Schoolnieuws. Gemengde Berichten. Overzicht verkoopingen enz- Afloop verkoopi Al) VERTE noemen; hg had zijne reden zijn naam te verzwijgen. Dat heertje vertelde, dath bij het onderhoud van den heer Van De tl» met William de Lem tegenwoordig was ge weest; verklaarde de omkooping van dezen voor onzin en insinueerde dat Donselaar door Van 't Lindenhout was omgekocht. Dat maakte indruk op de vergadering maar voor de rechtbank zoude zijn getuigenis niet onder eede zijn aangenomen, want dat heertje was Gerard van Deth Jr., interne der ln richtingen van den heer Van Dijk te Doeti- chem, zoon van den brochureschrijver. Het wordt tijd dat het rapport nitkoint en onverbloemd de zaken voorstelle. De eonunieeie haasto zich toch Van Deth slaat een goed slaatje uit zijn grieven tegen Van 't Lindenhout. Overal noodigt men hem uit in het open baar op te treden en waar hij komt vindt hij volle 'zalen. De entree is vijftien cent per persoon de „weezenvriend" maakt dus een aardig winstje. Aan dr. Ballier te Groningen schreef hij dat hij liefst door een „godsdienstige" vereeniging uitgenoodigd wordt en dan in een zaal voor 2500 personen tegen etn kwartje entrée. Als dit waar is, dan kan men wel uit rekenen hoeveel honderden op zoo'n avond door Van Deth worden opgestreken. Laat niemand der onzen aan deze comedie meedoen; doch zijne entree liever geven aan 's Heeren Loo of Wagenborgen of Marthastichting of Neerbosch of aan de Werkverschaffing, of welke vereoniging ook die het algemeen belang en niet dat van éen persoon dient. „Utc stalen.x) Een arbeider in den wijngaard des Hee ren hield een godsdienstoefening in de open lucht, toen een welgekleed man naderbij kwam en hem de vergunning vroeg ook een woord te mogen spreken. Gaarne werd hem dit toegestaan. Nau welijks aan het woord zijnde, begon hij den godsdienst uit te maken voor bedrog en huichelarij, en ried den menschen aan liever de socialistische bijeenkomsten op te zoeken daar zouden ze, zeide hij, meer voordeel van hebben. Terwijl hij aan het woord was, vernam de leider der vergadering van een der aan wezigen, dat de man een handelsreiziger was voor een huis, dat in manufacturen deed, en een bekend ongeloovige. Toen hij met sproken geëindigd had, zoide de voorganger tot hem„Ik hoor gij zijt een handelsreiziger en gaat van stad tot stad met stalen van de goederen door uw firma gemaakt. Gij zijt nu op dit oogenblik in een ander werk bezig; ik verzoek u, laat ons uw stalen zien. Ik zal u de mijne toonen". Twee broeders naast hem een wenk ge vende om op te staan, sprak hij „Hier zijn twee broeders. Gij ziet hen, niet waar'? Welnu, vijf jaren geleden waren zij de grootste schavuiten en dronkaards in deze streek. Zij sloegen hun vrouwen en waren zelfs een schrik in de kroeg. Maar op zekeren keer gingen zij naar een gods dienstige bijeenkomst, en daar veranderde de Heere hun hart. Hun veranderd leven is wel de beste proef van hun bekeering. Zij hebben heide een goede woning, hnn vrouwen zijn fatsoenlijk gekleed en hun huiselijk leven is gelukkig, en toch verdie nen zij niet meer dan voor hun bekeering. Dat doet het Evangelie. Dat zijn onze sta len. Toon mij nn de stalen van uw socia lisme. Toon èen dronkaard, die matigécn bedrieger, die eerlijk éen zedelooze, die er vernieuwd door geworden is, en wij zullen naar u luisteren. Indien het socia lisme beter is dan het Christendom, laat ons dan uw stalen zien De socialist kon niet éen woord antwoor den, en beschaamd maakte hij zich uit de voeten. Jongelingsbode 1 '.Toorn is eene korte krankzinnigheid. Straf dan niet als ge toornig zijt. Laat do toornigheid wijken van uw vleesch, eer ge uwe hand opheft om het heiligste werk der liefde, de straf, te volbrengen. Zie, Gods engel staat aan uwe zijde en fluistert u in het hart„handel mij zacht- kenS met den jongeling Is er dan geen heilig toornen Zeker En ge woudt dat leeren Begin dan alle toorn te overwinnen. Een woord uit het Christelijk Schoolblad ▼oor do Moederschool. Een woord, ook voor vaders goed. Zal de verzoening tnwehen BismeJek en den Keizer toch doorgaan Men mag hot geloove® uit het feit dat heden de grijze Vorst de gast des Keizers ifo, en heden avond door den Keizer per soonlijk naar het station wordt gebracht, van waar hij do terugreis zal aanvaarden. Aan het feit dat heden aan een feestmaal ter eere van den oud-Kanselier alle te Berlijn aanwezige prinsen van den bloede aanzaten en in de voor hem ingerichte vertrekken Bismarcks oude vrienden hem zullen komen begroeten. Het is een gelukkig verschijnsel, mannen oneindig veolkleiner dan zij, ten beschamend voorbeeld. Een kranig militair en kundig schrij ver was de generaal majoor W. J. Knoop, die gisteren op 83 jarigen leeftijd te 's Graven- ha go is overleden. Geboren te Deventer, trad hij reeds op 14 jarigen leeftijd in dienst en werd hij in 1829 tot officier bevorderd. Van 183034 nam hij deel aan den veldtocht in België. Tot 1872 in actieven dienst slechts enkele maanden nog was hij liberaal kamer lid voor Alkmaar bewees hij zijn land vele gewichtige diensteu. Hij is o. a. de schrij ver van het boeiende werkje, waarvan voor eenige jaren een goedkoope druk voor weinige centen ver scheen Quatre brasen Waterloo. Uit Suriname verneemt De Telegraaf dat de gouverneur van de West jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck als zoo danig ontslag heeft gevraagd. Als 't waar is, is dat te betreuren. Bla den van alle richtingen toch, beweren dat deze gouverneur meer dan zijn voor ganger bij het liberalisme in den smaak ge vallen de rechte man op de rechte plaats was om voor Suriname broodnoodige verbete ringen te vragen, in te voeren of voor te bereiden. Laten wij hier eene opmerking aan toevoegen. De vorige regeering heeft slechts zeer weinig ambtenaren van antirevolutionaire richting benoemddoch hot meerendcel dier weinigen heeft reeds ontslag genomen. Dit verdient wel de aandacht. Het Hof van cassatie te Parijs heeft het beroep van den anarchist Vaillant tegen het doodvonnis der jury verworpen. 26 Jan. '94. Het verslag van de vergadering der afdeeling Heinkenszand, in de Prins van Oranje, (zie ons vorig noiri- mer) was overgenomen uit de Mid- delburgsche Courant. Verzuimd was dit er onder te zetten. In verband met eene voorgenomen herziening der wet tot regeling van het armbestuur, hebben Gedeputeerde Staten namens den Minister van Binnenlandsche Zaken aan de Dagelij ksche Besturen de volgende vragen gedaan lo. Hoe stelt Uw burgerlijk armbestuur zich op de hoogte van de behoeften der gezinnen, diezieh om onderstand aanmelden? 2o. Welke is de verhouding van de bedeeling in geld tot die in natura 3o. Wat is het maximum van hetgeen in Uwe gemeente in dan regel aan één gozin per week aan hedeeling wordt verstrekt 4o. Wordt na verstrekking van hedeeling eenig toezicht gehouden op de bedeelde gezinnen, en zoo ja, op welke wijze 5o. Wordt door het burgerlijk armbe stuur ook bedeeling verstrekt aan personen of aan gezinnen die, ofschoon onvoldoende, reeds door kerkelijke of particuliere instel lingen van weldadigheid worden bedeeld 6o. Bestaat er in Uwe gemeente eene georganiseerde samenwerking tusschen de burgerlijke, kerkelijke en particuliere ar menzorg? Zoo ja, op welke wijze? 7o. Wordt hierdoor het burgerlijk arm bestuur bekend gemaakt met den toestand en de verzorging van alle of van de meeste bedeelden 8o. Worden hij de verstrekking van sub- sidiën in Uwe gemeente overeenkomstig art. 59 der armenwet, voorwaarden gesteld? Zoo ja,'welke? De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft het bestuur der Bossche Kweek en leerschool bericht, dat dio inrichting op den 15en April a. s. zal gesloten en die te Nijmegen op den 15en Mei d. a. v. zal geopend worden. Bij Kon. besluit worden de miliciens- verlofgangers der lichting van 1891, die van de regimenten hu aar en zijn overgeplaatst hij de treincompagnieën der regimenten veld artillerie onder de wapenen geroepen om in den wapenhandel te worden geoefend en zulks voor de tijdvakken hierna vermeld. Bij het le, het 2e en het 3e reg. veld-artillerie der lichting van 2 Maart tot 23 Maart; '/3 der lichting van 27 Maart tot 17 April'A der lichtimg van 18 April tot 9 Mei 1894. De „Bond van Landbouwers, die suikerbieten verhouwen", te Tolen, heeft aan den Minister van Binnenlandsche Za ken het verzoek gericht om vrijstelling van tolgeld voor het vervoer van pulp, kunstmest en beetwortelen op het eiland Tolen. Een vergissing. Het Rotterdamsch Nieuwsblad voegde bij het verslag van Ynn Deths lezing het portret van wijlen minister Van Reenen. Althans naar onze beschouwing scheen het daar het meest op te lijken. Onder het portret stond dat het dat van Van 't Lindenhout was. Thans erkent het blad een „verkeerd" portret te hebben gegoven en geeft nu het echte, dat althans het echte moet verheeldon. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kleverskerke ds. P. Snoep te Aagtekerke. Bedankt voor Domburg en voor Grijps- kerke door dr. S. Waardenburg, cand. te Oud Berjerland. Ger. Kerken. Beroepen te Nieuwdorp (2de maal) ds. J. Gideonse te Broek op Langendijk. Naar wij nit goede bron vernomen hebben, wo^en te Sluiskil, gemeente Terneuzen pogingen aangewend om een Christelijke School op te richten. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens: beleedigingV. de K., 44 j., livr. van J. S., arbeidster, Heikant, St. Jansteen, tot f 1 h. s. 1 d. h.; diefstal: N. O., 16 j. en A. C. B., 15 j., werksters, Zaamslag, ieder tot 1 m„ en de laatste bovendien tot 14 d., en F. T., 20 j., speelman, Graauw, en A. P., 28 j., werkman Domburg, beiden tot 7 d. gev. straf het opzettelijk voordeel trekken uit eenig door misdrijf verkregen goed: C. V., 48 j. koopman, Domburg, tot 3 d. gev. straf strooperijA. V., 25 j., arbeider, Hulst, tot f3 b. s. 3 d. h. Allen in de kosten. Vrijgesproken: H. J. D., 38 j., banket- hakkersknecht, Wormerveer, beklaagd van verduistering, en J. J., 17 j., landbouwers- knecht, Meliskerke, beklaagd van diefstal. CoeS- Gisteren werd van een wagen toehehoorende aan den vrachtrijder Ver boom uit Ierseke een zilveren horloge met dito ketting ontvreemd. Een half uur na de aangifte bij de politie haalde onze Commissaris van politie, die voorwerpen van den zolder bij onzen stad genoot M., wiens 13 jarige zoon zich aan dien diefstal had schuldig gemaakt. Dieverijen nemen in den laatsten tijd vooral hij winkeliers zeer toe, zoodat een ieder gewaarschuwd wordt. Heinkenszand. Door een gegoed in gezetene is gisteren ongeveer 80 HL. steen kolen onder de armen der gemeente ver deeld. Moge deze daad navolging vinden ter ondersteuning van zoovele behoeftigen in deze dagen. Krabbendijke. Omtrent de aanvra ge van den heer P. de Zeeuw om te mo gen plaatsen een bakkerij van steen en aanverwante artikelen is door Burgemees ter en Wethouders gunstig beschikt. De Steenbakkerij zal weldra verrijzen in het „Verderf". Naar men zegt zal de eerste proef genomen worden op 7 Februari a. s., doch men twijfelt of de z.g. klei wel van de beste qualiteit zal zijn. Ierseke. Nu de voorraad zware le verbare oesters zeer verminderd is en de prijzen sedert begin leveringsseizoen onge veer 20 pCt. gedaald zijn wordt de vraag ook voor de Engelsche markt, naar Zeeuw- sche oesters iets levendiger. Aangezien thans meestal tweejarige of lichtere soorten verzonden worden, hoopt men dat zulks de vraag naar zaaigoed, waarvan nog groote voorraad is, zal ver levendigen. Gp de beurs is reeds enkele weken achter elkander niets verhandeld zoodat moeilijk van tegenwoordigen markt prijs der zaaioesttjrs kan gesproken worden. Aan het einde der volgende maand wacht men een paar publieke veilingen van pri ma kwaliteit zaaigoed; vermoedelijk wordt eerst dan eenige vaste prijs gesteld. De aangeslagen pannen in vloeiputten geborgen hebben zeer weinig door den kor ten, feilen winter geleden. Ook de diepliggende natunrperceelen op Ierseke en Bergsche bank blijken in ongeschonden staat te zijn. Derhalve is er wel grond om te vermoeden dat de prijs van zaaioesters zeer laag blijven zal. Oostblirg. De rijkspolitie ving heden een landlooper op, die zijne levensgeschie denis als volgt vertelde Ik hen smid van beroep en verdiende vroeger veel geld. Maar toen ik door verschillende oorzaken met mijne familie in ongenoegen kwam, geraakte ik aan den drank, zoodat mijne centimes in de kroeg terecht kwamen. Een geruimen tijd had ik mijn dronkemans leven geleid, toen de politie mij oppakte en ik veroordeeld werd tot een verblijf van drie maanden in de Belgische bedelaarskolonie Hoogstraete. Ik heb daar mijn tijd uitge zeten en hen toen met een kameraad naar Brugge getrokken, waar ik hetzelfde zwer vend leven van vroeger leidde. Op het eind begon dit mij te vervelen en besloot ik mij om het leven te brengen. Ik ging daartoe van een vriend vergezeld op weg, maar vooraf ruilde ik mijn goede kleeren met zijn slechte, omdat ik dacht, dat zijne havelooze plunje goed genoeg was om er in te verdrinken. Toen ik de kans schoon zag, sprong ik te water, maar hoewel reeds ondergedoken, zwom ik instinctmatig naar de oppervlakte en zag ik van mijne poging af. Later herhaalde ik dit, maar weer kon ik mij niet verdrinken en besloot nu, gansch van mijn voornemen af te zien. Het oude leven opvattend hen ik zoo in Holland gekomen. De politie heeft hem weer over de gren zen ternggebracht. 't Is te hopen, dat de man tot zijn eersten toestand terugkeert en geleerd heeft, dat de mensch niet altijd doen ka®, wat hij wil. Oost burg 24 Januari. Hedenavond trad alhier op dhr. J. van Oversteeg, om in 't belang der Vrije Universiteit te spre ken. Spreker ging van de stelling uit, dat Christus Koning is op elk terrein. Hij is ook Koning op het gebied der weten schap, op dat van het lager zoowel als het hooger onderwijs. Wat het lager onder wijs betreft, wordt het recht van den Ko ning reeds in ruimen kring erkend. Min der algemeen geschiedt dit voor wat het hooger onderwijs aangaat. Toch moet Ko ning Jezns ook daar geëerd worden. De staatsuniversiteiten miskennen den Christus, sluiten Gods Woord buiten en houwen systemen op, zonder met de Open haring rekening .te honden. De Vrije Uni versiteit beoefent evenzeer de wetenschap, maar gaat daarbij nit van Gods Woord. Zij rekent met den Christus. Haar doel is de Godsgsdachte, in de Schepping neerge legd, na te vorschen, opdat de menRch zijn Formeerder zou kennen, gelijk Hij is. Met eene aansporing om de Vrije Uni versiteit te steunen, eindigde spreker, wiens populaire voordracht met onverdeelde aandacht was gehoord. Te Stavenisse heeft de heer J. De Visser, gemeente-geneesheer, tegen 1 April a. s. ontslag aangevraagd. Sedert 33 jaren is hij daar in het belang van de lijdenden werkzaam geweest. De gemeente-veldwachter teOudvos- meer,tevens onbezoldigd rijks-veldwachter Jacobus Bartelson, die binnenkort 41 jaar in die betrekking de gemeente zal gediend hebben zal dit jaar zijn ontslag vragen. Voor hij zijn betrekking aldaar aanvaardde was hij 6 jaar vrijwilliger bij het leger en 6 jaar marechaussee geweest. Hij heeft dus 56 dienstjary® achter zich en is 76 jaar oud. Een rijwielhandelaar te Utrecht ontving het verzoek om een velocipede te zenden naar een opgegeven adres te Am sterdam. Hij ging het zelf brengen. I)e zoon des huizes moest het wiel echter eerst beproeven en toen de man op betaling aan drong, dewijl het jongemensch met het wiel bleek weg te blijven, werd hem een cheque ter betaling aangeboden. Toen evenwel de handelaar aan de aangewezen bank de cheque ter betaling aanbood, werd hem duidelijk dat zij waardeloos was. Flesschen- trekkers lindden hem bedrogen en verhaal was er niet. Te Roermond werd iemand een gouden horloge afhandig gemaakt. Thans is het uurwerk op zonderlinge wijze aan den eigenaar teruggekomen. Bij den rector der Munsterkerk werd een pakje bezorgd, waarin het bewuste horloge, vergezeld van een briefje, waarop te lezen stond„Ik heb dit horloge gestolen doch ik durf het niet terugbrengen. Wil het s. v. p. aan V. doen toekomen." Hieraan werd natuur lijk voldaan. Losgebroken leeuwen Een groot deel van Amsterdam's ingeze tenen werd Woensdagavond een oogenblik van angstige spanning bezorgd, wijl uit de leeuwenkooi in den circus Carré 4 leeuwen ontvlucht waren en vrij rondliepen door de manége en door de loges patroulleerden. Het ongeval werd ontdekt door een rijder, die op een der bovengangen in de duisternis plotseling een leeuw tegenover zich zag. Gedachtig aan den raad van den School meester Komt ooit een lieusehe leenw op u aan, Dan is maar 't beste uit den weg te gaan, snelde de man onmiddellijk naar beneden. De heer Carré, het heest ziende, riep ter stond „Deuren sluiten In het eerst heerschte natuurlijk groote ontsteltenis en ieder greep naar het eerste het beste verde digingsmiddel. Maar circusmenschen zijn uitteraard niet voor een klein geruchtje ver vaard en gewoon snel te handelen. In de eerste plaats werd het gaslicht overal ont stoken en gezorgd, dat de leeuwen niet in de stallen hij de paarden konden doordringen. Weldra kwamen een officier, eon fourier en vijf cavaleristen met karabijnen. Inmiddels was ook naar Artis om hulp getelefoneerd. De heer Casten, die aldaar het toezicht heeft over de roofdieren en voor leeuwen niet bang is kwam met een paar kloeke mannen en eenige'kooien. Het eircusperso- neel was er toen reeds in geslaagd den leeuw een strik over den kop te werpen en in de kooi te sleuren, waarbij echter niet minder dan 10 man te pas kwamen. Een der leeuwinnen was uit eigen bewe ging het bekende „kabinet" afdeeling „da mes" binnengetreden.; onmiddellijk werd de deur achter haar gesloten, stevig verschanst en een cavalerist met geladen karabijn er voor op post gezet. De heide andere leeuwinnen werden in een deel van de ruimte, waar zich hettoestel voor de stoomverwarming bevindt gedreven en daar secuur ingesloten, een paar cavaleristen hielden daar eveneens de wacht. Met groote omzichtigheid werden de dieren later in valkooien gelokt, vanwaar zij gisterenmor gen weer naar de leeuwenkooi werden overgebracht. Geen enkel persoon is op de leeuwenjacht verscheurd geworden. Alleen „Sequah", de bekende hond uit den circus, kreeg van een der leeuwinnen een geduchten klauw slag, die het dier aan den hals geducht verwondde. Te Amsterdam speelde gisteren een tweejarig knaapje, terwijl de ouders afwezig waren, met stukken papier door deze in de kachel te werpende kleede ren van den kleine vatten vnnr en het kind bekwam zoodanige brandwonden dat het bijna onmiddellijk stierf. Het verkolen van Lampepitten. Het onaangenaam verkolen van lampepitten kan men voorkomen, als men de pitten, wanneer ze nieuw zijn, een paar uur lang in azijn legt en daarna laat drogen. Men moet evenwel goed zorg dragen, dat de pit volkomen droog is, vóór men de lamp opsteekt, omdat vochtige pitten slecht branden. In de provincie Friesland neemt de influenza nog steeds toe. Er zijn dorpen, waar de epidemie huis aan huis heerscht. ï)e doktoren en apothekers hebben het ongekend drukeerstgenoemden kunnen met don hesten wil het groot aantal pa. tiënten niet op tijd bezoeken. Een genees- heer begon Zondag 's morgens zes uur de reis naar zijn patiënten, besteedde tien minuten voor het middagmaal en keerde 's avond elf uur huiswaarts, na dien dag 82 patiënten deels te voet, deels per rijtuig bezocht te hebben. Bij zijne thuiskomst stonden weer 19 namen van nieuwe patiën ten op de lei doch de dokter was zoo moede, dat hij zich genoodzaakt zag het bezoek dezer laatste tot den volgenden ochtend uit te stellen. Donderdag liep een 14 jarige be- diende in een vlasmagazijn op de Leuvehaven te Rotterdam met een steen vlas op den rug over een der vlas- zolders, toen het vlas in aanraking kwam met een vlam van het g«slieht en vuur vatte. De bediende liet, toen hij warmte aan het hoofd voelde, zijn pak vallen, dat spoedig ook het andere vlas in brand stak. Gevolg was dat de geheele zolder in vuur gezet werd. Ten slotte werd bijna het geheele magazijn in de asch gelegd. Een lijk voor het raam. Een bewoon ster van de Jonkerstraat te Amsterdam, een 84-jarig oud vrouwtje, dat alleen woonde en met naaien en verstelwerk in haar le vensonderhoud voorzag was al sedert eeni ge dagen niet op straat gezien. Wel zag men voortdurend het hleeke gelaat van liet oude moedertje voor een der ramen, doch stijf en onbewegelijk. De huren keken eens naar boven, doch of zij dit 's morgens of 's avonds laat deden altijd 't zelfde. De politie besloot daarom gisteren een onderzoek in te stellen en wat men ver moedde is waarheid gebleken, namelijk dat de vrouw reeds eenige dagen dool was, waarschijnlijk ten gevolge van influ enza. „Is er eenig ding, waarvan inen zon kunnen zeggen, zie, dat is nieuw Het ii aireede geweest, in de eeuwen, die vóór oiu geweest zijn", zeide eenmaal de Prediker. Zoo ook mot de werkstakingen. Aan „Burgemeesters en de Raadt'; van Groningen werd op den 5 Juni 1671 ge rapporteerd dat een gedeelte der timmer- liujden", welke aan het werk waren in de Aakerk in den vroegen morgen van dien dag was weggebleven, omdat zij niet langer voor 18 stuivers daags wildon wer ken. „Borgemcesters en de Raadt geraakten daarover in deliberatie, waarop het hun bleek, dat timmer- en steemnetselluyden maar recht op 16 stuivers daags hadden, doch dat Gecommitteerden hun 2 stuivers daags opslag hadden toegekend. Zij namen daarop het volgende besluit Ter voorkominge van evidente inconve- niënten zelfs bij verhooginge van loon zul len de timmerluyden voortaan niet meer dan 16 stuivers daags verdienen. Mochten meesters en knechten daar geen genoegen mode nemen, dan wordt het werk vrijelijk voor ieder opengesteldbehoudens correctie der werkstakers. Aan alle arbeyders, olderinannen en huurlingen die aan het werk zijn geble ven, wordt va®j deze bepalingen kennis gegeven, evenals,aan alle knechten en medegildebroeders in de stad." It. N. Een vreeselijke brand brak Vry dag uit te Zèle nabij Gent, in de stallen van zekeren Verstraete en werd door den be- vigen wind aangewakkerd, zoodat weldra de aangrenzende boerderijen in lichterlaaie stonden. Toen de brandweer uitrukte, wa ren reeds 14 panden een prooi der vlam men. Een dezer boerderijen werd bewoond door zekeren Raemdonck, oud 35 jnar. Hj en zijn vrouw slaagden er in te ontkomen, maar op hetzelfde oogenblik, dat bet dak instortte, bemerkten de echtelieden Kaem- donck met schrik, dat hun dochtertje jan 5 jaar oud, zich nog in het brandende bevond. Raemdonck wierp zich in de T men en slaagde er in zijn kind te redden. Doch de ongelukkige vader had zulks brandwonden bekomen, dat hij naar het hospitaal moest worden overgebracht, waar hij onder de hevigste pijnen bezweek. Zij" dochtertje overleed enkele uren later, even eens na een smartelijk lijden. De stoffelijks schade is groot. Verscheidene slachtflers zijn geruïneerd, daar hun eigendommen niet geassureerd waren, terwjjl ook een groot aantal paarden en koeien in de vlam men zijn omgekomen. Dinsdag 30 Jan. w t Ooslliapelle, in bosschen van w hove door not. Loeffll uur, geslagen esse en elzen kaphout, takbout, olmensta» eikenboomen. ,.rW (.oes, 1 uur by Westdyk, doojdeurw Hollmann, 5 kalf- en5 melkkoeien en Kunae - Woensdag 31 Jan. Middelburg, half 11 in bet 8eJ. ,h r gebouw aoor den procureur van den J mr. C. Lucasse een huis en eif 88 cA. Eeu huis daarnaast 35 cA. m B. Meijer tegen J. Bosschaart door Meliskerke, 11 uur by Matthysse not. de Maret Tak, een huis, erf en si uur van wylen P. de Plaa, 72 cA. tafel, voor het sterlhuis, kabinet, js0rgel stoelen, secretaire, mahoniehouten nu met 6 registers, boekenkast,)hilderiion» °ud meter, statenbijbel, antieke solui porselein, boeken enz. pilaar, 1" Misse, by de Blaey door not. f» uur, voor erven Hirdes, een en boomgaard enz.. 4,5340 H. i Hoven(j(jM; massa. 2o. 8250 cA. bouvvl' huis 611 1140 eA. id. Swaakweg- En een orf op 't dorp van C. lloogosteg" niditelburc. 10 uur door not. Looff, 1 huis, en 1 huis samen 230 cA-, 2o 2 H. 1630 cA. weiland c Noordhoek. De huizen verkoop te zien van 9- om 1 uur aan het huis kabinet, kasten, tafels, bedden met toebehooren, lamp, spekstaniers, a boeken, koper-, blik-,ijzer-, Middelburg, 10 u meentebestuur door not boomen aan de Singels Donderdag 's Gravenpolder, by 10 uur, door not. Paardel 1 bruin ruinpaard, 17, 1 3 jr., 1 zwarte hit 3 jr. 1 zeug, 8 kippen en 1 h 1 drieling menwagen, beu 2 hittekanen op veeren Zeeuwsche ploeg, Sacksp! gewicht, 80 zakken, 7 bc jjsbakken, arbeiders- en tu bos tarwestroo, 350 baggen tuig, maten, stal- en vleeschstander, spekkist 4 pluimbedden met toebc. koper-, tin-, blik-, glas- en Vllsslngeu, 7 uur do Hotel duCommerce.S nieuv lo. Lauge Walstraat no. Moorstraat 171 en 171a r Bankertstraat. 3o- Bankc groot 110, 96 en 28 cA. en op den verkoopdag vai JSCX-VO.SI— «wn—tmJÊmi ZAAMSLAG. By de i 289.2C0 KG. ammoniak-si 101.900 KG- chilisalpetei de vereeniging „In 't belaiq alhier, waien ingekomen jetten, n.l. va» de bh.v Standaert te Balgerhoek H. J. Vlaemink te St. Jan en voor het tweede p voornoemd, voor f 10.7 Dinteloord, voor f 10.72, Terneuzen, voor f 10.66 Bergen pp Zoom, voor f 11 te Axel, voor f 10.64, all Gegund aan de laagste mir.ck en Oggol. POLI '1 De Commissaris van pc opsporing en hij ontdekk: zilver cilinderhorlogc, z- de eene kant (lor kast een op de andere kant der kt MAItKTBElt VLISSINGE Boter 11.20 a f 1.00 de Eieren f5.60 a t 5.20 pi M1DDELBE De aanvoer aan onze heden was van de meeste voor de behoefte. Jarige Nieuwo dito met veel vei tot f5.75 in de puiko Rogge f 5. Wintergerst f 4.30. Witte boonen w( veelal op fll.75afl2v biedens prijzen van f 11.28 enkel werd afgegeven, puike soort tot f 7 50 gekoi f5.90. Tuinboonen 16. kooksoort niet ter veil a 18 naar qualiteit. Kool Versche boter f 1,15 a Eieren f5,— per 100 Z1ERIKZI BOTER. Hoogste koers ste koers f 0,60 per 5 ont koers f 1.12s a f 0,— ?er 25 stuks. Eenden 0,— laagste koers 10, KIRGERLIJI Van 25—26 J MIDDELBURG. Ond Bouff jm. 30 j. en A. J j. D. H. van Iren j Meeuwse jd. 25 j. - S. en K. Heijt jd. 25 j. j. en M. Franse jd. 19 Bevallen A. T. Steer M. J. B. van den H zei d. G. RiJkse get van Roo geb. Poelman Baljeu z. OverledenE. Bever! W. van do Kamer 81 7 m. d. - E. Geldof mers 75 j. E. de V Koole 88 j. A. Tiss Sneevliet 74 j. - J. I wede van J. Bontebal GOES. GehuwdGe te stad Almelo en Cat Elizabet Hoffman jd. 32 OverledenGeertruic met Johannes Versee. v. Marinus van Zwe Kooman, overleden. thonius 5 m. z. v. Jan Pieternella Johanna Sc Donderdag den li pen D. V. onze gel JOHANNUS PIETERNELLA hun: 40-jarige Echl te herde Hunne dankbare en Wolf ertsd ijk 1 Fel 'I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2