. Voor de tweede klasse is toegelaten J. Ossewaarde Hz. van Kapclle terwijl voor de eerste klasse zijn toegelaten Aa Meeuwse van Oud-Sabbinge, A. M. de Groote van Wolfertsdijk, R. A. Straub van Colijnsplaat, Aa. J. W. de Munck en Ja'. M. Comijs, hei den van Hansweert, A. van Liere en J. Beenhakker, heiden van Kloetinge, Ne. Kniijs Voorberge van 's Gravenpolder, G. Tramjoijs van Kruiningen, Ja. P. Brouwer, en J. J. Oranje, heiden van Goes, M. Osse waarde en A. P. L. Snijder van Wilhel- minaclorp en P. Sandee van 's Heer Arends- kerke. Aan de rijks-normaallessen. te Axel zijn Woensdag toegelaten: tot de eerste klasse L. F. ;van Dixhoorn te Ternenzen, O. Z. Vrielink te Axel, A. W. Krnijsse te Azol, C. T. Ameluxen en H. A. Bokstael te Sas van Gent, Maria J. v. d. Vliet, Elisabeth J. M. Visser en Anna B. J. Wissel te Ternenzen: tot de tweede klasseP. A. de Maat te Boschkapelle, W. J. Cremer te Hontenisse, J- A. Ledegang en Jozina A. I. Dieleman te Ternenzen en Anna T. v. d. Bent te Ellewoutsdijken tot de derde klasseA. de Kraker te Hulst, jf, C. Tot deskundigen voor het afnemen van de examens, bedoeld in art. 5Ga der lager onderwijswet, zijn in Zeeland benoemd de heeren P. G. de Jager te Middelburg voor Nètl'. taal en lezen, A. Lijssen te Mid delburg voor zang, L. Heijboer te Soherpe- nisse voor rekenen, H. J. Vooren te Tor- neuzen voor aardrijkskunde, J. Swart te 's Gravenpolder voor teekenen, W. J. Frijling te Vlissingen voor paedogogiek, J. H. v. d. Bel te Middelburg voor vrije- en ordeoefeningen, dr. H. Japikse te Mid delburg voor kennis der natuur, A. Rade- maker te Middelburg voor geschiedenis, be nevens de dames mevr. Gravelotte-Pontier te 's Gravenhage en mej. J. de Graaf te Goes voor nuttige handwerken voor meisjes. Grijpskerke. In den afgeloopen nacht omstreeks half 2 ontdekten de bewoners van oen huis onder deze gemeente, die zich op den gewonen tijd ter ruste hadden be geven, rook in de kamer. Bij onderzoek Heek dat hun schuurtje reeds in lichtelaaie Hond zoodat zij nauwelijks tijd hadden "Hch te hergen. In nachtgewaad moesten zij de vlammen °ntvluchten. Zij werden door de goede ^igvan den nabij wonenden landbouwer J. v' dadelijk geholpen en onder dak gebracht 11 van hot hoog'stnoodige voorzien, e oorzaak van den brand is onbekend. 10811 de gehouwen waren verzekerd hij e onderlinge brandwaarborgmaatschappij i V)0[:ei'll-le goederen was niets ver win. Dc justitie doet onderzoek. hiiM^i'^k6'1®23®"1^' Donderdag werd al- 1 oor oenigc knapen een gevaarlijke rol gespeeld. Hun vermaak was om elkan der met een onbespannen molenkar' voort te rijden, toen eensklaps dc pret gestuit werd, dootlat een der jongens onder het wiel geraakte en de wagen hem over den rug' reed. De knaap werd ouder hevige pijnen thuis gebracht. In een onzer huizon van bewaring zoo verhaalt het Nieuws werd dezer dagen iemand binnengebracht, die één dag subsidiaire hechtenis moest ondergaan wijl hij een hem opgelegde geldboete van vijf tig' cent niet wilde betalen. De man zag' er armoedig uit, toch vond men hij visi tatie, gelijk zulks bij hot insluiten altijd geschiedt, ruim f 3000 aan .bankpapier bij hem. Het kostte heel wat moeite hem te bewegen die bezitting, zoo zorgvuldig door licm verborgen, zij het dan ook maar tij delijk, af te staan. Een 4-javig knaapje te Breda had Dinsdag in de keuken zijnde het ongeluk te vallen, waarhij een emmer kokend water omkantelde, en het kind zulke hevige brandwonden bekwam, dat hij aan de be komen brandwonden is overleden. - Do heer F. Dornela Nieuwenhuis trad Zondag om 2 uur te Appingedam als spreker op. De burgemeester had, met het oog op godsdienstoefeningen, zijne toestem ming geweigerd tot hot houden van die vergadering op dat uur, welke echter toch is doorgegaan. Hiervan is door do politie proces-verhaal opgemaakt. N w s. Een aardig voorval had gisteren te Rotterdam aan het Centraalstation plaats. Een kort dik heer met een hoogen hoed op komt het perron opstormen juist op het oogenblik dat een trein zijn trein - zich in beweging stolde. Hij greep zijn valiesje wat vaster en rende het perron langs den trein achternamaar het viel niet gemakkelijk dien in te halen. Reeds was de locomotief het perron voorhij en nog steeds rende de man door tot groot vermaak van velen en het perron was vol. Door hot zand ging het lastiger maar eindelijk was de racer naast den laatsten wagen. Hij slingert zijn valiesje door een openstaand raampje, grijpt een der koperen leuningen en na een vervaarlijken sprong staat hij op de loopplank en klimt naar binnen. Uitgeput zinkt hij in de kussens neer. Toen stopte de trein en ging achter uit tot voor liet tweede perron. De overige reizigers stapten op hun gemak in, en tien minuten later vertrok de trein. De dikke man drukte zich in een hoek en schoen erg verdiept in een nieuwsblad, (/f. N.) Dinsdag hadden een tweetal wielrij ders, teen zij van Vcnloo een uitstapje naar het nabijgelegen Herugen maakten, een allesbehalve aangename ontmoeting, Op don weg tusschen Herungen en Louisenburg passeerden zij een voor den ploeg gespannen os. Het dier schijnt door de rijwielen ver- achrikt te zijn, tenminste plotseling werd hij woedend en zette de rijders achterna, Ondanks alle moeite, die de voerman.zich gaf, werden hij en de ploeg in razende vaart medegesleurd. De wielrijders spanden hun uiterste krachten in om vooruit te komen, maar aanhoudend hoorden zij het gesnuif van den os achter zioli. Om een einde aan de vervolging te maken reed de een het bosch in, waar de os hem onmo gelijk volgen kon, terwijl de andere afsteeg en over een brecde sloot heensprong, de viets aan haar lot overlatende. Het woedende dier zette zijne dolle vaart voort en eerst na gcruimen tijd gelukte hot den voerman het tot staan te brengen. De heide wielrijders kwamen met den schrik vrij De namiddag-preek in de Herv. Kerk te Haulerwijk werd Zondag op eene onaangename wijze verstoord. Een jongen opent plotseling de kerkdeuren en doet de modedeeling', dat er horen in het ge bouw brand is. De predikant, ds. Canne- gleter, staakt zijne rede en het volk, dat niet in grooten getale aanwezig was, spoedt zich deels naar buiten, deels naar boven, waarna blijkt, dat de vlam al aan het uitbreiden is. Mot behulp van eenige emmers water was de brand spoedig ge- bluscht. In een seheersalon in de Kortestraat te Arnhem had dezer dagen het volgend Vermakelijk incident plaats. Een recruut, sedert korten tijd in dienst, was juist ingezeept toen een officier bin nentrad om dezelfde operatie te ondergaan. Nauw had de ingezeepte hem opgemerkt, of hij sprong van zijn stoel, nam de militaire houding aan en riep met een donderende stem: Orrrde!" Groote verbazing van de aanwezigen en niet minder van den luitenant. Later bleek dat den soldaten wordt geleerd hij het bin nentreden van een officier in de kamer (be doeld wordt: soldatenkamer) te roepen; orde Onze jeugdige militair had dit in wat ruimer zin opgevat en meende, dat in elke kamer, waar een officier kwam, aldus ge handeld moest worden. De gebroeders Rorique (De Graeve) wier doodvonnis door het gerechtshof te Brest geveld, nu veranderd is in levenslan gen dwangarbeid, houden steeds vol dat zij onschuldig zijn aan de misdaad waarvoor zij veroordeeld werden (vermoorden van de bemanning van het schip waarop zij dienst deden). Zij hebben een brief aan hunne familie te Boom (België) geschreven, waarin zij hunne moeder troosten met het vooruitzicht dat zij nog dit jaar in vrijheid' gesteld zullen worden, daar nu spoedig uit Tahiti vele bewijzen van hun onschuld' zullen komen. Er wordt ijverig' gezocht naar de ver moedelijke medeplichtigen van den Belg Panwels, die dezer dagen een hom wierp in de Madeleinekerk te Parijs en daarbij den dood vond. Een geneesheer werd dezer dagen bij een ziek kind geroepen, hetwelk hij hot geluk had te mogen genezen. De vader, een arme werkman, was hierover zeer verblijd en daar hij geen geld had, ver klaarde de dokter zich genoegzaam betaald mot 's mans dankbetuiging. Bij het heengaan echter fluisterde de werkman hem in 't oor Ga in de eerste dagen niet naar de Made leine of naar de Opera. Een paar dagen later werd de aanslag m de Madeleine gepleegd. Te Killingsworth (Conn. N. A.) is oen kindje geboren dat zeker wel oiulcr de kleintjes mag geteld worden. De vader is 'een forsch gebouwd man van 190 pond en de moeder is eveneens stevig gebouwd. Het kind is van het mannelijk geslacht, welge vormd en weegt 8 onsen. Het aangezicht is iets grooter dan een kastanje een vinger ring der moeder kan gemakkelijk over hot voetje en tot de knie opgestroopt worden. Zoo klein is do nieuwe wereldburger dat er gemakkelijk drie van dezelfde grootte tegelijk in een sigarenkistje kunnen gebor gen worden. Gladstone is gisteren onderzocht door een oogarts, die aan heide oogen de staar constateerde. Het eene oog zal over drie maanden geopereerd worden. Dat het onaangenaamheden ten gevol ge kan hebben, in dezen tijd Frankrijk met zekere chemische stoffen te bereizen, heeft onlangs de ingenieur Schnabelin, de bekende uitvinder van hot „schnabeliet", ondervon den. llij sprak in het station te Marseille tegenover een officier op beleedigende wijze over het ministerie van oorlog, wat den officier aanleiding gaf Schnabelin te doen arresteeren. De politie vroeg hem zijn naam, maar de uitvinder weigerde te antwoorden. Nu ging men zijn valies onderzoeken, en daarin vond men een kistje schnabeliet en verschillende chemische stoffen. Geen twij fel of men had met een gevaarlijken anar chist te doen Schnabelin werd zonder ver dere pourparlers ingerukt, en hot heeft hem heel wat moeite gekost ten slotte weder vrij te komen. De heer Koch te Parijs, de neef en erfgenaam van Mevrouw Drouot, heeft van deze ook een collectie merkwaardighe den uit het leven van Victor Hugo geërfd, als daar zijn: een vlok haar, die hem afgeknipt is den Gen Juli 1858; een kies, die den 11 Augustus 1871 werd uitgetrok ken de pet, waarmede hij uit Parijs vluchtte na den staatsgreep van 1852 de reiszak waarin hij het handschrift der Misérables bewaarde de zes pennen waar mede hij de Misérables geschreven heeft enz. Al deze voorwerpen zijn echt; de echtheid wordt door aangehechte verklarin gen van Victor Hugo bevestigd. De heer Kocli wil den geheelen rommel aan de stad Parijs cadeau geven, om het in het „Museum-Victor-Hugo" te plaatsen. „Dat is een nobel denkbeeld," zegt het Journal des Dêbats„Hot volk kan dan de kies bewonderen die den auteur van Hernani eens kiespijn heeft bezorgd. En dan zijn er nog menschen, die de schouders ophalen voor het oude koninklijke museum, de laatste schuilplaats van bijgeloovige vereering De commandant van het Leger dos Heils, „Generaal" Booth heeft een manifest uitgevaardigd, waarin hij het plan zijner officieren goedkeurt om 50,000 bijeen te brengen ter gelegenheid van zijn aan staande halve eeuwfeest als Salvationist. Hij wil zelf 20,000 hem onvoorwaarde lijk nagelaten, daaraan toevoegen, mits alle gelden besteed worden volgens zijne wen- schen. Daartoe beknoren een viermaand- sche veldtocht in Noord-Amerika en Canada, beneTens eene expeditie naar Java. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur In uw nummer van Donderdag 22 Maart lees ik „dat de Oostburgscke liberale kies- vereeniging indertijd een motie aannam te gen (1e kieswet van Tak". Niet twijfelende of het is uw doel de zuivere waarheid te sehrijven, neem ik de vrijheid u een plaatsje te vragen voor een kleine verbetering. De motie was niet tegen de kieswet Tak zij liet dat voorstel onaangevochten zij ver zocht alleen de prioriteit voor de belasting wetten en algeheele afdoening van Vermo gens-, Bedrijfs- en Personeele belasting voor men aan de kieswet zoude beginnen. De toenmalige voorzitter der kiesvereeniging G. A. VOESTERMAN VAN OIJEN. Aardenburg, 22 Maart 1894. Wij hebben in '91 met belangstelling' den verkiezingsstrijd in het district Oost burg gevolgd, ten behoeve van den libe ralen candidaat die de liooge bescherming der geestelijkheid en van den conservatie ven jhr. v. Karnebeek genoot. Wij begrepen al dadelijk de moeielijk- heicl dat zulk een candidaat en zijne kie zers die hem op het schild plaatsten, moei lijk zich zelf konden zijn, de principes hadden te mijden, niet al te veel voor groote kiesrechtuitbreiding moesten voelen en het sterkst zouden zijn door eene sphinx aclitige houding aan te nemen. Met zulk een houding heeft men dit voor dat men dan later de verdrukte op- schuld kan ^^^^^m^zien ziin dra; neemt en zich houdt- als had men over de eene of andere zaak altijd gedacht gelijk nu Zoo beschouwen wij nu ook de houding der Oostburgsche liberalen. Rechtstreeks tegen Tak's wet optreden zou den vrien den niet bevallenmet onbewimpeld er voor te zijn, maakte men licht de roomsche bond- genooten boos. Ergo een spAjm.rachtige motie aangenomen, als de hierboven be schrevene. Een motie in schijn althans voor tweeërlei uitlegging vatbaar. Men liet het in het midden, en hield zoo (le gelegenheid open om zich hij de voor- of hij de tegenstanders van Tak aan te sluiten. Maar bovendien, liet de motie der kies vereeniging de kieswet Tak nu keuscli on aangevochten 'f Onnoozelen die 't gelooven zouden, Had Tak dan niet verklaard dat do kiesrechthervorming onmisbare voor vaarde was voor (elke) blijvende verbe tering, (lus ook voor verbetering van be lastingen De Oostburgsche kiesvereeniging zegt: eerst belastingenen ontkent daarmede of vestigt twijfel omtrent de juistheid van Taks meening, omtrent de noodzakelijkheid der kiesrechthervorming. Wij behoeven dat don heer Vorsterman v. Oyen niet aan liet verstand te brengen. Hij weet dit wel en zijn kiesvereeniging is er heel wat mee vooruit; want de Middelburgsche Courant spijt de con servatieve motie der liberale, kiesvereeniging te Oostburg heeft haar het bewijs van goed gedrag al thuis gestuurd voor haar sturen in democratische richting. Red. Mijnheer de Redacteur Mag ik u beleefd verzoeken in uwe kolommen wel te willen opnemen, dat ver schillende liberalen voornemens zijn, om hij de aanstaande verkiezing voor de tweede kamer, hunne stem uit te brengen op den heer Glinderman, oud-afgevaardigde. G. Kiesdistrict Oostburg, Maart 1894. VLISSINGEN, 23 Maart 1894. Boter f 1.20 a f 1.30 de kilo. Eieren f3.80 a 1 4.— per 104 stuks. MIDDELBURG, 22 Maart '94. Aanvoor aan onze graanmarkt, met uit zondering van tarwe, gering, en prijzen zonder verandering. Versehe boter f 1,10 a f 1.20 a f 0,- p. kilo. Eieren f3,40 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 23 Maart 1894. BOTER. Hoogste koers f 0.57Vü a fO. laagste koers f 0.521/2 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers 10.871/2 a fO. laagste koers 10.60 per 25 stuks. Eendeieren hoogste koers f 1. laagste koerst 0.90 de25stu ks 'ÖESTESBEUR S. Ierseke, 23 Maart '94. Verkochtafsteeksel, minstens cents grootte, fl.25. Zaaigoed, grootte rijks daalder, f 6.tot f 7.guldens f 2.50" DRIEWEGEN. Woensdag werd door not. Gallis Merens voor de erven Joos v. Oosten publiek geveild: lo. een woonhuis, herberg met vergunning, schuur, erf alhier aan den Baandjjk. Kooper Jacob van Oosten alhier voor f1120 plus f30 voor losse goederen 2o. 80.40 Ares bouwl. alhier in Meihoek Kooper Cs. van Oosten alhier voor f505 per geniet, is f 1035.25 plus f10 vcormest. 3o. 55 ares dito alhier in Koudorpe. Kooper Jb. van Oosten voornoemd, voor f 410 per geniet, is f 574, alles behalve 8i/2pct. onkosten. - Te 's Gravenhage werd gisteren in het gebouw van het departement van marine aanbesteedhet maken en stellen van een ijzeren lichtopstand b(j Burghsluis, gemeente Haamstede, en van een ijzeren lichtopstand aan den Heer-Janspolder nabij Bruinisse. Minste inschrijver was de Hilversumsche Ijzergieterij Ensink voor f3170. MIDDELBURG. Donderdag werd aan het gebouw van het prov. bestuur aanbesteed: het bouwen van een steiger aan de Staartnol te Borssele met bijbehoorende werken. In schrijvers de heerenL. Brand Dz. te Giesendam, voor f23,748, J. Visser Gz., te Papendrecht, voor f'25.395, G. Klootwijk, te Papendrecht, voor f 25.380, C. Bolier Cz., te Bruinisse, voor 1'25.555, P. fDronkers, te Kapelle, voor 126.179, R. J. Visser Pz-, te Hansweert, voor 1 26.290, J. F. Adriaansens Poilliet te Walsoorden, voor f26.520, M. van den Hoek, te Terneuzen, voor f '27.500, A. van Seters, te Voorburg, voor, f 27,599 en J. Lindenbergh Cz., te Wemeldinge, voor f '28.450. MIDDELBURG. Door het polderbestuur van Walcheren is aan het polderhuis in de Abdij alhier in liet openbaar aanbesteed I. Het leveren van eiken-en masienhout. Hiervoor werd ingeschreven door de hee ren J. Raamakers te Helmond voor f 1666 W. J. v. d. Ven te Boxtel voor f1770- J. H. Velzen te Boxtel voor f 1800L. A' Spielings to Boxtel voor f 1878J. C. v. d. Voort te Udenhout voor f1914; A. Wil- laars te Boxtel voor 11938; M. J. v. d. Mee teHelvoirt voor f 1950; B. H. Clercx te Boxtel voor 12120; R. Clercx te Boxtel voor f 2233 en F. Clercx te Boxtel voor f2825. II. Het vervoeren van 41S,500 straat klinkers naar de wegen des polders. Hiervoor schreven in de heeren D. Lorier voor f 463.43; A. Theune voor f488; S. Vinke voor f 488.605; J. Dingemanse voor f 518,25C. Rooze voor 1 530J. Jongepier voor f586. Al deze inschrijvers wonen te Middelburg. Verder werd verpacht het recht van brood- of mosselzaad weg te halen van de paalwerken aan het strand der Noord wa tering, gedurende den termijn van 1 Mei 1894 tot 30 April 1S95. ron A. F. Abrosscheor te Philippine voof f 809.75Z. Hogerheide te Bruinisse voor f 725; W. Jumelet Mz. te Bruinisse voor f710; C. v. d. Klooster Wz. te Ouddorp voor f705; V. N. Voerman te Phillippine voor f700; G. de Waal Jz. te Bruinisse voor f520. M. C. TERNEUZEN. Donderdag werd door not. van der Moer ten verzoeke van Jochem van dë Wege alhier publiek geveild lo. Een hof stede in den Oud-Zevenaarpolder groot 29,2355 HA.; 2o. 4,3560 HA. bouwland, aldaar; 3o. 2,1190 HA. id. Coegorspolder4o. 1,8160 HA. id. aldaar. Perceel 1—4 verkocht aan J. raa Hoeve te Zaamslag voor f750 per gemet f 1600 boompi'ijs. 5o. Een huis met erf, tuin on zfj kantweg, buurt Driewegen aan J. v. d. Woge voor f 5006o. een huis met erf buurt Driewegen aan L. de Putter voor f680. Op alles nog 6'/4 onkosten. Maandag 26 Maart. Cortgrne, 2 uur, bij Schrier, doordeurw. Gelner, meubelen, tonnen, kisten, glas- en ardewerk, aai dappelen, kruiwagen, arbeiders- gereedschap. Dinsdag 27 Maart. Coes, te pachten voor 7 jaar bij in schrijving, weiland van het burgerlijk admbestuur te Goes. Biljetten voor of op 27 Maart bij dbr. Kakeboeke. le Orooten Oosthoek 3 H. 3724 cA. 2o id. 7 H. 28 A., vroeger verpacht aan B. A. Rsmjfn te 's Heer Arendskerke. WI#9ekcrke,2uurbtj wed. J. Meerman, c. s. door not. Noordijke, meubels, huisraad, klok, koper- ijzer-, tin-, glas-en aardewerk, tuingereedschap, aardappels, maten en ge wichten. Gcersdijk, 2 uur, bij wijlen P. Beu- terse, 2 uur, door deurw. Gelner, kabinet, tafels, stoelen, spiegel, klok, aardappelen, arbeidevsgereedschap, enz. Oost Itlleuwlniidpolder, 2 uur hjj de Voogd, door deurw. Keulen, 1 melkkoe, 3 geiten, 3 voer weihooi, 1 karn, betertobbe, windmolen, snij bak, geeselstoel mot steen, vleeschblok, 2000 stecnon, mest enz. Woensdag 28 Maart. Westknpclle, 10 uur, bij den Hollander door not. Loeff, antieke kast, talels, stoelen, barometer, pijporgel met sprekend front, en om 1 uur in het wapen van Zeeland, le. eri 2o. een huis, tuin, schuur en tuin, smid straat en Noordstraat, 3o. en 4o. 6120 cA. bouwl, aan Slaak wegswegeling. De gebouwen Dinsdag 27 Maart te zien. Hrulnliigep, 11 uur bij r. d. Linde, door not. Prins, een woonhuis, slagerij, erf en slagersinventaris, 270 cA. Wcstkraaijert, 9 uur bij Boatelaan door deurw. Hollmann, 8 werkpaarden, 3 vdulendragende, 3 jarige, 11 baatg. melk koeien, 1 vare koe, 5 2jarige rundere, 6 jaarlingen, 5 aarffioudkalvers, springstier, ionge stier, 8 vette varkens, Utrechts wa gentje, tilbury, 4 men wagens met ijzeren asse i2 rolblokken, dorschmackine met res, zaaddorschzeil met kleeden, 4 hekken, arre stee. 7000 kilo weihooi. 8000 kile klaverhool, aardappels, inutsaaids, huisraad, boterkerven, wafelijzer enz. Donderdag 29 Maart. R'issc, 10 uur op het hoefje van Schout, 6 paarden, 2 veulens, 5 melkkoeien, 2 kalf- vaarzen, vare koe, 10 runders, 6 vette varkens, 20 groote mestputloepers, mest, huishoudelijke goederen, enz Nllssc, door deurw. Hollmann, 9 uur, bij B. Nieuwenhuize, 200 baggen mangels, tarwe-, gerste- en boonenstroo, kant- en lucern weihooi. 's Heerenhoek, voor de kinderen Van t Westeinde, 10 uur bij Clartjs, door net. de Ronde Bresser, 2 H. 2420 cA. weiland aan den korten dwarsweg; l/21 aandeel m de meestoof Nederland, gemeente 'sHeer Arendskerke. Middelburg, door not. Tak in de Ver genoeging 8 uur, een huis en tuin, Lange Noordstraat L 124, en een huis daar naast Voorts een koetshuis aldaar en een tuin Coustoenschen dijk. Te zien dsags voor en op den verkeepdag perc. 1 en 2 van 2-4 uur en perc. 3 e# 4 van 10 12 en 2-4 uur. Jiortgene, door not. Roelof, in de Stads- wijnkelder, 2 uur, voor erven de roster, 4,5410 H. bouwl. in Nieuw Noordbeveiani- polder- Vrijdag 30 Maart. Goes, 10 uur in het Slot Ostende door not. Gallis Merens voor dhr. jhr. aar. J. J. Pompe v. Meerdervoort de hofetede Brers- dijk in gemeenten Kapelle en 's Gravenpol der, ruim 63 Hectaren. lcrseke, 2 uur door not. Houwer in da Oesterbeurs voor C. Poelman een steiger aan den Zeedijk van den Molenpolder verhuren voor 1 jaar. En verkoopen 5000 pannen aanslag 93 op 46. Aanwijzing 29 Maar- door P. Poelman. En em 11 uur, 4 baatg. melkkoeien, 3 kalfvaarzen, 4 runders, 3 kalvers, w. o. van echt Holl. ras. Maart. Wolfertsdijk, uur, bjj not. Pilaar, 10,30.20 H. bouwi. in WiKtw landpolder en 2,6570 H. bouwl. RimmsrRh™fr* Dinsdag 3 April. 0eK' Vlissingen, 7 uur in De oude vriend- schap door not. de Marot Tak, 5 huizen en erven, Vrouwestraat, Oude markt, Marine- stiadt, Lange Zelke en Lange Noordstrnut resp. 130, 44, 76,102 en .6 cA. Daags voor en op den verkoopdag te zien ranlO—12 en 2—4 uur. Woensdag 4 April. Schare. 11 uur bfl Burger, 4 melkkoeien, 1 rund, 1 kalf, 2 vette varkens, 1 drachtige zeug, karnhond met hok, 40 kippen, boonen stroo, kanthooi, mest, fornuisketel, enz. lnl. dhr. Pelle te Goes. Hruiningen, 11 uur, bij wed. C. de Jonge, door not. Prins, het koffiehuis, Wapen van Zeeland met stalling, 480 cA. Donderdag 5 April. Middelburg, 8, uur in Do Vergenoeging door not. Huvers, een heerenhuis met tuin Londensche Kaai, groot 346 cA. Den 29 Maart en 4 April van 10 tot 12 en 2 tot 4 uur te zien. Wolfertsdijk, io uur, bij Jonker, door not. Pilaar, 10, 30, 20 H. bouwl. in 4 per. en in massa. 1, 15 20 H. id. in Zuiderland- r-older. 1,82 H. aan den dijk bij O. Sabbiege

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 5