„DE ZEEUW", BIJVOEGSEL behoorende bij ran Donderdag 16 November 1893. Vergadering van den Middelburgschen Gemeenteraad van Woensdag 15 Nov. 1893. Afwezig de heeren Jeras en den Bouw meester, éene vacature. Bij ontstentenis van den Burgemeester wordt het voorzitterschap waargenomen door den oudsten wethouler, den heer W. J. Sprenger, die dadelijk na opening der zitting, aan de orde stelt het onderzoek des geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid, den heer W. A. van Heek. Hij draagt dat onderzoek op aan eene commissie bestaande uit de heeren de Stoppelaar, Gratama en A. P. Snouck Hurgronje, welke b\j monde van den heer de Stoppelaar, na onderzoek, de stukken verklaart in orde bevonden te hebben en tot toelating conclu deert, tegen welke conclusie geen der leden eenig bezwaar inbracht. Nadat hierop de notulen der vorige vergadering waren gelezen en vastgesteld, deelt de Voorzitter mede, dat zjjn ingekomen: a. een brief van Ged. St. met uitnoodiging om in de Commissie bedoeld bij art. 19 lö der, wet van 2 October jl. Stbl. no. 149, op de belasting op de bedrjjfs- en andere inkomsten een lid en een plaatsvervangend lid te benoemen; b. eene missive van de Plaatselijke Com missie van Toezicht op het Middelbaar onder" wijs met voordracht ter voorziening n haar midden, als le gewone ^vacature, waarvoor aanbevolen worden de heeren G. N. de Stoppelaar en C. L. van Woelderen, 2o buitengewone vacature ontstaan door het overlijden van den heer van Visvliet, waarvoor aanbevolen worden de heeren J. H. C. Heijse en W. Polman Krusernan, en 3o buitengewone vacature ontstaan door het overlijden van den heer Snouck Hurgronje, waarvoor aanbevolen worden de heeren J. A. Frederiks en F. J. Sprenger; c. een brief van Ch.Aves alhier begeleidende een exemplaar van de October, aflevering van het tijdschrift «het Gas» d. een exemplaar van de jaarcijfers over 1892 uitgegeven door de Centrale Commissie voor de Statistiek e. een adres van Stoffel de Jonge alhier tot rooiing van boomen op het Smidsbolweik; f. een adres van van der Bent en de Bruyn om huur van een stukje grond aan den kanaalweg, bestemd tot het maken van eene veranda tegen den voorgevel van een door hen op erfpachtsgrond aldaar te stichten gebouw g. een verzoek van M. de Kan en A. Jobse om uitweg voor perceelen aan denVlissingschen singel. Het stuk sub a zal nog deze vergadering in behandeling komendat sub b wordt aangehouden tot de December vergadering, waarin over meer vacatures zal worden beslistdie sub c en d zullen voor de leden ter visie blijven; die sub e, fen g worden gesteld in handen van B. en |W. ten fine van praeadvies. Van M. de Kan c. s. is ingekomen een adres om aansluiting van hunne perceelen op 'tZand (gemeente Koudekerke) aan de duinwaterleiding. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen, mits adressanten of de gemeente Koudekerke; de kosten van aanleg, geraamd op f 1600, betalen en zich onderwerpen aan de voorwaarde dat voor de toepassing van het tarief de schat ting van de belastbare opbrengst hunner perceelen door B en W. plaats hebbe. De heer van der Swalme vraagt of de in het voorstel genoemde engelsche geasphal- teerde buizen dezelfde zijn als in de overige stadsdeelen en of voor deze aansluiting eene tweede buis door de vest zal noodig zijn, waarop de voorzitter omtrent beide punten bevestigend antwoordt. De heer E. P, Schorer verklaart gaarne mede te gaan met de conclusie van het voorstel van B. en W., hij heeft echter een bezwaar tegen de redactie. B. en W. zijn Z(jns inziens te positief met de vergoeding op f 1600 te bepalen, die som is slechts een raming, daarom is het naar zijn oordeel beter te spreken van eene vergoeding beqroot op f 1600. De voorzitter beaamt dat de zaak genoeg langs alle kanten bekeken en de berekening der vergoeding ruim genoeg genomen is om positief te kunnen zijn. B. en W. waren van oordeel, dat, zonder bepaling van eene som, de aanvragers door het onzekere zou den worden afgeschrikt. De heer Schorer blijft echter bij zijn ge voelen dat het bepalen van eene vaste som gevaar kan opleveren voor de gemeente. De heer Tak is tegen het voorstel om eene geheel bijzondere reden. Hij acht het niet gewenscht het den inwoners van na burige gemeenten zoo aangenaam te maken, daar men dan gevaar loopt, dat bij uitbrei ding van de stad aan hare grenzen, meerdere gemeentenaren zich zullen verplaatsen om, ondanks zjj de lusten genieten, de lasten te ontvlieden. Dit wil hij niet in de hand werken, vooral niet door het verleenen van ge makken, die hij als een privilegie beschouwt- De heer E. P. Schorer dient thans een formeel voorstel in om in het voorstel van en Wde woorden «bedragende f 1600» e vervangen door «begroot op fl6G0». e beer de Stoppelaar is het niet eens v,L beer Tak. Hij gelooft niet dat het 1 iemand een beletsel zjjn z.d om zich op het Z.al te vestigen, dat men geen water krijgt. Naar zijne meening moet de gemeente zich in deze op een geheel ander en wel op een industriëel standpunt plaatsen. De heer W. H. Snouck Hurgronje kan evenmin met den heer Tak medegaan. Hij acht het wel degelijk in het belang der gemeente het verzoek in te willigen, daar in elk geval de gemeentefinanciën er door zullen gebaat worden. De heer Tak herinnert er aan dat in der tijd het verzoek voor eene andere gemeente, herinnert hij zich wel voor de pastorie van Serooskerke, geweigerd is. Hij acht het voorstel dan ook in strijd met een vroeger genomen besluit. De heer van Dunne brengt omtrent dit besluit in het midden dat het genomen is, omdat men toen niet zeker was van de hoeveelheid water die men leveren kon. Het voorstel van Burg. en Weth. wordt aangenomen met algemeenestemmen behalve die van den heer Tak, het amendement Schorer met 11 tegen 3 stemmen, die van de heeren van der Harst, F. G. en W. J. Sprenger. Naar aanleiding van een adres van H. P. van de Ree& Zoon is een voorstel ingekomen van B. en W. om de Bleek aan de duin waterleiding aan te sluiten, welk voorstel zonder discussie wordt aangenomen. Nog was door B. en W. voorgesteld van H. P. van de Ree Zoon in den B eek ter verbreeding der straat een stuk grond voor één cent, de kosten der akte en van over schrijving voor genr.eenterekening, aan te koopen, ten einde daar ter plaatse een riool te leggen en daarna de straat, met aan brenging van een trottoir, met klinkers te bestraten. De commissie van financiën had zich voor het voorstel van Burg. en Weth. verklaard, behoudens het aanbrengen van een trottoir, dat zjj voor rekening van van de Ree Zoon wilde laten, te meer omdat een identiek verzoek van de wed. Verseput reeds vroeger van de hand was gewezen. De Voorzitter deelt mede dat hij van den gemeentebouwmeester de mededeeling heeft ontvangen, dat van de Ree Zoon hun verzoek omtrent het aanbrengen van een trottoir hebben ingetrokken. De heer van der Swalme, hoewel niet twijfelende dat de gemeentebouwmeester de zaak niet langs alle zijden zal bekeken hebben, kan zich omtrent die rioollegging geen denkbeeld vormen, wanneer hij de zeer hellende richting van den Bleek aan de zijde van den Zuidsingel beschouwt. Oppervlakkig beoordeeld kan men niet anders denken, dan dat men de Bleek in een modderpoel gaat veranderen. De Voorzitter antwoordt den heer van der Swalme dat het hoofdriool in den Zuid singel, waarop het riool in den Bleek za' aansluiten, zoo diep ligt, dat het laagste punt van den Bleek nog hooger ligt dan genoemd hoofdriool, waarop het voorstel van B. en W„ conform de commissie van financ. met weglating van het voorgestelde trottoir, niet algemeene stemmen wordt aangenomen. Door J. A. Vertregt, aannemer van de werken tot het daarstellen van een nieuwen beerbak, was uitstel van de oplevering dier werken gevraagd, omdat hij door het voort durend afvoeren van het water uit het droogdok in de onmogelijkheid verkeerde een aanvang met het werk te maken. Mocht dit blijven aanhouden, dan zou hij het werk nimmer kunnen opleveren, zonderdat de gemeente een noodkanaal voor den afvoer van het water liet aanleggen. De Voorzitter deelt mede dat uit het bjj het adres gevoegd rapport van den gemeente bouwmeester duidelijk blijkt, dat Vertregt werkelijk in de onmogelijkheid verkeerde de werken daar te stellen. Aangezien men nu in den winter niet metselen kan, zullen zij tot het aanstaande voorjaar moeten uitgesteld worden. Zijns inziens moest echter het aanleggen van een noodkanaal hier geheel buiten bespreking blijven, dit was een zaak van latere aangelegenheid. De vergadering vereenigde zich hiermede volkomen en het gevraagde uitstel wordt met algemeene stemmen verleend. Van de maatschappij «de Schelde» was een schrijven in zake het droogdok omtrent goedkeuring der door haar vastgestelde tarie ven ontvangen, welk schrijven gericht was aan het Gemeentebestuur van Middelburg. B. en W. vragen Raad om inlichting aangaande deuitdrukking«gemeentebestuur». Moet daaronder verstaan worden de Raad, of het Collegie van B. en W. Zij verkeeren daaromtrent in het onzekere doch wijzen er op dat in 1878 de tarieven door B. en W. goedgekeurd zijn. De heer Koole wijst er op dat de zaak in kwestie reeds een eerste begin is van de nadeelige gevolgen van de fouten in het oude contractmeerdere kwestieuse zaken zullen naar zijne meening wel volgenhij denkt dat men dan ook wijs doet de beslissing te laten rusten tot dat de commissie, die met de herziening van het oude contract belast is, met haren arbeid zal gereed zijn. De Voorzitter merkt den heer Koole op dat hier geen sprake is van herziening van het oude contracth'er is alleen de vraag te beantwoordenwat verstaat men onder gemeentebestuur De hser Schorer is van het hetzelfde ge voelen. Van contractswijziging niet de minste reden, alleen willen B. en W. weten of zij, of de Raad die tarieven moeten goedkeuren. Hij geeft gaarne toe dat de zaak bij B. en W. in goede handen is, daar nu eenmaal de vraag gesteld is, moet zij ook beantwoord worden en is hij van meening dat de gemeentewet den Raad onder gemeentebe stuur verstaat. In het oude contract is dit niet duideljjkbjj enkele artikelen zou men zelfs het tegendeel kunnen beweren, zoo b. v. bij art. 18, dat zegt dat bg brand op last van het gemeentebestuur voor voldoende water moet gezorgd worden. Hier bljjkbaar wordt door gemeentebestuur B. en W. bedoeld. Ondanks de vertoogen der beide vorige sprekers verklaart de heer van Dunné volkomen zich te kunnen vereenigen met het door den heer Koole gesprokene; de afkeuring van den heer Schorer daarover kan hij niet deelen, evenmin begrijpen, nu deze zelf het vicieuse aantoont dat art. 18 aankleeft. Wat de interpretatie van het woord aangaat, de gemeentewet spreekt zijns inziens daaromtrent duideljjk genoeg. De heer A. P. Snouck Hurgronje helt meer over tot hen die onder gemeentebestuur B. en W. verstaan, te eer nu vroeger ook B en W. de tarieven hebben goedgekeurd. De heer de Stoppelaal' brengt in het midden dat vroeger door gemeentebestuur altijd B. en W. verstaan werd, destijds werd dit algemeen aangenomen. De heer van Dunné geelt dit gaarne toe, maar releveert dat men thans niet meer handelt als over 25 jaren, toen B. en W. den baas speelden en men met hen door dik en dun medeging. De beer Brevet haalt eenige citaten aan wat de Regeering onder gemeentebestuur verstaat. Met gemeentebestuur kan door haar niet anders bedoeld zijn dan het collegie van B. en W. Overigens is lig van gevoelen dat men zich moet neêrleggen bij hetgeen vroeger is geschied. De heer Schorer antwoordt den heer Brevet dat bedoelingen hier buiten het spel moeten bljjven; alleen de werkeljjkheid moet hier betracht worden en deze spreekt al te duidelijk uit de gemeentewet. De heer van Dunné bljjft bg zjjn gevoelen dat de Maatschappij «de Schelde» zich tot den Raad heeft te wen Jen en, om latere moeilijkheden te voorkomen, vestigt hjj er de aandacht op dat dit op gezegeld papier moet plaats hebben. De heer Tak wil de zaak niet uit een rechtskundig oogpunt beschouwen, maar naar zijne meening vordert het practisch belang dat de Raajd eene beslissing neme; dientengevolge doet hjj het voorstel aan de Maatschappij «de Schelde» te berichten, dat zjj zich met haar ierzoek heeft te wenden tot den Raad, welk Voorstel werd aangenomen met 10 tegen 4 stemmen, die van de heeren de Waal, Brevet, A. P. Snouck Hurgronje en W. J. Sprenger. Door den heer M. P A. Proos, directeur der Middelburgsche Kunstboterfabriek was tot den Raad een verzoek gericht om te mogen aanleggen eene buis in de openbare straat tot aanvoer van oliën naar de tiabriek. B. en W. adviseeien het verzoek in te willigen, wanneer lo. de buis gelegd worde ten genoege van B. en W., 2o. Zjj alleen diene tot aanvoer van plantaardige oliën en 3o. eene jaarljjksche retributie van f 1,50 betaald worde. Zonder stemming vereenigden de leden zich met dat advies, nadat de Voorzitter op eene opmerking van den heer Koole geantwoord had dat de voorgestelde heffing van fl.50 niet gold den strekkenden meter, maar conform de verordening, het geheel wat deu heer Gratama bewoog het oog te vestigen op den ongunstigen toestand waarin ten deze verkeerde de gememtegasfabriek, die per strekkenden meter betaalde. Daar zich ter vervulling der vacature ont staan door het bedanken van dr. Japikse als leeraar in de natuur- en werktuigkunde aan de burgeravondschool geen sollicitanten hadden opgedaan, heeft de Commissie van Toezicht de lessen in de natuurkunde opge dragen aan den directeur-leeraar, die in de werktuigkunde aan den leeraar Fischer, terwijl zij die in de wiskunde, waarmede voornoemde heeren belast waren, tjjdeljjk opdroeg aan den onderwijzer bjj de rijks kweekschool, Hasselbach. De verschillende opdrachten zullen eene vermeerdering van uitgaven ten gevolge hebben, waarom B. en W. den Raad verzoeken er zjjne sanctie aan te hechten, hetgeen met eenparige stemmen plaats had. De in den raad vastgestelde verordeningen tot regeling van het lager onderwijs waren met eenige bemerkingen van Ged. St. terug ontvangen. B. en W. hebben de veror deningen gewijzigd en daarbjj tevens overgenomen een voorstel van den heer Brevet en een van den heer Tak en bieden nu de gewijzigde ontwerpen den raad ter goedkeuring aan. Die goedkeuring werd dan ook verleend met 11 tegen 3 stemmen, die der heeren Koole, v. d. Swaltne en de Waal. Zonder discussie of stemming hechtte hierop de raad zijn zegel aan de door B en W. ingediende voorwaarden voor de verpachting der tollen op den Middelburg Vlissingschen rijweg. Yan H. M. Will was een verzoek inge komen tot wegruiming van een deel van het plantsoen op het Veersche bolwerk en om grond daaromtrent in erfpacht te ver- B. en W. stellen voor het schoone bolwerk niet te ontsieren en op het verzoek afwijzend te beschikken, waarmede de raad zich stilzwijgend vereenigde, na eene opmerking van den heer Tak, dat men hier niet kon toestaan, wat nog onlangs geweigerd werd op het Noordbolwerk aan iemand, die den grond noodig had voor zjjn bedrijf, wat hier niet het geval was. G. Alberts Lzn. Co. hebben zich tot den raad gewend met het verzoek om een stuk op het Seisbolwerk bjj vernieuwing te mogen huren. Met het advies van B. en W. om aan adrsssanten het stuk grond voor den duur van den afgeloopen termjjn voor 1,60 'sjaars weder te verhuren, veree nigde de raad zich zonder discussie of stemming Tengevolge van ziekte van mej. Abresch, ouderwijzere» aan school G., is hare betrek king waargenomen door mej. Njjland. Voor de diensten do >r haar bewezen, stellen B. en W. voor, haar voor den ijjd narer waarneming een gratificatie tot te kennen van f 50 per maand, gedeelte eener maand voor eene geheele gerekend. De heer van der Swalme vraagt of voor zulke financiëele aangelegenheden vaste regelen bestaan. Da voorzitter beantwoordt deze vraag ontkennend mej. Abresch heeft een gedeelte van haar traktement afgestaan aan nn-j. Njjland, en gewoonte is het nu eenmaal geworden om aan zulke waarnemingen eene gratifiatie te verbinden. De heer van Dunné heeft ook geen be- ".zwaar tegen het verleenen der gratificatie, hg acht die volkomen verdiend hij zou in dusdanige gevallen echter gaarne een termijn willen bepaald zien, met bet oog er op dat, is hij goed onderricht, de ziekte nogal van duur kan zjjn. De heer van der Harst antwoordt den heer Dunné dat mej Abresch hare lessen reeds heden gedeeltelijk heeft hervat, waarop het voorstel van B en W met algemeene stemmen wordt aangenomen. Door B. en W. was aan den Raad een voorstel gedaan tot het bouwen van eene smederij en fitterswoning ten dienste der gasfabriek, waarvan de kosten op f 3360 werden geraamd. Zonder discussie werd het voorstel op verzoek van den heer Tak in stemming gebracht en aangenomen met 12 tegen 2 stemmen, die der heeren Tak en de Waal. Thans komt ter tafel een voorstel van B. er, W. om aan W. Josiasse, L. iogelse en M. Schuilwerve gemeentegrond buiten de Dampoort te verkoopen, respectievelijk voor f120.—, 1237.—, en f 114.75. De heer Brevet is in het algemeen tegen verkoop van gemeentegrond hjj doet daarom het voorstel de gevraagde gronden in erf pacht af te staan; het beoogde doel, het bouwen van woonhuizen, kan dan even goed door de aanvragers bereikt worden en de gemeente bljjft heer en meester over zijn terrein. De heer van der Swalme is in principe ook tegen vervreemding van gemeentegrond; maar hier geldt het een bijzonder geval. Nog onlangs gaf men aan een naastligger den grond in vollen eigendom en men heeft nu geen gegronde reden om hetzelfde aan andeien te weigeren; bovendien hoeft de gemeente niet bevreesd te zjjn aan dien kant der stad ooit grond te kort te komen. De heer Koole is ook tegen het voorstel Brevet, al ware het slechts om niet tegen te houden de werkelijke verfraaiing, die de stad aan dien kant ondergaan zal. De heer Schorer gaat ook gaarne met het voorstel van B. en W. mede, maar wjjst er op dat de Pagter het verzoek deed om den grond te koopen, dien B. en W. nu voorstellen aan Josiasse af te staan. De heer De Stoppelaar deelt mede dat hetzelfde een punt van beraadslaging bij de commissie van Financiën heeft uitg-maakt, doch dat men er over heen gestapt was op de mondelinge verzekering, dat de Pagter het verzoek |uamens Josiasse deed. De heer Schorer, hoeveel eerbied hjj ook koestert voor geloot waardige monde linge mededeelingen, zou zijne adhesie toch niet aan het voorstel kunnen schenken, wanneer de verkoop aan Josiasse niet afhankelijk gesteld werd van eene verklaring van de Pagter dat hjj afstand doet van de aanvrage tot koop. Dientengevolge vullen B. en W. hun voorstel aan in den zin als door den heer Schorer verlangd en wordt het, ria \erwer ping van dat des heeren Brevet met 11 tegen 3 stemmen die der heeren de Waal, Brevet en Van der Harst met algemeene stemmen, uitgezonderd die van den heer Brevet, aangenomen. Door P. J. Hubregtseen 10 anderen was in een adres aan den Raad voorgesteld om den naam van de Teerpakhuizenstraat te veranderen in dien van Kanaalstraat. Den stadsarchivaris gehoord, konden B. en W. zoowel uit een historisch als uit een prac tisch oogpunt, niet in het voorstel treden en adviseerden zij tot afwijzende beschik king, waarmede al de leden van den Raad, behalve de heer Tak, zich vereenigden. Van B. en W. was een voorstel ingeko men tot wijziging der gemeentebegrooting 1893 met concept-besluit tot het aangaan van e«ne tijdelijke geldleening en tot het opnemen van kasgeld en beschikking over een gedeelte van den post op de begiootir.g voor 1893 uitgetrokken voor onvoorziene uitgaven. Al de leden vereenigden zich stilzwijgend met het voorstel van B. en W alleen de heer Tak maakte de opmerking dat hjj een volgenden keer er zjjne sanctie niet meer aan hechten zou, wanneer, even als nu geld was uitgegeven voor zaken die niet dringend noodzakelijk zijn. Zooals men zich herinneren zal was in der tijd door J. H. Mennes een verzoek tot den Raad gericht om uitweg voor het perceel door hem gebouwd aan den Vlis singschen Singel en was een raadscommissie benoemd om de zaak te onderzoeken. Con form het advies dier commissie stellen B. en W. nu voor hemdenuitweg onder zekere voorwaarden tot wederopzeggens te verleenen tegen eene jaarljjksche retr butie vaD f5 en eene vergoeding ad flÖ voor wegruiming van het plantsoen. Van de heeren A. P. Snouck Hurgronje en E. P. Schorer kwam ter zake een voorstel in om uit het voorstel van B. en W te doen ver. vallen al de voorwaarden en de woorden, «tot wederopzeggeis», daar zjj, volgens de toe lichting gegeven door den heer Hurgronje, een en ander in strijd achten met de be palingen van het Burgerlijk Wetboek. Al de leden deelden blgkbaar hunne zienswijze, want hun voorstel werd zonder discussie met eenparige stemmen aangenomen. De heer Koole is van oordeel dat de retributie van f 5 te laag is. Wanneer Koudekerke lust heeftom van onze schoone sin gels straten te maken, moet men zulks niet in de hand werken hij stelt daarom voor de retributie op f20 per jaar te bepalen. De heer de Stoppelaar vraagt naar we ken maatstaf B, en W. de retributie bepaalden waarop de Voorzitter antwoordt daiBurentsen gedurende het afgeloopen jaar in eene identieke aangelegenheid dezelfde retributie betaald heeft. De heer Schorer vindt den eisch van den heer Koole exorbitant hoog de vergoeding moet alleen strekken om het ongerief te dekken, dat voor de gemeente ontstaat door het verleenen van uitweg en dat ongerief kan gerust gesteld worden op nihil. De heer W. H. Snouck Hurgronje kan zich volkomen met het gevoelen van den heer Schorer vereenigen zelfs de voorge stelde retributie van f5 vindt hg te hoog. De heer Koole zou geen bezwaar maken tegen die retributie, gold het hier eene Middelburgsche kwestie; maar, wanneer wjj aan vreemden alles toegeven, dan vreest hjj dat misbruik er het gevolg van zijn zal en stellen wjj zeiven die vreemden in staat onze schoone singels met onoogljjke gebouwen te overdekken. Op die overwe gingen alleen is zijn voorstel gebaseerd. De heer A. P. Snouck Hurgronje wjjst den heer Koole op art. 715 van het Bur gerlijk Wetboek, dat uitdrukkelijk voor- schrgtt dat de vergoeding zich bepalen moet tot de schade die werkeljjk geleden wordt. Het voorstel Koole wordt verworpen met 11 tegen 3 stemmen, die der heeren Tak, Koole en Gratama, en het voorstel van B. en W. zooals het gewjjzigd werd door aanneming van het amendement Sohorer- Snouck Hurgronje, met algemeene stemmen aangenomen. Achtereenvolgens wordt nu zonder discus sie of hoofdelijke stemming goedgekeurd le de rekening 1892/93 en de begrooting 1893/91 van het Concertgebouw, respectie velijk tot de bedragen van f846,28Vs en f811,02 in ontvang en uitgaaf; 2e. een voorstel van B. en W. om vergunning te verleenen aan den heer Nelson Itié om gebruik te maken van een der lokalen van ichool E tot het houden van zjjne Soirées littéraires, zulks een avond per week, tegen vergoeding van f 0,25 per avond voor vuur en licht3e. een voortel van B. en W. om aan den heer S. Boasson, volgens zjjn verzoek en conform het advies van de Kamer van Koophandel, een eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van makelaar in alle vakken4e de vaststelling van den staat van oninbare posten der inkomstenbelasting over 1889 tot een bedrag van f 245.14Vs, en 5e een voorstel van B. en W. tot vaststelling der instructie voor de gemeente opzichters. Alsnu stelt de Voorzitter aan de orde de benoeming van een lid en een plaatsvervan gend lid in de commissie bedoeld bij art. 19 1 b der wet tot heffing eener belasting op de bedrijfs- en andere inkomsten. Op verzoek van den heer A. P. Snouck Hurgronje gaat de vergadering over in eene met gesloten deuren. Na heropening der openbare zitting tot stemming overgegaan. Tot LGpintïê gekozen de heer J J. van der Hrmg|e| met 11 stemmen, tegen 2 op den? q\ P. Fokker en 1 op den heer J. C. 1 Voor plaatsvervangend lid was drIJUrvan der eerste stemmingde heer J. toe riks 6, de heer J P. Fokker 4, de ■'"W J. H Doorenbos 3 en de heer J. Fak Brui. 1 stem; der tweede stemming: de heer"' C. Frederiks 7, de heer J. P. Fokker 5 e de heer J. J. H. Doorenbos 2 stemmen. B de daarop gevolgde herstemming tassche. de heeren J. C. Freleriks en J P. Fokker werd eerstgenoemde gekozen met 8 stemmen tegen 6, die op den laatste waren uitgebracht. Niemand meer iets in het midden te brengen hebbende, ging de vergadering uiteen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 5