(en Doleantie), later in de stichting van Vrije ssholen en hare offers voor allen arbeid door kerk en school, de geheele natie te behouden zoekt, de verhouding tusschen Volk en Overheid bewaart, het standver schil eert en tegelijk uitwischt en ook nu door de kieswet van een liberalen mi nister te aanvaarden, niets anders dan verbreeding van den volksinvloed vraagt, zoodat het volk in al zijn standen daaraan deel hebbe. Bij het debat dat aangeboden was, dankte de heer Moerdijk den spreker voor de verduidelijking van de bedoeling der christelijke democratie. Een eenvoudig man had al gedacht aan demoncratieduivelre- geering. Hij zal van deze meening nu wel teruggekomen zijn. De heer v. d. Broecke, ofschoon geen sociaal democraat, had bij de lezing van den heer Domela Nieuwenhuis zooveel grie ven hooren opnoemen, waarmede zijn rechts gevoel instemde, dat hij den lust niet kon weerstaan hedenavond ook den antirevolu tionairen spreker te hooren en zoo noodig te bestrijden. Doch dat laatste achtte hij niet noodig en constateerde met genoegen de treffende overeenkomst van de belangen door twee sprekers van zoo tegenoverge stelde richting als de heeren Nieuwenhuis en Buijse, besproken. Hij hoopte dat de tweede kamer weldra mannen moge tellen die de door lien behandelde zaken durfden aanpakken. Nog andere heeren voegden eenige op merkingen aan het gesprokene toe, waarna de heer Buijse hen kortelijk beantwoor dende, o. a. den weg aanwees, om door betere werkverdeeling in den zomer, de werkloos heid in den winter tegen te gaan. Spreker zei o. a. dat hij, alle mogelijkheid van demoncratie onder het christenvolk ont kennende, echter niet instemt met alles wat van zoogenaamd antirevolutionaire zijde als „christelijke" democratie wordt aangediend. Hij wijst hierbij op het verschil tusschen „stieren" en „slieren" in democratische richting terwijl hij zulks in antwoord aan den heer v. d. Broecke de onoverkome lijke klove aanwees die de antirevolutio nairen die Gods Woord als eenig richtsnoer aanvaarden, van de sociaal democratie scheidt. De vergadering was met gebed geopend en werd met dankzegging gesloten door den voorzitter, ds. Eerdmans. Door den commissaris der koningin in Zeeland is bepaald, dat de aflevering van de bij de Nationale Militie, voor de lichting van dit jaar, in te lijven manschap pen uit de gemeenten dezer provincie zal geschieden op de plaatsen, dagen en uren, hierna vermeld. lo. Vrijdag 2 Maart te Middelburg in het raadhuiB, des voormiddags te 10 uren, na aankomst der Zeeuwsche spoorboot, die te (i uren van Zierikzee zal afvaren, allen uit de verschillende gemeenten dezer pro vincie, die zich voor de Zee-Militie hebben aangemeld. 2o. Maandag 5 Maart te Middelburg in het raadhuis, des voormiddags te 10 uren, na aankomst der Zeeuwsche spoorboot, die te 6 uren van Zierikzee zal afvaren, die der gemeenten, gelegen in Schouwen, Duiveland, St. Philipsland en Noord-Beve land, en die der gemeenten St. Annaland, St. Maartensdijk en Stavenisse. 4o. Woensdag 7 Maart te Middelburg in het raadhuis, des voormiddags te 10 uren, die der gemeenten gelegen in Walcheren, (uitgezonderd Vlissingen), en die der ge meenten Baarland, Borsele, Driewegen, Ellewoutsdijk, Goes, 1s Gravenpolder,'s Heer Abtskerke, 's Heer Arcndskerke, 's Heeren- hoek, Heinkenszand, Hoedekenskerke, Nisse, Oudelande, Ovezand en Wolfaartsdijk, 4o. Vrijdag 9 Maart te Vlissingen in het raadhuis, des voormiddags te 11 uren, die van Vlissingen des voormiddags te 11 Va uren, na aankomst der stoomboot, die te 10.30 uren van Breskens zal afvaren, die der gemeenten, gelegen in het Westciijk gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderendes namiddags te 1 uur, na aankomst der stoomboot, die te 10.30 uren van Terneuzen zal afvaren, die der gemeenten, gelegen in Oostelijk gedeelte van Zeeuwsch-Vlaande ren, uitgezonderd Hengstdijk, Hontenisso en Ossenisse. 5o. Maandag 12 Maart te Tholen in het raadhuis, des middags te 12 uren, die der gemeenten Hengstdijk, Hontenisse,Ossenisse, Oud Vosmeer, Poortvliet, Scherpenisse, Tholen, Kapelle, Kattendijke, Kloetinge, Krabbendijke, Kruiningen, Êilland-Bath, Schore, Waarde, Wemeldinge en Yerseke. St. Maartensdijk. Voor de verkie zing van een lid van den gemeenteraad (vacature M. Hoek) zijn uitgebracht 147 stemmen. Hiervan verkregen de heer Chr. Hoek Mz. 75 stemmen, die derhalve gekozen is. Voorts bekwamen de heeren Ch. A. E. Saner 45 en L. A. Benthem Knook 14 stemmen. K e r k ii i e u w s. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kootwijk ds. J. M. Conradi te De Lier. Geref. Kerken. Bedankt voorJSorooskerke B, Oostburg en St. LaurensGapinge door den hear J. E. Vonkenberg, cand. te Sprang. De gereformeerde kerk te Langerak heeft zich aan het kerkverband onttrokken en'een beroep uitgebracht op ds H. M. A. v. d. Valk, „rustend" „predikant" te Aarlan- perveen. S c h o o 1 n i e u w s. Benoemd tot onderwijzer aan de chr. school te Andel de heer B. Beneker, onderwijzer aan een dergelijke school te Wissekerke. KFXIITSZAIU Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Dinsdag zijn veroordeeld wegens vernieling E. V. 18 j., leurder Kiel- drecht, tot f 5 b. s. 5 d. li.-yó mishandeling F. van H. 22 j., schip per Philippine tot 1 m. en W. J. M. 13 j., zonder beroep Biervliet tot 7 d. gev. straf strooperij C. C. 16 j. en E. V. 16 j„ werklieden Overslag, ieder tot f3 b. s. 3 d. h. icederspannigheid, eenig lichamelijk letsel tengevolge hebbendeP. W. J. v. S., 17 j., bakker, Middelburg, tot 1 m. gev. straf overtreding der drankwet en beleediging van een ambtenaar: W. v. d. N., 27 j. werkman, te Vlissingen, tot f3 b. s. 3 d. h. en f 5 b. s. 5 d. h., en het opzettelijk niet voldoen aan een bevel krachtens wettelijk voorschrift gedaan door ambtenarenF. J. t. H., 17 j., bierjongen L. J. E. R., 16 j., en P. J. L. v. d. B., 16 j., beiden zonder beroep, allen Vlissin gen, ieder tot f 3 b. s. 3 d. h. In zake C. V. Mz., 20 j., schipper en M. V., 32 j., beurtschipper van Camperland op Rotterdam, beiden te Camperland ieder voor zich appellanten van een vonnis van het kantongerecht te Middelburg dd. 14 November 1893, waarbij zij ter zake van „het varen en overbrengen van reizigers in een bestaand overzetveer in de provincie Zeeland, zonder toestemming van den ge rechtigde", door den 2den driemalen ge pleegd, zijn veroordeeld de le tot f5 b. s. 2 d. h. en de 2de tot 3 X f 5 b. s. 3 X 2 d. h. zijn de vonnissen des eersten rechters bevestigd, terwijl eveneens is be vestigd een vonnis van hetzelfde kanton gerecht dd. 5 December 1893, waarbij A. C., 23 j., landbouwer te Veere, ter zake van overtreding der jachtwet is veroordeeld tot 2 X f 10 b. s. 2 X 4 d. h. Allen in de kosten, de laatste drie ge noemden ook in die van het hooger beroep. Kantongerecht te Goes. Maandag, 19 Februari '94, is veroordeeld wegens overtr. Rogl. op de wegen en voet paden in ZeelandM. B. te Kloetinge tot f 3 b. s. 1 d. h., en in de kosten. De Arnhemsche rechtbank deed gis teren uitspraak in de bekende zaken tegen den opzichter en de onderwijzers in de wees inrichting te Neerbosch. De opzichter L. Sies werd van rechts vervolging ontslagen. Ter zake van mishandeling werden ver oordeeld de onderwijzers F. v. G., tot f 20 boete, subs. 7 dagen C. de B., tot 14 dagen gevang, en A. J. van H., thans te Almkerk, tot f 30 b. subs. 10 dagen ge vangenisstraf. GeuHTijrde Berichten. Coes. Als eerste opbrengst van het ten voordeele van den Chr. Volksbond uitgegeven werkje van ds. Van Koetsveld alhier, is door den heer A. Dekker onder dankbetuiging ontvangen de som van f 10. lerseke. Het afsteken der pannen dat vorige week reeds in vollen gang was is door invallende vorst gestaakt. De handel in zaaigoed begin dezer maand iets leven diger, is nu tengevolge van ruimer aanbod dan vraag, weer onbeduidend. In aanmer king nemende dat nog tal van perceelen onbezaaid liggen kan er dus van overpro ductie nog geen spraak zijn. Zeer waar schijnlijk is gebrek aan bedrijfkapitaal bij vele grootc en kleine vennootschappen hier de voornaamste factor. Door velen der grootste pachters is we derom aan den Minister uitstel van pacht betaling gevraagd. Zeer waarschijnlijk zullen de aan het eind van dit boekjaar uit te keeren dividenten wel beneden het gemid delde blijven. Niet te verwonderen dus dat overdracht van aandeelen in oesterza ken tegenwoordig zelden plaats heeft. Coes. Heden vergaderde de afdeeling Zeeland van het Ned. Rundvee Stamboek in de Frins v. Oranje onder voorzitterschap van baron Collot d'Escury. De resultaten van do stierenkenring bleken zeer gunstig te zijn. In 1893 toch werden 39 stieren en 54 koeien ingeschreven. De heer Polderdijk werd als bestuurslid herkozen, en de heer Gerlacli in de com missie van het Hoofdbestuur varvangen door den voorzitter. pjDe a. s. zomervergadering zal te Hulst gehouden worden, de Mei-vergadering te Goes. Tot commissarissen zijn benoemd in den kring Walcheren G. Born, in den kring Hulst J. Hombach, in den kring Tolen C. A. Wagtho. Voor de dit jaar weder te houden stieren keuringen zijn prijzen van f 15 tot f 5 vastgesteld. Een ruimer verslag hopen wij Vrijdag a. te geven. Oostburg. De Zangvereeniging „Hal leluja" heeft met het oog op het aanstaand vertrek van haren Directeur besloten hare oefeningen voorloopig te staken. Een com missie is benoemd, die tegen den winter de leden opnieuw samenroepen zal en de eigendommen der Vereeniging bewaart. Te Deldenerbroek (Overijsel) is een 4G-jarige arbeider bij het omhakken van een wilg, onder den vallonden boom ge raakt en zoodanig gewond, dat hij kort daarna aan de gevolgen bezweken is. In den polder Eendracht, op Tessel, is een vijfjarig kind, dat met een broertje alleen was, en onder het spelen een zak doek in de kachel hield, in brand geraakt. Toen de moeder weer thuis kwam, was het kind reeds bezweken. Zaterdag maakte een juffrouw te Amsterdam hare kachel met petroleum aan, met het ongelukkig gevolg, dat de groote vlam, die daardoor ontstond, zich aan hare kleederen mededeelde, tengevolge waarvan zij met verscheidene brandwonden naar het gasthuis werd overgebracht, waar zij spoedig overleed. Te Amersfoort is op een terrein aan de Nieuwestraat, waar een heerenhuis herbouwd wordt, door een tweetal werk lieden eene belangrijke vondst gedaan. Zij groeven een drietal steenen potten op, die bij onderzoek gouden en zilveren munt stukken uit de vorige eeuw bleken te be vatten. De gouden penningen wogen te zamen ongeveer 12Va KG. en de zilveren ongeveer 10 KG. Te Zuidwolde zou een jongeling uit een oud geweer de lading halen. Terwijl hij hiermede bezig was, ging het schot af en trof hem dermate, dat hij onmiddellijk stierf. Valsche bankbiljetten! Door de justitie is nog een huiszoeking gedaan in een perceel a d Reguliersgracht te Amsterdam doch zonder eenig resul taat. Het vermoeden bestaat dat nog per sonen in het buitenland een werkzaam aan deel aan de zaak moeten hebben, maar bewijzen heeft men niet. De beklaagde Sinnige ondertcekende als het ware zijn eigen vonnis, door, nadat hij in een verdacht huis een valsch biljet van f 100 had uitgegeven, door de vrouw van het huis, die hem kende, aan zijne woning opgezocht en in het nauw gebracht, op een zegeltje een soort van schuldbeken tenis teekende voor het bedrag, waarvoor hij haar had opgelicht. Omtrent Zwigtmans van Noppcn's avonturen verneemt het Utr. Dgbl. nog het volgende Na gedurende eenige maanden bij een firma te Chicago als bediende te zijn werkzaam geweest, heeft hij zich in de Beve Island Avenue als arts gevestigd, voorgevende in Nederland als doctor ge promoveerd te zijn. Daar men ook in Ame rika zonder in het bezit van een diploma te zijn geen practijk mag uitoefenen, gaat Zwigtman van Noppen voorzichtig te werk. Buiten de deur zijner woning heeft hij naam en qualiteit niet aangebracht, maar binnenshuis, aan de deur zijner kamer, prijkt de naam „dr. Van Noppen" met den titel „Physician and surgeon." Eenigen tijd geleden liet hij door tus- Bchenkomst van zekeren heer Zuidema, een te Chicago gevestigden Nederlander (die in deze geheel ter goeder trouw was) in een Nederlandsch geneeskundig blad eene advertentie plaatsen, waarin op hoogst voor- deelige voorwaarden een Nederlandsch ge promoveerd arts voor Pennsylvauië werd gevraagd. Voorwaarde was inzending van diploma. V erscheidene diploma's werden daarop ingezonden. Het bedrog werd ech ter door den Nederlandschen consul te Chi cago, den heer G. Birkhoff Jr., ontdekt deze heeft hier te lande informaties naar Zwigtman van Noppen laten inwinnen en daarna gezorgd, dat de diploma's aan de eigenaars werden teruggezonden. Ongetwijfeld was het doel van Zwigt man van Noppen om van dio diploma's misbruik te maken. Tegen het aannemen van valsche namen heeft hij ook hier te lande nooit opgezien, en in het bozit van eene diploma op dien naam kon hij veilig in Amerika het bedrijf voortzetten, dat hem in zijn vaderland onmogelijk was ge maakt. Door de fiyma Heijenbrock, Haselager en Co. te Amsterdam wordt een nieuw, vernuftig toestel van Amerikaansche vin ding in den handel gebracht, een z.g. tiid- stempel. Het uurwerk bestaat uit een klok, oen zeer juist loopende, en uit een stel rader tjes door hetzelfde werk als dat van de klok in beweging gebracht die tel kens op de minuut, het uur, den dag, de maand en het jaar verspringen en den stempel vormen, die dus elke minuut ver andert. Het toestel is zoo vernuftig gecon strueerd, dat ook bij schrikkeljaren de 29e Februari wordt aangewezen. In Amerika zijn deze tijdstempels ro#ds druk in gebruik in groote werkplaatsen, op werven enz., waar de werklieden hun uur van komen en van gaan in hun werk boekje afstempelen, in telegraafkantoren, voor het afstempelen, op de minuut /af, van telegrammen, kortom overal, waar tijd- controle noodig is. Blijkens officieel bericht uit St. Po tersburg zijn allo personen, die zich in gevaar bevonden op de ontzaglijke IJsschot sen, welke losgeraakt en afgedreven waren, gered. Groot opzien baart te Benthem (Opper Silezië) de veroordeeling van den rijken en zeer in aanzien zijnden koopman Mor genstern, een man, die slechts millionairs onder zijn familie heeft. Hij werd veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens een reeks diefstallen gepleegd in een bad inrichting. Na 5U000 mark cautie gesteld te hebben, is de man op vrije voeten ge laten. Maandagnacht is te Parijs een bom ontploft in een hotel in de rue Saint Jacques. De vrouw van den eigenaar en oen reiziger zijn gewond. Dinsdagmorgen werd een nieuwe bom, van gelijke soort, gevonden voor een hotel aan den Faubourg Saint Martin. Zij is niet gesprongen. Waarschijn lijk heeft men hier met bommen te doen die door de vrienden van Henry van diens kamer gehaald zijn voordat de politie daar huiszoeking kon komen doen. De man, die te Greenwich gedood werd door de ontploffing van een flesch, die hij in den zak droeg, is een Fransch anarchist genaamd Martial Bourdin, die met zijn broeder woonde in de Titchfieldstraat in Noordwest Londen, waar beiden het kleermakersbedrijf uitoefenden. In dc zak ken van Bourdin vond de politie in Latijn geschreven formules tot bereiding van ontploffende stoffen van sterk vernielende kracht en andere papieren, waaruit blijkt, dat hij in betrekking stond met buiten- landsche anarchisten te Londen. Tevens vond men op hem een beurs met 13 pond in goud. Zes jaar geleden was Bourdin op 16-jarigen leeftijd te Londen gekomen. Men vermoedt dat hij zich van de ont plofbare stof heeft willen ontdoen door die in het park te begraven, dat hij over een wortel is gestruikeld en de ontploffing daar door veroorzaakt werd. De man is onder een vreeselijk lijden bezweken zijn linker arm en beide beenen waren hem afgerukt, en de ingewanden hingen hem uit het lijf. Dezer dagen was een bruidssluier oor zaak, dat van een huwelijk, dat voor den ambtenaar van den burgerlijken stand te Berlijn zou gesloten worden, niets kwam. Toen het bruidspaar zich op weg zou begeven naar den burgerlijken stand, viel het der bruid plotseling in, dat zij een sluier miste. Zij verlangde, dat haar toekomstige echtgenoot er terstond een voor haar halen zou. Den bruidegom beviel dit echter in geenen deele en hij liet zich alles behalve vleiend uit over het „overvloedige meubel". Daarop ontstond zulk een hevige twist, dat de bruidegom woedend wegliep en van het huwelijk niets kwam. Den volgenden dag schreven de beide gelieven elkander af en dat alles om een bruidssluier Zonderlinge gelijkenis. Te Cincin nati verscheen dezer dagen een Italiaan, Zanoni, genaamd, voor de rechtbank, onder aanklacht, zich wederreclitelij k een hoeveel heid hout te hebben toegeëigend. Zanoni werd door de getuigen terstond als de dader herkend, maar hij gaf voor, dat niet hij de schuldige was, doch zijn tweelingbroeder, die buitengewoon veel op hem geleek. De zaak werd geschorst en eenige uren later zaten beide broeders op het zondaarsbankje. Zij werden daar door den rechter, het M., de advocaten en zelfs de getuigen on dervraagd, maar onophoudelijk met elkander verward. De tweelingbroeders hadden de zelfde gelaatsuitdrukking, hetzelfde eenigs- zins lage voorhoofd en dcnzelfden adelaars neus zij droegen verder kleedingstukken, die, wat tint, stof en kleur betreft, volko men aan elkaar gelijk waren. De recht bank verklaarde, dat zij bij dezen stand van zaken onbevoegd was den schuldige aan te wijzen en zond de tweelingen naar huis. Te Friedrichsruh. Het aange kondigde bezoek van keizer Wilhelm aan Bismarck heeft eergisteren geheel volgens programma plaats gehad. Er waren groote toebereidselen gemaakt voor de feestelijke ontvangst van den keizer. Het station was overladen met guirlandes en vlaggen; tusschen het station en het kasteel waren rijen van veelklotirige lam pions aangebracht, om des avonds hun fan tastisch licht te verspreiden. Tegen 6 uur in den namiddag kwam Z. M. aan. Bismarck, in de uniform der ku rassiers en met een grijzen mantel omhan gen, welken hij onlangs van den keizer ten geschenke heeft ontvangen, wachtte Z. M. op. De keizer ging naar Bismarck toe en schuddd hem de hand daarop be gaf men zich naar het kasteel. Ook van de zijde van het publiek was de begroeting zeer hartelijk. In het kasteel werd de kei zer ontvangen door prinses Bismarckhij bood zijner gastvrouw den arm en geleidde haar in de salon. De keizer droeg de uni form der marine. Bij het diner zat de keizer tusschen prins en prinses Bismarck, met wie hij een leven dig gesprek voerde. Inmiddels was huiten eene schitterende illuminatie ontstoken. Te 9 uur begaf do keizer zich, begeleid door prins Bismarck en door de duizenden toeschouwers met geestdrift begroet, naar het station, waar hij zijn gastheer herhaal delijk de hand schudde tot afscheid. Treurige statistiek. Het aantal ge boorten is sedert 1870 in Frankrijk voort durend afgenomen en vooral sedert 1883. En dat terwijl de huwelijken in 1892 het hoogste cijfer sedert zeventien jaren hebben bereikt Gaat men het aantal echtscheidingen na die er sedert hare weder-invoering plaats hadden dan krijgt men de volgende cijfers. 188)4,377, dat is 57 op 100,000 huwelijken. 1886 - 2,250, +0 100,100 1887: 3,636, 50 100,000 18S8: 4,708, 60 100,000 1889: 4,708, 61 100,000 1890 5,157, 73 lOO.oOO 1801 5,7)2, 77 100,000 1892: 5,772, 77 100,000 De grootste fotografie der wereld die tot dusver bekend was, werd in 1886 op de koloniale tentoonstelling te Londen geëxpo seerd. Het was een panorama van Sydney, Port Jackson en omstreken en had een lengte van 6 meters. De Amerikanen, die er zich steeds op beroemen „het grootste der wereld" te bezitten, hebben een nog grootere fotografie gemaakt voor de ten toonstelling te Chicago. Ihans heeft eea1 Rus die Amerikaansche foto weer over- troffeneen amateur-fotograaf, l'iassetzky heeft een fotogratie gemaakt die 100 ellen, lang is. De plaats is uit verschillende op. namen zeer zorgvuldig samengesteld, en toont een panorama van den Transkaspi- schen spoorweg van de Kaspische Zee tot Samarkand. Het grootste negatief dat tot dusver gebruikt word is vervaardigd door de heeren Werner en Co. te Dublin. Het is een in 10 seconden opgenomen beeld, op levensgroottehet toestel moest daar voor afzonderlijk worden vervaardigd, lie glasplaat is 1.6 X 0.83 Meter groot. Een zonderliug heerenhuu is te Pa rijs gebouwd, namelyk een huis zonder trappen en dat toch verscheidene verdie pingen hoog is. Het huis is namely k ge- legen aan de Rue Muller, een zeer steile straat. Het front staat op den hoek v„a de Rue Lamarck. Naarmate de straat rijst, kan men telkens in een andere verdieping binnengaan, die hoe hoog ook steeds ge- lijkvloers blijft. Dit huis zal dus ongeveer op dezelfde wijze zijn ingericht als bij ons te lande huizen, die aan een dijk staan en waar men zoowel uit de eerste als uit de tweede verdieping op den dijk kan komen. In het tuchthuis te Waldheim, in Saksen, stierf dezer dagen, na bijna 30 jaren gevangen te hebben gezeten, de moor denaar Künschner, die in November 1865 een koopman te Leipzig vermoordde. Kiinsskner, die ter dood veroordeeld werd, lag reeds te Leipzig onder do bijl der guilliotine, toen een telegram kwam dat de toenmalige koning Johan hem gratie had verleend. De beul werd nog tijdig door het geschreeuw en geroop van liet publiek en den telegraafbode gewaarschuwd. De misdadiger werd van de guillotine losgebonden en naar het tuchthuis gebracht, waar hij eerst eenige weken geleden, toen hij zijn einde voelde naderen, zijn misdrijf volledig bekend heeft. Een paar jaar gele den beproefde Künschner een brutalen moordaans.ag op een der ambtenuren in de gevangenis. Sedert dien tijd wesd do ge vaarlijke misdadiger in boeien geslagen. Overzicht vcrkuopvngen enz. Donderdag 22 Feb. middelburg, 8 uur inde Vergenoeging, door not. Tak, een huis en erf, St. Janstraat, groot 1 are. Te zien daags voor en op den dag der vorkoopiug, 10-12 en 2—4 uur. Icriicuzcii, 2 uur in hotel Donze, voor C. Dees door not. v- d- Moer, een hotsteodjo samen 3 H A. 60 cA., en in het Nedorl. logement voor F- A. v. d. Velde door not. Dronkers 12 woouhuizea en het recht van erfpacht op 191 cA. grond met schuur, k'UVrncidlngc, 2 uur in de gemeente, herberg door not. A. Hallis Melons, het woonhuis, zijnde herberg met veigunmng, Zandweg, erf en grond, groot 47u cA. Kuldzande, door not. Lansen Croin, by Bril voor dbr. J. de Vlieger 2 uur, de hofstede '24,92,20 H. A. Vrijdag 23 Feb. Baarland, by A. C. Blok. 9 uur, door not v d. Kloes, 2 werkpaarden, merries, 16 en 3 jr., 4 baatg. melkkoeien, 2 vaarzen, 1 zeug, 1 vet varken, 3 biggen, 50 kippen en 1 haan, 4 ganzen, 1 menwagon, 1 Zeeuwsche ploeg, 1 Saksisc.ie ploeg, 5 bgger. in soort, 1 rolblok, 1 molbord, 2 sleep! orden, 1 rolsleper, wei- en kanthooi, beestepeen, paardepeen, aardappels, veeren bed, 1 tlaubertgeweer- 's Gravenpolder, op een weide van Kegel aan den grintweg naar Nisso, door not. Overman, 10 uur, 18 olmen mutsaard, 600 esschen dito en vaamhout. En om 1- uur bij Steenbakker, 3 kasten, kachels, stoe len, talels, spiegels, tin-, blikglas- en aardewerk, 4 geiten, kruigwagen, arbeiders- gereedschap, enz. Oomburg, 10 uur, door not. Tak, af braak van een schuur, huizen en stalling, als vloerdeelen, zolderdelen, dorschvloerdelen, 3 stel mendeuren,roode dakpannen, Zeeuwsche steen, enz. 's Heer Arendskerhe, halfl door not. Mulock Houwer aan den dijk van Teriugt tot 'tende wege voor den Chr. Volksbond, 6000 musterds en een partij spaanders. Blezcllnge, door not. Hollmann, voor Vervaet, half 11, nieuwe houtwaren, ais dorschvloerdelen, planken, latten, enz., Amerikaansche ploeg, moesmaker, karnmo len, huishoudelijke goederen en varkens. Kloetinge, 12 uur, door not. Pilaar, oy wijlen wed. Everse, linnenkast, 3 veeren bedden met toebehooren, ijzeren ledikant, wekker, tafels, stoelen, spiegels, la^pe", kleerkisten, arbeidersgereedschap, aardappel») spek, enz. Zaterdag 24 Feb. Ainemuldcii, 7 uur bij Maartense, doo Mi a. Bidder d», deurw. Gelner 2 uur palissanderhouten kabinet, mahoniehouten dito, glazenkas tafels, tobben, enz. Borsele, 9 uur door not. v. d. Aioes, bekant-rechte eikenhouten palen, lang M., en dik 18 by 20 cM. Eikenhouten planken zwaar 8 bij 30 cM.brandhout, kettingen, scheepsrol, zwaard, touwwerk, steensta g van het tjalkschip de Vrouw Pieternella van Vlissingen. Maandag 26 Feb. Oudelande, op den berg van M. wTngen door not. v. d. Kloes, 9 uu paarden, waaronder 6 merries van 1 7, 3, 2 en 1 jaar, 17 Matgevende melkkoeien 1 vare koe, 2 driejarige, 2 tweejarige,^ driejarige runders, 3 aanhoudkalvers, varken, 6 mestputloopers, 6 bigg - kippen en banen, 4 eenden, kar,?ho,' I1 hok en ketting. 2 menwagens, 1 kapw^ 1 tilbury, driewielskar, arreslee, 6 Zeeuwscu nloegen, 1 waleploeg, de helft m oen m ploeg, en in 1 zaaddorsohzyT, 2geeselsteon V met paard, 1 kookstel, 6 bekken, west,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2