RECHTSZAKEN. LANDBOUW. Gemengde Berichten. De maand MAART. Ailoop verknopingen enz. Overzicht verkoopingen enz. heden zijn de eenige niet, waarmede Br. H. te kampen heeft. Men maakt hem verdacht hij de lieden, als ware hij gou- vernementshandlanger geworden en Hadrach de afvallige, fanatieke leugenleeraar breidt zijn heilloozen invloed uit. Dr. Scheurer kwam, na een bezoek aan den grijzen Br. Jansz, 13 Dee. te Poerwo- redjo aan en huurde zich een woning. Zijn eersto werk is nu de studie der Ja- vaansche taal. o Men herinnert zich „de roepstem uit den schoot der aarde". Op deze is reeds een treffend antwoord ontvangen. Een predikant eener Gereformeerde Kerk heeft zich bereid verklaard, heen te gaan naar Soeinatra, wanneer 't der gemeente goed dunkt, hem te zenden. Aan de mededee- ling' van zijn schrijven voegt de Redacteur van den „Heidenbode" toe „Een bede om voorbede. Voor den Broeder, die, niet ichtvaardig, maar na langdurig en rijp overleg, er toe geleid werd, zich aan de Zending te geven, dat de Heere hem ver der leide, in allesnaar Zijn raad. En voor de Deputaten synodi tot de Zending, die hier voor een bijzonder geval worden ge steld, om deugdelijk des Heeren wil in deze te verstaan". Wij hopen van harte, dat 't den Geref. Kerken vergund worde, dezen Broeder, wiens begeerte 't is, den Heere in dezen arbeid te dienen, uit te zenden in den Naam des Heeren. Mogen wij er den wensch aan toe voegen, dat men schoon kalm en zonder overhaasting moge handeion „met bekwamen spoed", zonder zich al te zeer te verliezen in vragen, betreffende vormen en namen. Laten Pau- lus en Barnabas eens verschil van inzicht hebben - maar laat daar in geen geval de uitbreiding van 't Godsrijk door gehin derd worden. j- 3. Zending der Ceref. Kerken. Br. Pos (Melole) werd in den nazomer van 't vorige jaar ten huize van een prins geroepen, wiens aanstaande vrouw ernstig ziek was. Hij vond haar in schromelijke onzindelijkheid, gekrenkt in haar vermo gens. Ile prins vroeg Pos, den volgenden morgen te komen, dan kon hij bij hem eten, maar dan moest hij tevens een flesch olie en een doosje lucifers meebrengen, „want, indien zij de zieke moesten bewaken, kon den zij de lamp niet aanstekener was geen olie, en hij kon ze niet koopen, om dat hij arm was". Toen hij aan dit ver zoek voldeed, werd voor hem een kip ge slacht en half gepluimd gebraden en rijst gestampt. Terwijl dit geschiedde, bezag hij de zieke, doch was genoodzaakt, haar eerst 't gelaat te wasschen, dat door 't sirih kauwen schier niet aan te zien was en lei haar een compres op 't hoofd. Daarna at hij -ofschoon met niet weinig tegenzin van 't inlandsch maal. 't Wekte daarbij de verwondering zijner dischgenooten, dat hij bad. De kranke is ssdert geheel her steld. Bij de bezoeken, die Br. Pos daar aflegde, had hij meer dan eens gelegenheid tot de menschen te spreken, o. a. eens over 't bidden. „Dat woord kennen zij. Daar was iemand in huis, die gedurig bad, als hij een kip slachtte. Dit slachten was biddeu en dit deed hij op de volgende wijze: hij nam een kip, hield den kop in zijne han den en zeide dan iets tot de kip, waarna hij ze doodde en de ingewanden onderzocht, of de teekens gunstig waren. Op mijne ver klaring, dat dit geen bidden was, stemde hij toe, doch zeide „wij weten niet, wij kunnen niet bidden, wij bidden ij del". Is dit niet beschamend voor ons Ik was een weinig ter neer geslagen eu vroeg mij af: Doe ik alles, wat ik kanvoor die arme verblinde menschen? Dio vraag hield mij lang bezig". Aldus Br. Pos. f Wij vestigen de aandacht van alle Zendingsvrienden op „Een jaar op reis in dienst der Zending door ds. F. Lion Ca chet." Met klimmende belangstelling lazen wij de pas verschenen 4e aflevering waarin het portret van wijlen I. Esser en eenige epi soden uit zij n leven als Indisch ambtenaar de aandacht trekken, en het moedig optre den van wijlen O. G. Heldring met de mis lukkingen daarop volgende geschetst wordt. „Een jaar op reis" zal zeer in zijn voordeel blijken niet de juiste titel te zijn; door het belangrijke werk dat een rijken voorraad nieuws uit de geschiedenis der Zending belooft zij het ten bate van een dankbaar kroost van zoovelen die - hetzij zij nu in de rust of nog in leven zijn in den dienst der Zending versie- te zijn of het voorbeeld nalieten van heiligen Zendingsijver. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag zijn veroordeeld wegens: mishandeling F. de G., 24 j., koopman en herbergier, J. A., 18 j., klompenmaker, H. D. de G., 18 j., koopman, en H. v. Z., 19 j., werkman, allen Koewacht, ieder tot 3 m. gev. straf' en M. H. M., 28 j., photograaf, Wissekerke, tot f 10 b. s. 5 d. h.. eu C. P., 10 j., zonder beroep, 's Heerenhoek, tot f3 b. s. 3 d. h. valschheid in geschrifte en het opzettelijk gebruikmaken daarvan: P. J. L. B., 16 j., nageljongen, Yiissingen, tot 2 m. gev. straf vernieling P. J. K., 14 j., zonder beroep, Middelburg, tot f3 b. s. 3 d. h. diefstal: C. P. d. J., 13 j., zonder beroep, Biervliet, tot f 10 b. s. 10 d. h.en overtreding van rijksbelastingenJ. M., 36 j., werkman, Ter Neuzen, tot f 37,60 en J. S. Gz., 32 j., mosselkweeker, Icrseke, tot f' 25,94 b. Allen in de kosten. Vrijgesproken: J. F. de W., 26 j., werk man, Sluiskil, beklaagd van mishandeling en J. de K., 22 j., werkman en J. de K., 28 j., koopman, Nieuw- en St. Joosland, beiden beklaagd van huisvredebreuk. De rechtbank te Amsterdam heeft Geel en De Schaaf van de beschuldiging, van op tweeden Kerstdag de politie met stee- nen geworpen te hebben, vrijgesproken. Zij achtte het feit niet bewezen en heeft de beklaagden, sedert 26 December in voor- loopige hechtenis, in vrijheid gesteld. Middelburg. Onder voorzitterschap van jkr. de Bruijn van Meliskerke verga derde Maandag de afdeeling Walcheren der Mij. tot bev. van landbouw en veeteelt in Zeeland. De voorzitter herdacht in zijn openings woord de overleden of vertrokken leden en deed mededeeling van enkele ingekomen stukken, waarna tot commissie voor de antwoorden op de vragen van het Hoofd bestuur in zake mogelijkheid tot bouwen eener coöperatieve suikerfabriek benoemd werden de heeren Polderdijk, W. Renierse en Voorbeijtel. De afdeeling Zeeland van het Paarden stamboek, en de Vereeniging tot verbete ring van het paardenras hebben voor de a. s. in de afd. te houden tentoonstelling prijzen beschikbaar gesteld; op voorstel van het bestuur werd f 50 uitgekeerd voor de te houden stierenkeuringen. Van den heer Snijders kwamen vijf exemplaren in van het boekje „De stik stofvoeding der landbouwcultuurgewassen" door D. R. Mansholt. Naar aanleiding van een voorstel Van de Woestijne om bij de landbouwers er op aan te dkingen in plaats van, zooals tot nu toe gebruikelijk, de aard- en boom vruchten bij de maat, deze bij het gewicht te leveren, of wel van wege de afdeeling pogingen aan te wenden dat beëedigde stadsmeters voor die vruchten worden aan gesteld, wordt het bestuur gemachtigd ten dezen na onderzoek het noodige te doen. Goedgekeurd werd de rekening van den penningmeester over 1893 in ontvang f 679,22; in uitgaaf f557,13Vs; goed slot f 122,08V2, terwijl volgens mededeeling van den voorzitter de stand der geldmid delen der afdeeling ongeveer f 1000 be draagt. Tot bestuursleden vacature Riemens (overl.) en Kodde (bedankt) werden ge kozen de heeren P. Maas Wzn. te Koude- kerke met 49en P. Besuijen Jz. te Serooskerke met 46 van de 60 stemmen Zij namen de benoeming aan. Tot vice-voorzitter werd bij meerderheid van stemmen gekozen de heer T. J. Voor- beijtel te Ritthem, die eveneens de benoe ming aannam. Medegedeeld werd dat het bestuur in een weide van den heer Reijnierse een ge schikt tentoonstellingsterrein voor den a. s. zomer heeft gevondenterwijl de heer A. Meeuwse nog melding maakte omtrent zijn weegbrug en weegschaal, welke weegin richtingen gelijke uitkomsten gaven; namelijk 22 Jan. 1 os 428; 2 dito 393; 23 Feb. 2 vaarzen, resp. 474 484 kilo. Na de verloting ging de vergadering uiteen. Oostburg. Gisterenavond om half negen werd heel de gemeente opgeschrikt door het kleppen van de brandklok. Al wat nog present was, kwam naar buiten en weldra wist de een, dat de brand hier en de ander, dat de brand daar was. Toen het echter op stuk van zaken kwam, bleek, dat de waaier van de torenklok stuk was en deze bij het half-negen-slaan was blij ven doorloopen. Het geval wekte zooals te begrijpen is heel wat hilariteit. Een poelier te Rotterdam ver miste herhaaldelijk eenige konijnen uit de kisten, die hem uit Utrecht gezonden wer den. De politie in laatstgenoemde plaats, hiervan verwittigd, stelde zich Zaterdag in een ledigen waggon verdekt op, en be merkte vijf jongens van 12 a 14 jaren die den diefstal pleegden, en natuurlijk inge rekend werden. Later bleek dat dit vijftal deel uitmaakte van eene dievenbende die reeds verschillende diefstallen had gepleegd, zonder dat de politie de daders had kunnen opsporen. Gisternacht ontstond te Zuid-Bei erland brand in eene woning, bewoond door 2 huisgezinnen. Door den feilen wind was er aan geen blusschen te denken, zoo dat de woning weldra eene prooi der vlam men was. Vier paarden zijn er in den brand omgekomen. Men vermoedt, dat de brand ontstaan is met het aanmaken der kachel. Weer een moord. Te Appelscha was Vrijdagavond een verkooping gehouden vele gasten bleven na afloop in de herberg bijeen onder hen waren de 23jarige Stoker en de 53jarige Bloemsma. Dezen kregen twist en raakten handgemeen. S. greep in drift en dronkenschap een ijzeren deksel van de kachel en sloeg daarmede den ander op diens achterhoofd en schedel. De man zakte bewusteloos ineen en kwam niet weer bij. Eenige uren daarna was hij een lijk. De woeste moordenaar liep den volgenden dag nog met een mestvork over het dorp, drei gende ieder die wat tegen hem had, daarmede te zullen doorsteken. Bij sommige boeren in Gelderland op cje Duitsche grenzen slaapt gewoonlijk de knecht in den paardenstal. Zulk een nachtlogies heeft echter wel eens iets be denkelijks. De staljongen in een dezer grensdorpen komt zekeren morgen de woning binnen en zegt, als blijk van wellevendheid, elkeen „goeje morgen" doch laat er onmiddellijk opvolgen „Peer," ich geluif, dat ich deze nacht ein rat in 't bed geheurdjd hub". Met bezem, gaffels enz. gewapend, de broekpijpen in de sokken, trekt men naar het jachtterrein. Na het beddegoed ver wijderd te hebben, begint men in het gerstestroo te werken en, o schrik daar komen 13 grenadiers met lange staarten te voorschijn, waarvan er 11 krijgsgevangen gemaakt worden. Bij verder onderzoek bleek, dat nog eene gehoele familie hare tent in het bedstroo had opgeslagen. Men vond namelijk nog een nest met 6 jonge ratten. Te Oostwold overleden bijna ter zelfder tijd, twee bejaarde echtelieden. De man was indertijd tuinier geweest, een baantje, dat op een boerendorp gewoonlijk een zuinig burgerlijk bestaantje oplevert. Beide luitjes echter, waren zuinig als de brand en, ofschoon zij kind noch kraai had den, nog zuiniger ja zelfs gierig, toen hun een erfenisje ten deel viel. Oogenschijnlijk waren ze op hun ouden dag arm en bij zekere gelegenheid wendde de man dan ook pogingen aan, om zich onvermogend te doen verklaren. Aan verre neefjes en nichtjes heeft het echtpaar thans echter nagelaten de niet onbelangrijke som van f16,000, een aardig kapitaaltje. Een hevige gasontploffing heeft in een huis te Cadix groote schade veroorzaakt. De schuld lag aan een gasfitter die een lek in de leiding kwamherstollen en met een was licht daar- naar zocht. Met klimmende verwoedheid woedt de burgeroorlog in Brazilië voort. De op standelingen onder De Gama zijn aan de winnende hand. Toch lijden zij somwijlen nog gevoelige verliezen. Zoo werd een hunner stoomschepen, JupiterMaandag door het gesehut van Peixoto, het hoofd der „wettige" regeoring, bij Nictlieroy in den grond geboord en de geheele bemanning kwam om. De toestand der aartshertogin Maria Immaculata van Oostenrijk is bedenkelijk. Zij lijdt aan bloedvergiftiging, ontstaan door dat de verf van hare zijden kous met een onbeteekenend wondje in haar been in aan raking is geweest. Heel het lichaam der aartshertogin is met roode vlekken uit geslagen. Uit Rome wordt gemeld dat pastoor Kneipp, op verzoek van den Paus onlangs derwaarts gegaan, deze volgens zijn me thode behandelt, Leo XIII wordt eigenhan dig door hem gewasschen. - Gladstone moet zijn ontslag hebben ingediend, en zal door zijn ambtgenoot en geestverwant Roseberry als premier wor den opgevolgd. De premier heeft een ope ratie te ondergaan aan de oogeu. Toen Romulus voor zijne nieuw gestich te stad den kalender vervaardigde, verdeel de hij, zooals reeds vroeger is aangemerkt, het jaar in tien maanden, en noemde de eerste maand Martius, ter eere van zijnen vader Mars, den god des oorlogs. Ovidius echter verhaalt, dat de volken van Italië reeds lang te voren een hunner maanden naar dezelfde godheid hadden genoemd, maar dat zij verschilden in den rang, dien zij aan deze toekenden, doordien sommigen de maand Maart de tweede, anderen de derde, vierde, vijfde, of zelfs de ticnde maand des jaars maakten. Numa Pompilius, de op volger van Romulus, voegde de maanden Januari en Februari bij het Romeinsche jaar, en maakte alzoo Maart de derde maand in zijnen kalender, in welken rang zij bleef totdat de Christelijke kerk het tijdstip van Paschen, als het begin des jaars aannam. In Frankrijk werd deze schikking wederom veranderd door een Edikt van Karei IX, in 1564, waarbij bepaald werd dat voor taan het jaar met 1 Januari zou beginnen. Dit voorbeeld werd terstond door bijna alle landen gevolgd in Engelaed bleef men evenwel den 25sten Maart tot in het jaar 1752 als den nieuw-jaardag beschouwen. Hoewel de Romeinen deze maand naar den god des oorlogs noemden, werd zij beschouwd als onder de bijzondere bescher ming van Minerva, de godin der wijsheid te staan. Zij heeft altijd bestaan uit een- en-dertig dagen, vermits niemand na Ro mulus daarin eenige verandering heeft ge maakt. Maart werd bij de Romeinen als een ongelukkige maand voor het voltrekken van huwelijken beschouwd, omdat men, volgens Plutarchus, in diezelfde maand eertijds de oude menschen te Rome van de brug in den Tiber heeft geworpen, en daarom werd die maand onbekwaam geoor deeld om vroolijk te kunnen zijn. De oude Saksers noemden deze maand Rh'de of Rethe-Monath om hare ongesta dige weersgesteldheid aan te duiden, want rhede beteekent ruw of oneffen volgens anderen was deze naam afkomstig van de godin Rheda, aan welke voor hunne be keering tot het Christendom, deze maand geheiligd was. Naderhand noemden zij dezelve Lenet-Monathhetwelk waarschijn lijk hetzelfde is als onze Lcnte-maand. De maand Maart is in vele opzichten merkwaardig, Hoewel zij nog wel door hevige winden en veelvuldige stormen ge teisterd wordt, schijnen wij echter reeds in het begin der maand afscheid van den winter te nemen. De lucht, hoezeer nog koud, is gewoonlijk helder, gezond en vrij van mist de boomen beginnen hun ne bladeren te schieten, de vogelen heffen hun gezang aan, en die gevleugelde lucht bewoners, welke zich in onze luchtstreken tegen de hevige koude van eenen meer noordelijken winter zijn komen beveiligen, keeren reeds naar hun vaderland terug. De geheele natuur schijnt zich voor te bereiden om de Lente te verwelkomen, die den 2Üsten dezer maand begint, wanneer de zon het gestarnte van Aries of den Ram intreedt. Van dit oogenblik wordt het weder gewoon lijk zachter, en toont zich steeds vatbaar der voor de alles verkwikkende zonnestra len de bijen wagen zich buiten hare kor ven, en velden en tuinen zullen spoedig in volle bloemenpracht staan. Men heeft Maart gewoonlijk afgebeeld als eenen sterken, grooten man, met eenen helm op het hoofd, veel gelijkende op den god Mars, doch men bemerkte, behalve den helm, aan hem geen teeken van krijgskun de in de eene hand houdt hij eenen bos amandelbloesems en andere spruiten zijne hand rust op eene spade, terwijl een korf je met zaad aan denzelfden arm hangt de andere hand rust gewoonlijk op eenen ram. Onze berichtgevers behoeven ons geen melding meer te maken van het aantal sollicitanten voor onderwijzersplaatsen. Voor drachten en benoemingen echter zijn ons welkom, mits bij spoedige inzending. Den heer K. Ie C. Het gezondene uit Amerika is voor plaatsing ongeschikt. Red. VLISSINGEN, 27 Febr. 1894. Boter f 1.30 a f 1.35 de kilo. Eieren f 3-60 a f 0. per 104 stuks. GOES, 27 Feb. 1894. Do vrij ruime aanvoer van granen vond tot onveranderde pryzea koopers. Oude TarwofO.— afO.—Nieuwe Tarwe f4,90 a f5.20. Rogge f4.30 a f4.50. Winter gerst 4.40 a f 4.60. Zomergerst f4.— af 4.10. Haver f2.80 a f 3.30. Bruineboonen f4,50 a f5.50. Paardenboonen f5.— a f5.50, Kool zaad 10.— a fO.— Groene Erwten f 7.40 a f8,-. Versche Boter f 0.55 a fO.—Eieren f 0.75 a f 0,80 de 25 stuks. OOSTBURG. 28 Fob. 1894. Oude Tarwe f 0, a f 0, Nieuwe Tarwe af 5,- a f 5.60. N. Rogge f4,70 af 4.90. N Winter Gerst f 4.60 a f4,90. Zomergerst f4,20 a f 4,60. Haver per 100 Kilo f7.— a f7,25. Kookerwten f0,00 a fO,00 Erwten f6.— a f 6.40. Paardenboonen 15,75 a f6, Koolzaad fO.— a fO. Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Rotterdam, 26 Feb. Ter graanmarkt van heden (Maandag) heerschte in binnenlandsclie granen, ondanks den middelmatigen aanvoer, wederem «en gedrukte stemming en ging een en ander slechts sleepende van de hand. TARWE flauw en 15 cents lager afge geven. Naar kwal. f4,50 a f5.80 per heet. en f6,40 a f7 per 100 kilo, terwijl voor extra puike kwal. tot f7,15 betaald word. Canadatarwe werd verkocht a f 5,20. ROGGE met weinig vraag 10 centslager verkocht, f 4 a f 4.70. GERST- Winter- onveranderd. Per heet. f 3,50 a f 5 en per 100 kilo f 7 a f 7,75. Zomer- 10 cents lagei'. Per heet. f3.25 a f 4.30 en per 100 kilo f6,90 a f7.10. Chevalier-onver anderd. Per heet. f 4.50 a f 5.75. HAVER alsvoren. Naar kwal. f2 tot f4. PAARDENBOONEN waren tot vorige prij zen te plaatsen f5 a f5.60. WITTE BOONEN met kleinen aanvoer alsvoren verkocht. Naar deugd f8 a f 11. BRUINE BOONEN vonden in puike soort bij gerijf tot vorige prijzen plaatsing, f 4 a f7,50 naar kwal. BLAUWE ERWTEN onveranderd. Kook- soort f7 a f8.25, extra puike kwal. nog daarboven Niet-kokende f5,50 a f5.90. KANARIEZAAD alsvoren f6.50 a f8. VLAS. De handel op het land was in de vorige week van weinig beteekenis, alleen voor de beste soorten bestond eenige vraag. Heden werden ruim 32.000 steen aange boden, welke slechts voor een gedeelte lang zaam koopeis vonden, eu blijft de stemming voor de gemeene en middelsoorten onver anderd flauw. LIJNZAAD met weinig omzet en prijzen onveranderd. ZEEUWSCHE AJUIN. Aanvoer heden ca 3000 balen, meestal in het land gekocht Geen marktprijs bepaald Zeeuwsche Eieren f 4,30 a f 4,50, de 100 stuks. Boter f 62, f 58, f 54. Per halve kilo 60 a 70 cent. MEEL. Vorige week bleef de handel nog beperkt tot consumtie-verkoopen bij onver anderde prijzen. Hedon onveranderd. Rotterdam, 27 Feb. Ter veemarkt van heden Dinsdag waren aangevoerd: paarden, 2173 runderen, 311 vette, 487 nuchtere kalveren, 34 schapen, 486 varkens, 135 biggen. De prijzen waren als volgtrunderen le kwal. 67,2e kwal. 58, 3e kwal. 44 a Kalve- iei le kwal. 90, 2e kwal. 65. Scha pen le kwal. 50, 2e kwal. 35, 3e kwal. Varkens le kwal. 23, 2e kwal. 22 3e kw. c. Alles per kilo. i na i jmrnmaa AANBESTEDING. Vrijdag 30 Maart. Eïriewegen, Gemeentehuis 12 uur het maken vaneen grintweg tot an n den grint weg over den zeedijk naar Borsele overeen lengte van 2677 M. en levering van mate rieel. Aanwijzing 21 Maart 11 12 uur. Be» stek a 75 cent bij dan burgemeester te Ovozand. Iul. dhr. J. H. Haunink te Goes. Ter lezing in do voornaamste logementen. Biervliet, Heden Woensdag werd door B. en W. aanbesteed het maken van koibestrafing tot verbinding van do kom der gemeente Biervliet met de aan te leggen keibestrating over den hoofdweg van den in 1893 be dijkten polder in den Brakman en ter vjibinding van laatstgenoemden weg met I het gehucht „de Maagd Vaii Gent". Raming f26.600 Ingekomen 16 Inschrijvingen; Minste in schrijver Fidéle Baesen te Brugge voor f25800 met Quenastkeien en 1 23600 met Benahinkeien. Hem is het werk voorloo- pig gegund. MIDDELBURG. Heden Woensdag werd in de vergadering door not. Tak publiek geveild de hofstede van wed. de Bree, in 18 perceelen- lo. de hofstede met bouw- en weiland 2 H. 54 A. 20 cA. kooper dhr. J Wattel te Meliskerke voor f3455. 2o. tot 4o- 1 H. 34 A. 30 cA. bouwi. kooper dhr. P. Wisse Gapinge voor f2125, 5o. 79 A. 50 cA- wei land, koopor voor f860 dhr. J. Willemsete Middelburg. 6o. 1 11. 54 A. 50 cA. id. voor f 1590 aan denzelfde. 7o. 7120cA. id voor f 801 dhr. P. J. Hubregtse Middelburg, 8o. 9480 cA. bouw- en weiland voor f876 dhr. J. Broer- se, alhier. 9o. 1 H. 4 A. 80 cA. weiland voor f900; lo. 5130 cA. id. voor f461; llo. en 12o. 1 H. 24 A. 50 cA. weiland Serooskerke voor f 1056, alles aan dhr. W. A. de Rijcke, Middelburg. 13o. 5190 c.A. bouwl. en wegeling aldaar voor f555 dhr. M. Melis St. Laurens. 14o 3850 cA. bouwl. voor f 453 dhr. C. Holle- brandse, id. 15o. 4490 cA. id. voor 1495 dhr. K. Houterman id. 16o. 1 H. 29 A. 40 cA. id. voor f 1028 (dhr. J. Botting, Mid. delburg. 17o 1 H, 30 A. 30 c.A. weiland- gem. St. Laurens voor f 1026 dhr. C. Lan, gebeeke, Serooskerke. 18o. 62 Artn weiland (viyland) gem. Veere voOr i860 dhr. W de Bree, Koudekerke. Vrijdag 2 Maart. 's Gravenpolder, by wed. Verhagedoor not. PaardekooperOverman, 10 uur, mspan, Middelburg, Notarishuis, door notaris Verhulst, 10 uur, draaibanken, meubelmakers gereedschappen, meubelwagen, mahonie-en andere waren, Inl. de Groot en Hondius. Kieuw- en SI. Joosland, 10 uur op hofstede Sloeveer, bij Wattel inspan Zaterdag 3 Maart. ISorsele, 10 uur in het Veerhuis door not. Kloes, hot veerhuis, herborg van wed. do Kundor, 245 cA. Daarna tatels, stoelon, kabinet, 3 veeren bedden met toebehooren, 3 kachels, 3 klokken, bascule met gewichten, slijpsteen, aardappels, spek, varkensvleesch, 1 lier, touwwerk, enz. Maandag 5 Maart. ISaarsdorp, door not. de Vos, 10 uur, by M. de Baar, inspan, alspaard, 2 koeien, rund, drachtige zeug, 40 kippen, menwagen op ijzeren assen, eggen, sleeper, sleepbord, hooi, tarwe en haver, stroo, zetaardappels, mest, meubelen. Daarna by de Ruyter, 'sHeor Arendskerke, 7250 cA. bouwl. in Noordzak. Woensdag 7 Maart. WJssckerliC op Landzicht 9 uur door deurw. Gelner voor J. H. de Ridder inspan als 9 paarden 1 13 jaar, 5 baatgevende melk koeien,. 5 stuks jong hoornvee, 2 vetteen 2 loopvarkens, 50 kippen, karnhond, 2 menwagens, ploegen, stroomolen, enz. 'sflravcnpoUer, 10 uur op de hofstede Voorbeijtel door not. Liebert, 7 paarden- 3—15 jaar, 2 hengsten oud 1 jr., 7 baat gevende melkkoeien, 1 vare koe, 8runders, 4 aanhoudkalvers, 3 varkens, 90 kippen, 9 eenden, 1 karnhond uiet ketting en hok, 3 menwagens, driewieiskar, tentwagen, 7 ploegen, 8 eegden, molbord met ketting, snymolen, windmolen, karnmolen met hok en teeltuin, geeselsteen en paard, waterbak, 7000 kilo wei- en kanthooi, 12000 kilo beestenpeen, mutsaards enz. Vrouwepoldcr, by Tilroe door not. Slegt een hofsteedje van J. de Voogd. En 2,5950 H. weiland daarbij. Donderdag 8 Maart. Wolfertsdijk, 9 uur door not. Pilaar bij dhr. Koeman, 6 werkpaarden 5 tot 14 jaar, 5 jonge paarden 1, 2 en 3 jr., 1 bruine hengit, afkomstig van den hengst Sultan, 8 melkkoeien, 5 vaarzen, 3 kalvers, 2 vette varkens, 4 mestputloopers, 130 kippen, 2 kalkoenen en haan, ehais, huifwagen 8 ge wone ploegen, 1 wale ploeg, 15 eggen, 3 veldsleden, 2 rolblokken, 1 molbord, 1 een- paard streemolen, de helft in een zaaimachi ,e, zaadzei), bascule met gewichten, 2 achter- laadgeweren, 1 lweeloops, stroo, beestenpeen, vaamhout, mutsaard, mest. gtruinlngcn, 9 uur door not. Prins btf dhr. (f. Bolier 2 veeren bedden met toebe hooren, secretaire, chiffonnière, linnenkast, tafels, pendule, linnen goederen, tin-, blik-, ijzer- en aardewerk. En daarna bij L. D- v. d. Linde een huis, schuur en tuin 755 c.A- en 46 c.A. Vrijdag 9 Maart. SI. Laurens, door not. Tak 10 uur bii erven de Bree, inspan, als. 2 merriën, 15 oh 17 jaar, 5 baatgövende melkkoeien, 1 kalfvaars, vette vaars, 2 jaarlingvaarzen, 3 schapen, 2 varkens, 36 kippen en 2 hanen, menwagen, marktwagen, driewieiskar,ploeg, 5 eggen, veldgang, sleepdeur, voorsleper, bok met toebehooren, vaatje teer, enz., boogka- binet, bed met toebehooren, glazen kast, rustbank, oud porselein, enz. WollVrtsdijk, 12 uur door not. Pilaar voor erven Koeman op de hofstede, Chif fonnières, kabinet, secretaire, bureau, antieke kast, hoekkastje, latatei, bedden met toebe hooren, spokkist, oud porselein, 1 groot- kabinetstel, enz. Westkapellv, 10 uur, by wy'len H. Minderhoua Az., door not. Loeff, kabinet, bureau, tafelkastje, 2 veeren bedden met toebehooren, kastklok.wekkerklok, kieerkist- trappen, ladders, handgereedschap, kruiwa gen, mest. En om 1 uur in het Kasteel van Batavia lo. een huis met schilderswerk, plaats en tuin, Zuidstraat, 485 cA. 2o. huis, schuur, erf en tuin achterom de weg, 5-5 cA., en 12 porc. bouwl. en sprlnk onder Westkapelle en Zoutelande. Maandag 12 Maart. Heinkcnszuiifl, op hofstede van wylen v. d- Ende, door not. de Ronde Brosser, 9 uur, inspan, als: 9 paarden, 1 15 jr., baatgevende melkkoeien, 1 kalfvaars, 1 yaie koe, 9 runderen 1, 2 en 3 jr., 2 ossen 1 en 2 jr„ 5 kalvjren, 2 drachtige zongen, mestputloopers, 80 kippen, 3 ganzen, 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2