noemen de knikkers. 3e. Let opdeze volgorde van candidaten in de laatste jaren door de roomsehe ticsver- eeniging te Goes geproclameerd. Wilkens, Lokman, BlancoBahlmann, Stigter Tracht uit zulk een staatkunde nu eens wijs te worden, en herinner tevens u dat de liberale candidaat aanbevolen wordt uit al- keer van de politieke politiek Correct daarentegen is de houding van De Tijdwelk blad op navolgende wijze zijn vrienden de les leest „Wat de katholieke kiesvereeniging kan bewogen hebben, bepaaldelijk bij deze ver kiezing, nu de zaak van het kiesrecht alles beheerscht, aan den heer Stigter de voor keur te geven boven den heer De Savornin Lohman, van wion bekend is, dat hij tegen over de kieswet-Tak een geheel zelfstandig standpunt inneemt, is ons niet geheel duidolijk. Schijnt het ons in de tegenwoor dige omstandigheden voor katholieke kies verenigingen een bedenkelijke poliek toe, iemand candidaat te stellen, omdat hij antirevolutionair is, niet minder bedenkelijk zouden wij het achten, indien het tegenovergestelde als beginsel werg aangenomen, indien het zou heeten: nooit iemand, die tot de antirevolutionaire partij behoort." Natuurlijk toont de Tijd weer slecht ingelicht te zijn als zij meent dat de room sehe kiesvereeniging ons een antirevoluti onairen candidaat zou hebben willen aan wijzen, en daarom nu dsn liberaal aanbeveelt. Doch gesteld dat dit zeo ware, acht dan do Tijd dergelijke mannen de geschiktste leiders bij eene staatkundige verkiezing te zijn? Ten slotte zij met waardeering opgemerkt, dat l)e Standaard met warmte de candida- tuur Lohman aanbeveelt, wat ons trouweus uit persoonlijke correspondentie te voren seeds bekend was. „Ook al hadzoo zegt zij ook al had de heer Lohman ons nog veel feller bestreden dan hij deed, toch zonden wij geen oogenblik aarzelen om steeds zijn optreden in de actieve politiek te wenschen." De Goesche verkiezing is een veel be sproken verkiezing. Toone dit ook een iegelyk der onzen door morgen Dinsdag zijn stem uit te brengen op JHR. MR. A. F. DE SAVOR- MN LOHMAN. Een eigen woning Wij wezen eenigen tijd geleden op het bezwaar, door Jhr. Mr. Engelen in het Sociaal Weekblad (van mr. Treub) opge worpen tegen het streven 0111 den werkman een eigen woning te bezorgen. Bij overig- den van den huisvader moet de woning gewoonlijk verkocht worden en geraakt zij in handen van den huisjesmelker. De 'Tijd vestigde toen de aandacht op een middel, door het sociaal congres te Luik aan de hand gedaan den huisvader het recht te geven om het erfdeel van elk zijner kinderen, wat den aard der goederen betreft, met volle vrijheid te bepalen. De Telegraafthans dit onderwerp be sprekend, noemt dit middel niet afdoend. Het huisje zal gewoonlijk de hoofdzaak der erfenis zijn en het kind, aan hetwelk het wordt toebedeeld, niet bjj machte, om aan de anderen het hun toekomende in geld uit te betalen. Laat de werkman eene weduwe met kinderen na, dan zal voor de weduwe hetzelfde bezwaar zich allicht voordoen. Tracht men hierin te voorzien door in den huurprijs tevens een premie van levensverzekering op te nemen, waar door bij den dood van den werkman de woning in vrijen eigendom aan zijne erven komt, dan wordt de huurprijs te hoog. Een ander bezwaar is, dat den werkman op zijn ouden dag, bij kleiner gezin, de woning soms te groot is geworden of dat hij elders een betrekking als bode of con- eierge kan krijgen onder die omstandig heden in zijn huisje hem een blok aan 't been. Terecht is ook gewezen op het ontbreken van eiken waarborg, dat de woning in goeden staat worde gehouden, waaraan be zwaarlijk is te gemoet te komen, gelijk sommigen willen, door verplichtingen te genover de bouwvereeniging, die in wer king zullen treden, als de bewoner eige naar zal zijn geworden. De Telegraaf wil echter aan het denkbeeld van eigen woning vasthouden, doch op andere wijze. De woningen moe ten eigendom zijn en blijven van een arbeidersvereeniging, terwijl de bewoners als aandeelhouders der vereeniging lang zamerhand feitelijk mede-eigenaren worden. Het blad wijst daartoe op het voorbeeld van „Gemeenschappelijk Eigondom", te Delft. Deze vereeniging berfeikt datgene wat het doel der bouwvereenigingen is den arbeider eene gezonde woning te ver schaffen, onafhankelijk van de andere stan den. Daarbij belemmert zij hem niet in zijne bewegingen hij is niet aan de woning gebonden, maar eigenaar van rentegevende uandeelen in de vereeniging, en op zijn ouden dag, als de woning hem allicht te groot en te duur zou zijn geworden, worden zijne aandeelen tegen contant geld afgelost. De vrees voor verwaarloozing der woningen die eigendom der vereeniging blijven, is hier bovendien vermeden. Men zoeko niet naar middelen om de bezwaren weg te nemen, verbonden aan den particulieren eigendom van het bewoon de huisje. Die middelen bestaan niet. Door zich met „gemeenschappelijk eigendom'» tevreden te stellen, verdwijnen de bezwa ren vanzelf en bereikt men hetzelfde doel den werkman het rustig genot eener gezondo woning te verzekeren. De bestrijders der gereglementeerde on tucht winnen voortdurend veld. Kon de vorige maand gemeld worden, dat te Den Helder met het oude Napole ontische stelsel is gebroken, thans kan mede gedeeld worden, dat te Harlingen, door bemiddeling van de Middernachtzending, het eenige daar ter stede bestaande publieke bordeel is gesloten. J)e waardin zal in hetzelfde pand een winkelnering beginnen, daartoe door de Middernachtzending in staat gesteld. Graafsch apper De Jongelingsbode, orgaan van het Ne- derlandsch Jongelingsverbond, verscheem reeds in het toegezegde nieuwe formaat. Als maandblad begonnen, tot weekblad uitgedijd, verschijnt het blad thans op het dubbel der oude grootte. De inhoud is, als altijd, frisch, en de „Sprokkelingen" handhaven hun ouden naam. Onverminderd onze beste wenschen voor het Gereformeerd Jongelingsblad, dat de belangen der Geref.-Grondslag-J. V. dient, zij van onzentwoge een hartelijk welkom aan den ouden Jongelingsbode toegeroepen. X Januari '94. - Bij Koninklijk Besluit is de heer sar. Eduard Pieter Schorer, te Middelburg, met al zijne wettige zoo mannelijke als vrouwe lijke afstammelingen, in den Nederlandschen adel verheven met de praedicaten van jonk heer en van jonkvrou\y. Vllssingen. B. en W. benoemden tot ambtenaar ter secretarie alhier den heer M. v. d. Beke Callenfels, thans volontair. -- De minister van binnenlandsche zaken heeft goedgevonden het verbod tot invoer van kalvers jonger dan ti maanden uit Zeeland naar Friesland, op te hellen. Bij Kon. besluit is het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland houdende weigering der rijkssubsidie aan de gerefor meerde-gemeenteschool te Camperland over 1892, op gronden van gelijken aard, als waarop genoemde Staten de subsidiën voor genoemde scholen te Terneuzen, Middelburg en Nieuwdorp hadden ingehouden, ver nietigd op de eveneens bekende motieven namelijk dat het kerkgegootschap de ge reformeerde kerken de voortzetting is dier oude chr. ger. kerken het bedrag der subsidie bepaald op f 250. Met 1 Mei e. k. kunnen o. a. aan de rijks-kweekschool te Middelburg kweeke- lingon worden geplaatst. Die in de gemeente wonen hsbben bij gelijken aanleg de voor keur, of die, elders wonende in de kosten van huisvesting en verpleging voorzien. Bij de aangifte moet daarvan deor de ouders of voogden dor adspiranten melding worden gemaakt. Zich aan te melden vóór 1 Maart, e. k. bij den directeur der rijks-kweekschool die zij werischen te bezoeken, met overlegging van geboorteacte en vaccinebewijs of ver klaring van den dokter dat zjj de pokken hebben gehad. Zij moeten op 1 April hun 15e jaar zijn ingetreden, dus 14 jaar oud zijn, en hun 16e jaar nog niet hebben volbracht. Boeken en leermiddelen wordon koste loos verstrekt, ook huisvesting en ver pleging, doch alleen aan hen die niet wonen in een gemeente waar een Rijks kweekschool voor onderwijzers is gevestigd. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Domburg de heer C. Waar denburg. cand. te Oud-Beijerland. S c h o o I n i e u w s. Goes. Mejuffrouw Pieternella Cappon, onderwijzeres in de handwerken aan de chr. school alhier, is benoemd tot hoofd der nieuw op te richten chr. bewaar- en hand- werkschool te Breda, met ingang van 1 Febr. e. k., en heeft deze benoeming aan genomen. UIXIITSZAK j;\. Ter openbare terechtzitting der Ar- rondissements Rechtbank te Middelburg van Dinsdag den 16en dezer, des voor middags te 10 uren, zal worden behandeld de zaak tegen F. C., oud 41 jaren, winke lier en lid van den raad der gemeente lerseke, wonende aldaar, ter zake dat hij in het op 5 September 1893 verschenen en in vele exemplaren in en buiten Goes verspreide nummer 105 van den 80en jaar gang der Goesche courant, welk blad te Goea wordt gedrukt en uitgegeven, met het kennelijk doel om uan den inhoud daarvan ruchtbaarheid te geven, heeft doen plaatsen een door hem geschreven e» ge- teekend stuk van den inhoud bij dagvaard omschreven, door welk stuk hij opzettelijk de eer en goeden naam heeft aangerand van den burgemeester van Yerseke Gerrit Hendrik Verboon. In deze zaak zijn vanwege het O. M. 2 getuigen gedagvaard. (jeinengtle Berichten. Goes. De politie alhier heeft aange houden den 13 jarigen J. A. K., die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal met binnensluiping. Hij heeft namelijk in een winkel alhier twee doozen met ingelegde vruchten van de toonbank weggenomen. Een goede les, misschien ook voor winke liers, in zoover zij de gewoonte hebben de klanten #te lang in den winkel te laten staan, alvorens uit kamer of werkplaats tot hen te komen en hen te bedienen. Middelburg. Vrijdagavond had alhier een gasontploffing plaats, die in verschil lende woningen nogal schade aanrichtte en schrik verspreidde. In liet riool, loopen- de door dc Kortedelft en Langedelft schijnt zich veel gas te hebben opgehoopt, dat zich ruim baan maakte door de verschil lende op het riool uitmondende goten. In een letterzetterij werd de vloer stukge slagen, een zware corrigeersteen verschoven en een kast met letters omgeworpen. In een ander huis werd het deksel eener riool meters hoog opgeslingerd. Op andere ■plaatsen werden bedekkingen van privaten weggeslagen en de faecaliën her en der verspreid. De Middelburgsche Courant die van een en ander een getrouw relaas geeft, heeft zich overtuigd dat „van een lichtgasont ploffing alleen niets is gebleken." Siuis. Ook hier vroeg het ijsvermaak reeds een offer. Een jongeling van 24 jaar, zekere V., moest Zaterdag het schaatsen rijden op het kanaal naar Brugge door verdrinken met den dood bekoopon. Biervliet. Ofschoon de op 4 dezer plaats gehad hebbende dijkval aan den calamiteusen Thomaespolder voor zoover dit thans reeds te beoordeelen is geen schade aan de verdedigingswerken heeft veroorzaakt, verneemt men dat de afschuiving echter zeer belangrijk in oppervlakte moet zijn. De bovenrand der val is tot 70 M. achter den vroegeren zeedijk doorgedrongen en de grootste breedte bedraagt 115 M. bij een grootste lengte van 220 M. De reeds ver laten en vroeger doorgebroken zeedijk is over pl. m. 80 M. lengte mede wegge vallen. Te Zierikzee is een kind van ruim een jaar, dat met de ouders in een schuur verblijf hield, tengevolge der hevige koude gestorven. Vllssingen- De pennyboot „Chang" onlangs door aanvaring in het kanaal ge zonken, is Donderdag door twee lichters aldaar verwijderd. Het vaartuig is nog al beschadigd en zal naar alle waarschijnlijk heid door de Maatsch. „de Schelde worden hersteld. Mot ingang van 1 Januari is op ver zoek eervol ontslagen de Rijksveldwachter jachtopziener A. Lennis, te Veere. Naar men vandaar meldt bestaat er tegen woordig behoefte aan eenvoudige burger woningen. Vooïal is dit toe te schrijven aan de komst van eenige visschers uit Philippine, die van Veere op do mossel en garnalen vangst uitgaan. - Te Wemeldinge is in school B, die ongeveer twee maanden lang gesloten was, tengevolge van het sterk heersehen der mazelen, met Januari het onderwijs weer hervat. Felle Vorst! Men schrijft ons uit Oud-Vosmeer Als een bewijs hoe hard het vriest, dient dat de Eendracht die 2 Januari nog vrij van ijs was, reeds den 4en daaraanvolgende te voet werd gepasseerd. Den oudsten in gezetenen heugt dit niet. Te Opheusden had een tweejarig ventje het ongeluk achterover in een pot met kokend water te vallen. Het kind bekwam zulke hevige brandwonden, dat het tengevolge daarvan is overleden. Natuurlijke warmte, 't Is misschien niet van algemeene bekendheid, dat als men aan strenge koude blootgesteld is, men spoedig een gevoel van warmte verkrijgt door de longen, herhaaldelijk op de vol gende wijze te vuUen, Men trekt de schouders naar achteren en houdt het hoofd omhoog men zet de longen langzaam uit en laat de lucht geheel door den neus binnenkomen. Als de longen ge heel gevuld zijn, houdt men den adem tien seconden of langer in en laat dien dan schielijk door den mond uit. Na deze oefe ning eenige koeren herhaald te hebben, wanneer luen koud is, zal men een gevoel van warmte over het geheele lichaam voelen zelfs in de voeten en handen. Het ijs vorderde te Gottbus weder slachtoffers. Op een klein riviertje aldaar zakten 25 kinderen door het ijs, waar ven er 20 gered konden worden. De overigen verdronken. Over het hoofd de moordenaars van Emin Pacha, ben Said, heeft majoor Wissmann in zijn laatste werk „mijn tweede reis door equatoriaal Afrika" geschreven, dat Said een der meest gevreesde Arabische slaven jagers is in het gebied der groote meren. Wissmann schildert in zijn boék, hoe lieden uit zijn troep vroeger dezen Said reeds aangetroffen hadden, bezig zich op levende negers te oefenen in het schieten met de revolver. Hij schildert het kamp van Said, boven welks poort rijen uitgedroogde, af gehouwen menschenhanden hingen en be schrijft ten slotte Said zelf, als een beslui teloos jongeling met een bijna jongensachtig uiterlijk. Een dokter te Amsterdam is bij den hevigen mist van 11. Donderdag, met zijn koetsier, voor een ernstig ongeval behoed door zijn paard. Bij het afrijden van de Prinsensluis meende de koetsier in de goede richting te gaan, toen plotseling met een vrij hevigen ruk het paard stil hield en weigerde verder te gaan. De koetsier ging van den bok, om liet beest bij den kop verder te leiden, maar wie beschrijft zijn schrik toen hij bemerkte, dat het paard reeds met de voorpooten op de hardsteenen walbeschoeiing stond. Eén stap verder ran den trouwer viervoeter en het voertuig met de twee personen ware in het water ge stort. Eevanehe. Het stuk speelt in dc Kal- verstraat te Amsterdam. Personen Een elegant heer, naar de mode gekleed een minder elegant heer met zorgvuldig geborstelde en gereinigde armoe de. ltequisieten een uitgegane havana bij den elegante, een walmende „van de zes" sigaar bij den minder elegante. De beide heeren komen elkander tegen. De elegante (beleefd)Mag ik u om een beetje vuur verzoeken De minder elegante „Met genoegen". De elegante steekt met veel behaaglijkheid zijn havana aan den vroolijk brandenden stinkstok aan daarop werpt hij het eindje met kracht op de straat, grijpt in zijn borstzak en presenteert den minder elegante een van zijne ha vana's. De elegante (met voorname nederbuigendheid) „Mag ik het genoegen hebben De minder elegante (eenigszins overbluft: „Heel gaarne dank u zeer. Wilt u mij toestaan, dat ik de sigaar aansteek De elegante „O, zeker." De minder ele gante steekt de nieuwe havanna aan aan het eindje van de oude sigaar, slingert dit met even groote kracht op den grond, grijpt in zijn borstzak en presenteert den elegante een van zijn „van de zes." De elegante doet die aarzelend in zijn jaszak verdwijnen. Daarop nemen de beide heeren met een hoffelij ke buiging afscheid van elkander. Vroege Paschen. In 1894 zal het een zeer vroege Paschen zijn, en wel op 25 Maart. Slechts eenmaal is dit in deze eeuw nog eens geweest, namelijk in 1883 in de volgende eeuw zal het maar eenmaal zoo zijn, en wel in 1951. In 1940 zal het Paschen zijn, evenals in 1799, op 24 Maart. Men weet dat Paschen een veranderlijke feestdag is en dat een kerkvergadering in de oudheid hem heeft vastgesteld op den eersten Zondag na „de eerste volle maan", volgende op de voorjaars-naclitevening. Viel de nachtevening op 20 Maart en op een Vrijdag en was het den daarop volgenden Zaterdag volle maan, dan zou men dus op Zondag 22 Maart Paschen kunnen hebben. Vroeger kan die feestdag in geen geval plaats hebben. De koude in het buitenland. Niet alleen in ons land, ook in het buitenland heeft de winter plotseling en met groote heftigheid zijn intrede gedaan, de verschil lende bladen bevatten uit alle deelen der wereld berichten van sneeuwvallen en eensklaps streng ingevallen vorst. Over geheel Duitschland is de temperatuur sterk gedaald, in Saksen bedroeg die gistermorgen om 8 uur 31» vorst, in Beieren 28.8° vorst, de barometer steeg tot 784.5. De koude wordt nog verhoogd door een scherpen Noordenwind, die aanhoudend waait. Uit Boven-Italië wordt een uiterst strenge koude bericht en hevige sneeuwvallen op ver schillende plaatsen die het verkeer gestremd hebben; in Palermo, waar men nooit sneeuw gezien had, viel, tot verbazing der bewo ners, een dikke laag, dergelijke berichten komen uit alle deelen van Frankrijk; de pakketboot, die brieven van Europa naar Algerië overbrengt, was door het ijs in de haven verhinderd uit te varenterwijl verschillende spoortreinen vertraging onder vonden. De thermometer te Londen wees gistermorgen 7 graden vorst, gedurende den nacht was er een ontzettende massa sneeuw gevallenverschillende postwagens arri veerden veel te laat, er drijft reeds zooveel ijs op de Theems, dat de Doverboot niet op tijd uit kon varen. Militaire gebruiken in China. Dat de Chinees zelfs zijn geschut offert, is zeker niet algemeen bekend. Toch is zulk een offer onlangs gebracht door den brigade generaal en de hoogere officieren van de regimenten in Tschinkiang in garnizoen. Voor de monding van elk van de groote kanonnen, die op de forten prijken werd een varkenskoj), een levende kip en een groot» viseh gebonden, waarvoor de officieren nederknielden om daarna de groote geesten, die de richting van het geschut in hun macht hebben, te smeeken hun in tijden van oorlog trouw te zijn, en te zorgen dat hun kogels steeds doel treffen en hun ge weren niet ketsen zullen. Na deze ceremonie werden de kanonnen geladen en afgevuurd en de offers verdwenen naar het verre onbekende. Te Gernesey vindt men drie moeders, waarvan de eene 21 kinderen, de andere 18 en de derde 17 kinderen heeft, terwijl er een vrouw woont, die in een jaar haar ge maal met vijf kinderen heeft verrast. Deze genoemde moeders zijn allen aan elkaar geparenteerd. Dezer dagen is natuurlijk in Ame rika een gevangenis verkocht, en wel die van Nieuw-ürleans, een gebouw, dat nog hecht en sterk kon genoemd worden en dat blijkens de publicatiën dateerde uit den lijd dat de Spanjaarden in Amerika voet aau wal zetten en waaraan dus een historische waarde niet kon ontzegd worden. Ondanks dat alles bracht de heele verkoop slechts 600 gulden op. Eergisternacht heeft een zeldzaam brutale diefstal plaats gehad in den snel trein BerlijnKeulenParijs. In den trein bevond zich ook de bankier Ch. Levy, van Berlijn, met zijn vrouw, die naar Nizza gingen. Te Mabenge nu kwamen drie net gekleede lieden een coupé binnen, waarin het echtpaar gezeten was. Zij trachtten gesprek aan te knoopen en later met (U bankier een partijtje kaartte bsginnen, maat een en ander mislukte. Te St. Qnentin ver. liet de bankier zijn coupé, teneinde elders in den trein plaats te zoeken zijne vrouw bleef inmiddels bij het portier wachten, u- het raampje kijkende. Van dat oogenblik maakten de drie individuen gebruik oin valies, een waarde van 20,(KH) francs in. houdende, in alle stilte weg te nemen i er door het andere portier spoorloos mei te verdwijnen. In 't midden dezer eeuw regeerde i den staat Buenos-Ayres in Zuid-Amerika de president Rosas, die zich van herder, I jongen tot deze hoogte had opgewerkt. Hij' was listig en wreed en heeft gedurende zijn regeering meer dan 600 mensehen laten ombrengen. Landverhuizers uit Europa echter lokte hij graag binnen zijne grenzen om door hen handel en nijverheid te te- vorderen. Geen van die evenwel mocht in zijn leger dienen of een openbaar ambt bekleeden, daar Rosas niet wilde, dat een soort van overwicht zouden verkrijgen, I Op zekeren dag nu, zoo verhaalt de Duitsche consul li. in Bnenes-Ayres kwam een jongmenscli bij mij om een getui®. schrift dat hij uit Wtirtemberg geboortij was. Indien ik hem dat niet geven kon, moest hij soldaat worden en dat was omlet Rosas een alles behalve begeerlijk baantje! Het jongmenscli sprak vloeiend Spaanse! en er ontspon zich tusschen ons het volgend gesprek: „Mijn vriend waar is uw ge boorteakte „Ik heb er geen." „Hebt gij iets anders, dat als bewijs kan dienen?" „Neen." „Breng dan uwe ouders hier." „Die zijn reeds lang dood." „Spreek dan I nu Duitscli met mij." Geen antwoord. Ik vervolgde: „De zaak wordt onmogelijk' Hoe kan ik n een bewijs geven, dat gij een Duitscher zijt, als gij 't volstrekt niet I bewijzen kunt? Dan kan iedereen wel 1 mij komen." Toen antwoordde hij in Spaansch „O, mijnheer! ik ben een Duit- schei", zoo waar er een God leeft; mijnt ouders waren Zwaben, ik zeg u de reine waarheid." De jongeling had een eerlijk voorkomen, sprak zoo vrij en flink en toch Plotseling viel mij iets in. Ik ging vóór den man staan en zeide „Mijn vriend, hebt gij dan volstrekt niets uit uwe jeugd onthouden Kent gij dan ook geen gebed, dat uwe moeder u leerde Toen schoten zijne oogen stralen en innig ver heugd riep hij uit: „O ja, mijnheer!" Als een klein kind vouwde hij eerbiedig ile handen en bad het „Onze Vader" langzaam en plechtig, zonder haperen, en toen hij geëindigd had, stonden zijne oogen vol tranen. Ook ik was diep bewogen. Alles wat de Duitsche afkomst zou hebben kun nen bewijzen, was verloren gegaan maar het gebed der moeder was onuitwischbaar in het hart en het geheugen gegrift. „Ik geef u 't bewijs," zeide ik ten slotte, „want dit „Onze Vader" kunt ge allien van uwe moeder geleerd hebben." Zalig, wien, in 's levens morgen, 't Levend woord der Heiige Schrift, Ook met 't oog op 's levens zorgen, In het harte werd gegrift. Een muzikale hond. Eene vermakelijke gebeurtenis viel dezer dagen voor in een circus teAnpwerpen. Tot de grootste aantrek kelijkheden van het program behoorde een troepje gedresseerde hondennadat deze verschillende kunststukken volbracht hadden, zou do knapste hond, Azor, let publiek op een pianostukje onthalen. De muzikale hond ging op een stoel zitten, en de eerste tonen der Marseillaise wee- klonken. Op een gegeven oogenblik nep een der toehoorders„Pak ze, pak ze De hond liet zijn instrument in den steek en sprong weg in de richting van den roeper maar zie de piano bleef rustig voortspelen- Prins Bismarck, die een hartstochte lijk liefhebber van het damspel is, heet' ongetwijfeld op dit oogenblik] het kost baarste spel van dat soort, dat men op de wereld vindt. De vierkanten op liet dam bord zijn gemaakt van goud en zilver, o® respectievelijk de donkere en lichten: va kanten voor te stellen. De damschijf'" zijn vervaardigd t van dezelfde metalen, waarbij dan evenwel in het midden van elke zilveren schijf een diamant is gez-ft- terwijl in het midden van iedere gowk" schijf een prachtige robijn fonkelt. Het ge heel vertegenwoordigt natuurlijk dc waari van ettelijke duizenden guldens. XJit Mnnehen wordt liet volgcmh bijna ongelooflijk kunststuk gemeld- 1 f Oudejaarsavond slikte een jonge ',1K| twaalf twintig-mark-stukken in Hij w" dientengevolge naar het ziekenhuis wouj" overgebracht. Zijn toestand is zorgc'J-- Een hevige brand woedde in de kaz(' ne te Smolensk. Eenige soldaten wei' levensgevaarlijk gewond, toen zij train zich te redden door uit de vensters springen. Een bedelaar der toekomst. Mevrouw (tot bedelaar)Ziedaar ,lM' Daar heb je een linnen hemd en een l'11' schoenen, en de keukenmeid zal je een ham met vleesch geven. Bedelaar: 't Spijt me, dat ik van n» bod geen gebruik kan maken ik geriaan en draag niets dan wola hanger van Kneippgebruik ik geen si iw- maar loop hlootvoets, en vleesch ei 1 omdat ik vegetariër ben. n, Niet minder dan acht met mens haar beladen spoorwagens zijn e®nlp"|)aar geleden te Parijs aangekomen. Be komt uit lndië cn Chinavandaar jaarlijks meer dan ilui geland verzonden. De haarvlechten, waarme langs de boulevards ben dan ook niet hoofdtooi eener Chi maakt, De Indiërs het haar hunner doo met de kiemen der z spronkelijke bezitters «•evallen, naar den vi Het behoeft inderdaad te baren, dat onderst als typhus, gele koo uit voortspruiten. W liaar, alvorens Franki gevoerd, gedesinfectei blijven nog gevaarlijk staan. De Aziatische lage prijzen verkocht, betaalt nien slechts ee Europeesche hoofdhi 100 franc voor hetze worden. -e d te zeli liineo dei •hi koorts e! ijl cteen i c hl Overzicht verko Woensdag Hortgciie, 6 uur in door not. Roolof, een hu vroeger slachterij van moeshof, Thorendyk, va tVolfcrtsdijli, bijl Hollmann, 10 uur, plan! paardepeen, kant- en i varkens, biggen. Donderdag 's lieer Arcndske door deurw. Hollmann, latten, enz,, loopvmkei Vrijdag 1 Vllssingen, bij Bul Tak, 8 uur, een huis, e 178, groot 2 Aren. Te op den verkoopdag var Dinsdag 1 Middelburg, Notai hulst, voor firma v. drcog werkhout enz. Inl. Woensdag Cl o es, voor erven kooper, 11 uur in de P not. de Ronde Bresser, watergang in 's Heer A A. weiland, Dankershoe huis, erf en tuin, Kleit Vlisslngen, door d' But, ijzerwerk. Donderdag Goes, half 11 voor kooper door not. De Ro Prins van Oranje, chiffo boekenkast, salon-, penai bloemtafel, stoelen enz hooren, mangel, glas- Vlissltigen, in oaf not. Bosch 7 uur lo eert j beneden voor veigadorii des Heils ingericht; eer lfcOa groot 81 cA. 3o. gebouw met machineri aan de Zeilmarkt. Te Jan. van 11 3 uur. Dinsdag 23 Vllssingen (ook vc door not. Bosch by Bu speelgoederen, enz. Inl Dinsdag 3 Ooslkapellc, in b hove door not. Loeft 11 u en elzen kaphout, takh eikenboomen. Woensdag Middelburg, half gebouw door den procu mr. C. Lucasse een hl 88 cA. Een huis daarn B. Meijer tegen J. Boss Donderdag Middelburg, 1 uur door den ontvanger di meinen, verpachting voi jacht en visscherij op Febi Wolf'crtsdijk, erven P. Koeman, de 1 door not. Pilaar. Maa Krahhcmlijkc, do nschryving een hofstee 75 cA. tiendvrij bouw- Krabbendyke, Schore ei MLLMtlE Van 6—8 MIDDELBURG. dorp jm. 23 j. en L. Bevallen A. os Davidse geb. Hubregt geb. do Keijser z. J* van Schelven z. M ge d. OverledenW. C S. Landstra 67 j. J van Loon 73 j. - W briëlse 4i/o m. z. Andriesse 70 j. f. Back 63 j. GOES. Ondertrouwd ,jm. te Stad Almelo mina Elizabeth Hoffm Geboren Neeltje Zwertjes Hylkema e ■waarde wonende te Van 30 Dcc VLISS1NGEN. 29 j- met J. F. J BevallenJ. H. J H. van de Ree («root geb. Suurmond Louwjjck d. - J. J J. M. Hend D. J. Kooger 8cheers geb. Bukkens geb. Plnson z. geb. Goebertus z. den Borge d. boer z. Overleden: J. F. ^an den Boogaard Oer Wel z. 11 m. I Jai One M ge M. Pi s E. ei a I on E 189 Onde J01 I ■ikse - eb. G. K. var 70 Afloop vc ZAAMSLAG. bosmui- van de e" Ecndrngtpolders in rkoo Zaten Margar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1894 | | pagina 2