|e-Rotterdam telde. BIJVOEGSEL DE ZEEUW" Zierikzee TELEGRAAF." 8 c li o o 1 n i e u vv s. Gemengde Berichten. BRIEFWISSELING. Vergaderingen. SCHOUWIKG. Overzicht verkoopïngen enz. MARKTBERICHTEN- IBUSDIENST [JKSCHE VEER—GOES, uitzondering van Dinsdao; .45f, 1.5f en 5.uur- tution) 8.21f2,54f, (Slot Des Dinsdags vertrek Veer rek Goes (Slot Oostende lags geen dienst. ch-tijd. IRGEN-OP ZOOM-THOLEN, I-Zoom naar Tholen, 5.30 3.05-f, 5.30, 7.40f. iar Bergen-op-Zoorn 6.10 3.50f, 6.15, 8 30f. srgen-op-Zoom n. Halsteren |lsteren naar Tholen 15 min. ;t altijd. RAMDIENST. INMIDDELBURG. (Zeilm.i: 4,50, 6,,8,— 10, 12,30, 1.15, 2,-.2,45 5,55, 6,55, 7,45, 8,30 naarVlissingen(Zeilmarkt)- 10,15, 11,45, 12,35,1,20 1,20, 5,5, 6,—, 7,—, 7,50 en 11, IBOOTDIENST leiburg en Zierikzee. Zierikzee Spoorweg Goes. rdamsche tijd.) I October aid, Van Dinsd, Woens, Ootid. Vrijd, Zat. Zond. Maan. Dinsd. Woen. Dond. Vrjjd. Zat Zond. Maan. 'smorg. 'smid 3,- 3,- 3, 3,- 3,- 3,- 3- 3- 3- 3- 3.- 5 6.30 6 7,50 7 7,50 8 9 7,50 10 7,50 11 7,50 12 6,30 13 7,50 14 7,50 15 7,50 16 7,50 3,- IBOOTDIENSI' lüDELB.-ROTTERDA M. \gens stadsklokken.) Jetober. konderd Zondags, v. Vliss. i,45, v. Rotterdam 8,15 u. I" Jetober. van Dinsd. Dond. Zond. Dinsd. 10 Dond 12 i Zond. 15 Antwerpen 3 's morg.7,— 2,30 4,30 6,- 7,- 8,- 5 8 100TDIENST. gelegen plaatsen. Jctober. Van Rotterdam -|Dinsd. 3'smorg.ll Woen. 4 Dond. 5 Vrjjd. Zat. Zond. Maan. 10,30 10,30 10,30 10,30 10,30 10,30 u. m. u. m. |im 11,55 3,25 O,- 12,25 3,55 0,- nsd. en Vrjjd, Woensd. en Zat. 11,55 3,25 0, 1.2,15 3,45 0, 1 - 8,46 9,10 |0,10 1,50 0, |0,30 2,10 0, *,50 5,29 5,50 4,1 4,8 4.21 4,30 4,38 4,44 4,49 4,59 5,6 5,19 5,29 5,38 5,47 8.22 9,1 10.15 f9,16 f9,52 Ingekomen v'enlooen 6,34 6,20 6,51 7,7 8,22 9,1 10,15 f9,15 f9,52 6, 6,9 6,16 6,29 6.87 6,45 6,52 6,57 7,7 7,15 7,28 7.88 7,47 7,56 9.44 10,19 10.27 10. £0 11.28 1,36 1,17 1.34 ,50 1,55 1,25 3,15 4,15 4,31 4,45 6,21 5,53 7,20 8,10 8,27 8,45 0,00 0,00 0,00 0,0 0,0 0,00 behoorende by van Dinsdag 3 October 1893. De socialisten hebben zich en tereeht geërgerd aan den naam stemvee dien het karn^r id Rutgers voor den mind, t en man die kiezer moet worden h ieit uitgedacht. Mag men echter het kamerlid mr. Van Kouter, gelooven, dan hebben de roomschen veel meer reden dun zij om zich deze beleediging aan te trekken. De heer v. Houten toch beweert dat met stemvee de roomsche kiezers in België zijn bedoeld, die altijd volgens de voorstelling van deze liberale heeren als kudden door den pastoor naar de stembus worden voort gedreven evenals men in Uilenspiegel ook wel eeus antirevolutionaire kiezets ter ka merverkiezing op ziet gaan. Men herinnert zti h nog wel van voor jaren de prent van dit Rolterdamsche Zondagsblad voorstellende «hoe ds. Nonhebei de Walcher- sche kiezers ter stembus leidt». Nu, als zoodanig zegt mr. v. Houten heelt ook het nieuwe kiezersvolk voor het geestelijk oog van jhr. Rutgers gedefileerd. Hij toch schrijft Met het .oog ep de kudden censuskiezers die in Bel|iö onder leiding hunner geeste lijke herders naar de hoofdplaatsen der kiesdistricten trekken, do kudden waaraan in de eerste plaats gedacht wordt als er van stemvee sprake is en die ongetwijfeld ook by het gebruiken dezer uitdrukking voor het g.estelyk oog van den heer Rut gers defileerden Het Vaderland vroeg dezer dagen aan den heer Van Houten, die in zijn strijd tegen den vooruitgang de meest achterlijke roomschen tot medewerkers heefthoe smaken u uwe bondgenooten Onzentwege voegen wij er aan het adres dezer bondgenooten aaa toeWel bekome u zulk een leidsman Ware het haar dan ook niet uitsluitend om verwerping en omverwerping van dit kabinet en zijn hoeksteen te doen, een dergelijke uiting als van mr. v. Houten, van hoe eerlijke uitspraak zijner overtuiging zij overigens blijk geelt, zou voldoende geweest zijn om dit comische bondgenootschap te doen uiteenspatten. Maar het spreekwoord zegthet doel heiligt de middelen, en een zekere natuur wet geldt misschien ook op ander terrein dan dat der eleclriciteit, dat ongelijknamie polen elkander aantrekken. Met genoegen lazen wij in de Middel burger het verslag van de jongst gehouden ergadering der liberale kiesvereeniging Eendracht te Middelburg, Twee punten trokken onze aandacht. In de eerste plaats de leuke ontvangst van den leuken brie! van het door Eendracht gekapittelde statenlid, v. Uije Pieterse. De heer Pieterse, in een vlaag der eerste opwinding gevraagd of hij na zijn gepleegd verzuim, nu zijn ontslag maar niet zou nemen als lid der staten, had geantwoord dat hij het niet van plan was. De voorzitter had voorgesteld dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen en de vergadering had zich er mee vereenigd. Dit was het einde van het tooneel, dat zelfs door ons die er niemendal mede te maken hadden, eenigszins met beving was aangezien. Het vlammende zwaard werd, toen den krijgslieden geen voldoening geschonken werd, in de schede gestoken, en om niet met hun spot naar bed gezonden te worden, dekten de heeren van Eendracht het misdrijf met den mantel der liefde toe. De oude zeerob had dezen betrekkelijk nog jeugdigen, minder ervaren schippers doen beduiden, dat zij wel wat hard van wal waren gestoken. Zoo speelt men niet met de slatenzetels. Men moet er te hard voor werken om er een te gewinnen of om voor verliezen te vrijwaren van hetgeen men nog heeft. Doch dit in het voorbijgaan. Een tweede, vrijwat belangrijker ont dekking deed men, toen het de tijd was om candidaten te noemen in plaah van het overleden statenlid mr. Snouck Hurgronje. Daar openbaarden zich twee stroomim'en in Eendracht. Niet dat zy er niet reeds lang waren zij openbaarden zich slechts. Het waren als overal -r- de meer radicale of voor uitstrevende, en de meer conservatieve of behoudende strooming; de eerste door de heeren van Hoek, dr. Bolle en P. A. Janssen, de laatste door de heeren v. Aken en A. Meeuse vertegenwoordigd. Eerstgenoemden bestreden, laatstgenoem den verdedigden een candidaat met een «conservatief tintje», den heer v. d. Swalme, die ten slotte met den heer mr. v. d. Lek de Clercq, elk met 40 stemmen tot voor- loopig eandidaat werd aangewezen. Het is wel opmerkelijk dat eerst in den loop van het debat de heeren er voor uit kwamen, dat de stryd ging over het al of niet wenschelgke van een conservatieven candidaat, een- voor of een tegenstander ^an een kieswet in democratische richting. In den a invang heette de strijd te gaan over het al of niet candidaat stellen van een rechtsgeleerde die ook in het gedeputeerd co egie den overledene zou kunnen vervangen. Eendracht dat het rog zulk een n Phalanx van eerlijke leden bezit I" die in de eerste plaats vragen naar het politieke beginsel, en eerst in de tweede plaats naar den besten kans van slagen. Niet dat de door hen aangelegde maat stafhet lidmaatschap der kiesvereeniging waarnaar de heer de Cleicq «liberaler» geacht werd dan de heer v. d. Swalme ons zoo deugdelijk voorkomt. De conseriaiieve woordvoerders, zij die den docter boven den meester begeerden, ja zelfs openbare tegenstanders van kies rechtuitbreiding zijn leden van Eendracht. Maar men overzie dit voor hot feit dat men van liberale zijde ook te Middelburg al meer gewonnen woidt voor de oud antirevolutionaire leus- Niet het sticcts maar het beginsel. K p r k ti i e u w s Ned. Herv. Kelk. Beroepen te Nieuwenhoorn ds. G. H. Blanken te Zierikzee. Bedankt voor Sirjansland, Kerkwerve. 's Heerenhoek, Waarde, Kats en 's Graven polder door dhr.J. Wartena, cand. te Gouda, wegens aanneming van het beroep naar Vleuten: voor Hoek ftoez.door ds. P. de Bock te Oo'lkapelle voor Benschop door dr. J. W F. Gobius du Sart te Nieuw en St. Joostland. Tegen het beroep van ds. B. Wieünga te Kruingen als3en predikant te Delftshaven (welk beroep reeds door hem aangenomen is) is protest aangeteekend, dewijl het kiescollegie niet voltallig was alvorens het beroep werd uitgebracht. De classis Zieiikzee beeft thans aan de gemeente St-avenisse verlui gegeven tot liet beroep op ds. 11. Snel te Middelburg ZEerw. bad bet beroep reeds aangenomen en is bereids andermaal beroeper.. Kapeile. In de 11. Vrijdagavond ge houden vergadering van Kerkvoogden en Notabelen, is in de plaats van den aan de beurt van aftreding zijnden Kerkvoogd dhr. J. Oele Hz., tot Kelkvoogd gekozen dhr. A. Gallis Merens. Geref. Kerken. Bedankt voor Schoondijke ds. G. Dal- huijzen te Heinkertszandvoor Holteu door ds. J. Gommer te Grijpskeike. Chr. Ger. Kerk. In de Wekker sci.rijft ds. J. Wisse «Onder de leden in Kerk A. te K. gaat een gerucht, dat eerdaags eeri ongehoord feit bekend zal worden, nl. dat Ds. Wisse piedikant zal worden in de Herv. Kerk. Wij zullen niet onderzoeken, uit welken hoek dit gerucht komt. We weten reeds lang, dat men er ons eene grieve van maakt, dat we niet met mokers en breekijzers trachten die «Groote Kerk» te helpen afbreken. Ook hindert het deze lieden, dal we onder onze Hervormde vrienden, vrienden hebben, die zich niet schamen ons hunne vrienden te noemen. We behooren nu eenmaal niet tot het genre, dat met niemand anders dan met hen, die met ons in eén en hetzelfde kerkgemeenschap bleven, kunnen omgaan. Hebben anderen hunne overtuiging, wij ook. Ons kerkelijk beginsel en onze kerkelijke belijdenis laat echter ons ruimte genoeg om een ruim hart te hebben, ook jegens hen, die op kerkelijk gebied een' anderen weg gaan, maar toch bewijzen liefde tot God en liefde tot den naaste te beoefenen. Wat we intusschen zeggen wilden, is dit, dat bovengenoemdpraatje (oitfer verzinsel is.» Den stijl en den pluralis majestalis er nu eens buiten gerekend, zal dezen Hang- schen prediker wel de lof eener eerlijke oveituigir.g niet onthouden kunnen worden. Middelburg. De heer J. van Aartsen, ondr, a/d Chr. iachool te Ter Neuzen, is benoemd tot ondr. a/d Chr. School, Graven straat, alhier. De Unie Collecte voor een school met den hijbei, bracht op te Oosterland, c s. f 13, Groede met Breskens f120,32Vs; Sluis met Heille en St. Anna f 139.25; Aarden burg met Ede en St. Kruis f9.50. Onder de nagilten wordt vermeld uit Domburg f 10 en Axel f 14,95. Men schrijft ons uit Vlissingen dat de nieuwe Chr. bewaar chool op hei zoogenaamde eiland zal verrijzen. Dondetdsgmorgeo om 5 uur bad te Brunn een vreeselijk ongeluk plaats, op de plaats vóór de woning van den huisei genaar Herb-thofer. Een in hetzelfde huis wonende 70jarige vrouw wilde juist naai de pomp op de plaats loopen om water te halen, toen twee groote honden, aan Herbsthofer toebehoorende, zich op de oude vrouw wierpen en haar de kleeren van bel lichaam rukten. Haar zoon, die bet huliwe roep hoorde en dia zijn moeder uit haar benarde positie wilde verlosson, snelde ter stond te hulp. Ily kwam helaas te laat, want de dieien hadden der arme vrouw reeds verscheidene gevaarlijke beten toe^e bracht en haar het vleesch op verschillende plaatsen van het lichaam gebeten. Toen de honden den zoon der vrouw gewaar werden, vielen zij ook dezen aan en takelden zij hem op gelijke wyze als de moeder toe. Met behulp van den eigenaar gelukte liet eindelijk de woedende di-ren aan kettingen vast te leggen. Terstond werd geneeskundige hulp verleend, maar der oude vrouw baatte dit niet veel meer, zij weid stervend naar het gasthuis vervoerd. De honden werden later afgemaakt. Het Neue Wiener Tageblatt verhaalt van een avontuur, dat den voorzitter van het internationaal tranwegcongres, Miehelet, aan het Westerstation te Buda Pest over komen is en veel gelijkenis vertoont mei dat van Pieter Spa bij het kroningsfeest van Willem II te Amsterdam Miehelet, die juist een nieuwen hoed ge kocht had, liep aan het station heen en weder een vriend op te wachten. Niet weinig verrast was hij, toen hij in den zak van zijn overjas een beurs en een gouden horloge ontdekte, die hem niet toebehoordeu. Hij wendde zich tot een politieagent, doch deze verstond hem niet, daar Miehelet geen Horigaarsch kende Juist kwam daar, een boertje aanloopen die be weerde, dat Miehelet zijn beurs in de hand had. Gelukkig was een agent in burgerkleeding in de nabij le id, die Miehelet verstaan kon Do neodige uitleggingen werden gegeven en Miehelet vernam nu, dat korten tijd geleden een zakkenroller gevangen genomen was, die een dergelijken hoed droeg als Miehelet. Hij bekende dan ook spoedig hem voor een medelid vati een internationale bende aangezien te hebben, wier leden elkander niet kenden, doch als onderschei- dingsteeken een hijzonder gevormuVn hoed droegen. De hoedenmaker, waar Miehelet zich een nieuw hoofddeksel had aangeschaft, had een 50 van die hoeden besteld gekregen. Voor de aardigheid had hij er wat meer vervaardigd en nu gebeurde bet dat Miclielel juist zulk een hoed kocht, ten gevolge waai van Schlesinger, de zakkenroller hem voor een lid der bende hield. In hel Noorden van Londen ontsnapte drzer dagen een zeer groote vijf en zeventig jarige olifant aan zijn geleider, die met hem was uitgegaan om hem een luchtje te laten scheppen. Het anders zeer gehoor zame dier toonde plotseling een wil en verbazend veel kracht te hebben. Ilij liep met snellen dial het Finsbury Park in, verbrak alle hekken en heiningen die hem te hoog waren om over te springen, terwijl hij ijzeren hekken, die hem in den weg waren, eenvoudig geheel en al uit den grond tilde en ter zijde wierp. Luid trompettend viel hij een muziekkoepel aan, dien hij met eenige slagen van zijn tromp vernielde. D._oi' straten, tuinen, binnenplaats ver volgde hij zijn weg, beukte met zijn tromp riiel minder dan zeven tuinmuren omver om zich een doortocht te verschaffen, smeet een man ter zijde, sloeg een jongen man met do punt, van zijn tromp de hand stuk, waarna hij hem opnam en eenige ellen verder wierp, liep een stal in, maar brak er aan de andere zijde weder uit, ging bedaard in de New- River drinken en liet zich, na nog heel wat vernie'ing te hebben aangericht, eindelijk heel bedaard door zijn gelei-Ier de voorpooten ketenen en kalm naar zijn stal geleiden. Het was 's namiddags half twee toen hij wegliep, en zeven uren 's avonds toen hij zich liet vangen, al dien tijd achtervolgd door politie en honderde menschen, die echter, als hij zich omkeerde, brulde en met zijn tromp zwaaide rechts en links op de vlucht stoven. Een wanklank in Fransche ooren wat de Russen-vereering van deze dagen betreft, is gisteren in den Parijschen gemeenteraad gehoord, toen men beraadslaagde over het toestaan van een crediet voor de feesten ter eere van de Russische zeelie ien. Het socialistisch lid Vaillant legde namelijk, te midden van een algemeen protest, de verklaring af, dat de revolutionaire socialisten riet gelooven aan de mogelijkheid van een Fransch-Russisch verbond en tegen elk crediet voor de ontvangst der officieren van het Russische eskader zouden stemmen. Intusschen w s het resultaat der beraad slagingen, dat met bijna algemeene stemmen een crediet van 350,000 francs werd aan genomen. Vaillant is tot heden niet vermoord! Een buitenkansje voor de Berlijnschc onderwijzers. De heer Lube, die onlang-- op 38 jarigen leeftjjd te Berlijn stierf, ver maakte aan de stad een kapitaal van 5 a (i millioen mark, om daaruit oude onderwijzers en onderwijzeressen te steunen, wier pensi oenen niet voldoende zijn, om naar hun stand te leven. Een ernstig ongeval beeft nabij Charleroi plaats gehad. Een jongetje- van 9 jaar vermaakte zich met een pistool dat bij telkens afschoot. Hij gebruikte daarvoor kloppertjes. Weinig tevreden met den knal door de klappertjes éen voor éen veroorzaakt, sta pelde hij de klappertjes alle boven op elkaar opeen en toen trok hij zijn klomp uit, waarmede hij er op los sloeg. Een lievige ontploffing volgdevermengd met doordrin gende kreten. De ongelukkige knaap kermde en kromp ineen vari pijn. De vingers van de linkerhand waren hem afgeslagen, aan zijn rechterhand onlkrak de duim, terwyl dit lichaamsdeel deerlijk verbrand werd. Menotti Garibaldi, Italiaansch Kamerlid en zoon van den beroemden held, heeft een maatschappij gesticht tot het opduiken van schatten, welke bij de kust van Uruguay in zee moeten liggen goud en zilvergeld, afkomstig van Spaansche grljoenen, vVelke daar in de '17e en 18e en het begin van deze eeuw zijn vergaan. De Regeeriog van Uruguay gaf reeds de noodige vergunning tot de opgravingen, welke eerlang zullen beginnen onder leiding van den Heer Garibaldi zelverv Het gedenkteeken van Andreas Ilofeijjj op den Iselberg te Innsbrüc.k, is in tegen woordigheid van keizer Frans Jozef en verscheidene prinsen van zijn huis onthuld Duizenden Tyrolers uit alle deelen d e lands zjjn in nationaal costuum de fee telijkheid ter eere van den volksheld komen bij won-m. De politieagenten in de groote steden der oostelijke staten van Noord Amerika zijn gewoon dronkaards diezij op de straat slapende vinden, met hun wapenstok net zoo lang tegen de voeten te tikken tot zij wakker worden. Dezer dagen mocht deze gewoonte een hunner, die de nachtelijke ronde deed door de straten van Coney Island, uiet best bekomen. Hg vond een slapende, dien hij na hem tevergeefs te hebben aangeroepen, een paar klappen tegen de voeten gaf. De man was, zoo dacht hij, gekleed in eer berenhuid. Doch bij nadere kennismaking bleek hij met een wezenlijken beer te doen te hebben. Het dier had zich met medeweten van zijn eigenaar op de stoep te slapen gelegd. Het dier stond een weinig boos op en gaf den man der wet een paar harde schoppen met zijn klauw, waarop de man de vlucht nam en bruintje het alleen bezit der stoep gunde, De man kon na dit voorval in geen week dienst doen. In het krankzinnigengesticht te Scu tari is de cholera uitgebroken. Van de 72 lijders bezweken er 39. raw: X. te F. Ja. Van 31 tot 2 Octoberl893. MIDDELBURG. Ondertrouwd H. Maaten jm. 26 j. en C. J. Bertol jd. 27 jr. BovallenS. Dinnewet geb. Roelse d. Van 23 tot 30 Sept. 1893. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W. Koole jm. 30 j. en J. Slikkerveer jd. 39 j. G. Piekart jm. 24 j. en J. W. Perwez jd. 22 j. R. Haarsma jm. 25 j. en H. M. Nobels jd. 21 j- R. M. P. de Rugter jm. 41 j. en E. van Staal jd. 26 j. M. C. van Dgk jm. 20 j. en J. F. Harte jd. 19 j. M. P. Slimmen wedr. 32 j on T. D. Boer jd. 27 j. Getrouwd- H. L. O. Minne jm. 25 j. en M. J. Vanhuyssejd 22 j- Bevallen M- J. Aspeslagh geb. Siegrest d. M. de Wolf gob. Sohier z. C. Lippens gb. de Poorte Wz. M. Spuyman geb. de Hollander z. M. L. W- Aspeslagh geb N ijland z. T. J. C. do Jong geb. Visser d. C. J. Albrecht geb. Quite d- A. Schroevers geb. Groenenberg z- C. Jonk man geb. Bok. d. D. J. Jonkers geb. Verbruggon z. (levenl.) E. A. Cleal geb. Chapman z. Overleden D. J. Verbruggen vrouw van N. Jonkers 34 j. S. Moens d. 5 w. Over de maand September 1893. KRABBENDIJKE. Ondertr. en getrouwd Ja iLobbezoo 44 jr. wedr. van Kornelia van Hekken en Elizabeth Muts 26 jr. jd. Geboren 2, Johanna Sara, d. v. Jan Bak ker en Geertrui van S weeden. 14 Leende; t Johannes z. v. Jacob 8mit Lz. en Apollina Wiskerke. 19. Jacoba Johanna d. v. Cor nelis van Iwaarden en Elizabeth Zweedyk- 21, Maria d. v. Johannis Sinke Jz. en. Pieternella Maria Stevense. Overleden Kornelia van Liera 47 jr. vrouw van D. Krijger. HEINKENSZAND. Gehuwd: 28, Willem Ngsse 25 j- jm. en Maria Goud 23 j. jd. Geboren 2. Willem z. v. Cornelis Goeman en Helena Dronkers, Agust Amede Remi z. v. Alfons Blonnna6rt en Maria Louisa Kessels. Johannes z. v. Jan Pantus en Johanna van der Have, 6. Adriaan en Ja coba Cornelia, z- en d. van Foort Dominicus en Elizabeth Jozina Versluys. 27. Johanna Wilhelmina d. v. Johannes van Baaien en Maria Adriana de Schipper. MIDDELBURG. Openbare vergadering van Patrimonium, Donderdagavond 8 uur, Span jaardstraat E 69. Bespreking punt 8, 9 en 10 betreifende Kamers van Arbeid dcor ds. Oosten. GOESCHE POLDER en KRUIN1NGEN 11 October. KOUDEKERKE 16 Oct. SCHORE 20 October. Woensdag 4 October. Wolfertsriijlc, door not. Pilaar bij Jonker 2 uur voor 7 jaar, verpachting eigendommen der polders Oud Wo'faartsdijk en Oost Nieuwl, En om 1 uur verkoopen 190 appel- en pero. boomen en annex bouwl. saam 7785 cA. voor dhr. I. Allaart. Goes, door deurw. Hollniann 10 uur fn de Prins van Oranje, vendutie, als:boogka- binet, kasten, vloerzeil, fauteuil, kachels, 4 pluimbeddon met toebehooren, pendules zilveren horloges, oud porselein, glas-, aarde werk enz. Middelburg, 10 uur Notarishuis door not. Verhuist, 2 pianino's, muziekdoos, Amerikaansch orgel, 4 kabinetten, kasten, secretaires, cylindermangels, bedden, dekens, gouden voorwerpen, etagère, tafelzilver, wintermantels, mantelrekken, hangers enz. Inl. de Groot en Hondius. Donderdag 5 Oct. Vlissingen, 2 uur door deurw. Hendrikse by But, mahoniehouten linnenkast, dito buffetkast, vederen bed met toebehooren, pianino, fornuis, toonbank met 2 bier pom pen- boekbindeispers en snijmachine, 2 tweearms- petroleumlampen, steenen waschfontein enz. Woonsdag van 1—5 uur te zien. Goes half 2 in de Prins v. Oranje panden uit do leenbank Mei, Juni, Juli 1892. Vrydag 6 October Icrselrc, 1 uur bij Wagenaar door not. Prins, eeu huis van C. Pikaar, Dominicusstr. lersckc, voor N. Bom door not. Houwer in de Oesterbeurs 2 uur, een dubbel woon huis 265 cA. Dinsdag 10 October. Goes, 8 uurin het Slot door not. Houwer een woon-, winkel-, pakhuis en erf Lange- vorst van wed. Bitter. Woensdag 11 October. Middelburg, half 11 voor den ontvan ger der rijksbelastingen door mr. v. d. Bilt tegen M. Naerebout te Umuiden in de arr. rechtbank een huis en erf te Veere 280 cA. sectie A no. 399. Hoedekeiiekei-ke, 11 uur san het steiger door not. Liebert voor 7 jaar ver pachten namens het bestuur van den p lder Heedekenskerke 24 perc. visscherij, dgk, moeras, tuin, uitweg, wei-en bouwland, Donderdag 12 October. middelburg, 8 uur inde Vergenoeging door not. Huvers, huizen: lo. een ingelicht tot broodbakkerij Heerenstraat H 170, 2o. pakhuis Korendijk met eripachtsrecht, 3o. id. met bleekveld Sleeperssingel 178, een huis Arnemuidsche pad T 70b. Te zien daags voor en op den verkoopdag van 10—12 en 2 4 uur. Middelburg, N 159 achter de Oostkerk 1 uur doer not. Loeff, meubelen, haarden en kachels. Inl. dhr. Hondius, Singelstraat. Zaterdag 14 October. Antwerpen, Minderbroerstraat 22. En 28 Oct. bij opbod 10 uur door not. Emile Deckers lo. een hofstede onder Kruininge verpacht aan Verhuist 71 Hectare. 2o. een id. onder Kattendijke verpacht aan wed. P. Zandee groot 42 H. 63 A. 66 cA. 3o. een id. onder Kapeile 37 Heet. verpacht aan Verbeek. Biljetten enz. bij dhr. W. J. v. Dam te Kapeile. Donderdag 19 October. Hioetingc, half 11 by Akkenaar voor erven wed. Allewijn door net. Mulock Hou wer, een woon-, winkelhuis, erf en tuin. En 12 uur eikenhouten kabinet, 2 bedden met toebehooren, 2 kachels, kastklok, spiegels, glas-, aarde- en blikwerk, winkelvoorraad met inventaiis, schalen en gewichten enz. Woensdag 25 October. lioutickerke, bij Legnse door not. Loeff 10 uur, 4 merriën 17, 15, 7 en 2 jr., 20 baatg. melkkoeien, 1 varekoe, 2 weivaarzen, 2 half jarige vaarzen, 3 varkens, twee geiten, karn hond, 40 kippen, twee monwagens, 1 mai kt- wagen op veeren, melkkar idem, 7 eggen in 'soort, twee kruiwagens, windmolen, geoselstoel met steen, tonnen, delen, brand hout, mutsaards, mangels, paardenwant, landbouwershandgereedschappen, zolder- en melkersgereedschappen, meubels, veeren bed met toebehooren, keper-, blik- en aardewerk AANBESTEDING. Woensdag 4 October. Uordrccht, door den Intendant in de 3e afd. 12 uur het wasschen der linnen goederen en het reinigen der wollen dekens van de garnizodnen Dordrecht, Hellevoet- sluis, Willemstad, Middelhurg, Vlissingen, Bergen op Zoom, Brielle. Donderdag 5 October. VlfsslMgcn, door den commandant van het kostschip 10 uur levering versch rund- vleesch gedurende '94. Biljetten op gezegeld papier. Zaterdag 7 October. Borsclc, vervoer van 60 M3. grint. Ver- voege zich bg den burgemeester. Maandag 16 October. Middelburg, 12 uur levering aardappels voor de menages van het garnizoen. Voor waarden dagclgks ter lezing ten bureele van den commandant, kazerne Noordstraat van 10—2 uur. Alissingen, 12 uur. levering aardappels voor het garnizoen 1 Nov. '93—15 Juni '94 AXEL, 30 Sept. 1893. Oude Tarwe f7.— a f7.25. Nieuwe Tarwe f6.75 a f7.- Rogge f5.50 a f6,-. N. Win- tergerst f7.— af 7.50. Zomergerst f'O.— a r"0.—Haver f6.— a 7.—. Kookerwten f8.— a f9.—. Voererwten f 7.— a f7.60. Paardenboonen f 0.— a f0.—Lijnzaad f a f Koolzaad f 0,— a f 0,— Alles per 100 K.G. Koolzaad per Heet. Aardappelen f 1.80 per 104 K.G. Rotterdam 2 Oct. 1893. Kookerwten 25 cent hooger; witte hoonen fl hooger. Buitenlandsche granen onver anderd, meel stil. Jarige Tarwe f 4,75 4 6,50 Nieuwe Tarwe t 4,75 - 6,40 Rogge (nieuwe) -4,25 B 5,— Wint er gerst, (nieuwe) - 3,75 a 4,75 Zomergerst. -3,60 - 4,40 Chevaliergerst - 4,75 5,30 Haver (jarige) -2,— 4,— Haver nieuwe -0,— - 0,— Paardenboonen - 5,60 5,40 Erwten- 0,— - 0,— Kookerwten -6,75 - 8,25 Bruine Boonen - 7,— 8,50 Witte-8,75 -10,- Kanari ezaad (nieuwe) - 6,50 - 8,— Koolzaad (nieuw). 8,50 a 9,— AJUIN 8000 H. L. a f 2.75. Op de VEEMARKT van heden waren aan gevoerd 0 paarden, 000 magere en 1(6 vette runderen, 67 vette kalveren, 0 nuch tere kalveren, 1521 schapen of lammeren, 509 varkens, 000 biggen. 0 bok. De pryen waren als volgt: vette runderen, lequal. 70a00, 2e qual. 64, 3e qual. 58 a c kalveren le qual. f0,90, 2e qual. 10,75 i f0.80 schapen le qual. 50, 2e qual. 45 c. varkens le qual. 25 2e qual. 24, 3e qual. 23, c. licht soort 22 a 23 c. Zeeuwsche EIEREN f4,80 a f5,—. Vlasbeurs 00 steen blauw. Aardappelen Zeeuwsche jammen f 2,20 a f2,30 Gel- dersche blauwe f 1,70 a fl,80. Champions fO,— a f0, .Duitsche roodefO.— a f0. pooters f 0.00 a f 0.00. Westlandsche klei fO,— a f0,00. West- landsche zand fO.— a fO.OO, Westlandsche Muisjes fO.— af0,—Blauwpitten fO.— f 0,Geldersche kralen f 1.80 a f2.00 Over- maasche Jammen f 0.00 a f0.00, Zeeuwsche blauwe f 1.90 a f'2.00. Westlandsche ronde fO.OO a f0,00. Westl. zand f 0.00 a f 0.00. Ronde f 0.00 a f 0,00. Kralen f 0.00 a f 0,00. Muisjes 10.- Veel aanvoer weinig vraag. Tan de Makelaars Cantzlanr en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP. Zeer flauw. Onberoofde f21. Racijn f 15Vs te koop. PETROLEUM. Loco f5,10. October fö te koop.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 5