Gemengde Berichten. Overzicht verkoopingen enz. beiden tot f 5 b. s. 5 d. h., en J. D., 19 j., slachter, Kloetinge, en L. D., 20 j.,| werk man, Westdorpe, beiden tot f3 b. s. 3 d. h. mishandeling can een ambtenaarR. d. H., 36 j., zonder beroep, IJzendijke, tot 1 m. gev. straf wederspannigheid en mishandeling van een ambtenaar: A. R., 28 j., landbouwer, West- kapelle, tot 14 d. gev. straf; huisvredebreukJ. F. A., 21 j., Goes, tot f8 b. s. 8 d. h., en E. M., 24 j., arbeider Sas van Gent, tot f5 b. s. 5 d. h. diefstal: F. M., 48 j., arbeider, Nieuwe- dorp, tot 7 d., en L. P., 21 j., schilder, en J. JU., 21 j., werkman, beiden Domburg, ieder tot 3 d. gev. straf, en bedelarij: E. K., 56 j., arbeidster, Krui- ningen, tot 3 d. h. Allen in de kosten. St. Annaland. De mazelen breiden zich in deze gemeente sterk uit. Sedert 1 Maart zijn ter Secretarie aangegeven 17 gevallen. De ziekte vertoont zich ook in het huisgezin van een der onderwijzers. Kruiningen. Op de bovenzaal van dhr. Van de Linde alhier werd Zaterdag de uitgeschreven vergadering gehouden, ten doel hebbende het oprichten van een Coöperatieve fabriek van zuivelbereiding, die door een aanzienlijk getal belangheb benden werd bijgewoond en zooveel bijval vond, dat staande de vergadering eene coin- miasie werd benoemd tot voorbereidende werkzaamhedon terwijl dadelijk de productie van ruim twee honderd koeien werden toegezegd. Hansweert, 19 Maart. Gisteren kwam alhier in lekken staat binnen het Nederland- sche aakschip „Bernardina Petronella" schip per H. De Bot geladen met gerst komende van Antwerpen met bestemming naar Duisburg (Pruisen). Het schip is door stilte op den haven- dam gedreven waardoor het in bovenge- melden toestand deze haven binnenkwam. Het zal morgen naar Dordrecht worden gesleept. Te Kapelle a/d IJsel .keerde een vrouw van familiebezoek huiswaarts, met zich nemende een kinderwagentje waarin haar jongste telg rustig te slapen lag. Onderweg voegde zich een andere vrouw bij haar, en het gesprek tusschen beiden werd nu zoo druk, dat de moeder niet meer op den kinderwagen lette, die dan ook holderdebolder van den dijk tui melde, wearbij het kind in een vijver terechtkwam. Aanvankelijk durfde niemiind pogen het kind te redden, tot eindelijk een der toeschouwers het arme schaap voor een wissen dood wist te behoeden en het behouden aan wal bracht. Van de ongeveer 103,000 H. A. bouwland, in Zeeland aanwezig, worden gemiddeld beteeld mettarwe 10,000rogge 3000; gerst 13,000 (winter-8000. zomer- 5000); haver 6500; boonen, erwten en aardappelen elk 8000 suikerbieten 7500 koolzaad 1150; vlas 4500j, mangelwortels en wortels als hoofdgewassen onderschei denlijk 3500 en 1900; roode en witte klaver en lucerne in volgorde 5000, 500 en 1300 H. A. Bovendien komen nog on geveer 3000 H. A. kunstweiden en 4600 H. A. braakland per jaar voor, zoodat nog p. m. 4000 H. A. voor de overige cultuur gewassen beschikbaar blijven, waarvan de stamboontjes alleen reeds 1700 a 1800 H. A. in beBlag nemen. Bijgeloof in Drente Wanneer een varken of een koe zal worden geslacht, dan moet de slager niet te vroeg besproken worden. Dat zou zeer schadelijkzijn, want wanneer men den slager dagen voor dat het dier geslacht zal worden bespreekt heeft het voedsel, dat het slachtdier in die dagen wordt toe gediend, geen uitwerking meer. Zoo durven vele boeren bij nieuwe en volle maan geen rogge zaaien, want de korrels springen den grond uit en ont kiemen niet- Een barbier mag wel extra voorzichtig zijn, wil hij niet vele menschen ongelukkig maken. Zijn werkzaamheden brengen mee, dat hij voortdurend in het bezit komt van menschenhaar. 't Best wat hij kan doen is, dit haar te verbranden. Werpt hij het buiten de deur en gebeurt het, dat vogels er gebruik van maken bij het bouwen der nestjes, dan zullen de vroegere eigenaars voortdurend door hoofdpijn gekweld worden. In de woning, in welks nabijheid de eksters hun geschetter laten hooren, komt spoedig een doode. Deze en nog veel meer staaltjes toonen aan dat bijgeloof nog welig tiert. Het bericht in zake Pincoffs faillis sement blijkt onjuist te zijn gewesst. Hij had slechts sen wissel laten protesteeren, wijl er geen voldoende dekking voor was. Te Borkeloo is een landbouwer die aan het rietdekken was, van het dak gevallen en op de plaats dood gebleven. Een hofstede onder Zevenbergen is gisterennacht afgebrand. Zestien paarden en koeien kwamen in de vlammen om. Om te weten of een pekel straf genoeg is voor don inmaak, laat men er een schoone, rauwe aardappel aan een dun draadje, inzakken. Op straffe pekel drijft hij; in slappe echter niet. Om te onderzoeken of eieren versch of oud zijn, neemt men een glas met een Vi liter water, waarin opgelost is 72 gram keukenzout. Een versch ei zal daarin tot op den bodem zinken, een ei van 2 tot 4 dagen zwevende Wijven, terwijl dc eieren, die aan de oppervlakte komen drijven, be paald 8 dagen oud zullen zijn. De rtrechtsche raadszitting van Don derdag jl. kenmerkte zich door een even buitengewoon als grappig incident, dat ook nog wel pleit voor de naïviteit, die ons volk, ondanks de vele „voorlichtingen" waaraan het in den laatsten tijd wordt blootgesteld, toch nog is blijven behouden. De correspondent der N. lt. Ct. verhaalt dit als volgt Er was publiek op de tribune, drie man nen met zulke onheilspellende gezichten, dat wij verslaggevers, die door langdurige ervaring een zeker inzicht in die zaken hebben, al dadelijk begrepen dat er iets niet n den haak was. Eén maakte zelfs de opmerking dat onze tafel erg precies in het midden van de zaal stond, en hat een „sar dinebusje" dat daarop neerviel en ontplofte, verschrikkelijke uitwerking moest hebben. Gelukkig werd al onze aandacht in beslag genomen door den burgemeester, die) voort ging op kalmen toon de ingekomen stukken voor te lezen. Maar eensklaps, hij was daar nog niet ver mede gevorderd, toen hij me dedeelde, dat er een rekest voorlag van een belastingplichtige, J. G. Pieters, sprong één van de drie munnen van de bank waarop hij gezeten was, posteerde zich vlak tegen over den voorzitter en riep met donderende stem „present meneer De verbazing der vroede mannen was niet gering en heel komisch om op te merken, vooral omdat het eene verbazing waB, die geen afbreuk aan de deftigheid mocht doen. Alleen de burgemeester permitteerde zich een oogenblik uit den band te springen, en riep met verheffing van stem: „wilt u zwijgenPieters sloeg aan, antwoordde „asjeblieft meneer," en bleef stokstijf tegen over den voorzitter staan. Deze ging kalm voort met de mededeeling dat het bedoelde rekest, eene reclame behel zende over te hoogen aanslag volgens de wet, veel te laat was ingezonden om voor behandeling in aanmerking te komen, en vroeg of een van de heeren daaromtrent nog iets had op te merken. Allen zwegen, behalve Pieters, die alweer met luide stem uitgalmde „Ja, ik, meneer 1" Toen stak de burgemeester dreigend den hamer omhoog en voegde den impravisator toe „als ge niet zwijgt, dan zal ik u uit de zaal laten verwijderen". Dat hielp, want Pieters liet daarop volgen „Neen, dat hoeft niet, dan zal ik wel uit mijn eigen gaan". En hij ging, maar kon toch niet nalaten aan de deur te roepen „en dat noemen ze nou een openbare ver gadering". Weinige oogenblikken later ver lieten ook de beide mannen, die met hem gekomen waren, de zaal, en de werkzaam heden werden verder geregeld voortgezet. Bronzen lampen worden gepoetst door ze met gezuiverden terpentijn te bestrijken en ze vervolgens met een wollen lapje af te drogen. Bij advertentie in een der bladen wordt te Sleeuw ijk (bij Woudrichem) een vroedvrouw gevraagd onder overlegging van haar portret De vrouw van den noordpoolreiziger luitenant Peary heeft van diens vorige reis, waarop zij haren echtgenoot vergezelde, een reeks aanteekeningen medegebracht, die enkele merkwaardige bijzonderheden bevat ten omtrent het leven en de gewoonten der Eskimovrouwen. Zoo deelt zij over de be reiding der pelskleederen mede, dat de vellen allereerst van vet gereinigd en in de open lucht gedroogd worden. Daarna kauwen de vrouwen de huiden en zuigen zij ze uit om de laatste vetdeelen te verwijderen. Deze onsmakelijke arbeid is bovendien uiterst ver moeiend de vrouwen die daarmede bezig zijn, moeten om den anderen dag haar kaken laten rusten. De mannen houden zich met de bewerking der huiden niet op. Een onmenschelijke gewoonte is, dat we duwen die bij het overlijden van hun echt genoot kinderen hebben, welke zij nog op den rug moeten dragen, die dooden. Want zoolang de kinderen nog zoo klein zijn, behoeven de weduwen niet op een tweede huwelijk te rekenen. Over het algemeen hebben de vrouwen bij de Eskimo's een zeer ondergeschikte plaats, doch in één opzicht hebben zij een recht, dat haar overigens bevoorrechte, meer beschaafde zusters missen. Zij hebben na melijk het recht hun echtgenoot na een hu welijk van een jaar te verlaten, indien het haar blijkt, dat de man anders is dan zij zich hem voorgesteld hadden. Zij keeren in dit geval naar hare ouders terug en wachten een nieuwe huwelijksaanvraag af. In een enkel opzicht zijn de mannen en vrouwen bij de Eskimo's gelijk zij zijn beiden even onrein. Van water hebben zij een overkomelijken afschuw, de wetten der reinheid zijn hun geheel vreemd. Het zal dus niemand verwonderen, dat mevrouw Peary liever een nacht onder den blooten hemel doorbracht, dan in een hut der Eski mo's, wier onzindelijkheid alle beschrij ving te boven gaat. Prof. Langley te New-York, een bekend natuurkundige, is bezig met het ver vaardigen van een bestuurbaar luchtschip. Onder strenge geheimhouding is hij in de nabijheid van den Potamak beegonnen met proeven te nemen. Volgens den New-York Herald is het schip uit staal en aluminium opgebouwd, terwijl eene kleine stoomma chine de luchtschroeven in beweging brengt. Van den afloop der genomen proeven is nog niets bekend. Te Brussel is weer bericht ont vangen uit den Congo-staat, waaruit blijkt dat kapiteüh Dhanis den strijd tegen het Arabierenhoofd Rumaliza heeft hervat, eu nu met gunstiger gevolg dan de eerste maal, toen kapitein Ponthier het ieven verloor. Den 17den Nov. werd weer een gevecht geleverd, waarin de Arabieren volkomen werden geslagen. Sefou, de zoon van het bekende opperhoofd Tippo-Tip, sneuvelde in dit gevecht, maar ook de Congo-troepen leden ernstige verliezen. Het was voorspeld. Een Franse,h blad verhaalt, dat op een goeden dag een jong onderofficier der marine en een jong lui tenant der artillerie, vertoevende te Téné- riff, op weg naar Nieuw Caledonia, onder weg een ouden neger ontmoetten, die linn de toekomst voorspelde. Dat is juist iets, wat we hebben moeten, zeide de jonge-onderofficier der marine. Zeg mij eens, wanneer ik generaal zal zijn De oude neger streek met zijn twee ringen over een hoopje zand, dat vóór hem lag, zoodat de oppervlakte gelijk werd: dan wierp hij de ringen een paar malen in de hoogte zoodat zij nedervielen op het zand en daarin hun indrukken achter lieten in den vorm van elkaar snijdende lijnen en cirkels. Gij, zeide de neger, zult promotie ma ken, maar ge zult niet in uw vaderland terugkeeren, want men zal u een steen tegen het voorhoofd werpen. De steen zal harder zijn dan uw voorhoofd. En dan Dat is alles Nu mijn beurt, zeide de ander. De neger herhaalde zijn toeren. Dan, bijna op doffen toon, zeide hij tot den jongen luitenant Ge zult veel landen zien ge zult de woestijn doortrekken en de woestijn zal u behouden Die jonge onderofficier was Rochelle. In de maand November, volgende op de zon derlinge voorspelling van den ouden waar zegger, werd hij in Nieuw-Caledonia ge dood door een steen, die hem door een we- derspannigen banneling tegen het voorhoofd werd geworpen. Wat den ander betreft, het was de latere kolonel Bonnier, die op zoo treurige wijze dezer dagen bij Tom- bouctou, midden in de zandwoestijn, om het leven kwam. 1 - Een ontzettend ongeluk had de vorige week plaats op de spoorbaan nabij Berlijn. Daar werkten eenige wegwerkers, terwijl een hunner op een afstand stond om met een signaalhoorn hen te waarschuwen bij het naderen van treinen. Om 7 uur 's morgens kwam de trein van Charlottenburg aanrijden. Op het Savignyplein liet de machinist stoom uit, welke stoom met de rookwolken uit de pijp, den arbeider in een wolk van damp hnlde, zoodat de man met den signaalhoorn het naderen der treinen onmogelijk kon waarnemen. Zes arbeiders waren inmiddels voor den heeten stoom uitgeweken en bevonden zich nu op het derde spoor der Stadtbahn. De hoornist was in een wolk van rook blijven staan en kon den anderen trein die aankwam, niet zien naderen. Toen fleze hem voorbij snorde, hoorde hij een gekraak alsof de wielen over dorre boomtakken heengingen. Op hetzelfde oogen blik passeerde een trein naar het westeinde der stad. Toen eindelijk de rook- en stoom wolk was opgetrokken, vertoonde zich een ontzettend schouwspel. Op het derde spoor lagen vijf verminkte lijken. Van het eene was het hoofd gescheiden, van het andere waren armen en beenen verdwenen en de andere lijken waren tot een onkenbaren vleeschklomp geworden. De vijf gesneuvelden waren huisvaders in de kracht des levens. Terwijl men bezig was hunne overblijfselen te verzamelen, kwam de vrouw van een der slachtoffers op het terrein der ramp en niet dan na hartverscheurende pogingen der polite slaag de men er in haar, radeloos van smart, van daar te verwijderen. Het was een afgrijselijk schouwspel. De vuil-verbranding te Chicago. Het behoeft wel geen betoog, dat voor de bevolking van een stad, de wijze, waarop hst dagelijks mestvuil en straatvuil vernie tigd wordt, uit een gezondheidsoogpunt, van het grootste belang is, en dat de massa's ziektestoffen, die zich in het stadsafval op- hoopen, een dringende eisch is. Te Chicago geschiedt de meest spoedige vuil-vernieti- ging door verbranding. Dit geschiedt ge deeltelijk in een enorm crematorium (ge bouwde oven) gedeeltelijk in rijdende ovens. De wagens zijn óf van een klein model van eenvoudige constructie voor de ver branding van het op straat liggende papier óf groot en meer ingewikkeld van samen stelling voor de verbranding van het overige huis- en straatvuil. Zulk een wagen weegt 7700 pond en wordt door twee paarden ge trokken. Het inwendige van den wagen bestaat uit een acht voet langen en vier voet breeden cylinder, van gewoon smeedijzer vervaardigd en tegen den binnenwand met asbest bekleed. Deze cylinder is in drie af- deelingen gescheiden, de eene afdeeling dient tot het verbranden der vuile stoffen, de twee de bewaart de asch en de derde is het fornuis, waarin het vuur gloeit. Het vuur wordt gestookt van petroleum, wat een zóó goedkoope brandstof is, dat de machine per dag slechts 20 dollars kest, waarin nog begrepen is het loon van de twee mannen, die voor de bediening der machine noodig zijn. Met iederen rijdenden oven gaat een gewone wagen mede,waarin het moeielijk te verbranden afval geworpen wordt, alsglasscherven, stukjes ijzer enz. En deze in asch te veranderen is het doel der crematoriums. ^De reeds in Chicago gebou'wde cremato riums hebben een cylinder van 8 voet door snede, waarin, eveneens met petroleum, een vuur gestookt wordt tot een hitte, zóó hoog, dat er ook glas en metalen in vergaan. In een politiebureel te Parijs beet onlangs de eene dronkenlap den ander een oor af. Toen hij weer nuchter was had hij groot berouw en ging hij naar het hos pitaal om zijn onbekend slachtoffer verge ving te vragen. Prof. Landry vroeg aan den schuldige of hij zijn slachtoffer niet gaarne een nieuw oor zon geven en sneed toen met zijn toestemming uit zijn armen lapjes vleesch, waarvan hij thans voor den ander een aardig nieuw oortje heeft gemaakt. De operatie is uitstekend geslaagd. Kingman, Kansas, (N. A.) is een zeer brave stad. Het is daar een strafbaar feit voor een bewoner om zijne kippen te laten loopen op zijn buurmans erf en ook mogen jongelieden 's avonds na 8 ure niet op straat verschijnen, tenzij daarvoor goede aannemelijke redenen bestaan. De verst verwijderde punten tusschen welke een telegram gezonden kan worden zijn Britsch Columbia en Nieuw Zeeland. Zulk een telegram zoude gaan over Noord Amerika, Newfoundland, den Atlantischen oceaan, Engeland, Duitschland, Rusland, (Europeesch en Aziatisch), China, Japan, Java en Australië. Het zoude bijna den aardbol omsingelen en rnim 20,000 mijlen afleggen. Het doen van peilingen ter zee. Een schip dat geregeld in dienst is tot het doen van peilingen naar de diepte van den oceaan, heeft gewoonlijk het peiltoe stel op het achterdek, en wordt zoodra het gereed is om eene opname te doen stil gehouden met den achtersteven zeewaarts gekeerd. De lijn, met de zinker en peil- staaf daaraan verbonden, is over het gids- wiel geschoren en wordt zorgvuldig tot de waterspiegel afgelaten. Dan wordt de registreernaald op nul gezet en de diepzee thermometer aan de peilstaaf vastgemaakt een matroos wordt geplaatst bij de afloop- lijn die de snelheid controleert waarmede het draad afgewonden wordt, een ander staat bij het remtoestel en een derde op de stelling buiten het schip om het draad të bewaken bij het afvieren over boord. De lijn wordt afgewonpen met eene snel heid van 70 tot 100 vademen per minuut. Op het oogenblik dat de zinker den bodem bereikt wordt de windas stilgehouden en het register noteert het aantal vademen als aangegeven door de omwentelingen van het wiel. Het peiltoestel daalt in een uur tijds door vijf mijlen water heen en brengt aan het licht ie verschillende samenstel ling vmn de oppervlakte van den zeebodem. Hier en daar verheft zich een reusachtige rots uit deze zonlooze diepte, tot boven de oppervlakte der zee en dreggen toonen aan wat er gevonden wordt op hare ruwe wanden en op de heuvels en vlakten be-_ noden, en leeren dat er zslfs in de duis ternis en de vriezende koude van de diep ste zeedalen, leven bestaat. Een vorst in het Heilsleger. Uit New-York schrijft men: De Russische prins Galizyn, die sedert eenigen tijd door invloedrijke leden van het Heilsleger werd aangezocht om zich te bekeeren, is einde lijk voor den drang bezweken en heeft zich in de gelederen doen opnemen; hij is be sloten zijn leven en zijn rijkdommen niet alleen voor die vereeniging, maar voor de gansclie menschheid beschikbaar te stellen en wel in het verre naargeestige Si berië. De vorst bevond zich sedert October van het vorige jaar in Amerika en te Washing ton werd hij tot de voornaamste kringen toegelaten. Hij maakte toen een reis om de wereld, ingevolge een opdracht van het aardrijkskundig genootschap te St. Peters burg. Op een avond begaf hij zich te Washington uit nieuwsgierigheid naar het lokaal, waarin het Leger zijn oefeningen hieldde predikatie en de ceremoniën maak ten op hem een zeer gunstigen indruk. Booze tongen evenwel beweren, dat hem meer dan de muziek en de liederen, de oogen der schoone miss Walkins, kapitein bij het Heilsleger, boeidendeze oogen oefenden zulk een magnetischen invloed op hem uit, dat hij reeds den volgenden mor gen wederkwam en zich liet redden. De vorst en miss Walkins gingen nog denzelf den dag naar New-York op reis. Hier aan gekomen, begaven zij zich naar het hoofd kwartier van het Heilsleger van Readstreet, waar zij een langdurig onderhoud hadden met de opperbevelhebber en met mevrouw Ballington Booth. Daar deze dame evenwel geen voldoende autoriteit bezat om in een zoo gewichtige aangelegenheid een beslis sing te nemen, ried zij den vorst aan zich naar Londen te begeven en direct met haren vader, den bekenden „generaal" van het Heilsleger, te onderhandelen. De vorst nam den raad ook werkelijk aan en begaf zich terstond naar Engeland. Vorst Galizyn is niet slechts een wereldberoemd reiziger, maar ook een bekend natunrvorscherhij was een der eersten, die belangstelling toon den in de onderzoekingstochten in de verste uithoeken van Azië, zelfs nam hij aan een dier reizen deel. Aan het hof des czaren genoot hij algemeene achting en waardee ring en toen hij onlangs van Petersburg vertrok, gaf de keizer hem aanbevelings brieven mede voor alle vorsten in Indië. Hij is lid van tal van wetenschappelijke genootschappen. Eenige weken geledeD, toen een boer in de bunrt van Saint Brieuc (Frank rijk) bezig was met heggen te snoeien, be merkte hij een touw, waarvan het eene einde in een bosch was bevestigd, terwijl het andere in den grond verdween. Nadat de boer de spade ter hand genomen had stiet hij al spoedig achtereenvolgens op 3 kisten, waarvan de eerste met 5 franc stukken en de beide andere met 2U franc stukken gevuld waren. De boer ging be laden met zijne schat naar huis. Eenige dagen later, toen de gelukkige vinder door zijne veranderde levenswijze de aandacht zijner buren begon te trekken, werd er onderzoek ingesteld en al spoedig was 't raadsel opgelost. Eene aldaar wonende dame had den grond tot hare brandkast gemaakt. Toen zij merkte dat het geld weg was, wendde zij zich tot de politie. De boer moest niet alleen het geld aan de eigenares terugge ven, maar tevens voor de rechtbank wegens zijne daad terechtstaan. De overheid van Glasgow heeft een guinje uitgeloofd voor den politie agent, die van nu tot 1 Mei het grootste aantal onbeheerde zwervende honden op gepakt zal hebben. De agenten hebben, van strikken voorzien, met grooten mis schien wel overgrooten ijver den wed strijd aanvaard. Een hunner had Zondag al 23 honden opgebracht. Het hoofdstuk betreffende het nationaal gedenkteeken voor keizer Wilhelm I is door den Duitschen Rijksdag aange nomen in den vorm, dien de commisie had voorgesteld. Het gedenkteeken zal bestaan in een ruiterstandbeeld, waarvoor in het geheel 4,000,000 mark wordt toe gestaan. In het begin dezer week overleed een kind van Biehlert, drukker te Maag denburg aan diphthoritis. Ook overleed de vader. Zijn troostelooze weduwe vond den dag der begrafenis van haar man haar graf in de Elbe. Van het geheele gezin van Biehlert zijn slechts twee kleine kin deren over. Te Vilers-la-Loue (België) vond een juffrouw, die haar kind van twee jaar een oogenblik alleen in de keuken had gelaten, toen zj thuis kwam, het door de vlammen omringd. Het wicht was te dicht bij den haard gekropen, dien de moeder uitgegaan waande en had zich vermaakt met het spelen met de nog gloeiende kolen. Het kind bezweek na een ontzettend lijden. De anarchist Marpeaux, wegens den moord op den politie-agent Colson te Parijs reeds tot levenslangen dwangarbeid veroor deeld, heeft opnieuw een vonnis te zijnen laste gekregen, en wel van vijf jaren ge vangenisstraf, wegens diefstal van rij wielen. Bij het vernemen van dit vonnis riep de anarchist van uit de bank der beschul digden: „Levenslang en dan nog eens vijf jaren! Leve de ,anarchieBourgeois, je bent een oude grappenmaker!" C) Burgerij. De verjaardag der Commune. Zondag 18 Maart herdachten de revolutionairen te Parijs den verjaardag der Commune. De deelnemers vergaderden in het Maison du peuple, ten einde volgens het program een „roode" pic nic te houden. Het aantal der aanwezigen, die elk hun spijzen meebrachten, was niet groot. De spijzen bestonden hoofdzakelijk uit kreeften, Edammer kaasjes, roode boonen en rood gekleurde eieren, welke, met den noodigen voorraad rooden wijn, met smaak werden verorberd. Geen andere dan roode spijzen werden op de tafels geduld. Burger Aehille Leroy hield eene voor dracht tot verheerlijking der Commune en daarna werden allerlei toepasselijke liederen gezongen. Dat de zaal met toepasselijke zinnebeelden en roode vlaggen versierd was, spreekt vanzelf. Er werd veel gege ten en gedronken en veel gezongen. Telegraaf De bladen deelen een besluit mede der synode, waarbij de echtscheiding, welke is uitgesproken tusschen koning Milan en koningin Nathalie, vernietigd wordt. Tegen Paschen zal koningin Nathalie ook naar Belgrado terugkeeren. Dinsdag 20 Maart. Middelburg, 10 uur, notarishuis meu bels. Inl. de Groot en Hondius. Woensdag 21 Maart. Domburg, 10 uur, door not. Huvers bij wed. Baart, een huis, werkplaats, eif en tuin (timmermansaffaire van wijlen J Passenier) en timmermansgereedschappen Kruiningen, bij wed. de Jonge, door not. Prins, 11 uur le woon-en winkelhuis 160 cA., 2e een woonhuis, achterweg, 30 cA. 3e een moestuin, 317 cA. 4e een huis en erf in het endje in de rondte, 110 cA. Driewegen, 9 uur, bij Van Strien, voor erven Joos v. Oosten, door not. Gallis Merens, lo. een huis, herberg, schuur, erf en grond- 484 cA.; 2o. 55 A. bouwl. in Couderpe, 3o. 8040 cA. id. Meehoek, bureau, 3 bedden met toebehooren, herberginventaris, windmolen, bascule, arbeidersgereedschap, hooi, stroo, «chaap, 2 lammers, enz. Kruiningen, 11 uur door not. Prins op do Markt voor den heer v. Impo 2 paarden 13 jaar, 1 dito 7,1 dito P/3.4 bekallde koeien. En 1 zwart vos ruinpaard 2 jaar, 8 loop varkens, 8 biggen. Driewegen, 11 uur bij v. Strien voor erven Korstanje door not. Overman 1 huis, schuur, erf en tuin 318 c.A. En den inboe del, een paar gouden hemdsknoopen, zilve ren broekstukken, enz. 's Hcerenhock, by Clarys, door deurw. Hollmann, 9 uur, houtwaren, 1000 roode dakpannen, kruiwagens, sleepers, rolblok, karn- en windmolen damhekken, hooi, stroo, eikenhouten chiffonnière, bed met toebehooren, loopvarkens, drachtige zeug, biggen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2