een partijtje ROGGESTROO, A. C. GREEP. K e r k n i e u w s. S c li o o I n i e u vv s. Gemengde Berichten. TË KOOP: MARKTBERICHTEN. BriiGlïÏÏlJJKK sia\7T Overzicht verkoopingeu enz. verhoor in de instruotie zon gezegd heb ben. Het lust mij niet daaromtrent in details te treden. Slechts constateer ik dat bij dat verboor nimmer de onzinnige beweringen zijn geuit, welke bij mij in den mond legt, dat hetgeen hij daarin omtrent zijn houding zegt, geheel bezijden de waarheid is en dat ik hem geen enkele belofte heb gedaan. Yerder gaa» wil ik niet, hom een leugenaar noemen zal ik niet. Ik inclineer er nog eer toe te gclooven dat do heer Van Deth op dit punt wellicht niet toerekenbaar is en dat zijn overprikkelde fantasie hem par ten speelt. Maar hoe dit zij, ook hierdoor wordt wederom 's mans volkomen onbe trouwbaarheid bewezen. Laat mij hier nog bijvoegen dat Van Deth door den rechter-commissaris gehoord over het „laatste bericht", als aanliansel voor - komende onder zijn 2e brochure betreffende de levering door Van 't Lindenhout van meisjes aan cafés met vrouwelijke bediening eu aan bordeelen, heeft verklaard daarvoor wel eenige getuigen te hebben, maar hare namen in dezen stand der zaak niet te wil len noemen. Ik herhaal het dus, dat van de beweerde onzedelijkheden niets terecht is gekomen, laat staan bewezen is geworden. En mijns inziens bewijst het zeker voor Neerboseh op dit punt, dat zelfs geen enkel feit van zwangerschap van een der meisjes is beweerd geworden. Hoo licht had zoo iets kunnen voorkomen hij een zoo groote gemengde be volking. Zoker, wij zullen straks hooren, dat ook mevrouw Van 't Lindenhout wel eens wat al te hardhandig is geweest, maar toegegeven moet m. i. worden, dat hare strengo wijzo van optreden tegenover de meisjes althans op dit punt wel goede resul taten heeft gehad. En zoo komen wij tot de mishandelingen," Wat wel uit de instructie gebleken is, is dat er op Neerboseh geslagen werd, zelfs vrij veel en nu en dan alles behalve zacht. De beslissing waar de grens ligt tusschen tuchtiging en mishandeling, is evenwel zeer moeielijk te trekken. In de eerste plaats nu had ik dio vraag te beslissen voor de zoogenaamde groote tuchtigingen, die nu en dan hij ernstige overtredingen door Van 't Lindenhout zelf werden toegediend. Wel waren die in de laatste jaron min der voorgekomen, zoodat de meeste geval len, men denko o. a. aan die in de kerk, reeds lang verjaard waren, maar met het geval van Stapersma, Smit en Kroon als in 1889 voorgevallen, was dit niet het geval. Zeker zon die tuchtiging moeten vervolgd worden, bijaldien de lezing der brochure juist was (zie 2de brocli. pag. 21) dat zij die opgeloopen hadden, omdat zij een stuk van een boterham met spek in het gesticht hadden gebracht, welke zij van een boer in den omtrek hadden ge kregen I Neen, zij waren met hun drieën van de weesinrichting weggeloopen, te Gorkum opgepakt en van daar teruggezonden. Maar de tuchtiging was toch volgens Stapersma hijzonder zwaar geweest, vooral die op zijn makkers Smit en Kroon. Was het wellicht zaak althans over deze zaak UEA. uitspraak te laten doen Ik dubieerde daarover nog toen ik het verhoor in han den kreeg van Kroon, thans milicien-tor- pedist te Brielle, waarin ik, na de mededeo- ling dat hij werkelijk ter dege geslagen was, aan hot slot de woorden las Thans meen ih dat wij eigenlijk niet meer hebben gekregen dan wij verdienden"Een uiting, die den man 'zeiven tot eere strekt en tevens mij de zaak hielp heslissen. Of zou het, waar de man, die de slagen ont ving, ze zelf thans als een gerechtvaar digde tuchtiging beschouwt, ooit op den weg van officier liggen|die als mishandeling te vervolgen En zoo kwam ik tot het besluit dat er voor mij geen termen zijn om Van H Lin denhout zelf te vervolgen en dat wel lo. omdat hij de tuchtigingen toediende als hoofd van het gesticht2o. alleen bij ern stige overtredingen en dan],'ook alleen 3o. omdat hij meende te moeten straffen en niet nit lust om te slaan, terwijl ik daar bij geloof hecht aan zijn bewering dat hij dezen overigens m. i. af te keuren vorm van tuchtiging alleen gekozen had, omdat de minst gevaarlijke was. De thans aangebrachte zaken meende het O. M. te moeten vervolgen al zijn het geen groote feiten. Maar de vader van V. Deth wenschte bepaald vervolging en hoe wel mishandeling geen klachtdelict is, had het O. M. gemeend de rechtbank hier uit spraak te laten doen of er mishandeling aanwezig was. 19 Febr. '94. MIDDELBURG. In de raadsvergadering van Woensdag a. s, to 2 unr zullen onder staande zaken worden behandeldlo. Inge komen stukken. 2o. Aangehouden adres de Jonge en Tavenier betreffende boomen op het Smidsbolwerk. 3o. Miss. Centraal-comitd tot bevordering van de aansluiting in Neder land bü den Midden-Europeeschen tjjd. 4o. Adres J. P. Pieterse en 36 andere bakkers om wijziging tariefduinwateileiding. 5o.Adres J. H. Wigard c. s. plaatsing lantaarn aan het Oostkerkplein. 6o. F. N. Grims om een stuk grond op hot voormalig Oostkerkhof to mogen huren. 7o. Miss. bestuur Middelb-. Veerschen straatweg aanvraag verlenging tothol'flng op dien weg, alle met voorstel burg en weth. 8o. Begrooting Middelburg Vlis- singschen rijweg voor 1894. 9o. Miss, Bo- stuur Middelb. Vliss. r ,we -, houdende ver zoek om machtiging tot rooiing van eenige boomen op dien weg. 10e. Rekening Kamer van koophandel en fabrieken over 1893. llo Voorstellen burg. en weth. tot het maken Tan een ijzeren hek om hel terrein van de nieuwe school Óostkerkhof12o. Tot aanvul ling natuurkundig kabinet van school G. 13o. Tot hot verstrekken van gemeentewege van vrije geneeskundige hulp aan de agen ten van politie en hunne gezinnen. 14o. Tot het vorleenen v n pensioen aan den tim merman bij de gemeente fabrieage G. Valk. 15o. Vaststelling 2e suppl. kohier inkomsten belasting 1893.16o. Id hondenbelasting 1893. 17o. Id. staat oninbare posten horidenbelas- tiug 1891. 18o. Adres G. v. d. Bent en H, G. de Bruin om eene veranda te mogen plaatsen op het voor hon in aanbouw zijnd porceel aan don kanaaldijk, löo. Voorstel burg. on weth. tot verhoring bovenlokalen waaggebouw aan den garnizoens-commandant 20o- ld. tot invoering tonnenstelsel op het raadhuis. 21 o. Id. tot onderstand van de weduwe van den fitter der gasfabriek J. Witte. 22o. Adres F. H. J. Good, houdende verzoek dat een kastanjeboom op het Hof plein worde gerooid, met voorstel burg. en weth. 23o. Wijziging begrooting godshuizen voor 1894. Naar de N. B. C. verneemt, heeft de Koningin-Regentes het voornemen mede gedeeld om in den a. s. zomer eenige steden o. a. in Zeeland te bezoeken. Geref. Kerken. Bedankt voor Schiedam door ds J. H M. G. Wolf te Maasland. Aan de Christelijke School te Hoek is benoemd tot hulponderwijzer do heer C. J. Jansen hulponderwijzer aan de openbaro School alhier. Coes. Mejuffrouw P. J. Cappon ge- horen alhier, thans hoofd eener chr. bcwaar- en handwerkschool te Breda, slaagde Zater dag aldaar voor do acte fraaie handwerken. Oostburg. Naar do betrekking van Hoofd der Chr. School alhier hebben 15 onderwijzers gesolliciteerd, waarvan een zich heeft teruggetrokken. Benoemd is de heer C. F. Hoogendijk, eerste onderwijzer aan eene christelijke school te Amsterdam, die de benoeming heeft aangenomen. Grijpskerke, 17 Febr. 1894. Dat heden in deze gemeente een bizondere gebeurtenis zou plaats hebben was zichtbaar als men omstreeks één ure in de omgeving ver keerde van het schoollokaal der vereeniging „een school met den bijbel." De plechtige opening daarvan zou plaats hebben. Een gunstigen indruk maakt het eenvoudig en net lokaal bij het binnentreden. Op den bepaalden tijd nam de voorzitter het woord. Na het zingen van I's. 126 vs. 2 en het lezen van dien psalm ging hij voor in 't gebed, sprak daarna een ernstig woord, wijzende op de groote dingen, die de Heere heeft gedaan. Daarna sprak de leeraar der-Oer. Kerk alhier ds. Gommer over de heteekenis eener Christelijke School. De burgemeester daartoe uitgenoodigd, bracht eenige woorden met het oog op hetgeen hier tot stand was gekomen in het midden. Daarna trad de heer B. van der Welle benoemd hoofd der school op, gaf in enkele woorden rekenschap op welken grondslag hij wenschte. to onderwijzen, en beval zich in aller liefde en achting aan. De heeren Overweg en Wielemaker, hoofden dor christelijke scholen te Aag'te- kerke en Biggekerke, spraken hunne blijd schap uit, dat ook te dezer plaats thans eene inrichting was geopend waar de kin deren kunnen worden onderwezen naar den eisch hun wegs. De president dankte daarna de verschil lende sprekers en al de aanwe zigen voor hunne tegenwoordigheid. Na het zingen van Ps. 68 vers 10 sloot de heer van der Welle deze plechtige ure met dankzegging. Het behoeft wel niet gezegd dat den kinderen een verrassing was bereid. Ver heugd verlieten zij de school. De heer waarnemend Arrondissements- schoolopziencr had bericht gezonden aan de uitnoodiging tot bijwoning, door andere bezigheden, niet to kunnen voldoen. Wij vernemen dat een 70 tal kinderen zijn ingeschreven om van het onderwijs gebruik te maken. Biervliet. Zaterdagmorgen ontstond tnsschen peilraai 1 en 4 van den calamiteu- sen Thomaespolder een oeverafschuiving, even beoosten den'Hoofdplaatpolder en het aldaar in 1892 gemaakte zinkwerk. De val heeft een grootste lengte van 160 M. bij een breedte van pl. m. 75 M. De rand der afschuiving ligt nog 60 M. uit den dijksteen verwijderd, zoodat hiervoor geen vrees be staat, evenmin schijnen de onderzeesche werken beschadigd te zijn. Terneuzen. Met de oprichting der chr. school te Sluiskil (gemeente Terneuzen) is men reeds zoover gevorderd, dat de grond om tè houwen reeds is aangevraagd en na toestemming ontvangen te hebben, men dadelijk hoopt te gaan bouwen. Zoo blijkt ook in deze streken steeds toenemende be langstelling voor het chr. onderwijs. Baarland. Woensdag 14 Eebr. werd door de kolenvereeniging „do Spaarzaam heid" te Baarland rekening en verantwoor ding gedaan over het afgeloopen jaar. Aan gekocht werden 135 kar steenkolen A f8 per kar waarvan aan de leden aan huis be zorgd werden 2319 Heet. a f0,70 voor Baarland, en 355 Heet. a f 0,74 voor Oude- lande, terwijl de overgeblevene in de werk plaats werden bezorgd. Daar de voorzitter, de heer G. Moerdijk ais ïoodunag bedankte weril in zijn plaats benoemd de ondervoorzitter de heer P. Leijs, hoofd der school, de aftredende leden van het bestuur, P. Élenbaas, Seer., en C. van Damme, Com. werden herkozen, doch daar eerstgenoemde ook bedankte, is in zijn plaats benoemd J. de Jager. Heinkenszand. Vrijdag koorden twee personen vroeger hier woonachtig, uit Amerika terug waar ze in 1892 naar toe vertrokken waren. Werkloosheid is de oorzaak van hun terug keer. Vele personen indien zo daartoe do middelen bezaten zouden hen gaarne naar Nederland volgen. Heinkenszand. Een kind van den vrachtrijder Vermeulen heeft, terwijl de moeder even afwezig was, een fleschje in houdende terpentijn leeggedronken waarvan hevige pijn het gevolg was. Geneeskundige hulp werd spoedig ver leend en met goeden uitslag. Vrijdag was de knecht van een drogist te Leiden bezig met boenwas te smelten waarbij hij een weinig terpentijn goot. Op eens sloeg de vlam in de pan, waarop de man deze van de kachel nam en daarmede wegliep, gevolgd door de vrouw des huizes. Door de hitte liet hij de pan vallen, waar door de kleederen der vrouw in brand ge raakten. Nadat hulp toegeschoten was, werd zij in het water gedompeld, doeli het bleek dat zij reeds ernstige brandwonden had be komen. Ook de knecht was deerlijk gebrand, De vorigo maand stond in een der bladen oen advertentie „Wordt gevraagd een doctor met arts-diploma (Ned. wet) in Pennsylvania, met vrije woning, stal eji tuin en 5000 dollars. Inlichtingen geeft mr. Zuidema, Chicago." Bij obderzoek langs ofiiciëelen weg bleek dat genoemde Zuidema klerk was in een manufacturenwinkel te Chicago en eigenlijk met de advertentie niets te maken had, doch dat deze was ingezonden door zekeren Zwigt- man v. Noppen. Vele geneeskundigen in Nederland lieten zich door de advertentie heet nemen. Zwigtman van Noppen, vroeger lid van den Kralingsehen gemeenteraad, is in Neder land maar al te zeer hekend. Verloden jaar werd hij gestraft wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Na zijn ontslag uit de gevangenis is hij naar Chicago ge gaan, waar hij zich als arts heeft gevestigd. Een 12-jarigo schooljongen, die een opstel moest maken over „den adem", gaf daarvan de volgende definitie „Adem is van lucht gemaakt. Wij ade men altijd met onze 'longen, en soms met onze lever, behalve 's nachts, als onze adem het leven in ons aan den gang houdt, door onzen neus, terwijl wij slapen. Door onzen adem komt hpt dat wij niet Jsterven wan neer wij slapen. Jongens die den heelen dag in een garner blijven, moesten niet ademenzij moesten wachten totdat zij in de open lucht zijn. Want een aantal jongens in een kamer veroorzaakt carbonisa- tie en dat is vergiftiger dan dolle honden, hoewol juist niet op dezelfde manier. Zij bijt niet, maar dat doet er niet toe; want men gaat er toch dood van". Een brand die Donderdagnacht eenige perceelen in do Jodenbuurt te Amsterdam in de asch legde, had zeer treurige gevol gen. De aangetaste woning, een smal door andere woningen ingesloten huis, herbergde een zestal gezinnen. In de gang werd de brandweer door tal van in den weg staande fruitkarren bemoeilijkt. Verschil lende bewoners konden geen uitweg vinden. Do reddingszeilen worden gespannen om te redden wat nog te redden was. Twee knapen sprongen mis en werden zwaar ge wond weggedragen. Drie erg verbrande kinderen werden nog levend uit het huis gehaald, doch bezweken aan de gevolgen. Toen de brand gebluscht was, werden nog de lijken gevonden van een vrouw en een kind. De man der ver brande vrouw, een Russische jood gelijk de overige bewoners van het verbrande perceel, bevond zich op het oogenblik te Berlijn en zal thans reeds weten dat hij zijno vrouw Rebekka en zijn zoontje Mozes niet meer zien zal, terwijl zijn zoon Abraham met gebroken arm in liet ziekenhuis ligt. In do bnurt beersebt groote verslagenheid, de ellende is groot. Te Harllngen is Vrijdag een tjalk schip door een stoomboot aangevaren. Het 8 jarig zoontje van den schipper werd daardoor overhoord geslingerd en tusschen stoomboot en schip bekneld. Hoewel on middellijk gered, overleed hot knaapje in de armen zijns vaders. Te Utrecht is een 70-jarige weduwe gestorven, die in armoedige omstandigheden vorkeerde en niet lang geleden zelfs ver huisde omdat zij de hooge belasting f 5 's jaars zei niet te kunnen betalen. In heer huis heeft men thans niet minder dan f50,000 aan bankbiljetten gevonden. Wacht met het omspitten van den grond zoolang, totdat de vorst voorgoed uit don grond is. Doe het evenmin als er sneeuw op den bodem ligt. Zoowel de bevroren grond als de sneeuw, onder de aarde gespit, brengt koude in den grond en dat moeten we juist tegen bet voorjaar, als warmte in den bodem noodig is, tegen zien te gaan. De planten, die op een bodem zijn geplant, waar sneeuw of bevroren grond is ondergespit, zullen er veel minder op gedijen. Bij het wegruimen van de overblijf s«lon van het fort, het voormalige petro- leummagazijn te Breda, kantelde Vrijdag een der muren om, en werden twee werk lieden door de steenen getroffen met he; gevolg dat de twee werklieden werden ge dood. De jonge man, die te Winschoten in liet station op zijn vader lostte, is als klerk bij de Mij. tot Expl. van Staatsspoor wegen uit dien dienst ontslagen. Do vader is bijna geheel hersteld. De 30 jarige zoon van een molenaar te Luskewert is zaterdag door een der molenwieken getroffen on gedood. Vrijdagavond werd in het oude man nenhuis te Leiden de hulp der politie in geroepen, daar een der verpleegden was vermoord geworden door een ruim 82jarigen mede-verpleegde. De dader bleek krankzinnig te zijn ge worden en gaf op dat men hem wilde dooden door bedwelming. De 7Üjarige ge troffene heeft de gewoonte van met de handen op den rug te loopen en nu had de krankzinnige zich verbeeld dat liij een flesclije met chloroform verborg om er hem mede te bedwelmen. Lobengula. Deze wreede, doch op het laatst zijns leven* beklagenswaardige vorst moet aan de pok ken overleden zijn. Zijn volk heeft zich aan de Engelsche indringers onderworpen. In de Eiusche golf hij Helsingfors is een ijsveld, groot 100 mijl in omtrek, dat is ongeveer 20 uren gaans, losgeraakt. Een gedeelte der personen die er zich op bevonden, bemerkte bijtijds liet gevaar en wistfnog de kust te bereiken. Het ijsveld dree weg met do overigen en splitste zich. liet grootste stuk waarop zich meer dan honderd personen bevonden, dreef noordwaarts, liet andere stuk waarop 75 personen en 18 paarden waren, werd door visschers op sleeptouw genomen en tot een afstand van zes kilometer van de kust ge bracht. Nog zijn heide schollen in zee. De kust bewoners doen wat zij kunnen om de incnschon op het ijs van levensmiddelen, kleeren en hout te voorzien, maar dit werk wordt zeer bemoeilijkt door het ijs, daar de open zee tusschen de kust en het ijsveld inmiddels is dichtgevroren. Het aantal werkloozen en dakloozen bedraagt to Chicago op het oogenblik niet minder dan 175.OÜ0. De veiligheid en de zekerheid voor personen en goederen in dio stad, laat zeer veel te wensohen over. Gauw verdiend Een diamant van buitengewoon goede qualiteit, wegende 133 karraat' is in de Jagersfonteinmijn (Transvaal) gevonden. De vinder, de opzichter Simpson, kreeg 100 p. sterling (1200) helooning, Een afschuwelijke misdaad is te San Marcos (Texas) gepleegd. In don rookwagen van een tot vertrek gereed staanden trein wierp een onbekend persoon een d,ynamiet- patroon in de kachel. Do patroon ontplofte, het grootste gedeelte van den wagon werd geheel vernield. Twee reizigers werden ge dood, zes andere doodelijk gewond. NAGEKOMEN ADVERTENTIEN. EgBlLWHWW'.fJ .faKWIW1 II MBSBZZMC-a» Het geëerde publiek wordt door deze nogmaals dringend attent gemaakt, dat alleen de WINKEL- en GROSSIERS ZAKEN Lange Delft B 116, en de ZEEUWSCHE BAZAAR Lange Delft B 117, waarin Goederen van af 5 cent en groote verscheidenheid in 30-cents arti kelen en Speelgoederen van eiken prijs worden verkocht, van hem zijn, en hij mot andere Bazaars niets ge meens h e e f ten steeds alles tegen lage, vaste en met allen eoncurreeiende prijzen verkoopt. Dit nogmaals om abuizen te voorkomen. Middelburg. Uw Dv. Dr., te bevragen hij M. DE BOKX, Goes. AXEL, 17 Fob. 1894. Oude Tarwe f6.50 a f.7—. Nieuwe Tarwe f6.25 a f6.75 Rogge f 5.50 a f5,75. N. Win- tergerst f7.— af 7.50. Zomergerst f 6.25 a f6.75. Haver f6.— a 7.25. Kookerwten f7. a f7.75 Voererwten f 6.50 a f7. Paardenboonen f6.50 a f7. Lijnzaad f 11.a f15.—Koolzaad f 0,— a f O,-. Alles per 100 K.G. Koolzaad per Heet. Aardappelen f2.— per 104 K G. Rotterdam, 19 Feb. Rogge 10 cent lager. Gerst 25 cent. Meel geen verandering. Jarige Tarwe f 0,— k - 0,— Nieuwe Tarwe - f 4,40 - 5,90 R ogge (nieuwe) 4,15 5,— Wintergerst. (nieuwe) - 3,25 a 5,— Zomergerst. -3,25 4,40 Ch e val i ergers t -4,50 5,50 Haver (jarige) -2,— 4,00 Paard|enbo on en -5,— - 5,80 Erwten0,— - 0,— Kookerwten -6,— - 8,— Bruine Boonen - 5,— - 7,75 Witte- 7,— - 11,— K anar i ezaad (nieuwe) - 6,50 8,— Koolzaad (nieuw)- 8, a - 9,50 Lijnzaad11.— n 14,— 'lp de VEEMARKT van heden waren aan gevoerd 0 pa,arden, 0 magere en 224 vette runderen, 40 vette kalveren, 0 nuch tere kalveren, 21 schapen of lammeren 237 varkens, 0 bokken. De pry'.en waren als volgt: vette runderen le qual. 72a00, 2equal. 64, 3e qual. 53 a c. kalverenle qual. f 1.05,2e qual. f 0.85 a f0.925 schapen le qual. 50, 2e qual. 45 c. varkens le qual. 26 2e qual. 25 3e qual. 24 c, licht soort 21 a 23 c Vlasbeura 35000 steen blauw. 4000 steen wit. AJUIN 0000 halen a fO.— Zoeuwseho EIEREN f 4.00 a f4.80. Aardappels Gj3.1 aiivjjr. Van de Makelaars Cantzlaar en Sclmlkirij; le Rotterdam. MEEKRAP. Stil,doch niet lager tokoon PETROLEUM. Onverandord. Van 17 19 Februari 1894. MIDDELBURG. Bevallen: J. Gilde geb Poerstamper - P. Zegers geb. Danieise z. A. M. E. Verbaasdonk geb. Verhoed'z Overleden J. Maas 36 uren z. J. paj. senier ongeh. z. 74 jaar. GOES, le Huw. afk. Willem Iman van den Bosch 24 j. jm. te Goes en Aaltje Fischer 20 j. jd. te Lippenhuyzen. - J0b Witte 29 j. jm. te Goes en Maria Kornelia van Dyke 23 j. jd. te Kloetinge. Geboren: Amhonetta Johanna Hendrika d. v. Johannes van den Wijngaard overle den en van losina Clasina de Brandt. Overleden: Janna Pieternella Boone 41 j ongeh. Levina 14 j. d. v. Christiaan Rijkse en Levina Post. Dinsdag 20 Feb. Coes, 2 uur in de Prins van Oranje verpachting door den Ontvanger der Regi stratie en Domeinen in 13 perceelen, schorren en slikken, voor den Zuid CraajertVan Citters-, Jacob-, Noord Craayert-, Sehinge, en Westkerkepolders en de zeedijken van beide laatste, alsmede bouwl. er. gedeolt» dijk van den polder 's Heer Arendskorke, en een deel van don zeedijk langs den Burenpolder en do zeedijken langs leiaeen en de Molen-en Olzendepolders onder Ier- soke, en 18 Aren grond onder Wemeldinge. Pachttermyn 7 jaren, behalve van den grond onder Wemeldinge, welke voor 6 jaren wordt verpacht. Kaarten, enz. ten kantore ran den Ontvanger. Domburg, 2 uur by wed. Baart door not. Tak, een huis, schuur, erf en tuin, voor J. de Lange, 745 cA. Te zien daags voor en op den verkoop. Goes, Biljetten by not. Pilaar, voor of op 20 Feb. by inschrijving te koop 14 Ca nada's onder Kwadendamme. Goes, 1 uur op het Plein bij Weetdyk, door deurw. Hollmunn, 5 jenge vare Holl. koeien, 3 kalfkoeien, 4 kal/vaarzen, 2 ^jarige- Woensdag 21 Fob. Oostkapclle, 10 uur door not. Tak bjj Kooman, eon hofsteedje met moes-, wei-on bouwlanden, 4 H. 28 A. 40 cA inlOperc. Wisse, 10 uur, voor erven Hirdes door not. Pilaar op Slot ter Nisse, inspan als: 2 bruine werkpaarden, 6 melkkoeien, 5 run- dors, 2 kalvers, 1 vette stier, 6 mestput- loopers, 40 kippen, 1 huifwagentje, 2 men- wagens, 1 met ijzeren assen, 1 driewielskar, ploegen, eggen, slepers, rolblok, 2 jachtge weren, wagen- en ploegharnas,4 voer weihooi, 700 bos erwtestroo, 2500 bos tarwestroo, 200 baggen beestenpeön. Goes, door deurw. Hollmann, 10 uur in De Prins van Oranje, vendutie, alsmah. canapé en secretaire, kabinetten, kasteri, dekens, vélocipèdes, porseleinen eetservies, behangselpapier, sigaren, enz. Wisscnkcrkc, door not. Roelof op Landlust, voor A. C. Verhulst, 9 uur, inspan, als: 10 paarden 1 15 jaar, 25stuks hoornvee, pluimgedierte, varkens, karnhon den, schapen, menwagens, ijzeren ploegen in soort, eggen, enz. Donderdag 22 Feb. t Rilland, 9 uur, door not. Houwer bij dhr. Butjjn, een inspan, als 7 werkpaarden, 6, 7, 9, 10 en 18 jr., 4 jonge paarden, 12 baatgevende melkkoeien, 8, 2 tot 3Vüjarl8e vaarzen en ossen, 12, 1 en 1 '/ajarige vaarzen en ossen, 6 kalvers, 1 vet varken, 18 mestputloopers, 130 kippen en hanen, 3 eenden, 4 menwagens, 1 huifwagen, D ploegen, 11 eggen, molbord en ketting, zaaddorschzeil, rosmolen met dorschmachine, geschikt voor 2 en 4 paarden, 5000 aG weihooi, 2000 KG. klaverhooi (le snede), 17000 KG. beestenpeen, brug met rails, lang 6 M., teeltuin, ladders, brandhout, enz. Geen gelegenheid tot stalling. Hapelle, 7 uur bij Hanson door not. Gallis Merens, voor erven v. Willigen, een huis en winkel, 80 cA. en 254 cA. tuingrona. En voor wed. v. Liero een woonhuis, ver gunning, schuurtje en grond, Postweg, 397 cA. Wisse, op Hof ter Nisse, half 1L not. Pilaar, mahoniehouten boogkabine-,^., bursau en linnenkastje, eikenhouten netje, dito hoekkastje, barometer, pendu 3 klokken, 3 kachelt, 3 bedden m et hooren, koper-, glas- en aardewerk enz. apvebtkNIW Door Gods goedheid beviel h«kn mijne geliefde Echtgenoote van geschapen ZOON. Ierseke, 15 Eebr. '94. een J. A. KET. w Heden middag half vier ove,',fjfl tot onze diepe droefheid onze g(' Zuster JANNA PIETERNELLA BOONE, in den ouderdom van een en veertig W'1 10 maanden en tweeëntwintig dagen- Namens de fat» W. J. BOONE. Goes, den 16 Februari 1894. Strekkende tot algemeene kennisgeving familievrienden en bekenden. V Heden overleed in den onderdo® van circa 56 jaren, tot diepe droefJie^2iefde mij en mijne kinderen, mijn hartelijk)-1 Echtgenoote en harer kinderen zorg moeder, Maatje JohannaWondergem—van der a Uit aller naam, J. WONDERGEN- Kats, 15 Februari 1894.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2