Gemengde Berichten. De maand Februari. Overzicht verkoopingen enz. B., 25 j., schoenmaker, G. A. A. v. A., 16 j., koperslager, S. A., 26 j., en P. J. F. B., 18 j., werklieden, allen Hulst, ieder tot f 3 b. s. 3 d. h. straatschenderijJ. B. d. K., 35 j., werkman, Clinge, Kapelledreef, tot f3 b. s. 3 d. h. strooperijA. T., 18 j., zonder beroep en L. F. B., 15 j., arbeider, beiden Oost burg, ieder tot f 3 b. s. 3 d. h. beleediging van een ambtenaar en oprui ing P. M., 43 j., P. M., 44j., bvr. van P. M., beiden Domburg; P. M., 20 j., dienstmeid, Zoutelande, en D. M., 16 j., zonder beroep, Domburg, de le en 2e ieder tot 6 m., en de 3e en 4e ieder tot 1 m. gev. straf; wederspannigheidH. J., 20 j., werkman, Ylissingen, tot 3 m. gev. straf; het opzettelijk dragen van onderscheiding s- teekens, behoorende tot een ambt dat de dader niet bekleedtJ. C. B., 20 j., sjouwer man, Middelburg, tot f 5 d. |s. 5 d. h., en diefstal: J. W. d. J., 12 j., zonder be roep, Middelburg, tot 3 m., en A. B., 18 j., werkjongen, Middelburg, tot 14 d. gev. straf. Allen in de kosten. Vrijgesproken: C. H., 26 j., hvr. Van J. C., veldarbeidster, Retrancbement, beklaagd van mishandeling, H. J. Q., 23 j., en K. A. d. B., 26 j., werklieden, Vlissingen, beklaagd van wederspannigheid, en J. N. C., 20 j., zonder beroep, Walsoorden, ge meente Hontenisse, beklaagd van diefstal. Kantongerecht te Goes. Dinsdag werden veroordeeld wegens: Jachtdelict: Gr. B. te Goes 2 maal fö b. s. 2 maal4 d. h., met vrijspraak van het meerdere ten laste gelegde, verbeurdver klaring niet in beslag genomen geweer en haas, bevel tot uitlevering ofte betalen resp. f 2,50 en f 2 s. 2 d. h., voor elke niet voldoening, P. d. B. te Goes tot 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 d. li., verbeurd verklaring niet in beslag genamen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f 0,75 s. 1 d. h. C. P. te 's Heer Arendskerke, tot 6 maal 5 d. princ h., verbeurdverklaring in beslag genomen geweer, met bevel tot vernieling in beslag genomen lichtbak, verbeurd ver klaring in beslag genomen patroon, bevel tot teruggave van de zak aan den beklaagde; P. S. Pzn, te Goes tot 2 maal f 10 b. s. 2 maal 7 d. h., verbeurdverklaring niet in beslag genomen geweer en haas, hevel deze uit te leveren of te betalen resp. f 5 en f 2 s. 2 d. h., voor elk voorwerp, C. J. B. te Rilland Bath f 5 b. s. 4 d. h.A. A. te Heinkenszand tot f 5 b. s. 4 d. h. J. F. S. te Heinkenszand f5 b. s. 4 d. h., verbeurd verklaring niet in beslag genomen haas met bevel tot uitlevering of te betalen f2 s. 1 d. h.P. H. Azn. te Wemeldinge f5 s. 4 d. h.; J. J. te Ovezande tot f 5 b. s. 4 d. h. spoorwegwetovertredingA. C., Middel burg flb. s. ld. h.ijkwet: L. B., W. v. d. 1^., M. N. Jzn. allen te Kloetinge, ieder f 0.50 b. s. 1 d. h., verheurdverklariag der in beslag genomen maten en gewichten sterkendrank schenken in een locaal zonder vergunning: J. H. G. te 's Heer Arends kerke f 10 b. s. 3d. h.wapenwetM. W. te Wemeldinge, f5b. s. 4 d. h.over treding Prov. Regl. op de wegen en voet paden in ZeelandP. K. te Biezelinge f 0.50 b. s. ld. h. gemeenteverord. Goes W. L. S. te Goes f 1 b. s. 1 d. h.alsvoren te Kruiningen C. D. te Kruiningen flb. s. 1 d. h., C. R. te Middelburg ontslag van rechtsvervolging H. P. te St. Annaland f 1 b.s. 1 d. h., J. S., A. B. M., S. v. E., A. d. S., C. d. S., J. F. D. allen te Hansweerd en J. A. S. te Ovezand ieder f 1 b. s. 1 d. h. strooperij J. J. te lerseke f 1 b. s. 1 d. h., met bevel tot teruggave der aardappelen aan F. N. te Iorseke straatschenderij J. S. en P. d. K. te lerseke, ieder f 3 b. s. 3 d. lx.art. 451 W. v. S.K. L. C. Pzn. te Hansweert 3 d. princ. hechtverkoopen van sterken drank aan een kind beneden de 16 jaarN. v. L. hv. van J. K. te Borssele f 3 b. s. 3 d. h. met bevel tot terug gave van flesch met brandewijn aan A. V. aldaarart. 460 W. v. S.H. H., M. K. Czn. te Ovezand ieder f 1 b. s. 1 d. h.art. 473 W. v. S.A. S. te Graauw f 3 b. s. 2 d. h., T. V. aldaar f 3 b. s. 2 d. h.buren gerucht W. v. K., J. D. beiden te lerseke ieder f 2 b. s. 2d. h., J. D. te Wemeldinge f 2 b. s. 2 d. h., J. d. J., C. V. en J. K. allen te Rilland-Bath, ieder f 1 b. s. 1 d. h.dron kenschap en burengeruchtA. S. te Wol- faartsdijk 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h. dronkenschap F. N. te 's Gravenpolder, L. G., G. C. B. heiden te Wemeldinge, G. d. J. te Ellewoutsdijk, C. R., P. v, H. en A. C, J. S. allen te Goes ieder f 2 b. s. 2 d. h.dronkenschap 2 m. gepleegd A. T. te Hoedekenskerke 2 m. f 2 b. s. d. h.dron kenschap bij 2e herhalingH. v. d. L. te 's Heer Arendskerke 3 d. princ-hecht.als- voren 4 maul gepleegd: J. Z. Heinkens zand 4 maal 4 d. princ-hechtenis. Bij arrest van hot gerechtshof te Amsterdam is het door de rechtbank te Haarlem gewezen vonnis in zake het proces tusschen de gemeente Zandvoort en de burgerlijks maatschappij Alherts}& Co. te Middelburg, over aankoop van badmate- rieël, bevestigd. Zooals reeds vroeger is medegedeeld had de gemeente het proces bij de rechtbank te Haarlem verloren. In zake Neerbosch is het onderzoek van den rechter-commissaris bij de recht bank te Arnhem geëindigd. De uitkomst moet zijn lo dat van de beweerde onzedelijkheid geen enkel feit bewezen of zelfs maar waarschijnlijk gebleken is2o dat er geen termen zijn tot vervolging van den heer Van 't Lindenhont wegens tuchtiging of mishandeling. Wel zijn vier onderge schikte beambten gedagvaard wegens tuch tiging op eigen gezag, onder welke een opzichter en een onderwijzer die de kinde ren van Van Deth tuchtigden. De zaak dient op 10 Februari, a. Goes. Behalve de van gemeentewege gehouden collecte, voor de nagelaten be trekkingen der verongelukte schippers te Wierum, is o.a. voor hetzelfde doel, door den kerkeraad der Ger. kerk te Goes nog extra ingezameld de som van f95.55. Uit Wolfertsdijk schrijft men ons: Heden morgen is gevonden in den Schen- gepolder onder deze gemeente het lijk van M. B., landbouwer in deze gemeente. Ver moedelijk is de man door dronkenschap te water geraakt en zoo op jammerlijke wijze verdronken. Een weduwe met negen kinderen laat hij achter. Vlissingen. Dinsdag avond omstreeks 6 ure had eene aanvaring plaats tusschen de naar Middelburg vertrekkendestoombarge en den binnenkomenden Nederlandsehen loodsschoener no. 3, die gelukkig evenwel goed afliep. De stoomharge kreeg eene lichte averij, waardoor slechts weinig water in het vaartuig kwam, en kon zonder stoornis haren dienst volbrengen. Vlissingen. De jongen v. d. S., die 1.1. Maandag het ongeluk had van de stelling van liet bij de Kon. Maatschappij „de Schelde" in aanbouw zijnde Ramschip „Evertsen" te vallen, is Dinsdagavond aan de gevolgen van den val overleden. Hij was slechts eenige dagen geledén aange nomen in de afdeeling Scheepsbouw. Middelburg. Met uitstekend gevolg werd Dinsdag jl. het ss. „La.woe" alhier in het droogdok uit elkander gezet ter plaatse waar de verlenging zal geschie den. Een vorig maal ging er bijna een geheele dag aan weg, nu wist men in 3 uren tijds dit werk te volvoeren. Onge lukken hadden niet plaats. KatS. Heden Woensdagmorgen om streeks 11 uur had onder deze gemeente een treurig ongeluk plaats. Twee Belgische mosselschippers zouden aan het Veer over steken, toen de een aan den ander zijn geladen geweer overgaf. Door een onbekende oorzaak ging het geweer af en trof den ander in den buik, zoodat hij op de plaats dood bleef. Een 17-jarige Haagsche jongen, die reeds sedert eenige dagen uit' de ouderlijke woning werd vermist, is Zaterdagochtend te Amsterdam aangetroffen in een verdacht huis in de Nes. De jongen had f 400 met zich meegenomen, waarvan natuurlijk niet veel was overgebleven. Een goed middel tegen het verrotten van houten palen in den grond is het vol gende Nadat de palen goed gedroogd zijn, worden ze eenige dagen met het einde dat in den grond zal komen 3040 cM. diep in kalk- water gezet en daarna, als zij er uitgeno men en weer gedroogd zijn met verdund zwavelzuur bestreken. Aldus behandelde palen worden steenhard en zijn veel duurza mer dan die, welke verkoold of geteerd zijn. De gemeenteraad van' Bleiswijk heeft een verordening vastgesteld op het dooden van musschen, waarbij ieder gebrui ker van land in die gemeente verplicht wordt jaarlijks, in April, voor iedere hectare land, die hij gebruikt, ter gemeente-secre tarie één musschenpoot in te leveren. Deze verordening is in het leven geroepen, omdat de musschen groote schade toebrengen aan de gewassen, zoowel te velde als in de bergen. In eene bij Haarlem gelegen ge meente heeft zich voor de nationale militie aangegeven een persoon, wiens gehoerte nimmer is aangegeven. Zijn vader heeft indertijd voor dit verzuim terecht gestaan, en weigert alsnog aan de rechtbank te ver zoeken, eene inschrijving in de geboorte registers te gelasten. Het betrokken ge meentebestuur zit nu voor de vraag hoe te voldoen aan het administratieve vooi'schrift, om zich van het juiste tijdstip der geboorte te overtuigen xxit eene over te leggen ge boorte-acte. Dezer dagen is een bekend figuur voor de bewoners der beneden-Lek van gebrek en koude gestorven, een vrij aans zienljj k kapitaaltje nalatende. De zooge naamde „rijke schooier van Herwijnen" (zijn woonplaats) ging eiken dag hijnazon der kousen aan de voeten en met weinig ondergoed aan, op zijn klompen met een baalzak, voor den vorm met eenige koop waar gevuld op den rug, de boeren langs Lek, Linge en Waal „goeie mérgen" zeg gen en overal ontving hij wat; hij over nachtte, ook bij de felste koude, in een hooiberg. Door zelf gebrek te lijden, kwam hij in het bezit van een aardig kapitaaltje, dat eenige jaren geleden door brand dreigde verloren te gaan, Twee uren van zijn huisje verwijderd, bemerkte hij brand en alsof een voorgevoel hem zeide, dat zijn bezit ting gevaar liep, snelt hij er heen en komt nog juist bijtijds om zijn spaarpotje te redden. Wij zien wel eens hier en daar stuk ken glas op de straat werpen. Ook worden wel eens gedachteloos sinaasappelschillen buiten gegooid. Beide gewoonten zijn ge vaarlijk voor de voetgangers. Het getal ongelukken daarmede opgedaan is niet gering. Men zal dus wijs doen het op de straat werpen van glas of sinaasappelschil len na te laten. De oorsprong van het bakende spreek woord Goede wijn behoeft geen krans wordt in De Avondpost aldus verklaard Het is, gelijk trouwens bekend, een over oud gebruik geweest om als uithangbord voor herbergen een krans van groen te gebruiken. Deze gewoonte vindt men zoowel in de klassieke oudheid als in latere tijden. En nog is zij in verschillende streken (ook van ons land) te aanschouwen. Met het spreekwoord wil men dus eenvoudig zeggen Goede wijn heeft geen uiterlijke aanbeveling (aanlokkend uithangbord of teeken) noodig; de goede qualiteit blijkt vanzelf. Overdrach telijk vertrouw niet op snorkende aanbe velingen en aanprijzingen, van mensehen zoowel als van zaken, maar let op het wer kelijk gehalte. Een jongmenschuit de omstreken van Middelaar over of nabij onze grenzen was per kar naar Kleef gereden, en keerde met goed gevulden buidel huiswaarts. Onderweg in het Reichswald vroeg hem, een langs den weg rustend, oud uitziend wijf, met een korf aan den arm, een eindweegs te mogen meerijden. Bij het opstappen merkte de voerman, dat hij met een verkleed mans persoon te doen had. Opzettelijk laat hij de zweep vallen en verzoekt zijn nieuwen passagier dezen op te rapen. Vlug pakte hij het voorwerp beet en ranselt zoo ge ducht op het paard los, dat dit in den galop oversloeg, nog voordat de boef tijd had zijn plaats in te nemen. Terwijl de jongen op liet geld van zijn meester bedacht, in doods angst voortrende, sprong andermaal een paar honderd meter verder een tweede spits boef uit het struikgewas te voorschijn, die het paard bij de teugels trachtte te grijpen, hetgeen gelukkig niet alleen mislukte, doch de boef werd bovendien nog aangereden. Bij thuiskomst ontdekte men, dat zich in den korf, die op de kar was achtergebleven, twee messen, een revolver en een seinfluitje bevonden Een heer kwam op een veiling om een vat te koopen. Hij had een parapluie bij zich en stak die, om de diepte van het vat te peilen, door het spongat, maar on gelukkig was het regenscherm niet goed dicht en ging in het vat open, en hij kreeg het ondanks alle moeite, niet weer dicht, en er dus niet meer uit. Intusschen kwam het vat in veiling, en om zijn parapluie niet te verliezen dreef hij den prijs tot f24 op, zoadat de koop hem werdtoegeslagen. Volg»ns de meening der familie van zekeren S., te Wildervank overleden en die volgens zijn wensch met de kleeren, waarin hij stierf, begraven is, zijn ook f 9000 aan effectpjx met hem ter aarde besteld. Vóór zijn dood warende effecten nog gezien, daarna bleken zij verdwenen. De erfgenamen verzoeken het lijk te mogen laten opgraven. InterpellatieVan hoe velen wordt eene courant gelezen zonder te verstaan. Ge deeltelijk de schuld in het gehruik van vreemde woorden,rmaar veel vreemde woor den hebben een soort burgerrecht verkregen, en worden toch niet algemeen begrepen, zoo ook Interpellatie of Interpelleeren. Zoo noemt men eene vraeg op parlemen taire wijze door een der leden van de volks vertegenwoordiging, of verscheidene hun ner aan de regeering of een der ministers gericht, hetzij om dezen rekenschap te doen geven omtrent eene of andere zaak, hetzij om opheldering over twijfelachtige feiten aan den dag te brengen hetzij om aan reeds bekende zaken eene, nog grootere openbaar- he«d te geven, teneinde op de openbare meening te werken. Een groote brand heeft het stadje Jeremie op Haïti bijna geheel in asch ge legd. Treurige tooneelen hadden gedurende dezen brand plaats. De boeren verlieten in grooten getale het land om het stadje binnen te trekken en alles tc roovon, wat de brand nog had gespaard. De bewoners verdedigden zich zoo goed mogelijk. Terwijl er bloedige botsingen plaats hadden, waarbij een groot aantal personen werden gedood, woedde de brand voort, zonder dat er pogingen tot blusschen worden in 't werk gesteld. Uit Buda-Pest wordt een staaltje van stoutmoedigheid bij diefstallen gemeld, dat alles overtreft, dat tot hiertoe op dit ter rein werd gehoord. Bij eenen dorpsrechter, te Voglarkwam eene non herbergzaamheid voor den nacht afsmeeken. De rechter deed voor de kloosterzuster een avondmaal opdienen en eene kamer gereedmaken. Nu was er een der dienstboden, wien de manieren der non verdacht voorkwamen en de jongman, niets zeggende van zijn vermoeden, giug zich in de kamer verber gen. En ky had het goed voor- want de non was niet zoodra in dc kamer, of zij wierp hare kleeren af en voor hom stond een kerel, die zorgvuldig twee revolvers en een mes op de „schouw" legde. De jongman sprong plotseling te voorschijn en, gebruik makende van de ontsteltenis der zoogenaamde non, greep hij een revol ver en schoot den misdadiger neer. Drie man, die reeds in den hof waren gedron gen, namen bij het hooren van het schot over den hofmuur de vlucht. De policie heeft in deze „non" een ge vaarlijken kerel gevwiden, welke reeds langen tijd wordt opgezocht. Te Londen zal binnenkort een 100 voet hooge reuzenschommel worden gebouwd naar hot model van het z.g. Ferrisrad te Chicago. Het rad zal 40 wagens dragen, in ieder waarvan 40 personen kunnen plaats nemen. In de 4 torens, tnsschon welke het rad wordt voortbewogen, zullen restau raties en balzalen komen. Weder een wereldwonder minder. Te Münster in het Zwitsersche Miinsterdal, is onlangs een 83-jarige maagd gestorven, die 70 jaren achtereen, dezelfde familie trouw en eerlijk had gediend. Uit New York wordt bericht: Nero,een der jongere leden van een groep van af gerichte leeuwen in een museum, is mis schien de eerste van die dierensoort welke eene operatie tafel van een veearts heeft ingenomen. Verleden Dinsdagwerd Nero's been door een der andere leeuwen bezeerd. Hij werd later naar het college van Ve terinary Surgeons overgebracht. Nero werd daarheen gebracht in een kooi die op de operatie tafel werd geplaatst. Een ketting werd geworpen om den nek van den leeuw en het einde daarvan vastgemaakt om een ring in de operatie-tafel. De kooi werd daarop teruggetrokken en de leeuw lag en stond op de tafel. Voor een oogen- blik scheen het krachtige beest bewusteloos, maar in het volgend oogenblik deed hij een sprong en was geheel vrij behalve van dekettingdiezijn nekomsnoei-de. Ditverwek- te veel ontsteltenis in de kamer maar spoedig werd een touw geworpen om de voorpoo- ten van het beest dat daarna andermaal in onderwerping werd gebracht. Ook zijne achterpooten werden nu gebonden en de patient op de tafel gelegd. Het onderzoek duidde aan dat het rechterbeen gebroken was in het heupgewricht dat mede ont wricht was. Eene inspuiting met morphine bracht den leeuw in een staat van verdooving, het gebroken been werd gezet, het ver stuikte gewricht in orde gebracht en een sterk verband om het been gelegd. Nero werd toen in zijn kooi teruggebracht en naar zijn tijdelijke kwartieren getransporteerd.Dr. Busher verklaarde dat dit het eerste geval was, hem bekend dat een leeuw op een operatietafel gelegen had. Prinses Josephine, de 21jarige doch ter van den graaf van Vlaanderen, den broeder vau koning Leopold van België, is verloofd met prins Karei van Hohen- zollern. Deze prins is de jongste zoon van prins Leopold van Holienzollern, het hoofd van den niet regeerenden tak der Hohen- zollerns, en luitenant hij de Pruisische garde-ulanen. De prins is dus de neef van koning Karei van Rumenië. In het bericht over de maand Januari (zie »o. 44) is reeds aangemerkt, dat, toen Numa Pompilius eene verandering in de Romeinsche tijdrekening maakte, hij Januari en Februari bij het jaar voegde, en laatst genoemde als tweede maand instelde. Naar het voorbeeld van den Griekschen kalen der, gaf hij aan dezelve 29 dagen. Julius Caesar behield dit getaldoch Augustus Caesar nam daai-van eenen dag weg, dien hij bij zijne eigen maand Augustus voegde. Het getal van Numa werd evenwel eeniger- mate bewaard; want elk vierdejaar werd een toegevoegde of negen-en-twintigste dag tusschen den 22sten en 23sten Februari ingelascht. Deze door Augustus gemaakte veranderingen zijn tot den liuidigen dag in onze tijdi-ekening gebleven* met dat ge ringe verschil, dat de ingelaschte dag, in plaats van onopgemerkt of ongeteld te blij ven, thans elk vierde of schrikkeljaar de 29ste of laatste dag der maand genoemd wordt. Deze maand welke Pisces of de Visschen tot teeken in den dierenriem heeft, werd door Numa onder de onmiddellijke bescher ming van Neptumus, den god der zee, ge plaatst. Deze godheid stond hij de Romei nen in de grootste achting, niet alleen om dat hij de heerschappij had over de zee, maar ook omdat hij beschouwd werd als aan de eerste inwoners van Rome den raad te hebben gegeven, de dochters van hunne naburen, de Sabijnen, te schaken. Hoe dit ook zij, de maand ontvangt haren naam van Februa, een' van de namen der godin Juno, omdat het feest der Lupercalia in deze maand gevierd werd. Eenige schrijvers boweren, dat de naam afgeleid is van Febrais expiatorüs of offerhanden voor het zuiveren der zielen. Immers bij een feest, hetwelk gewoonlijk den tweeden Februari gevierd werd, ondergingen de Romeinen niet alleen zclven eene zuivering lustratio door zich met eemen hos hysop, dien zij te voren in het water staken, te besprengen, maar offerden ook aan Pluto, den god der onderwereld, voor hunne voorouders en afgestorven bloedverwanten. Onze naam voor Februari is Sprokkel maand. Men is het niet altijd eens geweest over den oorsprong yan dezen naamde waarschijnlijkste evenwel is die, welke af geleid wordt van het oude sprokkelen d. i. dor hout verzamelen, hetgeen veelal door behoeftige landbewoners in deze maand geschiedt. De gewone zinnebeeldige voor stelling der maand Februari is een man in een donker, of hemelblauw kleed, in de hand het sterrekundige teeken van de visschen houdende. Op sommige oude schil derijen ziet men ook eenen wijnbouwer, welke zijne boomen snoeitop andere een' man, warm gekleed en zijne armen over het lichaam houdende, om het ruwe weder aan te duiden, ook ziet men soms Febrnari afgebeeld in een wit kleed met eenen krans sneeuwvlokken om het hoofd en eene brandende kaars in de hand. Donderdag 1 Feb. Vlissingen, 7 uur door not. Bosch in Hotel duCommerce.3 nieuwe huizen en erve11 lo. Lange Walstraat no. 163. 2o. Joost de Moorstraat 171 en 171a met uitgang inde Bankertstraat. 3o. Bankertstraat 181, rosp gorot 110, 96 en 28 cA. Te zien daags voor en op den verkoopdag van 2-4 uur. Vrydag 2 Feb. Oostkapclle, op Duinbeek c. s. door not. Verhulst, 10 uur, kaphout. liapclle, 6 uur, bij Hanson, door not Mulock Houwer, voor wed. Wondergem een huis, schuurtje en erf, Weststraat 383 cA. Zaterdag 3 Feb. Kapcllc, half 11 b(j Hanson door not. Gallis Merens voor erven P. Baas, lo. eeil huis, schuur en grond, 1103 cA. 2o. 3030 cA. bouwl., Polderdijk- Om half 1 aan t woonhuis, meubels, aardappels, gerst, stroo ladders, zakken, gereedschap. Maandag 5 Feb. Middelburg, door den Ontvanger der Registratie en Domeinen, 11 uur, in De Vergenoeging, verpachten voor 3 jaar bjj in. schrijving de tollen van Middelburg—Sloe. Dinsdag 6 Feb. Oostburg, bü Kense, 10 uur door den Ontvanger der Begistratie en Domeinen verpachting voor 3 jaar bij inschrijving de tollen van Breskens—Oostburg—Aardenburg Belgische grenzen. Hoes, 11 uur, in de Prins van Oranje, voor familie Paardekooper, door nol. dé Ronde Bresser, lo een huis, schuur en erf, Singel, in huur tot Mei bij Boel, 1625 cA. 2o een boomgaard 5260 cA. 3o een huis, erf en tuin, Bijstermansput, van J. van Zweden, 5210 cA. 4o 1 dito 1533 cA., laatst van Adr. v. Zweden. Woensdag 7 Feb. Hapcllc, b(j Hanson, door not. Lansen Croin, voor G. de Jager, 4,66,01 H. bouwl., 11 uur, in 2 perc. Ini. dhr. Pelle to a""- Thofen, 10 uur in het logement Zeeland, door den Ontvanger der Registratie en Do meinen, de tollen Gorishoek naar Tholen, verpaenting voor 3 jaar. Boekjes a 10 cents bjj den Ontvanger. (Zie boven). Goes, voor dhr. de Blinde, 1 uur, door not. Mulock Houwer, meubelen, alslOstoelen, 6 bekleed, fauteuil, kleerkast, buffetkast, ronde tafel, 2 vierkanfe, 3 kapokbedden met toe- behooren, veeren bed, 2 hanglampen, haard, 2 kachels, petroleumkacheltje, spiegels, ijzeren ledikant, '2 waschtafels met toebehooren, 1 klok, vloerkleeden. zeildoek, keper-, glas- en aardewerk. Kijkdag 6 Feb. 1—5 uur. Zoutelande, 1 uur in de Roode Leeuw voor 7 jaar verhuren door not. Tak, 19 perc. bouw- er. weiland, samen 9,80,84 H 's lieer Arendskerke, half 11 bjj de Ruiter doorno'. Pilaar, voor afbraak de scliuur van dhr. Boogerd en het woonhuis op Selnisse van dhr. P. Hage. Inl. dhr, Be vier de Fouw en de notaris. Donderdag 8 Feb. Krabbcndijkc, 12 uur, bij wijlen wed. J. de Kok, door not. Mulock Houwer, 1 mahoniehouten boogkabinet, 1 dito secretaire, dito ronde- en uittrektafel, 20 stoelen, 1 pendule, 2 klokken, 3 spiegels, boekenrek, 1 kachel, kabtnetstel, lampen, 3 kisten,enz. Daarna bjj Krijger een huis en erf, 810 cA., bewoond door A. Wabeke. Vrijdag 9 Feb. Westkapclle, 10 uur in het koffyhuis door net. Loeff lo. de herberg het koffyhuis en huis met Bakkeet daarnevens, samen 1073 cA. 2o. een hui*, met schoenmakers- werkplaats, tuin enz. 707 cA. 3o. en 4o. de hofstede Kerkepad337öcA. 5o.,6o., 7o. huizen, tuin, erf en erfpacht. 8o. 3 huizen met winkel, bakkeet, schuur en tuin 604 cA. 9o.-14o. 9 huizen, tuin en erf, 15o. een bergsehuur met graanzolder, 16o. en 17o. 2 huizen met tuin (erfpacht), 18o—22o. 11 huizen met tuin en erven in den Doolhof. 23o. 3370 cA. bosch, 24o. Vo deel in een gang aan de Noordstraat, 25o. 3257 cA. bouwl. en sprink aan den straatweg, 26o. en 27o. 49 Aren bouwl. „In het Hout". Woensdag 14 Feb. Goes, in de Prins van Oranje, 11 uur, door not. Lansen Croin, voor erven Staal te Kattendijke, de hofstede met arbeiders woning, bouw- en weiland, enz., groot 31 H. 34 A. In perceelen en in massa. Int en catalogi bij dhr. Pelle. Westkapclle, op de hofstede van wijlen J. Minderhoud Pz. 9 uur door not. Loeff. 3 merriën oud 12, 7 en 3 jaar; 3 ruinpaarden 19, 9 en 6 jaar; 1 hengstveulen oud lOmnd, 5 baatg. melkkoeien, 1 vaars van 16 mnd. 4 eenjarige vaarskalveren, 3 jongere, 2 var kens, 1 karnhond, 33 kippen en 1 haan, 8 men wagens, 1 marktwagen op veeren, 1 oude marktwagen, driewielskar, 2 ploegen, 9 eggen, enz. mutsaardt, stroo, 2100 bos Tarwestroo, peulen, zetgranen, 6 zaadzeilen en een fok. Paardenwant, landbouwershana- gereedschappen, melk en zoldergereedschap- pon, meubelen, barometer, 3 veeren bedden met toebehooren, porcelein, blik-, ijzer-, glas- en aardewerk, enz. Denderdag 15 Feb. Wolfertstlijk, 10 uur bij Koratanje, door not. Paardekooper Overman lo. voor Westveer een schuur en tuin, 8 Aren, Oud Sabbingepolder2o. voor erven Westveer een huis en schuur met erfpachtsrecht, 740 cA. en 15370 cA. bouwl. in Zuiderland- polder. En om 1 uur aan het woonhuis, Inboedel, als kabinet, kachel, stoelen, spiege.s, klok, Tobben, Lessenaar, kieerkist, 2 geiten, 2 varkens, stroo, kruiwagen, maten, schoppen, Rjjven, Arbeidersgereedschappen, Mangels, Aardappels, mest. Vrijdag 16 Febr. Wolfertsdijk, 10 uur bij KorsUnjo, door not. Pilaar, voor erven P. Koeman," hotstode, 39 H. 37 A. Te veilen in perceelen en in massa. Er zijn 33 Hectaren liendw Daarna een woonhuis en tuin, Noorddu Dinsdag 20 Feb. Goes, 2 uur in de Prins van ömnj verpachting door den Ontvanger der Reg stratie en Domeinen in 13 perceelen, scnorr en slikken, voor den Zuid Craaijert-, y Citters-, Jacob-, Noord Craaijert-, Sching en Westkerkepolders en de zeedijken beide laatste, alsmede bouwl. er. ge"® djjk van den polder 's Heer Arendsker an een deel van den zeedijk langs Burenpolder en de zeedijken langs lei» en de Molen-en Olzendepolders onder seke, en 18 Aren grond onder Wemel1" 8 Pachttermijn 7 jaren, behah'e van den g onder Wemeldinge, welke voor 6 jaren w verpacht. Kaarten, enz. ten kantoio den Ontvanger

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2